ot LEOS-dames zetten opmars knap voort HVntilopen rekent af met verleden Eltjo Kapenga nieuwe trainer Roda-zaterdag Dubbele winst Green Giants Beginnerstoernooi Squash Genootschap Gymmen met Avanti Uitslagen Antilopen jelt Historische triomf op DKV Een mysterie Uitslagen Leos jeugd Uitslagen dames- schieten DE LEUSDER KRANT 6 - Bk. DINSDAG 29 JANUARI 1985 sprong "volget. klassen IK d Dani Cleme' Sterre- Ho (247). leuSDEN - Het eerste dames- 21 )nt. (87{' earn van Leos heeft afgelopen ,s Bpya'aterdag de belangrijke thuis- ame wedstrijd tegen VC Utrecht-2 '2) Hcnet 3-0 gewonnen. Door dit re- eveid(25ultaat ging Leos de Utrechters 22 ;n de 3e divisie op de ranglijst pnl Voorbij. In drie weken tijd klom c.eos van de laatste naar de tierde plaats van onderen op. wat laezien de resultaten uit de eer- pnt (78jte helft van de competitie een 4 Uporestatie van formaat. Als de oogste fames de opgaande lijn weten 70) Hq00r te zetten, moet een plaats in m(182|le middenmoot zeker haalbaar ^ijn. En dat is na het desastreuze ►egin een florissant vooruit hoe oülcht, dat alle critici die Leos als chte z.le degradatie-kandidaat bij uit- rbaal 4ek bestempelden, de mond n heeteet.snoeren. 'P9e9e> Zoals gewoonlijk kwam Leos in :hte.d<e te set nogal traag opgang en enome-Qed de naam als „slow-starter" as ber7eer volledig eer aan. Vooral met e op ht-;e 0pSiag hadden de Leusdenaren 'ie grootste problemen. VC Utrecht de oVofiteerde gretig en liep vrij ge- Makkelijk uit met de hulp van een 'ijs voropeloos falend Leos. tot 1-8. De 1 vr'lsPronkere wolken pakten zich alweer ^-«*oven de oranjehemden samen, ïaar door een gave opslagserie an Carmen Dirksen, die driemaal oeltreffend de zwakke plekken in et Utrecht-veld wist te vinden, ^^chrok Leos wakker Op karakter naroep Leos langzaam maar zeker iet alleen langszij, maar nam na een aantal fraaie aanvallen met 9-8 de leiding over. Even krabbelde Utrecht tot 9-10 terug. Daarna nam Leos het initiatief over en mede dankzij een goed opgestelde ver dediging en een goede eindpass kon Leos de 1e set met 15-10 in haar voordeel beslissen. In de 2e set van hetzelfde laken een pak. Leos liet het in eerste instantie lelijk afweten, want het was opnieuw Utrecht die met 2-5 de leiding nam en de fouten aan Leos-zijde meedogenloos afstraf te Na een time-out van trainer Ad van Woensel was Leos weer bij de les en waren de rollen snel omge draaid. Maar de Utrechters gaven zich niet zomaar gewonnen en kon nog lang een kleine voorsprong behouden: 9-11. Toen vond Leos het welletjes. Zowel verdedigend als aanvallend met de Leos-spel- verdeelster in de hoofdrol werd het gat gedicht. In de persoon van Ascha Vermeulen maakte Leos met 5 opslagen op rij en als klap op de vuurpijl een schitterende mid- denaanval van Rona de Koning de set met 15-12 uit. HOOGSTANDJES Aan het begin van de 3e set probeerde Leos de wedstrijd met allerlei hoogstandjes naar zich toe te trekken Iets wat je tegen een geroutineerde ploeg als Utrecht niet moet doen. Geheel anders liep Leos weer tegen een achterstand op. Nadat trainer Van Woensel had ingegrepen en zijn dames tot de orde geroepen had, brokkelde de hegemonie van Utrecht snel af. Lukte het niet met keiharde smas hes dan moest het maar met sub tiele prikballen. Het blok van Utrecht werd meermalen verrast. Carmen Dirksen had daar vooral patent op en bracht Leos langszij: 11 -11De slotfase was meer span nend dan fraai. Aan beide kanten werd met enorme inzet gestreden, hetgeen een aantal lange rallys tengevolge had. Leos hield echter het hoofd het langste koel en pakte tenslotte met 15-12 de 3e set waar door tevens de overwinning een feit werd Leos is nog niet helemaal uit degradatiegevaar, maar kan dat wel geraken als zaterdag in sport zaal de Meent ,,de Waterlanders" het volgende slachtoffer van een op drift geraakt Leos worden Het herenteam van Leos kan in de tweede klasse van het district maar niet overtuigen. Het onder onsje tegen het veel hoger geno teerde Leos-3 ging verloren. Het geroutineerde derde heren-team behoudt door dit resultaat uit zicht op promotie. LEUSDEN - Een mysterie. Zo zou je de plotselinge te rugkeer van het dames- topteam van Leos kunnen typeren. Uit het niets en na het vertrek van een groot aantla coryfeeën gedoemd om te degraderen uit de va derlandse volleybalcompeti tie (3e divisie), zijn de dames de laatste weken aan een opmerkelijke opmars be gonnen. Nadat de ontmoe ting tegen titelkandidaat Ni- voc nog nipt verloren ging, werden achtereenvolgens Boemerang en SVV-2 ogen schijnlijk met speels gemak aan de kant gezet. Daardoor werd het pun tentotaal in twee weken tijd zo goed als verdubbeld en de laatste (degradatie) plaats werd overgedaan. Uit stel van executie of een ople ving van blijvende aard?, was de vraag die de honds trouwe supporters van Leos bezighield. De thuiswed strijd tegen VC Utrecht-2, 'n middenmoter, leverde 't be wijs dat Leos wel degelijk op weg terug is en uit het (diepe) dal omhoog klautert. Want wederom werd een fraaie 3-0 zege behaald. Door keihard voor ieder punt te knokken en nimmer in paniek te raken werden de Utrechters die een week daarvoor nog een subtopper hadden verslagen (SOS/ DPC), gevloerd. En dat bete kenden voor de Leos-da- mesploeg de 3e zege op rij. Voor een ploeg die in de eerste helft van de competi tie fout op fout stapelde en op alle fronten duidelijk te kort kwam een even verras send als mysterieus resul taat dat smaakt naar meer. (HJWi en 19-t1 oude n ond toe 1 en ar icothee was op LEUSDEN - Eindelijk is An- idelijk lopen erin geslaagd om het incontmuidense DKV te verslaan. oholge»at in eerdere ontmoetingen auto v!gen „angstgegner" DKV ieent»el |uk(e en n0gai pijnlijk )or de Leusdenaren afliep, nu wel en leverde voor jploper Antilopen de eerste rerwinning van dit seizoen vr-'t /9en DKV op' De Leusdense [Ijjprfballers rekenden dus kei- J Srd af met het verleden. In de eerste helft deden de ploe- 41 n weinig voor elkaar onder getui- j de 6-6 stand bij de rust Na de uze wist de Antilopen-defensie n DKV-aanval volledig aan ban- in te leggen en bouwde de ver- jgen voorsprong in de loop van 27 wedstri|d verder uit. De taktiek p de heren in dienst van de mes te laten spelen, wierp zijn 17 jchten af en lag aan de basis van <t succes y^ijladat de DKV-aanval de bal 'fspeeld had, had Antilopen met 42 32 de eerste de beste aanval wel succes. Yolanda Versteeg brak de score van afstand open (0-1Lang kon Antilopen van deze voorsprong niet genieten want binnen drie mi nuten had DKV de achterstand teniet gedaan (2-1). In de 10e minuut kwam Antilopen via een strafworp van Koos Meinsma, na dat Margret Versteeg bij een door loper een zet gekregen had, opge- lijke hoogte 2-2. Door een afstand schot van Richard Urbach nam Antilopen prompt daarna de leiding (2-3) maar halverwege de eerste helft bracht DKV de balans al weer in evenwicht. Antilopen had het antwoord wederom in de persoon van Margret Versteeg klaar, voor dat een fout in het verdedigingsvak DKV in staat stelde om de stand op 4-4 te brengen. Het was Richard Urbach die Antilopen naar 4-5 schoot In vier minuten tijd boog DKV de achterstand echter naar 6-5 om en dacht met de kleine voorsprong te kunnen gaan rusten. Op slag van rust werd de doorge broken Gerl Graafland onjuist afge stopt Koos Meinsma hield op nieuw zijn zenuwen onder controle en bracht Antilopen vanaf de stip langszij. 6-6. Snel na de hervatting rondde Nancy Lahey een doorloopbal per fect af (6-7). Tien minuten later nam ze ook de achtste Antilopen-treffer voor haar rekening. Aangezien de verdediging uitstekend functio neerde en DKV bijzonder weinig kansen bood, stelde Antilopen in staat om de score verder op te vijzelen. Toen Margret Versteeg acht minuten voor tijd van afstand 6-9 liet aantekenen, was de wed strijd in feite afgelopen DKV paste nog een wissel toe in de hoop daarmee het tij te kunnen keren Nadat de invalster DKV met een treffer iets dichterbij had gebracht (7-9), maakte een collectief sterk spelend Antilopen snel aan alle onzekerheid een eind. In twee mi nuten tijd het Nancy Lahey de nieuwe" DKV-ster tweemaal haar hielen zien en rondde de doorloop- ballen met even zoveel doelpunten Nancy Lahey, was in de tweede helft ..ouderwets" op dreef af7-11 Een fraai afstandschot van Gert Graafland bepaalde tenslotte de eindstand op 7-12 in het voor deel van de Leusdenaren jur pla. den rr chtse schap Meisjes Leos E2 Leos E2 Leos D2 Leos D2 Leos D1 Leos D1 Leos C2 LeosCI Leos 84 Leos B3 Leos B1 Spirit E2 Devu E1 SVH D2 Olympia D1 SHD1 Sp8int D2 SWC1 Uni Cornus C1 SW B3 Spirit B3 SVVB1 2-0 2-0 0-2 2-0 2-0 0-2 1-2 3-0 1-2 3-0 3-0 Jongens Leos D2 - BGSV D1 Leos D2 - Uni Cornus D1 Leos D1 - Spirit D2 Leos D1 - SVH D1 Leos C3 - Vollkei C2 Leos C2-Surf C1 LeosCI -SVHC1 Leos B1 - SVH B1 2-0 0-2 0-2 2-0 3-0 1-2 0-3 2-1 Eltjo Kapenga in zijn Woudenbergse tijd LEUSDEN - De 38-jari- ge Eltjo Kapenga wordt de nieuwe hoofdtrainer van de zaterdagselectie van voetbalvereniging Roda '46. Kapenga is nu trainer van KNVB-vierde klasser Woudenberg. Hij startte zijn carrière als oefenmeester bij SC Muiden om vervolgens bij SC Buitenveldert aan de slag te gaan. Daar boekte Kapenga successen door in vier jaar tijd tweemaal kampioen te worden met zijn team. Buitenveldert kwam daardoor van de afdeling in de vierde klas se van de KNVB. Na een jaar werkzaam te zijn ge weest bij Swift vertrok Ka penga naar voetbalver eniging Woudenberg. Zijn team werd kampioen In de vierde klasse van de KNVB. In de laatste twee seizoenen ging het wat minder en werd Wouden berg een middenmoter. Eltjo Kapenga, die in het bezit is van een B- trainerslicentie. was als voetballer aktief bij SC Veendam (betaalde jeugd) en daarna bij Blauw Wit en NDSM. In die tijd maakte hij deel uit van de selectie van het Nederlands zaterdag- amateurelftal. LEUSDEN - De topformaties van basketbalvereniging de Green Giants waren afgelopen weekend prima op dreef. Zowel het dames- als .hejenteam kon den winnend van het veld stap pen. De dames namen met 40-23 revanche op Quidam terwijl de heren tegen het derde van de zelfde vereniging met 74-52 aan de positieve kant van de score bleven. Een succesvol weekje dus voor de Leusdense basket ballers. De dames hadden na de moei zame overwinning van een week eerder voor eigen publiek nog wat goed te maken. Ze waren er op gebrand om tegen Quidam uit Odijk het onderste uit de kan te halen. Niet in de laatste plaats omdat men in de uitwedstrijd pas na drie verlengingen aan het kortste eind trok. „Een reden te meer om er dus flink tegen aan te gaan," meldde trainer Peter van Asselt. In de beginfase keken beide ploegen de kat uit de boom Er werd erg behoudend gespeeld. Het duurde enige tijd voordat de score geopend werd. In de 7e minuut had Green Giants als eerste succes. Het ijs was toen gebroken want vanaf dat moment begon de Leus dense damesformatie op volle toe ren te draaien. De verdediging stond zo vast als een huis zodat er voor Quidam niets anders opzat om haar geluk van afstand te be proeven. En daar waren de Odij- kers juist niet zo bedreven in. De rebound onder de basket was veel al voor de Giants die daarna snel op de aanval overschakelden. Meer doelpunten konden dan ook niet uitblijven De voorsprong groeide gestaag De man-to-man verdediging die Quidam hanteerde werd vaak door het hoge tempo van de Leusdenaren voor schut gezet Vooral Zwannette de Boer scoorde er lustig op los en had een belangrijk in aandeel in de 22-12 ruststand In de tweede helft ging Green Giants op de ingeslagen weg voort en vertoonde geen enkel LEUSDEN - Op de sguashba- nen van de Leusdense tennishal organiseerde het Sguash Rackets Genootschap Leusden een toer nooi voor beginners Na het club kampioenschap van 1984 was dit het tweede „grote" evenement dat het nieuwe bestuur op poten had gezet. De opkomst van de nieuwe lingen was redelijk te noemen. Ruim twintig dames en heren van de vijftig die de afgelopen maanden zich als lid hadden aangemeld en het ledental weer boven de hon derd brachten wilden de krachten wel eens met elkaar meten. De dames waren in twee poules van vijf ingedeeld terwijl de heren in drie poules van vier waren onderge bracht. Bij de dames bereikten Ingrid Zonneveld, Annelies Ruis, Hellen van Apeldoorn en Nel de Groot de halve finales. Maurice Hoogen- doorn, Ton v.d. Brink, Gerard Wes- sel, Alex v.d Wijk, Ron Wijken en Pavlo Herdecek wisten bij de heren als winnaar uit oe voorronuen te komen en zich voor de finalepou- le(s) te plaatsen. De halve finale tussen Inghd en Annelies werd met 9-3 en 10-8 door eerst genoemde gewonnen. Helen van Apeldoorn werd na de 9-1 en 9-3 winst op Nel de Groot de andere finaliste. In eerste in stantie leek de damesfinale een formaliteit. In een mum van tijd had Hellen met 9-0 de eerste setwinst in haar zak, maar in de 2e set moest zij toch tot het uiterste gaan om met 10-8 de eindzege veilig te stellen Bij de heren wisten Ton v.d. Brink en Alex v.d. Wijk ongeschon den uit de finalepoules te komen. De eindstnjd leverde toch niet die spanning op die de toeschouwers ervan verwacht hadden. Met 9-3 en 9-5 was Ton v.d. Brink duidelijk de sterkste en schreef het begin nerstoernooi van SRGL op zijn naam Een kadobon uit handen van voorzitter D. Taylor was, evenals voor de andere finalisten, zijn belo ning. en here, met he'^l kenr zijn dis Er wotf 3-15.00 i-'TERVELD - Door de sport- •ne bestiniging Avanti werden zater- veede ui) onderlinge gymnastiek-wed- Voor'en georganiseerd. Aan deze strijden werd deelgenomen de jeugdturnsters en juniorle- van pe verenigingen Avanti. ta uit Ermelo. Hellas uit Hoe- velaken, Excelsior uit Nijkerk. In totaal waren er 46 deelneemsters. De wedstrijden bestonden uit vier onderdelen zijnde oefeningen op de brug, de balk. de kast en vrije oefeningen. Het werd een mooie sportmiddag, waar van de zijde van het publiek i grote belangstelling voor was Bij de jeugdturnsters was het Er melo die met de eer ging strijken, daar hier de eerste drie plaatsen werden behaald door leden van deze verenigingen. De prijswinna- ressen waren 1. Evelien Kars (31 6 punten). 2e Fiona Kok (31.0 punten) en 3e. Elles Goedvree (30 7punten) Winnaressen dij de junioren wa ren 1e Hermien Herder van Hellas Hoevelaken met 31 6 punt, 2e Marian Blom van Avanti met 31.5 punt en Wilma Schimmel van Hel las Hoevelaken met 30.5 punt. ACHTERVELD - Door acht leden van de damesschietclub werd deelgenomen aan de onder linge schietwedstrijd. Slechts één van de deelneemsters wist meer dan 80 punten te schieten. Dit was Anneke Oudshoorn die eerste werd met 82 punten. De overige uitslagen waren: aantal punten 2. Nel Tijmensen 75 3. Jeannet Vos 74 4. Tiny Tolboom 72 5. Bep Smal 71 6. Mien v.d. Burgwal 70 7 InyKok 68 8 Liesbeth Suermondt 67 Green Giants in de verdediging. teken van verslapping. Binnen tien minuten was Quidam op 23 punten achterstand gezet. De wedstnjd was toen gelopen. Quidam scha kelde over op een zone-verdedi ging omdat men het hoge tempo niet meer kon bijsloffen en conditio neel in problemen kwam. Toch leverde deze tactische wijziging voor de Odijkers enig rendement op De achterstand was echter te groot om de Green Giants nog in verlegenheid te brengen. Green Giants won daarom verdiend met 40-23. HEREN Ook het herenteam is de laatste weken goed op schot en in de winning-mood. Werd vorige week van Stoepie Shooters gewonnen, ditmaal werd het derde team van Quidam in Odijk aan de zegekar gebonden. De wedstrijd verliep voorspoedig. Er werd hard gewerkt en dat resulteerde al snel in een voorsprona. Defensief hadden de heren de zaken eveneens goed voor elkaar. De rebound gevolgd door een snelle break bracht de Green Giants bij de rust al met 35-26 ruim aan de leiding. Na de hervatting gooiden de heren er nog een schepje bovenop. Het tempo werd nog iets opgeschroefd waar door Quidam in de grootste proble men geraakte en op een gegeven moment gewoon moest afhaken. Daardoor kon Green Giants de wedstrijd volledig controleren en de voorsprong verder uitbouwen Bij het laatste fluitsignaal prijkte er tenslotte een fraaie 74-52 eind stand op het scorebord. Overige uitslagen Green Giants: Heren 2 - Woodpeckers 1 45-69 Heren 3-Red Stars 6 78-39 Heren 3-Quidam 4 68-45 Dames 2 - Woodpeckers 2 24-20 Jongensjun -Quidam 52-42 Meisjesjun.-Dunckers 31-50 Jongens kad. 1 - Crackerjacks 39-36 Jongens kand 2 - Quick Runners 14-50 Meisjes asp.-Quick Runners 28- 4 DKV 2 - Senioren 2 Senioren 3 - DSV 3 Senioren 4 - Huizen 3 ODIK 4 - Senioren 5 6- 6 10- 5 11- 2 8- 5 DWS 3 - Senioren 6 4-14 MIA4-Senioren 7 7-3 Junioren J1 - LutoJI 7-6 De Meeuwen J5-Junioren J3 4-3 Aspiranten A2-SGVA1 1- 3 Aspiranten B1 - Dalto B1 6- 1 Aspiranten B2 - Unitas B2 0- 2 SoesterkwartierCl - Aspiranten C1 0- 7 Aspiranten C2-SKFC2 0- 1 RDZ P1 - Pupillen P1 1-5 Juko P2 - Pupillen P3 1-3 Eemvogels Q1 - Pupillen Q1 1-0 De Meeuwen R1 - Pupillen R1 0-2 De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bi) familie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die u leuk vindt, uit te zoeken Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters. Rozendaallaan 9, telefoon 941495. Het kantoor Is op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7