Puupenkoppenland barst dit weekend massaal los Gouden Klomp maakt er een eind aan Veiligheid voorop bij Den Houten Kop Gouden Klomp bij 50-plussers Scholengemeenschap houdt Open Huis NUVUG9 LEUSDEN, Aansprakelijkheids verzekering vooruwgezin? Veigelijk de premie die u nu betaalt met die van ons! leusder krant Onderwijsmarkt in De Korf Geen concurrentie CNV discussie avond in Amersfoort KANTOOR- J RUIMTE OF 'm SHOWROOM ONDERLINGE VERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ LEUSDEN W.A. WERKMEESTER DINSDAG 12 FEBRUARI 1985 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Nog enkele da gen en het Carnavalsgebeuren zal weer losbarsten in Achter veld. Het dorp zal dan weer wor den omgedoopt In Puupenkop penland. Prins Theo Puup de Xe zal dan vijf dagen het bewind voeren over de Puupen en de Puupinnen. Vrijdagmiddag zullen de Prins en zijn adjudant met een af vaardiging een bezoek bren gen aan de kleuterschool Hummeltjes Honk en aan de St. Jozefschool. Vrijdagavond zal dan het grote feest losbar sten in het 100 gram gebouw. De zaal gaat open om 20 30 uur De muziek zal deze avond worden verzorgd door de Hof kapel, de band The Strings en Black Power. Deze avond wordt ook de hoogste onderscheiding der Puupekoppen 'de Krente- puup' uitgereikt aan een Ach- tervelder of Achterveldster die zich dit jaar verdienstelijk heeft gemaakt. Ook zullen de dansmariekes optreden in een mooie show. Voor de mooiste en origineelste verkleding is er een prachtprijs beschikbaar. Kaarten voor deze avond evenals voor het tienercarna val zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bi) boekhandel 't Hoekje. Zaterdagavond zal Prins Theo Puup de Xe als gast aanwezig zijn bij Jan Voorburg in café Buitenlust Zondag 17 februari zal dan weer de grote Carnavalsop tocht door het dorp gaan. De grootste carnavalsoptocht uit de Gelderse Vallei gaat dan weer door Puupenkop penland met als motto 'Wees vrij en blij'. Wagens en groepen die aan de optocht willen deelnemen dienen zich op te geven bij Pieter Bokkers, Verjaagde Ruiterweg 68, tel. 03425-2235 Kinderen en ander enkelingen en paren die met de kinderen meelopen dienen zich voor vrijdagavond 21.00 uur op te geven bij de volgende adres sen: Boekhandel Vos, 't Hoekje, bakkerij Henk Smit aan de Verjaagde Ruiterweg en mevr. Bijl, van Oldenbarne- veltstraat 18 Nogmaals wordt er de aan dacht op gevestigd dat deelne mende wagens niet hoger mo gen zijn dan vier meter en niet breder dan drie meter. Tevens moet er een bewijs van verze kering worden getoond. Alle deelnemers dienen om 12.30 uur aanwezig te zijn op het ter rein van de firma de Vor. De start is precies om 13 00. De route van de optocht is als volgt: Hessenweg, Jan van Ar- kelweg - Rentickstraat - Ruurd Visserstraat tWijiujessuaai - Schoutenstraat) - Hessenweg - voor huize St. Joseph langs - Hessenweg - Jan van Arkel- weg - W. van Amersfoorstraat - van Oldenbarneveltstraat - Pa ter Stormstraat -Jan van Arkel- weg - Verjaagde Ruiterweg - van Oldenbarneveltstraat - Pa ter Stormstraat - W. v. Amers- foortstraat - H. v. Vianden- straat - Verjaagde Ruiterweg - Hessenweg waarna ontbin ding. De bewoners langs de route worden dringend verzocht hun auto's zodanig te parkeren dat de route geheel vrij is en de optocht zonder problemen langs de route zal kunnen gaan. Na de optocht zal dan kindercarnaval worden gehou den in Ons Gebouw. Dit is voor alle kinderen vanaf 4 jaar. die een film krijgen te zien. De ou ders worden verzocht hun kin deren om 16.30 uur weer op te halen. Zondagavond zal de Prins met zijn gevolg te gast zijn in D'Ouwe Peerdestal bij Piet van Uhm. Het tienercarnaval zal maan dagavond worden gehouden in het 100 gram gebouw. De zaal gaat open om 19.30 uur De muziek zal deze avond worden verzorgd door de Hof kapel en Black Power. Kaarten in de voorverkoop bij 't Hoekje en 's avonds aan de zaal. De carnavalsfeesten zullen worden afgesloten met het be jaarden Carnaval op dinsdag avond. Ook hier gaat de zaal om 19.30 uur open. Deze avond is voor alle bejaar den van Achterveld en Stou- tenburg. Men behoeft geen lid van de bejaardensoos te zijn. De ouderen die dinsdagavond met vervoersproblemen zitten kunnen dit melden bij Pieter Bokkers, tel. 03425-2235. Er zal dan voor vervoer worden gezorgd. Men wordt zowel ge haald als thuis gebracht. LEUSDEN - Geloof het of niet, maar het jaar is al weer bijna voorbij! Met dat jaar bedoelen wij uiteraard het lopende carna valsjaar en de Gouden Klomp maakt daar komend long-week end een eind aan. Wat daarna nog komt is een toegift. Het feest der zotheid begint zater dag al om 12.00 uur. Op dat tijd stip vangt prins Dicoratius I met zeer groot gevolg de optocht door Rademakercity aan. IJs en weder diendend wordt om 14.00 uur, wellicht paars van de kou, het toepasselijk gekleurde ge meentehuis bereikt. Daar vin den wat plechtigheden plaats. Burgemeester J. W M. Radema ker staat reeds te popelen om tij- deliik afstand te moaen doen van zijn gezag over Leusden. Hij zou dan best een paar dagen met va kantie kunnen gaan, maar in de praktijk laat hij zich in die periode graag zien in de diverse lokale carnavalsetablissementen. Een telkenjare drukker wordende be zigheid, die evenwel zijn verbon denheid met het mallotig gebeu ren goed onderschrijft. Een vlotte boerenkapel blaast bijpassende geluidjes over 't Erf. De plechtig heid wordt in De Korf besloten met een prijsuitreiking op basis van de beste versiering en origi naliteit onder de deelnemers aan de optocht, die om 12.00 uur ver trekt vanaf de grote parkeerplaats van winkelcentrum De Hamers hof. De te volgen route is integraal vermeld in onze krant van donder dag 7 februari jl. Carnaval in Achterveld vorig jaar hoe gekker hoe leuker. LEUSDEN - Een van de onbe twiste toppers uit het pro gramma van de Gouden Klomp heeft een andere naam gekre gen. Het Bejaardenbal onder ging een verjongskuur en gaat verder als '50 -bal' door het carnavaleske leven in Leusden. Kennelijk wilde Dicoratius I, die onlangs Abraham ontmoette, het feest niet alleen als prins der zotheid ondergaan, maar ook als (a.s.) bejaarde. Duidelijk heeft zijne dorstleutige hoog heid laten zien, dat hij zich bij zonder goed heeft vermaakt. De zeer goede opkomst in de ach ter- of grote zaal van De Til wees al direct op een naderend succes. Garantie nummer 2 was de muzi kale omlijsting van het lokale ze venmans orkest Hammer Field en de diverse optredens als tu- sendoortjes maakten van het ge heel een doorlopende show. Bij het optreden van jeugdprins Klui- veduiker c.s. en de dansmariekes brak de aankondiging van cere moniemeester Jan de Koning meteen het ijs. Hij kwam met de navolgende fraaie volzin op de proppen: ,,Voor de jongeren van vroeger is dit optreden bedoeld door de oudjes van straks!" NAAR BED Toen het echt tijd werd voor de jongste Gouden Klompertjes om naar bed te gaan, werd hun taak overgenomen door de ouderen. Zo was er het optreden van Els Loot met een balletgroepje en twee tapdanseressen en van de dames uit het carnavalskader. Zij brachten als The Jackets 's we relds onbekendste jodelzangeres Helga Lawine voor het voetlicht. Tegen het einde van de avond was de bijna 83-jarige carnavals nestor P.A. Waals weer actief met zijn jaarlijkse voordracht, maar eerst was er nog een en ander te beleven. Prachtig was de parodie van Koen Herder op de municipale dia-serie over Leusden en in het flink druk en warm geworden etablissement van Gradus van den Hengel stond daarna de huldiging van naamge noot Reinier centraal Hij werd in het bezit gesteld van. je mag wel zeggen, de belangrijkste onder scheiding van de Gouden Klomp. Nadat zijn voorganger Brunus La- gerwey de wisselprijs had inge wisseld voor de bijbehorende oor konde, kreeg Reinier van den Hengel een jaar de Lisidunese Klomp in zijn bezit. Uit erkentelijk heid voor alles en nog wat in het belang van (een deel van) Leus den gegaan. Prins Dico sprak uit eindelijk, voor velen nog te vroeg, de epiloog uit LEUSDEN - Het eerste 'Groot Carnavalsfeest' van Den Houten Kop staat be halve in het teken van de leut ook in dat van de veilig heid. Deze carnavalsvereni ging gaat er voor zorgen, dat alcohol geen spelbreker wordt na afloop van de feestavond, die a.s. zater dagavond in De Mof aan de Arnhemseweg wordt ge houden. Als extra-service aan de bezoek(st)ers zet men een autobus in, die vanuit drie vertrekpunten via de nodige tussenhaltes naar de tijdelijke residentie van prins Jut I zal rijden. Na afloop van het feest worden de onderdanen van prins carnaval d.m.w. dezelfde dienstverlening weer zo dicht mogelijk bij hun huis adres gedropt. Bus I vertrekt om 19.15 uur vanaf de Midland Scholenge meenschap aan de Amers- foortse Zangvogelweg, stopt onderweg naar De Mof in Stoutenberg (Kletersteeg), bij café de Swartesteeqh, bu het benzinenstation in de Ha mershof en aan de Hamers- veldseweg (ingang Pon). Bus II start om 19.50 uur op het plein Benedictijnenhove om via het plein de Landjon ker, Beekridder hoek Midden weg, Noorderinslag hoek Middenweg, hoek Torenak- kerweg en hoek Rossenberg laan naar de Burg. v.d. Post- laan (hoek Tijmensepoort) en vervolgens naar De Mof te rij den Bus III heeft als vertrektijd 20.30 uur. Vanaf de Arnhem seweg (na stoplicht Prinses Margrietlaan) kunnen zij, die van daaruit liever niet te voet naar het eindpunt willen, via de Maanweg (parkeerhaven na politiebureau), Groene Zoon (viaduct naar zwem bad), Burg. de Beaufortweg (hoek Princenhoflaan) naar drie haltes aan de Asschatter- weg toeren (Albert Buining- gaarde, Gironde en Wederik) Dan gaat de trip verder via de Middenweg (Dolomieten- dreef) en de Burg. v.d. Post- laan (benzinestation Hamers hof) naar De Mof. AMERSFOORT - De Christelij ke Scholengemeenschap voor Beroepsonderwijs „De Eem", een nieuwe naam voor twee ca tegorale scholen in Amersfoort LEUSDEN - Zoals de laatste ja ren gebruikelijk, organiseren de lagere scholen in Leusden weer een onderwijsmarkt voor het voortgezet onderwijs in de re gio. Deze avond zal gehouden worden op woensdag 13 fe bruari in 'De Korf', van 20.00 tot 22.00 uur. Een groot aantal scholen van Roomskatholieke. Protestants- christelijke, Openbare en Bijzon- derneutrale signatuur zullen ver tegenwoordigd zijn, zodat belang stellenden zich kunnen laten voorlichten over de diverse vor men van voortgezet onderwijs, door de mensen die aan die scho len werkzaam zijn. Voor ouders van 5e klassers is dit een goede gelegenheid zich vast te oriënteren op de diverse moge lijkheden Daarnaast organiseren alle scholen 'open avonden', waarop een totaalbeeld van een bepaalde school gegeven wordt. LEUSDEN - De Gouden Klomp zal geen verdere concurrentie ondervinden van de MHC Leusden. Hockeyers zijn geen car- navallers", beweert het hockeyclubblad 't Stic kertje. De MHC Leusdense carnavalsfeesten dd. 9 fe bruari en 2 maart werden af gelast wegens te geringe belangstelling. 't Ros in opleidingsfilm In restaurant 't Ros Beyaarl werden door Henk van Leest AV Leusden filmopnamen gemaakt. De beelden zullen worden gebruikt in een discussie-opleidingsfilm die Henk van Leest in opdracht van Bureau Beerenschot maakt. De film gaat over,,de principes van goed management" en richt zich op non-commerciéle bedrijven zoals de Nederlandse Spoorwegen De opnamen in 't Ros. waarvoor John Visser (lachend op de achtergrond) zijn bereidwillige medewerking verleende, dienen als illustratie van de inhoud van de Beerenschot-film. AMERSFOORT - Onder het motto 'Hoe zit het met mijn baan op termijn' organiseert het kader van de Industrie- en Voe dingsbond CNV een discussie avond in Amersfoort. Die wordt "7W nedrindec/erneede/ LEUSDEN Dinsdag 12 februari 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB-Zuid. 't Tref punt, Arnhemseweg 75 Dinsdag 12 februari 20.00 uur: Bijeenkomst KPO, De Kom, Ha- mersveldseweg 55 Dinsdag 12 februari 20.00 uur: Praatavond n a.v. televisie-uitzen ding over verkrachting, 't Vooron der, Burg. Van der Postlaan 2 Vrijdag 15 t/m maandag 18 fe bruari: Carnaval Zaterdag 16 februari 12.00 uur: Carnavalsoptocht, start parkeer plaats winkelcentrum 't Hamershof Maandag 18 februari 19.00-21.30 uur: Kindercarnaval 7 t/m 13 jaar, De Til, Hamersveldseweg 30 Dinsdag 19 februari 20.00 uur: Extra commissie OW/RO over ver keerszaken, commissiekamer ge meentehuis, 't Erf 1 Dinsdag 19 februari 20.00 uur: Planadviesgroep, commissieka mer gemeentehuis Dinsdag 19 februari 20.00 uur: Bijeenkomst NBvP, 't Vooronder. Burg Van der Postlaan 2 gehouden op maandag 18 fe bruari in café-restaurant De Oude Tram aan het Stations plein. De bijeenkomst zal worden ge opend door de voorzitter van de afdeling Amersfoort Vooraf gaande aan de discussie worden er drie inleidingen gehouden door achtereenvolgens directeur Bos- selaar van Polynorm, directeur Van de Bunt van het Gewestelijk Arbeidsbureau en voorzitter S Weidenaar van de Industrie- en Voedingsbond van het CNV. De bijeenkomst in 'De Oude Tram' begint om 20 00 uur. die reeds jaren beroepsonder wijs verzorgen, houdt donder dag 14 februari Open Huis voor belangstellenden. De Christelijke School voor Be roepsonderwijs „Nieuw Beeken- stein" aan de Bekensteinselaan en de Christelijke Technische School aan de Kaliumweg in Amersfoort zullen per 1 augustus tot de vor ming van een scholengemeen schap overgaan. De direktie van de scholengemeenschap is samen gesteld uit de direkties van de afzonderlijke scholen. In augustus zal gestart worden met het eerste leerjaar waarmee de integratie bin nen de scholengemeenschap ge leidelijk zal worden ingevoerd. De huidige leerlingen zullen in hun lessen weinig van de veranderin gen merken De beide vestigingen van de scholengemeenschap aan de Kaliumweg en de Bekensteinse laan zullen tijdens de open dag geopend zijn van 19.15 tot 21.00 uur. GROOT CARNAVAL Hoogtepunt van het carnavals weekend is op zaterdagavond het Groot Carnavalsbal met van alles en nog wat. Vanaf 20.30 uur wor den de carnavallers onder de Leusdenaren verwacht in De Korf. Black Power houdt rond de bar de gemoederen bezig, terwijl Paul Poulissen en Crescendo dat in toenemende mate doen in de korf zaal. Voor de beste en/of ori gineelste verkleding tast prins Dico weer eens flink in zijn buidel. GK-leden zijn gratis welkom en buitenstaanders mogen raison van elf piek naar binnen. Zondagmiddag richt de Gouden Klomp zich op de toekomst. In De Korf wordt het Kindercarnaval ge houden van 14.30 tot 17.00 uur - raadslid Lidus Vaartjes voetbalt in die tijd als gastspeler bij Roda - met muziek van Phoenix. Kinde ren van GK-leden hebben gratis toegang tot het feest (mits voor zien van vooraf bij de „bekende adressen" gehaalde k vreemdelingetjes beta De traditioneel aan 'dweilavond' vindt dit 1 op maandag a.s. Dele door Leusden begint nj vig 'carnavalsdiner' horst en eindigt met& kleed pilsje in De Swaru Het absolute einde vang, valsseizoen 1984-1% dinsdag gevierd in DeK pakweg 20.30 uur ontv Poulissen u daar muzi Dicoratius en zijn gezej ren en narrinnen doenl nacht de rest. Ook del kosteloos toegankelijk den Klompers. Anderet lenden zijn drie stens even welkom fjP dit verhaal van leut en^ kende' contactadresseK R. v.d. Werve, Gironde*' P. v.d. Veer, Burg Bi 22. F. v.d. Veer, HondsdralL T. v.d. Pijpenkamp.f j denbroeklaan 75. I - En zo sjokten enkele leutbroeken vorig jaar door Leus optocht. i i j Nu te koop bij: De Komenij 2 Winkelcentrum Hamer9hof 3831 NC Leusden official dealer. Tel 033-946546 Per 1 april te huu 70 m2 zeer fraaie f 800.- p. mnd. incl. L Tel. 033-942027. Dekking 500.000- 1.000.000- Huisgezin Alleenstaande 49,50 40,50 59,50 49.50 Bemiddelaar. Hamersveldseweg 138 - 3833 GV Leusden Telefoon 033-941849 Als Onderlinge aangesloten bij de Novo. Met elkaar. Voor elkaar. een bedrijf met ca. 70 J| werkers, ontwerpt, fel bouwt bedrijfs-mecliicf) projekten. Zij wenst ojn termijn in kontakt te I b met een: gli voor de bankwerk- en montage-aide1,b De werkzaamheden zullen bestaan mm - dagelijkse leiding over ca. 15 bank/A machinemonteurs - onderhouden van direkte kontakte^ J engineeringsafdeling en het 6edn|7 i.v.m. efficiënte voortgang van de'iW zaamheden :ht - in samenwerking met bedrijfsburëje plannen en indelen van de werkzasing c tel Funktie-eisen: ]c,, - opleiding op middelbaar-technisc,, - ervaring in een leidinggevende fur're|, een vergelijkbaar bedrijf s - enige kennis en ervaring van admmtcl werkzaamheden strekt tot aanbev«w - goede kontaktuele eigenschappen™ - leeftijd ca. 35 jaar. Primaire en secundaire arbeidsvoor zijn in overeenstemming met de inWta deze funktie. Voor eventuele telefonische informUj, kunt u bellen 03497-2514 en vragen'e heer H.W. de Smit, toestel 18. ie Uw schriftelijke sollicitatie kunt undo aan: EBM techniek b.v., t.a.v. de hei» H. Th. van Gemert, postbus 13,392i,e Scherpenzeel.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4