rkrnnt I en W. willen alsnog met G. S. praten ver alternatieve lokatie autosloperij Tovincie: 70 kilometer op landweg en Groene Zoom agenaar nam geen genoegen met collegebesluit Gevangenis straf voor veroorzaken ongeval Dr. Braun overleden Fietser en bromfietser gewond op Hessenweg Verkrachter krijgt TBR BB Sport Overdag start dinsdag buitensport Nog meer Leusdenaren in de Elfstedentocht m meente voelt er niets voor Maandag planadvies vergadering Toneelstuk op jaarfeest PJGU leusder krant BDU rT\ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Tuinbank en colbert gestolen Hootoredaxteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postous 1 1 3830 AA Leusden-Centrum T elefoon 033-94 1495 bg.g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 371441 1 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV DONDERDAG 21 FEBRUARI 1985 16e JAARGANG NO. 85 een onzer verslaggevers) USDEN - Het college van B. en W. gaat alsnog proberen net Gedeputeerde Staten van Utrecht te praten over een re lokatie dan die aan de Valleilaan voor de autosloperij, neg moet bij 't Sluisje. de het college vorige week nog dat wordt vastgehouden erplaatsing van het bedrijf naar de Valleilaan, wethouder enaar deelde dinsdag mee dat toch weer geprobeerd zal en of een alternatieve lokatie genade kan vinden in de van.de provincie. Daarbij noemde de wethouder op- w de mogelijkheid van de Zwartegoorderweg. inleiding voor de mededelingen van Wagenaar dinsdag- in de commissie „Openbare Werken en Ruimtelijke ning" waren vragen van het PvdA-raadslid Gert de dt. De Weerdt herinnerde er de wethouder aan dat alle ies in de gemeenteraad er tijdens een commissieverga- ig begin deze maand op hadden aangedrongen, dat het ge noq eens naar alternatieve lokaties zou moeten en. Vervolgens konden de raadsleden vorige week in de plaatselijke pers lezen dat het college beslopen had om toch vast te houden aan het voorstel tot verplaatslhg van de slope rij naar de omstreden lokatieaan de Valleilaan. De Weerdt vond die gang van zaken uiterst onbevredigend en sprak van „minachting van de raad door het college". Ook Henk Ossendrijver (CDA) liet weten dat zijn fraktie weinig gelukkig is met een en ander. Daarop zei wethouder Wagenaar, dat hij juist die middag de zaak opnieuw aan de orde had gesteld in het college. Wagenaar: „Ik kan niet in mijn eentje een collegebesluit terugnemen. Ik kan wel aan uw verzoek gehoor geven om iets opnieuw aan de orde te stellen in B. en W. Dat heb ik gedaan en we zullen proberen om het onderwerp opnieuw te bespre ken met GS. Ik hoop u daar voor de commissievergaderingen van maart uitsluitsel over te kunnen geven." Wagenaar zei niet te weten, hoe het bericht dat het college zou vasthouden aan de lokatie Valleilaan in de pers is gekomen. Dat bericht is overigens afkomstig van gemeente- sekretaris Van Gooi. Volgens gemeentevoorlichter Hans Hermans is kort na de commissievergadering begin deze maand contact opgenomen met Utrecht. De vraag was of andere lokaties ook bespreekbaar waren, ingevolge de aan drang die er wat dat betreft vanuit de raad op het college werd uitgeoefend. De reaktie vanuit Utrecht was volgens Hermans van dien aard, dat het college vorige week dinsdag besloot om vast te houden aan verplaatsing naar de Valleilaan. Wethouder Wagenaar was in verband met drukke zakelijke werkzaamheden vorige week echter verhinderd de college vergadering bij te wonen. Het besluit om vast te houden aan de lokatie Valleilaan werd dus niet mede door hem genomen. Jongstleden dinsdag heeft Wagenaar de zaak opnieuw aan gekaart in het college. Met als gevolg dat weer geprobeerd zal worden om een andere lokatie. die genade kan vinden in de ogen van de provincie, te zoeken voor de sloperij. Het college hoopt daar vóór de commissievergaderingen van maart uitsluitsel over te kunnen geven. Het is de bedoeling om in de commissievergaderingen van maart het onderwerp weer te bespreken. een onzer verslaggevers) USDEN - De provincie de gemeente voorge- om de toegestane maxi- -snelheid op de Rand en de Groene Zoom te ogen van 50 naar 70 kilo- r per uur. Het is niet schijnlijk dat de ge- ite deze suggestie van- trecht gaan overnemen. iouder Jan Wagenaar Verkeersaangelegen- n) kondigde dinsdag- d tijdens een geheel aan erszaken gewijde ver- ring van de raadscom- ie „Ruimtelijke Orde- en Openbare Werken" dat het college de raad schijnlijk binnenkort zal stellen de maximum heid op beide wegen te haven op 50 kilometer. Randweg en de Groene i kwamen in de belangstelling Ie provincie in verband met de gging van de grens van de uwde kom van de gemeente den In verband met de voort- ide groei van Leusden-cen- is die grens onlangs weer aatst Dat betekent dat op aide weggedeelten de maxi- snelheid van tachtig naar vijf- )rdt teruggebracht. Bij de pro- b kwam de vraag op. of dat de Randweg en de Groene n nu wel zo gewenst is Al vaak stgesteld dat op beide wegen er wordt gereden dan vijftig leter per uur Groene Zoom en carakter van een ..buitenweg zal lebben dan nu het geval is Ook om die reden leek het Offereins eerder gewenst om snelheidsbe- oerkende maatregelen op de ge- ■wernde wegen te treffen dan om er de maximum-snelheid op te voe ren Wethouder Wagenaar maakte duidelijk dat het college de sugges tie van de provincie vermoedelijk niet zal overnemen Tenzij daar vanuit de gemeenteraad op wordt aangedrongen. Gezien de stem ming in de commissie dinsdag avond zal dat echter niet gebeuren. Een ander probleem met de grens van de bebouwde kom doet zich voor op de Maanweg tussen Leusden-centrum en Leusden-Zuid. Daar kan nu tus sen de grenzen van beide be bouwde kommen tachtig kilom- ter gereden worden. Mede in verband met de haakse bocht in de Maanweg is dat echter niet zo'n sukses. Waarschijnlijk zul len over enige tijd de grenzen van de bebouwde kommen van Zuid en Centrum zo worden ver legd, dat ze direkt op elkaar aansluiten. Op de Randweg kan volgens de provincie best 70 kilometer per uur gereden worden. De gemeente denkt daar anders over. Randweg lenen zich, technisch gesproken, ook uitstékend voor ho gere snelheden. Waarom de be staande situatie dan niet legalise ren door de maximum-snelheid op te trekken, zo redeneerde men bij de provincie. De betrokken ambtenaren van de gemeente Leusden zijn echter geenszins overtuigd van het heil van die maatregel Ambtelijk mede werker Henk de Jager wees er tijdens de commissievergadering op, dat op een weg waar 70 gere den mag worden, al gauw 90 gere den wordt Bovendien merkte De Jager op. dat zich bij de kruising Noorderinslag/Groene Zoom een uiterst onlogische situatie zou gaan voordoen Het verkeer op de Groe ne Zoom. waar dan zeventig gere den zou worden, moet voorrang verlenen aan het verkeer op de Noorderinslag, waar slechts vijftig gereden mag worden Op zijn beurt wees wethouder Wagenaar er op. dat de kruising Horsterweg/Randweg nu al niet al te overzichtelijk is. Wanneer op de Randweg 70 gereden mag worden, zou de verkeersveiligheid op dat punt verder afnemen Harm Offe reins voegde daar aan toe, dat de Randweg straks, wanneer "t Ruige Velt is bebouwd, veel minder het LEUSDEN - Conform de eis van de officier van justitie, mevr. mr Y A. I. Kruyer, is een 29-jarige Amersfoorter, die met drank op een ongeval had veroorzaakt waarbij zijn vriend omkwam, door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Het ongeval ge beurde op 11 juli vorig jaar op de Horsterweg in Leusden. De man miste een bocht en kwam tegen een boom tot stilstand. De bloed proef wees uit dat er 2,21 promille alcohol in zijn bloed zat Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - De Planadvies groep van de gemeente, die af gelopen dinsdag had willen ver gaderen, komt volgende week maandag, 25 februari bijeen. De vergadering begint om 20.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis. LEUSDEN - Bij de politie werden dinsdag aangiften gedaan van twee ..merkwaardige" diefstallen. Een bewoner van de Arnhemse- weg meldde dat een groene tuin bank was ontvreemd, terwijl ie mand uit de Kwintlaan in Leusden- zuid een colbert, dat aan de waslijr buiten hing, miste Dokter M. R. Braun (archieffoto uit 1974). (Van één onzer verslaggevers) ACHTERVELD - Op de leeftijd van 82 jaar is in Achterveld M. R. Braun overleden. Hij was tot april 1969 huisarts te Achterveld. Morgen, vrijdag 22 februari, zal om 10.30 uur een plechtige uit vaartmis plaatsvinden in paro chiekerk St. Joseph. De begrafe nis is omstreeks 15.00 uur in Delft. Dokter Braun, zoals hij steevast werd genoemd, was de eerste huisarts van Achterveld Hij had daar 35 jaar lang een praktijk Op 1 april 1969 werd hij opgevolgd door J. Boersema, die in december vorig jaar zijn huisartsenpraktijk in Ach terveld vaarwel zegde. Snelheidscontroles nodig ter bevordering veilig oversteken pag. 3 „Heel Leusden is geen woonerf", aldus wethouder Wagenaar tijdens een commissie vergadering pag.3 Er komt een parkeer- strook langs de Hessenweg in Stoutenburgpag. 3 Anere jeugdorganisaties verdwenen, Scouting pag. 5 bestaat 75 jaar Sport Loep op Leusden Filmpagina Servicepagina pag. 6 pag. 7 pag. 8 pag. 9 DOKTERSDIENST: tel. 941210 ACHTERVELD - Een fietser uit Stoutenburg en een bromfietser uit Achterveld raakten maandag avond gewond op het fietspad langs de Hessenweg doordat zj frontaal met elkaar in botsing waren gekomen. Volgens de rijkspolitie voerde de fietser ver moedelijk geen verlichting op I zijn fiets, waardoor hij niet werd opgemerkt door de bromfietser. Beiden moesten in het zieken huis worden opgenomen. LEUSDEN - De 29-jarige Amersfoorter, die in Leusden een vrouw had verkracht en een ander aanrandde, is door de Utrechtse rechtbank ontslagen van rechtsvervolging. Daarvoor in de plaats krijgt hij TBR. De verdachte was iemand die tegen over de psychiater had verklaard dat hij „de hele wereld wilde bevruchten Beide slachtoffers werden door de man in de Leus- dense bossen overmeesterd, terwijl ze hun hond aan het uitla ten waren. De uitspraak van de rechtbank was conform de eis van de officier van justitie, mr. H. D. Bergkotte. LEUSDEN - De afdeling Leus den van de PJGU (de Valleijon geren) houdt komende zaterdag, 23 februari, haar jaarfeest in akti- viteitencentrum De Korf. Een groot gedeelte van dit feest zal gevuld worden door een toneel stuk dat de titel „Drie vrouwen om.één" draagt. Het toneelstuk speelt zich af in het kantoor van John Overduin, fabrikant in hondensport-artikelen Zijn bedrijf verkeert in grote finan ciële moeilijkheden Hoe het nood lot moet worden afgewenteld weet niemand Totdat boekhouder Lo- dewijk Jansen het heft in handen neemt Het stuk in drie bedrijven begint om 20 00 uur De zaal in De Korf gaat om 19.15 uur open Een kwar tier voor aanvang van de voorstel ling opent de voorzitter van de PJGU het jaarfeest. De entree voor het toneelstuk bedraagt 7,50. advertentie Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden IDUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- f den. [.Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke koning Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) ^Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: I Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Volgende week dinsdag zal de projektgroep Sport Overdag, die de mogelijk heid biedt om overdag, door de weeks, allerlei takken van sport te beoefenen, definitief starten met de aktiviteiten buitensport Het projekt Sport Overdag is al enkele weken bezig binnen de ge meente Leusden en heeft het zwemmen op maandag al met een uur uitgebreid. De aktiviteit buiten sport is sterk afhankelijk van de weersomstandigheden Hoewel de hockeysport hier beoefend zal wor den, kunnen ook andere buiten- sportaktiviteiten worden gedaan En indien de weersomstandighe den het niet toelaten om buiten bezig te zijn, kan men de bijbeho rende sportaccommodatie andere sportaktivlteiten beoefenen (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Elfstedenkoorts heeft ook Leusden te pakken. Meldden we afgelopen dinsdag zeven namen van mensen die vandaag gestart zijn in de toertocht van „de Elfsteden", gisteren vernamen we dat de lijst Leusdense deelnemers fors is uitgebreid. Voor zover bekend hebben de volgende plaatsgenoten ook in Fries land de ijzers ondergebonden: Ali Veenstra, C. Kooiman, H. Vreugdenhil, H. Hoogland, P. Voormolen, H. van Roomen, T. van 't Klooster, G. Speksnijder en H. Hendriks. Eerder was de deelname bekend van N. Steketee, D. Teunissen, D. Hols, H. Prophitius, W. de Kruijff, F. de Boer en H. van de Berkmortel. Zij allen zijn vanochtend vroeg van start gegaan in de Elfsteden- toertocht.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1