Antilopen blijft het goed doen Green Giants wint door perfecte eindsprint „CML/RO plaats waar direkteur gemeente werken z'n riedel houdt 1 Familie Bokhorst wint jeu de boules-competitie Kantongerecht Amersfoort ■eusder kw* Raadscommissie vindt inspraak werkgroep niet goed funktioneren ZKC met 11-4 nederlaag terug naar Zaandam Uitslagen Leos-jeugd Uitslag dames schieten FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant DINSDAG 15 JANUARI 1985 gevarieerd allerlei LEUSOEN - Antilopen is ook de tweede helft van de zaalkorfbal competitie goed van start gegaan. Het Zaanse ZKC kon de naar een kam pioenschap hunkerende An- tilopenformatie geen enkele strobreed In de weg leggen. Zonder problemen rolden de Leusdenaren in sporthal De Korf de bezoekers uit Zaan dam op. Met ruime cijfers (11-4) werd ZKC aan de zege kar gebonden. Antilopen nam rap de leiding. Frans Ier Maten van Antilopen in een werppogmg. toen Frans ter Maten uit een goed opgezette aanval al na drie minu ten de bal door het mandie mikte (1-0). Een minuut later had dezelf de Antilopen-heer de stand naar 2-0 kunnen tillen maar wat hem de laatste weken weinig overkomen was gebeurde nu wel. De toege kende strafworp na een overtre ding op Yolanda Versteeg, liet Frans ter Maten onbenut. Een ZKC-dame strafte dit schoonheids foutje onmiddellijk al en bracht met een loepzuiver afstandsschot de ploegen op gelijke hoogte 1-1. Maar na het wisselen van de vak ken, nam Antilopen wederom het initiatiel hetgeen al snel in twee treffers resulteerde De dames Joy ce Osnabrugge en Margret Ver steeg hadden in één minuut van afstand succes: 3-1. En toen Yo landa Versteeg vervolgens bij een doelpoging wederom werd vastge houden en er voor de arbiter niets anders opzat om weer een straf worp toe te kennen, maakte Frans ter Maten géén fout. Feilloos ver dween het leder door de korf. 4-1 Hierna liep het bij de Antilopen niet zo vlot meer. maar aangezien ZKC weinig in huis had en vooral aanval lend niet veel potten kon breken, bleef het publiek enige tijd van doelpunten verstoken. Het duurde tot de 25e minuut voordat opnieuw Frans ter Maten uit een strafworp de marge verder opvoerde: 2-1 De tweede aanval, die ditmaal be duidend beter draaide dan een week eerder, bracht in de persoon van Margret Versteeg vlot de stand op 6-1In de slotfase van de eerste helft haalde trainer Herman Bruins de aan de hand geblesseerde Joy ce Osnabrugge naar de kant. Haar plaats werd ingenomen door Jea- nette Jekel. Kort voor rust kwam ZKC met één raak afstandsschot tot 6-2 terug Ook na de hervatting bleet Anti lopen de lakens uitdelen. In de 2e minuut bouwde Richard Urbach de voorsprong met een afstandstreffer uit (7-2) voordat Frans ter Maten en invalster Jeanette Jekel dat eens dunnetjes overdeden en ZKC op een uitzichtsloze 9-2 achter stand zette. Het was jammer dat Antilopen het toen eigenlijk wel een beetje geloofde, waardoor het duel pninc7ins stil viel ZKC was op dat moment echt njp voor een fikse afstraffing. Met een perfect af standsschot en een benutte straf worp konden de Zaandammers daarentegen een beter aanzien geven (9-4) Verder liet Antilopen ZKC niet komen omdat trainer Bruins zijn manschappen sommeerde om de bal in de ploeg te houden. Gewillig gaven de dames en he ren aan deze opdracht gehoor. Er werd lang gezocht naar een afspeelmogelijkheid. In de 27e minuut resulteerde een aan- valsactie in een doorloper die door Frans ter Maten keurig door het mandje werd gedeponeerd voordat de goed spelende Jea nette Jekel dit huzarenstukje in blessuretijd herhaalde en een 11-4 eindstand op het scorebord deed oplichten. LEUSDEN - Het eerste dames team van basketbalvereniging Green Giants moest afgelopen zaterdag voor het eerst in het nieuwe jaar aan de bak. De da mes van Stoepie Shooters uit Bunschoten/Spakenburg kwa men in sporthal de Korf op be zoek. Ondanks het feit dat de Leusdense basketballers des tijds de uitwedstrijd met 11 pun ten verschil hadden verloren, was trainer Peter van Asselt toch optimistisch gestemd. Er was met een beetje mazzel een serieuze kans op een revanche, liet hij zijn pupillen voor het duel weten. De eerste helft verliep echter niet zo florissant als hij in zijn ge dachte had. Hoewel er goed ver dedigd werd en het aanvallend ook redelijk verliep, vergaten de dames echter de uitgespeelde aanvalsacties doeltreffend af te ronden. Er werden in de begin fase onnodig veel kansen gemist. De Stoepie Shooters wisten daar entegen de doelrijpe mogelijkhe den wel te benutten en namen dan ook meteen met een paar punten voorsprong de leiding, die tenslotte in een voordelige 14-22 ruststand voor de Bunschoters re sulteerde. Acht punten achterstand was voor de Green Giants al niet mis, maar toen die na de hervatting direct tot 11 punten opliep, geloofde eigen lijk niemand meer in een Leus- dens succes De dames die in het veld stonden, dachten er echter anders over en hadden de woor den van hun coach schijnbaar goed in de oren geknoopt. De da mes van de Green Giants gooiden alle remmen los. knokten voor wat ze waard waren en maakten lang zaam maar zeker de achterstand op de Stoepie Shooters goed Men kreeg niet alleen aanvallend meer in de melk te brokkelen maar ook verdedigend stak het vervolg van pagina 5 plots nog beter in elkaar waardoor de Stoepie Shooters niet meer de gelegenheid kregen om tot scoren te komen. Bijna alle rebounds on der de Leusdense basket waren in deze fase voor de Giants-da- mes, waardoor ook het wapen van de 'break' veel meer rendement opleverde Na ruim een kwartier waren de Green Giants de Stoe pie Shooters tot op één punt ge naderd De strijd was dus weer volledig open en er was nog van alles mogelijk. In de slotfase hield Green Giants de deur hermetisch dicht zodat de gasten niet tot sco ren konden komen. Een uitste kende actie van Marja Mathey bracht de Leusdenaren in de al lerlaatste minuut met 34-33 aan de leiding. Op balbezit spelend maakte Green Giants toen de re guliere speeltijd vol waardoor de revanche op de Stoepie Shooters toch nog een feit werd. De herenformatie had beduidend minder moeite om tot winst te ko men, omdat de tegenstander, het tweede van Bourgondië, niet op kwam dagen. De Green Giants werden dus zonder één bal aan te raken twee winstpunten rijker. Overige uitslagen Green Giants: Heren 2 - Bourgondië 3 36-39 Heren 3 - Woodpeckers 34-28 Jongens junioren - Flux 46-32 Meisjes junioren - Top Stars 34-31 Jongens kadetten 1 - Quick Run ners 57-44 Dames 2 - Dunckers 18-31 Welpen - Irene 20-44 MEISJES leosdl Spirit d1 Leosdl -UniCornusdl Leosc4-Spirit c3 Leosc2-SWc2 Leos c1 - SVH c2 Leosb4-Mintonetb1 Leos b2-Vollkei b2 Leosb1-SWb2 Leosdl -SWd1 Leos d2-Spirit d1 Leosd2-BGSVd2 Leos c3-Spirit c2 Leos c2-Vollkei c1 Leos c1 - Uni Cornus c2 Leosb2-Mintonetb1 Leosbl Spirit bi JONGENS Leos e1 - Spirit e1 Leosel -SWe1 Leosdl-BGSVd! (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De werkgroep 'Ruimtelijke Ordening' van het inspraakorgaan CML (Comité Milieuzorg Leusden) is verwor den tot 'een plaats, waar de direkteur gemeentewerken z'n riedel mag komen houden'. In plaats van 'creatieve in spraak' is er sprake van 'het soepel naar beneden laten doorsiepelen van beleidsplannen'. Een zorgwekkende situa tie, waarvan je je moet afvragen of die met geld van de ge meente in stand gehouden moet worden. Discussie De bespreking van de wijziging van het huishoudelijke reglement leverde ook de nodige stof voor een discussie op. Het bleek dat er niets gewijzigd hoefde te worden maar wel het een en ander moest worden aangevuld. Dit naar aan leiding van opmerkingen van de K.N.L T B De aanvullingen wer den uiteindelijk goedgekeurd. De verschuiving van de algemene Idenvergadering tot uiterlijk 1 fe bruari 1986 werd ook goedge keurd. Aftredend als kascommis- sielid was Ben Voskuilen. In zijn plaats werd benoemd Cees Duits en als reserve Wim Groenewe- gen. Deze commissie bestaat nu uit leden Bob Vons, Arend Slot boom en Cees Duits met Wim Groenewegen als reserve. Van de rondvraag werd door en kele leden gebruik gemaakt. Uit eindelijk, rond het middernach telijk uur, kon de voorzitter de ver gadering sluiten met dank voor de inbreng van de aanwezige leden waardoor het echter wel een lange maar toch een nuttige ver gadering is geweest Die ondubbelzinnige kritiek heeft het PvdA-raadslid Corri Verduin donderdagavond geuit tijdens de vergadering van de raadscommissie 'Algemene Be stuurszaken'. Eerder had de PvdA-fraktievoorzitter al tijdens de algemene beschouwingen kritische geluiden in de richting van de RO-werkgroep van het CML laten horen. Toen werd be sloten om daar in de commissie ABZ nog eens over verder te praten, al vroegen de commis sieleden zich donderdagavond af of dat nu ook wel de juiste plek was. Het verhinderde mevrouw Ver duin in ieder geval niet om haar zorgen over het funktioneren van de werkgroep nog eens naar vo ren te brengen. Corri Verduin: ,,Zo'n bliksemaktie rond het struc tuurplan toont duidelijk aan, dat er bij de bevolking veel belangstel ling bestaat voor de ruimtelijke ontwikkeling van Leusden. Ik heb indertijd dat kraampje in De Ha mershof zien staan en daar be stond een enorme belangstelling voor. Als je mensn er dan op wijst, dat er in Leusden een werkgroep van ruimtelijke ordening van het CML is, dan zeggen ze: daar heb je niets aan; dat is die club, waar de direkteur gemeentewerken zijn riedel mag komen houden. Ik denk dat die kritiek juist is. De werkgroep wordt ondersteund door een ambtenaar, die ook de agenda voor de vergaderingen opstelt. Weet de ambtelijk mede werker niets te verzinnen, dan wordt er ook niet vergaderd. Ik vind dat de omgekeerde wereld. Zo'n inspraakgroep is er om creatieve inspraak vanuit de be volking naar boven toe mogelijk te maken. Maar bij CML/RO gaat het andersom Ik betreur dat zeer, vooral als je ziet, hoe de werk groep Milieuedukatie van het CML wél kreatief en zelfstandig allerlei zaken oppakt". Tanend Ook het CDA-raadslid Tom Zwart bleek enige vragen bij het funktio neren van de RO-werkgroep te hebben. Zwart: .Waarom is de belangstelling voor het inspraak- gebeuren zo tanend? Er worden de adviezen van het CML gedekt door brede lagen van de bevol king?" Harm Offereins (GPV/SGP) zei dat in zijn ogen de werkgroep RO van het CML niet meer was dan een voorloper van de raadscom missie 'Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening' Offereins: ,,Een week of twee voordat dat in de raadscommissie gebeurt, wor den bij het CML de voornemens van het college gelanceerd. Ik denk niet dat het oorspronkelijk de bedoeling is geweest dat de werkgroep zo zou funktioneren". Het GPV/SGP-raadslid voegde daar aan toe, dat de taak van de CML-werkgroepen ook niet over dreven moet worden in die zin, dat men de gevoelens van heel Leusden zou kunnen vertolken Offereins: ,,Het zijn toch altijd mensen met een specifieke be langstelling of direkt belangheb- - Tom Zwart (CDA): „...door brede lagen van de bevolking gedra- aen? benden die aan de vergaderingen van dergelijke werkgroepen deel nemen". CML-voorzitter Jan Boerma, als belangstellende bij de commissie vergadering aanwezig, onder streepte dat het CML-inderdaad geen 'volksvertegenwoordiging' is. Bovendien wees Boerma er op, dat het de taak is van het CML om de inspraak te bevorderen, maar dat het geen orgaan is dat het al leenrecht op inspreken kan of zou willen claimen. De CML-voorzitter kondigde aan dat de kritiek vanuit de gemeenteraad al aanleiding is geweest voor een interne discus sie binnen het CML. Verder wees Boerma er op dat er binnen af zienbare tijd nog een bespreking tussen gemeentebestuur en CML moet plaatsvinden in het kader van de inspraakverordening Het leek de CML-voorzitter een ge schikte gelegenheid om ook over het funktioneren van de werkgroe pen te praten De leden van de raadscommissie stemden met die suggestie in. Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - Door maar acht leden werd deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd. Vermoedelijk hadden de dames last van het winterse weer, ge zien de uitslagen, die beneden peil bleven. Het was Anneke Oudshoorn die met 80 punten de eerste plaats behaalde. De overige uitslagen waren: aantal punten 2. Iny Kok 78 3. JeannetteVos 74 4. Nel Tijmensen 67 5 BepSmal 66 6. Leisbeth Suermondt 65 7. Anja van Rossum 64 8. Mien v.d. Burgwal 62 AMERSFOORT - Met een zeer origineel excuus kwam een hardrijder op de strafzitting van het kantongerecht van 10 ja nuari aanzetten: hij had in de gemeente Woudenberg 190 km gereden omdat dat zo goed was voor zijn auto, een Ferrari. ,,Mijn automerk suggereert dat ik tot de hardrijders behoor, maar normaal houd ik mij strikt aan de voorgeschreven snelhe den. Alleen is het goed voor mijn auto om hem af en toe eens op zijn staart te trappen en dat doe ik alleen als het hele maal geen gevaar voor het ver keer oplevert". ,,U bent in 1982 ook al een keer veroordeeld", merkte de kantonrechter op. ,,Ja, om dezelfde reden". Als verdachte het de volgende keer weer nodig vond om 'goed voor zijn auto te zorgen', dan kon hij er op rekenen op dat zijn rijbe wijs in gevaar kwam. Nu bleef het nog bij een geldboete: f 750,—. Een automobilist uit Veenendaal had zich in de gemeente Wou denberg aan 'kleven' schuldig ge maakt: 3 meter afstand tot zijn voorganger, had de politie gecon stateerd. Dit leverde een boete op van f 200,- Wel f 100,- min der dan geëist, maar nog veel geld in de ogen van verdachte, die zich er totaal niet van bewust geweest was dat hij een overtre ding begaan had. Overigens is de overtreding er een van het soort waar alle officieren zich erg kwaad maken over maken omdat het tot één van de gevaarlijkste verkeersdelicten gerekend wordt. IN DE ACHTERUIT? Op een rijksweg in de gemeente Amersfoort had zich een merk waardig auto-ongeluk voorge daan: een automobilist die 100 km reed, was plotseling gestopt omdat hij tijdens het rijden waar schijnlijk in de achteruit gescha keld had. Daardoor was een auto achter hem er bovenop gereden, met als gevolg de nodige ravage. Technisch onderzoek van de auto had geen andere mankementen opgeleverd dan een beschadigd tandwiel, wat het vermoedelijke gevolg was van een schakelfout, aldus het proces-verbaal. Boven dien hadden getuigen verklaard dat de achterültlfchten waren gaan branden. De raadsvrouw van verdachte bestreed de opvat ting dat een schakelfout de oor zaak zou zijn geweest van het plotseling blokkeren van de voor wielen. Degene die naast de ver dachte gezeten had, was niet ge hoord, maar volgens de raads vrouw bereid te getuigen dat haar cliënt niet in de achteruit gescha- keld had. ..Ik heb hei; beerd op een stille wee dende in de achteruit i len, maar dat geeft zo sche herrie dat je er var stopt". „Lijkt me ook beter auto!", vond de kart die besloot de zaak aan voor nader onderzoek getuige te kunnen horeiw de bestuurder gezeten;, niet met zekerheid va%, valt dat het ongeluk aar,e selijke fout te wijten is.,u vrijspraak moeten volgte, et CROSSEN 91 -tl). Een inwoner van Baar*'! men met zijn vriend n"' Vuursche met een ault»" waarbij voor ruim schade was aangericor den waren vernield ehi papierbakken en bon" als luficerhoutjes gek®" dachte had aangetl J schade zelf te herstellen eigenaar - Staatsbosbes dat aanbod niet gee<n Beide vrienden werde d oordeeld tot een voonoj boete van f 450,- ykf hoeven te betalen als >d< de schade vergoeden gel bosbeheer In dat ge,sn ze als bewijs een kwilas. officier sturen en komtesi met verbeurdverklarincter beslaggenomen auto „0 C Iemand uit Leusden hfoe keerbon gekregen omesre Zonnehof minder dan 5 de hoek gestaan had. de zitting uit dat het h; een bocht van dezelfde gezien de wet spreeki| sing of splitsing volgde er vrijspraak f J EVEN MAAR Een inwoner van Baa: ontwaardigd dat hij e- kregen had omdat hij met het contactsleute even voor zijn huis staan, terwijl er een p'°? bod geldt. „Minder darlul- minuut, alleen om ietsaai Als ik m'n auto aan ftlénl ben en even water gaf9® ik zeker ook fout1'' |X)t( vond de officier. De Hdin had immers een u'rtsp^r- richting gedaan toen ierille een haring haalde er 9e sen een jongen er mf,an vandoor ging, die hi>n reed. De Hoge Raad ft' d( naar geheel verantwoa,ei steld. ,,De officier maar u ook", vond de-mP' ter, die er daarom t®n digverklaring zonder -diei maakte. >op got LEUSDEN - De familie Bok horst is de grote winnaar gewor den van de afgelopen jeu de boules-competitie bij De Hak- horst. Henk en Bauke wonnen de doublette-competitie en samen met Kees was het triplette Bok horst het sterkst in de triplette- competitie. Spannend ging het er ook toe bij de tête-è-tète- competitie, waar Rob Bouwer winnaar werd met één punt voor sprong op Ton Jacobs. De doublette-competitie was met circa dertig duo's goed bezet In de A-poule kwamen liefst twee dou- blettes Bokhorst uit. Henk en Bau ke toonden zich in die finale-poule het sterkst voor Harry en Niko Vossebeld. De derde plaats was voor Bep en Ton Jacobs. In de B-poule werden Ruud en Tiny Dam kampioen met één punt voorsprong op Manuel/Van der Werve en Buddenberg/Heuberger. In de C-poule was doublette Kennedy oppermachtig De twee de plaats was voor Boermans/Van der Laaken en de derde voor Duf fels. In de tnplette-competitie eindig de triplette Bokhorst gelijk met tri- plette Jacobs/Jacobs/Noom. De boulepunten, te vergelijken met doelsaldo, moesten hier de door slag geven. De derde plaats was voor De Groot/De Groot/Van Ol men. In de individuele competitie was gastheer Rob Bouwer de sterkste bouler voor Ton Jacobs, Rudolph de Groot en tireerkampioen Ruud Dam. Beste dame was hier Tiny Dam met een elfde plaats Tijdens de feestelijke prijsuitrei king in De Hakhorst kreeg Rob van der Werve de Coen Bisschopsbe ker, de beker voor de bouler die zich het meest verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging. Win nares van '83, Bep Jacobs, reikte deze beker uit. De boulers hebben het eerste indoor-toernooi in manege Edda Huzid achter de rug. Hans en Joost Jacobs wonnen de finale van Ruud Dam en Henk Bokhorst. De derde plaats was voor Emile Eskenazi en Rob van der Werve, die in de kleine finale van Mieke en Kees Bokhorst wonnen. Op zondag 27 januari wordt er weer een toernooi in Edda Huzid te Voorthuizen gehouden. De eindstanden van de diverse competities luiden: Téte-è-tête competitie: 1. Rob Bouwer 22 32 2. Ton Jacobs 22 31 3 Rudolph de Groot 22 30 4 RudDam 22 29 +111 5. Hans Manuel 21 26 +75 6 Leo Buddenberg 22 26 +35 7. Wim van der Laaken 21 25 +13 8 Rob van der Werve 19 22 +43 9. Emile Eskenazi 19 22 +47 10 Coen Bisschops 19 21 +26 109 107 89 11Tiny Dam 21 21 -b 12. Hans Schoonderwaldt 16 20 +34 Doublette-competitie Poule A 1. Bokhorst 8-12 +69 2. Vossebeld jr 7-10 24 3. Jacobs 8-10 +30 4. Van Olmen/v.d. Brug 8-10 -2 5 Noom/Brouwer 8- 8 14 6. Nieveen/Jacobs 7- 7 +30 7. De Groot 8- 6 -31 8. Eskenazi/Jonkman 8- 5 -35 9. Bokhorst 2 8- 2 -99 Poule B 1. Dam 9-13 +51 2. Manuel/v d Werve 9-12 52 3. Buddenberg/Heuberger 9-12 +47 4., Bisschops/Stienen 9-11 +6 5. Schoonderwaldt 9- 8 -10 6. Vossebeld sr. 9- 8 -13 7. Jacobs 2 9- 8 -32 8. SDierina 8- 7 -14 van 9. Groos/Kersseboom en 10. v.d. Bremer/v. Dorp n. M Poule C zw» 1Kennedy Ier I 2. Boermans/v.d. Laakeferé 3 Duffels 4. Houkes/DeVos 5. Stevens 6. Stuiver 7. Wiegersma 8 Hooijer Triplette competitie 1. Bokhorst 2. Jacobs/Jacobs/NoorrJsof 3. De Groot/De Groot/Ve het iet 4. Stienen/Manuel/Groa ee] 5. Spiering/Spiering/Jac 6. Eskenazi/Jonkman /Ja verf 7 Dam/Dam/Bisschopser) 8. v.d. Laak/Stienen/v.d Ijke 9. Kersseboom/Houkesy. D< nd f ver in De grote winnaars van de jeu de boules-competitie bij De Hakhorst. Van links naar rechts Kees Bokhorst, Bauke Bokhorst en Rob Bouwer. Henk en Bauke wonnen de doublettecompetitie öfl s Kees - ook de triplette-competitie. In het individuele toernooi toonde Rob Bouwer zich de sterks

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6