De Horst" moet werkgebied voor iwoners Leusden worden KPO praatte over oude geneeswijzen )oor Wilskracht Sterk al 50 jaar muzikaal praak op ontwerp-bestemmingsplari gaat van start. Komische en onderhoudende films De Til Eredienst in dansschool ING „ONDERDAG 24 JANUARI 1985 :hlld«* 1 pan mei illng 'est» tol 7.M an u plaatselijk nieuws ISDEN - Voor het noor- gebied „De Horst" de gemeente een erp-bestemmingsplan lakt waarop de Leusden- evolking tot 8 februari nspreken. Om gedetail- kennis te kunnen ne- van de plannen voor het J^twikkelen werkgelegen er igebied begint maandag in het gemeente een expositie over „De ans deze expositie zijn me- kers van de gemeente aan- voor het zonodig geven van en het beantwoorden van i. Die avond zijn er ook zoge- inspraakbrieven verkrijgbaar kor 8 februari ingezonden of erd moeten worden. Tot die is de expositie van de plan zien Horst", gelegen tussen de iveg, Horsterweg, het Val- aal en de Rijksweg 28, is ld voor de vestiging van be- die te zamen veelzijdige elegenheid te bieden heb- HgSedacht wordt aan kantoren, /{Jverlenende bedrijven, ne" industrie en het inmid- lekende Huis van de Sport r-atletiekcentrum met hotel/ Het gebied heeft een opper- 5 van 20 4 hectaren. ,,De is nu nog overwegend wei- n wordt doorsneden door de jk. In feite is het gebied een tussen de verstedelijking len-centrum) en de agrari- t >edrijven ten noorden ervan BEBOUWING VERKEER Volgens het ontwerp- bestemmingsplan mag in het mid dengebied van ,,De Horst" in drie lagen worden gebouwd. Aan de randen is een bebouwing in twee lagen toegestaan. In de visie van de gemeente moeten de bedrijven langs de Randweg - in de toekomst de hoofdtoegang tot Leusden - een representatief uiterlijk krijgen Langs de Randweg is daarom ruimte gereserveerd voor het Huis van de Sport, waarvan het nog steeds niet duidelijk is of het in Leusden of in Amersfoort gebouwd mag worden. Heel belangrijk voor een werkge- legenheidsgebied is de bereikbaar heid ervan per auto Ten zuiden en ten oosten van „De Horst" is reeds een wegenstelsel aanwezig (de Randweg en de Horsterweg). Zo als bekend is het de bedoeling de WAAROM Waarom een nieuw werkgele- genheidsgebied in Leusden dat reeds beschikt over „Princenhof", „de Paardenmaat", „de Fliert" en het terrein aan de Ambachtsweg? Het antwoord is terug te vinden in het struktuurplan Leusden dat vorig jaar november door de gemeente raad werd vastgesteld. In dat plan wordt gesteld dat tussen 1985 en 1995 tenminste vijftig procent van de niet-agrarische beroepsbevol king in Leusden in hun woonplaats moeten kunnen werken. Daarvoor is in 1995 29 40 hectaren grond nodig.De Horst" is goed voor 20.4 hectaren. Dit betekent wel dat in de toekomst elders in Leusd^n nog meer ruimte gevonden moet wor den voor wèrkgelegenheid. Randweg te laten aansluiten op rijksweg 28 Maar wanneer dat gebeurt is nog niet geheel duidelijk. In „De Horst" zelf komt een weg die een verbinding krijgt op de Groen Zoom. Deze weg zal in het gebied afbuigen richting Horsterweg. In het ontwerp-bestemmingsplan is ruimte gereserveerd voor de aan leg van een uitvalsweg, parallel aan de Horsterweg, richting Amersfoort. Deze weg komt er alleen dan wanneer de gemeente vindt dat de Horsterweg, die door Stoutenburg loopt, onverantwoord druk belast wordt Wie het fijne van het ontwerp- bestemmingsplan wil weten kan dus terecht op de expositie die maandag van 19.30 tot 21.30 uur wordt gehouden, en dinsdag 29 januari tot en met 8 februari van 8.30 tot 12.30 uur is te zien. De expositie vindt plaats in het ge meentehuis. ACHTERVELD - Een groot aan tal leden waren aanwezig op de eerste bijeenkomst van de K.P.O. In het nieuwe jaar. Me vrouw Münninghof, chropodist- reflexoloog uit Barneveld hield een lezing over reflexologie. Voetzool reflexologie is een oude geneeswize die geruime tijd in de vergetelheid is ge weest. Momenteel is dit weer in opmars. Het menselijk lichaam is te verde len in banen zoals bloedbaan, lymphebaan en zenuwstelsel Zo is er ook een stelsel dat signalen doorgeeft via de reflexzone onder de voeten naar de organen in het lichaam. Punten in de voet corres ponderen met organen in het li chaam. Zo kan een pijnplaats in de voet wijzen op een oneven wichtigheid in het lichaam Deze kan door reflexzone therapie ver beterd of geheel hersteld worden. Mevrouw Münninghof maakte dui delijk dat het masseren van onder de voet gelegen reflexzones de bloedsomloop bevorderd De bloedcirculatie stimuleerd weer het afgeven van bouwstoffen aan elk lichaamsweefsel en voert af valstoffen af. „Heel goed is het dan ook", aldus mevrouw Münninghof, „om gere geld op blote voeten op grind, kie zelstenen of gewoon zand te lo pen. Dit kan de activering van vele organen ten goede komen En verder is goede voeding erg belangrijk". Zij behandelt ook patiënten door middel van magnetiseren Me vrouw Münninghof die naast voet massage ook patiënten behandelt door middel van magnetiseren en het gebruik van natuurstenen wist een discussie te openen over reïn carnatie. LEUSDEN - Na de eerste suc cesvolle cyclus in het najaar van 1984, komt de Til nu met een nieuwe cyclus voor de eer ste vier maanden van 1985. Zoals gebruikelijk zal er elke laatste vrijdag van de maand een vertoning zijn. Te beginnen op vrijdag 25 januari met BEAT STREET, vrijdag 22 fe bruari FLYING HIGH, vrijdag 29 maart door STRIPES, dan op vrij dag 26 april MEANING OF LIFE (Monty Python) In deze cyclus is duidelijk gekozen voor de komi sche en onderhoudende film. De spits wordt afgebeten door BEAT STREET, een film uit 1984 over het fenomeen break dancin'. Dit maal geen gevechten tussen jon geren uit de Bronx van New York, maar danswedstrijden. De beste break dancer geniet het meeste aanzien. Kortom een film boorde vol muziek en dans van deze tijd. Vrijdag 25 januari, 'De Til', aan vang 20.00 uur. Kosten f 3,-. Het gebied ,,De Horst" duidelijk in beeld (de weilanden boven de Bakgirocentrale). Rechts de Horsterweg en op de voorgrond de Rand weg LEUSDEN - Op zondagmiddag 27 januari om 17.00 uur wordt de maandelijkse eredienst ge houden in de dansschool te Leusden, aan de Lepelaar 6. De spreker zal zijn dhr. T.J. de Ruiter, onderdirekteur van de Centrale Pinkster Bijbelschool te Zeist. De heer De Ruiter is naast zijn werk aan de C.P.B. ook een bekend spreker in ons land. Het thema van de preek van zondag middag zal zijn: 'Hebben we iets aan God in deze tijd?' De zaal van de dansschool is open vanaf 14.30 uur. De heer Wakelkamp, eerste dirigent van Door Wilskracht Sterk vrouwen en meisjes, de andere voor de mannen en jongens. De muziekvereniging D.W.S. doorbrak deze traditie. Door Wilskracht Sterk organiseerde een toneelavond in de Coöperatiezaal Zowel mannen en vrouwen werden deze avond vervolg op pag. 3 JHTERVELD - De mu- /erenlging Door Wils- ht Sterk bestaat dit jaar ^nar. In januari 1935 werd Sns een gezellige bijeen- Jst door enkele inwoners het dorp het voorstel naar voren gebracht om in Achterveld een muziekver eniging op te richten. Dit vond weerklank en het was Antoon van den Berg die al direct daarop op stap ging om te proberen personen bij liafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Irschijnt elke dinsdag en donderdag. klap stene verstofdredakteur: "Ulkerarnix Kreyns ens >daktie: judewina de Boer aspar van Loo DENevermg kopii en advertenties: or het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, )r het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur daktie en administratie: [itoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op gen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot )uur Telefoon 033-941495 Dnnementsgeld: 14,60 per jaar; 12,80 per halfjaar; 16,65 per kwartaal ichten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan Sitakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag sen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u itakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 141, toestel 44 ^BESTELLEN FOTO'S: De meeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u a ^stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij 19S2S£eta,ing op glro: 871441 n.v. BDU bv te Barneveld, met liefelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, gina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per emplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 *5 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, raan^usden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- ngt u de gewenste foto('s) thuis. 4 LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- intenkombinatie te Barneveld. Het bestuur van DWS kwam handen tekort om de felicitaties tijdens het 40 jarig bestaan in ontvangst te nemen. elkaar te krijgen die mee wil de werken om een muziek vereniging van de grond te krijgen. Hij kreeg hierbij veel steun van Toon Wolffenbut- tel. Men had succes want al spoedig stonden een aantal personen er mee in om werkend lid van de op te rich ten vereniging te worden. In februari 1935 werd een op richtingsvergadering belegd in café Buitenlust. De aanwe zigen waren het al heel spoe dig met elkaar eens en de op richting van een muziekver eniging in Achterveld werd een feit. Maar Hermanus van Zandbrink bood aan het Coöperatiezaaltje gratis te gebruiken, waardoor het schoollokaal niet doorging. Als diri gent werd aangetrokken de heer Wakelkamp uit Amersfoort. Reeds bij de eerste repetitie bleek dat niet iedereen geschikt was om muzi kant te worden. Dat gold ook voor initiatiefnemer Antoon van den Berg die net als enkele anderen geen noot uit z'n instrument kon krijgen. De vereniging moest ook een naam hebben. Het was de echtgenote van voorzitter Van Ber gen die de naam Door Wilskracht Sterk naar voren bracht. Deze naam werd ook aangenomen. Dank zij de geweldige inzet van dirigent en leden ging het met de nieuwe muziekvereniging al gauw in opwaartse richting De dirigent gunde zichzelf en de leden tijdens de repetities geen tijd om even een kopje koffie te drinken Uiteindelijk was men zo ver gevorderd dat er kon worden deelgenomen aan een muziek-concours en wel in Putten De muzikanten begonnen in de derde afdeling fanfare. Ook werden de muzikanten regelmatig ge vraagd op te treden bij de intocht van een pastoor, een burgemees ter of een andere hoogwaardig heidsbekleder in Achterveld. Het eerste notulenboek werd aange legd op 6 maart 1947. In Achterveld was het gebruik dat toneeluitvoe ringen op twee avonden werden gehouden. De ene avond voor de En zo een deel van de bezetting zoals die april '84 jaarlijkse uitvoering hield. Het eerste gekozen bestuur be stond uit meester Van Bergen, voorzitter, A G. Wolffenbuttel, pen ningmeester en A. Bourgonje, se cretaris. Gelijktijdig werd ook de contributie vastgesteld. Dit werd een kwartje per week, een heel be drag voor die tijd. Dank zij de heer P Kohlman die een renteloze le ning van duizend gulden verschaf te kon men op zoek naar instru menten. Bij de firma Verreijt in Utrecht werden toen tweedehands instrumenten gekocht. Toen men in Utrecht kwam om de instrumenten op te halen kreeg men wel een te genvaller te verwerken. Het bleek namelijk dat alleen de grote trom en de saxofoon in orde waren. De fir ma bood aan de instrumenten te repareren en reeds enkele weken later konden de instrumenten die Zo zag de bezetting van DWS er in de beginperiode uit nu geheel in orde waren worden afgehaald. ZAALTJE In de toenmalige St. Jozefschool werden de mooie opgepoetste in strumenten tentoongesteld. Veel dorpelingen kwamen er naar kijken waaronder kerkmeester C Verhof Deze kwam om mede te delen dat er per jaar 100 gulden moest wor den betaald voor het gebruik van een schoollokaal als repetitiezaal.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3