ikbetuiging aan Smit-Kroes gezonden iusden hoopt binnen ie jaar op aansluiting A 28 Knotles in de kou OW/RO behandelt verkeers zaken Ijsbaan weer open Forse boete voor dronken automobilist Veizet van Wagenaar geaccepteerd 3 bijna zover II IDE" 4 Vandaag in de Leusder Krant Kroegentocht op maandag eusder :rant Vrouw gewond tie PvdA, D'66 en GPV/SGP op woningbehoefteonderzoek BDU m J=H Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 i iA d Postbus 1 i 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 bg.g (03420-16141 Tele* BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV beroü krant DONDERDAG 13 FEBRUARI 1985 16e JAARGANG NO. 83 Met de PvdA een bustocht maken langs en over de Leusderheide „Gelukkig geen sneeuw, anders lijkt het nog een kerstplaatje" pag. 3 B en W. willen toch autosloperij aan Valleilaan pag. 4 Interview met componist Wim Franken pag. 4 Succesvol seizoen BC Leusden pag.5 Overig sportnieuws pag. 5/6 Loep op Leusden pag.7 Kantongerecht pag. 7 Filmnieuws met recensie „Under Fire"pag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTE RSDIENST tel. 948111. vak 0 I (van onze verslaggeefster) LEUSDEN - In de natuur wordt druk gewerkt ondanks de kou van de afgelopen dagen. Dat bewezen leerlingen van diverse lagere scholen in Leusden ie vanaf maandag in de weer zijn om de kostbare natuur in stand te houden. Tot en met vrijdag zijn zij bezig met het knotten van bomen. De werkgroep Miliep Educatie van het CML heeft ir\ 9menwerking met het Stichts Landschapsbeheer, die de lei ding heeft over het geheel en onder andere het gereedschap levert, een leerplan opgesteld voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de scholen Hamersveld, Rossenberg, 't Ronde en Klimrakker. Van te voren werd op school al het een en ander aan achtergrond informatie aan de leerlingen over gedragen en werden er dia's ver toond die duidelijk maakten waar om het noodzakelijk is dat bomen geknot worden. Op het land van boer Van der Salem aan de Asschatterweg staan verschillende elzen, essen en eiken die hoog nodig aan een onderhoudsbeurt toe waren Aan gezien het te kostbaar is voor de boer om zelf de bomen te knotten maar het zonde is dat ze verwaar loosd worden gingen de kinderen enthousiast aan het werk Tot en met vrijdag zijn per mid dag ruim dertig kinderen aan het werk De bomen werden van te voren gemerkt zodat geen verkeer de bomen onder het mes zouden vallen Afgelopen dinsdag, toen deze foto's gemaakt werden lieten de kinderen weten absoluut geen last te hebben van de kou Ze kregen als beloning warme chocolademelk aangeboden. - Hartstikke koud maar wel gezellig LEUSDEN - De evaluatie van de werkingstijden van de ver keerslichten in Leusden en de aanleg van een rechtsafstrook op de Heiligenbergerweg bij de kruising met de Groene Zoom zijn twee belangrijke agenda punten voor de extra vergade ring van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening. De commissie komt dinsdag 19 februari om 20.00 uur bijeen om zich alleen over ver keerszaken te buiten. De agenda vermeldt verder een evaluatie van de bestuurlijke aanpak van verkeerszaken, een toelichting op in voorbereiding zijn de verkeerszaken (o.a. oversteek MiddenwegTToermalijn) en de aan leg van parkeerplaatsen in Achter veld. De vergadering wordt gehou den in de commissiekamer van het gemeentehuis. LEUSDEN - De schaats liefhebbers komen in 1985 volledig aan hun trekken. Voor de tweede maal binnen een maand ging de ijsbaan op het Jan Bannink-sport- parkopen. Een paar nachten met temperaturen rond de -10 waren al voldoende om een spiegelgladde ijsvloer neer te leggen. Dinsdagmid dag ging de baan al open. Zolang Koning Winter blijft regeren zal de baan 's mid dags van 13.30-17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.50 uur geopend zijn. Het bestuur van ijsclub Zwanen burg werd door dit extraatje enigszins verrast, maar draait inmiddels weer op vol le toeren LEUSDEN - ,,Een paar weken geleden heb ik nog mensen in een rolstoel op televisie zien vertellen wat ze aan automobilis ten als u te danken hebben." Dat zei de Utrechtse politierechter, mr H. van Doorn, tegen een 35- jarige Leusdenaar, die verklaar de dat hij met 2,73 promille al cohol in zijn bloed best in staat was geweest een auto te bestu ren. De raadsman van de verdachte probeerde de verklaring van zijn cliënt enigszins begrijpelijk te ma ken. De man zou zich op 2 mei vorig jaar (de dag dat hij werd aangehouden) in een .stuurloze periode" hebben bevonden door een eerdere echtscheiding. De offi cier van justitie, mr H. D Bergkotte, sprak van ,,een buitengewoon hoog promillage" en benadrukte nog eens dat „iemand met een dergelijk promillage volstrekt niet in I staat" is een auto naar behoren te besturen. Hij eiste een ontzegging van de rijbevoegdheid van 2 jaar en een i qevanqenisstraf van drie weken Mr. Van Doorn nam de ontzegging in zijn vonnis geheel over, maakte de gevangenisstraf voorwaardelijk en legde daarnaast een boete van 500 gulden op. LEUSDEN - De Leusdense carnavalsvereniging De Gouden Klomp trekt maan dagavond weer door Leus den. Het „spoorboekje" is al gereed, mogelijk ontstaat hier en daar nog wat vertra ging. De start is om vijf uur in eetcafé De Hakhorst, waar om kwart over zes een boe- rekoolmaaltijd is. Om half acht verzamelen de Klom- pers zich bij café De Swar- testeegh. Daarna wordt (om half negen) het kindercarna- val in De Til bezocht. Om kwart over negen arriveert het carnavaleske gezel- schap met de wagens bij het winkelcentrum 't Hamers hof, waar De Sfinx met een bezoek vereerd wordt. Om kwart over tien gaat het rich ting café Piet en Jet, waarna I een uur later overgestoken wordt naar „Appie waar het carnaval tot in de kleine I uurtjes doorgaat. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het verzet dat wet houder Jan Wagenaar had ge daan van een vonnis in een civiel rechterlijke zaak, die mevrouw J. M. Eman uit Leusden-zuid te gen hem had aangespannen, is door de arrondissementsrecht bank geaccepteerd. De zaak is daarmee heropend en zal door de rechter schriftelijk worden afgehandeld. Volgens de Utrechtse rechtbank kan het we ken, zo niet maanden, duren voordat de rechter vonnis wijst. In januari was Wagenaar bij ver stek veroordeeld tol hel betalen van circa 24.000 gulden aan me vrouw Eman Zij vorderde het geld in verband mei de levering van een houten huisje aan Wagenaar Deze had daarvoor 20 mille betaald Dit bedrag was volgens Wagenaar af gesproken, maar volgens Eman lag de koopsom op circa 44.000 gulden tote (Van één onzer verslaggevers) IDEN - De gemeente Leusden hoopt de begeerde nneiaansluiting op rijksweg 28 binnen uiterlijk drie jaar tot i brengen. Dit schrijven burgemeester en wethouders siso brief aan minister Smit-Kroes van Verkeer en Water- 3 roei ze dankbetuiging, zoals B&W de brief zelf betitelen, oor ift Leusden met vreugde kennis te hebben genomen toezegging van de minister om vijf miljoen gulden jl (baar te stellen voor de realisatie van de A 28- e esting. Smit-Kroes maakte die toezeggingen onlangs iedi tijdens een bezoek aan Gedeputeerde Staten van Aan de beloofde miljoenenbijdrage verbond zij de voorwaarde dat Leusden en Amersfoort op een lijn i komen voor wat de uitvoering van de aansluiting Fe Hooi lege van B&W laat de bewindsvrouw weten„Wij zijn Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- nilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Jntrakten belangrijke korting, derheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Ase nummers: 75 cenl per stuk. ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR s kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Cenlrum is dage- i van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend erdags gesloten. u zeer erkentelijk voor deze toezegging, waarmee u de spoedige realisering van de aansluiting een belangrijke stap dichterbij hebt gebracht. Wij hopen dat het mogelijk zal zijn in goed overleg met alle betrokken instanties de aansluiting binnen uiterlijk drie jaar tot stand te brengen. De gemeente Amersfoort heeft bij herhaling laten weten dat zij alle planolo gische medewerking zal verlenen, zodat te verwachten is dat ook over het tracé van de aansluiting op Amersfoorts grondgebied overeenstemming wordt bereikt." De brief beëindigt met de uitnodiging aan minister Smit-Kroes om de officiële opening van de A 28-aansluiting bij Leusden te komen verrichten. Leusden heeft ook een dankbetuiging gezonden aan het college van Gedeputeerde Staten, dat met succes de nood zaak van de aansluiting bij de minister heeft bepleit. De gemeente laat desgevraagd weten dat binnen de gestelde termijn van drie jaar de aansluiting gereed moet zijn. LEUSDEN - Een 59-jarige vrouw uit Leusden raakte dins dag omstreeks elf uur 's och tends gewond, nadat ze door een auto was aangereden. De vrouw wilde met de fiets aan haar hand de Daf-plaats in De Hamershof oversteken toen een auto, be stuurd door een Leusdenaar, haar niet opmerkte. De vrouw moest per ambulance worden overgebracht naar het zieken huis. Rozendaallaan 9 Leusden-C. woningbehoefte-onderzoek dat de gemeente onder inge schreven woningzoekenden en bewoners van huurwonin gen heeft gehouden. In de vergadering van de raads commissie financiële en economi sche zaken lieten de fractievoorzit ters van de drie partijen weten, dat er in de begeleidende brief bij het onderzoek verwachtingen worden gewekt die waarschijnlijk niet waar gemaakt kunnen worden. Gedoeld wordt op de alinea waarin staat dat voor de premiehuur- of koopwonin gen in de toekomstige wijk 't Ruige Veld een maandelijkse woonlast van 450 gulden mogelijk is, na aftrek van huursubsidie respectie velijk premie en belastingvoordeel „Het lijkt wel een brief van een makelaar", liet Corri Verduin (PvdA) een beetje verontwaardigd weten. „Feitelijk worden er geen onwaarheden verteld, maar die woonlast van 450 gulden per maandis natuurlijk wel in het aller gunstigste geval. Mensen lezen nu eenmaal slecht, dus sommigen zul len misschien bepaalde verwach tingen gaan koesteren als ze zich inschrijven voor een woning in 't Ruige Veld," aldus Verduin Harm Offereins (GPV/SGP) en Ep Oostra (D'66) konden zich vinden in deze kritiek Het bedoelde woningbehoefte- onderzoek is gericht op het peilen van de belangstelling voor premie- huur- of koopwoningen in 't Ruige Veld. Als alles meezit kunnen de eerste woningen, bedoeld voor de Leusdense woningzoekenden, in de loop van het volgend jaar wor den opgeleverd. ALGEMEEN Financiën-wethouder Fons Um- mels (CDA) verklaarde dat het on derzoek tot doel heeft de doorstro ming in de bestaande huurwonin gen (met name woningwet) te be vorderen De wethouder zei dat het omstreden bedrag van 450 gulden „erg algemeen" gezien moet wor den „ledereen die zich voor zo n woning in 't Ruige Veld laat inschrij ven, kan precies de informatie krij gen over wat de woonlast per maand wordt. Je moet het zo zien dat het onderzoek massale reac ties moet losweken," aldus Um- mels Raadslid Oostra reageerde door te zeggen dat er natuurlijk gewaakt moet worden voor een „massale teleurstelling" onder de woningzoekenden in Leusden (advertentie) Massale losweken'' onzer verslaggevers) - De PvdA, D'66 hebben kritiek op het zogenaamde

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1