SB jk draaot 5 miljoen oulden bii aansluiting Leusden op A 28 iW houden vast aan nieuwe katie voor autosloopbedrijf L Wetering: met stijgende verbazing kennisgenomen van brief Ten Berge ER ZIT SCHOT IN yAmersfoort en Leusden op één lijn komen Commissie OW/RO vergadert Milieu- Educatie vergadert iieenteraad wordt om principe-uitspraak gevraagd EHBO examens De Bongerd Vandaag in de Leusder Krant ïusder pant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden II LI te FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Talenpraktikum Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV usd krnnt DONDERDAG 31 JANUARI 1985 16e JAARGANG NO. 79 LEUSDEN - De raadscommis sie openbare werken en ruimte lijke ordening komt dinsdag 5 februari om 20.00 uur in vergade ring bijeen in het gemeentehuis. De agenda ziet er als volgt uit: Ier verslaggevers) IEN - Het Ministerie eer en Waterstaat is m bijdrage van 5 gulden te leveren ansluitingvan Leus- rijksweg A28. Maar .eten Leusden en lort het over de uit- van de aansluiting il eens worden. de minister van en Waterstaat, me- Neelie Smit-Kroes r irmiddag meege- i een persconferentie ^Provinciehuis in De minister was gis- n.r werkbezoek in 'en sprak met onder immissaris der Ko- ir. P. van Dijke, en de irde ir. Jo Hoepel- e onder meer Wegen |oer in zijn portefeuille ~ip de agenda stond lansluiting van Leus- Rijksweg, bekend wil Leusden liting op de A28 in Minister Smit. 5 miljoen voor Leusden vraag, wie de resterende 13 miljoen op tafel moet leggen, werd beantwoord door gede puteerde Hoepelman: ,.Dat het verlengde van de Rand weg, ter hoogte van de ten- nishal. De kosten van zo'n aansluiting bedragen orge veer 18 miljoen gulden. De zullen de belanghebbenden moeten doen. In de eerste plaats bedoel ik daarmee de gemeente Leusden. Daar naast moet er ook een bijdra ge komen van de provincie. Verder is het ook nog moge lijk dat het ministerie ven Economische Zaken een bij drage levert." Hoepelman, die ook de pro vinciale financiën beheert, wilde geen antwoord geven op de vraag, hoeveel geld de provincie op tafel wil leggen voor de aansluiting. Ook de vraag, hoe de aansluiting er uit zal gaan zien, kon Hoepel man nog niet beantwoorden. „De kwestie van een hele of een halve aansluiting zullen we nog verder moeten gaan bekijken", aldus de gedepu teerde. De minister onderstreepte dat haar financiële bijdrage alleen geleverd zal worden, „wanneer Leusden en Amersfoort op één lijn ko men". Zoals bekend voelt Amersfoort tot nog toe wei nig voor de door Leusden voorgestelde afwikkeling van het verkeer van de aanslui ting op Amersfoorts grond gebied. Desgevraagd deelde de Commissaris der Konin gin mee, dat het college van Gedeputeerde Staten nu zal proberen Amersfoort en Leusden op één lijn te krij gen. In een eerste reactie zei gemeentevoorlichter Hans Hermans, dat het gemeente bestuur uiterst verheugd is over deze bijdrage van de minister. „Hiermee is de aan sluiting van Leusden op de Rijksweg een stuk dichterbij gekomen," aldus Hermans. De gemeentevoorlichter kon niet zeggen, hoeveel geld Leusden zelf in de aanslui ting wil steken. „Er zijn nog gesprekken gaande met de provincie en het minister van VROM. Nog niet bekend is wat die instanties kunnen bij dragen. Daar is onze bijdrage ,van afhankelijk," aldus Her man s 1 Opening 2 Inventarisatie vragenstellers woordvoerders 3. Verslag dd. 8-1-1985 4 Locatie woonwagenkampje 5 Intormatie Hamershof-noord 6 Aankoop grond in t Ruige Veld van M W Mocking 7 Vestiging recht van opstal t b v TTCL 8 Vestiging recht van opstal tbv ..Antilopen" 9. Inspraakprocedure en infor matie met betrekking tot plan ,,De Horst" 10. Groenplan Rozenboom 11 Groenplan Hamersveld 12 Groenplan Zwanenburg 13, Uitbreiding begraafplaats Ach terveld 14 Informatie 15 Rondvraag 16 Sluiting Bezwaren tegen uitbreiding begraafplaats pag.3 Optimisme bij Kamer van Koophandel pag. 3 Kijk od kunst pag. 4 1500 buspassagiers per dag tussen Amersfoort en Leusdenpag. 5 VW wil beter voor de dag komen pag. 5 Ouders Don Bosco- leerlingen terug in de bankenpag. 5 Sport pag. 6 Loep op Leusden pag. 7 Kantlijn pag. 7 Film pag. 8 Service pag. 9 DOKTERSDIENST: 033-944600 LEUSDEN - Op maandag 4 februari 1985 zal de werkgroep Milieu-educatie van het CML om 20.00 uur vergaderen in het ge meentehuis. De agenda voor deze vergade ring is als volgt 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3 Ingekomen stukken 4 Mededelingen 5. Schoolprogramma 6 Compostcontainers 7 Schillenboer 8. Ruimte voor de werkgroep 9 Wegberminventarisatie 10. Rondvraag 11. Sluiting keukei n vanl KOM" f onzer verslaggevers) IDEN - Burgemeester iders van Leusden vast aan het plan om opbedrijf van een nfamilie aan 't erplaatsen naar de 'alleilaan/Middenweg. gemeenteraad wordt lagd een principe- ik te doen over de rdbaarheid van de lokatie voor de auto- j notitie aan de gemeente- ^^rijven B&W dat de plaats ij Valleilaan/Middenweg nog tijdelijk tuinvuil wordt —jen) voldoet aan de door provincie gestelde crite- |-t Woonwagenplan. Dit is -e belangrijk voor de finan- Lan de inrichting van het waar de ajtosloop en de s, -.waarin de eigenaar ouden moeten komen cader van het in voorberei- Woonwagenpjan voor OPOJe 1986-1991 zal in Leus- VFDEUst het geplande woonwa- ije aan de Middenweg, 2de kampje gerealiseerd worden De vestiging van de autosloperij op de hoek Vallei- laan/Middenweg voldoet aan de gestelde criteria in het Woonwa genplan. De provincie wil daarom deze lokatie beschouwen als het tweede kampje in Leusden In de notitie merken B&W op dat wanneer een andere plaats voor het autosloopbedrijf wordt gekozen dan de lokatie aan de Valleilaan/ Middenweg, het heel goed denk baar is dat die niet voldoet aan de voorwaarden in het Woonwagen plan 1986-1991. Dat betekent dat er toch een plaats uitgekozen moet worden voor een (officieel) tweede kampje, volgens de regels in het toekomstig Woonwagenplan ,,ln die situatie zal Leusden der halve drie lokaties met standplaat sen rijk zijn. Indien voor de autoslo perij een andere lokatie wordt ge vonden die óók aan de criteria van Rijk en provincie voldoet, dan kan deze wellicht worden aangemerkt als het tweede kampje in Leus den", aldus het dagelijks bestuur van Leusden. In de notitie aan de raad wijzen B&W er ten overvloede op dat tegen de lokatie voor de autoslope rij aan de Valleilaan/Middenweg veel bezwaren zijn gerezen van bewoners van de aangrenzende wijk ,,de Wetering" Daarnaast heeft ook Lawn Tennisvereniging gereageerd, die haar complex pal naast de mogelijk nieuwe plaats voor de autosloop heeft liggen. De bewoners van de wijk ,,de Wetering" hebben het zoals be kend niet zo op met de voorge stelde vestiging van het auto sloopbedrijf, omdat de gekozen plek juist aan een van de toe gangswegen van hun wijk ligt. Het beeld van gestapelde auto wrakken daar zien zij als ontsie rend voor hun buurt. De fracties in de gemeenteraad, met uitzon dering van die van de VVD, spra ken begin deze maand in een commissievergadering in begin sel zich uit voor handhaving van de autosloperij op de huidige plaats. Komende maandag en dinsdag buigen de fracties in respectievelijk de commissies welzijn onderwijs en openbare werken ruimtelijke ordening zich opnieuw over de kwestie. LEUSDEN - Afgelopen dinsdag was het een spannende dag voor de 28 leerlingen van de vijfde klas van de openbare lagere school De Bongerd. Na de scholen De Loys- der Hoek, Kinderland, De vallei en De Holm namen ook de Bongerd leerlingen deel aan de Jeugd-EH- BO-cursus in hun school. Dinsdag werden de examens afgenomen De cursus zelf be stond uit 20 lessen van een uur, waarin voornamelijk de preventie van ongelukken voorop stond. Ook werd de stabiele zijligging en het beademen aangeleerd. De cursus werd geleid door Sitty van de Pijpe- kamp en de examens werden af ge- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI ichijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Jlieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. /Ontrakten belangrijke korting "*^»derheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm), 'e nummers: 75 cent per stuk 4ningstijden van ons kantoor 551 kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- /an9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend -rdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Het moet ons van het hart dat wij met stij gende verbazing kennis hebben genomen van uw schrijven van 21 januari jongstleden." Zo begint een gepikeerd getinte brief van de heren E. Veldhuis en L. de Vries uit de Wijk ,,de Wete ring" aan Sjef ten Berge, VVD-fractievoorzitter in de gemeenteraad. Veldhuis en De Vries ver tegenwoordigen de bewo ners in „de Wetering" die tegen de mogelijke verhui zingen van het autosloopbe drijf aan 't Sluisje naar de hoek Valleilaan/Middenweg zijn. Vorige week ontvingen zij een persoonlijke brief van de VVD'er Ten Berge waarin hij reageerde op een schrij ven van de wijkbewoners aan de gemeenteraad. Zoals wij vorige week meldden ging Ten Berge omstandig in op de kwestie van de auto sloperij en liet de mensen in „de Wetering" weten dat het hem onverschillig is of het autosloopbedrijf links of rechts van de wijk ligt. De VVD-fractievoorzitter onder streepte echter wel de on mogelijkheid van de huidige plaats van het bedrijf dat nu ten oosten van „de Wete ring" is gevestigd dicht te gen het Valleikanaal. De mo gelijke nieuwe plaats voor de autosloperij van een woonwagenfamilie is ge dacht aan de noordelijke kant van „de Wetering", langs een toegangsweg van deze wijk. „Ons is duidelijk gewor den", aldus Veldhuis en De Vries in hun brief aan Ten Berge, „dat u in het geheel geen kennis hebt willen ne men van onze argumenten genoemd in onze brief van 29 december 1984. U gaat volledig voorbij aan het feit dat het hier gaat om een eventuele vestiging van een autosloopbedrijf binnen de dorpskern. U spreekt voort durend alleen maar over een vestiging van een tweede woonwagencentrum". Bei de heren wijzen er op dat het nooit de bedoeling van de wetgever geweest kan zijn, dat een autosloopbedrijf in een dorpskern moet komen. ONEENS De opmerking van Ten Ber ge dat hij het „indifferent (on verschillig) vindt of een auto sloperij aan de linker- of de rechterzijde van een wijk ligt" stuit op veel weerstand in „de wetering" Veldhuis en De Vries: „Wij zijn het daar perti nent mee oneens Links of rechts van een woonwijk maakt natuurlijk wel degelijk uit als links in dit geval betekent bij de ingang van de wnk waar iedereen vele malen per dag langs moet en waar ook con troversiële voorzieningen ge realiseerd zijn of worden." Het verbaast de briefschrij vers dat Ten Berge stelde dat zijn fractie, die niet over de aktie van haar voorzitter ge raadpleegd was. het zonder meer met hem eens zal zijn op grond van de argumentatie „beëindiging van de stand plaats aan 't Sluisje is een meermalen geuite wens van de gehele fractie" Volgens Veldhuis en De Vries plus hun medestanders kan deze wens toch nooit een argument zijn om een nog slechtere lokatie voor het autosloopbedrijf te kiezen „Gezien het voorgaan de zal het u hopelijk duidelijk zijn, dat het ons ronduit ergert, dat u schrijft dat u namens ons aan de besluitvorming over een woonwagencentrum deel neemt'aldus Veldhuis en De Vries. (advertentie) Rozendaallaan 9 Leusden-c. Nog vóór de zomer een vreemde taal spreken Amersfoort - Tel. 033-729097 nomen door Suze van Vliet De geslaagden zijn Erica Becker. Al- lard Bisschop, Jeroen v. Blerk, Loes Boerma, Fleuranne Boon, Ruby v.d. Brink, Percy Douglas, Cindy de Haan, Mark Hilhorst, Thijs Hogenesch, SjoerddeJong, Edwin Klave, Marya Kluit, Stefanie Knip- scheer, Patrick Maas Mirthe Pon sen, Natasja de Smalen, Annemiek Takke, Serge Terpstra, Marije Tim mer, Desiree v Uffelen, Jeroen Vinckers, Walter Wilhelm, Liselotte Willemsen, Wouter Verschuren, Tamara Zeeman. Remko v. Ziel. Eén kandidaat werd helaas afge wezen. Na afloop werden de les- geefster en de examinator verrast met een bloemetje waarbij zij be dankt werden voor de moeite en hun tijd. Sitty bedankte het hoofd van de school, de heer Boon, voor hel beschikbaar stellen van de tijd in het lesrooster. Zij werd nog extra verwend met een kado van de kinderen. Tot slot sprak de heer Hoover de wens uit dat de EHBO- cursus voor de vijfde klassers een jaarlijkse gewoonte wordt (advertentie) h air I a shion Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1