Of ampioenschappen an bowlingbond tonden op niveau VA raakt speler kwijt Zuidafrikaanse club Sportclubs vergaderen Zege ontglipt Antilopen Eerste jaar LHV voor de wind p Brandsen: klasse apart gra&SgSalg™» BV0 en Bowlingbond Uitslag vijfde ronde Hessenkar- toernooi M Gelijkmaker in „blessuretijd" gezi doen >k dei kelijk ideret rie log Dm Tf iul en ■ressel ronde1 irg B- dsdrall kamp. h, St EEN - De afgelopen week onden voor de leden van bbond 'De Korf' in het te- j de (Leusder) kampioen- len. Allereerst bonden de [«den de strijd om de clubeer aan. Daarna i de senioren aan het nschap, dat zondag tij finales diverse hoog- hfn beleefde en een bij- spannend verloop S Bij de jeugd rolden Ma- Iv.d. Steen en Eric Berg (naars uit de bus, terwijl ^enloren Cobi Brandsen w), Arthur Glrmscheid isse) en Hans Kanters >e) met de hoofdprijs fciis gingen. Het dubbel- kampioenschap kwam op naam van het ijzersterke duo John Hofstede en Wim van Harsse- laar. De jeugd beet op zaterdag 2 fe bruari de spits af. De banen wa ren door het personeel van activi teitencentrum de Korf in alle vroegte in perfecte conditie ge bracht, zodat klokslag 11.00 de strijd om de hegemonie in alle he vigheid kon losbarsten. Veertien jeugd-bowlers van de plaatselijke bowlingbond hadden zich voor de Leusder Kampioenschappen aan gemeld. Dat de bowlingbanen goed gepre pareerd waren en de jongens en meisjes er zin in hadden, bleek al oioenen Bowlingbond v.l.n.r.: Hans Kanters, Cobi Brandsen. irmscheid. zittend: Het duo Wim van Harsselaar/John Hof- snel. Het ene na het andere per soonlijk record werd aan flarden gegooid. Henk van de Hoef scoorde meteen een gave game van 178. Petra Duyst noteerde zelfs een 179 Monique van Zan ten kwam in de voorronde met 157 pin eveneens goed voor de dag terwijl de resultaten van Dick van der Harst met 124 en niet te vergeten de benjamin van de ploeg, de 8-jarige Bastiaan Scheggetman, met maar liefst 143 pins ook niet misselijk waren. Na een zeer enerverende voor ronde, konden de finalisten be kend gemaakt worden. Marianne v d. Steen, Monique van Zanten Petra Duyst, Eric Berg, Henk v.d. Hoef, Henk Jan van Klinken. Bas tiaan Scheggetman en Ronald Staal wisten zich voor de eind strijd te plaatsen De finale ging over vier games. Bij de meisjes lukte het Monique van Zanten niet om Marianne v.d. Steen in te halen Ook Petra Duyst, die split na split om de oren kreeg, kon de achterstand uit de voorronde niet wegwerken. De strijd bij de jongens kende een ze nuwslopend verloop. Henk van de Hoef zag langzaam maar zeker zijn ogenschijnlijk riante voor sprong van 89 pins als sneeuw voor de zon verdwijnen. Toen zijn naaste belager Eric Berg eenmaal de smaak te pakken kreeg en een fraaie serie met een gemiddelde van ruim 180 scoorde (194, 146, 188, 197) was er voor Henk v.d. Hoef geen redden meer aan. Eric Berg werd dan ook de terechte jeugdkampioen. Met dit resultaat zou de talentvolle jeugdbowler in de hoofdklasse van de huiscom petitie geen gek figuur slaan. De toekomst ziet er voor de bowling- bond in ieder geval rooskleurig uit. De hoogste game werd bij de meisjes gegooid door Petra Duyst (incl. handicap) 204. Hoogste game jongens: Henk v.d. Hoef 219. De eindstanden: Meisjes: 1. Marianne v d. Steen, 2 Monique van Zanten, 3. Petra Duyst. Jongens: 1Eric Berg. 2 Henk v.d Hoef. 3. Henk Jan v. Klinken. SENIOREN Ruim vijftig seniorleden van de rpt, lel mêChijRVELD Voor het ensto,|n het bijna veertig- ïkttel: bestaan van Sport ging Achterveld raakte deze voetbal- i Achterveld een spe- ,jt aan een buitenland- e-atOW Voorstopper Wim staan.mel verruilt het shirt 5 bank'A voor een out-ftt-van latselijke club in Zuid- ntakte' ln verband met dit f.oHrii''werd afgelopen zon- '>n afscheidswedstrljd an ue ,1,1 tussen Achterveld Dhterveld 2. fsbureije aanvang van het verkzaünge duel. sprak SVA- ter C. van Marwijk op ide en keiharde tapijt ;nnisc Kerstenssportpark ide leidende speler toe. s het bestuur kreeg i adrrwiclmmel uit handen ianbetf>f*lttereen vaantje en happe'talfoto overhandigd, jn vriendin die al lan- Zuid-Afrika vertoeft idsvoor<n bos bloemen aan- t de n' Trainer Jan Drost, die trek van zijn steunpl- ïet hart van de defen- infoffliy, spijtig noemde, fragen'e speler namens de 8. i en begeleiding een unt u rtlok met scriptie aan. (je hei» het harde veld 13 392:'® wedstrijd, die ge- Wim Schimmel houd! hier Roda-speier Peter de Knijf bij zi/n middel vast. leid werd door arbiter Peel v. d. Hengel, op een acceptabel peil. Er werd sportief ge speeld. De hoofdmacht nam voor de rust riant met 3-0 de leiding. In de tweede helft kwamen de reserves van Achterveld 2 sterk terug en wisten de stand weer gelijk te trekken (3-3). In de slotfa se van deze afscheidswed strljd bepaalde de stan daardformatie de eindstand op 4-3. Prijswinnaars Bowlingbond 'De Korf bowlingbond, iets minder dan de helft van het totale ledenbestand, gingen verdeeld over een viertal categorièn aan de slag met de in tentie om een plaats in de finale te bemachtigen De D-klasse was met 16 heren het sterkst bezet ter wijl het dubbelkampioenschap met 15 koppels ook redelijk goed gevuld was. De dames en de he ren uitkomend in de C/B klasse brachten ieder 11 deelnemers op de been. De 'singels' gingen zo wel in de voorronde als in de fi nale over zes games. De 'dou blés' over vier games Er werd in de voorronde al keihard om de punten gestreden. De verschil lende waren soms miniem, zodat het tot de laatste game, zelfs bar onzeker bleef over wie wel en wie niet zondag in de finale mocht uit komen. Alleen bij de dames leek het snel een bekeken zaak. Cobi Brandsen maakte haar aspiraties en faam direct volledig waar. Met een straatlengte voorsprong op de rest van het veld legde ze op het Leusder Kampioenschap be slag met een schitterend punten totaal (over 12 games) van 2126 pins. Zij was gewoon een klasse apart, waar tegen geen kruit ge wassen was. Joyce van Putten werd op gepaste afstand (1920) tweede, voor Janny van Dijk die met 1878 pins de 3e prijs opeiste. De heren in de B/C-klasse ontlie pen elkaar niet zoveel, hoewel Ar thur Girmscheid als enige meer dan 2200 punten scoorde. De overige finalisten kwamen tussen de 2100 en 2200 pins uit. Wim Kok en John Hofstede konden zich op de valreep ten koste van Jan Marcus in de prijzen gooien, al was dat kantje boord. Boy Jan sen en Jan Toxopeus konden zich in de eindstrijd niet noemens waardig verbeteren en kwamen dus eigenlijk niet meer in het spel voor. In de D-klasse hield Hans Kanters zich voortreffelijk staande Wat de naaste achtervolgers in de finale ook probeerden, het was ge doemd te mislukken. Met 2179 pins kwam hij in het bezit van de titel. Ben Vrolijk moest zijn 2e plaats nog aan Henk Duyst (sr) af staan (2147) en duikelde met 2135 punten naar de 3e plaats Hans Qué zag zijn fraaie opmars tenslotte met een 4e plaats (2056) beloond, hoewel hij daarmee bui ten de prijzen viel. Het dubbelkampioenschap werd met overmacht gewonnen door John Hofstede en Wim van Hars- selaar. Dit 'koningskopel' was goed voor meer dan 3000 punten, om precies te zijn 3065 pins Geen ander 'double' kon aan dit 'grootmeesterresultaat' tippen. Het gevecht om de 2e plaats was interessanter en werd door het duo Hans van Putten en Wim Kok met 2892 in het voordeel beslist, Henk Duyst en Hans Kanters wer den eervol derde (2879). Het da- mesdubbel bestaande uit Yvonne de Jongh en Ria van Barneveld eindigde in de finale als laatse (8e), en kon dus in het herenge- weld geen echte rol van betekenis spelen, ondanks het feit dat ze een bonus kregen. De uitslagen van de Leusder Bowling Kampioenschappen 1985 Hoogste game dames: Cobi Brandsen (230). Hoogste game heren (D): Ben Vrolijk (234). Hoogste game heren (B/C) Arthur Girmscheid (246). Eindstand Dames C/D Klasse: 1 Cobi Brandsen (2126), 2 Joyce van Putten (1920), 3 Jannie van Dijk (1878), 4 Els van Dijk (1841), 5. Femmy v. Enk (1793), 6. Truus v Harsselaar (1734) Eindstand Heren D-klasse: Hans Kanters (2179), 2 Henk Duyst (sr) (2147), 3 Ben Vrolijk (2135). 4 Hans Qué (2056), 5. Ger Nijman (2034), 6 Gus Schille- mans (1992), 7 Martin v Heugten (1972), 8 Ed v Beek (1952), 9 Victor Visser (1839), 10. Rob Veenbrink (1343). Eindstand Heren B/C-klasse: 1. Arthur Girmscheid (2251), 2 Wim Kok (2179), 3 John Hofstede (2184), 4. Jan Marcus (2166). 5 Boys Jansen (2145), 6. Jan Toxopeus (2109) Eindstand Doubles': 1John Hofstede/ Wim v Harsse laar (3065), 2. Hans v. Putten/ Wim Kok (2892), 3. Hans Kanters/ Henk Duyst (2879), 4. Boy Acosta Edu Robijn (2806), 5 Gus Schille- mans/ Ben Vrolijk (2783), 6 Han Scheggetman/ John Visser (2712), 7 Ramon Singerling/ Rob Veenbrink (2565), 8. Yvonne de Jongh/ Ria van Barneveld (2535). Om zeven uur liep het bowling spektakel ten einde. Voorzitter Jan Broekhuizen reikte aan de winnaars de prijzen uit en bracht hulde aan de wedstrijd leiding onder leiding van Wim v. Harsselaar en de beheerders van het 'bowlinghuis', die de banen uitstekend verzorgd had den. Tenslotte sprak hij de hoop uit dat bij het eerste lustrum van de Leusder Kampioenschappen nog meer leden de strijd om de hoogste club eer zullen aanbin den. ,,Het dubbele aantal deel nemers, moet mogelijk zijn liet de Bowlingbond praeses de aanwezigen optimistisch we ten Of dat realiteit gaat wor den, zal de toekomst (1986) moeten leren. LEUSDEN - Deze week hou den twee Leusdense sportclubs de jaarvergadering. Vanavond komen de leden van Badminton club B.V.O. '79 (Badminton Voor Ontspanning) voor de jaarlijkse praatavond bijeen. Donderdag 14 februari nodigt het bestuur van de Bowlingbond „De Korf" de leden uit voor het bijwonen van de Algemene Ledenverga dering. B.V.O. '79 In een handzaam boekje staat het wel en wee van de badminton club gedurende het jaar 1984, en de vooruitzichten voor 1985 uitvoe rig beschreven. Het bestuur van B.V O. '79 is redelijk tot zeer tevre den over het reilen en zeilen van de vereniging in 1984. Het was voor BVO '79 een stabieler jaar, na enkele jaren met vele veranderin gen, staat er in het jaarverslag te lezen. Het eerste lustrum werd met een tournooi en een feestavond luister bijgezet. Daarnaast vergde de ontwikkeling van een beleids plan veel aandacht. Sportief gezien ging het BVO in 1984 voor de wind. Er werden dan wel geen kampioen schappen behaald of promoties afgedwongen, maar het aantrek ken van een drietal trainers (jeugd- rekreanten- en competitietrainer) is een stap in de goede richting ge weest die uiteindelijk (medio 1990) zal moeten resulteren in een plaats in de laagste landelijke klasse, aldus een passage uit het lijvige beleidsplan, dat de toekomst van Leusdens jongste badmintonclub voor de komende jaren nader uit stippelt. Na het afhandelen van de diverse (jaar)verslagen komt het beleids- plan op de vergadering aan de orde Een voorstel om do contribu tie voor de senioren met 1 gulden per maand te verhogen en daarbij ook het inschrijfgeld aan te passen staat als punt 12 op de agenda. Vervolgens worden leden voor het bestuur en de diverse commissies gekozen. In het bestuur streedt een wijziging op. Penningmeester en vicevoorzitter ad interim André van Meeteren geeft na drie jaar wegens drukke werkzaamheden de pijp aan Maarten Voor beide functies wordt nog naar geschikte opvol gers gezocht. Tevens wil het be stuur het BVO-parlement uitbrei den met een vertegenwoordiger uit de grote rekreantengroep. BOWLINGBOND DE KORF Op donderdag 14 februari houdt Bowlingbond De Korf de Algemene Ledenvergadering. De agenda telt 12 punten. Na de gebruikelijke jaarstukken, wordt het jeugdbeleid nader uit de doeken gedaan. Bin nen het bestuur vinden ditmaal geen veranderingen plaats omdat alle leden die volgens rooster af tredend waren zich voor 'n volgen de termijn herkiesbaar stellen. John Hofstede (jeugd). Leo v.d Steen (penningmeester) en Ricky Stellema (Public Relations) stellen zich (weer) beschikbaar. Het ver slag van de financiële commissie, de benoeming van een 3e lid kas controlecommissie en de behande ling van de begroting 84/85 vormen te zamen het financiële gedeelte van de vergadering. Tenslotte wordt het wedstrijdbeleid voor het nieuwe seizoen gepresenteerd. Zowel de jaarvergadering van badmintonclub BVO '79 als die van de Bowlingbond De Korf word in activiteitencentrum de Korf gehouden. Beide praat- avonden beginnen om 20.00 uur. i LEUSDEN - Het moest een keer fout gaan, maar de manier waarop Antilopen in het treffen tegen rivaal Thor in Harmeien een kostbaar punt in de race om de titel verspeelde, kon toch voor een belangrijk deel op ei gen conto geschreven worden. Onnodig balverlies in de laatste minuut van het korfbalduel werd Antilopen noodlottig, want met het laatste schot kwam Thor op de valreep nog naast de Leusde- naren (8-8). Daar concurrent DSV wel winnend van het veld kon stappen door Revival in ei gen huis te verslaan, raakte Anti lopen een punt achterop en moet voorlopig even met een 2e plaats op de rangslijst genoegen ne men. Naast dit puntverlies moest Antilopen nog een zware tegen valler incasseren. Aanvoerster Yolanda Versteeg raakte tijdens het „gevecht" ernstig aan een achilles-pees geblesseerd en is zo goed als zeker voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Daartegenover stond (gelukkig) weer de terugkeer van Joyce Os- nabrugge na drie weken afwezig heid De eerste Thor-aanval resul teerde in een strafworp die feilloos I werd benut. 1-0. Antilopen was van deze snelle openingstreffer geens- zins onder de indruk en probeerde t de achterstand dan ook te niet te doen. maar door fysiek hard spel, i waartegen de arbiter te lankmoedig optrad, kon Thor vooralsnog de deur naar de gelijkmaker dichthou- den De scheidsrechter deelde wel j veel vrije worpen uit maar vond het blijkbaar niet nodig de steeds te rugkerende overtredingen met een strafworp te bestraffen Hij bedekte teveel met de mantel der liefde Antilopen raakte hierdoor enigs- I zins geïrriteerd waardoor de wed- strijd een grimmig karakter kreeg en weinig „echt" korfbal te zien gaf. j Ruim een kwartier onderweg, maakte een Thor-speler het dan toch te gortig en verdween de bal (eindelijk) op de denkbeeldige strafworpstip. Koos Meinsma liet deze kans niet liggen en bracht Antilopen op gelijke hoogte. Daar na nam Thor echter het initiatief over en liep in een mum van tijd naar 3-1 uit, voordat Joyce Osna- brugge de tweede Antilopen-treffer voor haar rekening nam: 3-2. Thor bracht rap de marge weer op twee doelpunten terug (4-2) en leek de rust met een voorsprong te gaan halen Niets was echter minder waar. Een schitterend doelpunt van Richard Urbach en een loepzuiver afstandsschot van Fr^ns ter Maten bepaalde de ruststand op 4-4 WISSELS Na de hervatting was Thor weer bij de les en kwam voortvarend uit de startblokken Binnen vijf minu ten was Antilopen op een 6-4 ach terstand gezet. Vijf minuten later bracht Frans ter Maten met een doelpunt de ploeg terug in de race (6-5). Het sein voor trainer Herman Bruins op zijn aanval te versterken. Om meer lengte in de ploeg te krijgen moest Nancy Lahey. die door het hardhandige spel van Thor niet zo in haar ritme kwam, het veld ruimen Anita van Buren werd naar de ..frontlinie" gestuurd. Dat weerhield Thor niet om er 7-5 van te maken. Halverwege de tweede helft kwam Antilopen door een doorloopbal van Margret Versteeg pas naderbij (7-6). Kort daarna viel zus Yolanda ernstig geblesseerd uit waarvoor de derde telg uit de Versteeg-familie, Esther, binnen de lijnen kwam Met nog zo'n vijf minuten te spelen deponeerde Koos Meinsma een doorloopbal vlekkeloos door het mandje (7-7) Toen invalster Anita van Buren in de voorlaatste minuut ook raak schoot (7-8) en Antilopen voor het eerst in de wedstrijd aan de leiding bracht, leek de winst in de knip. Op Herman Bruins: 'Scheidsrechter lijke dwaling balbezit spelend probeerden de Leusdenaren de tijd vol te maken Jammerlijk werd de bal verspeeld, zodat Thor nog eenmaal de aanval kon opzoeken. Praktisch in het eindsignaal verdween de bal door het Antilopen-mandje: 8-8. Trainer Herman Bruins sprak na afloop over een scheidsrechterlijke dwaling „Een dikke minuut liet de arbiter te lang doorspelen, terwijl er helemaal geen reden was om tijd bij te trekken. Want toen aanvoer ster Yolanda Versteeg gebles seerd het veld moest verlaten, kwam de arbiter nog aan mij vragen hoeveel tijd er nog was te gaan. Aangezien ik mijn stop-watch altijd stilzet als het spel stil ligt, kon ik hem exact de minuten tot op de seconde meedelen. Dat hij dan nog tijd gaat bijtrekken is dan ook onbe grijpelijk. Het puntverlies is deson danks niet rampzalig. We weten nu wat tegen DSV te doen is. Alleen bij winst is Antilopen gebaat". LEUSDEN - „Het eerste levens jaar van de Leusder Handbal Vereniging (LHV) is voor de wind gegaan,'' meldde voorzit ter Gerard Voskuilen op de alge mene ledenvergadering die on langs in de kantine van de kc Antilopen gehouden werd. „We hebben als handbalclub een gunstig jaar achter de rug. Het zelfstandig worden van de handbalafdeling uit de VVLOS Impala is een goede zet ge weest," aldus de LHV-voorzit- ter. Nadat de notulen en diverse jaar verslagen vlot afgehandeld wa ren, stond de verkiezing van het bestuur op het programma Voor zitter Gerard Voskuilen, secretaris Wilma Voogd, penningmeester Arris Leijenhorst en de bestuurs leden Marga Rademaker en Gijs de Kruijff waren herkiesbaar en werden voor een volgende termijn door de aanwezigen, ruim dertig personen, herkozen. Herman Brouwer en Arjan Schneiders hadden te kennen gegeven een punt achter hun bestuurlijke acti viteiten te zetten Nico Steenbeek en Daan Bleuel hadden zich spontaan als nieuwe bestuurs- kandidaten aangemeld zodat het LHV-parlement weer op volle sterkte aan het tweede vereni gingsjaar kon beginnen. De com missies zaten, op de activiteiten commissie na, al vol De begroting werd door de leden goedgekeurd, een enkele kantte kening daargelaten. Opvallend was daarin het feit dat de contri butie op het huidige peil gehand haafd kon worden. De leden gingen daarentegen niet akkoord met het financiële ge deelte van het voorstel van de kc Antilopen met betrekking tot de huur en (mede)gebruik van kanti ne/kleedaccommodatie door LHV Het LHV-bestuur werd vrien delijk verzocht om opnieuw met de korfbalclub te gaan praten De vergoeding die betaald moest worden voor het gebruik van een kleedkamer van TTCL werd hele maal van tafel geveegd. Tenslotte koos de vergadering een tweetal vignetten die in de toekomst het clubblad en de shirts zullen sieren waardoor LHV een herkenningspunt rijker is Het ledental van de Leusdense hand balclub is de laatste jaren vrij sta biel en telt ruim 100 namen. Daar mee is LHV in de regio een posi tieve uitzondering. Toch wil het bestuur de club nog meer leven in blazen In overleg met de jeugd commissie gaat het LHV-bestuur een actie starten om meer jeugd voor handbal te interesseren Er is met name een tekort aan jon gens pupilen en jongens aspiran ten. Een stencil - in cartoonvorm - zal in een oplage van 5000 a 6000 stuks in Leusden worden ver spreid De Leusder Handbal Ver eniging is er alles aan gelegen om 1985 met meer dan 125 leden af te sluiten. Dat is het belangrijkste doel wat LHV zich voor het ko mende jaar voor ogen heeft ge steld ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de vijfde ronde gespeeld van het Hessenkar kaarttoer- nooi. De uitslag van deze ronde was: pnt. i J. v.d. Hengel 5129 D. v.d. Burgwal 5106 j R. Tolboom 4959 I K. Hilhorst 4948 W Vos 4899 P. Smink 4845 J Hak 4819 R Rijnders 4805 Mevr. v.d. Burgwal-Lammers 4779 E. Wouters 4771 M Rutte 4753 Mevr. Pronk 4727 W v. Brummelen 4713 Mevr v.d. Burgwal-Smit 4675 R v.d. Heuvel 4629 Mevr v.d. Berg-Leeflang 4618 E v.d. Kooij 4567 A. de Ridder 4558 De stand na vijf ronden is nu: R Tolboom 26455 A de Ridder 23429 E Heiligers 23401 K. Hilhorst 23076 T Blankenstein 22869 R v.d Heuvel 22737 M de Vette 22457 Mevr v d Burgwal-Lammers 22395 W. Wouters 22262 Mevr. Wouters 21096

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5