m irste team-tiental SV Leusden veilig ivival en Antilopen deden ser dan alleen korfballen Trim- en Toerclub Leusden klaar voor nieuwe seizoen CL 4i isitief Atletiekclub Triathlon houdt „honderdplusloop" 6-4 winst op Driebergen/Doorn: »,-L -|ns: „Wat een wedstrijd,wat een scheidsrechter" M TttAL vltAI.AkYS Trentelmantrofee voor Willy van Trigt Vergadering vvlos Impala i,-l 9,- 5,- ,50 9,- eer belangrijke keukenshow donderdag 7-vrijdag 8 en zaterdag 9 maart „De Hertog van Gelre" JINSDAG 5 MAART 1985 JEN - Met nog drie competitiewedstrijden voor de heeft het eerste tiental van de Schaak Vereniging 'en, debutant in de 1e klasse van de Sticht-Gooische, ■efinitief in veiligheid weten te brengen. De 6-4 over- ag op het lager geklasseerde Driebergen/Doorn lag na leizame puntendeling tegen het Pion aan deze gun- ontwikkeling ten grondslag. Oe geschiedenis zal zich pk niet herhalen. Leusden handhaaft zich zeker op 1e jveau, hoe de resterende duels tegen de koplopers, foort en Soest, en het Spakenburgse En Passant ook jitvallen. 5,-| |0n dat (weer) gehandicapt t karwei tegen Doorn/Drie- begon - Bert Uneken, |ud Berg en H. Voskamp Sfwezig - had alles behalve fsemstart. gsdenaren keken in eerste tegen een 2-0 achter- an: Wim Velker en E. Hal vesten het onderspit del deze missers bleef het l'usden later op de avond want de andere spelers n punten in de wacht, f Gert Jan Frobërg, kop- arry Vossebeld, de weer aanwezige Carel Vos en last but not least Joop van Santen maak ten de achterstand met vier gave triomfen goed, zodat de stand er plots veel vriendelijker uitzag. Toen daarna Jan Snijders zijn op ponent een remise afdwong en vader en zoon Zijlstra eveneens met een puntendeling genoegen namen, was de buit reeds binnen. Cees Kerkhof bepaalde tenslotte de eindstand op 6-4. De invallers hadden dus met 2 punten uit 3 partijen een groot aandeel in de eindzege, en beves tigden daarmee nog eens het feit dat Leusden in de breedte sterk is en over veel jeugdig talent be schikt. Het wordt eigenlijk hoog tijd dat het bestuur van SVL eens nagaat of de jeugd niet nu al in aanmerking komt voor een vaste stek in het 'topteam". Leusden 1 staat nu op een vierde plaats achter Amersfoort, Soest en Ons Genoegen. Woensdag 13 maart staat de ontmoeting tegen Amersfoort 2 op de nominatie. Dan zullen de Leusdense scha kers moeten bewijzen of ze dit sei zoen nog verder willen reiken, dan de huidige middenmootposi- tie. In de huiscompetitie werd afgelo pen woensdag opvallend vaak re mise gespeeld terwijl er ook een viertal partijen moesten worden afgebroken. Aan de kop van de ranglijst veranderde niet veel. Harry Vossebeld bleef ondanks zijn nog open staande partij tegen T Reitsma eenzaam aan de lei ding. Peter Sonder kwam weer in hot goede spoor dankzij een zege op Radboud Berg. Joop van San ten zette zijn opmars voort door een fraaie overwinning op mede bestuurslid Cees Kerkhof die waarschijnlijk al zijn energie in de bondscompetitie gestopt had. G. Fröberg en E. Halkes scoorden een vol punt tegen T. Zijlstra en P. de Jager. De uitslagen van de 23e ronde SVL- huiscompetitie E Verschuur-A Aldenzee 0-1 J Boot-R.Visser afg P. de Jong-H. Oosting 0-1 L. Buurlage - J v.d Tang V2-V2 H. v Egdom - G te Winkel V2-V2 W. Schouten-A. v.d Steeg 1-0 R v Loon - R Staal V2-V2 H. v. Dalen - K. Linse afg. L Boogaard - C. Veenendaal afg. A. Valkenburg - Z Vroon V2-V2 A Wisman-H. Mus 1-0 W v.d. Wetering - T Elschot %-W M Roozenburg - T. Wuts 1-0 J. d. Jager - H. Kroes V2-V2 D. v. Ooik - H Voskamp V2-V2 T. Reitsma - H Vossebeld afg. P. Sonder-R. Berg 1-0 G. Fröberg-T. Zijlstra 1-0 J v. Santen-C. Kerkhof 1-0 E. Eveleens - W Velker V2-V2 E. Halkes-Pd. Jager 1-0 JEUGD De jeugdcomptitie telde slechts 4 partijen. De uitslagen waren al dus: R. Staal - G. Geerders 0-1 S. v Bruynsvoort-R.J. Bijlsma 1-0 R. v 't Klooster-G v.d. Weerd afg G. Wisman-J. v. Blerk 0-1 Woensdag 27 februari werd ook een begin gemaakt met de indivi duele schoolschaak-kampioen- schappen voor jongens en meis jes van de Leusdense basisscho len. De 6e-klassers waren het eerst aan de beurt. Een kleine dertig kinderen verschepen op het ap pèl. De beste tien plaatsten zich voor de grote finale die over vijf weken zal plaatsvinden; en dat zijn: Gavin Zijlstra, Sander Schimmel, Sander Berg, Olaf Meerveld, Say Terlouw, Roland Moed, John Zon neveld. Matthijs Stevens, Pascal Frankevoort en Tony Hessels. Zij hebben zich voor de grote eind strijd geklasseerd 5,-1 SDEN - De confronta- en Antilopen en Revi le laatste ronde van de mpetitie leek afgelo- aterdag in de Barne- Veluwehal soms meer veldslag dan op een (streek)duel dat in het itond van promotie en atie. Vooral in de helft raakten de ge ren zowel in als buiten I aardig verhit. Ook na ging de „slag" nog even door en kon noqnet een heuse „bokspartij' tussen Antilopen-trainer Herman Bruins en een Revival-speler worden voorkomen. Scheids rechter Treure stond erbij en keek ernaar zoals hij dat ook tijdens het duel gedaan had. Zijn zwakke leiding lag in feite aan deze uitspattingen ten grondslag. Tussen de bedrij ven door werd er ook nog gekorfbald. Antilopen en Re vival deelden de punten (8-8). being! 1 trkf n afgJ i2 allf sea kd P afgj irioertf f oitii MM e gezichten op de Antilopen-bank. De wedstrijd die voor Antilopen en voor Revival nog van belang was, ging moeizaam van start. Zeker aan Antilopen-zijde. De eer ste aanval kon tegen de fysiek sterkere Revival-spelers weinig uit richten Met name Koos Meinsma viel in dit aanvalsvak door de mand, terwijl daarentegen het andere An tilopen-vak verdedigend nogal veel gaten liet vallen. Revival nam direct met 2-0 de leiding, maar na de vakkenwissel schoten de dames Nancy Lahey en Joyce Osnabrug- ge Antilopen langszij 2-2 Maar opnieuw nam Revival een voor sprong van twee punten (4-2), om dat de Antilopen-verdediging de dames en heren uit Terschuur te veel ruimte bood terwijl de Leus dense aanval bleef volharden in het missen van kansen Maar binnen drie minuten had de lange Frans ter Maten met twee treffers de schade hersteld (4-4) In de resterende minuten voor de pauze, was het Revival weer dat alle gelegenheid kreeg om de score uit te bouwen Twee listige ballen van de Revival heer bepaalden de ruststand op 6-4. In de tweede helft werd de wed strijd niet aantrekkelijker. Integen deel. Door het warrige fluiten van arbiter Treure, die bijna iedere overtreding met de mantel der lief de bedekte, werd het treffen steeds grimmiger. Na drie minuten had Nancy Lahey succes (6-5) en leek Antilopen langzaam maar zeker Revival haar wil op te leggen, maar ook in dit vak liep het plots bij de Leusdenaren niet zo vlot meer Trainer Bruins zag dit met lede ogen aan en wisselde Frans ter Maten voor Jerry Urbach Een wis sel die bij het publiek vreemd over kwam omdat niet Frans ter Maten de enige was die op dat moment matig acteerde, maar ook andere heren voor vervanging in aanmer king kwamen. Even later werd dit toch redelijk succesvolle vak hele- Het begin van een incidentje. Hermans Bruins krijgt woorden met een speler van Revival. maal uit elkaar gehaald toen Ri chard Urbach plaats moest maken voor de fysiek sterkere Laurens Kalleveen. Met nog zo n 10 minu ten voor de boeg, bracht Nancy Lahey Antilopen eindelijk op gelijke hoogte Met een fraaie doorloopbal schoot de Antilopen-dame een 6-6 stand op het scorebord. Veel ple zier had de Antilopen-ploeg aan deze gelijkmaker niet omdat bin nen een minuut Revival rustig door de Leusdense defensie heen kon wandelen en tot groot enthousias me van het thuispubliek 7-6 liet aantekenen. Maar ook Revival had verdedi gend een slechte middag. Geheel vrij gelaten schoot Gert Graafland bij de eerste beste tegenaanval van dichtbij raak (7-7) voordat Joyce Osnabrugge met een doorloopbal Antilopen voor het eerst in de wed strijd aan de leiding bracht (7-8) Via een benutte strafworp, die ge nomen werd door de net in het veld gekomen Revival-heer, was de ba lans weer in evenwicht (8-8). Daar na liepen de spanningen hoog op, te pas en te onpas liepen de beide coaches in het veld om de arbiter hun ongenoegen kenbaar te ma ken en de spelers van tactische aanwijzingen te voorzien Alles stond scheidsrechter Treure in de slotfase toe Er werd gewisseld zonder mededeling en aan shirtjes getrokken zonder in te grijpen. De aanslag op Margret Versteeg on der de korf, zag hij en passant maar helemaal over het hoofd Toen besloot de man in het zwart om het voor gezien te houden, terwijl er zeker officieus nog zo n vier minu ten te spelen was. Het duel was daarmee nog niet helemaal afgelopen. Een Revi val-speler vond het nodig om Antilopen-trainer Herman Bruins tegen zijn schenen te trappen. Direct ging de Amstel- vener in de achtervolging, maar hij kon nog net door zijn spelers worden tegengehouden. „Wat een wedstrijd en wat een scheidsrechter," vertelde een aangeslagen Herman Bruins na afloop. „Wat deze man ervan brouwde leek nergens op. Korf ballen was eigenlijk niet moge lijk. Dat neemt niet weg dat we niet erg sterk gespeeld hebben. Het is jammer dat we Revival niet verslagen hebben, want Revival is in feite geen plaats in de 1e klasse waard." Over het gemiste kampioenschap treurde Bruins niet langer. „Het is wat de zaal betreft gewoon uithuilen en op nieuw beginnen. De titel op het veld zal het seizoen moeten goedmaken." Ie liddel n/achterveld - Hoe- brst volgens de kenners I helemaal uit de grond j er afgelopen weekend kling Utrecht volop ge- rjorden. Slechts hier en ■den de terreinen ontbe er verklaard. Het hoofd- I het Burg. Buiningpark lekfijn bij, daarop kon froblemen door de stan- jallen van Roda'46 de lie worden hervat, ter- Achterveld bij rivaal 'veer aan het werk kon. i van de Leusdenaren noarê*r niet s'echt te noe- (Ölitief eigenlijk Roda-za- side tegen Benschop terwijl de Roda-zon- ,y||E het duel tegen het 'tnB&teerde BFC zelfs twee ^verhield. Achterveld |°or de zoveelste maal 1 Hllversumse Olympia ortom, de hervatting [competitie legde de r,7peiu standaardelftallen ^deleren. Het povere pi de Leusdenaren op poe. De punten tellen In de hoofdklasse van de zater dagafdeling kwamen alleen Hoe velaken en koploper van de Eder- veners iet in gevaar. De punten- voorsprong die voor de winterstop is opgebouwd, is zo groot dat Ad- vendo zich voorlopig nog geen buil zal vallen. Het Amersfoortse VOP kwam door een 1-3 zege op Baarn wel dichterbij maar vormt vooralsnog geen enkel gevaar. Hercules schoof dank zij een nipte 3-2 overwinning op degrada tie-kandidaat Vitesse naar een ge deelde 3e stek op omdat Veen- sche Boys bij Montfoort met 2-2 de punten broederlijk deelde. Ook Roda'46 kwam tegen Benschop niet verder dan een gelijkspel (1- 1) De revanche op het destijds geleden verlies kwam dus maar half uit de verf. Desondanks blij ven de Leusdenaren nog een beetje in de race om de 2e plek, hoewel de kans met de week klei ner wordt. Onderin lijkt het pleit voor Baarn beslecht, maar wie de Baarnaars naar de 1e klasse zul len volgen, is nog lang niet duide lijk. Montfoort, Vitesse, Eminent Boys en Hoevelaken staan nog niet vei lig Het 0-0 gelijkspel zette voor Eminent Boys op dit front weinig zoden aan de dijk. De uitslagen hoofdklasse Roda'46 - Benschop Hercules - Vitesse Eminent Boys - Musketiers Montfoort - Veensche Boys Baarn - VOP Hoevelaken - Advendo'57 De stand in de hoofdklasse Advendo'57 VOP Veensche Boys Hercules Roda'46 Montfoort Benschop Musketiers CSV Vitesse SC Hoevelaken Eminent Boys Baarn 14 23 15 22 15 18 15 18 14 16 15 15 14 14 15 14 13 10 14 10 14 8 14- 4 1-1 3-2 0-0 2-2 1-3 afg. (31-12) (33-13) (28-21) (28-23) (23-25) (18-22) (26-22) (22-23) (20-30) (23-19) (15-29) (22-40) LEUSDEN - De nieuwe Amers foortse atletiekvereniging Triathlon houdt op zondag 10 maart de zogeheten „honderd plusloop". Deze trimloop orga niseert de nieuwbakken atle tiekclub, omdat 1 maand na de oprichting al het 100ste lid inge schreven kon worden. Mevrouw Henny Timmerman uit Amers foort viel deze eer te beurt. Zij zal zondag het startschot los sen. Daarnaast ontving de 65-jarige Amersfoortse een cheque, waar mee ze gratis kan deelnemen (100 km) aan de diverse triri.activi teiten. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn 1 km (start 11.45 uur). 3,6,9,12 en 15 km (start om 12.00 uur). Inschrijven vanaf 11.00 uur in de HVC-kantine (Birkhoven) De kosten voor volwassenen f 3,50 en voor kinderen f 2,50 Daarvoor ontvangt iedere deelne mer een orginele herinnering en een loop-sporttijdschrift. Wie daar geen prijs opstelt kan voor f 2,- en 1,- (kinderen) meedoen Start en finish bij parkeerplaats Bosbad. Ruime parkeergelegen heid en douches aanwezig. Zondag Dat er na een winterstop altijd gekke uitslagen te noteren zijn, werd weer eens bevestigd door de ploegen die uitkomen in de 1e klasse A van de zondagafdeling. Geen enkele club is in staat om een hoofdrol te vertolken. Het zal dan ook een kwestie van de lang ste adem worden, waarbij de fac tor geluk wel eens een belangrijke rol kan gaan spelen. Alle koplo pers gingen in de eerste wedstrijd na het tweede winterreces onder uit. Roda'46 rekende op het BB- park eigenhandig met het Bus- sumse BFC af (1-0) terwijl VVZA in de Keistad de Zuiderzeevoqels met 2-0 op een nederlaag trak teerde. Actif, de huidige lijstaanvoerder, ging nota bene thuis tegen Laren met 1-2 door de knieën. De mid denmoters kwamen daardoor dichterbij en het ziet er naar uit dat de club met 25 punten zich spekkoper mag noemen. Voor de tweede promotie-plaats hebben de clubs nog minder punten no dig. Barneveld behaalde een nut tige zege op streekgenoot Hoog landerveen (2-1) Olympia kwam mede aan kop door een doelpunt loos gelijkspel tegen SVA. Maar ook de Achtervelders zitten nog op het vinkentouw voor wat betreft de verdeling van de (kam- pioens)prijzen De degradanten lijken nu toch echt uit het drietal Hooglander veen. Gooische Boys en Ams- vorde te komen, hoewel: iets ze ker weten doe je in deze wonder lijke klasse nooit De uitslagen 1e klasse A Roda'46 - BFC VVZA - Zuiderzeevogels Barneveld - Hoogl veen Actif - Laren Olympia - Achterveld Amsvorde - Gooische Boys De stand in de 1 e klasse A Actif Olympia BFC Laren VVZA Zuiderzeevogels Roda'46 Barneveld Achterveld Hooglanderveen Gooische Boys Amsvorde 17 20 17 20 17 19 17 18 15 17 16 17 16 17 16 17 17 17 16 12 15 11 15 9 1-0 2-0 2-1 1-2 0-0 afg (22-17) (23-18) (22-19) (24-22) (25-21) (24-17) (25-25) (18-22) (34-32) (30-30) (15-28) (15-26) Willy van Trigt kwam in het bezit van de Chns Trentelmantrofee LEUSDEN - De algemene le denvergadering van de Trim en Toerclub Leusden verliep vorige week donderdag in het restau rant van zwembad Bavoort, het clubhome van de Leusdense fietsers, van het bekende leien dakje. Zeer vlot handelde voor- LEUSDEN - Op woensdag 6 maart houdt de wlos Impala de jaarlijkse algemene ledenverga dering. Plaats van handeling is de vergaderruimte ip sportzaal de Meent. De praatavond die om 20 00 uur aanvangt, staat in het teken van een viertal belangrijke punten: be- stuursmutaties, financiële perike len 1984, afwikkeling m.b t. de af splitsing afdeling handbal (mrt '84) en de verwachtingen voor 1985 Ook zullen tijdens de vergadering een aantal toekomstige akties (punt 5 van de agenda) nader uit de doeken worden gedaan. zitter Ton de Wijze de veertien punten tellende agenda af. In zijn openingswoord tot de ruim 50 aanwezigen stond de toerclub- praeses nog even stil bij de gehouden winteractiviteiten. „De opkomst was over het alge meen goed te noemen," liet Ton de Wijze weten. Zowel de sleutel avonden, conditie-trainingen, als de reanimatiecursussen had den over belangstelling niet te klagen." De jaarverslagen en de notulen werden in orde bevonden, voordat de TenTL voorzitter tot de overhan diging van de Chns Trentelmantro fee overging Willy van Trigt werd de nieuwe eigenaressse van de bokaal. „Zij verricht als niet-be- stuurs- en commissielid zoveel werk achter de schermen, dat het bestuur meende om deze bijzonde re verdiensten met de Chris Tren telmantrofee te honoreren," zette de voorzitter uiteen. In het bestuur kwam maar één verandering, secretans Peter van den Boom kon door drukke werk zaamheden zijn functie niet voort zetten. Mevrouw Joke Trentelman werd unaniem tot zijn opvolger gekozen. Aan het eind van de vergadering werd het toerprogram- ma 1985 gepresenteerd Een zestal fietsactiviteiten staat voor de leden van Trim en Toerclub Leus den op stapel. De avondfietsvier- daagse van 3t/m 7 juni. waaraan heel Leusden kan deelnemen, moet de grote klapper van het jaar gaan worden Dit evenement dat voor de derde maal gehouden zal worden, wordt met een rit van 15 km uitgebreid. Tevens zal een aan tal nieuwe routes worden uitgezet. De sterritten - 42 in getal - de toertochten en clubritten maken tezamen met een paar klassiekers (Mechelentoer en de Sauerland- toer) het fietsprogramma van TenT Leusden compleet. Bewoners van Leusden, Achter veld en Stoutenburg zullen in 1985 2 x per maand op zondagmorgen in de gelegenheid worden gesteld om onder leiding van minimaal twee Toerclub-leden een fietstocht te maken van ongeveer 30 km. Hier mee hoopt de toercommissie de fietsclub nog meer bekendheid te geven die een positieve uitwerking zal kunnen hebben op de belang stelling voor de jaarlijkse avond- fietsvierdaagse. In april gaat deze nieuwe activiteit die ook bestemd is voor de zogeheten „dikkebanders" van start. Vanaf zondag 7 apnl zal iedere veertien dagen een dergelij ke toertocht in de bosnjke omge ving van Leusden verreden wor den. Om 10.00 uur staat het vertrek bij zwembad Bavoort gepland. Daarnaast zal de Trim en Toerclub in 1985 haar medewerking verle nen aan een tweetal specifieke Leusdense ritten: ,,de Blom 90+1- Tocht" en ..de Hamershof-tocht (advertentie) Een grote Duitse keukenfabrikant gaat rechtstreeks een groot aantal kwaliteits keukens verkopen* TEGEN MESSCHERPE PRIJZEN en onder volledige garantie (5 jaar). Deze verkoop zal plaatsvinden op: in Hotel-Café-Restaurant Dorpsstraat 272, Scherpenzeel. Keukens in massief eiken in de kleuren blank en midden eiken, ook prachtige kunststofkeukens afgezet met massief eiken lijsten staan dan voor U opgesteld. „«Ks m. Multi-Meubel-Rijssen Ook hier geldt: 1 DM is 1 gulden en natuurlijk gratis montage, (res. voor latere levering is ook mogelijk). Wilt U van deze buitengewone speciale verkoop profiteren, kom dan snel even en neem de afmetingen van Uw keuken mee. Tot ziens dus bij: Hotel-café-rest. ,,De Hertog van Gelre", Dorpsstraat 272, Scherpen zeel. De openingstijden: donderdag 7 mrt. van 10.00- 18.00 uur, vrijdag 8 mrt. van 9.00-21.00 uur, zater dag 9 mrt. van 9.00-16.00 uur.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7