Raad benoemt direkties openbare basisscholen Meidenwerk in De Geut Hier lust u zeker wel pap van. i Commissie Welzijn/ Onderwijs vergadert Gemeenteraad vergadert a.s. donderdag Uitspraak Met uitzondering van „De Heerd" Herhalings- lessen reanimatie waarttetai Keramiek en boetseren in 't Claeverenblad Aanvulling DWS Bijeenkomst; Tuindersbond 2 I DANSSTUDIO DAN BEARD A DINSDAG 29 JANUARI 1985 LEUSDER KRANT LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden zal zich in zijn vergade ring van aanstaande donderdag onder meer bezighouden met de benoeming van de direkties van vijf openbare basisscholen in de gemeente. In alle vijf de gevallen wordt het hoofd van de lagere school benoemd tot direkteur en de leidster van de kleuterschool tot adjunkt- of plaatsvervangend direkteur. In het voorstel aan de raad schrijft het college niets te voelen voor een gedeeld direkteur- schap. Zoals bekend zal per 1 augustus aanstaande de basisschool for meel van start gaan. Om de overgang van het kleuter- en la ger onderwijs naar het basison derwijs in goede banen te lei den, is op 1 februari 1984 de zo geheten Overgangswet op het Basisonderwijs in werking ge treden. Die wet regelt onder meer de be noeming van de direktie van de basisschool, waarbij is vastgelegd dat een direkteur en een adjunkt- of plaatsvervangend direkteur moeten worden benoemd uit die genen die op 31 juli van dit jaar als hoofd of leidster werkzaam zijn op de school De afdeling On derwijs van de gemeente heeft de afgelopen maanden met alle be trokken hoofden en leidsters over leg gevoerd, terwijl ook de ver schillende teams en medezeg genschapsraden hun inbreng ge had hebben. Dat heeft geleid tot het volgende voorstel aan de raad: o.b.s. De Heerd: direkteur: de heer A. J. Vermeulen; adjunkt-di- rekteur: mevrouw B. de Roo-Brou- wer o.b.s. De Hobbit direkteur de heer R. R. de Boer; adjunkt-direk- teur: mevrouw C. Kortebein-de Boer o b.s De Bongerd direkteur de heer H. J. F. Boon; adjunkt-direk- teur: mevrouw R Suurhoff o.b.s De Wegwijzer: direkteur: de heer P van Bekkum; adjunkt-di- rekteur: mevrouw M M. M Reine- man o.b s. 't Palet/De Blokkendoos: di rekteur: de heer A. M. van Aken; adjunkt-direkteur: mevrouw Th. van Dorp-de Vries o b.s. Het Startblok (100 leerlin gen): direkteur: de heer A. H. J Hulshof; waarnemend direkteur: mevrouw H. Bennett Het verschil tussen adjunkt- of plaatsvervangende direkteuren zit hem in het aantal leerlingen Bo ven honderd leerlingen is er sprake van een adjunkt. onder de honderd leerlingen van een plaatsvervangend direkteur. In verband met ziekte van het hoofd van de lagere school 'De Heerd' heeft de medezeggen schapsraad van die school nog geen advies urt kunnen brengen. Daarom wordt er op dit moment bij 'De Heerd' nog geen direkteur benoemd Het advies van de me dezeggenschapsraad kan er. naar verwachting, nog voor 1 maart aanstaande zijn. Dan kan de benoeming alsnog plaatsvin den Alle overige medezeggen schapsraden hebben positief ge reageerd ten aanzien van de voor gestelde benoemingen In het verleden heeft de PvdA- fraktie in de gemeenteraad er wel eens op aangedrongen om van het direkteurschap van de basisschool een door de hoofd leidster en het hoofd der lagere school te delen funktie te ma ken. In het raadsvoorstel zegt het college van B. en W. daar echter geen voorstander van te zijn. „Voor een organisatie waar arbeid wordt verricht is het naar onze mening niet goed mogelijk een dergelijke instel ling te laten leiden door ver schillende volstrekt gelijkwaar dige direkteuren. In verband met een goed beheer en een ef- fektieve leiding van een school is het noodzakelijk dat er één persoon is die eerst verant woordelijk c.q. aanspreekbaar is." LEUSDEN - Sinds enige tijd is er een meidengroep in de Geut. In 't verleden vroegen de deel neemsters herhaaldelijk of zoiets gerealiseerd kon worden. Door de komst van stagiaire Astrid bleek dit mogelijk. De groep ging van start in het "ei gen" kamertje in oktober 1984. De onderlinge sfeer bleek van begin af aan erg goed te zijn. Eens in de veertien dagen wordt op zondagavond van 19.00 - 21.00 uur een bijeenkomst georganiseerd waar verschil lende thema's en activiteiten aan de orde komen - voorname lijk op voordracht van de deel neemsters zelf. Het programma is afwisselend zodat elke deel neemster aan haar trekken kan komen. Met Kerstmis organiseerde de groep een Kerst-inn. Het was voor LEUSDEN - Na enige stagnatie, waardoor de herhalingslessen van de cursus reanimatie van de Nederlandse Hartstichting geen doorgang vonden, zullen deze lessen weer gaan aanvangen. De inwoners van Leusden die in het bezit zijn van een diploma re animatie dat voor maart 1984 is behaald zullen nu een herhalings cursus nodig hebben om hun ken nis op peil te houden Inwoners die via Latent Talent na ge noemde datum hun diploma heb ben behaald, krijgen een oproep thuisgestuurd. Deze herhalings avonden worden op de volgende data gehouden: 7 februari, 20 fe bruari en 7 maart. Allen in de Ha- mersveldschool aan de Lijsterbeslaan 54. De aanvang is 20.00 uur. De deelnemers worden verzocht zich vooraf te melden bij de heer A. van Rooy, telefoon: 946839 en de avond van voorkeur door te geven. De kosten die aan deze herhalingscurus zijn verbon den bedragen f 7,50 per per soon. het eerst dat de "meiden" het ini tiatief namen om zelf iets te orga niseren in de Geut. Tijdens deze Kerst-inn waren de meiden te vin den achter de bar en in de disco theek, waar ze zelf achter de knoppen zaten. Deze laatste acti viteiten bleken erg belangrijk voor de meiden omdat in een jongeren centrum al gauw gedacht wordt, dat de meisjes zoiets niet kunnen. Ook daarom was het tijd dat de meidengroep rolbrekend aan het werk ging. Ze zijn daarin volledig geslaagd. De onderlinge ondersteuning in de groep is erg sterk aanwezig. Vooral het "eigen kunnen" en het zelfvertrouwen wordt nadrukkelijk gestimuleerd. Ze willen er op toe zien, dat er een evenredig aantal meiden in de organisatie van de Geut komen, zodat er een sfeer geschapen wordt waarin ook mei den zich op hun gemak voelen. Twee van de deelneemsters van de meidengroep, Astrid en Elisa beth, doen geregeld mee aan het Provinciaal Overleg Meidenwerk te Utrecht. De P.O.M. is een« leg-orgaan, waar mensen t> kunnen die iets willen doe' de positie van meisjes binne, jongerencentrum In april ganiseert de P.O.M. een dendag" in Utrecht Mei jongerencentra zullen dat hun medewerking verleneep de Leusdense meidengroi haar bijdrage die dag leverei) Aanstaande zondagavond f bruari) is er weer meidengrt) de Geut. Dan wordt er een film gedraaid, die door de m; zelf gemaakt is. Onder*: "Hoe gaan jongens meu om?". Na de film wordt erovj gepraat. Alle meisjes vanl jaar zijn welkom. Voor inlA gen: Astrid (946848) of Elis> (941937). LEUSDEN - De raadscommissie 'Welzijn en Onderwijs' komt aanstaande maandag (4 fe bruari) voor de maandelijkse vergadering bijeen. Vanaf 20.00 uur wordt er onder voorzitter schap van wethouder G. van Woudenberg (CDA) vergaderd in de commissiekamer van het gemeentehuls, 't Erf 1 De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: 1. Opening 2. Notulen van de vergadering van 7 januari 1985 3. Mededelingen 4. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van PC lagere school "De Vallei" (overgor dijnen en vitrage). 5. Bouwkundige voorzieningen PC bassisschool "De regen boog". 6. Diverse onderwijsvoorzienin gen. 7. A. Vaststelling bedrag per leerling bedoeld in artikel 55 bis der Lager-onderwijswet 1920 voor 1985 (1-1-1985/1-8- 1985). B. Verzoek ex artikel 55 qua- ter der Lager-onderwijswet 1920 voor de periode 1-1- 1985 tot 1-8-1985. 8. Afvloeiings- en herplaatsings regeling openbare scholen basisonderwijs. 9. A. Goedkeuring begroting 1985 Stichting Federatieve Bibliotheekvoorziening Leus den. B. Subsidieverzoek admini stratieve kracht. 10. Goedkeuring jaarrekening- 1983 Stichting Sociaal Cultu rele Centra Leusden. 11. Goedkeuring jaarrekening- 1983 Stichting voor Lichame lijke Opvoeding en Sport. 12. Eindwijziging begroting 1983 en jaarrekening-1983 Zwem badstichting Leusden. 13. Goedkeuring begroting 1985 en 1e wijziging daarop van de Stichting Sociaal Culturele Centra Leusden. 14. Renovatie 3 tennisbanen Burgemeester Buiningpark. 15. Renovatie 4 tennisbanen Kerstenssportpark. 16. Autobedrijf Damen. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. LEUSDEN - De gemeenteraad komt aanstaande donderdag (31 januari) voor de maande lijkse vergadering bijeen. Vanaf 19.30 uur wordt er onder voor zitterschap van burgemeester mr. J. W. M. Rademaker verga derd in de raadszaal van het ge meentehuls, 't Erf 1De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Opening 2 Mededelingen 3. Notulen 4. Ingekomen stukken 5. Aanvrage ex artikel 72 der La ger-onderwijswet 1920 ten behoeve van pc lagere school 'De Holm' (inbraakschade) 6. Aanvrage ex artikel 72 der La ger-onderwijswet 1920 ten behoeve van RK lagere school 'Kinderland' (fiet- senstaanders) 7. Oefenveldverlichting ten be hoeve van korfbal- en hand balvereniging 8. Watervoorziening Burg. Bui ningpark 9. Benoeming directies open bare basisscholen 10. Kredietaanvraag ten behoeve van bouw- en woonrijpmaken Hamershof-noord 11. Voorbereidingsbesluit in ver band met herziening bestem mingsplan 'De Wetering' 12. Voorbereidingsbesluit ge deelten Den Treek (Buurtweg 6 en Dodeweg 1) 13. Voorbereidingsbesluit in ver band met wijziging artikel 3 voorschriften bestemmings plan Groenhouten 14. Voorbereidingsbesluit Clave- renblad-Wildenburg 15. Voorbereidingsbesluit boer derij Munnikhove en omge ving 16. Goedkeuring jaarrekening- 1983 Stichting Activiteiten centra Leusden 17. Voorbereidingskrediet ten be hoeve van kosten externe ad visering in verband met ver betering enzovoort zwembad Bavoort 18. Winkelsluitingswet 1976 (wij ziging 21-4-1984 Stb 137) 19. Overeenkomst signaalleve ring Leusden-Amersfoort 20. Wijziging Gemeenschappe lijke Regeling GCN 21. Rondvraag 22. Sluiting LEUSDEN - In de goed Inge richte werkplaats van boerderij 't Claeverenblad aan de Ha- mersveldseweg (De Brink 16) zal er elke dinsdagmorgen gele genheid zijn om onder leiding aan keramiek te doen en te boetseren. In de werkplaats is een grote oven aanwezig om de werkstukken te bakken en te glazuren. Maar er zullen ook andere afwerkings technieken aan de orde komen. Zowel beginners als gevorderden zijn van harte welkom. Gereed schappen en diverse soorten klei zijn aanwezig. De start is op 5 februari (9.30 - 11.30 uur) en de eerste is ter ken nismaking geheel gratis. Andere vaste aktiviteiten: schilde ren, elke dinsdagmorgen textiele werkvormen, elke donderdagmor gen. ai 0 u ri 1 P ACHTERVELD - Bij het in'® Leusder Krant van dontj dag 24 januari geplaar artikel betreffende het 51 rig jubileum van muziekt0 enlglng D.W.S. werd j® sievelljk een naam vanitf jubilaris niet genoemd. Bi het 40 jarig jubileum vain vereniging werd niet altyf Dorus Huppelschoten e huldigd voor zijn 40 jarlgn maatschap maar werd ;rl Frits van den Hengel gey, digd voor zijn 25 jarig a maatschap van de enlglng. 0( o o ■e I 'eu LEUSDEN - Donderdag de Aartsdiocesane Boers Tuindersbond, afdeling Ha\ veld in jongerencentrum! aan de Hamersveldsewi bijeenkomst. De aanvi 20.00 uur. Naast enkele huishoi punten zijn twee voorlichtersi gevonden om een toeliet#' geven. De heer H. L. Suichi. voor de pauze over deeltal ding praten terwijl ing de hetO M. van Rooijen aandacht btji aan recht en pacht, enkele»# voorwaarden in de pachtor# hypotheekrecht. LEUSDEN - In de zaak tege|, 26-jarige inwoner van lerj heeft de Utrechtse rechtbav sloten het voorstel van de van justitie, mevr. mr f Kruyer, om de man tot eenl waardelijke gevangenisstraf maanden te veroordelend volgd. De verdachte had qe ternatieve straf van 100 uuiji ter de rug. De klus had hij volle tevredenheid van ieol< geklaard 7 De man moest zich enige la leden voor de rechtbank ut woorden omdat hij in NunsfA' Putten autokraken had gep'f' Woensdag 30 januari, 20.1I" Bijeenkomst Rooie Vrouw Vooronder. Burg. Van der Pcft Donderdag 31 januari, 19.3' Raadsvergadering, raadszi meentehuis, 't Erf Donderdag 31 januari, 20.5 Lezing Geref. Bond, Het Tri" Arnhemseweg' Donderdag 31 januari, 20.M Bijeenkomst ABTB Hamej De Til. Hamersveldseweg 3j, Maandag 4 februari, 20.Kj Commissie Welzijn en Ondy commissiekamer gemeente'), Dinsdag 5 februari, 20.00 Commissie OW/RO, commit mer gemeentehuis Leer voor de zomer nog dansen! Dansles voor beginners voor jeugd op: vrijdag 8 febr (loeit. 13-16) zaterdag 2 febr voor echtparen: dinsdag 5 febr woensdag 6 tebr vrijdag 8 tebr Rock en Roll op: donderdag 7 tebr (beginn.) donderdag 7 febr. (gevord.) zaterdag 9 febr (beginn Inschrijvingen nog mogelijk. 1700-18 15uur 18 30-19 45 uur 21 45-23.00 uur 21 30-22.45 uur 20 45-22.00 uur 18.30-19.30 uur 19 30-20.30 uur 15.00-16.00 uur Utrechtseweg 89 - Amersfoort - tel. 033-14456.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4