ZAKELIJKHEDEN.leusden Bestuurswisselingen bij Achterveldse winkeliers Bestuurderenstrijd" Kantlijn sverstand over lbakpand" Kraakpand (2) 't Sluisje deel 118 Bus (2) 't Sluisje deel 119 Moeilijk weekje Kreyns Bus 1 Bus (4) ezonden fax weekin de gemeente Nieuws uit het bedrijfsleven Vrijdag 22 maart: .E DINSDAG 12 MAART 1985 Loep op Leusden jlrtie: Caspar van Loo i> ige: Hans Mosterd dtereen keer een kraakpand ,cfcden ontruimd, haalt het ns de plaatselijke pers. ende reporter kun je je ichamen dat dit nieuwtje rantenkolommen is en. Maar als goed list kun je daarentegen peuren naar de oorzaak [achterwege blijven van atie van de ontruiming [kraakpand, jeuraktie begint vanuit tongemakkelijke positie, [nota bene het Utrechts iblad van 4 maart 1985 —Je kop „Politie ruimt ™and" wèl het bericht van uiming heeft. Het nde krantebericht kwam elopen dagmiddag onder ogen, klompen braken, 's kwam de ontruiming inde orde in de mmissie Algemene rszaken toen Corri n (PvdA) wilde weten van lemeester of de politie- iwust niet was igeven aan de plaatselijke emeester mr. J. W. M. aker verklaarde aan i.en later nog eens een n ons, dat hij géén verbod jevaardigd het bericht ïntruiming van het pand nl; pers te houden. Het huis itoverigensomging, de hoek eldseweg/Noorderln- it huis is sinds enkele onbewoond en staat iminatie gesloopt te Zondagmorgen 3 maart uur werd het door de [ieontruimd, nadat middag een aantal zoals ze zich zelf i, er in was getrokken, men werden door de ingehouden. De jing gebeurde naar jngvanhet feit dat de ich telefonisch hadden [bij de politie. Deaktie Ijkspolitie die lorgen heel vroeg was |keen bericht waard in deze krant en inde irtse Courant. Maar indagbijde rijkspolitie werd geïnformeerd naar „bijzonderheden" in de afgelopen dagen, kregen we geen woord te horen over de ontruiming. Soms verneem je nog wel eens via via het een of ander, maar door het zeer vroege tijdstip waarop de ontruiming werd uitgevoerd, waren maar weinig mensen ervan op de hoogte. Maar waarom, begint de brandende vraag, meldt de rijkspolitie Leusden niets aan de pers als er geen verbod tot publicatie is? Een woordvoerder van de politie namens de groepscommandant: „Omdat het niet van de burgemeester mocht!" Tjonge, en van de burgemeester had het voorval wèl in de pers gemogen. Van gemeentevoorlichter Hans Hermans vernamen we, nadat we de verklaring van de rijkspolitie hadden voorgelegd, dat een en ander op een „misverstand" berust. Voorafgaande aan de ontruiming was er een overleg geweest tussen de burgemeester, de groepscommandant en het district Utrecht van de rijkspolitie. In dat overleg was ook het al dan niet inlichten van de pers over de ontruiming aan de orde geweest. De burgemeester had geen reden gezien om publiciteit te voorkomen. Wat blijkt nu: de groepscommandant zou de Leusdense burgervader verkeerd begrepen hebben. Hij was in de veronderstelling dat de pers géén lucht mocht krijgen van het oppakken van de krakers. Dat het kader van het district van de rijkspolitie de burgemeester wel begrepen had, bleek uit het feit dat in Zeist diezelfde zondag een keurig persbericht werd gemaakt, dat onder meer op de redaktie van het Utrechts Nieuwsblad terechtkwam. Rest alleen de vraag waarom de plaatselijke kranten in Leusden het persbericht niet ontving. Persvoorlichter Van Haaften van het district liet weten dat het jammer is dat een en ander zo gelopen is. „In de regel is het zo dat de plaatselijke politie dergelijke voorvallen doorgeeft aan de kranten. Het bericht van de ontruiming had ook op die manier naar jullie toe moeten komen." Het is dus niet zo, dat dergelijke publicaties over „grote" zaken centraal de deur uitgaan? „Nee, maar we zullen er voortaan aan denken". Prompt moest chauffeur Jan Eskes op de rem trappen. Er stak namelijk een eend over. Iets voor de Groene Zoom, misschien? In de commissie Algemene Bestuurszaken kwam 't Sluisje weer ter sprake. Corri Verduin (PvdA) bracht het gebeuren rond de verhuizing van de sloperij ook daar aan de orde. Zij vond, en wie zal haar daarin tegenspreken, dat er met betrekking tot de nieuwe lokatie ook sprake zou kunnen zijn van een orde probleem. Na enig heen-en-weer gepraat werd besloten, dat de voorzitters van de commissies OW/RO en Welzijn over dit standpunt zouden worden ingelicht. Een goede zaak, als er over en weer informatie wordt doorgegeven. Maar lang niet altijd. Want staande dezelfde vergadering en Het gezelschap, inclusief onze verslaggever, op weg naar de bus die een tocht maakte langs en over verkeersknelpunten. inzake hetzelfde agenda-punt bleek, dat de voorzitter van de commissie OW/RO de burgemeester ook had ingelicht over zijn vergadering. Daarin had Ep Oostra (D'66) uit een rapport geciteerd. En wat beweerde Wagenaar tegen de burgemeester? Dat die citaten niet volledig waren geweest. „U heeft", aldus de burgemeester tegen Oostra, „bepaalde alinea's geciteerd. Maar nu net niet die, waaruit nuances zouden kunnen blijken, ten aanzien van uw eigen standpunt, zo is mij verteld." Door wie ook weer? Jawel, door de voorzitter van OW/RO, wethouder Jan Wagenaar, zo bleek. „Ik voel me hier in mijn integriteit aangetast", reageerde Oostra. „Ik heb van tevoren gezegd, dat ik niet volledig zou citeren. Trouwens, de wethouder had de stukken voor zich. En tijdens die vergadering heb ik letterlijk gezegd, dat Ik me tot een paar zinnen zou beperken. En daar is toen geen bezwaar tegen gemaakt." Waarop de burgemeester opmerkte, dat hij slechts herhaalde, wat hem was meegedeeld. Oostra nam het grootmoedig op: „Ik ben ook niet boos op u, burgemeester, ik ben DUS boos op de wethouder", zo luidde dit laatste stroofke van een vermoeiende dialoog. 't Is een moeilijk weekje geweest voor korpschef Bullebas. Eerst meneer Brinkman van WVC aan de telefoon of hij meneer Schreuder van Amersfoort even op de bon wilde slingeren. En de punt van het potlood was nog niet geslepen, of daar had je meneer Herstel, de hoofdofficier van justitie aan de lijn. Of hij toch nog maar even wilde wachten met het verbaliseren van het zich misdragen hebbend Amersfoorts gemeentebestuur Nu kent het overhemd van het politie-uniform twee zakken, waarvan de meest adspirante adspirant-agent al weet, dat de kleine zak voorde orders en de grote voor de tegenorders is. Dus het ontvangen van divers getoonaarde telefoontjes van hoge omes zal Bullebas niet geheel onbekend in de oren geklonken hebben. Waar de korpschef slecht van heeft geslapen is - ik zal maar zeggen - de aard van het akkefietje. En die aard wordt dan bepaald door de optelsom, van de flutterigheid van de kwestie op zich, de reden waarom ze op Bullebas zijn bordje belandde en de immer boeiende relatie tussen Amersfoort en Leusden. Voorwaar iets heel anders dan een heterdaadje in De Wetering of een mooie opgeloste in Den Treek Voor wie later heeft ingeschakeld, in Amersfoort werd in december een experimentele lokale televisieuitzendmg gehouden en een aankondiging voor dat feest is twee keer twintig seconden op alle kanalen van het Amersfoorts CAI-net te zien geweest. Om mij niet geheelduidelijke redenen heeft van meet af aan in berichten in de pers het begrip 'per ongeluktussen aanhalingstekens gestaan, toen duidelijk werd dat hierbij de zogeheten calamiteitenschakeling van de CAI was gehanteerd. En dat is heel ernstig, want aan dat knopje mogen alleen Schreuderen Rademaker gezamenlijk aankomen, na schriftelijk consult van de heren Van Dijke. Rietkerk en Simonis. Laat één ding duidelijk zijn. natuurlijk heeft de betrokken vernuftelingniet 'perongeluk' met zijn fikken aan dat knopje gezeten. Dus als iemand de ongelukkige er van had willen verwittigen, dat zijn mogelijke aanspraken op een Hiernamaals ernstig zijn gereduceerd, zou ik dat niet onterecht hebben gevonden. Maar om nou meteen weer in Den Haag te gaan klikken. En dat is toch gebeurd. Vanuit Leusden. volgens WVC. en dat is de eerste reden om het korps te Leusden te doen uitrukken. Van de tweede reden, waarom WVC dit aan Bullebas heeft toevertrouwd, zou ik als korpschef ook niet zo goed geweten hebben, watik er mee aan moest. ,,Als we het aan de Amersfoortse politie hadden gevraagd, zou het toch maar in een burola verdwenen zijn", schijnt een woordvoerdervan het ministerie ter toelichting gezegd te hebben. Dus in wezen moest de Leusdense korpschef de Amersfoortse burgervader gaan verbaliseren, met het risico dat Schreuderzou vragen, waarom juist hij die boodschap kwam doen. Waarop Bulletje dan vermoedelijk, de pet ongemakkelijk in de handend draaiend, iets gemompeld zou hebben over het grote buro met zo veel prachtige laden van meneerde edelachtbare burgemeester. Nee. de korpschef is maar wat gelukkig, dat hij voorlopig van deze delicate zaak verlost is En in de geruststellende verwachting, dat van uitstel afstel zal komen, slaapt hij nu weer heel wat beter. Harm Offereins (GVP/SGP) was het vorige week een beetje zat. Als vertegenwoordiger van een eenmansfractie woont hij iedere raadscommissievergadering bij, en dat is lang niet altijd leuk. Getuige zijn woorden, toen aflevering zoveel van 't Sluisje aan de orde kwam in de commissie ABZ: „Voorzitter, het is maar goed, dat we geen achttien commissies hebben. Anders kwam dat sluisje ook beslist achttien keer ter sprake". De vrees bestaat - zie de kop boven dit verhaaltje - dat dat aantal inmiddels al ruimschoots is overschreden. Zaterdag lieten de leden van de gemeentelijke raadscommissie, die zich met verkeerszaken bezig houdt, zich in een bus langs de in de gemeente gesignaleerde knelpunten rijden. Zo namen ze de situatie plaatselijk zelf in ogenschouw, om zich een eigen oordeel te kunnen vormen over de al of niet gewenste maatregelen. Bij Bretagne aangekomen, waar bewoners hadden gevraagd om maatregelen om de snelheid van het verkeer te beïnvloeden, merkte de toer- leider van deze dag, gemeente ambtenaar Henk de Jager, op dat we al aan het begin werden geconfronteerd met de eerste verkeersbelemmerende maatregel. Hij doelde daarbij op een daar aangelegde verkeersdrempel. )ad nd Jjv.Rjenbergerweg rgadering van de raads- Openbare Werken Ordening d.d. 19 1985 heeft wethouder naar het volgende mee- de gemeente is niet om het fietspad aan de ibergerweg te verleg- Jn de bocht nabij de ijs- zal een deel van de be- worden weggehaald en »pad zal een betere ver krijgen. >oie Vrouwen in de Partij Arbeid Leusden willen deze brief op voorhand eren tegen dit plan van louder. De bocht in het langs de Heiligenber- is uiterst onveilig voor i. Meer dan eens zijn i op dit gedeelte van het 1 lastig gevallen, aange- verkracht. De énige mo- pid voor werkelijke vei- Pvoor vrouwen is deze dichter naar de weg toe te 'n, zodat het fietspad vanaf penbare weg goed zicht te- Tegen het door de wet- genoemde kostenas- Jillen wij inbrengen, dat id niet tegenover geld af n is. Toen destijds de [n de Heiligenbergerweg moest worden om be- Tstroming en veiligheid automobilist te berei- men bereid daar be- |k veel geld in te steken. verdienen o.i. dezelfde t ling. Bedoeld fietspad meest gebruikte route j en van Amersfoort. Veel I^Jen zijn ook 's avonds en Is gedwongen van dit gebruik te maken (in met werk of andere ak ten), vanwege het feit dat auto bezitten en er een beperkte busverbin- usden-Amersfoort be ffen dat veiligheid voor r-^ niet alleen te bereiken fietspaden zo veilig mo- maken; seksueel ge weld komt voor uit machtsmis bruik van vrouwen door man nen. Echter, waar de mogelijk heid bestaat om een fietspad beter te beveiligen, moeten goede maatregelen getroffen worden en moeten er geen schijnoplossingen genomen worden, zoals het weghalen van een deel van de beplanting langs het fietspad. Wij vragen alle raadsfrakties dringend om niet in te stemmen met genoemde schijnoplossing. Voor dit gedeelte van het fiets pad langs de Heiligenberger- weg is er maar één oplossing: het verleggen van de bocht in het fietspad. Uiteraard zijn wij tevreden met het voorstel van de wethouder om een aantal fietsroutes in Leusden beter te verlichten. Namens de Rooie Vrouwen Leusden: Heieen v.d. Heide, kontakt- vrouw Herienhoeve 12 LEUSDEN Gratis tuin- grondonderzoek bij Ton Hilhorst LEUSDEN - Tuincentrum Ton Hilhorst in Leusden biedt zater dag 16 maart iedereen de gele genheid voor een gratis onder zoek van tuingrond op zuur graad en voedingswaarde. Dat gebeurt door middel van het door Sudbury ontwikkelde, een voudige testsysteem. Het is vol doende als een grondmonster van een halve kilo wordt meege nomen. Om een betrouwbaar beeld van de tuin te krijgen is het nodig enige dagen tevoren op verschillende plaatsen in de tuin een beetje grond te verza melen, steeds van de bovenste 6 tot 10 centimeter. Wortels, steentjes en grasresten verwijderen en het verzamelde grondmonster in de kamer laten drogen (niet boven de verwar ming) De grond niet met de hand aanraken, aangezien dat bepaling van een verkeerde zuurgraad tot gevolg heeft. Tuincentrum Ton Hilhorst kan van de op bovenge noemde wijze verzamelde grond ecu Demcsiingsauvics geven, dat, volgens betrouwbare publica ties in vakbladen, niet onderdoet voor het advies van professionele laboratoria. Overigens verdient het aanbeveling tuingrond (en grond voor kamerplanten) min stens viermaal per jaar te testen Met behulp van het eerder ge noemde systeem is dat op zeer eenvoudige wijze mogelijk Ton Hilhorst levert de benodigde ma terialen in handige sets Zelfon derzoek heeft in ieder geval twee voordelen: het is veel goedkoper dan een laboratoriumonderzoek en de tuinbezitter hoeft geen we ken op de resultaten te wachten. Dinsdag 12 maart 20.00 Kaarten maken. NCVB-Zuid Trefpunt, Arnhemseweg 75. Dinsdag 12 maart 20.00 uur: Film over Oud-Leusden. De Til, ABTB Hamersveld. KPO. De Til. Hamers- veldseweg 30. Dinsdag 12 maart 20.00 uur: Commissie OW/RO, Commissie kamer gemeentehuis, 't Erf 1 Donderdag 14 maart 20.00 uur: Brei- en haakinstuif. 't Vooronder. Burg Van der Postlaan 2 Donderdag 14 maart 20.15 uur: uur: 't ACHTERVELD - De Achterveldse winkeliersvereniging hield in hotel De Roskam haar 36e jaarvergadering. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkom tot de aan wezigen. Hij was heel blij dat er zo'n grote opkomst was. Ongeveer 80% van de leden bleek aanwezig te zijn. De notulen van de vorige verga dering werden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat er weer een actief jaar achter de rug was. De voor naamste activiteiten waren de voorjaarsbeurs, gehouden in Ons Gebouw, de lente-actie, de vakan tieregeling van de winkeliers, de braderie tijdens de toerweek. de Sint Nicolaas-winkelactie. de in tocht van de Sint en de daarop volgende kindermiddag en de voorlichtingsavond over beveili ging van de winkel en over winkel diefstallen. Uit het financieel verslag bleek dat de vereniging een gunstig jaar achter de rug had Ondanks de extra kosten die waren gemaakt in verband met het 25-jarig be stuurslidmaatschap van de heren S van Wieringen en W. Schouten bleek men toch met een batig saldo te zijn geëindigd Lid van de kascommissie C Blom deelde mee. dat de boeken ge heel in orde waren bevonden De nieuwe kascommissie zal bestaan uit de heer C Blom en mevr Vos kuilen-Vos. Besloten werd dat de winkeliers ook dit jaar met een ploeg zullen deelnemen aan de Tour de Ju nior Verder werd besloten om met Pasen weer een winkelkrant te laten verschijnen De heren J. Bontje, C van Westerlaak en J v.d. Wetering zullen de organisa tie hiervoor verzorgen. Ook zal een gezamenlijke advertentie worden geplaatst in het binnen kort uitkomende Oranje-boekje BESTUURSVERKIEZING Aftredend waren de heren M van Ravenhorst. 2e voorzitter en W Schouten, secretaris Zij stelden zich niet meer herkiesbaar. Zij hadden respectievelijk 22 en 27 'dienstjaren'. In hun plaatsen werden gekozen de heren J Bontje en H. Schou ten. De aftredende bestuursleden wer den hartelijk dank gezegd voor het vele werk dat zij in al die jaren voor de vereniging hadden ge daan Als blijk van waardering werd hen een vochtrijk afscheids cadeau aangeboden. De heer Van Ravenhorst sprak namens zichzelf en de eveneens scheidende collega Schouten de vergadering toe. Hij dankte na mens hen beiden voor het ver trouwen dat zij al die jaren hadden genoten en voor de prettige sa menwerking die er steeds was ge weest. Hij bood de voorzitter een prachtig bewerkte voorzittersha mer aan. De vakantie-regeling 1985 zal in de volgende vergadering worden vastgesteld Tijdens de rondvraag stelden en kele leden vragen over onder meer een eventueel te houden na- jaarsbeurs. de gemeentelijke on- roerend-goedbelasting. en het tijdstip waarop de reinigingsauto de ronde door het dorp doet. Om 22.30 uur sloot de voorzitter de zeer geanimeerd'- vergadering. 55 Als men, gezeten in zo'n grote, hoge bus, dooreen woonwijk wordt gereden, wordt een mens ongewild een blik gegund in menig huiskamer. In Achterveld ontwaarden we zo tot onze schrik een situatie die, zo concludeerden we, nodig optreden van de plaatselijke Dierenbescherming behoeft. Mogelijk zelfs van het Dieren Bevrijdingsfront. In een voorkamer ontwaarden we namelijk een papegaai in een kooi, die met duidelijk panische gelaatstrekken, als gebiologeerd, zat te kijken naar.een enorme porseleinen kat, die de arme Lorre onbeweegelijk vanaf de vensterbank observeerde. Optreden is hier gewenst. Want zolang die kat daar zit, doet die papegaai gegarandeerd geen bek meer open. Of zou dat juist de bedoeling zijn? „Om het oversteekgebeuren hier echt te beleven, stappen we even uit. We steken dan te voet over, lopen naar de oversteekplaats voor fietsers, en steken daar weer over. Zo krijgt u een beter inzicht in de problemen op dit punt." Aldus sprak reisleider Henk de Jager het gezelschap toe, eenmaal aangekomen bij de oversteekplaatsen Toermalijn/ Middenweg. Het beleven van het oversteekgebeuren was inderdaad volledig invoelbaar. Te voet. Bij de oversteekplaats voor fietsers bleek echter het enige foutje in de organisatie van deze tocht. Vcor het daadwerkelijk invoelen van het oversteekgebeuren van fietsers, dan. Was men warempel de vouwfiets vergeten. 't Was me het tochtje trouwens wel, zaterdagochtend. Geen bocht in het Leusdense wegenstelsel bleef chauffeur Jan Eskes bespaard, zo leek het. Met als onbetwist hoogtepunt het feit, dat de Dafplaats achterwaarts moest worden verlaten. leder zijn vak. Maar dit stuurmanschap was meesterschap. Het ontlokte de commissieleden dan ook aan het eind van de rit een terecht applausje. Overigens is het voor de gemeentelijke ambtenaren misschien een aardige tip: als ze ooit een puzzeltocht voor het personeel overwegen, kunnen ze de keuze van de route met een gerust hart aan Henk de Jager overlaten. LEUSDEN - De traditionele strijd om de "eeuwig durende zwaar verzilverde licht metalen wissel beker met/zonder deksel op marmeren voet" zal vrijdag 22 maart in het clubhuis van voet balclub Roda '46 na een onder breking van meer dan een jaar weer in alle hevigheid losbar sten. Eind 1983 vond de laatste happe- j ning tussen lokale sportclubbe- stuurders in deze eeuwig durende reeks plaats Ook toen was het riante clubgebouw van de plaat selijke voetbalclub het strijdto neel. maar de algehele (spel)lei- I ding lag destijds in handen van I ijsclub Zwanenburg. Ditmaal is de activiteitencommissie van Roda I '46 die het geheel in goede banen zal leiden Als nummer twee uit de Thema-avond PvdA met Hans Kombrink, De Til, Hamersveldse- weg 30. Vrijdag 15 maart 19.45 uur: Jaar lijkse uitvoering muziekvereniging Lisiduna, Zaal Pon, Zuiderinslaq 2. Zaterdag 16 maart 10.00-16.00 uur: Fancy Fair Loysder Hoek. Kon. Beatrixlaan 13 Zaterdag 16 maart 10.00-16.00 uur: Expositie 't Claeverenblad. De Brink 16. Zondag 17 maart 12.00-16.00 uur: Expositie 't Claeverenblad, De Brink 16. Dinsdag 19 maart 20.00 uur: Bij eenkomst NBvP over inbraakpre- i ventie. 't Vooronder. Burg Van der J Postlaan 2 Dinsdag 19 maart 20.00 uur: Bij eenkomst Kruisvereniging Achter veld over veiligheid en kind. Kruis- gebouw. W van Amersfoortstraat j 38, Achterveld. Dinsdag 19 maart 20.00 uur: Planadviesgroep, commissieka mer gemeentehuis, 't Erf 1 voiiye tJüuie, kreeg rtuoa 46 deze taak op zich omdat viervoudig winnaar de LTV Eemelaar uit Ach terveld en de Sportstichting als derde in de eindrangschikking niet voor de organisatie in aan merking kwamen De "voetbal lers" werden tenslotte het kind van de rekening. Het is te hopen dat de Leusdense clubbestuurders weer eens in gro ten getale de strijd om het felbe geerde kleinood aangaan Pas dan heeft een dergelijke "ont moeting' zin. want anders schiet deze uitvinding van de sportstich ting aan zijn doel voorbij, en is dan gedoemd om uit het Leus dense sportleven te verdwijnen. En dat kan nooit de bedoeling van dit jaarlijkse onderonsje zijn. De benaming van de bokaal duidt toch duidelijk in een andere rich ting. Caravans parkeren op de openbare weg. Burgemeester Rademaker: Veelal ontbre ken de gegevens over de ei genaar" Is dat dan geen goede reden om die dingen gewoon weg te laten slepen? Jan Jacobs (PvdA) vindt, dat de Cinemaclub voor subsidie maar bij de Culturele Raad aan moet kloppen Heeft Jan Jacobs het tóch niet zo goed begrepen, want wat ook de bedoeling is van het werk van de Culturele Raad. subsidie verstrekken is daar beslist niet bij De raadsleden denken na tuurlijk, dat de Leusdenaren veel beter naar Sky Channel, TROS of Veronica kunnen gaan kijken, als ze een goede film willen zien. Kraakpand in Leusden ont ruimd. lees ik notabene in het Utrechts Nieuwsblad... Wat nou, denk je dan, Amster damse toestanden met Rade- maker als hoofd van de politie als de kwade genius? Hamersveldseweg 65... Is dat niet die woning, die de ge meente wil kopen om zo spoedig mogelijk de rekon- struktie van de rekonstruktie van het kruispunt Hamersveldseweg/Noor- derinslag te kunnen rekon- strueren? Vandaar natuurlijk die excel lente 'kraakpand-ontrui- mings-service' Vanavond ge kraakt, morgenvroeg ont ruimd. Nog even over die caravans kamperen in Leusden mag straks alleen nog maar in een houten huis. werd mij toege fluisterd. ...de vraag is, of dat ook een vakantiehuis mag zijn.. anders staan er misschien inmiddels een stuk of zestig verkeerd geparkeerd Cynische Leusdenaar: Wordt de VVD trouwens te genwoordig beschouwd als politiek afdakje voor Jan Wa genaar?" Wat nou CDA. censuur? Dub bele boekhouding in het ver strekken van gegevens aan de pers? Je zou het zweren, als je leest, dat het CDA haar afde lingsblad in twee versies laat verschijnen, één voor de le den. één voor de pers Toch handig van het CDA, want nu zie ik haar profiel dubbel. Over de drie varianten op het 'woontorenplanzullen we maar zwijgen.. Anderen zullen nog genoeg deskundigheid ventileren in een poging zich in vrije ex pressie, hoge en lage terras sen te profileren. Daar komen we dus ongetwij feld op terug Jippe Hoekstra opende 'Aar dig Vaardig', las ik. Dat was op zich natuurlijk al een cultu reel evenement.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7