oda (zon.) doet weer volop mee ida '46 en Benschop tuden qeliike tred Dames Green Giants in Huizen onderuit Punt voor Achterveld tegen Olympia: 0-0 Roda (zo.) met de bus naar polder TTCL wint van Barna 1-0 overwinning op BFC: m [sdenaren op de valreep langszij: 1-1 Rob Ton naar Baarn (zat.) W Damesschietclub 'n Rapport typen fr ver menigvuldigen uitbesteden: vaak dé oplossing KI/l/IEK Ier R 'et la oed\ hoèl 'DEN - Roda-zondag heeft de kans om zich weer in de om de bovenste (promotie)plaatsen te mengen met i handen aangegrepen. Het hoger genoteerde BFC _met 1-0 een halt toegeroepen, ia" ns nam R°da '46 door positieve resultaat verder nd van de degradatie-zone, zodat de Leusdenaren die 'volks °9 ,oe de hete adem van de onderste drie in de nek "en, nu zonder zorgen de rit kunnen vervolgen. Dat was de winst op de Bussumers de grootste vooruitgang die '46 boekte. De toekomst kan met meer vertrouwen oet worden gezien, hoe de komende belangrijke duels Hen uitpakken. Lonclusie die trainer Rob Ton enigszins deelde. „We (r nog niet helemaal, maar het gat met de kritieke zone I steeds groter. En dat is naast de overwinning op BFC gunstige ontwikkeling. Dat we dankzij onze eigen zege i nederlagen van de kopgroep de aansluiting hebben Inden, is een tweede meevaller. De ontmoeting tegen Irveevogels wordt voor Roda '46 zondag in de polder het allergrootste belang, een duel van de waarheid. Pak ■r één of meer punten dan doe je als ploeg zeker in de isse A weer volop mee", aldus een zichtbaar gelukkige (trainer. Het spelpeil liet in de wedstrijd tussen Roda en BFC veel te wen sen over, zeker aan de zijde van het Bussumse BFC dat in teite voor de derde maal op rij als titel kandidaat bij uitstek door de mand viel. Maar ook de Bussu mers zitten na het verlies nog in de race en kunnen nog blijven ho pen op een snelle terugkeer in de hoofdklasse. Met een gewijzigde basisopstel ling trad Roda '46. BFC tegemoet De blessure van middenvelder Jaap Zweineburg was nog niet ge nezen terwijl ook doelman Gert Osnabrugge nog niet van de partij kon zijn. Michel Vrijhoef nam op nieuw de honneurs tussen de pa len waar. Peter Knijf werd door Rob Ton voor het eerst dit seizoen op het middenveld geposteerd, waardoor in de punt van de aan val een plaats voor Hans Vrijhoef vrij kwam Tezamen met John Janssen (rechtsbuiten) en Bobby Schoordijk (linksbuiten) moest h'T/ S: ---- -- geeltter BFC 'ers het nakijken. i L° 65 481 Hans Vrijhoef voor het Roda-ge- vaar zorgen. Bas Peters had weer eens de leidersrol op het midden veld toebedeeld gekregen. De li bero-positie van Jan van Eyden werd daardoor met een duel ge prolongeerd Na de eerste saaie openingsminu ten, viel in de 3e minuut reeds het eerste wapenfeit te noteren. Voor stopper Mare Swarte stuurde Bas Peters op rechts de diepte in. Zijn voorzet was echter iets te laag. John Janssen reageerde wel. maar moest zijn poging om de bal te raken met een lichte blessure bekopen. De Buiningparkers pro beerden in deze aanvangsfase wel het spel te maken, hoewel dat niet erg overtuigend ging. Een af standschot van Bas Peters werd in tweede instantie ternauwer nood door de grabbelende BFC- keeper gepakt terwijl de Roda- aanvoerder even later met een in draaiende corner opnieuw de BFC-defensie op de proef stelde. Maar ook ditmaal hield BFC het doel schoon. In de 12e minuut moest de Bus- sumse-goalie toch het entwoord schuldig blijven nadat een als voorzet bedoelde wilde trap van de uit vorm zijnde Hans Heyman zoveel paniek in de BFC-defensie veroorzaakte, dat men niet in staat bleek om het leder op te rui men. Hans Vrijhoef liet zich deze doelrijpe kans niet ontnemen en schoot van dichtbij Roda '46 aan de leiding: 1-0. En daarmee kreeg de zondag-elf op dat moment loon naar werken want BFC had aan vallend nog helemaal niets weten klaarte spelen. KANSEN Maar als zo vaak liet Roda na de openingstreffer de touwtjes vieren. BFC kon daardoor vrij eenvoudig de aanval op zoeken, omdat Roda '46 met name op het middenveld terrein prijs gaf. Bijna troefde BFC deze lankmoe digheid af, maar met een kat achtige beweging kon de degelijk keepende Michel Vrijhoef een ver rassende inzet van de rechterkant onschadelijk maken. Meer kan- Het enige doelpunt van Roda-zondag in de maak De man die uithaalt is Hans Vrijhoef. sen Kregen de Bussumers niet Roda '46 daarentegen wel. Ruim een half uur onderweg, werd John Janssen op zijn geliefkoosde wijze in de vrije ruimte gelan ceerd. In plaats van de baldirect op zijn pantoffel te nemen, ver koos hij het vrije veld op de linker flank. Het gevaar leek daardoor voor BFC geweken. Niets was echter minder waar. De voorzet van de Roda-speler stuiterde in het centrum prompt voor de voe ten van Bobby Schoordijk, die zich geen moment bedacht en meteen uithaalde. Keihard spatte de pegel op het lichaam van een BFC-verdediger uiteen, toen was het de beurt aan Hans Vrijhoef om de bal in het BFC-doel te depone ren. Maar ook hij zag zijn inzet gekeerd. De grootste mogelijk heid om de score uit te bouwen, liet Roda '46 dus helaas liggen. In de slotfase van het eerste deel probeerden de Leusdenaren met het accent op de defensie de voorsprong te consolideren, en nog slechts via counters de aan val op te zoeken. BFC wist met deze tactiek geen raad en kon Eeen openingen vinden zodat de ussumers met een 1-0 achter stand de kleedkamers konden op zoeken. OFFENSIEF In de tweede helft ontketende BFC vanaf de aftrap een hevig of fensief. Een ziedend schot nog net geblokkeerd door verdediger Benny Wittenberg, werd gevolgd door een drietal corners. Bij de laatste hoekschop, leek BFC de gelijkmaker te gaan scoren toen een aanvaller vrij voor het inkop pen had. Kansloos werd keeper Vrijhoef gepasseerd, maar op de doellijn bracht Hans Heymen met zijn hoofd redding. Roda '46 kroop door het oog van de naald De wedstrijd werd er n? de hervat ting wat beter op, eerder slechter vooral het gebrek aan conditie en wedstrijdritme brak een groot aantal spelers al snel op. Ook de Bussumers konden hun aspiraties in het geheel niet met spranke lend voetbal waarmaken. Het was voor Roda '46 jammer dat Johnny Janssen en Peter Knijf de kansen om de stand naar 2-0 te tillen, niet konden verzilveren. Zo kon BFC blijven hopen op een beter resul taat. Trainer Rob Ton zag dit gevaar tijdig in en bracht middenvelder Ruud Huygens voor aanvaller Hans Vrijhoef in de ploeg Peter Knijf kwam daardoor op zijn oude stek terecht. Echt veel maakte deze wissel niet uit, omdat ook Ruud Huygens geen enkele lijn meer in het Roda-gelederen kon brengen. Lukraak werden de bal len naar voren getrapt. Een tac tiek die ook BFC hanteerde, maar dan met de bedoeling om de Roda-defensie te verschalken Het Roda-verdedigingscentrum stond echter pal. Libero Jan van Eyden, voorstopper Mare Swarte en de foutloos keepende Michel Vrijhoef lieten zich niet verrassen. Roda '46 haalde op BFC een nut tige 1-0 zege Zonder tot hoog staand voetbal te komen Daar had geen enkele Roda-speler moeite mee, want alleen de winst telde. ACHTERVELD - Achterveld speelde zondagmiddag een uit wedstrijd tegen Olympia uit Hil versum, geen al te gemakkelijke tegenstander. In verband met blessure en ziekte moest Ach terveld H. van Rossum en A. Tolboom missen. In plaats van de vertrokken W. Schimmel was Jos Koot opgesteld, terwijl de oude rot in het vak A. Voogt als laatste man ging spelen. De uit slag werd 0-0 In de eerste speelhelft was Olym pia de iets betere ploeg. De Hil versummers waren veelvuldig in de aanval en Achterveld moest heel wat hoekschoppen wegge ven om verder onheil te voorko men. Keeper G. v.d Bedum wist tot driemaal toe goed te redden. Ook Achterveld kreeg enkele kan sen maar die hadden geen suc ces. C. Horst kopte net over en M. Boonen kopte juist naast. Het van 18 meter afgevuurde schot van M. Boonen belandde tegen de lat. Na de rust kwamen beide teams ongewijzigd in het veld. Achter veld speelde beter dan in de eer ste helft en ging meer in de aan val. Dat resulteerde in de 14e mi nuut in een kans voor M Boonen Achterveld zag een goal al zitten maar helaas, Boonen prikte de bal wel buiten bereik van de Olympia-keeper in de richting van het doel maar de bal ging net naast. Achterveld bleef aandrin gen doch kon tegen de lange en trapvaste Olympia-verdedigers geen vuist maken. SVA moest echter oppassen voor de snelle en soms gevaarlijke uitvallen van de tegenpartij Keeper G. v.d. Be dum beheerste door steeds goed uit te lopen het gehele 16 meter- gebied en was voor de Olympia- voorwaartsen onpasseerbaar. Ongeveer 7 minuten voor het eind zag het er voor Achterveld even hoopvol uit C. Horst ging alleen door en passte op E de Jong. Deze schoot in de korte hoek. Maar raakte nu ook weer de paal zodat succes uitbleef LEUSDEN - Zondag 10 maart zal de Roda-zondag met de bus naar Lelystad vertrekken om de belangrij ke ontmoeting tegen Zuiderzeevogels af te werken. Degene die de zon dag-elf bij deze belangrijke wedstrijd wil steunen, kan de rit naar de polder met de spelersgroep meemaken. Er is nog een aantal plaatsen in de bus beschikbaar. De kos ten voor volwassenen be dragen ongeveer 6 - ter wijl de jeugd zo'n 3,50 moet neertellen. Opgeven al leen deze week mogelijk bij de beheerders van de Roda- kantine. Wie het eerst komt, het eerst maalt, want vol is vol. De overige uitslagen waren. Aantal punten Ditmaal waren er maar zeven leden 2 Anneke Oudshoorn die deelnamen aan de onderlinge 2 BePBmal schietwedstrijd voor dames Het was 4. Jeannette Vos Ria Vos die de eerste plaats behaalde 5 '°y Kok mot 85 punten. 10 punten minder dan- T> Annelies Huurdeman de vorige keer Anja van Rossum 80 80 72 71. 70 50 staat I zie» 3-up EN - Onder het mom van voorzichtigheid is de moe- t de porseleinkast hebben de Roda-zaterdag en Ben- na een bijna drie maanden voetballoos tijdperk de titie in de hoofdklasse van de afdeling Utrecht hervat. 1 behoedzaam pakten beide ploegen dus de voetbal- weer op. itiek die beide trainers uitgestippeld hadden was zui- ericht op het niet willen verliezen en was nagenoeg Bk: een gesloten defensie, een versterkt middenveld ,je ee of drie hangende spitsen. Geen systeem dat borg II ZIC) voor een spectaculair duel. jongt lerd het treffen tussen Roda'46 en Benschop dan ook veel fet spel speelde zich voornamelijk op het overvolle jortnveld af, het aantal doelrijpe kansen was op de vin- node1 an een hand te tellen. Benschop trof na de hervatting ir Kia rste de roos. Op de valreep kwamen de Leusdenaren an di nd langszij (1-1). Daarmee kregen beide ploegen waar L il °P hadden, en voldeden volledig aan het doel: voor- d0uj bh nederlaag. k at kn krijt ne vi iner Richard Beumer kon iks de vele weken competi- niet over een volledige beschikken. Om diverse moesten voorstopper in Pluuren (blessure) en lartjes (familieomstandig- verstek laten gaan. Wil- Pas en Rembert Groen- imen de open gevallen in. Roda-voorstopper bete- jat de rentree na een aan- •n in het tweede gespeeld in terwijl Rembert Groen- herverkiezing op een ongewone plaats vierde Iden) ,,lk had gewoon- n andere mogelijkheden •m moest ik ook voor een ind spelconcept kiezen", Ie Richard Beumer des- iWij kunnen nou een- •t het spel maken, dat ligt ken naar de middenlime pas storen, was de op- lie de Roda-oefenmeester manschappen meegaf "i ook Benschop een systeem hanteerde en lenig risico van achteruit 'al wilde opbouwen met animator ex-FC Utrecht- t Hildebrand op het mid- ontwikkelde zich een geheel in het teken van pzichtiqheid stond. Veel ri sicoloze breedte-passes, terug speelballen op de keeper en wei nig echte aanvallende bedoelin gen, het beeld dat het publiek na het beginsignaal van de kort flui tende arbiter van Raay voorge schoteld kreeg. Beide teams ke ken dus de kat uit de boom. Ruim vijf minuten onderweg kwam Fokko van Leyenhorst voor het eerst van zijn directe tegenstan der los na een diepte-pass van Rembert Groenman. In plaats van zelf een schot op het Benschop- doel te wagen, probeerde de Roda-rechts-buiten Coen van Dijk in stelling te brengen. Zijn inzet smoorde in een overbezet straf schopgebied Even later eta leerde Bert Staubach een hoog standje, maar zijn volley scheerde net over de lat. Hiermee was de koek aan Roda-zijde op, want wat midvoor Ton Kaspers en linksbui ten Coen van Dijk ook in gedachte hadden, het liep bij gebrek aan zuiverheid en mankracht op de hechte defensie van Benschop stuk. In de 20e minuut kreeg Benschop de eerste redelijke kans, toen Wil fred v.d. Pas iets te nadrukkelijk in de rug van een Benschop-speler liep. De vrije trap van zo'n meter of twintig ging nog over maar Roda was gewaarschuwd Want nog geen vijf minuten later moest keeper Berry Buunk echt naar de hoek om een afstandspegel on schadelijk te maken. MISSER Bijna een half uur gespeeld, mochten de Leusdenaren op een riante positie (rand 16-meter) een directe vrije trap nemen. Fokko van Leyenhorst belastte zich met dit kanwei. Met effect wilde de naar zijn vorm zoekende Roda- speler de Benschop-muur omzei len Dat lukte, maar het leder ver dween ook langs de verkeerde kant van de paal Roda ontwikkelde in deze fase een hevig offensief, hoewel dat maar van korte duur was Na een doorbraak van de naar links uitge weken Ton Kaspers kon de voor zet door de hard werkende Coen van Dijk net niet worden afgerond. De openingstreffer hing in de lucht en had in feite ook moeten vallen toen Rembert Groenman hoog in het centrum opnieuw Coen van Dijk lanceerde. Wederom strandde de inzet van de Leusdenaar op een Benschop per, maar ditmaal stuiterde het speeltuig pardoes voor de voeten van de naar voren opgerukte ver dediger Teus Heemsbergen, die twee meter voor het doel staand een niet te missen kans kreeg. Hoe die het voor elkaar kreeg is nog een raadsel. Zijn doelpoging verdween hoog over het bijna lege doel. Een dure misser in een duel waarin het aantal serieuze kansen zeker niet voor het opra pen lag. Benschop was snel over de schrik heen en hield tot de pauze de deur hermetisch dicht. Na de hervatting gingen beide teams op de ingeslagen weg voort en bleven dus volharden in coun tervoetbal. Het duurde lang voor dat er weer enig leven in de brou werij kwam. Pas halverwege viel aan de rechterkant een gave een twee tussen de zwak spelende Hans Ruiterberg en Fokko van Leyenhorst te bewonderen. Onge hinderd kon de Roda-rechtsbuiten de 16-meter binnen rukken, maar hij verkoos een pass op de naar binnen stormende Coen van Dijk. Maar ook nu kreeg pechvogel Van Dijk niet zijn sterke rechterbeen tegen de bal en weer zag Roda'46 een reële kans aan haar neus voorbij gaan. Toen kort daarna Coen van Dijk bij een actie in de 'sandwich' werd genomen en daarvoor een vrije trap tege-n kreeg tot ieders verbazing, was de boot aan. Met weinig vriendelijke woorden aan het adres van de ar biter maakte hij zijn ongenoegen kenbaar. Een boeking was het ge volg, zijn derde op rij. Daarmee was voor Coen van Dijk de pech compleet, want een lang- LEUSDEN - Zaterdag wilden de dames van de Green Giants weer eens het zoet der overwinning smaken. De Quick Run ners uit Huizen moest voor eigen publiek dan een nederlaag worden toegebracht. Op grond van de huidige ranglijst - de Hulzense dames stonden slechts één plaats hoger geno teerd - moesten de Leusdenaren in staat worden geacht om dit karwei te klaren. Lang zag het er naar uit dat de Giants weer punten aan het totaal zouden gaan toevoegen, maar via een gelijke stand bij rust (29-29) verscheen er uiteindelijk toch een geflatteerde 63-41 nederlaag op het scorebord. Toch kwamen de groenhemden uitstekend uit de startblokken. Het tempo lag meteen hoog, het- Ton Kaspers in een stijlvolle passeerbeweging durige schorsing zal hoogstwaar schijnlijk het pijnlijke gevolg zijn. Het was maar goed dat keeper Berry Buunk alert reageerde toen de arbiter het buitenspel-geval ne geerde en de Benschop-aanvaller alleen door mocht gaan. Gedurfd hield de Roda-doelman zijn hok schoon Toen moest hij kort daarna capituleren bij een hard schot dat de geheel vrij gelaten 'Benschopper' uit een corner op het Roda-doel kon afvuren. Via het lichaam van de sober spe lende Robert de Haan verdween het leder in de touwen: 0-1 Eindelijk was de score openge broken, maar wat Roda betreft na tuurlijk aan de verkeerde kant. Ri chard Beumer nam meteen maat regelen Rembert Groenman moest plaatsmaken voor aanval ler Michel Ombach waardoor de voorhoede op vier man sterk kwam. Kort voor tijd had Roda met dit slotoffensief succes. Een vrije trap werd door Fokko van Leyen horst listig bij de tweede paal ge deponeerd. Ton Kaspers tilde Roda vervolgens op een gelijke hoogte 1-1 Trainer Richard Beumer was niet ontevreden over het ver toonde spel en het resultaat in het eerste duel na de winter stop, al besefte de scheidende oefenmeester terdege dat ene punt met het oog op een even tuele tweede plaats te weinig is. ,,We zullen wel zien hoever we dit jaar nu nog zullen komen, ons echte doel is gericht op handhaven. Alles wat we daar naast kunnen pakken is meege nomen". geen een uitermate levendig spel- beeld te zien gaf. Keihard moest er aan beide zijden worden ge werkt om openingen te vinden en punten te scoren. De man-to-man tactiek van de Quick Runners werd door de Leusdenaren her haaldelijk voor schut gezet, omdat de ingestudeerde spelpatronen, die een dergelijk opgebouwd ver- dedigingsblok uiteen moet rafe len, vruchten afwierpen. Ook de break-out resulteerde in een aantal treffers. Maar aange zien de Runners" ook dit spelle tje beheersten, hielden de teams elkaar goed in evenwicht. De 29- 29 stand bij rust onderstreepte dit. Maar in de tweede helft liep het aan Green Giants-zijde niet zo vlot meer Het hoge tempo van de eerste helft had teveel van de krachten gevergd. Green Giants moest tol betalen voor haar in spanningen van voor de rust. Daarbij kwam ook nog het feit dat de zone-verdediging waartoe de Huizense dames waren overge schakeld, de grootste problemen voor de Green Giants opleverde. Te statisch en te slordig werden de aanvalsacties uitgevoerd, zo dat de Quick Runners vrij eenvou dig het gevaar in de kiem kon smoren. Toen de Quick Runners langzaam de voorsprong begon uit te bou wen, liet de Green Giants het hoofd een beetje hangen, waar door het voor de Huizenaren nog gemakkelijker werd om de eind zege veilig te stellen De Green Giants trok tenslotte met 63-41 aan het kortste eind LEUSDEN-Het standaardteam van Tafel Tennis Club Leusden heeft de competitiewedstrijd te gen Barna 1 uit Utrecht met een ruime 8-2 overwinning afgeslo ten. Anders dan de uitslag misschien doet vermoeden, hebben de he ren Vogel, Van den Bree en Un- kraut geen gemakkelijke avond gehad Er moest hard geknokt worden om de vierde zege in suc cessie te behalen. Maar aange zien het vechten gecombineerd werd met gevarieerd aanvalsspel en met degelijk verdedigerswerk, dat technisch en tactisch gezien goed onderbouwd was, stonden de meeste wedstrijden op uitste kend nivo. Jan Vogel was weer in zijn oude doen en speelde erg geconcen treerd Alle singles sloot de nieuw bakken club kampioen winnend af. Ook teamgenoot Piet van den Bree tikte met vaste hand drie te genstanders van de tafel. Alleen Robert Jan Unkraut moest zich te vreden stellen met slechts twee winstpartijen, die overigens van prima gehalte waren Kortom, het TTCL-drietal leverde vakwerk af Het enige schoonheidsfoutje in dit duel was het dubbelspel. De dub bel ging voor TTCL verloren, om dat de combinatie Unkraut/Van den Bree onvoldoende op elkaar ingespeeld was en door het gestegen Utrechtse koppel te recht op de vingers getikt werd. Consequenties had deze neder laag in het geheel niet, maar het is wel zaak om als dubbel voortaan goed beslagen ten ijs te komen. Want dan wordt het behalen van het kampioenschap in de 3e klasse voor de Leusdenaren hele maal een fluitje van een cent Al leen Woerden kan de naar een ti tel hunkerende TTCL-formatie nog in het laatste duel van de eer ste competitiehelft punten afsnoe pen Voorlopig gaat TTCL echter zonder puntenverlies fier aan kop. Rob Ton LEUSDEN - Bunschoter Rob Ton, de huidige oefenmeester van de Roda-zondag. heeft inmiddels weer onderdak gevonden bij een nieuwe club in de regio. Met ingang van het komende sei zoen ('85-"86) gaat Rob Ton de scepter zwaaien bij zaterdag hoofdklasser Baarn. Dat zijn nieuwe 'werkgever' als de tijd daar is nog uitkomt in de hoog ste klasse van de zaterdag-afde ling lijkt onwaarschijnlijk. Baarn is momenteel de voornaamste kan didaat voor één van de drie degra datie-plaatsen zodat het er naar uitziet dat de Bunschoter die twee jaar bij Roda 14 volmaakt, op 1e klas nivo zijn activiteiten zal ver volgen. (advertentie) typen, kopiëren, sneldruk, afwerking, rapportvervaar- diging, direct mail t\/J Vs i centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824*

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5