seen noodlokalen oor Kinderland Weinig belangstelling voor jaarvergadering AMBC Klaar voor de toekomst School met twintig leerlingen krijgt derde leerkracht erbij „Het moet geen pingpongen tussen GS en Leusden worden" I imershof: izwaar "gen afvoer chinees" terdag _i februari IS 't Palet Bruto- ,t oppervlak AH verkleind Commissie financiën vergadert maandag >5 Dankzij invoering basisschool 1 Leusdense in tv-programma Bijeenkomst KPO vrouwen Over verkracht no^rkracht ng een praatavond geor- DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985 plaatselijk nieuws lof 52 één onzer medewerkers) ISDEN - De R.K. basis- „Kinderland" gelegen .Hoefijzer" groeit uit haar Toch krijgt de school niet >gelijkheid om uit te brei- iet bestuur van de school om twee noodlokalen ge- d. Na de gemeenteraad nu ook het ministerie van wijs de aanvraag af. K. Klnderlandschool mag fn een groeiende belang- ig verheugen. Vooral uit de re wijken Claverenblad en nburg komen veel aanmel- n. De school wordt te klein Ie leerlingen die zich aan- m te huisvesten, ig jaar verleende de gemeen- I medewerking voor „vervan- huisvesting" ten behoeve van de school. Dit betekent echter niet dat er op kosten van de ge meente verbouwd kan worden of dat er noodlokalen bij de school zouden kunnen komen. De ge meenteraad stond en staat op het standpunt dat leerlingen die een school voor R.K. basisonderwijs willen bezoeken elders in Leusden terecht kunnen. De twee andere R.K. basisscholen in Leusden-cen- trum hebben op dit ogenblik vol doende capaciteit en ruimte om nieuwe leerlingen op te vangen Formeel is het mogelijk dat de Kinderlandschool een dependance begint in vrijstaande lokalen in een ander schoolgebouw. Het R.K. schoolbestuur voelt echter niet veel voor deze oplossing Ondanks het feit dat de gemeen teraad destijds afwijzend besliste op het verzoek van het R.K.- elke én onzer verslaggevers) IDEN - De Vereniging van j laren van Bewoners in het Jcentrum Leusden is niet prd met de plaats van de lering van het afvoerkanaal (et nieuwe chinees-indisch urant In „De Hamershof", [ireniging heeft daarom be- laangetekend tegen de zo- verklaring van geen ar die de provincie voor de vergunning had afgege ven. Vandaag zijn vertegenwoor digers van de vereniging en het restaurant door een commissie uit het college van Gedeputeer de Staten gehoord. Sinds een paar maanden is aan de Smidse in winkelcentrum De Hamershof een nieuw chinees-in- disch restaurant gevestigd Voor de verbouwing van het pand en de aanleg van een afvoerkanaal van uit de keuken werd door de ge meente een bouwvergunning ver leend Volgens de Vereniging van Eigenaren van Bewoners werden er met de eigenaresse van het restaurant afspraken gemaakt over de plaats en de uitvoering van de schoorsteen van het afvoerkanaal Het zou een gemetselde pijp wor den op een bepaalde plaats op het dak van de woning boven het res taurant Nu staat er een aluminium schoorsteen die volgens de vereni ging bovendien op de niet afge sproken plaats staat. De construc tie wordt als ontsierend voor ,,De Hamershof" gezien. schoolbestuur om noodlokalen te plaatsen bij de Kinderlandschool. handhaafde het schoolbestuur de aanvraag naar de minister. „On langs heeft de minister op het verzoek van het schoolbestuur af wijzend beslist," zo deelde wethou der Van Woudenberg maandag avond mee in de vergadering van de commissie welzijn en onderwijs. OPENBAAR ONDERWIJS De gemeente Leusden heeft al lang geleden besloten geen school voor openbaar basisonderwijs te bouwen in de nieuwe wijken Clave- renblad/Wildenburg. „Het ge meentebestuur ging er van uit dat de openbare school in Leusden- Zuid 't Palet wel een flink deel van de leerlingen uit de nieuwe wijken zou opvangen. In de praktijk blijkt dit laatste echter niet het geval. Het onderwijs in Leusden-Zuid profi teert eigenlijk te weinig van de Leusdense nieuwbouw." aldus wethouder Van Woudenberg in de commissievergadering. In september 1982 opende burgemeester Rademaker de nieuwe Kinder landschool. Dat gebouw is nu te klein ACHTERVELD - Maandag avond hield de AMBC Achter veld haar jaarvergadering. Er waren zes bestuursleden aanwe zig en slechts vier leden. De notulen van de vorige ledenver gadering werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat er het vorige seizoen zeven ritten waren gereden. In de sportklasse hadden in totaal 79 personen deelgenomen en In de tourklasse 161. Uit het financieel verslag bleek dat het seizoen met een nadelig saldo was afgesloten. Er moesten echter nog enkele bedragen wor den geïnd, waarmee ze hopelijk kiet zullen spelen. Betreffende een vraag over de porto-kosten werd gesteld dat men beter de uitnodigingen regelmatig kan verzenden dan een jaaropgave te maken. Uit de praktijk is geble ken dat bij een jaaropgave de datums van de te njden ritten wor den vergeten. Nu worden de leden er aan herinnerd en komen er meer deelnemers dan bij een jaaropga ve De kascommissie had de boe- (van één onzer medewerkers) LEUSDEN/ACHTERVELD - De protestants-christelijke basis school „De Regenboog" krijgt er per 1 augustus 1985 een derde leerkracht bij. Dit ondanks het feit dat de school op dit moment slechts twintig leerlingen telt. Ook zal de school wat verbouwd moeten worden wil het voldoen aan de eisen die de nieuwe wet op het basisonderwijs stelt. Tot nu toe was de Regenboog- school in Achterveld een zesklassi- ge lagere school. Aan de school zijn op dit ogenblik twee leerkrach ten verbonden. Omdat per 1 augustus a.s. de wet op het basisonderwijs in werking treedt wil het bestuur van de Re- genboogschool het gebouw aan de Jan van Arkelweg ook geschikt maken voor jongere leerlingen Het bestuur van de school heeft bij de gemeente Leusden aange klopt voor de noodzakelijke mede werking. Vanaf 1 augustus zal de school ook toegankelijk moeten zijn voor leerlingen vanaf vier jaar. Er zullen enkele „bouwkundige aanpassingen" plaats moeten vin den, zo meent het bestuur Voor het lesgeven aan de allerkleinsten is het bovendien zo, dat minstens één leerkracht in het bezit moet zijn van de akte van bekwaamheid als leidster of hoofdleidster ten behoe ve van het kleuteronderwijs. Omdat dit op dit moment niet het geval is mag de school per 1 augustus nog een derde leerkracht aanstellen De gemeente Leusden wil over gaan tot een „sobere uitvoering" van de noodzakelijke bouwkundige voorzieningen. Onder meer zullen twee toiletten aangepast dienen te worden voor de jongste leerlingen Ook zal een lokaal geschikt ge maakt moeten worden als speello kaal. Verder zal er voldoende ruim te moeten komen voor het opber gen van leer- en hulpmiddelen Tenslotte vraagt het schoolbe stuur nog om medewerking van de gemeente waar het gaat om het aanpassen van een deel van de speelplaats en het aanbrengen van een buitenberging. De Leusdense gemeenteraad zal in haar maandelijkse vergade ring een besluit moeten nemen over de aanvraag van het school bestuur. ken van de penningmeester geheel in orde bevonden. Na de pauze kwam het punt bestuursverkiezing aan bod. Aftre dend waren T. Staal en H Schop ping die zich herkiesbaar hadden gesteld. Daar er geen tegenkandi daten waren ingebracht werden beiden herkozen. Eveneens waren aftredend de heren K. Lorist en T. Born. Deze hadden zich niet meer herkiesbaar gesteld. Daar er geen kandidaten waren werd ^r op 26 november 1984 een bijzondere le denvergadering gehouden. Na veel discussie kwamen die avond toch twee nieuwe bestuursleden naar voren. Dit waren de heren G. Vink en H. van Druten Daar de heer Vink door onvoorziene om standigheden niet aanwezig was - hij zal de nieuwe voorzitter van de vereniging zijn - leidde de schei dende voorzitter de vergadering verder Als lid van de kascommis sie was aftredend de heer G. Vink. In zijn plaats werd benoemd de heer P van Uhm terwijl T Born reserve werd. ZESKAMP De voorzitter deelde mede dat op 5 mei op het Kerstenssportpark een zeskamp zal worden gehou den Leden van de vereniging kun nen hier ook aan meedoen Het rittenprogramma voor het nieuwe seizoen is inmiddels ook vastge steld: De openingsrit zal plaatsvinden op USDEN - Ook dit jaar organi- de Leusdense carnavalsver- eniging „De Gouden Klomp" weer een carnavalsoptocht Op zaterdag 16 februari start deze optocht om twaalf uur bij de parkeerplaats van het winkelcentrum 't Hamershof Rond twee uur hoopt de stoet bij het gemeentehuis te arriveren, waar prins Dicoratius door de bur gemeester zal worden ontvangen. Aan de optocht kan iedereen deelnemen, individueel, met groe pen en/of met wagens. Deelne mers kunnen zich nog melden bij Jan Roos. tel. 942650 De route die de carnavalsoptocht neemt is als l iafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. 'Ofdredakteur: ïrnix Kreyns idaktle: 'ina de Boer van Loo 4 ivering kopij en advertenties: |^r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, hè' donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur laktie en administratie: toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op (dagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 'O uur Telefoon, 033-941495 annementsgeld: 1,60 per jaar; lere L80 per half jaar; 5,65 per kwartaal. -kern stlev ndst£hten bezorging: a" 'abonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagavond O uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan akt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag |en 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u takt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 11, toestel 44 JbESTELLEN FOTO'S: e meeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u «stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij rultbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld. met lelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, Ina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per 'Jnplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 Av cmï. <unt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, 'den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- gt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ttenkombinatie te Barneveld. volgt, vertrek vanaf de parkeer plaats tussen winkelcentrum „Ha mershof" en de Koningskerk; r.a. Hamersveldseweg; r. a. Landweg, r.a. Groenhouten Noord; Noorde rinslag oversteken en Rossenberg laan in; r.a. Lisidunaweg; l.a. Ho- horstlaan, r.a. Beaufortweg; l.a. Hamersveldseweg; r.a. Eikenlaan; r.a. Eikenlaan; r.a. Lindenlaan; l.a. Asschatterweg; r.a. Middenweg; r.a Berkelwijk; l.a. Wierickewijk. l.a. Pauwenhoeve; l.a. Hertenhoe ve, Centrumweg oversteken, eind punt t o ingang gemeentehuis. Bewoners van deze straten wor den vriendelijk verzocht om op zaterdag 16 februari tussen twaalf en twee uur hun auto's tijdelijk ergens anders te parkeren. LEUSDEN - Maandag 11 februari staat de papiercon tainer weer bij de openbare lagere school 't Palet aan de Willem de Zwijgerlaan. Tus sen 8.00 en 14.00 uur kan iedereen daar oud papier In kwijt. De volgende data zijn 18 maart en 22 april. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De bruto-bedrijfs- oppervlakte van de toekomstige Albert Heyn in winkelcentrum De Hamershof Is van 1200 naar 1000 vierkante meters teruggebracht. De netto-oppervlakte, de feitelij ke bedrijfsruimte, blijft 700 800 vierkante meters. Dit is dinsdag avond in de vergadering van de raadscommissie openbare werken ruimtelijke ordening meegedeeld. De verkleining van de bruto- oppervlakte is een gevolg van een licht gewijzigde indeling van het woon/winkelcomplex waarin AH komt. De wijziging betreft de ver plaatsing van de passage en een iets andere situering van de dag winkels. De opmerking over het terug brengen van de bruto-oppervlakte van Albert Heijn was voor CDA'er Joop van Loenen aanleiding te vragen aan wethouder Jan Wage naar of daarmee de bezwaren van Boni en Centra tegen de vestiging van AH zijn vervallen Wagenaar „Het is een illusie om te denken dat beide supermarkten op grond van deze verkleining hun bezwaren in trekken. Zij gaan door tot de hoog ste instantie met hun bezwaar schriften Iedere week uitstel bete kent 1000 gulden extra voor ze". Zoals bekend hebben Boni en Cen tra bezwaar gemaakt tegen de, komst van de AH. omdat ze de noodzaak van deze supermarkt in Leusden niet inzien. Daarnaast be roept de Boni zich op afspraken die destijds met de gemeente zouden zijn gemaakt. Nederland 2 Omdat dit soort pro gramma's enorm veel reakties te weeg kunnen brengen wordt de avond erna, dinsdag 12 febuari door de onlangs in Leusden opge- - - richte werkgroep Vrouwen tegen wwVI vvimwviitil"Slganiseerd Iedere vrouw die over het programma of over het onder- LEUSDEN - De programmase rie „Rondom tien" van de NCRV heeft aanstaande maandag 11 februari als thema „Verkrach ters, aanranders, slachtoffers". Magdie Boerwinkel uit Leusden neemt aan dit programma deel. Zij praat over haar eigen erva ring, evenals enkele andere ver krachte of aangerande vrouwen. Verder komen psychiaters, poli tiemensen en juristen aan het woord die beroepshalve dagelijks omgaan met de daders Het pro gramma begint om 21.35 uur op werp wil praten is van harte wel kom. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Vrouwen ontmoetingscentrum 't Vooron der, Burg. v.d. Postlaan 2 (achter kant van het gemeentehuis). 31 maart, de Koninginnerit op 30 april, de grasrit op 19 mei. de vakantierit op 23 juni, de septem- berrit op 8 september, de herfstrit op 6 oktober en de snertrit op 17 november Besloten werd de tourrit niet meer te rijden. Dit in verband met het minimale aantal deelnemers. In plaats hiervan zal een fietsrit wor den georganiseerd. Dit zal zijn op zondag 4 augustus. Deze telt uiter aard niet mee voor het kampioen schap. Er zal ook een nieuwe controle- kaart worden ingevoerd. Deze is heel goed overzichtelijk en er zal beter mee gewerkt kunnen worden dan met de oude kaart. Vervolgens werd een reglement voor de uitzet ters van AMBC-ritten besproken Het is o.a. niet toegestaan ver keersovertredingen bij de deelne mers uit te lokken zoals bijv het plaatsen van een controlepost bij een stopverbod Het punt betref fende zelf geplaatste oriënterings- punten ontlokte enige discussie Alleen die route-controles die door de AMBC ter beschikking zijn ge steld mogen gebruikt worden. Dit houdt o.a. in dat ze allen dezelfde maat hebben en dezelfde kleur als het bord bij de inschrijftafel. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt. Na dat deze naar genoegen waren beantwoord sloot de oud-voorzitter deze vergadering en wenste de vereniging in de komende jaren nog veel succes toe. LEUSDEN - De commissie Fi nanciële en Economische Zaken vergadert aanstaande maandag om 20.00 uur in de commissieka mer van het gemeentehuis, 't Erf 1."De agenda vermeldt de vol gende punten: 1 Opening en inventarisatie vra genstellers/woordvoerders. 2 Mededelingen; 3 Vaststelling verslag van de openbare vergadering van 14 januan 1985, 4. Diverse onderwijsvoorzienin gen ex artikel 72 Lager-onder- wijswet 1920. 5 A Vaststelling bedrag per leerling bedoeld in artikel 55 bis der Lageronderwijswet 1920 voor 1985 (1 -1 -1985/1 - 8-1985). B Verzoek ex artikel 55 qua- ter der Lager-onderwijswet 1920 voor de periode 1-1- 1985 tot 1-8-1985. 6. A Goedkeuring begroting- 1985 Stichting Federatieve Bi bliotheekvoorziening Leus den B. Subsidieverzoek admini stratieve kracht 7. Goedkeuring jaarrekening- 1983 Stichting voor Lichame lijke Opvoeding en Sport. 8 Goedkeuring eindwijziging be- groting-1983 en jaarrekening- 1983 van de Zwembadstich ting Leusden 9 Goedkeuring jaarrekening- 1983 Stichting Sociaal Cultu rele Centra Leusden 10 Goedkeuring begroting-1985 en eerste begrotingswijziging- 1985 Stichting Sociaal Cultu rele Centra Leusden. 11. Renovatie 3 tennisbanen Burg Buiningsportpark. 12. Renovatie 4 tennisbanen Kerstenssport 13. Overdracht clubgebouw Burg Buiningpark 14 Aankoop perceel grond in het plan 't Ruige Veld 15 Jaarrekening-1983 Stichting Regionale Onderwijsbegelei- dings Dienst Eemland 16 Rondvraag en sluiting LEUSDEN - De eerstvolgende bijeenkomst van de Katholieke Plattelands Organisatie, afde ling Leusden is dinsdag 12 fe bruari in De Kom aan de Hamers veldseweg 55. De aanvang is 20.00 uur. Me vrouw E. van 't Sant verzorgt een avond met als thema „stress" Wat is dat. hoe ontstaat het, hoe kun je er mee omgaan en wat betekent het voor onze veiligheid. vervolg van pagina 1 STOUTENBURG De raadsleden in de commissie kwamen vervolgéns tot het oordeel dat de voorgestelde lokatie aan de Valleilaan Middenweg grote be zwaren oplevert (VVD en D'66) oif onaanvaardbaar is (CDA, PvdA, GPV/SGP). Op initiatief van VVD'er Sjef ten Berge werd aan wethouder Wagenaar gevraagd een verhuizing van de autosloop naar de Zwarte Goorderweg in het Stoutenburgs buitengebied te on derzoeken. Bij een boer daar is ruimte voorhanden om het bedrijf en de familie onder te brengen. Bovendien is daar al een kleine autosloop De wethouder werd ook gevraagd, als hij toch deze moge lijkheid gaat bekijken, of de legali satie van het bedrijf op de huidige plaats er niet in zit. Behalve de wettelijke aspecten zou dan ook gekeken moeten worden naar een eventuele verandering van de toe gang van het hockeycomplex die nu nog langs de autosloop voert. PINGPONG Gemeentesecretaris Reijer van Sjef ten Berge ..Wat zijn wensen van de bevolking ons waard' Gooi, die ambtelijk belast is met de verhuizing van het autosloopbe drijf, spiegelde de commissieleden voor dat „er een soort pingpong- situatie ontstaat tussen Leusden en de provincie Van Gooi „De lokatie aan de Zwarte Goorderweg is unaniem door Gedeputeerde Staten afgewezen evenals de hui dige plaats aan 't Sluisje Nu kan er wel gezegd worden, onderzoek de ze mogelijkheden nog eens, maar de provincie ziet daar geen heil in. Ik stel voor dat we een ronde-tafel gesprek beleggen met GS om de kwestie nog eens van alle kanten te belichten". Wethouder Wagenaar voegde daaraan toe dat er tijdens dat overleg wellicht andere lokaties dan de reeds genoemde boven water komen. „Misschien dat we ons op die nu nog onbekende plaatsen moeten gaan richten", al dus de wethouder Reljer van Gooi ontkende tot slot dat de lokatie aan de Vallei laan gekozen was uit financiële overwegingen. De inrichting van die plek met vijf standplaatsen voor woonwagens en de voor zieningen voor de autosloop komt volgens de criteria in de Woonwagenwet in aanmerking voor een vollege subsidie van het Rijk. Elke andere lokatie die aan de Zwarte Goorderweg, zou op kosten van de gemeente ge schikt gemaakt moeten worden. Het was daarom dat VVD'er Ten Berge opmerkte: „We zullen moeten afwegen wat het ons waard is de wensen van de be volking te honoreren". (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Woensdagavond kwam er een einde aan de cursus ..informatica'' op de lagere techni sche school Don Bosco'' Opmer kelijk was het feit dat er deze keer geen leerlingen in de schoolban ken zaten De cursus was speciaal opgezet voorouders van leerlingen die nader kennis willen maken met het verschijnsel ..computer'' Door het hanteren van de com puter tijdens de cursus ..informati ca te Leusden is het bewijs gele verd dat u klaar bent voor de toekomst, zo vermeldde de oorkon de die aan het eind van de cursus aan alle deelnemers werd uitge reikt. Alle deelnemers hebben de cursus afgesloten met een soort examentje. Duidelijk bleek dat alle deelnemers tijdens de afgelopen weken het nodige opgestoken heb ben van de cursus. De gehele cursus werd voorbereid en gege ven door drie leraren die aan de technische school verbonden zijn. Of er een vervolgcursus komt is op dit moment nog niet bekend. De leraren willen zich daar nog over beraden omdat er erg veel tijd gaat zitten in het op verantwoorde wijze verzorgen van een cursus Niet alleen de cursisten hebben met enthousiasme aan de cursus deelgenomen. Ook de leraren heb ben er lol aan beleefd.We hebben genoten van uw inzet.aldus één van de docenten in zijn afscheids toespraak.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3