I Kantlijn Demonstratie bij KPO dames carnavals- tje misch steken De wethouder wast zich CAI-ambtenaar maakte het te land De schaduw van D'66 Tussen Keulen en Voorvergaderin gen Geen voorrang, wel voorrang, geen voorrang, etcetera Ï^ÊÈÊÈm'- Loep op Leusden Ie: Caspar van Loo e: Marnlx Kreijns, Hans uder Krant van vorige week lag stonden twee adverten- toevallig iets met elkaar te [hadden. Eén advertentie ipdracht geplaatst van car- eremging Den Houten Kop jde dat er voor het groot ilsfeestin ..De Mof" afgelo- rdag geen toegangskaar- r beschikbaar waren. De kleiner en minder opval- s afkomstig van de andere mse carnavalsclub. De Klomp. Deze wenste de visverenigingen van AK- 'on een prettig carnaval toe lof" raar de advertentie van De Klomp9 Is er kinnesinne in Het begin van een twee- ;sen beide plaatselijke car- erenigingen9 We vroegen zitter Jan Roos van het nvolk. ..Die advertentie? een geintje. We hadden Ivan de komst vande visverenigingen, en be vervolgens dit advertentie- Denkt Roos dat het geintje Houten Kop is aangesla- kdachthet wel", wat vindt Den Houten Kop m*het grapje van De Gouden liet a ^'|ne doorluchtigheid Karei (uypers zegt hoogstper- .Wat bedoelt ge. Ik heb ant gelezen." loven we niet! ïelgische" Prins: ..Wat hier op zeggen?" |euitleg zegt hij ..Moet ge ,KZO heeft een kantoor in lort. ik werk bil AKZO en i nog wel 200 Leusdenaren. gemeente wonen ook veel vrs van Pon; Leusden ar bestaan aan dit bedrijf te Als ge dit hoort, vindt ge an gek dat er veel Leusdena- i ge begrijpt wat ik bedoel, [eest waren9" Meteen stemgeluid voegt Karei eraan toe.Als de twee Isverenigingen samen één iden kunnen geven, zou mooi zijn. Maar dat gaat nu il met." ende ran 'den. ets il ovi noet deze waai ik nandii Een lansl m uit msei op ndeii ide 1 Tot n, to lelijk it ge Heil deKc 'acht, rijwel ïag h e sp-: wensen de perso- erenigingen van AK- i Pon een PRETTIG iAVAL toe in De \fz.: Gouden Klomp. int van donderdag 14 \1985 st ISI Het! noed| ieeri nefl| vanl Wief /vorde) aag og or t duel >luite' ussei alles i interd 7?ensen, het carnavals- 'an l N HOUTEN KOP"f •i/ari 1985 in de Ieestzaal ot"is volgeboekt! leen voor ersbeleid lijkt zo vaak ge- te worden op kille cijfers, (en en gegevens van tech- ntece ard Maar verkeer is meer, ïen öe betrokken afdeling van dam !ente Aan het verkeer jlaatg telgenomen door mensen vo|q; ïtekent dat ook emoties igen Pelen' nou die oversteek over de neg ter hoogte vande ijn Onlangs werd er een eningenaktie gevoerd om kstelligen dat de gemeen- taatregelen ter bescher- overstekende voetgan- treffen Zon 160 belang den ondertekenden het voor een verkeerslichtin- voor voetgangers op die "in wethouder Wagenaar is zijn spreekuur aan de "der al weten dat hij daar niet zo veel bezwaren eft. [daar dinsdagavond in de ie ..Openbare Werken en ike Ordening" over werd jen. ging het precies over iiek versus de emoties. Zei medewerker Henk de Ja- hnische gezien is het heel elijkom op dat punt de eg over te steken en van- ipunt hoeven er daar dan maatregelen getroffen te Maar het gaat bij de voet- [8 meer om angstgevoelens de bocht van de Burg. van laan heeft men het gevoel het wegvak onvoldoende ien en dat wekt angst." ■h maar een verkeers- illatie. Wethouder Wage nde dat hij nog niet weet. 1 het geld vandaan moet In een adem liet de wethou- ïten dat hij op korte termijn liggende stukje grond Toermalijn wil gaan aan pakken. Deze maand, zo luidt de verwachting, zal de eigenaar van Jacco's cafetaria een aanvraag voor een bouwvergunning voor een definitief onderkomen indienen. Dat is voorlopig de enige vestiging in wat ooit nog eens een buurtcen trum moet worden. Wagenaar: ..Maar met de afwerking van dat terrein kunnen we niet wachten totdat het zover is. De mensen wonen daar nu twee jaar en ik vind dat we die zaak in orde moeten maken." Wethouder Wagenaar wast zich voor hij in bed stapt. Althans wan neer hij vergaderingen heeft bijge woond, waarop gerookt werd. De wethouder heeft dat dinsdagavond onthuld tijdens de vergadering van de raadscommissie ..Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening". Aanleiding tot de ontboezeming van de wethouder was de vraag vanaf de publieke tribune. Of de aanwezigen zich wellicht een beetje wilden matigen met het ro ken. Wagenaar daarop: „Daar ben ik ook een voorstander van. Ik rook zelf ook niet. En het is niet alleen niet aangenaam om de rook van een ander in te ademen, het gaat ook zo in je kleren en je haren zitten. Als ik na zo'n verqadenng 's avonds thuis kom. moet ik me eerst wassen voordat ik bij mijn vrouw in bed mag stappen." Ondanks het verzoek vanaf de publieke tribune werd er dinsdag avond rustig op los gerookt. De wethouder zal ongetwijfeld fris ge wassen zijn bedje in gestapt zijn. Jan Wagenaar: de wethouder wast zich Ambtenaar G. Stein, belast met CAI-zaken in Leusden. zal tot zijn spijt, of misschien wel tot zijn op luchting. zondagavond niet op de televisie te zien zijn. Vorige week werden er voor het NOS-program- ma ..Sprekershoek" in het ge meentehuis opnamen gemaakt van Stem die een kort vraagge sprek had Zijn relaas zou worden gebruikt in een Sprekershoek-bij- drage van Vereniging Eigen Anten ne- en Kabelgebruikers (VEAK).Bij de montage van de uitzending bleek echter dat de verklaring van Stein nogal lang was uitgevallen. Het er ..uitknippen" van het een en ander werd niet wenselijk geacht, laat VEAK in een keurig verzorgd persbericht weten. De VEAK-bijdrage in ..Sprekers- hoek" zal zondag toch een behoor lijk Leusdens tintje hebben, on danks het wegvallen van de opna men van ambtenaar Stein. In de uitzending zullen namelijk gesprek ken te zien zijn die de Leusdense Marion Jager (in december was zij de omroepster tijdens de lokale tv-registratie van de begrotingsver gadering) voerde met VEAK-voor- zitter Andries Boone en twee func tionarissen van het Amersfoortse CAI-bedrijf. Daarnaast werd de vooraankondiging van het VEAK- item op het dak van het Leusdens gemeentehuis opgenomen Marion Jager wekt hierin, staande voor de witte schotelantenne, de kijkers op aanstaande zondag hun tv- toestel om 18.45 uur op Nederland 2 af te stemmen en naar de uitzen ding over de VEAK in.Sprekers- hoek" te kijken. Voor wie het nog niet wist de VEAK is een club die opkomt voor de belangen van radioluisteraars en tv-kijkers. Jan Wagenaar kan het niet laten, af en toe eens lekker jennen in de richting van D'66-raadslid Ep Oo- stra. De eenzame vertegenwoordi gervan de democraten in de ge meenteraad van Leusden kan op 9 maart niet mee met de door Wage naar georganiseerde bustocht. De raadscommissieOpenbare Werken en Ruimtelijke_Ordening" gaat op die dag eervaantal ver keersknelpunten in het Leusdense bekijken en Ep vroeg beleefd of er dan misschien een lid van zijn schaduwfraktie mee zou mogen. Daar ging Wagenaar even hard op over na zitten denken. Tsja, natuurlijk niet gebruikelijk, maar eenmansfraktie, kon zich wel voor stellen Krijgen we dan Bloemhof mee", vroeg Wagenaar plotseling, alsof het van de persoon van het voormalig raadslid van D'66 zou liggen of er een positief antwoord op de vraag van Oostra gegeven kon worden. Maar nee. na enig gepeins sprak de wethouder de historische woorden: „Stuur maar iemand van je schaduwfrak tie. Als je die tenminste nog hebt Marion Jager wordt gefilmd voorde schotelantenne op het dak van het gemeentehuis. En dan was er in de vergadering van OWRO dinsdagavond natuur lijk ook nog het CDA-raadslid Henk Ossendrijver. De Achtervelder, die als geen ander zich bekommert om de kwaliteit van de wegen in Leus den, mag ook graag op zijn tijd een verzoenend woord laten horen Toen er dinsdagavond weer eens over het een of ander werd gekift, nam Ossendrijver het woord en sprak „Maar, meneer de voorzit ter. op een gegeven ogenblik is het ook altijd nog zo dat er tussen Keulen en Parijs de middenweg ligt Misschien dat dat in de eerst volgende editie van Leusdens plat tegrond even bijgewerkt kan wor den. Er wordt wat af-vergaderd in dit leven. En als je voorziet, datje erin één vergadering niet uitkomt, dan neemt een mens maatregelen Zo ook in Leusden. waar zich een nieuw fenomeen heeft voorge daan, deze week Namelijk dat van de „vóórvergadering". Vooruitlopend op de vergadering van de kommissie Openbare Werken en-Ruimtelijke Ordening van 12 maart vond er deze week - dinsdagavond - een soort van „vóór-bijeenkomst" plaats. Zaken werden er niet gedaan, maar wel werd uitvoerige informatie gegeven over alle mogelijke zaken, die in het Leusdense verkeer de aandacht van de gemeentelijke ambtenaren in hun ban houden Parkeerverboden, voetgangers- oversteekplaatsen - voor het ge mak aangeduid met „VOP" -. re constructies. geluidgegevens. fietspaden, snelheidsproblemen, aanpassingen, aansluitingen, af werkingen. nadere uitwerkingen tot zelfs actualiseringen vlogen de aanwezigen die avond om de oren. Waarbij we de mooiste haast zou den vergeten, namelijk evaluatie, situaties en last but not least kwam gelukkig op de valreep ook nog het onvermijdelijke „stuk problema tiek" om de hoek kijken. Op al deze zaken zal op 12 maart, of later, nog uitvoeng wor den teruggekomen, zo werd ge meld. Of ineen later stadium, zo werd daar in een aantal gevallen nog aan toegevoegd Vandaar, dat we voor u - in grote lijnen - het volgende optekenden: „We gaan hierop in ter verduidelijking van het feit. dat we ook voor wat betreft deze punten, bezig zijn om de zaken op een rijtje te zetten etcete ra, etcetera, zodat we u dus bij deze mededeling doen van het feit, dét we die zaken als zodanig, geheel op hun eigen merites, uiter aard. op een rij zetten, opdat we daar dus in de vergadering van 12 maart op terugkomen, of anders zins in een later stadium, maar dus wel in de loop van dit jaar, met name ook op het punt van de parkeerproblemen, en dat uiter aard in dat specifieke geval bezien vanuit de parkeer-optiek. dus met een wat specialistisch getinte bril. als zodanig, maar uiteraard binnen het bestaande plaatje van het tota le verkeersbeleid.' Intussen mag een automobilist, naar verluidt, binnen de bebouwde kom nog steeds niet harder dan vijftig kilometer per uur rijden. LEUSDEN - Voor de leden van de Katholieke Plattelands Orga nisatie Leusden is op dinsdag 26 februari een demonstratie-och tend georganiseerd. Verschillende brei- en naaima chines zullen door de firma Huis steden uit Amersfoort worden ge demonstreerd De ochtend wordt gehouden in De Kom aan de Ha- mersveldseweg en begint om 9.30 uur. Het is nog een wonder, dat de wethouder die blokhut heeft gekocht en niet heeft gebouwd van de dikke planken, die hij volgens de oppositie voor z'n hoofd heeft. Die dankbetuiging van de ge meente Leusden komt voor Neelie Smit-Kroes wellicht nog net op tijd om aan te tonen, dat haar beleid nog niet zo slecht is als ie eruitziet. Dat de brief over het woning behoefte-onderzoek afkomstig zou kunnen zijn van een make laar, is niet zo erg opmerkelijk als je bedenkt, dat de Leus dense politiek altijd al zakelijke trekken heeft vertoond Corri Verduin stelt, dat mensen slecht lezen De mythe, dat politici geen mensen zouden zijn, is hiermee meteen van de baan. De commissie Openbare werken en ruimtelijke ordening gaat zich weer eens over de verkeerslichten buigen. Je vraagt je eigenlijk wèl af hoe veel verkeers-lichten de com missie zélf telt Ons muziekkorps Lisiduna is op zoek naar nieuwe musici. Blazers dus. Het is toch jam mer dat wethouder Wagenaar alleen maar de eerste viool speelt. Is er wel voldoende toezicht in die gemeentelijke kelder? Voor je het weet gaan de biljar ters vrouwen schaken Kop: ..Sprekershoek maakte opnamen in het gemeentehuis voor de Vereniging Eigen An tenne- en kabelgebrui kers. Wordt er nu eindelijk iets zin nigs gezegd over die gekke antenne op het dak van ons gemeentehuis?. Het is altijd nog beter om drie woningen in te richten in die boerdenj aan de Laapeerse- weg dan het gebouw te verko pen aan de gemeente want die wil er dan vast een kinderboerderij van maken, waar dan geen geld voor bhjkt i-, te zijn. zodat het gebouw door de langdurige leegstand in ver val raakt en door instortingsge vaar gesloopt moet worden, zodat er op z'n minst drie woningen gebouwd kunnen worden Vraag van een vertwijfelde christen-democraat. ..Wil mijn CDA zich werkelijk met die Van der Reijden profileren?" Dat de camavallers in De Korf later op de avond toch nog enige sfeer aantroffen mag op zich een wonder heten Enkele sportieve politici uit ons dorp hebben nog overwogen om mee te doen aan de Elfste dentocht. maar hebben op za kelijke gronden besloten het toch maar niet te doen Ook zij beseften dat ze zich op glad ijs zouden begeven met die scheve schaatsen Verdrietig konijntje in De Wete ring: ..Al die onzekerheid is bijzonder slopend Brief van het Leusdens ge meentebestuur aan minister Brinkman.Dank dat u aan het gemeentebestuur van Amers foort die bekeuring hebt willen uitreiken V Joop van Loenen, het nog tamelijk verse lid van de CDA- fraktie in de gemeenteraad, woontaan de Hamersveldseweg. Nogal ver aan de zuidelijke kant van die weg. En dat betekent dat Joop van Loenen, wanneer hij naar het dorp gaat, een heleboel zijwegen en zijweggetjes van de Hamersveldseweg passeert. En daarbij is hem iets opgevallen, zo liet Van Loenen dinsdagavond in de vergadering van de raadscommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening" tijdens de rondvraag weten. „De ene keer heb je wel voorrang, de andere keer niet. Het is zo ongeveer om enomendatisdus heel verwarrend voor automobilisten. Daar komt bij dat er op de Hamersveldseweg een aantal zijweggetjes uitkomen, waarvan niet helemaal duidelijk is of het nou openbare wegen of uitritten zijn. En hetzelfde geldt voor de parkeerplaatsen bij De Hamershof, die op de Hamersveldseweg uitkomen." Natuurlijk hebben we de bewering van Van Loenen even gecontroleerd. Beginnend even voor de Langesteeg hebben we de Hamersveldseweg in noordelijke richting gevolgd. De foto's geven een beeld van onze bevindingen. Haast overbodig u te melden, dat de Dienst Gemeentewerken naar aanleiding van de opmerking van Van Loenen „nog eens zal kijken" naar de voorrangssituaties op de Hamersveldseweg. Langesteeg; geen voorrangskrutsing - Klokhoek: wel voorrangskruising Zijweggetje zonder naam: geen voorrangskruising - Zuidennslag: voorrangskruising Eysinkplaats: uitrit ot openbare wegDalplaats uitrit of openbare weg? Na Noorderinslag wordt de Hamersveldseweg voorrangsweg. DONDERDAG 21 FEBRUARI 1985 De Brink: geen voorrangskrutsing Korte Geer: geen voorrangskruising Dissel: voorrangskruising Landweg: geen voorrangskruising - Burg Van der Postlaan: verkeer op Van der Postlaan heeft voorrang op verkeer op Hamersveldseweg Noorderinslag verkeer op Noorderinslag heeft voorrang.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7