X 8B Garages beleven topdrukte Politiek: voorkeur voor huidige plaats autosloop Gemeente maakt zich druk om schuttingen li ie 3i r /7 Kijkdag gevonden fietsen „Genoeg parkeer plaatsen in noorden Hamershof?" Aan Valleikanaal minst slechte oplossing Er komen dwingende regels /s, -p Kerkdienst in Koningshof op televisie Lezing Geref. Bond Vandaag in de Leusder Krant krant gemeente Leusden ICjLJ! k Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant krant f DONDERDAG 10 JANUARI 1985 17e JAARGANG NO. 73 Hoofd ecakteur MARMX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b g g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vanuit De Ko ningshof in Leusden wordt zon dag 20 januari een kerkdienst op televisie uitgezonden. Bij het kerkgebouw van de Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt) stond gisteren een straalzender van de PTT om alvast de beeld verbinding te testen. De uitzending zal 's middags om vijf uur beginnen op Nederland 2 Een en ander gebeurt in het kader van de zendtijd voor kerken LEUSDEN - Op zaterdag 19 januari is er bij de politie in Leusden-zuid een kijkdag van gevonden fietsen. Tus sen 9.00 en 18.00 uur kan iedereen de fietsen komen bekijken op het politiebu reau. LEUSDEN - Donderdag 17 ja nuari houdt Ds W Vroegindewey uit Eemnes voor de Gereformeerde Bond, afdeling Leusden een lezing over ,.Het bevindelijke leven" De lezing wordt gehouden in Het Tref punt naast de Dorpskerk in Leusden-Zuid. De aanvang is 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141. Een veel voorkomend beeld motorkap open en kijken wal er aan scheelt dere motorische onder delen. Kleinveld: „De zwakke broeders vallen nu echt door de mand". De vier garagebedrijven zijn het er over eens dat regelmatig onderhoud van de auto veel ellende had kunnen voorkomen. De Geut kan niet zonder beroepskracht, benadrukt het werkplan van het jongeren centrum pag. 3 „Kwestie autosloopbedrijf is nauwelijks nog een Leusdens probleem", aldus wethouder Van Wouden berg pag. 4 Geëmancipeerde mannen bestaan ook pag. 4 Sportnieuws pag. 5 Loep op Leusden met vermelding diverse prijs winnaars pag. 6 Filmpagina pag. 7 Boekennieuws pag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: tel. 943300. Rozendaallaan 9 Leusden-C. IBIHBfflnM Onafhankelijk IBDU! CUSallEr nieuwsblad Klooster, Renault-dealer in Leusden. Oorzaak van de drukte bij de garagebedrijven is natuurlijk het koude weer. Sommige auto's zijn ge woonweg niet bestand te gen de zeer lage tempera turen. Volgens Ford dealer Buitenhuis in Leusden-zuid hebben veel wagens hoofdzake lijk problemen met bou gies en ontsteking. Daar naast hebben auto's die op diesel of LPG rijden ook grote startmoeilijkhe den. „Bij de diesels be vriest de brandstof. We noemen dat uitvlokken aldus Buitenhuis. De eni ge remedie is dan de mo tor te laten ontdooien en vervolgens een beetje benzine aan de diesel toe te voegen. De LPG-rijders hebben het wat makkelij ker. Zij moeten 's avonds van gas op benzine over schakelen, waardoor de auto de volgende morgen beter start. Garage Kleinveld in Achterveld kreeg nogal wat klanten met een be vroren motor. „Toch een kwestie van te weinig anti-vries of koelvloei stof. We laten de auto's hier in de garage ontdooi en. Er is nog geen sprake geweest van motorscha des", aldus Kleinveld. Bij garage Bloemendal in Leusden was het van het zelfde laken een pak. Met name dinsdagochtend, toen het 's nachts tevoren stevig had gevroren, was het een geduldig noteren van adressen van onge lukkige automobilisten. Ook hier maleur met die sels, startmotoren en an- (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De garage bedrijven in Leusden hebben het de afgelopen dagen ongelooflijk druk. Monteurs en service auto's zijn voortdurend in de weer om niet startende wagens of onwillige die sels aan de praat te krij gen. „Het is een gekken huis", zegt Wim van 't de Valleilaan is. overhandigde de wethouder een lijst met handteke ningen. ,,Bi| het ophalen van de handtekeningen hebben we veel agressie bi| de mensen bespeurd waar het gaat om beslissingen die de gemeente heeft genomen, en wellicht nog zal nemen, met betrek king tot voorzieningen in onze wijk." aldus De Vries Hij doelde op de komst van hel ciuDhuis van jongerengroep De Rickers en het toekomstig regulier woonwagen kampje voor vijftien gezinnen aan de Middenweg Op de publieke tribune bij de vergadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening zat ook de heer J Be rends Deze bewoner van de wijk ,,De Wetering'' vroeg zich af. waar om alle problemen in zijn wijk worden genoemd. Hij doelde op de stortplaats voor tuinvuil, De Roc kers, het woonwagencentrum, hel sociaal-cultureel centrum „Groot Krakhorst" en dan nu wellicht de autosloperij. Ie dia's getoond van schuttingen in de wijken Claverenblad en Wilden burg die volgens de gemeente niel door de beugel kunnen Bij monde van Henk Ossendrij ver toonde hel CDA zich niet afwij zend tegen het voorschrijven van regels over een uiterlijk van schut tingen. „Ook aan de hoogte moeten we een maximum bepalen, maar dan wel na inspraak met de Leus denaren', meende Ossendrijver De VVD-fractie opperde eveneens geen bezwaren legen hel plan. al pleitte Alrich Parson er voor de Leusdenaren aktief tegemoet te treden met voorlichting over erf- scheidingen. Eind januari en volgende maand zal de gemeente het schuttingenbeleid duidelijk ma ken aan nieuwe inwoners van Leusden wanneer zij in De Korf zijn op de traditionele bijeen komst voor nieuwe inwoners. Deze opmerking ontlokte een kwade reaktie bij de eigenaar van de autosloperij, die met en kele familieleden ook de verga dering bijwoonde. De eigenaar van de sloperij maakte in korte, felle bewoordingen duidelijk er niets voor te voelen om met vuilnis vergeleken te worden. Tevens vroeg hij, waarom de gemeente en de plaatselijke pers toch voortdurend zijn naam noe men. Daarop verzekerde wet houder Wagenaar, dat het niet de bedoeling is om over „mensen te praten maar over het autosloop- bedrijf'. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - VVD-raadslid Alrich Parson heeft zich hardop afge vraagd of er in de toekomst wel genoeg parkeerplaatsen zijn in het noordelijk gedeelte van win kelcentrum De Hamershof. Hij deed dat dinsdagavond in de vergadering van de commissie openbare werken ruimtelijke ordenina. Volgens Parson komt Leusden wat in de problemen met de par keerplaatsen daar wanneer de He- ma en AH hun deuren openen Wethouder Jan Wagenaar, die voorzitter is van de raadscommis sie. merkte op dat er in theorie genoeg parkeerplaatsen zijn in Hamershof-Noord Ook wanneer de Hema en AH klanten gaan trekken Mocht blijken dat er toch parkeerproblemen ontstaan, dan is het in principe nog mogelijk langs de Noorderinslag, tussen Hamers- veldseweg en de Burg. van der Postlaan, een parkeerterrein aan te leggen", aldus de wethouder. De strook grond waar Wagenaar het over heeft is nu nog gereserveerd voor een mogelijke tweede rijbaan voor de Noorderinslag. De aanleg van de parkeerplaatsen is slechts dan mogelijk, wanneer de gemeen teraad die reservering opheft, al dus Wagenaar. Aan de andere kant meende de liberale wethouder dat er elders in het winkelcentrum ge noeg ruimte is voor het stallen van auto's. ,,lk kan me zo indenken dat de ondernemers in De Hamershof liever zien dat men daar de wagen parkeert. Het winkelend publiek kan dan namelijk van daaruit door het winkelcentrum richting Hema en AH", aldus Wagenaar. Raadslid Henk Ossendrijver (CDA) liet we ten liever te veel parkeerplaatsen te tellen dan te weinig. dit naar aanleiding van de beroe ring die er is ontstaan in de wijk de Wetering, waaraan de voorgestel de nieuwe lokatie voor de sloperij grenst. Wagenaar ,,De publikatie heeft veel in de wijk losgemaakt. Het spijt me dat het zo gelopen is De wijkbewoners komen terecht in opstand, omdat ze zich in feite overvallen voelen door het bericht De gemeente kan er echter niks aan doen dat het in de krant is gekomen." Zoals bekend meldden wij op 13 december dat de provin cie en Leusden overeenstemming hadden bereikt over de verplaat sing van het bedrijf naar de hoek Middenwg/Valleilaan waar nu nog een tuinvuildepot ligt. Alternatieve lokaties aan de Ambachtsweg en Zwarte Goorderweg (Stoutenburg) waren afgevallen. KRUIT Wethouder Wagenaar zei dins dagavond later, dat de wijkbewo ners beter hun kruit even droog kunnen houden ,,ln feite zijn jullie Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Schuttingen te kust en te keur in de wijk Wildenburg 6.9!. 4.9! B.9! te vroeg," zei de plaatselijke be windsman tegen een delegatie van de wijkbewoners die de commis sievergadering bijwoonde. ,,Er moet nog een officieel voorstel aan de gemeenteraad komen over de plaats van de autosloop. Dan pas kunnen jullie beter inspringen," al dus Wagenaar, Raadslid Harm Of- •re ns (GPV/SGP) zei dat een kromme redenering te vinden ,,Nu zouden de mensen te vroeg be zwaar maken, terwijl u tegen de 1200 tegenstanders van het struc tuurplan zei dat ze te laat met hun bezwaren waren gekomen," liet Offereins weten. De heer L de Vries, één van de aktievoerders uit de Wetering, was het ook niet eens met de opmerking van Wagenaar ,,U heeft ons zelf aangeraden nü de gemeenteraad te benaderen." AGRESSIE De Vries, die samen met 267 andere mensen uit de Wetering pertinent tegen de autosloop langs /an één onzer verslaggevers) EiLii LEUSDEN - Een meerder- y leid in de gemeenteraad IV loeit op dit moment voor het f landhaven van het auto- loopbedrijf langs het Val- ■EAikanaal. Een verhuizing van it illegale bedrijf naar de >ek Middenweg/Valleilaan f naar elders in Leusden zal p zo veel bezwaren stuiten, at het volgens de raads- ieerderheid beter is de au- isloop op haar huidige laats te legaliseren. Cf) Een en ander bleek maandag- dinsdagavond toen respec- Qrsvelijk de raadscommissies ••Welzijn onderwijs en openbare jjjderken ruimtelijke ordening Vgaderden. Met uitzondering I in de VVD-fractie lieten de ove- Jje politieke partijen weten niet )"wijzend te staan tegen het indhaven van de autosloop j^^ngs het Valleikanaal. VVD- pE-actievoorzitter Sjef ten Berge ierkte dinsdagavond op, dat hij ch kan herinneren dat destijds meerderheid van de raad iBeitte voor een andere lokatie n het bedrijf. Ten Berge toon- i zich dan ook verbaasd over jt standpunt van coalitiege- j.SO'0* CDA om de autosloop te -^rivaliseren. LSwZowel wethouder Gijs van Wou- rXinberg (welzijn) als wethouder I.SJn Wagenaar (ruimtelijke orde- BEaiig) liet in de commissievergade- |gen weten het te betreuren dat II door de provincie en gemeente ■^Jopperde nieuwe plaats voor de tosloop langs de Valleilaan •egtijdig in de publiciteit is geko- n. De wethouders verklaarden telde de raadsleden in de commis sie dat het tot nog toe zo is, dat voor schuttingen die niet vanaf de open bare weg te zien zijn geen vergun ning aangevraagd hoeft te worden Dat is wellicht de oorzaak geweest van de vele soorten (zowel wat materiaal als hoogte betreft), erf- scheidingen Roggenkamp schet ste de ontwikkeling van de ert- scheiding in tuinen .Eerst plantte men ligusterhagen, daarna kwa men de coniferen in zwang en nu plaatst men vlechtschermen of nog professioneler schuttingen. Het is nu eenmaal een feit dat de mens tegenwoordig meer privacy in zijn tuin wil, vooral nu de achtertuinen kleiner zijn dan vroeger. Gevolg is dat er allerlei schuttingen verrijzen, die in sommige gevallen verpaupe rend werken, zou ik haast zeggen", aldus Roggenkamp Vervolgens werden er aan de commissie enke (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente wil dwingende regels gaan voorschrijven voor het soort schutting in particuliere tui nen. Gebleken is dat de „vrijheid-blijheid-gedachte" die de gemeente gehanteerd heeft, een beetje uit de hand is gelopen. Met name in de nieuwbouwwijken schijnen schuttingen in allerlei varia ties te verrijzen, die volgens de gemeente het aanblik van de buurt niet verfraaien. De mededelingen dat Leusden zich gaat bemoeien met het uiterlijk van schuttingen in tuinen deed wethouder Jan Wagenaar dinsdag avond in de raadscommissie open bare werken ruimtelijke ordening Het is de bedoeling dat de gemeen te wettelijke regels gaat voorschrij ven over de vormgeving en de wijze van plaatsen van schuttin gen, die in ambtelijke taal erfschei- dingen worden genoemd. Om de Leusdenaren enigszins behulp zaam te zijn wil de gemeente een brochure uitgeven waarin drie ty pen van schuttingen worden ge noemd: een goedkope een duurde re en een dure. Op een vraag van raadslid Harm Offereins (GPV/SGP) maakte wet houder Wagenaar - als liberaal enigszins met pijn in het hart - duidelijk dat het voorschrijven over hoe een schutting er uit moet zien niet vrijblijvend zal zijn. Wagenaar: ,,er zal een vergunningenstelsel komen waaraan iedereen zich te houden heeft. Het gaat erom dat we de vormgeving van de erfschei- dingen gaan stroomlijnen. Geble ken is dat de in het verleden gebo den vrijheid voor het bepalen van het soort erfscheiding, verkeerd heeft uitgepakt. Het is in vele wijken een ratjetoe geworden We moeten echt nu een stapje terug." PRIVACY Ambtenaar J. Roggenkamp ver

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1