Volkswagenprogramma Wereldprimeur op Renaultstand Rai 1985 "Auto van het jaar Hoe bereikt u de RAI Stichting „Blij dat ik rij" volop actief Alpine V6: nd, Kadett: )INSDAG 5 FEBRUARI 1985 topmodellen zoals de onlangs ver schenen sportieve GT en de exclu sieve Carat. Noviteit Als primeur toont Volkswagen op de RAI de vernieuwde Passat Alle Passatmodellen bezitten nu brede, tot aan de wielkasten door getrokken bumpers, vóór met geïn tegreerde spoiler, een nieuw ge vormde radiatorgrille met recht hoekige halogeen koplampen en brede stootlijsten op de flanken. Bij de vijfdeurs wijzigde de achterzij de. Door de grote achterruit te lij men verbeterde de aërodynamica van dit deel van de wagen. Stan daard bezit de vijfdeurs Passat ach ter een spoiler. Na de Golf is de Passat Variant het beste paard uit de VW-stal. De in onze ogen fraaie Santane (Passat met kofferbak) ge niet minder bekendheid. VW laat nu de naam Santana vallen en plaatst de vierdeurs in de Passatlijn, waar hij eigenlijk thuishoort. Gaat de Jetta nu binnenkort soms Golf- sedan heten7 Binnen de Passatfamilie is hier mee een duidelijk geschakeerd pro gramma ontstaan met de uitvoerin gen C, CL en GL. Ook bij de vierdeurs Passat staat de Carat- versie boven aan het prijslijstje. Deze luxueuze limousine bezit standaard stuurbekrachtiging, cen trale deurvergrendeling, elektri sche raambediening, lichtmetalen velgen voorzien van 5Vz J x 13 sloffen, verwarmde buitenspiegels, in hoogte verstelbare bestuurders stoel en met leer overtrokken vier spaaks sportstuur. VW voorziet de Passat Carat uitsluitend met de vijfcilinder inspuitmotor goed voor 85 kW (115 pk). In combinatie met de 4 E versnellingsbak bereikt deze Passat een topsnelheid van 184 km/u en raffelt de sprint van 0-100 km/u af in 10.5 sec. Volkswagen bussen Met de Minibus kan een klein gezelschap comfortabel op eigen gelegenheid op reis Vele merken voeren deze bussen, zo ook Volks wagen. Topmodel van hel VW- busprogramma is de Caravelle Ca rat, een zeer exclusief uitgevoerde zespersoons conferentiebus. Be langrijke eigenschap van de VW- bussen: ze rijden als personenau to's zonder daarvoor aan veiligheid in te boeten. Onlangs introduceerde VW de Combi en Caravelle 4x4, die onder de naam „synchro" door het leven gaan. Tijdens de RAI staat op stand 206 een groot aantal Combi's en Cara- velles van Volkswagen tentoonge steld. Ook vindt u VW's op basis van de Caddy en de LT voor het individueel en groepsvervoer van rolstoelgehandicapten. and 206 in de Westhal toont Volkswagen zijn jongste ten. Niet alleen bij grote broer Audi staat de techniek hoog ïandel. Ook bij Volkswagen is de techniek in beweging. 50 werknemers zijn op de research-afdeling van Volkswa- tinue bezig met het onderzoeken van nieuwe ideeën. i)end in regelmatige aanpassingen aan bestaande modellen v ten zekere regelmaat lancering van nieuwkomers. VW's kleinste, de Polo draait al weer even mee. Dit ruime gezins wagentje draaft lustig door het stadsverkeer, maar voelt zich ook op de grote weg in zijn element. Volkswagen levert de Polo als tweedeurs (sedan), dnedeurs en als coupé. De nieuwe Golf heeft zich in het jaar na zijn introductie ruimschoots bewezen. Royaler, zuiniger, stiller, comfortabeler dan zijn populaire voorganger vindt hij m groten geta le de weg naar een eigenaar. De nieuwe Golf kent legio uitvoerin gen en versies met als topmodellen de GTD, de sportieve GTI nu voor zien van een nieuw gevormde ra diatorgrille met dubbele koplam pen en rode sierstrips in de bumpers en op de flanken. Bovendien onder scheidt de GTI anno 1985 zich van z'n voorganger door een dubbele uitlaat, en de exclusieve Carat. Daarnaast biedt Volkswagen voor degenen die een grote koffer bak (575 liter) prefereren de Jetta. Ook van de Jetta zijn er enkele installatie (4x 20 Watt), toerentel- ler, vijfversnellingsbak enz. Renault 25 V 6 Turbo Verlengde Renault 25, speciaal vervaardigd voor representatieve doeleinden Bijzonder veel en vooral spectaculair nieuws bij Renault. Niet alleen beleven de Renault Alpine V6 GT en Alpine V6 turbo hun wereldpremière, ook Renault's ruimtewonder, de Espace zal volop in de belangstelling staan. Tevens zien we de Renault 25 V6 turbo, één der snelste personenauto's in serie gebouwd en de 25 V6 limousine (een verlengde 25). Natuurlijk krijgt ook de onlangs met veel succes in Nederland gelanceerde Super 5 een opvallend plaatsje. Direct al komen er twee R 5 noviteiten bij, een 5 Automatic met een door een microprocessor gestuurde „automaat" en een scheurijzertje van bet zuiverste water, de R 5 GT turbo. Eveneens nieuw op de RAI is een speciale uitvoering van de R 9, die onder de naam Louisiane in een beperkte serie op de markt komt. Dit recordaantal nieuwe modellen onderstreept de enorme inspanningen en investeringen van Renault. De koek is na de RAI nog niet op. Later dit jaar kunnen we de R 19/21 verwachten als vervanger van de R 18. Tevens staat er nog een kleintje op stapel. Renault Alpine V 6 Al dan niet turbogeblazen brengt Renault de plaatsvervanger van de Alpine A 310, de Alpine V6 GT of V6 turbo. Niet alleen de koets wijzigde volledig, ook namen de Renaultingenieurs de technische delen en de motor stevig onder handen, evenals de wielophanging en de vering. De nieuwe Alpine zal niet als broodjes van de warme bakker over de toonbank gaan. Deson danks blijft het een bijzonder inte ressante bolide. Onder de sterk aflopende kap van de Alpine staat een zescihnder V motor goed voor 160 pk óf een V6 turbo motor die er maar liefst 200 paardekrachten uit perst. Dit laatste blok beweegt ook de R 25 turbo voort. Deze nieuwe V 6 turbo motor met intercooler en elektronische inspuiting, gekop peld aan de elektronische ontste king geeft een enorm vermogen en een indrukwekkend hoog koppel, spectaculaire acceleratietijden mo gelijk makend. Renault houdt de exacte cijfers echter nog angstvallig geheim tot de officiële doopplech tigheid op de RAI. Zowel voor- als achter nam de interieurruimte aanmerkelijk toe. Renault gaat de turbogeblazen Al pines inzetten voor de Renault Al pine V6 Turbo „Europa Cup", een nieuwe door Renault georganiseer de merkencompetitie, die dit jaar tot de topattracties gaat horen op de Europese racecircuits. De V6 wedstrijd versie haalt een topsnel heid van ruim 260 km/u. Renault Espace met opzienbarende prestaties. Ui terlijk een opvallende personenau to. Wendbaar en makkelijk te par keren mede door de hulp van de standaard stuurbekrachtiging Binnenskamers een zee van ruimte, stilte, veel comfort en rondom uit zicht. Een echte leefruimte, waar men kan praten, eten, schrijven, slapen en eventueel zich kan afzon deren. Een nieuwe manier van rei zen. Renault brengt de Espace op de markt met keus uit vier motoren; 2000 GTS en 2000TSE met èen 2 0 1 benzine krachtbron en een Turbo D en Turbo DX dieselmotor. Door toepassing van een polyester op bouw blijft het binnen opvallend stil. Ook het dikke moquette waar mee de vrijwel vlakke vloer is bedekt en de isolatie tussen woon kamer en motorruimte dragen hun steentje bij. Tegen meerprijs levert Renault twee glazen zonnedaken. Daarnaast biedt de Renault Espace de mogelijkheid de stoelen achter te verplaatsen of om te klappen en als tafeltje te gebruiken. Iedere passagier beschikt over een veilig- heidsgordel. Vóór en achter stapt men via de brede deuren makkelijk in. Één maal binnen ervaart men pas goed de geweldige ruimte. De brede zijruiten en panoramische voorruit brengen bovendien meer licht in het interieur dan bij „normale" personenauto's. Dit heeft echter één nadeel. Tijdens hete zomers kan de temperatuur door het vele glaswerk best eens hoog oplopen. Al naar gelang de uitvoering of tegen meerprijs beschikt de Espace over elektrisch te bedienen zijra men vóór, wis/wasinstallatie op de achterruit, elektrisch te verstellen buitenspiegels, centrale deurver grendeling met infrarood afstands bediening van de vijf portieren en de tankdop. perfect klinkende luchthoorn, Renault-Philips stereo De succesvolle en fraaie R 25 V6 Turbo is één der snelste personen wagens. Van 0 -100 km/u in slechts 7.7 sec. en een topsnelheid van dik 225 km/u zijn pnma rapportcijfers. De 2458 cm3 V6 motor profiteert maximaal van de gunstige Cw- waarde van de carrosserie. Voor een optimaal weggedrag staan 205/ 60 R 15 V banden rond lichtmeta len velgen garant. Bovendien paste Renault de vering en schokdempers aan het hoge prestatieniveau aan. Rondom heeft de wagen een diago naal gescheiden remsysteem met vier geventileerde schijven, gecom bineerd met een antiblokkeersys- teem. Renault rust de 25 V6 turbo bijzon der compleet uit. Het voert te ver om alles op te sommen, maar enke le zaken willen we u niet onthou den, zoals, boordcomputer, in hoogte verstelbaar stuur, elektrisch te bedienen ruiten, signalering door computerstem, dubbele halogeen koplampen, verwarmde van binne nuit te stellen buitenspiegels, exclu sieve bekleding, elektrisch in hoog te verstelbare bestuurdersstoel en turbo-drukmeter. Ook de R 25 limousine ziet er erg compleet uit De door de bekende Franse carrosseriespecialist Heu- hez in kleine series vervaardigde koets verlengde ten opzichte van de standaard R 25 met 22 7 cm. Hierdoor verbreedde de midden stijl en werden de achterportieren langer. Door tevens het plafond iets te verhogen nam met name de ruimte voor de achterpassagiers belangrijk toe. Al met al een perfec te auto voor representatieve doel einden. Renault 5 GT Turbo en R 9 Louisia ne Deze nieuwkomer, geprodu ceerd in de Alpinefabnek te Dieppe kunnen we gerust een bom op wielen noemen. Het 1400 cm3 mo tortje met een turbocompressor met interkoeler garandeert indruk wekkende prestaties. Dik 200 km/u en acceleren van 0 - 100 km/u in 8 sec. zijn getallen die er niet om liegen. Om deze prestaties te kun nen leveren is de R 5 GT turbo uitgerust met een motor en versnel lingsbak direct afgeleid van de R11 Turbo Zowel vering, wielophan ging als remmen ondergingen de nodige wijzigingen. Tot slot brengt Renault een speciale uitvoering van de R 9, de Louisiane. Een bijzpnder compleet uitgeruste versie met het accent vooral gericht op veel comfort De R 9 Louisiane is voorzien van exclusieve striping en wordt geleverd in één kleur metaal koraalrood met vernislaag Renault's wereldprimeur, de Alpine. Voor al die mensen die zich frank en vrij willen voelen en zich tijdens de rit meer willen bewegen, rond kijken en communiceren bedacht Renault een heel aparte wagen, de Espace. Een wonder van ruimte publiek ook weer een keuze maken uit een grote verscheidenheid aan aktie-artikelen. Eén van die dingen is de op de vorige Personenauto RAI geïntroduceerde „plaatsnaam sticker" van „Blij dat ik Rij". Deze blijkt zo goed aangeslagen te zijn, dat er inmiddels zo'n 250 verschil lende in omloop zijn: van Vlissin- gen tot Delfzijl en van Leeuwarden tot Born. Tenslotte zal de langzamerhand steeds bekender wordende aktie- mobiel te bezichtigen zijn Dit merkwaardige en opvallende voer tuig is opgesteld m de entreehal van het Holland-complex. dit; I Vijl; peL erypTERDAM - Van donderdag 7 tot en met zondag 17 februari d. lande organiseert de Nederlandse Vereniging de Rijwiel- en -egeiobiel Industrie RAI weer de tweejaarlijkse Personenauto- ns telling. der expositie staan uiteraard personenauto's, combinatiewa- inderdelen en toebehoren van auto's alsmede handgereed- d «en. era P röbehema geldt dit jaar „Met de ercf-iobiel" Een expositie door 'enhjiele complex verduidelijkt ïr-Hale funktie van de auto in te imenleving. Op stand 318 in Li de Amstelhal vindt de bezoeker onder het motto „Een eeuw stroomlijn" een speciale presenta tie over verleden, heden en toe komst van de aërodynamica bij personenauto's. De tentoonstelling vindt plaats in alle hallen van het RAI-complex. Op 69.000 m2 expo seren 129 deelnemers. Uit 13 lan den komen 59 merken. Die landen zijn; Bondsrepubliek Duitsland, Frankrijk, Groot Brittannie, Italië, Japan, Joegoslavië, Korea, Neder land, Polen, Spanje, Sovjet-Unie, USA en Zweden. Teneinde al het fraais te kunnen aanschouwen betaalt men overdag 12,50 entree. Voor de avonduren geldt een lagere prijs van f 10,0. Jeugd tot 12 jaar, aangemeld groepsbezoek en houders van pas 65+ betalen overdrag ƒ10,- en 's avonds 7,50 per persoon. Tijdens de tentoonstelling rijden bussen van en naar de parkeerterreinen in de omgeving van het RAI-gebouw. Voor bezoekers van de tentoonstel ling is vervoer met deze bussen gratis. De RAI is op genoemde data dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 en 19.00 tot 22.00 uur. Op zaterdagen en zondagen alleen van 10.00 tot 17.00 uur. In deze „Special" al het meuws bijeengebracht door Henk Bud ding. vervangt de 2.0 1 „inspuiter". Te gen de meerprijs levert Opel op de Rekord een antiblokkeersysteem. Ook in de Monza en Senator staat nu de nieuwe 2.2 1 inspuitmotor, terwijl men tevens een technisch verder ontwikkelde 2.5 1 zescilin der injectiekrachtbron plaatst die goed is voor 103 kW (140 pk) en een 2.3 liter turbodiesel met een max. vermogen van 63 kW (86 pk). Als noviteit plaatst Opel een nieuwe brandstofbesparende vier- traps automatische versnellings bak. Deze „automaat" bespaart ongeveer 10% benzine c.q. dieselo lie ten opzichte van zijn drietraps voorganger. danks zijn ietwat lompe uiterlijk beschikt de sedan over een voor dit type wagen uitzonderlijk lage Cw- waarde van 0.32, de sportieve GS/i duikt daar met een waarde van 0.30 nog onder, mede te danken aan spoilers en dergelijke Deze aëro dynamisch gunstige cijfers behaal den de Opel-ingenieurs ondermeer dankzij de sterk wigvormige car rosserie. Van boven af gezien lijkt de Kadett op een waterdruppel met zijn taps toelopend front en achter steven. Opel levert de vijfpersoons Ka dett in een drie- en vijfdeurs sedan, waarvan de achterklep tot aan de bumper reikt. Daarnaast behoort een drie- of vijfdeurs combinatie wagen en een bestelwagen tot het gamma. Al naar gelang de uitvoe ring en natuurlijk de prijs beschikt de wagen eventueel over stuurbe krachtiging, elektrisch bedienbare ramen, in hoogte verstelbare stoe len, verstelbaar stuur, glazen schuif/kanteldak en centrale deur vergrendeling. Er is keuze uit 6 motoren oplo pend van 1.2 tot 1.8 1 cilinderin houd. Tevens staat er een 1.6 1 oliestoker ter beschikking. Overige programma Sinds zomer 1981 produceerde Opel meer dan een miljoen Asco- na's. Voor 1985 veranderde er het één en ander aan de wagen. Zo kreeg de Ascona grotere koplam pen, een andere grille, aërodynami sche wieldoppen en een reflecte rende plaat tussen de achterlichten. Technische vooruitgang in talrijke details kenmerken ook de Opel Rekord. Een 2 2 liter motor met elektronische brandstofinjectie Speciale modellen Naast het complete modelpro gramma toont Opel ook enige spe ciale uitvoeringen, gebaseerd op serieproduktiemodellen Onder meer staat er de Manta 400 waar mee het duo Jan v.d. Marel/Anja Beltzer het internationaal Neder lands rallykampioenschap behaal den. Met 280 ouderwetse paarde- krachten bereikt deze bolide een topsnelheid van 225 km. Speciaal voor de privénjder ho mologeerde Opel de Kadett GSi in groep A. In deze uitvoering heeft de Kadett een 1.8 1 injectiemotor van 175 pk gekoppeld aan een closeratio versnellingsbak. In 1984 behaalde Opel het wereldrallykam- pioenschap in groep A. Opel ver wacht deze titel te prolongeren met de nieuwe Kadett. Op basis van de Opel Corsa ontwikkelde Irmscher een fraaie tweepersoons, de Corsa Spider Naast de normale motoren levert Opel tevens een 1.31 injectiemotor. Diverse Duitse tuningbedrijven vervaardigen een cabnoletversie van de Opel Ascona. Volgens ken ners is die van Keinath de mooiste. Deze ombouwer produceerde al enkele honderden exemplaren. Keinath nam ook de Monza stevig onder handen. Om de kap te kun nen plaatsen wijzigde Keinath het kofferdeksel. Met dichte kap blijft de Monza Cabno een strak gelijnd model. Bijna alle Monza cabrio's worden geleverd met leren bekle ding. Isuzu Isuzu, het Japanse merk van Ge neral Motors toont vier verschillen de vierwielaangedreven „alleskun- ners" met als primeur voor Neder land, de Trooper softtop met kort chassis. Isuzu levert de KB-serie voor taan met sterkere motoren. Deze machines staan ondermeer in de nieuwe flat-deck uitvoering en pick-up met dubbele cabine. Naast het Trooper terrein voertuig toont Isuzu ook nog de negenpersoons Family Van Luxe bus en een negen persoons taxibus. Kadett-versie; de GSi. Evenals bij vorige tentoonstellin gen zal de actie „Blij dat ik Rij" met een stand op de Personenauto RAI '85 present zijn; (stand E412), in de entreehal van het Hollandcomplex. Belangstellende bezoekers kun nen informatie krijgen over de akti- viteiten van de Stichting die zich - het is inmiddels genoegzaam be kend - sinds 19// inzet voor ue belangen van de auto en de auto mobilist. Vrijheid van vervoer en ver- voerskeuze, een redelijke lasten verdeling en goede voorzieningen voor het autoverkeer, zoals wegen en parkeermogelijkheden zijn on derwerpen die de Stichting nog steeds hoog in het vaandel draagt. Naast deze informatie kan het Per aulo Dc RAI is gelegen aan de autosnelweg A-10. Op onderstaand kaartje kunt u aflezen hoc u de afrit RAI kunt bereiken komend uil dc richtingen Amcrsfoorl, Utrecht. Schiphol en Noord-llolland Per openhaar ervoer' Het dichtst hij de RAI gelegen NS-stalion is het eindpunt van de Schipholliin Vandaar, maar ook van de stations Amsterdam CS en Amsterdam Amstcl worden regelmatige bus- en tramdiensten met het RAI tentoonstellings- en congrescentrum onderhouden De tijden zijn dc tijden buiten dc spitsuren frequentie Van Amsterdam CS tramlijn 4 ±10 min. tramlijn 25 ±10 min reistijd halte 30 min. Europaplein 25 min Churchilllaan* Van Amsterdam Amstcl buslijn 8 ±10 min buslijn 15 8 min. buslijn 173 ±15 min Buslijn 8 vertrekt ook van NS-i 10 min Europaplcin 10 min Europaplcin 10 min Europaplcin ation Muidcrpoort Van Amsterdam RAI tramlijn 4 ±10 min 2 min Europaplcin** oest Opel op de titelOpel van het Jaar" wachten Wandeling Churehilllaan RAI duurt 7 min Wandeling slation RAI duurt 10 min Op hel kaartje zijn dc belangrijkste parkeerplaatsen in de buurt van het RAI gebouw aangegeven Tijdens druk bezochte manifestaties zal dc pt hel verkeer ook naar andere parkeerplaatsen verwijzen. he^ 16e achtereenvolgende jaar is Opel het meest gekochte n ons land. Op de RAI toont Opel een selectie uit haar eide leveririgsprogramma. Mef de CófSa','Kadett, Ascória, Rekord, Senator en Monza bestrijken zij vrijwel alle egmenten. a. 1984 rolde de 500.000ste Corsa van de band, zevenentwin- S1 inden na aanvang van de produktie. Opel levert de Corsa als £irs hatchback of tweedeurs Sedan. Men kan kiezen uit een 7 of 1.3 I motor in vermogen oplopend van 33 kW tot 51 kW. rolt uit het uiterst moderne fabriekscomplex vlakbij het g«e Zaragoza. jy;102 fungeert zeker de nu reeds pekpleister op Opelstand nr succesvolle nieuwe Kadett. On-

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7