rkrant toplichten voor oversteek ij Middenweg/Toermalijn Wagenaar bij verstek veroordeeld tot betalen /ordering van f 24.000, I y.-o foorstel bij gemeente in de maak Auto door tuin Ook voorzitter werkgroep RO CML stapt op terzet van vonnis gevraagd nkr „Geen vermenging bestuurlijke en particuliere belangen" Discussie over H2 in CML/R0 maand later m H"! Vandaag in de Leusder Krant leusder "éTS* krant B&W en seniorenconvent menen: BDU i, 'n de c'viel rechterlijke zaak te- Ie wethouder van VVD-huize het om een betaling die Wage- nog niet zou hebben voldaan mevrouw Eman Zij leverde lem een houten huis waarvan 'ilgens haar de prijs bepaald was j 44 duizend gulden, maar vol- l ins Wagenaar op circa 20 dui- inmelfl gulden. Het gaat om een JUten huisje van het type Traehus aarvan 21 exemplaren zijn ge- iiiwd in de wijk Munnikhove. De ^_^ine woningen werden geimpor- srd uit Denemarken door me luw Eman. Zij trad toen ook op «Ifitaannemer maar werd daarvoor J y Jior de economische politierechter Straft, omdat zij niet over de ffl Brand in telefooncel Hootdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 WW Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b g g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij de gemeente wordt er gewerkt aan een voorstel voor de plaatsing van verkeerslichten (met drukknop) bij de oversteek voor voetgangers en fietsers ter hoogte van de kruising Middenweg/Toermalijn/ Dongewijk. Dit heeft wet houder Jan Wagenaar van openbare werken vrijdag avond laten weten. Hij deed die mededeling tijdens zijn wekelijks spreekuur aan twee Leusdense aktievoersters die kwamen pleiten voor maatregelen voor de bewuste oversteek. Beide dames, Annemiek Scholze en Hinke van Almkerk, voelden zich gesteund door 161 handtekenin gen van medestanders uit de wij ken Alandsbeek en Langenbeek. De aktie van Scholze en Van Alm kerk was er op gericht maatrege len bij de gemeente los te peute ren voor een veiliger oversteek. Hinke van Almkerk (met donkere trui) en Annemiek Scholze (rechts) bekijken samen met wethouder Wagenaar en diens secretaresse de situatie op de plattegrond. ACHTERVELD - Een Ameri kaanse militair zorgde zondag in Achterveld voor enige opschud ding door met zijn auto door een tuin langs de Hessenweg te rij den. Hij ramde bovendien een wijkkastje van de centrale anten ne inrichting. In plaats van de politie te waarschuwen en de schade te regelen ging de mili tair er in de auto vandoor. Hij kon later door de politie worden aan gehouden. De zaak is in handen gegeven van de Koninklijke Ma rechaussee. Door de week moeten veel kinde ren op dat punt van de ene naar de andere kant zien te komen op weg naar school of terug naar huis. Doordat de auto's over de Middenweg over het algemeen te hard rijden, wordt de oversteek als onveilig betiteld. Deze onvei ligheid wordt in de hand gewerkt door het bochtig en onoverzichte lijk tracé van de Middenweg. IN DE RAAD Wethouder Wagenaar liet de ak tievoersters weten op de hoogte te zijn van de situatie daar. Hij kondigde aan dat op dinsdag 19 februari aanstaande in een extra vergadering van de raadscommis sie openbare werken en ruimte lijke ordening over verkeerszaken het voorstel voor plaatsing van de verkeerslichten aan de orde zal komen. Wagenaar: -„Het gaat om een installatie met een drukknop. Het licht voor de auto's springt op rood wanneer een fietser of voet ganger op de knop drukt". Een dergelijke verkeerslichten installatie wordt binnenkort ge plaatst bij de oversteek Smous- sesteeg/Burg. van der Postlaan. Ook voor dat punt geldt dat fiet sers en voetgangers de over steek als onveilig ervaren. Om die reden, maar niet om ver keerstechnische reden, besloot de gemeenteraad tot plaatsing van de verkeerslichten. De raad zal volgende maand gevraagd worden eenzelfde besluit te ne men voor de oversteek Midden- weg/Toermalijn/Dongewijk. Geen uitbundige festiviteiten op 5 mei3 Speel-o-theek opzetten is niet eenvoudig5 Parkplan Rozendaal voorbeeld voor onderhoud groen door bewoners5 Kapenga nieuwe trainer Roda-zaterdag7 1 Sport6/7 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ook mevrouw Terwindt, de voorzitter van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML, legt haar funktie neer. Nadat eerder deze maand bekend was geworden dat de voorzitter van het inspraakor gaan, Jan Boerma er mee op houdt, kondigde gisteren me vrouw Terwindt haar vertrek aan. Zij deed dat tijdens een vergade ring van haar werkgroep. Mevrouw Terwindt zei in een toelichting dat zij na vier jaar voor zitten de tijd gekomen vindt om op te stappen, Bovendien heeft zij in verband met een nieuwe baan min der tijd ter beschikking voor de werkzaamheden binnen het in spraakorgaan Het is nog niet bekend, wie me vrouw Terwindt gaat opvolgen als voorzitter van de werkgroep. Er is gisteravond een kleine commissie van leden van de werkgroep inge steld. die op zoek gaat naar een nieuwe voorzitter. Die hoeft niet persé nu al lid te zijn van de werkgroep ruimtelijke ordening Gisteravond werd tevens het vertrek aangekondigd van de heer Baars, die enkele jaren binnen het CML aktief is geweest Baars legt zijn werkzaamheden neer in ver band met drukke zakelijke besog nes. ;om. iV rdag Grlsnj afdelli sden De ins: ïaar l:28. 20.00 efpum' s bela' Ikom. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar heeft verzet van het onnis aangevraagd dat tegen hem is uitgesproken in een leisel rechterlijke zaak. Op 16 januari jongstleden werd hij por de arrondissementsrechtbank in Utrecht bij verstek roordeeld tot het betalen van ruim 24 duizend gulden aan rouw J. M. Eman uit Leusden-zuid. De vrouw vorderde het eld als zijnde een nog niet ontvangen betaling voor de vering van een houten huis aan Wagenaar. Volgens de 9 29 jethouder is hij, noch zijn advokaat, op de hoogte geweest kursu!an de da,um van de zitting. Omdat de raadsman van ir De/agenaar toen geen verweer heeft kunnen voeren, is nu de jere oSChtbank om een tweede zitting verzocht waarin Wagenaar r, wa£rdedigd kan worden. Deze vindt op woensdag 13 februari i bod Plaats. Wethouder Jan Wagenaar Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI >or vn J Pplekj Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- jen c i-avonc ssinger ier maf" irtijen terecht efoon f ordt g* moetir" r Prvstls Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. vereiste papieren beschikte. Het houten huisje dat Wagenaar kocht zou er een zijn die per ongeluk vanuit Denemarken met de lading van de 21 bestelde stuks was meegekomen. De wethouder schafte deze bouwpakket-woning aan met het doel haar neer te zetten op zijn camping in Frankrijk. Hij zou met mevrouw Eman een lagere prijs overeengekomen zijn dan de geldende catalogusprijs. De betaling geschiedde via de bank. Mevrouw Eman zou echter op gegeven moment meer dan de door Wagenaar betaalde 20 dui zend gulden geéist hebben. Toen de wethouder niet tot betaling over ging, daagde zij hem voor de rech ter. Die rechtszaak diende op woensdag 16 januari in Utrecht. Wagenaar noch zijn advokaat Paul van Vonderen waren op die zitting aanwezig Naar hun zeggen had den zij geen dagvaarding ontvan gen van de rechtbank Omdat Wa genaar c.q. zijn raadsman verstek liet gaan werd de vordering van mevrouw Eman zonder meer door de rechter toegewezen. De griffie van de arrondossementsrechtbank in Utrecht verklaarde maandag desgevraagd, dat het zeer onge bruikelijk is dat een dagvaarding haar bestemming niet bereikt. VIKINGHUS De 21 Traehus-woningen wer den in 1983 door mevrouw Eman in de wijk Munnikhove gebouwd Sa men met 20 A-spant woningen en 20 Suomi-blokhutwoningen moest het wijkje kopers lokken die niet meer dan ongeveer 100 duizend gulden voor een eigen woning wil den besteden. Gedoeld werd met name op alleenstaanden, tweeper soonshuishoudens en jonge gezin nen. Het bouwplan kreeg op initia tief van wethouder Wagenaar ge stalte. Nog voordat de woninkjes neergezet waren (op vrije sector- grond die moeilijk te verkopen zou zijn) ontstond er commotie over één van de deelnemende bouwbe drijven. De firma Vikinghus uit Ha- zerswoude moest zich van de ge- In juni 1983 werd in het bijzijn van de Deense handelsattaché het eerste Traehus-woninkje in Munnikhove opgeleverd meente terugtrekken, omdat de fi nanciële positie van het bedrijf on betrouwbaar was. Later ging Vi kinghus failliet. In plaats van dit bedrijf mocht mevrouw Eman 21 houten Traehus-woningen leveren. Mevrouw Eman wilde dit jaar in Munnikhove (op de plaats van de voormalige boerderij „Mun nikhove") wederom een aantal houten huizen bouwen, groter en luxer dan de types die zij eerder leverde. Mevrouw Eman had inmiddels de benodigde grond van de gemeente gekocht, maar zou de betaling geweigerd hebben in verband met de vorde ring op Wagenaar. Omdat zij de bouwkavels niet heeft betaald, is door de gemeente de koop onge daan gemaakt. Zowel mevrouw Eman als haar advokaat Gert-Jan Boven wen ste geen commentaar te geven. Zie ook „Commentaren/ Meningen". (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens het college van B. en W. en het seniorenconvent van de Leusdense ge meenteraad heeft wet houder Jan Wagenaar (VVD) zich in de zaak met mevrouw J. M. Eman niet schuldig gemaakt aan vermenging van bestuur lijke en particuliere belan gen. Dat staat in een ver klaring, die gistermorgen namens college en senio renconvent is uitgebracht door de afdeling Voor lichting van de gemeente Leusden. De letterlijke tekst van de verklaring luidt als volgt: „Het college van B. en W. en het seniorenconvent (bestaande uit de fraktievoorzitters van CDA, VVD. PvdA, D'66 en GPV/SGP in de gemeenteraad van Leusden), in vergadering bijeen op 26 januari 1985, ver klaren unaniem, mede ge hoord de uitleg van wethouder J Wagenaar, dat in de zaak tussen wethouder J Wage naar en mevrouw J M Eman te Leusden geen vermenging van bestuurlijke en particuliere belangen heeft plaatsgevon den Aanleiding tot de verklaring is een bericht in de Amersfoort- se Courant van afgelopen vrij dag over het vonnis van de Utrechtse rechtbank in de kwestie Wagenaar/Eman. Ook de fraktie en het afde lingsbestuur van de VVD in Leusden hebben dit weekend een verklaring opgesteld, die maandagmorgen aan de pers is overhandigd. Fraktie en be stuur spreken het volste ver trouwen uit in hun wethouder en spreken ten aanzien van het krantebericht over „een misplaatste poging om deze wethouder in discrediet te brengen". De tekst van de door afdelingsvoorzitter Joost de Jongh en fraktievoorzitter Sjef ten Berge ondertekende ver klaring is als volgt „Met instemming is kennisge nomen van de unanieme ver klaring die door het college van Burgemeester en Wethouders van Leusden en alle fractie voorzitters is afgegeven, in houdende dat de overtuiging bestaat dat de heer J. Wage naar uitsluitend in de privé- sfeer betrokken is bij een zake lijk verschil van inzicht met mevrouw A. Eman, dat thans onder de rechter is. Naar aanleiding van sugges ties, die doorklinken in een persbericht dat op vrijdag 25 januari 1985 in de Amersfoort- se Courant is verschenen, ver klaren fractie en bestuur dat bij hen het volste vertrouwen be staat in het functioneren en van wethouder J. Wagenaar Nimmer is gebleken dat bij zijn functioneren sprake zou zijn van enige verstrengeling van functies. Alle suggesties in die richting worden beschouwd als een misplaatste poging om deze wethouder in discrediet te brengen LEUSDEN - Een surveillance van de rijkspolitie ontdekte zon dag een brandje in een telefoon cel langs de Asschatterweg. Op het moment dat het vuurtje ge signaleerd werd, zag de politie twee jongens zich haastig uit de voeten maken. Een snelle zoekaktie bleek vervolgens vruchteloos: het duo was ver dwenen. Het vuur in de telefoon cel, veroorzaakt door enkele brandende telefoonboeken, werd door de politie gedoofd. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De voor gister avond aangekondigde discussie over de plannen voor het gebied H2 in de werkgroep Ruimtelijke Ordening van de CMI is een maand verschoven. De reden daardoor is het feit dat de stede bouwkundig adviseur van de ge meente, ir. Frans van der Werf, momenteel niet in staat is in de werkgroep een toelichting op zijn plannen te geven. Zoals bekend ontwierp Van de Werf enkele maanden geleden een plan voor het ten zuiden van De Hamershof gelegen gebied H2 met daarin onder meer een toren flat Met name dat element van het plan van Van der Werf is op erg veel tegenstand gestuit. Dat is voor de wethouder van ruimtelijke orde ning, Jan Wagenaar (VVD) aanlei ding geweest om Van der Werf te verzoeken alternatieve plannen te ontwikkelen De alternatieven zijn nog niet ter bespreking geweest binnen het college van burgemees ter en wethouders. Zolang dat niet is gebeurd voelt Van der Werf zich niet vrij om over zijn plannen in het openbaar van gedachten te wisse len De stedebouwkundige zou gis teravond in de CML-werkgroep een toelichting op zijn ideeën komen geven. Toen duidelijk werd dat Van der Werf daar op dit moment niet toe in staat was, werd besloten om het onderwerp van de agenda af te voeren en het in februari aan de orde te stellen. Voor die bijeen komst nodigt de CML-werkgroep speciaal de Hamershofbewoners, de winkeliers en de zogeheten „Vrienden van Leusden" uit. Of GEMEENTE ♦4* 44 4 LEUSDEN GEZAMENLIJKE VERKLARING VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS EN SENIORENCONVENT VAN LEUSDEN. Het college van burgemeester en wethouders en het seniorenconvent (bestaande uit mevrouw E. M. Blom-de Groot (CDA), mevrouw C. Verduin-Munnik (PvdA), de heer J. H. A. M. ten Berge (VVD), de heer E. Oostra (D'66), de heer H. Offereins (GPV/SGP)) van Leusden in vergadering bijeen op 26 januari 1985 verklaren unaniem, mede gehoord de uitleg van wethouder J Wa genaar, dat in de zaak tussen wethouder J. Wagenaar en mevrouw J. M. Eman te Leusden geen vermenging van bestuurlijke en particuliere belangen heeft plaats gevonden.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1