Zijn Schoolsteeg bosjes werkelijk 'n obstakel? t SPAR, UW SPECIAALZAAK IN VEI dem meubelfob" Belgische avond in De Geut Schouder karbonade Spaanse Navelina Sinaasappelen i Ribkarbonade Haaskarbonade Clementines Hele Bovenpoot/ Hips kilo Volkorenbroodjes Volle Yoghurt Snijworst Echte Gelderse Rookworst Spliterwten Felix Vlees- en Visbrokjes Blue Band Halvarine Spar heeft indeling gewijzigd DANSSTUDIO DAN BEARD A er u t en soep erwtensoep Vfsbrokje*' DINSDAG 15 JANUARI 1985 LEUSDER KRANT door Caspar van Loo LEUSDEN - De natuur heeft het op dit moment dus toch gewonnen van de planologie. Volgens Koninklijk Besluit moet het gebied „de Schoolsteegbosjes" in zijn geheel een beschermd natuurmonument zijn. De bezwa ren van Leusden, de provincie Utrecht en sommige boeren tegen de aanwijzing in 1982 van de bosjes tot beschermd gebied zijn door het KB van tafel geveegd. De vraag is nu of de „heilig" verklaarde Schoolsteeg bosjes inderdaad het Leusden onmogelijk maken om desgewenst in de toekomst woningbouw ten zuiden van die bosjes te plegen. Zoals bekend heeft de gemeente in een structuurplan vastgelegd dat de uitbreiding van Leusden eerst in noordelijke richting ('t Ruige Veld en 't Vliet) moet gebeuren. Daarna, wanneer er nog behoefte is aan woningen voor de eigen bewoners, zou er na 1990 gebouwd kunnen worden in het zuiden, waarin ook de Schoolsteegbosjes liggen. Juist deze 35 hectaren vochtig hakhoutbos vormt sec een obstakel om een nieuwe wijk in het zuiden van Leusden (het gebied Langesteeg) uit de grond te stampen. In de eerste plaats verhinderen de Schoolsteegbosjes - in hun door het Koninklijk Besluit beves tigde kwaliteit - de aanleg van een noodzakelijke weg („corri dor") tussen de bestaande bebouwing in Leusden-centrum en de voorgestane uitbreiding. Deze corridor parallel aan de Hamersveldseweg zou bij realisering dwars door het westelijk gedeelte van het natuurgebied lopen. Het was om die reden dat de gemeente Leusden geprobeerd heeft om slechts het oostelijk deel beschermd te laten verklaren. Zoals de stand van zaken nu is, zal woningbouw rond de Schoolsteegbosjes ook heel moeilijk zijn in verband met de hoge grondwaterstand in het natuurgebied. Het is juist deze grondwaterstand die het gebied zo n hoge natuurwetenschap pelijke waarde heeft gegeven. Deze hoge waterstand is niet alleen een probleem voor de landbouw die beter af is met een !age grondwaterstand, maar is tevens vervelend voor mogelij ke bouwactiviteiten in de buurt van de bosjes. Huizen bouwen gaat best op grond met een lage waterstand. Nu komt de vraag weer boven: is woningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes dan echt onmogelijk? Technisch gezien zo goed als zeker niet. Tegenwoordig zijn er genoeg knappe koppen om een plan te maken dat er voor zorgt dat de grondwaterstand in de Schoolsteegbosjes niet zakt wanneer even verderop de huizenbouwers aan de gang zouden gaan. Planologisch gezien wordt het door het KB een stuk moeilij ker om Leusden naar het zuiden uit te breiden wanneer dat moment eens aan de orde zou komen. De noodzakelijke „corridor" tussen Leusden-Centrum en de nieuwbouw in het zuiden kan er door de uitspraak van de Kroon niet komen. De corridor zou door het westelijk deel van de bosjes moeten lopen, maar dat kan dus niet vanwege het predikaat „be schermd natuurmonument". Wil Leusden desondanks toch huizen realiseren in het zuiden dan zal het verkeer van en naar deze nieuwbouw over de Hamersveldseweg moeten. Dit zal a. zeer onplezierig zijn voor de bewoners aan die weg en b. verkeerstechnisch onaanvaardbaar zijn. Volgens deze huidige inzichten en gegevens blijkt woning bouw in het zuiden na 1990 - wanneer daar behoefte is - niet zo eenvoudig. Punt blijft echter dat inzichten en gegevens in de loop der jaren kunnen veranderen. Daarnaast kan het belang, dat nu aan de Schoolsteegbosjes wordt gehecht, door welke invloeden dan ook afnemen, waardoor woningbouw in het zuiden weer wat meer grond krijgt. Momenteel zijn er voor degenen die tegen een mogelijke uitbreiding van Leusden naar het zuiden zijn twéé belangwek kende feiten: de Schoolsteegbosjes zijn nog steeds een mooi, natuurlijk obstakel en nieuwbouw in achter de bosjes is pas na 1990 mogelijk bij aangetoonde behoefte. Voorlopig kan de tegenstanders niet veel gebeuren, maar ze zullen de vinger aan de pols moeten houden de komende jaren. Zeker in Leusden. LEUSDEN - De indeling van de Spar-supermarkt in winkelcentrum De Biezenkamp is drastisch gewijzigd. Afgelopen donderdag ging de Spar, na drie dagen van hard werken, in haar nieuwe jasje draaien. De wijzigingen in de supermarkt komen er op neer dat de schappen praktischer staan opgesteld waardoor er meteen meer loopruimte voor de klanten is ontstaan Enkele afdelingen zijn verhuisd. Zo zijn de zuivelpro- dukten bij binnenkomst gelijk rechts te vinden en liggen de afdelingen 'slagerij', 'verse vleeswaren en kaas' en 'vers brood naast elkaar, in vergelijking met vroeger is de brood-afdeling gesplitst in 'vers en 'verpakt'. De indelingswijziging in de Spar heeft tevens tot gevolg gehad dat er nu meer ruimte is voor de stalling van de winkelwagentjes en meer staanruimte bij de kassa 's, die onlangs werden vernieuwd. De Spar, die tien jaar in Leusden zit waarvan vijf jaar in De Biezenkamp, heeft nu ook een toegangsdeur die elektronisch openg MARIUS EN SANDRA VAN DER WERFF Lid Federatie Dansleraren Organisaties Member International Dance Teachers Association (h.c.) In de 1e week van februari starten wij een nieuwe cursus stijldansen en rock roll. Inschrijvingen dagelijks. Utrechtseweg 89 Amersfoort tel. 033-14456. „..onnes »30S» DEM MEUBELFABRIEK maakt al 36 |3ar klassieke en moderne MOK zitmeubelen van hoge kwaliteit Voor do bekleding van eik model kont U kiezen uit meer dan 60 soorion meubelstof 2 in totaal zon 400 kleuren/dessins U vingt dus aiti/d wei de n,. bekledingssio' die past t>i uw mteneur BEL EERST 03450-17484 VOOR GRATIS DOKUMENTATIE OF BEZOEKI LUNTEREN DORPSSTRAAT 1*3-NW LOOSORECMT OUDE MOLENMEEMt. RIVIERDIJK 432 - VOORHOUT LOOSTERWEG 5 - CULEUBORO (FABRIEM levert het betere zitmeubel rechtstreeks aan de k LEUSDEN - Wie van Belgisch bier houdt, een Belgisch frie- teke niet versmaadt en af en toe een Belgische mop weet te waarderen kan zaterdag 19 ja nuari in Jongerencentrum De Geut aan de Zwarteweg terecht. Die avond zal in het teken staan van buurland Belgié Gezelligheid en sfeer vieren hoogtij ledereen is welkom vanaf 19.30 uur Voor inlichtingen kan men bellen naar De Geut: 946848 Kursusprogramma De Hof In de week van 28 januari starten er weer kursussen bij het kreatief centrum De Hof. Coninckstraat 58, telefoon 729094 De kursussen duren tot en met de week van 20 mei. Fotografie: Een kursus voor mensen die hun eigen zwart-wit foto's willen leren ontwikkelen en afdrukken Vijftien woensdagen van 14 00 tot 16.00 uur (115 gulden) of vijftien vrijdagen van 19.30 tot 22.30 uur 146 gulden), exclu sief materiaal. Fotografie: vijftien donderdagen van 19 30 tot 22.30 uur, 146 gulden, exclu sief materiaal. Voor mensen die al enigszins vertrouwd zijn met hun fo totoestel. Het thema is „werken met licht". De fotografiekursussen staan on der leiding van Jan Munnik Toneel: 15 vrijdagen van 20 00 tot 22 30 uur o lv Karen de Vries 123 gulden. Aandacht voor beweging, rol- opbouw en monologen Dans; Vijftien donderdagen van 21.30 tot 22.30 uur o.l v. Coletta Lus- tenhouwer 57 gulden Beatballetiseen dansvorm die zeer na komt aan jazzbal- let Kinderworkshop: 5 lessen op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur op 16. 23, 30 januari en 6 en 13 februari i Het thema is „Maak je eigen theater tje" Op de eerste woensdagmiddag worden de kinderen verrast met het optreden van een poppenspeler Op de ovenge middagen maken ze hun eigen theater Zeefdrukken: 15 dinsdagen van 19 30 tot 22 30 uur o I v. Willem Borra. 123 gulden, exclusief materiaal Kreatief bezig zijn: 15 dinsdagen van 13 30 tot 16 00 uur o.l.v Joop van 3 de Poll. 85 gulden, inclusief materiaal. Voor wat ouderen die geen zin hebben om te „gaan niksen Kleding maken: 15 dinsdagen van 19.30 tot 22.00 uur o.l.v. Joan Lichten- belt 123 gulden, exclusief materiaal Bloemschikken: 10 lessen o.l.v. Pe ter van Brussel 79 gulden, exclusief materiaal Woensdag van 20 00 tot 22 00 uur en donderdag van 20.00 tot 22.00 uur Wandkleden: 15 maandagen van f 13.30 tot 15.30 uur o.l.v. Madeleine Bosscher. 98 gulden, exclusief mate riaal. Men leert zijn eigen wandkleed ontwerpen en uitvoeren, f Keramiek: 15 maandagen 13.30 tot f 15.30 uur o.l.v. Klaartje Kamermans. c 117 gulden, inclusief stookkosten. Van l klei uw eigen gebruiksvoorwerpen ma- c ken. Voor meer informatie vraag de tolder I aan bij De Hof I Uitsluitend in Sparwinkels met ambachtelijke slagerij. donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 januari donderdag 17. vrijdag 18 en zaterdag 19 just' net ca. 2 kilo net ca. 1 kilo voor de erwtensoep: 6 stuks literpak fijn of grof 100 gram Tijdelijk dus 3 blikken Spar erwtensoep a 80 cl. voor slechts 3,78 extra gevulde extra gevulde pak 500 gram met vignet 225 gram A ZWO Wie even snel een goed gevuld bord snert op tafel wil zetten, neemt natuurlijk Spar Erwten Maaltijdsoep. En dat kan nu goedkoper dan ooit. Want levert u deze coupon in bij de kassa van Spar, dan krijgt u een blik Spar Erwten Maalti|dsoep mee bij aankoop van twee. En dat zijn bij elkaar toch zo'n 70 eetlepels. Niet te versmaden, zeg nou zelf! geldig t/m zaterdag 19 jan. 1985 pak 300 gram kuip 500 gram LEUSDEN: de Biezenkamp 5

Leusder Krant | 1985 | | pagina 2