de show in het bejaardentehuis chterveldse KPO live eeuw aktief Zonneweide en bruinbank Bezwaren tegen uitbreiding begraafplaats Gouden Klomp steelt weer !oningbehoefte-onderzoek or wijk 't Ruige Veld In Achterveld Houtdieven aangehouden Collectes februari r Deelnemers gezocht voor vakantieweek Stariet-disco Puupenkoppen naar Werkhoven Gouden Klomp weer eregast in Keulen >5! plaatselijk nieuws -KINDERDAG 31 JANUARI 1985 ^"ihankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. chijnt elke dinsdag en donderdag. fdredakteur: 'iw Kreyns gpewina de Boer aar van Loo «ring kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. lat donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur iktie en administratie: or Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op |en geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot uur Telefoon 033-941495 l95la9' mementsgeld: 60 per jaar, 80 per half jaar; 65 per kwartaal. hten bezorging: bonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag n 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- h toestel 44 'ESTELLEN FOTO S: mi stel ultb •lijk bi iplar meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met "ljke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per plaar (formaat 13x18 cm) en f 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, i-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- j t u de gewenste foto('s) thuis. ft EUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'tenkombinatie te Barneveld. iiki I DEN - In de loop van de volgende week ont- de bij de gemeente Leus- jhreven woningzoe- en de bewoners van igen een brief over de iwplannen in 't Ruige Ij deze brief is een vra- lulier gevoegd, dat voor hi^iari teruggezonden moet r2 De inzenders van het >pr zullen worden uitgeno- een informatiebijeen- I waar de plannen voor 't 'eld nader zullen worden jght. degenen die niet in een ling wonen of als woning- je staan ingeschreven, aan het woningbehoefte- iek deelnemen. De formu lieren daarvoor zijn verkrijgbaar bij de receptie in het gemeentehuis en kunnen ook worden toegezonden. De woningen die in 't Ruige Veld worden gebouwd, en waarvan de eerste naar verwachting in de loop van 1986 gereed komen, zijn in hoofdzaak bestemd voor de Ueus- dense woningzoekenden. Het plan is nog niet zo ver ontwikkeld, dat de woningontwerpen al bekend zijn, maar wel is bekend hoe de wijk er in grote lijnen gaat uitzien en in welke categorieën gebouwd zal worden. Een belangrijk kenmerk van 't Ruige Veld zal zijn dat de meeste woningen ruime (achter-)tuinen krijgen. In de directe woonomge ving komen veel speelvoorzienin- gen en andere, reeds bestaande voorzieningen zoals scholen en winkelcentrum De Biezenkamo. bevinden zich op korte afstand. In 't Ruige Veld zullen vooral premie-, huur- en premiekoopwo ningen en ongesubsidieerde koop woningen in de goedkopere pnjs- klasse worden gebouwd Door maatregelen van de rijksoverheid zullen woningwetwoningen slechts mondjesmaat beschikbaar komen. Zowel voor de premiehuurwonin gen als voor de koopwoningen streeft het gemeentebestuur naar een woonlast vanaf 450.- per maand, na aftrek van eventuele subsidie, respectievelijk premie- en belastingvoordeel. Op de bijeen komst die voor inzenders van het vragenformulier zal worden gehou den, zal in het bijzonder ook op het aspect van de te verwachten woon lasten worden gelet. ERVELD - De Achter- CP.O.-afdeling hoopt in haar 50-jarig jubileum te Dp 17 februari 1935 vond oöperatie zaaltje van de fan Zandbrink de oprich- •gadering plaats. De op- glp vereniging werd de enbond. Deze naam is in Katholieke Oon<Js Organisatie (K.P.O.). erinnen en boerendoch- |V3jrden opgeroepen om de -haring bij te wonen in ver iet de oprichting van de kt ienbond. Dit zou dan een if-j. j worden van de toen estaande A.B.T.B. van de oprichting werd .ileiding gehouden door de v.d. Hengel en mej. Mulder eSSem. Tijdens deze vergade- ook aanwezig pastoor G. ic en de kapelaan Oude man. Genoemde kapelaan f eerste geestelijk adviseur nieuwe vereniging. Deze n woont thans als emeriti in Oude Pekela Tijdens de igsvergadering gaven 24 ch op begin-periode kreeg men jiter elkaar enkele voorzit tingen In 1936 was Jjmevrouw R Verhoef- fij werd in 1937 opgevolgd ^oq v.d. Hengel In 1938 kwam !zlrzitster G. van Ruitenbeek, erd in 1939 opgevolgd door loef, die de voorzittersha- jaar hanteerde. Binnenkort hoopt deze oud-voorzitster 93 jaar te worden en woont tegenwoordig in huize St Joseph. In 1962 draagt G. Verhoef de voorzitsterstaak over aan mevrouw M. van Wierin- gen-Visser, die na een aantal jaren deze functie vervuld te hebben de hamer over gaf aan de huidige voorzitster mevrouw G B. v.d. Berg-van Ruitenbeek. Mevrouw Van Wieringen vervul de 18 jaar deze functie. In een kleine plaats als Achterveld wissel de het aantal kapelaanspiaatsen soms kort achter elkaar. H^érdoor is er ook een aantal geestelijk adviseurs aan de K.P O. verbon den geweest. Gestart met 24 leden is dit leden aantal in 1936 reeds aangegroeid tot 50 leden. In al die jaren zijn er door de K.P.O.-dames heel wat reisjes ge maakt. Het waren meestal reizen naar fabrieken en bedrijven, die te maken hadden met de levensmid delen en verdere inrichting van de huishoudens Ook worden er veel voorlichtingsavonden gehouden en enkele cursussen georgani seerd. LUSTRUM In 1940 wordt het eerste lustrum gevierd, dat 's avonds om negen uur werd beëindigd - want later thuis komen paste in die tijd nog niet voor een vrouw. Op last van de Duitse bezetter worden in dat jaar de standsorganisaties verboden zodat ook de K P.O. niet meer samen kon komen. In 1945 kon men na de bevrijding weer van start gaan. De nieuwe start begon met 41 leden. In 1956 is het ledental inmiddels 90. Behalve lezingen en cursusavonden kon den de leden zich ook goed verma ken met optredens van leden met de vrolijke noot. Veel is er gelachen om optredens van de actieve leden als Martha Tijmensen, mevr H. Schouten-van Valkengoed, mevr. J van Hamersveld-Kerkhof en mevr J. Smink-v.d. Heuvel. Het ledental is momenteel 100. Het huidige bestuur bestaat mo menteel uit mevr. G B. v.d. Berg- van Ruitenbeek, voorzitster; F. van Soesbergen-de Jong, secretares se, mevr A. J M van Dijk-v.d. Hengel, penningmeesteresse en leden mevr. J. Boersen-van Rooij en mevr. R. Kooloos, mevr H Petersen-van Ruitenbeek en mevr. B Voskuilen-Vos De Achterveldse K.P.O.-afde- ling hoopt op donderdag 7 fe bruari het gouden jubileum te vieren. Om 19.00 uur zal er uit dankbaarheid een H. Mis worden gehouden in de R.K. Kerk. Daar na zal er een feestavond zijn in Ons Gebouw waar een feestelij ke programma zal worden ver zorgd door de eigen leden. LEUSDEN - Zwembad Bavoort heeft er een tweetal nieuwe at tracties bijDe zonneweide en de zogeheten bruinbank. ,,We ho pen natuurlijk dat het bezoek aan het zwembad door deze nieuwe aanwinsten zal toenemen, maar dat is zeker niet het uitgangs punt geweest. Financieel wor den we er niet veel beter van. Het is zuiver en alleen bedoeld om de service van het zwembad uit te breiden," liet manager Van Zoe- ren weten. De zonneweide en bruinbank zijn voor velen in Nederland nog altijd een onbereikbare luxe. Daar om zijn een groot aantal zwemba den in Nederland ertoe over ge gaan om dergelijke voorzieningen te installeren. De combinatie zwemmen en zonnen, in de zomer zeer in trek, is dus nu ook in de winter mogelijk door gebruik te maken van de faciliteiten van zwembad Bavoort Zoewel de zonneweide als de bruinbank zijn de gehele dag (tij dens de openingsuren van het zwembad) toegankelijk Alleen tij dens het vrij zwemmen ben je verplicht om voor het gebruik van de zonneweide ook entree voor het zwembad te betalen. Is het bad gesloten dan kan een ieder voor 1,- per kwartier gaan zonnen". De bruinbank kost 7,50 per twin tig minuten en bevindt zich in een aparte ruimte. (Van één onzer verslaggevers) ACHTERVELD/LEUSDEN - Tegen de voorgenomen uitbrei ding van de begraafplaats In Achterveld zijn negen bezwaren bij de gemeente binnengeko men. Deze bezwaren gaan in hoofdzaak over de afstand van de begraafplaats tot de wonin gen, mogelijke verontreiniging van het slootwater en verwachte waardedaling van de omliggen de woningen. Het verzoek tot uitbreiding van de Achterveldse begraafplaats tus sen de Jan van Arkelweg en de Van Oldenbarneveldstraat is afkomstig van het RK-kerkbestuur. Het ge bied rond het huidige kerkhof heeft een oppervlakte van ruim 3900 vierkante meters waarvan het me rendeel beschikbaar moet komen voor de aanleg van graven Een klein gedeelte (tussen de begraaf plaats en de woningen aan de Van Oldenbarneveldstraat) zal, zo is de bedoeling, ingericht worden als groenstrook In een ambtelijk stuk aan de raadscommissie openbare werken e'n ruimtelijke ordening staat dat over de kans tot verontreiniging van het omliggende slootwater, waneer de uitbreiding van de be graafplaats heeft plaatsgevonden, advies zal worden gevraagd aan Provinciale Waterstaat en de in specteur van de Volksgezondheid ..Mocht sprake zijn van een onaan vaardbare situatie dan zal de uit breiding zoals die thans gedacht is, niet kunnen worden gerealiseerd aldus het ambtelijk stuk Of er sprake is van een waardedaling van de woningen, zoals sommige bezwaarden vinden, is volgens de gemeente moeilijk vast te stellen. De Wet op de Ruimtelijke Ordening biedt in ieder geval mogelijkheden een schadeclaim in te dienen. Komende dinsdagavond komt het voorstel over de uitbreiding van de Achterveldse begraaf plaats in de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening. LEUSDEN - De stichting Jeugd- en Jongerenwerk en het Jongerencentrum De Til willen ook in 1985 de mogelijkheid bie den aan jongens en meisjes van 8 tot en met 13 jaar om deel te nemen aan een vakantieweek op een vakantieboerderij of in een clubgebouw. In het verleden werden reeds 25 van deze weken gehouden. Dit jaar zal de vakantieweek worden ge houden in de school- en bouwvak vakantie omstreeks half juli Om trent de plaats valt nu nog niets te zeggen omdat er pas een adres gezocht wordt als er voldoende aanmeldingen zijn De kosten zul len ongeveer 100,- bedragen. Indien dit bedrag bezwaarlijk is valt hierover te praten leder belang stellend kind in genoemde leeftijd kan zich melden, de deelnemers worden verzocht om aan de spelen en tochten mee te doen Momenteel hebben zich vol doende personen bereid verklaard om leiding te geven Op een later tijdstip zal er nog een bijeenkomst worden gehouden met de deelne mende kinderen om over het pro gramma te praten en met elkaar kennis te maken. Belangstellen den, of zij die nog meer inlichtingen willen kunnen kontakt opnemen, 't liefst zo spoedig mogelijk, met Jos Vrijhoef. Laapeerseweg 8, tele foon: 03425-1548; Jongerencen trum De Til, Hamersveldseweg 30, telefoon 941826 of G v d Henkei, Hohorstlaan 42, telefoon 941245 De uiterste datum van aanmelding is 28 februari. LEUSDEN - In het jeugdhonk aan de Hamersveldseweg 100 wordt aanstaande zaterdag een starlet-disco gehouden. De zaal is om 20.00 uur open. De entree bedraagt 2,-. LEUSDEN - „Dit is ook carna val," sprak Prins Dicoratius dinsdagavond terecht in „Het Hamersveld", waar de Leusden- se carnavalsvereniging „De Gouden Klomp" een carnavals avond organiseerde. Bijna ze ventig bejaarden genoten van een avond, die de Leusdense carnavalsvereniging daar pre senteerde. Voor iedereen was er een plantje, terwijl er door mid del van een gezellige bingo en een loterij-zonder-nieten vele ex- tra presentjes aan de Leusdense bejaarden werden gegeven. Voor de negende maal was De Gouden Klomp in 't Hamersveld present. ,,Een fijne gast." vond mevrouw Zeeman, directnce van het bejaardenhuis 't Hamersveld, dat door de carnavalsvereniging De Gouden Klomp in het „Zee manshuis" herdoopt is. „Alle geledingen van de Leus dense bevolking, van jong tot oud, moeten dit feest mee kunnen vie ren, wil je een echte carnavalsver eniging zijn," zei Prins Dicoratius in zijn openingswoord.-tot de enthou siaste Leusdense bejaarden De avond begon met een opkomst van de jeugdraad van De Gouden Klomp onder leiding van Prins Klui- veduiker, binnengebracht door de nieuwe, charmante groep mini-ma jorettes van de Gouden Klomp ACHTERVELD - Tijdens het 1 boerenkielenbal bij de Puupen koppen was de Carnavalsvereni ging de Vergeten Hoek uit Werk hoven als gast aanwezig. De Puupenkoppen zullen nu op 9 februari een tegenbezoek aan Werkhoven brengen. De reis zal per bus worden ge- j maakt. Degenen die deze avond I mee willen naar Werkhoven kun- Prins Dicoratius.Meer dan feest alleen" van 't Hamersveld na afloop, „wij hopen De Gouden Klomp volgend jaar zeker voor de tiende maal terug te zien!" De Gouden Klomp organiseert volgende week - donderdag 7 februari - weer een avond voor de Leusdense bejaarden. Dan kan men vanaf acht uur terecht in De Til, voor een carnaval plus vijftig avond. De Leusdense car navalsvereniging zorgt dan ook deze Keulse carnavalsvereniging jaarlijks organiseert. De Gouden Klomp was afgelo pen vrijdag te gast in Hoevelaken, waar de koe „Bertha zeven" op het erepodium stond, omdat ze hon derdduizend kilo melk had gege ven Inderdaad kilo's, zoals,,ken- ner" Prins Dicoratius in zijn geesti- qe speech aanvoerde De Gouden Klomp introduceerde daar een nieuw soort stamboekkoe, te weten de schuimkraagkoe. Een beest, dat schuimend bier geeft en alle pro blemen als boterbergen en melk overschotten omzeilt Door de komst van de Gouden Klompers in Hoevelaken werd het daar rond LEUSDEN - De rijkspolitie heeft vier inwoners van Amers- voor vervoer, men kan daarvoor bellen met Wil van der Veer, telefoon: 941306. Deze avond in De Til wordt muzikaal opgeluis terd door de Leusdense ge meenteband „Hammer and field". Er zijn op die avond weer de nodige attracties. Zo treedt de tapdance-groep enkele malen op, terwijl de carnavalisten ook voor enkele gezellige intermezzi zorgen. Bertha zeven eeri groot feest, dat tot in de kleine uurtjes duurde De Gouden Klomp heeft meer feesten op het programma staan. Op vrijdagavond 1 februari is de „Teneinderaads-borrel" in De Sfinx, waarvoor alle oud-bestuurs leden, raadsleden en uiteraard ook Prinsen zijn uitgenodigd Op zater dag 9 februari is De Gouden Klomp gast van de Zeister carnavalsver eniging tijdens het bekende „Ste- kenbal" Daarna volgt in eigen dorp, dat van 16 tot en met 19 februari weer herdoopt wordt in Klompendorp. de bekende vier daagse met groot carnaval, kinder carnaval, dweilavond en vasten avondbal foort aangehouden die een partij hout in Den Treek hadden gesto len. Het viertal, vader en zoon plus twee vrienden, liep tegen de lamp toen de politie de auto van de Amersfoorters op de Treeker- weg staande hield voor een con trole. Het gestolen hout lag in de kofferbak en gedeeltelijk op de achterbank. was er een verrassend vrolijk op treden van twee tap-danseresjes. Een liedje van mevrouw Van der Hengel over het tienjarig bestaan van 't Hamersveld sloot de eerste helft van deze gezellige avond af. LOTERIJ Na de pauze kwam de grote raad, onder leiding van Prins Dico- catius in actie. „Carnaval is meer dan alleen een feestje organise ren" was het motto. De dames van de Gouden Klomp kwamen met een liedje, geparodeerd op Olga Lawine en haar Edelweiss-succes- sen. Een grandioze loterij-zonder- nieten was vervolgens aan bod, voordat het duo Folkert van der Veer en Tonny Hofland de avond zingend afsloot. „Een fijne avond," aldus directrice, mevrouw Zeeman De charmante mini-majorettes Incognito presenteerde de Prins van de Gouden Klomp, in het dage lijks leven beter bekend als. Georg nen zich hiervoor opgeven uij r Bokkers, Verjaagde Ruiterweg 68. telefoon 03425-2235 De kosten all in bedragen 12,50 per persoon. De personen die deze reis willen meemaken worden wel verzocht zich zo spoe dig mogelijk op te geven Een week later op vnjdag 15 februari zal weer het groot Carnaval plaats vinden Op 17 februari is er het Kindercar naval en de grote Carnavalsop tocht. Maandag 18 februari zal het Tienercarnaval plaats vinden en de feesten zullen worden afgesloten met het Bejaardencarnaval op 19 februari. Dietrich, daarna een bingo met veel prijzen, bijeengebracht door de Gouden Klomp-leden zelf Daarna LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben voor de maand februari ver gunning verleend voor het hou den van de volgende collectes: 11 t/m17febr. int. hulpverlening. 18 febr. t/m 3 maart Leger des Heils. LEUSDEN - De Leusdense carnavalsvereniging De Gouden Klomp heeft de laatste tijd erg veel uitnodigingen uit alle delen van het land ontvangen. Omdat het eigen (sociale) programma de voorkeur verdient, heeft De Gouden Klomp veel uitnodigin gen moeten afslaan. Wel is een delegatie onder leiding van Prins Dicoratius naar Keulen geweest, waar men de eregast was van de Keulse carnavalsvereniging „Fi dele Kölner". De Leusdense vereniging was in Keulen eregast en werd als zoda nig behandeld Prins Dicoratius kreeg een grote onderscheiding van de Westduitse carnavalsver eniging. Verder werd de Gouden Mom'p onicieel uitgenodigd om vol gend jaar, als de Fidele Kölner twintig jaar bestaat, weer aanwezig te zijn op de grote Pronkzittinq, die

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3