ouw appartementen voor dit voonaar stuurt A'foort niet over „CAI-storing" BDU maakt in Ede eerste 24 uurs kabelkrant „De Geut" wil jongerenoverleg de rug toekeren Inentingen DTP en Rode Hond Rprgadering —I-jarige if ÏVB-Zuid "/'leus tier "1® krant EDE HEEFi HftAR KABE LKRANi Vandaag in de Leusder Krant Commissie- en werkgroep vergaderingen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 22 januari 1985 - 16e jaargang no. 76 Paspoort aanvragen Geen krant ontvangen? 1 Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant; ^JSDEN - Met de bouw van appartementen voor 55- ssers langs de Noorderin- 3 zal dit voorjaar worden be- inen. Een exacte datum rdt deze week geprikt voor bouwers. Een en ander laat :hting Bouwteam Leusden :en die samen met Heijligers Amersfoort de realisatie van appartementen ter hand smt. bouw van dit project 'Groen- iten' (naar de naam van de waarin het komt) is nu defini- geworden door een uitspraak de Raad van State. De staats- b van de afdeling rechtspraak ïS namelijk vorige week de irsingsverzoeken van twee sdenaren tegen de bouwver- ning en de verklaring van in bezwaar (van de provincie) Eén van de Leusdenaren, de r J. Kool, werd door de staats- niet-ontvankelijk verklaard lat hij onvoldoende belang bij bouw heeft. De tweede be- larde was de heer J. van den g die een winkel en woonhuis ft op een paar meter afstand de plaats waar de apparte- Iiten gebouwd gaan worden, was in beroep gegaan tegen verleende vergunningen om- (zijn privacy bedreigd wordt en problemen kunnen ontstaan de ontsluiting van het ver keer. Volgens de gemeente Leus den is het vergroten van de af stand tussen het pand van Van den Berg en de toekomstige ap partementen (in vier etages) tech nisch niet mogelijk. Over de ver- Een gedeelte van het complex gaat er zo uitzien. keersafwikkeling hoeft men zich volgens Leusden geen zorgen te maken, omdat er genoeg wegen in de buurt zijn die daarvoor kun nen zorgen De heer Kool was naar de Raad van State gestapt omdat hij vreesde dat de gemeen schap moet opdraaien voor de kosten van extra geluidwerende voorzieningen bij de appartemen ten langs de drukke Noorderin slag. De 147 zogeheten terrasflats wor den verdeeld over vijf gebouwen, waarvan er drie haaks op de Noorderinslag zijn geprojecteerd. Ruim 60 appartementen zullen in de verkoop worden gebracht en variëren in prijs van f 117.500 tot f 160,000. Makelaar Schoeman was reeds met een verkoopcam pagne begonnen en is momenteel in bezit van diverse opties. De res terende 85 appartementen wor den in de verhuur gebracht. Opmerkelijk aan het project is dat de bewoners - in principe in de leeftijd van 55 jaar en ouder - kunnen kiezen voor een faculta tieve service zoals huismees tersdiensten, alarmering, maal tijden en huishoudelijke hulp. Een en ander geschiedt in sa menwerking met bejaardenhuis 't Hamersveld. De toekomstige bewoners van de appartemen ten kunnen verder gebruik ma ken van een centrale ontmoe tingsruimte Ir» het complex. ram '5 n één onzer verslaggevers) IJSDEN - Leusden heeft in 1 brief aan de CAI-be- jrscommissie van Amers- irt haar afkeuring uitge- oken over het feit dat vo- 'e week dinsdagavond tot iemaal toe de tv-program- 's op de kabel werden on- broken voor een medede- over een lokale televi- •uitzending in Amers- rt. Ie brief schrijven burgemees ter en wethouders dat het benut ten van de zogenaamde calami teitenschakeling in het kabelnet voor het doen van de bewuste me dedeling niet correct is. ,,Deze schakeling kan en mag slechts worden gebruikt door of onder verantwoordelijkheid van de bur gemeester voor het doen van zeer dringende mededelingen in geval van ontstane of op handen zijnde noodsituaties; een zodanige si tuatie deed zich op 15 januari jl. naar ons oordeel totaal niet voor", aldus B&W van Leusden. Het col lege laat verder weten dat het zich zorgen maakt over de zorgvuldig heid ten aanzien van het gebruik van de calamiteitenschakeling. Aan de Amersfoortse beheers commissie wordt de toezegging gevraagd dat ze oneigenlijk ge bruik van deze schakeling afkeurt en dat herhaling niet meer zal ge beuren. Een afschrift van de brief is verzonden aan het college van B&W in Amersfoort Zoals wij donderdag meldden zou volgens het CAI-bedrijf in de Kei- stad per ongeluk de aankondiging voor de lokale tv-uitzending van die avond op alle zenders tot tweemaal toe zijn verschenen. Omdat Leusden het CAI-signaal krijgt via het ontvangststation in Amersfoort was de aankondiging ook te zien op de schermen van de Leusdense kabelabonnees. Naar aanleiding van de twee on derbrekingen van alle program ma's (met uitzondering van dat van Sky Channel) regende het volgens de gemeente Leusden klachten van geïrriteerde CAI- abonnees. Overigens wordt in technische kringen getwijfeld aan de ver klaring van Amersfoort dat per ongeluk „door problemen met een stekker" de bewuste mede deling via de calamiteitenscha keling op de zenders is geko men. Op de suggestie dat de mededeling over de lokale uit zending leuke reclame was zei een woordvoerder van het Amersfoortse CAI-bedrijf, dat de uitzending geen reclame no dig had. „Er had al genoeg over in de kranten gestaan", aldus de woordvoerder. ml" ISDEN - De Nederlandse isten Vrouwen Bond, afde- Leusden-Zuid hield vorige -nk dinsdag de jaarlijkse ver ering. Naast de gebruike- agendapunten werd op be- eiden wijze het dertigjarig Jaan van de afdeling ge- d. Landelijk bestaat de 'B dit jaar 65 jaar. Ter gele genheid hiervan werd een brief voorgelezen van een 95-jarige vrouw uit Driebergen die de oprichting van de NCVB heeft meegemaakt. Door het koude weer waren er slechts een veertigtal bezoekers aanwezig waaronder afgevaardig den van de afdeling centrum en de Hervormde Vrouwen Ver eniging. Na de pauze gaf het vrouwencabaret uit Maarn/Maars- bergen een optreden over re clame en het milieubewust zijn. Op de foto mevrouw Van Triet, presidente van de NCVB afdeling Zuid samen met het bestuur U Ll Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. iipgj Bij kontrakten belangrijke korting. Ilc Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR hof Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- .g.g.O; lijks van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten LEUSDEN - In de laatste week van januari vinden in Leusden- zuid, Leusden-centrum en Ach terveld inentingen plaats tegen difterie, tetanus, polio (DTP) en Rode Hond. De Rode Hond-inentingen is uit sluitend voor meisjes, geboren in 1974. De DTP-inenting is voor jongens en meisjes, geboren in 1976 en 1981. De uitnodigingen hiervoor zijn reeds verzonden. De inentingen vinden plaats op: maandag 28 januari in het Wijk- gebouw van de Kruisver eniging, De Roo van Alderwe- reltlaan 13 te Leusden-zuid van 13.30 tot 14.30 uur; dinsdag 29 januari in het Wijk- gebouw van de Kruisver eniging, Rozengaarde 33 te Leusden-centrum van 13.15 tot 16.15 uur, donderdag 31 januari a s. in het Wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis, Walter van Amersfoort- straat 36 te Achterveld van 13.30 tot 14 30 uur. Tegen mazelen wordt niet meer ingeënt. Wellicht ten overvloede wordt medegedeeld dat de oproe- pingskaart alsmede inentingspa pieren moet worden meege bracht. Indien u geen oproep hebt ontvangen, dan kunt u kontakt op nemen met de afdeling Burgerza ken van de gemeentesecretarie telefoon 941247 toestel 121 of 141. LEUSDEN - Wie dit jaar een nieuw paspoort of toeristenkaart nodig heeft, óf het paspoort moet laten verlengen, doet er goed aan dit voor 1 april aan te vragen, in verband met het ingaan van het zomertarief. Prijs paspoort nu f 57,75 na 1 april f 69,40 tot 16 jaar f 36,50 tot 16 jaar f 48,15 Prijs toeristenkaart nu f 27,75 na 1 april f 39,40 tot 21 jaar f 18,25 tot 21 jaar 29,90. Voor informatie over reisdocumenten kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken op het gemeentehuis 't Erf 1, telefoon 033 - 94 12 47 toestel 120. De afdeling Burgerzaken is iedere werkdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur en op vrijdagavond uitsluitend voor paspoorten en rijbewijzen van 19 00 tot 20.00 uur Terwijl Willem Mulder (hoofdredakteur Ede Stad) en H Bakkenes (directeur uitgeverij BDU) ge spannen toekijken, stelt burgemeester Van Dijke de Edese kabelkrant in werking. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De BDU, uitgever van onder meer de Leusder Krant, maakt sedert afgelopen vrijdag in de gemeente Ede de eerste ka belkrant in Nederland, die 24 uur per etmaal door de kabeltelevisie- MjKerb te bekijken is. Vrijdagmor gen stelde de burgemeester van Ede. de heer M. K. van Dijke, de Edese kabelkrant in werking. Sedert enkele maanden heeft de Barneveldse Drukkerij en Uitge verij vergunning om in zijn gehele verspreidingsgebied kabelkran ten op de CAI-netten te brengen. In ieder geval de eerste twee jaar kan de kabelkrant de CAI-abon- nees gratis worden aangeboden De gemeente Ede is de eerste binnen zijn verspreidingsgebied waar de BDU met een kabelkrant op de buis komt. De bewoners van 10.000 aangesloten wonin gen in Ede krijgen nu continu ak- tuele informatie over gebeurtenis sen in hun gemeente. De redaklie van de Edese kabelkrant is in handen van de redaktie van het nieuwsblad 'Ede Stad', eveneens een BDU-uitgave Naast redaktionele informatie ver schijnen er op de Edese kabel krant ook advertenties Voorlopig heeft de BDU daar acht pagina's voor gereserveerd."Op de eerste uitzenddag was dit aantal al vol geboekt Reserveringen en op drachten worden in volgorde van binnenkomst behandeld Op zon en feestdagen wordt door de Edese kabelkrant alleen redaktio nele informatie verstrekt Ce Edese kabelkrant is de tweede in Nederland. Eerder kwam de Zwolse Courant met een kabel krant, maar die is slechts enkele uren per dag te zien. De BDU wil ook op zo kort mogelijke termijn in andere gemeenten met een ka belnet in zijn verschijningsgebied een kabelkrant brengen. Ook met de gemeente Leusden wordt daarover onderhandeld. 11 li EDE - Ede ht( I' krarit. Eiurgeiftee-: stelde he t ni tuut. in werkir»g- Vari Dijke vindt het "erg fijr, Ede een van de eerste gemec-ntt', met een eigen kehelkrant is." In zijn toespraak hield Van Dijke het CüS-bestuijr voor. hoe belarvo rijk hij een "gedemokratiseerd" kabelnet vindt. "De bevolking roe mee kunnen beslissen over wat or wel en niet over dat net ui tgezon den wo rdt." De de kabelkrant wordt gemaakt door medewerkers van Ede Stad. Zo ziet de kabelkrant, die qua vormgeving te vergelijken is met het journaal voor gehoorgestoor den, er uit. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Open jeugd- en jongerencentrum De Geut overweegt uit het plaatselijk jeugd- en jongerenoverleg te stappen. 'De Geut' heeft dit per brief aan de gemeente laten weten. Het jeugd- en jongerenoverleg be staat sinds een jaar in Leusden. Dit overleg kwam tot stand op ini tiatief van de gemeente naar aan leiding van het verdwijnen van Stichting de Jeugdraad. Behalve 'De Geut' nemen nog een rits an dere instellingen en organisaties uit het plaatselijk jeugd- en jonge renwerk aan het overleg deel. Eén van de redenen dat 'De Geut' waarschijnlijk het jeugd- en jonge renoverleg de rug toekeert is het feit, dat er nauwelijks aanknopingspunten zijn voor een concrete samenwerking tussen de deelnemende instellingen door hun grote verscheidenheid. ,,Daar waar wel samenwerking bestaat tussen de diverse instel lingen blijkt dit los van het overleg te functioneren", aldus 'De Geut' in zijn brief aan de gemeente Ver der heeft Leusdens jeugd- en jon gerencentrum aanmerkingen op de agenda van de vergaderingen van het overlegorgaan. Die agenda gaat volgens 'De Geut' niet uit van bestaande gemeen schappelijkheid van problematie- ken. ,,Veel agendapunten waren afgelopen periode nogal van pro gramma-inhoudelijke aard. Ons inziens ligt het niet op de weg van de gemeentelijke overheid derge lijke punten te begeleiden", meent 'De Geut' Het bestuur hiervan ziet de rol van de ge meente meer als 'voorwaarden scheppend' (het mogelijk maken van jeugd- en jongerenwerk). Het centrum vindt dat voor de inhou delijke ondersteuning de instellin gen van het overleg terecht kun nen bij hun koepelorganisaties. 'De Geut' besluit de brief met de mededeling dat tijdens de vol gende bijeenkomst van het overlegorgaan over zijn stand punt gepraat moet worden. Daarna zal het jeugd- en jonge rencentrum besluiten al dan niet uit het overleg te stappen. De eerstvolgende vergadering van het overlegorgaan op 23 ja nuari gaat niet door, omdat er niet genoeg agendapunten zijn. Carnaval in Leusden en Achterveld pag. 3 Mininatuurtjepag. 3 Voor Bart van de Lustgraaf is het verzamelen van blikken bijna een verslaving pag. 4 Exposities in Amersfoortpag. 4 Sportpag. 5 IJsclub Zwanenburg hield wedstrijden voor de jeugd pag. 6 Autonieuws pag. 7 LEUSDEN - In de maand fe bruari worden de volgende openbare commissie- en werk groepvergaderingen gehouden: 4 febr. Welzijn en Onderwijs 5 febr. Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening 7 febr. Algemene Bestuursza ken 11 febr. Financiën 12 febr. Economische zaken en Werkgelegenheid 19 febr. Raad vergadert 28 fe bruari. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het Ge meentehuis, 't Erf 1 te Leusden- centrum. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergade ring ter inzage bij het bureau Voorlichting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en in de bi bliotheek Nieuw-Langenbeek. De verslagen van de hierboven aan gekondigde vergaderingen wor den op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week volgend op die waarin de vergadering is gehouden. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1