Kabinetsbeleid wordt niet goed verkocht" Onverwacht feest voor hoofdmeester Overmars Toekomst van Stichting TussenTijds lijkt zeker Pedagoog in thema avond over pubertijd College wijzigt voorstel autosloop weer niet B&W willen opnieuw subsidie voorstellen Foto's van carnaval Oud papier Commissie Welzijn en Onderwijs vergadert Batssecretaris Van der Reijden: DONDERDAG 28 FEBRUARI 1985 plaatselijk nieuws HTERVELD - Staatssecretaris J. van der Reijden van 5 vindt dat het kabinetsbeleid niet goed „verkocht'' wordt, zei dat dinsdag tijdens een spreekbeurt in d' Ouwe destal in Achterveld. Van der Reijden sprak daar op odiging van de plaatselijk CDA-afdeling. >t uitleggen van het kabinets- d was één van de zaken waar dinsdag werd gesproken ut de plaatselijke afdeling werd imerkt dat het de leden erg jlijk lijkt om het kabinetsbeleid erkopen". Van der Reijden zei aanleiding daarvan. ..We pro- n echt wat aan voorlichting te n en ik heb het idee dat vanuit ministerie ook goede voorlich- vordt gegeven. Maar ik ben er lelemaal gerust op dat het beleid, dat goede uitgangs- ;n heeft en goed is ingezet, op punten wel goed verkocht aldus de staatssecretaris, nder Reijden noemde de hui- coalitie ..met al het gekrakeel net de slechtste". Je zestiger jaren is er volgens ler Van der Reijden veel wild- ontstaan. ,,Op het eind van de jer jaren werd dat duidelijk. ite kabinetten, bijvoorbeeld ibinet-Van Agt. hebben dit wel kend, maar niet aangepakt, abinet Lubbers heeft dat wel an Dit kabinet is erg beslist ijn karwei begonnen," aldus der Reijden, die vervolgens if dat de koortsthermometer et oog op de komende verkie- n in Den Haag hoog oploopt, jens de opiniepeilingen krijgt dA er tien zetels bij. ..Hebben ar de mensen wel voor?" zo Van der Reijden zich af. ndheidszorg deze wat algemene opmer- spitste het betoog van de fan der Reijden zich toe op de die tot zijn eigen portefeuille behoren, de gezondheidszorg en de sport. Bij de gezondheidszorg maakte hij onderscheid tussen de bezuinigin gen hierin en de structurele wijzi gingen. De bezuinigingen in de gezond heidszorg verdedigde de heer Van der Reijden met te zeggen dat dit al was vastgelegd in het regeerac- coord en dat hij er dus niet onderuit kan. Verder kwam in zijn betoog duidelijk naar voren dat hij naar best vermogen getracht heeft om bezuinigingen in sectoren, die hem na aan het hart liggen, zoals de zwakzinnigenzorg, zo veel moge lijk te ontzien. Volgens de heer Van der Reijden hebben de ombuigingen in de ge zondheidssector tevens geleid tot structurele veranderingen Hier wordt met name bedoeld de decen tralisatie in de intramurale zorg Deze is in feite verwezenlijkt. De provincie geeft aan waar bedden reductie kan plaatsvinden en waar wel of niet nieuwbouw gepleegd kan worden. Volgens de heer Van der Reijden wordt in de nieuwe Wet Gezond heidszorg en Maatschappelijke dienstverlening (WGM) gestreefd naar evenwicht tussen regionale en functionele decentralisatie. Het streven is om van intra- naar extra-murale zorg te gaan. met andere woorden om de hulp dichter bij de burger thuis te brengen. Sport Vervolgens sprak de heer Van der Reijden over het onderwerp sport. Hij gaf aan bezig te zijn met fevering kopij en advertenties: ir het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, V het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Baktie en administratie: Hoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op ikdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot Ouur Telefoon. 033-941495 onnementsgeld: •60 per jaar. .80 per half jaar; .65 per kwartaal ihten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 0 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan akt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag en 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u akt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdaq 03420- •1toestel 44 bestellen fotos: meeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u astellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij Uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld. met elljke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, ,na waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per nP'aar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 cm). ur>t ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, d«n-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- u de gewenste foto('s) thuis. leusder krant is een uitgave van de bdu- tenkombinatie te Barneveld. Staatssecretaris Van der Reijden achter het spreekgestoelte de ontwikkeling van een nieuw beleid, waarbij de uitgangspunten zijn dat de bevolking vergrijsd en ontgroend. De gemiddelde leeftijd gaat dus omhoog en er komt minder jeugd. Hiermee neemt de draagkracht van met name de verenigingen die zich richten op de jeugd af. In de komen de jaren zal de sport dus moeten wennen aan de deelname van ou dere leeftijdsgroepen en het aantal vrouwelijke deelnemers aan de sport zal gaan toenemen Extra aandacht zal er volgens Van der Reijden moeten zijn voor minderheidsgroeperingen, gehan dicapten en sport overdag. ,,Het begrip vrije tijd krijgt een andere dimensie." aldus Van der Reijden Hij zei verder onder de indruk te zijn van het aantal sportaccommo daties in de gemeente Leusden, maar vond het jammer dat er in de ontwerp-notitie Gemeentelijk Sportbeleid weinig aandacht is voor vrouwen en ouderen en hele maal geen aandacht voor gehandi capten. Elfstedentocht Ook de Olympische Spelen en de Elfstedentocht kregen nog even de aandacht. Over de Olympische Spelen doet het kabinet in augus tus een uitspraak. Ten aanzien van de Elfstedentocht zei de staatsse cretaris dat hem ten onrechte door een krant in de mond is gelegd dat hij die ongezond zou vinden. ..Dat is niet zo. Ik vind het een fantas tisch evenement. Er is geen land is de wereld dat een sportevenement op zo n plezierige en enthousiaste wijze kan organiseren", aldus Van der Reijden, die vervolgens uitvoe rig aandacht besteedde aan de schaduwzijde van de Elfsteden tocht. ..Honderd mensen, die poliklinisch moesten worden verzorgd, vijftig die per ambulance naar het zieken huis zijn verbod, iemand die on danks het verbod van zijn cardio loog toch heeft meegedaan en ook iemand die heeft meegedaan van wege een weddenschap aan de bar tijdens carnava, en niet meer voorbereiding had gehad dan en kele rondjes op een kunstijsbaan met kunstrijschaatsen", waren en kele voorbeelden die de heer Van der Reijden noemde. (advertentie) Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 LEUSDEN - De Patiëntenver eniging Leusden houdt 6 maart om 20.00 uur een informatie- en discussie-avond over het onder werp „puberteit'' in de Hakhorst. Als spreker is aanwezig de heer Leurs. werkzaam als pedagoog in de geestelijke gezondheidszorg. Hier komt hij veel in aanraking met jongeren en hun ouders, waarbij hem de meest uiteenlopende hulp vragen gesteld worden Deze kun nen betrekking hebben op de eigen belevingswereld, school, gezins omstandigheden of omgang met vrienden en vriendinnen. Hij zal op deze avond trachten aan te geven welk gedrag bij pubers (in de leef tijd van ongeveer 12 tot 15 jaar) verwacht mag worden, gezien de lichamelijke, geestelijke en sociale veranderingen die ze moeten door maken. Aan de andere kant zal met voorbeelden uit de praktijk duidelijk worden op welk moment er mis schien reden voor ongerustheid is en wat men dan het beste kan doen. Op deze bijeenkomst, die gratis toegankelijk is, kunnen alle vragen die er leven aan bod ko men. ACHTERVELD - Sprake loos was het hoofd van de lagere school St. Jozef in Achterveld, de heer Ed Over mars toen hij maandagmid dag door zijn leerlingen feestelijk werd onthaald voor het feit dat hij 121/2 jaar als onderwijzer in Achterveld werkzaam is. Meester Over mars had zelf geen aandacht willen geven aan dit jubileum maar de oudercommissie en beheersraad dachten daar anders over. Om kwart over een werden alle leerlingen van de school mooi opgesteld op het schoolplein. Dit ging net als vroeger klas voor klas. Ook de leerlingen van kleu terschool Hummeltjes Honk wa ren aanwezig. Dit tot grote ver rassing van de jubilaris die met zijn echtgenote naar buiten werd gehaald. Hij werd met een dave rend lang zal hij leven door alle leerlingen ontvangen en werden hij en zijn echtgenote met ver sierselen keurig aangekleed. Op 25 augustus 1972 begon Overmars zijn werkzaamheden aan de R K. basisschool Onze We reld. Het was zijn eerste school waar hij als onderwijzer begon Deze school was toen nog geves tigd in de oude St Josefschool waar nu de Moespot is Na twee jaar was de nieuwe school aan de W van Amerstoortstraat klaar en verhuisde de school begin 1975 Het was wel zijn bedoeling dat hij na voldoende ervaring te hebben opgedaan van school zou verande ren Dit is echter niet doorgegaan Meester Overmars en zijn vrouw werden onverwacht in de bloemetjes gezet Van ieder leerling ontving de meester een bloem Toen zes jaar geleden het toenma lige hoofd de heer Lucas vertrok, werd de heer Overmars als hoofd van de school aangesteld Vorig jaar fuseerden de beide R.K basis scholen en werden Onze Wereld en de St Jozefschool éen school Men ging verder in de school aan de W van Amersfoortstraat onder de naam St. Josefschool Meester Stef legde uit dat gezien de collegialiteit en de fijne wijze van samenwerking dit jubileum niet on gemerkt voorbij gegaan mocht wor den. Een lid van de oudercommis sie en van de beheersraad lieten hun woorden gepaard gaan met een leuke attentie waarbij ook de echtgenote van de hoofdmeester niet werd vergeten Door de leerlingen was ook het een en ander op papier gezet wat door een afgevaardigde van elke klas werd voorgelezen Meester Ed Overmars en zijn vrouw stonden sprakeloos bij dit feestelijk gebeu ren en dankten iedereen voor de geweldige verrassing Bij het betre den van de school kreeg meester Ed van iedere leerling een bloem aangeboden in de school werd de middag gezellig doorgebracht. Er kon naar sprookjesverhalen wor den geluisterd, er was een poppen kast en een groot aantal spelen waar men zich mee bezig kon houden Bovendien was er een disco Met ingang van 1 augustus wordt in verband met de nieuwe wet de basisschool en de kleuterschool samen gevoegd tot een school voor het basisonderwijs. De kleu terschool blijft voorlopig nog waar zij nu is. daar er in de andere school onvoldoende ruimte is Men hoopt echter dat dit spoedig opgelost zal worden. In de avond uren was er ook nog een bijeenkomst met het schoolbestuur. Ook hier werd de jubilaris nogmaals hartelijk toege sproken en mocht hij ook nu een leuke attentie in ontvangst nemen LEUSDEN - De toekomst van Stichting TussenTijds, voor mensen met veel vrije tijd, lijkt voor wat de finan ciën betreft verzekerd. Tij dens de laatste bespreking van TussenTijds met de ge meente en de drie kerken, die deelnemen in de stichting, is het vertrouwen uitgesproken in het funktioneren van Tus senTijds. Burgemeester en wethouders zullen de ge meenteraad in ieder geval voorstellen de subsidie voor 1985 opnieuw te verlenen. Een en ander werd duidelijk tij dens de vergadering van de pla nadviesgroep Leusden, die de ge meente adviseert over sociaal-cul turele- en welzijnszaken Ambtelijk secretaris van de planadviesgroep, Marcel Pellikaan, bevestigde het bericht in deze krant dat er de afgelopen maanden op bestuurlijk nivo bij TussenTijds iets aan de hand is geweest. Dat er sprake zou zijn van een impasse, zoals wij meldden, vond hij te sterk geformu leerd ..Feit is dat door het opstap pen van de voorzitter en de secre taris, om uiteenlopende redenen, enkele vacatures in het bestuur zijn ontstaan, die voorlopig zijn ver vuld," aldus Pellikaan. Het funktio neren van TussenTijds is daarna door de medewerkers kritisch on der de loep genomen Over het funktioneren wilde de stichting de drie deelnemende ker ken en de gemeente een uitspraak laten doen Zij hebben geconclu deerd. aan de hand van de aktivi- teitenlijst en het aantal bezoekers, dat het werk van TussenTijds be moedigen is. Wat de aktiviteiten voor men sen met veel vrije tijd (onder anderen werklozen, WAO'ers, gepensioneerden) betreft is be sloten dat meer het accent zal worden gelegd op de goedlopen de projecten. De aktiviteiten waarvoor minder animo is, zul len worden afgestoten. LEUSDEN - De openbare ver gadering van de commissie Welzijn en Onderwijs vindt plaats op maan dag 4 maart 1985 om 20 00 uur in de commissiekamer van het ge meentehuis aan 't Erf 1 te Leusden De agenda ziet er als volgt uit - Opening - Notulen. Vaststelling van het verslag van de vergadering gehouden op 4 februari jl. Mededelingen. Vaststelling Overgangshuisvés-/ tingsoverzicht basisscholen; A Voorlopige vaststelling be drag van de administratiekosten ex artikel 101achtste lid van de Lager-onderwijswet 1920 over 1984; B Vaststelling exploitatie ver goeding gewoon lager onderwijs 1984 ex artikel 101 van de La- ger-onderwijswet Woon- en werkgebied nabij de Valleilaan (bocht Middenweg- Noorderrandweg); - Emancipatie-subsidies 1985. - Werkverslag Beroepskracht; - Subsidie Stichting Volkstuin complexen. - Renteloze lening Muziekvereni ging Lisiduna; - Garantieverlening ten behoeve van de Stichting Valleiconcer ten; - Subsidieverzoek Cinemaclub ,,de Korf"; - Rondvraag. - Sluiting ACHTERVELD - Tijdens de Caranvalsdagen zijn bij alle eve nementen een groot aantal fo to's gemaakt. De foto's zijn vanaf vandaag te bezichtigen bij de firma van Bekkum aan de Jan van Arkelweg en kunnen daar dan ook besteld worden. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van mu ziekvereniging D.W.S. zal zater dag weer een container worden geplaatst op het Groot Achter veldplein. Degenen die hun oud papier op willen ruimen kunnen dit in bedoelde container komen deponeren. Zij die door bijzondere omstan digheden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te komen brengen kunnen dit telefonisch melden bij W. van Hamersveld, telefoon 03425-1688 en W Wou ters. telefoon 033-941197. Inwo ners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier eventueel ook deponeren bij W Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden blijven erbij dat de autoslope rij en de caravans van een woonwagenfamilie aan 't Sluisje verhuisd moeten wor den naar het terreintje aan de Valleilaan/Middenweg in de wijk de Wetering. Het be stuurlijk overleg met de pro vincie, dat wethouder Jan Wagenaar vorige week per se wilde hebben, over een ande re lokatie voor de autosloop, heeft geen vruchten afgewor pen. In een voorstel aan de gemeen teraad vragen B W. om een uitspraak over de aanvaardbaar heid van de plaats aan de Vallei- laan/Middenweg, waar nu nog de tijdelijke tuinvuilstortplaats ligt. Ko mende maandag wordt dit voorstel behandeld in de raadscommissie welzijn onderwijs. Een dag erna komt het aan de orde in de raads commissie openbare werken ruimtelijke ordening. B. W laten de raadsleden weten dat de alternatieve lokatie voor de autosloperij van de woon wagenfamilie aan de Zwarte Goor- derweg in Stoutenburg door de provincie uit planologische overwe gingen is afgewezen. Daarnaast voldoet de plek niet aan de door het Rijk en de provincie noodzakelijke gestelde criteria. Zoals bekend moet de woonwa genfamilie met haar handel weg bij 't Sluisje langs het Valleikanaal. omdal vestiging daar in feite ille gaal is ofschoon de gemeente de situatie zelf in het leven heeft ge roepen. Van de kant van de provin ciale overheid zijn er echter on overkomelijke bezwaren op grond van planologische en milieu-tech nische redenen (vervuiling van het kanaal). De politiek in Leusden is tot op heden niet zo gecharmeerd van de gekozen lokatie aan de Valleilaan/ Middenweg. Met uitzondering van de VVD en D'66 toonden deze maand de raadsfracties zich een pertinent tegenstander van de ver huizing van de autosloop naar de voorgestelde plek in „de Wete ring". VVD en D'66 zijn wat gema tigder in hun oordeel. (advertentie) Leer de vreemde taal goed spreken Via professionele aanpaV Op de door u gewenste tijd (overdag of s avonds) In uw eigen tempo Op uw eigen nivo Met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Voor inlichtingen: (033) 729097.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3