Mevrouw Van Nimwegen nam afscheid van de raadszaal Gewijzigde aanmelding bij het Kraamcentrum Receptie DWS druk bezocht f 250,- boete voor bezit zender t W Vakkennis: kenmerk van het ware Reintje de vos (5) plaatselijk nieuws Mevrouw Van Nimwegen ontving van burgemeester Rademaker een prachtig kleed ACHTERVELD - Na bijna der tig jaar beheerster te zijn ge weest van het raadszaaltje in Achterveld nam mevrouw F. van Nimwegen-Kerkhof vorige week donderdag officieel afscheid. typewerk- vermenigvuldi ging, rapportvervaardiging, direct mail, kopiëren op grote schaal (ook A-2) uitbesteden: vaak dé oplossing KI/I/1EK l J centrum voor tekstverwerking bv v Bergstraat 10 |L\ Amersfoort 033 - 631824* Een aantal genodigden, onder wie burgemeester Rademaker van Leusden, vier oud-raadsle den van de voormalige gemeen te Stoutenburg, te weten de he ren Schothorst, Ossendrijver, Van Ravenhorst en Grotenhuis en de heer Nijenhuis van de afdeling Bouw en Onderhoud kwamen afscheid nemen van mevrouw Van Nimwegen. Burgemeester Rademaker sprak de scheidende beheerster van het raadszaaltje toe en haalde haar aanstelling destijds in 1955 nog eens aan In juni van dat jaar werd het besluit genomen dat mevrouw Van Nimwegen als beheerster in dienst werd genomen Zij woonde toen naast de raadszaal Het was toen nog de gemeente Stouten burg die regelmatig in de zaal vergaderingen hield en waar tien tallen huwelijken werden gesloten Nu het echtpaar Van Nimwegen naar Wagenberg verhuisd is be sloot zij te stoppen met het werk. De burgemeester dankte ook haar echtgenoot die veel werk achter de schermen verzette en er toe bij droeg dat de raadszaal er altijd piekfijn verzorgd uitzag In 1969 toen Stoutenburg bij de gemeente Leusden werd gevoegd werkte mevrouw Van Nimwegen gewoon door Zij besteedde veel aandacht aan het gebouw maar ook aan de bezoekers. De dochter van het echtpaar Van Nimwegen neemt nu het beheer van het zaal tje over Mien en Ko, zoals het echtpaar genoemd wordt, werden dank ge bracht dóór de heer Ossendrijver en de heer Nijenhuis voor de fijne samenwerking door de jaren heen Namens de gemeente werd me vrouw Van Nimwegen een mooi kleed aangeboden en kreeg zij talloze bloemen. Mevrouw Van Nimwegen die met pijn in het hart afscheid nam dankte de aanwezi gen voor de vriendschap die zij van allen had ondervonden De heer Van de Ven die haar taak in de vakanties waarnam werd daarbij extra vermeld Tijdens de gezellige bijeenkomst in Achterveld kwamen ook oud-burgemeester Snijders en de ambtenaar van de Burgerlijke Stand, de heer Goudswaard, per soonlijk afscheid nemen, tot grote verrassing van het echtpaar Van Nimwegen Tot nu toe heb ik ge tracht u een juister, dus gunstiger beeld te schet sen van onze vos, dan de door de eeuwen heen ge groeide en door de heren jagers in stand gehouden vooroordelen. Thans gaan we de vos en zijn leefwijze eens nader be zien. Een volwassen vos heeft een schouderhoogte van ongeveer veertig centi meter en meet van zijn neus tot aan zijn staart punt ruim een meter. Doorgaans zijn de moer vossen, de vrouwtjes, iets kleiner. De normale manier van voortbewe gen is de draf, een gang die een rechtlijnige be weging heeft en dus het minst opvalt. Dat kan hij uren lang volhouden en zo enorme afstanden af leggen, steeds dekking zoekend tussen struiken en hoge graspollen. Zo heeft hij al lang het ge vaar geroken of gezien voordat hij zelf gezien wordt. Hierdoor kan ik, niettegenstaande mijn vele en lange zwerftoch ten door de natuur, de spontane ontmoetingen met de vos, op de vin gers van één hand aftel len. Hij draaft altijd rustig en afgemeten, waardoor de afdrukken van de ach tervoeten precies sa menvallen met die van de voorvoeten. Daaraan kunt u zelf, als u zijn prenten (voetafdrukken) in de natuur tegenkomt, vaststellen dat ze van een vos zijn en niet van een hond. Er zit trou wens nog een verschil tussen afdrukken van vossen en honden: van een vos zijn ze spitser omdat de middelste te nen meer naar voren staan. Hij gaat alleen in galop als hij achter een prooi aangaat of als hij zelf wordt vervolgd. Gedurende de dag sla pen de vossen in een dagieger die boven gronds ligt en zelden in een hol, wat meestal wordt gedacht. Die dag- legers vinden we zelden in het open veld, maar in het bos, tussen varens, onder omgevallen boom- stamme en andere ruige plaatsen. Zo'n rustplaats herkent men aan de ronde vorm, want de vos ligt opgerold, met de kop op de achterpoten en de oren recht overeind. Die oren slapen nooit, het minste gerucht bereikt zijn bewustzijn. Die slaapplaatsen liggen nooit in open plaatsen maar ze zijn zo gekozen dat de vos, bij onraad, ongezien weg kan slui pen. Ook worden ze nooit lang achtereen ge bruikt, hoogstens enkele dagen. Dan kiest hij weer een andere plek. 's Winters lijkt de vos er welgedaner uit te zien dan 's zomers, maar dat komt omdat hij dan zijn winterjas heeft aange trokken. Zijn vacht be staat namelijk uit twee soorten haren; een on dervacht van wol en de stuggere dekharen. Vanaf september neemt het aantal wolharen per vierkante centimeter toe tot wel het dubbele en meer. Tevens gaan de dekharen groeien, die door de stijvere onder vacht rechtop gaan staan. Daardoor lijkt het alsof de vos in de winter twee keer zo dik is. De vacht hoort rood te zijn met een witte bef, volgens het boekje. Toch verschillen de vossen onderling nogal van kleur, van lichtbruin tot kastanjekleurig met vaak iets van grijs op het ach terlijf. Soms zijn ze licht geel en een enkele maal bijna zwart. G. van L. lankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Mchl|nt elke dinsdag en donderdag. dredakteur: lux Kreyns pktie: lewina de Boer )ar van Loo ering kopij en advertenties: nhet dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, iet donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur -JSDAG 5 FEBRUARI 1985 LEUSDEN - Aanstaande moe ders, die zich op willen geven voor kraamhulp, behoeven vanaf 1 oktober 1984 geen ge bruik meer te maken van het spreekuur van het kraamcen trum, maar kunnen zich telefo nisch opgeven. Tot nu toe was er twee keer per maand spreekuur van het kraamcentrum in het wijkge- bouw van de kruisvereniging. Vanaf 1 oktober is de aanmel ding voor de hele provincie Utrecht centraal geregeld en wel met een telefoonnummer dat op iedere werkdag van 9.o0 uur tot 16.00 uur te bereiken is: 030-516067. Leusden-Zuid: maandag-woensdag-vrijdag 13.30-14.00 uur, tel. 940818 Leusden-Centrum: maandag t/m vrijdag 8.30-9 00 uur, tel. 941218 Achterveld maandag-woensdag-vrijdag 13.00-14.00 uur, tel. 03425-1333 Voor meer informatie over zwan- gerschapsgymnastiek kan men voor Leusden bellen naar wijkge- bouw Rozengaarde, tel. 941218 en voor Achterveld naar het spreekuur van de wijkverpleeg kundige LEUSDEN - Een 39-jarige Leusdenaar is woensdag we gens bezit van een „bakkie" door de Utrechtse politierechter, mr. H. van Doorn, veroordeeld tot 250 gulden boete. Daarnaast wordt de zender verbeurd ver klaard. Het vonnis was gelijk aan de eis van de officier van justitie, mr. H. Bergkotte. Het bakkie was op 22 maart vorig jaar gevonden in Amers foort in een pand van de Leusde naar. Aanvankelijk ontkende de man dat hij ervan af had gewe ten, maar direct na het vonnis liet hij weten niet in hoger beroep te zullen gaan. De politie was op onderzoek uitgegaan toen er klachten waren binnengekomen over storingen. Jubileumconcert Zaterdagavond werd in de St. Joseph kerk een jubileumcon cert gehouden. Dit werd aange boden door muziekvereniging St. Michael uit St. Michielsges tel. Dit werd tot stand gebracht door de medewerking van een bestuurslid van bedoelde ver eniging, Jaques van Bergen, zoon van de eerste voorzitter van DWS. Het geheel stond onder leiding van Willy Schreurs. Het concert werd door ruim 200 belangstellen den bezocht De te spelen num mers werden aangekondigd door de heer Van Bergen Het werd een hele mooie muziekavond waarvan door de bezoekers ge weldig is genoten. Het eerste nummer dat werd gespeeld was een koraal voor de overleden le den van DWS. Het geheel stond op een zeer hoog peil. De ge speelde stukken waren afwisse lend zowel in het zwaardere als lichtere genre. Met dit optreden werd het jubi leumjaar van DWS heel goed in gezet Er zullen dit jaar nog een aantal evenementen volgen die zoals het zich laat aanzien ook ze ker succesvol zullen verlopen. De voordelen van de nieuwe rege ling zijn: - iedere werkdag bereikbaar - geen wachttijd - meer privacy, niet iedereen vindt het prettig dat haar zwangerschap al in een vroeg stadium bekend is Wanneer een vrouw het spreek uur bezoekt is het voor degene die ze daar ontmoet duidelijk met welk doel ze daar komt. - na telefonische aanmelding ont vangt men een inschrijfformulier en alle informatie thuis. Een nadeel zou kunnen zijn dat de vrouw geen persoonlijk kontakt meer heeft met de verpleegkun dige van het kraamcentrum Voor dit nadeel wordt naar een oplos sing gezocht. Van groot belang om te weten is dat een vroegtij dige aanvraag van kraamhulp noodzakelijk is, om de garantie te hebben dat er ook hulp gegeven kan worden. Bij de informatie van het kraamcentrum zit een folder over de kruisvereniging, waarin staat wat men van de wijkver pleegkundige kan verwachten en waar vrouwen terecht kunnen voor zwangerschapsgymnastiek. Voor nadere informatie kan men ook terecht op het spreekuur van de wijkverpleegkundige of haar bellen De spreekuren van de wijkver pleegkundigen in Leusden en Achterveld zijn: ^ktie en administratie: p Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op i geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot luur Telefoon 033-941495 inementsgeld: 50 per jaar; 30 per half jaar, per kwartaal iten bezorging: dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44. UUI FOTOS: 1, meeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt patellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij Jitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met •llljke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per ^iplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 Amt ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, ^den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- Aft u de gewenste foto('s) thuis. .EUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- tenkombinatie te Barneveld. 3l buurtverenigingen wa- 1 jent. Dit waren vertegen- ers van de muziekver- sn uit Barneveld, Leusden ude, Scherpenzeel, Ame- Woudenberg, Hooglan- Wilskracht uit Amers- //arderwijk, Putten en St gestel Ook kwamen ver- iordigers van alle plaatse- enigingen hun gelukwen- bieden Als eerste voerde ^mester J.W M Rademaker ~/11sden, die met de gemeen- aris R. van Gooi aanwezig 3d woord ,,Wie had 50 jaar l' kunnen denken dat we ddag zo gezellig bij elkaar zijn om dit jubileum van vieren Ieen naam die veel zegt (fin kunst door samen mu- 'nakën bepaalde stemmin- 'eeg te brengen. Er is een een opvoeding van jeug- e zorg voor elkaar en het fc^n met de gezinnen DWS ^veg te denken uit Achter- 1 Leusden We hebben alle- ,ize eigen belevenis aan ^reniging", aldus de burge- Vervolgens werden twee leden speciaal in het zonnetje ge zet, die beiden 24 jaar bestuurslid zijn. Voorzitter Willem Wouters is twee jaar werkzaam geweest als gewoon bestuurslid, drie jaar als secretaris en 19 jaar als voorzit ter. Wout van Hamersveld is 24 jaar als penningmeester bestuurs lid. Tot slot hoopte de burgemees ter dat DWS zeker zal doorgaan tot de volgende eeuw. Een vertegenwoordiger van de Diocesane bond feliciteerde DWS met dit gouden jubileum. Hij kent DWS heel goed want in de tijd van de dirigent Wakelkamp moest hij nogal eens opdraven om mee te komen spelen. Hij merkte op dat DWS een naam is die veel zegt, waardoor dit jubileum gevierd kan worden: „Achterveld is klein maar DWS weet wel wat organiseren van concoursen is" Hij bood het bestuur een bloemstuk en een legpenning aan, die maar bij uit zondering gegeven wordt St. Bernhard De Carnavalsvereniging was ook present, in de persoon van de ad- waarin een symbolisch bedrag is geborgen. Muziekvereniging Lisi- duna uit Leusden bracht een ge weldige serenade. Hierna kwam het hele korps binnen en gaf daar ook nog enkele nummers ten beste. Dit werd zeer op prijs ge steld hetgeen bleek uit het gewel dige applaus Een lid van de ver eniging sprak de jubilerenden toe: „DWS is zeker een naam die goed van toepassing is op uw ver eniging We weten hoe jullie soms moeten knokken om door te kun nen gaan" Verder hielden de heer Berkt van OUGV en de diri gent van DWS een korte toe spraak ind met het 50-jarig jubileum van muziekvereniging Door :ht Sterk, werd zaterdagmiddag een receptie gehouden in ^rtouw. Dit werd een druk bezochte en zeer gezellige bijeen- t gebouw was een levensgrote muzikant geplaatst die het fdfoeg: „Achterveld bouwt door, D.W.S. blaast door. Lie- eer leden, dan één zo'n grote". ia de aanvang van de receptie kwamen velen het bestuur sreniging hun gelukwensen aanbieden. Daaronder ook ital oud-leden, te weten: R. Blom uit de Noordoostpolder, jpelschoten uit Utrecht, D. Huppelschoten uit Nijkerk, G. ïek uit Wageningen, Johan Visser uit Leusden, H. Huppel- i, G. Blom, A. Wolfenbuttel, K. van Laar en Mieke v.d Kooij Achterveld en Lenneke Ossendrijver-Smit uit Leusden. judant van Prins Theo met de Raad van elf. Zij waren vergezeld van een mooie St. Bernhards- hond. Deze had het traditionele vaatje rond de hals. Adjudant Pie- ter Bokkers feliciteerde de jubile rende vereniging. De hofkapel was deze middag echt verhinderd en de Prins op wintersport, wat de reden was van de aanwezige Bernhardshond. Bokkers: „We hebben onze hond er even op af gestuurd. Hij heeft hem gevonden en iets meegebracht. Veel dank voor de steun die jullie ons steeds hebben gegeven bij onze optre dens. De voorzitter mag nu het vaatje van de hondehals halen

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3