Gouden Klomper carnaval is weer voorbij Carnaval in Achterveld enerverend ten einde „The Terminator": keiharde aktie in (SF-) thriller Mexico centraal in Solidariteitswinkel Feestavond bij Pon Liturgie viering Wereld gebedsdag leustlen krant Vastenavond goed sluitstuk Invulling H 2 op agenda CML Kaartavond in De Til Samenkomst jongeren Arnold Schwarzenegger als robot-killer In Dorpskerk: DONDERDAG 21 FEBRUARI 1985 kijk op de film plaatselijk nieuws Scène uit ..The Terminator" met Arnold Schwarzenegger als de verwoestende robot-mens KLOMPENDORP - Drie prin sen op het Vastenavondbal van de Gouden Klomp - alsof het niets kostte! - en een bijzonder gezellig feest met erg veel be zoekers. Dinsdagavond was De Korf de plaats van handeling en geslaagd was daarbij ook de nieuwe formule: één orkest (van Paul Poulissen) in éen zaal en derhalve een onverdeeld carna valsvolkje! Prins Dicoratius van de Gouden Klomp had zijn colle ga's Oelepetoet van de Geiten- breiers uit Laerendonk (op de landkaart ook bekend als Laren) en Jut van Den Houten Kop op visite. De eerste in vol en de tweede in half ornaat (in de uit monstering van simpel be stuurslid) maar beide hooghe den met een flink en toch leuk „innemend" gevolg. Wel erg onverwacht was de aan wezigheid van Jut I. die via een vrijwillig-verplicht steunfonds drie knaken aan de kassa deponeerde en daarna bij Dico werd toegelaten In het hol van de leeuw dus. maar van een leeuw, die niet beet. Wij hebben met beide hoogwaardig heidsbekleders - samen!!! - een pilsje gepakt en over koetjes, kalf jes en nog wat gesproken Als er tussen De Gouden Klomp en Den Houten Kop werkelijk een onderlin ge animositeit zou bestaan, was die bepaald niet bij de desbetref fende pensen te vinden. Wat denkt Onvermoeibaar polonaise dansen u als Jut royaal zegt. dat Dico een zeer geschikte peer is en als die laatste dan antwoordt, dat hij maar één enkel bezwaar tegen Jut heeft en wel. dat hij een ietsepietsie te veel met een Vlaams accent spreekt, zonder dat Jut daar kwaad om wordt? Dat is klasse! FINALE Het Vastenavondbal was de fl- J nale voor de Gouden Klomp van het seizoen 84-'85. Met Halfvasten gaan de Leusdenaren naar Puu- penkoppenland op bezoek bij Theo Puup X. Inmiddels heerste in de Korf een opperbeste stemming Wie er niet. zoals wij, voor zijn werk was. had zich vermomd. Dat bleek ook met een mevrouw Van E. (naam en adres bij de redactie bekend) die begrip zocht voor de al wat oudere Leusdenaren, die ken nelijk aan het Bejaardenbal alleen niet genoeg aan hun carnavalstrek- ken komen Velen daarvan zouden graag ook eens op een „gewoon" feest willen komen. Dat moet toch kunnen en wellicht ook voor een „vriendenprijsje". Een leuk optre den was dinsdag overigens dat van de Drie Vluggertjes als kwartet met een verbeterde versie van de klas sieker 't Autootje Eén echte wanklank kende het GK-carnaval '85. Tijdens de „verhuizing" op Groot Carnaval van de grote zaal naar de hal van de Korf is een zwarte lederen tas met allerlei snoertjes, stekker- tjes en nog meer aanverwant goed ontvreemd! Er zit voor an deren vrijwel niets bruikbaar in, maar het orkest van Paul Poulis sen is er voor circa 500 - flink mee gedupeerd. Als de dief spijt mocht krijgen van zijn wandaad - je weet maar nooit! - kan hij 943624 (Rob v.d. Werve) bellen om te vertellen, hoe het spul bij de werkelijke eigenaars terug kan komen. Rond middernacht kwam dins dag een definitief einde aan het feest der zotheid. Een harde kern van de pretclub zag nog kans naar de Gironde te komen, maar wij hebben de indruk, dat zoiets je 'wellicht befer maar niet zal overko men, want je blijft voor de volgende ochtend wel met heel wat troep en afwas zitten DWEILAVOND Maandag hadden de Gouden Klompers geen feest, doch hun „vrije avond" hebben ze toch nuttig doorgebracht Met dweilen, maar dan in de beneden-Moerdijkse be tekenis van die uitdrukking Een man of veertig begon met een diner in de Hakhorst (menu. boerenkool met worst en pils toe). Daarna werd het etablissement van Appie te Truis met een bezoek vereerd. De intussen tot meer dan honderd carnavallers aangegroeide levens genieters bezochten vervolgens de Til en de Sfinx. Het hoogtepunt van de avond - dweilen met de kraan open' - werd bereikt aan de Zwar- teweg, waar een pendeldienst tus- sen enerzijds Appie en Truus en anderzijds Piet en Jet de gemoede ren nog lange tijd bezig kon houden en zo werd het langzamerhand j dinsdagmorgen Prins Theo Puup glansrijk in vol ornaat LEUSDEN - In het maandelijk se Hamershof-kraampje van de Stichting Solidariteitswinkel Leusden, wordt zaterdag aan staande de aandacht gevestigd op honing, aardewerk en andere kunstnijverheid uit Mexico. Vele pottenbakkers uit Mexico kunnen zich niet anders herinneren, dan dat hun familie aardewerken schalen, kruiken en kookpotten bakt. Vroeger deden deze fami lies dat naast hun werk op het land. Tegenwoordig bezitten ve le families echter geen land meer en zijn zij volledig afhankelijk van nijverheid. Elke familie of wijk heeft een eigen, specifiek ontwerp. Vijfen- veerig families verkopen hun pro- dukten aan het C.A.T.: het Centro Artesanal Tultenango. Dit is een regionaal centum voor plattelands ontwikkeling Het centrum bege leidt tevens de organisatie van coöperaties, die andere kunstnij verheid en honing produceren. De ze coöperaties worden bijvoor beeld geholpen met goedkope mid delen om hun producten te ontwik kelen Hierbij wordt steiK gelet op hun eigen, traditionele stijl. Sommi ge ontwerpen zijn meer dan 1000 jaar oud. Ook probeert het C.A.T de positie van de producenten te versterken door een goede prijs voor de artikelen te betalen. Hier door worden lokale, commerciële tussenhandelaren gedwongen, een hogere inkoopsprijs te bieden Verder helpt het C.A.T. produc tiegroepen in heel MExico met het exporteren van hun artikelen Het C A T is onafhankelijk van de Me xicaanse regering en werkt al vele jaren samen met S.O.S.-Wereld handel, de inkooporganisatie, waarvan de Stichting Solidariteits winkel Leusden haar artikelen be trekt. Meer informatie over produc ten, producenten en de organisatie erachter, kunnen belangstellenden zaterdag verkrijgen bij de Solidari- teitskraam in de Hamershof. LEUSDEN - De werkgroep ruimtelijke ordening van het Co mité Milieuzorg Leusden verga dert maandag aanstaande om 20.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf I. Naast de gebruikelijke agendapun ten wordt als belangrijkste punt behandeld de uitbreiding van het gebied Hamershof-zuid (H2). LEUSDEN - Op dinsdag 26 februari is weer de jaarlijks te rugkerende UW-Ponavond voor alle ouderen in Leusden, Achter veld en Stoutenburg. In de grote zaal van firma Pon aan de Zuiderinslag worden de volgende programmaonderdelen georganiseerd: muzikale inleiding door het gemengd koor Leusden. daarna een één-akter door toneel gezelschap „De Eendracht" en na de pauze een bingo met leuke prijzen. Voor de koffie, drankjes, napjes en de bingo wordt een entree-prijs gevraagd van 7.50 per persoon. Mensen met ver voersproblemen kunnen bellen met R. Geomini. telefoon 942339 of met mevrouw T van Marwijk, telefoon 945726. De avond begint om 20.00 uur; de zaal gaat open om 19.30 uur LEUSDEN - In jongerencen trum De Til wordt vanavond weer een kaartavond georganiseerd. Om 19.00 uur start en een vier- ploegen-toernooi voor schutjas- sers van de FNV, ABTB, de Post duivenvereniging en De Til. Aan dit toernooi neemt van iedere vereniging een groep van 12 personen deel. Tussen 19.30 en 19.50 uur kan iedereen zich inschrijven voor wed strijden schutjassen en klaverjas sen. Deze wedstrijden staan open voor iedere belangstellende in te genstelling tot het toernooi eerder deze avond. De wedstrijdavond telt mee voor het seizoen kampioen schap. LEUSDEN - In 't Trefpunt aan de Arnhemseweg wordt zondag 24 februari een samenkomst voor jon geren georganiseerd door de Jeugddienstcommissie Leusden- Zuid Samen met ds J. S. Ridder bos zal gepraat worden over God De samenkomst begint om 15.30 LEUSDEN - In de Dorpskerk in Leusden-zuid wordt vrijdag 1 maart in het kader van de We reldgebedsdag een liturgievie ring gehouden. De aanvang is om 20.00 uur en het koor Kunst Veredelt verleent zijn medewer king. De liturgie voor de Wereldge bedsdag is dit jaar samengesteld door vrouwen uit India. Zij kozen het thema „bidden en werken voor vrede" De opbrengst van de col lecte dit jaar zal onder meer be stemd zijn voor het werk van moe der Theresa. Zij en haar medewer kers zetten zich in voor de kinde ren. zieken en stervenden in India. ACHTERVELD - Na het drukke carnavalsfeest in het weekend werd maandagmorgen het feest voortgezet. Maandagmorqen verzamelde zich een groot aan tal carnavalsvierders in café Bui- tenlust. Ook de Prins en zijn gevolg waren aanwezig. Na ge ruime tijd gezellig met elkaar te hebben doorgebracht, trok het hele gezelschap met een aantal carnavalswagens door het dorp. Tijdens deze optocht werden de andere horecabedrijven in het dorp bezocht. Maandagavond werd het Carna valsfeest voortgezet in hotel de Roskam en was er tevens het tiener Carnaval in het 100 gram gebouw De belangstelling was enorm Bij de tieners was er weer veel aandacht besteed aan de kle ding Voor de mooiste en origi neelst verklede tieners waren weer prijzen beschikbaar gesteld. Na lang beraad van de jury kon Prins Theo uiteindelijk de prijzen uitrei ken. De prijswinnaars waren Engelingen: 1Niels Rozendaal als Pinguïn, 2 William Tolboom als gewonde, 3. Jolanda Peters als zuster met baard, 4 Arrianne v.d. Braak als clown en 5. Renze van Brug ook als clown. Paren: 1 Miranda Laarhoven en Bianca Burgers als Minnie Mouce, 2. Ma- nèlle Vos, Manon de Grood, Ingrid van Dijen als Koning en narren, 3. Kees v.d. Breemer en Peter Kok als Popeye en Olijfje en 4 Munëlle Kolthof en Petra Baan als Charley Chaplins. Groepen: 1 De strikjes en 2. het operatie team Door Prins Theo. zijn adjudant en de president van de vereniging vergezeld van de dansmariekes werd maandagavond ook een be zoek gebracht aan huize Pruumta- bak Daar werd door de bewoners van het huis. Sine Cura en Wagen berg carnavals gevierd. Hier deed men het heel wat rustiger aan Met het spelen van bingo werd hier de avond doorgebracht Het bezoek van de Prins was wel een gezellige onderbreking Door de dansmarie kes werd hier een show ten beste gegeven. SLOTAVOND Dinsdagavond was dan het slot van de carnavalsvereniging met het bejaardencarnaval. Ook hier ging het er weer gezellig aan toe Hoewel er wel iets minder bejaar den dan vorig jaar aanwezig waren was de stemming er niet minder om. De Prins verwelkomde alle aanwezigen met een schorgezon gen stem „Het is weer de laatste avond van het carnaval, maar we zullen er een geweldige avond van maken. Voor we beginnen wil ik eerst nog even een probleem op lossen. De beheerster van het ge bouw werd bij mij ontboden. Ze bleek maar één sleutel van het gebouw te hebben zodat de leden van de raad als ze in het gebouw moesten zijn steeds eerst naar Mien moesten Ze kreeg nu van de Prins een bosje sleutels aangebo den Was er geen passende sleutel dan kan ze naar Amersfoort komen waar ze dan vijf goede sleutels gratis kan krijgen. Als versiering voor het gebouw kreeg ze een mooi wijnvaantje aangeboden. Onder leiding van de Hofkapel werd er gezellig polonaise gedanst. Vervolgens was het de president van de vereniging die op een leuke wijze allen verwelkomde: „Puu- penkoppenland schijnt toch een gezonde streek te zijn want vorig jaar zag ik dezelfde gezichten Johan van Dalen. Pieter Bokkers en Gerard Horst traden als de drie nonnen op. Vervolgens kwam Ger- rit uit Groningen aan de beurt (Henk Schouten) die in het Gro ningse dialect een leuke act op voerde. Na een korte pauze werd door Wim Houtveen, Tiny Jonkman. Eef Steenbeek. Francies van Dalen en Ans Houtveen het stukje opge voerd van het kind dat in een groot warenhuis zijn moeder kwijt was. Evenals de voorgaande stukken bracht ook dit stuk de lach: geweldig in beweging. PLAYBACK De show van de dansmi werd ook met een davere plaus beloond. Hierna kre« nog de Parodie op de Pnr Astrid, Hermien en Rina E weldige play-back, „De Vo: dans door de dames van dt van Elf en de „Trappelzak» door Theo v d. Weterinc Steenbeek. Johan en Frano Dalen, en Harry Bellafonte Hoela meisjes door Gijs beek, Theo v.d. Wetering en van Dalen. Het een en and< afgewisseld door de muziek Hofkapel die ook nog een Oostenrijkse melodieen teni bracht. Mevrouw Bosman van ó- kamp ontving een mand rrw appelen, boerenkool en wc dat tijdens het ophalen v papier door DWS bij haart worst uit de pan was gehas Aan het slot van de avo? prins Theo een prijs in de vt een oude sok met kleine overhandigd Zodat de pn gend jaar niet onbemictó carnavallen. Het carnaval werd in zijn afgesloten in de Hessenk; streeks middernacht werdi Prins en de President bracht voor het slagen van waarna de steken, de ma de versierselen werden al Tijdens de Carnavalsda den door de Prins en zijn ook nog ruim 60 bezocht de ziekenhuizen als thuis ijsbaan het Zwaantje gecostumeerd ijsfeest wert den. schaatsten ruim 150 en carnavalfanaten een Dat het carnaval zonder men verliep was onder danken aan de naambordj raad van elf opgespeld k brachten twee agenten plaatselijke politie Will# veen veilig thuis. tisch aan het uitroeien. Paniek in de stad. want de Terminator gaat als een dodelijke bulldozer te keer Regisseur van al dit fraais is James F Cameron, die onder meer „Piranha II" regisseerde en betrokken was als ca meraman of als regisseur van de twee de unit bij films als „Planet of Horrors" en ..Battle beyond the stars" Verder deed hij de speciale effecten voor John Carpenter's „Escape from New York" Samen met producente Gale Anne Hurd schreef hij het scenario voor deze keiharde science fiction-thnller. Hoe wel. SF? De film speelt zich grotendeels in de tegenwoordige tijd af en wordt hoofdzakelijk bepaald door de orgie van puur geweld waaraan vrijwel niets futu ristisch is. Maar je kunt van Cameron zeggen wat je wilt, zeker is, dat „The Terminator" geheid in elkaar zit. Perfek- te speciale effecten en prima camera werk van Adam Greenberg, flitsend gemonteerd door Mark Goldblatt. Het acteurs-spel staat op een redelijk ni veau, als we Arnold Schwarzenegger even niet meetellen, want die behoefde alleen maar zijn gezicht op nul te zetten (een makkie!) en vrijwel stommetje te spelen. Michael Biehn als Kyle Resse en Linda Hamilton als Sarah Connor leveren prima acteur-prestaties temid den van het verwoestende tumult Dat is ook deels te danken aan een bepaald nip» qiprht scenario, waarin zowaar ook nog voor de nodige relativerende hu mor is gezorgd Blijft over de ietwat merkwaardige stoeierij met de factor „tijd" Want laten we wel wezen, veel befaamde science fictionschrijvers hebben zich al jaren achtereen bezig gehouden met het spelen met de tijd Wat dat betreft doet de struktuur van Cameron wat al te simnlistisch aan zoon qeeft zi|n vader opdracht om zijn moeder te bescher men, zodat hij zelf geboren kan worden Kan dat7 Liefhebbers en uitvinders van het tijdreizen hebben meerdere malen hun hersens gebroken over dit soort tijdspelletjes. Zoals de kleinzoon die naar het verleden gaat om zijn grootva der te doden Maar dat kan mooi niet. dus Wat Cameron in „The Termina tor" laat gebeuren, kan theoretisch. Want het feit. dat de zoon überhaupt opdracht kan geven aan zijn vader betekent inderdaad Er zijn ingewik kelder tijd-paradoxen bedacht dan deze in „The Terminator", maar hij werkt in ieder geval Voor de liefhebbers van keiharde aktie, veel dodelijk geweld in een kader van speciale effecten, is deze thriller met SF-elementen de moeite van het bekijken waard. Met als „mo raal": vind nooit logisch denkende robots uit, want ze zijn de pest voor ons leven. „The Terminator", USA, 1984 Regie James Cameron; produktie Gale Anne Hurd; scenario James Cameron met Gale Anne Hurd; camera Adam Green berg, montage: Mark Goldblatt; specia le effecten Stan Winston (Terminator- effecten), Gene Warren Jr. Peter Klei- now, Joseph Viskocil. Michael Joyce. Gary Rhodaback. Paul Kassier (model len). Ken Marschall (matte-paintings). Robert Garrett (geluidseffecten) Met. Arnold Schwarzenegger. Michael Biehn. Linda Hamilton. Lance Hendrik- sen en Paul Winfield Genre science fiction-aktiefilm. keuring. 12 |aar Te zien in Grand. Amersfoort (door BERT VOS) Het gaat niet best met onze toe komst. We weten het nog niet, maar nadat de menselijke beschaming de logisch denkende computer heeft uitgevonden, gaat het radicaal mis met ons. Want wat denkt een lo gisch denkende computer? Inder daad: „de mensen zijn een gevaar voor de planeet aarde en moeten dus worden vernietigd". De computers en hun robothulpen laten er geen gras over groeien en beginnen met vaardige hand aan het uitroeien van het menselijke ras. Ze slagen daar aardig in, zij het, dat een handvol verzetsstrijders zich uiteindelijk met succes weet te verdedigen tegen de uitroeiingsdrift van de uit de mense lijke technologie voortgekomen computers. De baas van de verzetsstrijders is ene Connor Hij is de inspirerende kracht achter het menselijke verzet. Dat hebben die computers ook door als blijkt dat ze aan de verliezende hand zijn. En logische denkers als ze zijn, besluiten ze terug te reizen naar het verleden, om precies te zijn naar 1984. om de moeder van die koppige Connors een kopje kleiner te maken om te voorkomen, dat Connors ooit geboren zal worden. Connors ondekt dat en stuurt één van zijn belangrijkste ver zetsstrijders achter de Terminator (half mens-half robot) aan. om te voorkomen dat zijn moeder wordt gedood Die man is Kyle Reese (Michael Biehn). die op alle mogelijke manieren Sarah Connor (Linda Hamilton) probeert de bescher men tegen de allesoverweldigende, brute, meedogenloze, kille, gruwelijke aanvalskracht van de Terminator. En het is niet niks wat vanuit uit de toekomst naar ons tijdperk wordt ge zonden in de figuur van Arnold Schwar zenegger, die de Terminator op ge welddadige wijze gestalte geeft De Terminator behoort logisch te denken en doet dat op redelijke wijze, maar tamelijk rechtlijnig Hij scheurt de bladzijde uit het telefoonboek met alle namen van Connor en begint systema- Scóne uitThe Terminator van regisseur James Cameron.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 8