SB pkrant ieuwe ontwerpen voor itbreiding Hamershof Ise! Gemeente is niet scheutig met subsidies rianten op „woontoren-plan" emeente wil paal en perk tellen aan stalling caravans usder rant Vandaag in de Leusder Krant BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden i openbare weg of plaatsen die vanaf daar zichtbaar zijn hond Zware straf rijden onder invloed AUTOlSSELT Inbraak woning Buurtweg Volkstuinders en Cinemaclub krijgen niets: WEGWIJS LEUSDEN '85 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 bgg. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 371441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV IDE eusó 3n a; is ini aneki aten, lag oatiij e Le ider» n onzer verslaggevers) SDEN Stedebouw- ?en v Ige Frans van der Werf frie verschillende ont- getoond voor de uit- ig in het zuiden van winkelcentrum De Ha- of. In die ontwerpen e omstreden 45 meter woontoren, waaraan r Werf en de gemeente kelijk hun voorkeur jroelfl niet meer voor. sentatie van de drie va- op het oorspronkelijke voor het H 1-gebied, lamershof-zuid ambtelijk omschreven, gebeurde lavond in de raadscom- hteri houi ikerij n. verp- trekki| iden n op| wel el jezef irdenl sn 22 't Er 941; r inz werp Ifteli >chrif mee; missie openbare werken ruim telijke ordening. Behalve een aantal tekeningen werd ook een maquette aan de raadsleden en de belangstellenden op de pu blieke tribune getoond. De ont werpen werden geshowd, omdat de raad de oorspronkelijke ste- debouwkundige visie had afge wezen. In het H 1-gebied moeten in de toekomst woningen, winkels en kantoren verrijzen. Het voornemen om daar ook de brandweergarage annex politiebureau neer te zet ten heeft de gemeente laten va ren. Ten opzichte van het eerste ontwerp, dat vorig jaar zomer het licht zag, is wel het parkje ge handhaafd. In de drie varianten wordt uitgegaan van zo n 160 woningen. In de eerste variant is er volgens de stedebouwkundige sprake van „vrije expressie'' in de bouwvormen: scheve hoeken geven daar uiting aan. In dit ontwerp is de bestaande gere formeerde kerk (Vrijgemaakt) di rect betrokken bij haar omge ving. De twee variant van Van der Werf gaat uit van strakke, rechte bouwvormen en een duidelijke afronding van het winkelcen trum. Het derde alternatief geeft daarentegen een karakteristieke beëindiging van het winkelcen trum, door middel van een half circelvormig gebouw langs de Blekerij. In de visie van de stede- bouwkundige moet de achter kant van dit gebouw, dat uitkijkt op het park, terrasvormig wor den. In een eerste reactie toon den Harm Offereins (GPV/SGP) en Sjef ten Berge (VVD) zich enthousiast voor het laatste ont werp. Naar de smaak van Ten Berge zou er toch nog wel een ..hoogte-accent'' in dit ontwerp mogen komen. De overige frak- ties in de raadscommissie zou ten hun mening over de drie „varianten" op tot volgende maand wanneer de uitbreiding van De Hamershof in de commis sie besproken zal worden. Voor wat de financiële haalbaarheid van de drie plannen betreft, zei wethouder Jan Wagenaar dat er geen problemen zijn. ient sns iKUSDEN (Van één onzer verslaggevers) De gemeente wil paal en perk gaan stellen iet langdurig parkeren van caravans, kampeerauto's anhangers op de openbare weg en op plaatsen die de openbare weg zichtbaar zijn. Reden voor deze maatregel is volgens burgemeester en wethouders de volgende het langdurig parkeren van derge lijke voertuigen is vaak voor de omgeving zeer onaangenaam. DEN - Bij de onlangs ge inenting was een aantal niet in de gelegenheid deel te nemen ongens en meisjes, gebo- '976 en 1981, alsmede meisjes geboren in 1974, kunnen alsnog een DTP Mazelen of Rode Hond-inenting krijgen Daartoe wordt voor deze kinde ren - ook die in Achterveld en Leusden-Zuid woonachtig zijn - gelegenheid gegeven op dinsdag 12 maart a.s. van 15 45-16 15 uur in het Kruisgebouw, Rozengaarde 33 te Leusden-Centrum De ouders/verzorgers worden verzocht de oproep-kaart en de inentingsbescheiden van het kind mee te brengen. i Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI ftrschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- _rrtilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm I kontrakten belangrijke korting ïjsderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) ■>se nummers. 75 cent per stuk PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- s van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend stterdags gesloten. omdat veelal ruimte wordt be nut die is bestemd voor het pakeren van auto's. „Soms trachten inventieve burgers de parkeerbepalingen te kunnen omzeilen door de caravan, kampeerwagen of aanhang wagen van tijd tot tijd enkele centimeters te verplaatsen. Voorts ontbreken veelal de ge gevens waaruit kan worden afgeleid wie de rechthebbende is", aldus B&W van Leusden. Het college vindt, dat degene die zo n voertuig wenst te be zitten en te gebruiken zelf voor een (betaalde) stalling dient te zorgen. De openbare weg - in de ruimste zin - is daar niet voor geschikt, alsdus B&W Het groeiend aantal gepar keerde caravans, kampeerau to's enzovoorts wil de gemeen te indammen door het aanpas sen van de Algemene Politie verordening, aan de hand waarvan de politie kan optre den. Voorgesteld wordt te ver- ordehen dat het verboden is een kampeer- of aanhangwa gen langer dan 48 uur achter een. al dan niet met slechts korte onderbrekingen op of aan de openbare weg, hetzij zichtbaar vanaf de openbare weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats, te parke ren. Wie ontheffing van dit verbod wil hebben, moet zich wenden tot burgemeester en wethouders. Vanavond zal de voorge stelde aanpassing van de Algemene Politieverorde ning ter sprake komen in de vergadering van de raads commissie Algemene Be stuurszaken. UTRECHT/LEUSDEN - Een 22-jarige inwoner van Leusden is maandag door de Utrechtse politierechter mr. H. W. van Doorn veroordeeld tot vijftienhonderd gulden boete, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en zes maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierechter verbond aan dit vonnis de bijzondere voorwaarde dat de Leusder in de eerste zes maanden van de proeftijd alleen voor zijn werk auto mag rijden Op 26 februari het vorig jaar zat de man met een alcoholpromillage van 1,40 in Achterveld achter het stuur „U had bijna drie maal zo veel gedronken dat het toegestane maximum", zei de politierechter umcier van justitie mr. l. ouos- sens eiste dertienhonderd gulden boete, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan drie maanden voorwaar delijk. Hij hield er evenals de poli tierechter rekening mee dat de man al eerder voor rijden onder invloed met justitie in aanraking was ge weest. (advertentie) Uw official Maida-dealer op t 10 minuten rijafstand van uw huis Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken. oorden naar AUTO ISSELT Industrieterrein mazna DONDERDAG 7 MAART 1985 16e JAARGANG NO. 89 Coöperatieve inkoop- vereniging Beco wil zich in Leusden vestigen pag. 3 CDA nu ook voor verhuizing autosloperij pag. 3 Interview op donderdag: Marnix Kreijns mocht nu niet eens de vragen stellen pag. 5 Sport pag. 6/7 Loep op Leusden pag. 9 Verrassende expositie in't Claeverenblad pag. 9 Verkooptentoonstelling ten bate van derde wereld Filmnieuws Bep Pasker legt voorzittershamer EHBO neer Servicepagina pag. 9 pag. 10 pag.10 pag.11 DOKTERSDIENST: tel. 944600 LEUSDEN - In een woning aan de Buurtweg werd maandag avond ingebroken. Gestolen werd een aantal sieraden waar van de waarde bij de rijkspolitie niet bekend is. Een bewoonster van de Buurtweg had die avond een man van het dak van de woning zien springen. Maquette van het ontwerp met het karakteristieke halfcirkelvormige gebouw (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - ledereen die denkt dat hij maar bij de gemeen tebestuurders van Leusden kan aankloppen als de verenig ing of stichting geld nodig heeft, doet dat niet altijd met succes. Nu de gemeentes zelf wat krap bij kas zitten worden subsidieverzoeken nauwkeuriger bekeken. Vaak komt het niet eens tot een formeel raadsvoorstel. Als een verzoek wel aan de raad voorgelegd wordt betekent dat nog niet dat de aanvraag automatisch wordt toegewezen. Het bestuur van de Vereniging cinemaclub de Korf zal daar over mee kunnen praten. De cinemaclub vertoont zo'n 12 13 keer per jaar een film in de grote zaal van de Korf. Tot nu toe kreeg de vereniging geen cent sub sidie De cinemaclub vindt dat haar „onredelijke concurrentie" wordt aangedaan omdat gesubsidieerde verenigingen van tijd tot tijd ook films vertonen waarvoor dan een zeer laag entreebedrag gevraagd wordt Het bestuur van de cinemaclub wil een ander beleid gaan voeren en voor haar leden films vertonen die nu niet direct op de TV en in de bioscopen te zien zijn Zonder dat het college van B. en W nu direct bereid is om een fors bedrag op tafel te leggen, wordt wel wat gezien in de ideeën van de cinemaclub Wel zou het college graag zien dat de cinemaclub aan haar leden een hogere bijdrage vraagt. Verdei is het coiiege van mening dat het geen pas geeft om een vereniging te steunen die com merciële bioscoopfilms vertoont Wel juicht men het toe dat er films gedraaid gaan worden met een „andere culturele waarde dan bio scoopfilms" GEEN GOEDKEURING Maandagavond, tijdens de ver gadering van de commissie welzijn en onderwijs werd duidelijk dat het voorstel van B en W. om 2500,- uit te trekken voor de cinemaclub, niet hoeft te rekenen op steun uit de Raad. Alle raadsleden bleken van me ning dat de cinemaclub zelf voor de nodige geldmiddelen moet zorgen als haar leden zo graag naar een film kijken „Als er sprake is van een culturele waarde kan men eventueel bij de Culturele Raad aankloppenzo meende Jan Jacobs (PvdA) Nor maal is het te doen gebruikelijk dat commissieleden „hun stem voor behouden" tot de raadsvergade ring. Nu bleken alle leden ronduit „tegen". Terecht trok voorzitter Gijs van Woudenberg dan ook de conclusie, dat het geen zin heeft het subsidie verzoek van de cinemaclub in de voltallige raad ter discussie te stel len. VOLKSTUINEN De stichting volkstuincomplexen wist inmiddels al dat ze geen geld van de gemeente krijgt om een gebouwtje op het volkstuincomplex te repareren. Het college van B. en W. vindt dat de volkstuinders ge noeg geld op de bank hebben staan om zelf de nodige reparatie uit te voeren. Het college stelt de raad dan ook voor het subsidiever zoek af te wijzen. De leden van de commissie wel zijn en onderwijs bleken in dit geval op één lijn te zitten met B. en W Geen van de aanwezige raadsle den maakte maandagavond be zwaar tegen het raadsvoorstel LISIDUNA De Leusdense muziekvereni ging Lisiduna is van plan om 65 000,-- te investeren in nieuwe instrumenten en uniformkleding De muziekvereniging wordt door de gemeente al gesteund middels een jaarlijkse subsidie per lid en per bespeeld instrument. Verder wordt 25% van de kosten van dirigenten en instructeurs vergoed B en W dragen de muziekver eniging een goed hart toe maar zijn van mening dat de leden zelf ook een behoorlijke financiële bijdrage moeten leveren aan hun hobby B en W geven de vereniging in over weging de contributie te verhogen Verder zijn burgemeester en wet houders van mening dat de mu ziekvereniging haar spaargeld moet aanspreken voor de aanschaf van instrumenten en kleding Wel is het college bereid om Lisiduna een renteloos voorschot te geven tot een bedrag van 30.000,--. Met dit laatste bleken de leden van de commissie welzijn en onderwijs geen moeite te heb ben. EMANCIPATIESUBSIDIES Activiteiten op het gebied van de emancipatie komen voor een rijks subsidie in aanmerking Een aantal instellingen en ver enigingen heeft een subsidiever zoek bij de gemeente ingediend Bijna alle verzoeken zullen worden ingewilligd tot een totaalbedrag van bijna tienduizend gulden. Zelf zal de gemeente bij het Rijk aankloppen voor de maximale rijksbijdrage van 12.650.--. Men houdt daarbij rekening met een post „onvoorzien." (advertentie) BELANGRIJK: komt uit eind mei/begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kon takt op met BDU b.v. te Barneveld tel. 03420-16141 - toestel 46.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1