'bda (zo.) en Olympia vreden met een punt Halve winst Haaien overleven eerste ronde beker ntilopen heeft geen ikele moeite met Odik Moeizaam begin TTCL ht strafworpen verzilverd „Roda'46" VtETBAL tMMliilXS Uitslagen Leos jeugd Uitslag dames- schieten In voorjaarscompetitie brap- - Het duel tussen de bondag en Olympia zal ze- jn,c t als de meest spectacu- i de annalen worden bij- 5 evenDaarvoor stond ffen tussen beide hoofd- an op het uitstekend be- hoofdveld van het op een te wn'Jtje, en liet het spelpeil af n J te wensen over. De pun- _k ing die na negentig minu- h>etbal op het scorebord was dan op grond van 9 bodene een juiste afspie- van de krachtsverhou- conclusie die Roda-trainer jn na afloop kon beamen: /as zeker niet hoogstaand dan ook als kijkspel tegen, len ik niet ontevreden met ultaat Gelet op de omstan- en vooraf en de tegenval- j je in de wedstrijd dan nog lijf loopt, moet je blij zijn met het punt en daar vrede mee hebben, niet in de laatste plaats vanwege het feit dat je nog steeds in aanmerking kan komen voor één van de promotie-plaatsen, al besef ik natuurlijk terdege dat het met de week moeilijker gaat wor den We blijven echter moed hou den en de zaak optimistisch bekij ken". De omstandigheden waar oefen- meester Rob Ton op doelde was o.a het niet beschikbaar zijn van doelman Gert Osnabrugge die bij werkzaamheden zijn hand ge blesseerd had en dus met geen mogelijkheid zijn plaats tussen de palen kon innemen. Michel Vrij hoef, de keeper uit het tweede, mocht de honneurs waarnemen en deed dat met verve. Een an dere tegenvaller voor de Roda- trainer was de (tijdelijke) afwezig heid van spelbepaler Ruud Huy- gens Een maand lang had de Roda-speler niets van zich laten zien en werd op grond daarvan gepasseerd en uit de basis gela ten Enige omzettingen waren het gevolg. Libero werd (invaller) Jan van Eyden waardoor Bas Peters de leidersrol op het middenveld in de schoenen geschoven kreeg. In het hart van de defensie stond noodgedwongen een geheel nieuw duo. De winterstop had dus zijn sporen, voordat de bal nog maar één omwenteling gemaakt had, in de Roda-basis nagelaten. Toen daar voor de rust de bles sure van Jaap Zweinenberg bij kwam, was van het oorspronke lijke middenveld nog maar een man over, nl de jeugdige Wilco Bettink. En die was niet in staat samen met de naar zijn vorm zoe kende Bas Peters en invaller Perry Wendel de ploeg op sleep touw te nemen. Het werd dan ook van het begin een rommelig duel dat zich in een laag tempo voortsleepte Al vrij snel werd duidelijk dat de heren weer aan het qras moesten wen- Roda (zokwam wel in aktie afgelopen weekend en speelde gelijk. sr.JWaten m-een vanzijn yele doelpogingen. nen. De passes waren onnauw keurig, hetgeen ontzettend veel balverlies opleverde Technisch gezien en als ploeg had Olympia meer in huis, maar ook de Hilver summers konden maar weinig ge vaar stichten Ruim een kwartier onderweg, kreeg Roda'46 in de persoon van John Janssen een unieke kans om de score open te breken. Alleen voor de Olympia- goalie miste de grillige Roda-spe- ler de overtuiging en de koelbloe digheid om het karwei met een treffer af te ronden. En dat was voor Roda'46 bijzonder jammer omdat de kansen nou niet be paald voor het oprapen lagen SPELBEDERF In de 25e minuut was het (ein delijk) raak. Daar had Roda'46 dan wel de medewerking van de Olympia-keeper bij nodig die na een afgeslagen Roda-aanval te lang treuzelde met het uitgooien van de bal. Op de achterlijn ter hoogte van de 16 meter, mocht Roda'46 wegens spelbederf een vrije trap nemen. Aanvoerder Bas Peters bemoeide zich met deze 'korte corner' van de linkerkant. Hoog werd de bal in de doelmond geplaatst waar voorstopper Mare Swarte in de mêlée klaar stond om hoog opspringend de bal langs de grijpgrage handen van de keeper in de touwen te knik ken. 1-0. En dat was voor de ac tieve Roda-speler een prima belo ning voor zijn offensieve daden. Want hij was degene die zijn me despelers met zijn inzet tot meer actie probeerde aan te zetten Wie dacht dat Roda'46 door 0il doelpunt wat minder nerveus'zou qaan spelen, kwam bedrogen uit Ölympia kreeg alle gelegenheio en ruimte om de aanval op te zoe ken. Nadat Michel Vrijhoef uit een scrimmage de bal met een kat achtige beweging over de lat ge ranseld had, moest hij voor een afstandschot toch capituleren Via het achterhoofd van de degelijk I spelende Jan van Eyden ver dween het leder in de kruising, zo- i dat de ploegen na ruim een half uur weer van voren af aan konden beginnen. Tot aan de rust hielden de ploegen elkaar volledig in evenwicht Na de hervatting was het Roda dat de lakens probeerde uit te de len en de Hilversummers veelal op eigen helft terugdrukte. Maar dat was nou juist wat Olympia wilde. Met snel uitgevoerde coun ters, wilde men de Leusdenaren verrassen. Bijna had deze taktiek succes, maar telkens stonden Jan van Eyden en keeper Michel Vrij hoef op hun post Roda had pech toen uit een aanval over de rech terkant de bal via het hoofd van John Janssen de paal schampte terwijl even later een doelpunt van dezelfde speler wegens buiten spel werd afgekeurd. Daarmee was de koek aan Roda-zijde op De wissel van aanvaller Marco Bosman voor de tegenvallende Wilco Bettink zette geen zoden aan de dijk. In de slotfase kwam Roda goed weg toen een afstand schot door Michel Vrijhoef via de deklat over werd getikt. Daarmee voorkwam hij dat Olympia alsnog de zege zou pakken Hans Hey- men werd kort voor tijd door de arbiter wegens commentaar op zijn leiding genoteerd. En dat was toch geheel onnodig. Want de man in het zwart was toch echt de beste man van het veld en floot een uitstekende partij LEUSDEN/ACHTERBERG - Ein delijk, na zeven weken volle dige rust, werd de voetbalcom petitie in de afdeling Utrecht weer hervat. Al was het maar mondjes-maat en nog niet zoals het zou moeten, toch was het prettig om de heren op de groene vlakte weer aan het werk te zien. Zaterdag werd het programma nog om onverklaar bare redenen in zijn geheel af gelast, maar zondag werd het licht door de hoge heren in Zeist toch op groen gezet en zette de voetbaltrein zich weer in beweging. Het was echter wel met horten en stoten, want ook zondag vielen een aantal duels om diverse redenen uit. Roda'46 en Achterveld kwamen (gelukkig) wel in actie. Beide elftallen bleven op een 1-1 ge lijkspel steken. Voor Achterveld was dat bij één van de koplopers zeker geen on verdienstelijk resultaat. De pun- tendeling van Roda'46 viel mis schien iets tegen, hoewel het re sultaat op zich volkomen op zijn plaats was. Beide ploegen moes ten het dus doen met de halve winst. Toch mogen Roda'46 en Achterveld tevreden zijn met het ene punt dat verdiend werd Elk punt dat de clubs in de 1e klasse kunnen veroveren, is mooi mee genomen omdat de verschillen tussen kop en staart nog steeds gering zijn. Twee slechte weken op rij zijn al voldoende om in de problemen te geraken. In dat licht gezien is het punt van Roda en Achterveld zeker een winstpunt. Het was echter wel jammer én op vallend dat de drie onderste ploe gen niet speelden Amsvorde con tra Hooglanderveen werd afgelast terwijl het duel tussen Zuiderzee vogels en Gooische Boys ook geen doorgang vond, bij afwezig heid van de Hilversumse gasten die niet in de polder op kwamen dagen Of deze informatie klopt zullen we binnenkort pas weten, maar als dit wel het geval zou zijn, dan kan Gooische Boys zich wel eens zelf buitenspel gezet heb ben. En dat zou voor de andere clubs al één zorg minder opleve ren Barneveld werkte zich iets uit de problemen door thuis BFC met 1-0 een loer te draaien. Het Amersfoortse VVZA kwam weer nader bij door Laren met 2-1 de voet dwars te zetten. Aangezien Achterveld Actif op 1-1 hield en Roda'46 de punten met Olympia deelde, deed de spanning aan de kop alleen maar toenemen en bood alle achtervolgers de kans om iets van de achterstand goed te maken De strijd is nog lang niet gestreden De uitslagen in de 1e klasse A, Roda'46-Olympia 1-1 Zuiderzeevogels - Gooische Boys t.n.o.d. Amsvorde - Hooglanderveen afg VVZA-Laren 2-1 Actif-Achterveld 1-1 Barneveld-BFC 1-0 De stand in de 1 e klasse A Actit Olympia BFC Zuiderzeevogels Achterveld Laren VVZA Roda'46 Barneveld Hooglanderveen Gooische boys Amsvorde 16 20 16 19 16 19 15 17 16 16 16 16 14 15 15 15 15 15 15 12 15 11 15 9 (21-15) (23-18) (22-18) (24-15) (34-32) (22-21) (23-21) (24-25) (16-21) (29-28) (15-28) (15-26) LEUSDEN - Eén dag na het de bacle tegen de Futen bij de her vatting van de competitie, heb ben de waterpoloërs van de LZ&PC de Haaien zich in de strijd om de nationale beker ge revancheerd en wel degelijk aangetoond over mentaliteit en vechtlust te beschikken. Op ka rakter werd in Apeldoorn de plaatselijke AZC een verdien stelijk 7-7 gelijkspel afgedwon gen. Op grond van de KNZB-re- glementen die voorschrijven dat de uitspelende ploeg bij een remise doorgaat naar de vol gende ronde, konden de Leus denaren verder op bekeravon- tuur. En dat was na het gevoe lige verlies van een dag eerder een leuke opsteker. d Di lEN - Het verschil tussen ftler Antilopen en hekke- rj Odlk was vooral in de 'helft kleiner dan de eind- (15-10) na zestig minu- jrfbal doet vermoeden, de tweede helft drukte nCe)en het klasseverschil in et kfers uit. Een 5-3 voor- 1in9'| bij rust werd na de her- -ns,-| simpel tot 15-6 ultge- ten* voordat Odik de eind- >p 15-10 mocht bepalen. i G" 'ooral het tempo te verho- H ;jde Antilopen de zwakke i in het Odik-verdedigings- "y ot. Meermalen moesten de elders aan de noodrem aar,i. Een achttal strafworpen 'ecleiet gevolg. Frans ter Maten de driemaal vanaf de stip >md;3rwij| Koos Meinsma vijf toegekende strafworp De noq altijd gebles- seerde Joyce Osnabrugge werd ditmaal vervangen door juniore Eveline van Rooyen. In de eerste helft kon Antilopen maar niet van Odik los komen. Na tien minuten stond het nog 2-2 en was er nog geen 'normaal' doel punt gevallen. Alleen vanaf de stip kon Antilopen tot scoren ko men. In de 15e minuut liep Antilo pen via een afstandschot van Nancy Lahey en een doorloopbal van Frans ter Maten tot 4-2 uit. Daarna maakte Odik er met een fraai doelpunt 4-3 van voordat Koos Meinsma uit één van de vele strafworpen de ruststand op 5-3 bepaalde. Na de pauze gooide Antilopen er een schepje boven op en binnen vijf minuten was de stand door treffers van Yolanda Versteeg (doorloopbal), Frans ter Maten (af standschot) en Koos Meinsma (strafworp) naar 8-3 getild Odik sputterde met een treffer nog even tegen (8-4 maar daarna was het Antilopen dat Odik volledig haar wil oplegde. Doelpunten van Nancy Lahey (doorloopbal) en Frans ter Maten (strafworp) onder streepte de suprematie van de Leusdenaren Wat Odik ook in deze fase probeerde, het haalde weinig uit en bracht Antilopen niet in verlegenheid De Antllopen-aanvalsmachine draaide op volle toeren en was niet tot stilstand te brengen. Twee strafworpen, een door loopbal van Koos Meinsma en een afstandschot van Margret Versteeg leverde een 14-6 stand op het scorebord. Hierna deed Antilopen het wat kalmer aan. Odlk profiteerde door in de slot fase de Antilopen-defensie nog viermaal te verrassen terwijl An tilopen nog eenmaal de korf wisten te doorboren, waardoor de eindstand op 15-10 kwam. Leos c2-BGSVc1 Leoscl-Spint c3 Leos t>1-Mintonet b1 Meisjes Leos d3-SVH d3 1-1 Leos d3-Unicornus d2 0-2 Leos C4-SVH c3 1-2 Leos c3-Vollkei c2 2-1 Leos c2-Vollkei c1 0-3 Leosc1-SWc1 1-1 (afgebr.) Leos b5-Surf b2 1-2 Leos b4-Vollkei b3 3-0 Leos b3-SW b3 3-0 Leos b2-Surf bi 3-0 Leos b1 -VollKei b1 2-1 Jongens Leos d2-Spirit d2 0-2 Leos d2-SVV d1 1-1 Leos d1-Spirit d1 0-2 Leos d1-Unicornus d1 2-0 Leos c3-Unicornus c2 0-3 Leos c2-Unicornus c1 0-3 ACHTERVELD - Door elf leden van de damesschietclub werd deelgenomen aan de onder linge schietwedstrijd. Het was Anneke Oudshoorn die ook nu weer de eerste plaats behaalde met 88 punten. De overige uit slagen waren: aantal punten 2. Nel Tijmensen 84 3. LmdaSmink 83 4 Ans Voskuilen 79 5. Annelies Huurdeman 75 Jeugdvoetbal Achterveld Zater dag 9 februari 1985 IJsselmeerv A1 - A'veld A1 v 15 00 a. 16 00 Hooglanderveen A2 - A'veld A2 v, 14 00 a. 15 00 A'veld B1 - Spakenburg B2 a 15.00 A veldC1-SOVAC1 (vra 13.45 A'veldC2-IJsselm v. C5 (vr.) a 13.45 A'veld D1-CJVVD2 a. 13.00 Hoevelaken D3- A'veld D2 v 11.30 a 12.00 Eemdijk E1 - A'veld E1 v. 10.00 a. 11.00 A'veld F1-APWCF1 a. 12 00 Posthoorn F1 - A veld F2 v 10 00 a 11.00 Dames junioren A'veld 1-Huizen 1 a. 11.00 Dames junioren: DeGlind 1 - A'veld 2 v 9.15 a. 10.00 Uitslagen van het afgelopen weekend: Toch zag het er in de beginfase niet naar uit het 'de Haaien' zou den overleven Want binnen 2 mi nuten in de 1e periode keken de Leusdenaren al tegen een 2-0 achterstand aan en hadden daar bij het geluk aan haar zijde dat de 'gastheren' nogal slordig met de kansen omsprongen en vergaten ruimer afstand te nemen. De marge bleef dus met een beetje mazzel binnen de perken en was niet onoverkomelijk. Zeker niet toen Carel Venema uit een man meer situatie én een toegekende strafworp twee Haaien-doelpun- ten voor zijn rekening nam in een fase waarin ook AZC Haaien-doel- man Harry Klok tweemaal wist te verschalken zodat aan het einde van het 1e speldeel een 4-2 ach terstand op het scorebord prijkte. Tot de 3e periode hielden deze cijfers stand, omdat in de 2e pe riode door een surplus aan per soonlijke fouten geen van de teams in staat was of de kans kreeg om de score op te vijzelen Pas in de 3e periode brandde de strijd weer los. Eerst was het AZC die de gehavende Haaien-forma- tie, Harry Abbing, Lex van Dijk en Jan Wanrooy waren afwezig, in een ogenschijnlijk kansloze posi tie manoeuvreerde door in een mum van tijd de voorsprong tot 6- 2 uit te bouwen, voordat wederom Carel Venema na een uitbraak van Bart Wanrooy en Ronals Speksnijder, 6-3 kon aantekenen De Haaien hadden echter niets te verliezen en gooiden in de laatste periode (4e) alles op de aanval Een numerieke meerderheid werd snel door de jeugdige Robbie Buys met een treffer bekroond (6- 4). Een vreemde 'slingerbal' van Ronald Speksnijder was even la ter zelfs goed voor het vijfde Haaien-doelpunt. De Leusdena ren roken hun kans en blevèn in de slotfase het spel dicteren Een strafworp benut door Carel Ve nema, die daarmee zijn totaal op vier bracht, betekende de gelijk maker (6-6) AZC gaf zich echter nog niet gewonnen en nam prompt opnieuw de leiding (7-6), maar op de voorzet van Willem Burger die door Andre van Harten keurig werd afgerond (7-7) had den de Apeldoorners geen kijk, waardoor de Leusdenaren toch enigszins verrassend op de val reep aan het langste (beker)eind trokken Jan Vogel had een belangrijk aandeel in de TTCL-zege AFD.ZONDAG Roda '46 - Olympia Roda 2 - BVC 3 Amsvorde 2 - Roda 3 Achterveld 4 - Roda 4 VVZA 6-Roda 5 afg Achterveld 6 - Roda 6 2-2 Roda 7 vrij Hoogland 10 - Roda 8 5-2 Senioren 2 - Sparta 2 8- 8 Kameo 4-Senioren 3 9-10 DSV 5 - Senioren 4 5-5 Sparta 5 - Senioren 5 11-5 Senioren6-Doorn 4 ?- 7 SwiftJ1-JuniorenJ1 ?- I Junioren J2-SamosJ2 3- 3 Junioren J3-Amersfoort J1 2-13 Aspiranten A1 - Altius A1 6- 4 RDZA1 - Aspiranten A2 2-2 TelstarB1-Aspiranten B1 0-10 Spirit B1 - Aspiranten B2 2- 2 Spirit D1-Aspiranten D1 2-2 De Tovers P1 - Pupillen P1 0- 1 Unitas 02 - Puoillen Q1 2- 1 6. Mien v.d. Burgwal 74 7. Liesbeth Suermondt 70 8 JeannetVos 68 8 Tiny Tolboom 68 10. BepSmal 64 11 Anja van Rossum 59 LEUSDEN - De tafeltennissers in de regio hebben vorige week een begin gemaakt met de zo geheten 'voorjaarscompetitie'. Ook de teams van Tafel Tennis Club Leusden (TTCL), 11 in ge tal. moesten weer aan de bak. Het optimisme bij de Leusdense tafeltennisclub dat de opgelo pen averij in de najaarssessie, maar liefst vier van de zeven se niorenteams konden zich niet in de desbetreffende klasse hand haven waaronder het eerste dat op gamesaldo gewipt werd en naar de 3e klasse degradeerde, weer snel wilde goed maken, is na de prestatie van het 'top- team' in de eerste ronde enigs zins getemperd. Weliswaar werd Smash uit Wou denberg naar een 6-4 nederlaag gespeeld, maar de manier waarop de Leusdenaren dat klaarspeel den gaf te denken. Het is te hopen dat de heren Jan Vogel, Robert Jan Unkraut en routinier Piet van den Bree van deze moeizame overwinning geleerd hebben. De titels liggen in de 3e klasse niet voor het oprapen. De heren heb ben dus nog een lange weg voor de boeg. Jan Vogel, de kersverse clubkam pioen, had een groot aandeel in de eindzege door drie partijen op zijn naam te schrijven, hoewel dat niet gemakkelijk ging. Vooral te gen de verdedigers bij uitstek moest de Leusdenaar tot het ui terste gaan om de zege te pak ken. In drie sets bleef hij deze te genstanders de baas. Robert Jan Unkraut en Piet van den Bree ac teerden duidelijk onder hun nivo en moesten ieder dan ook twee maal de winst uit handen geven Maar die ene zege die beide he ren wel boekten, was achteraf ge zien samen met de winst in het dubbelspel net voldoende om Smash op afstand te houden De dubbel die bij een tafeltenniswed strijd altijd als vierde onderdeel op het programma staat werd door het duo Vogel/Van den Bree in 2 sets gewonnen. En dat bleek voor TTCL van doorslaggevende bete kenis. Uitslagen TTCL: TTCL 1 - Smash W1 Smash W2-TTCL 2 TTCL 3-Over't Net 6 Woerden 14 - TTCL 4 TTCL5-ZTTV 16 Over't Net-TTCL 6 TVA 3 - TTCL 7 DINSDAG 5 FEBRUARI 1985

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5