O* o* Roda (zo.) laat het afweten Wisselvallig Roda (zat.) temt de Musketiers Impala's feestmiddag werd groot succes Leusden miste te veel kansen Zuiderzeevogels baas in eigen huis: 3-1 VOETBAL MMIAXS Opvallende rentree Ruud Stoelhorst In bondscompetitie Dames onder de maat 0T0-K0PIE F0T0-K0P NODIG? Leusder Kr LEUSDEN - De Roda-zondag is er niet in geslaagd de op gaande lijn in de polder tegen Zuiderzeevogels met een klin kende prestatie voort te zetten. En dat viel na het positieve resultaat tegen het hooggenoteerde BFC toch tegen, leder een was ervan overtuigd dat Roda'46 de 'Vogels' op het gloednieuwe complex op de voormalige bodem van de Zui derzee wel eens flink van zich af zou bijten en zich niet zo maar aan de kant liet zetten. Ook trainer Rob Ton had vooraf de overtuiging en de hoop dat de winst van vorige week en de entourage rond dit sleu telduel - Roda was per bus met een behoorlijke supporters- schare naar Lelystad afgereisd - in Roda's voordeel zou wer ken. Maar in de praktijk kon de Bunschotense oefenmeester weinig van een heilzame werking bespeuren: „Vooral in de eerste helft heerste er een onverwachte matheid over de ploeg, geheel in tegenspraak met wat we hadden afgespro ken. Met agressief en aanvallend voetbal zouden we de 'Vo gels' proberen kort te houden en ons spel op te dringen. En dat kwam totaal niet uit de verf, omdat met name de aanval vanaf de aftrap vleugellam was en nauwelijks kansen creëerde. Ons aanvallende concept viel al meteen in dui gen". Het elftal dat een week eerder BFC verslagen had. was door Rob Ton volledig intact gelaten: onder het mom van 'never change a win ning team', hetgeen automatisch inhield dat Ruud Huygens weer op de bank moest plaatsnemen met ditmaal Hildebrand van de Meer in een dubbele reserverol naast zich. Maar zoals gezegd, Roda'46 kon zijn draai niet vinden omdat de overtuiging bij een aantal spelers om er echt iets van te maken ont brak. Bobby Schoordijk viel als eerste op de linkerkant door de mand En aangezien ook Wilco Bettink als linksmidden niet opti maal functioneerde, ging er van de linkerzijde geen enkele drei ging uit. waardoor de last vooral op de schouders van aanvoerder Bas Peters en midvoor Hans Vrij hoef kwam te liggen Ook John Janssen stichtte in de beginfase geen enkel gevaar omdat hij niet op de juiste manier gelanceerd John Janssen viel geblesseerd uit werd en daarnaast ook de bezie ling miste om er werkelijk tegen aan te gaan. Het middenveld waarop opnieuw Peter Knijff ge posteerd stond, kwam daardoor onder zware druk te staan Nie mand was naast aanvoerder Bas Peters in staat om de bal in de ploeg te houden en voor enige rust te zorgen. De Zuiderzeevo gels konden rustig van achteruit de aanval opbouwen en schakel den daarvoor bij herhaling de vleugelverdedigers in. De Roda- defensie kreeg het zwaar te ver duren en kwam meermalen te genover overtals-situaties te staan. Op karakter hielden Hans Heymen, Marc Swarte, Jan van Eyden en Ben Wittenberg tot bijna de 30e minuut stand, toen moest de gehele achterhoede incluis keeper Michel Vrijhoef bij een snel genomen corner capituleren. Kort en vlug werd de hoekschop aan de rechterkant op de vrijgela ten Zuiderzeevogels-spits geno men. die op zijn beurt direct het leder kaatste met een mede-spe ler. Zonder na te denken zette deze speler zijn 'pantoffel' onder de bal en zag tot zijn verbazing het speeltuig dwars door het over volle centrum, via de paal langs de verbouwereerde Roda-keeper in het net verdwijnen 1-0. Wie dacht dat de Leusdenaren hier van wakker zouden schrikken, had het mis Pas na de hervatting toen Rob Ton in de pauze met krachtige taal op de tekortkomin gen had gewezen en de hopeloos falende Bobby Schoordijk voor Ruud Huygens had ingewisseld, kwam er eindelijk agressie bij Roda in het spel Op het midden veld kreeg de zondag-elf (ein delijk) het heft in handen, wat di rect in een aantal kansrijke situa ties resulteerde. Het ontbrak de Leusdenaren aan precisie om de gelijkmaker te forceren, maar dat leek slechts een kwestie van tijd BLUNDER Maar op het moment dat Roda'46 op het punt stond om door te drukken, viel het doelpunt, zoals zo vaak, aan de andere kant. Bij een afgeslagen Roda-aanval nam een middenvelder van Zuiderzee- vogels van zo'n meter of 35 de bal zo maar op zijn slof. ledereen dacht dat het schot voor keeper Michel Vrijhoef geen problemen zou opleveren Helaas, het pakte anders uit. Als een beginneling ging de Roda-goalie in de fout Want het toch echt niet gevaar lijke afstandsschot glipte door de handen en de benen van de Leus- denaar in de touwen: 2-0. Een blunder van formaat die terstond aan alle goede Roda-bedoelingen een eind maakte. ,.Het was in feite de nekslag want er brak iets in de ploeg, hoewel we na deze treffer er nog van alles aan ge daan hebben om het tij te keren", verduidelijkte Rob Ton ..Maar het heilige vuur was verdwenen". Mare Swarte ging mee naar vo ren, waardoor men achterin ge noodzaakt was om één op één te gaan spelen. En dat bezorgde Roda'46, nadat de geblesseerde John Janssen in de spits plaats gemaakt had voor Hildebrand van de Meer, de derde tegentreffer. Een aantal keren ging het riskante uitverdedigen aan Roda-zijde nog goed, maar toen Jan van Eyden bij een kapbeweging het leder verspeelde, was het balverlies fa taal. Met een sliding probeerde Roda's laatste verdediger nog redding te brengen maar evenals keeper Vrijhoef kon de 'Zuider- zeevogels' niet van scoren wor den afgehouden: 3-0. DINSDAG 12 MAART 1985 Bas Peters benutte penalty. Inmiddels speelde Roda'46 met tien man omdat Wilco Bettink on mogelijk de wedstrijd kon vervol gen. Ondanks de numerieke min derheid kwamen de Leusdenaren met behulp van de scheidsrechter aan de ere treffer Hans Vrijhoef werd bij een doorbraak binnen de 16 meter gevloerd. In de ogen van de arbiter te hardhandig. Reso luut wees de man in het zwart naar de elf meterstip. Aanvoerder Bas Peters liet zich deze kans niet ontnemen en gaf de stand een be ter aanzien: 3-1. ..We hebben het niet waar kunnen maken", con cludeerde Roda-trainer Rob Ton na afloop. ..De hooggespannen verwachtingen konden niet wor den gehonoreerd. En dat is een grote tegenvaller omdat Zuider zeevogels echt niet tot de catego rie onverslaanbare tegenstanders behoort Ze hebben wel een dege lijk collectief, maar daar heb je in feite alles mee gezegd De kans dat we in de competitie nog een rol van betekenis kunnen spelen is door dit resultaat geslonken We staan weer met beide benen op de grond en zullen in de rest van de competitie van week tot week de situatie bekijken maar erg veel kans op de titel hebben we waarschijnlijk niet meer. Daar voor hadden we in Lelystad een verdienstelijk resultaat moeten neerzetten. En dat zat er door al lerlei omstandigheden niet in." LEUSDEN/ACHTERVELD - De voetbalcompetitie in de afde ling Utrecht begint langzaam maar zeker in het stadium te geraken waarin de kaarten worden geschud en de posities worden ingenomen. Het is dan ook zaak om in deze fase als potentiële titel- cq. promotie-kandidaat enerzijds en degra datie-gegadigde anderzijds om punten te (blijven) pakken. Een misstap is al voldoende om het spoor bijster te raken. Alle goede bedoelingen verdwijnen dan als sneeuw voor de zon en alle sluimerende aspiraties berusten voortaan op niets anders dan louter toeval. De Leusdense standaardelftallen kunnen hierover meepra ten, ieder op zijn eigen manier. De Roda-zaterdag hield zich in Eist uitstekend op de been met een ruime 0-4 overwin ning. De kans om nog bij de bovenste twee te komen is nog niet verkeken. De zondag-elf maakte de keerzijde van de medaille mee. In de polder werd tegen de Zuiderzeevogels een 3-1 nederlaag geleden waardoor de roodhemden na de opmars van de laatste weken terrein op de concurrentie ver loren. Achterveld kon de schade beperkt houden door tegen rivaal Barneveld met 2-2 de punten te delen. Maar ook de Achtervelders raken bij de 'toppers' door de reeks gelijke spelen steeds verder achterop. In de hoofdklasse van de zater dag afdeling kwam koploper Ad- vendo voor het eerst na het win- terreces weer in actie. Hekkeslui- ter Baarn ging met angst en be ven bij de Ederveners op bezoek En terecht. Met maar liefst 6-1 veegde Advendo de ex-KNVB-er van de mat. Het verschil tussen kop en staart loog er dus niet om. Ook VOP ging op het winnende pad voort. Montfoort moest het in de Keistad met 3-1 ontgelden. Het Utrechtse Hercules bleef goed in de race dank zij een 1-3 zege bij Benschop. Veensche Boys haakte echter af door een verras sende 0-1 verlies tegen het laag geklasseerde Eminent Boys, dat daarmee de puntenwinst sinds de competitiehervatting op drie bracht en het gat definitief heeft gedicht Hoevelaken deed even eens goede zaken. Met 1-2 trok ken de Hoevelakers in Breukelen aan het langste eind. De situatie werd door dit resultaat voor gast heer Vitesse niet aantrekkelijker op Roda'46 schoof op de ranglijst naar de 4e plaats via een 0-4 zege op de Musketiers. De Leusdena ren lijken nu definitief de weg naar boven gevonden te hebben. De uitslagen in de hoofdklasse: VOP - Montfoort 3-1 Veensche Boys - Eminent Boys 0-1 Musketiers - Roda'46 0-4 Benschop - Hercules 1 -3 CSV Vitesse - Hoevelaken 1 -2 Advendo'57 - Baarn 6-1 De stand in de hoofdklasse: Advendo'57 VOP Hercules Roda'46 Veensche Boys Montfoort Benschop Musketiers SC Hoevelaken Eminent Boys Baarn 15 25 16 24 16 20 15 18 16 18 16 15 15 14 16 14 15 12 15 10 15 4 (37-13) (36-14) (31-24) (27-25) (28-22) (19-25) (27-25) (22-27) (25-30) (16-29) (23-46) ZONDAG De 1e klasse A in de zondagafde ling hield zich opmerkelijk rustig. Bijna alle toppers bleven ditmaal aan de positieve kant van de score. VVZA stelde in Hilversum bij de Gooische Boys nadrukkelijk zijn kandidatuur voor het kam pioenschap met een riante 6-1 zege. Ook koploper Actif eens wat van zich horen knappe 0-2 zege op Hooglj veen is een verdienstelijk taat. BFC keerde op het win pad terug met nipte 1-0 o\j ning op Olympia dat daardg de top verdween en naar e deelde 4e plaats zakte. R< kon deze successen van d aanvoerders niet evenarep 3-1 gingen de Leusdenaren polder onderuit. Voorlopij Roda'46 even afhaken, ten genstander Zuiderzee daarentegen de aansluitir* de 'toppers' behield. Achi kwam thuis tegen Barneve verder dan een 2-2 gelj Kreeg daarmee feitelijk weinig, maar kan de harJ geheel in eigen boezem I Maar ook Barneveld en veld raakten op de promotii— sen verder achterop. De d.f gradatie kandidaten lijkc reeds bekend. Amsvorde, sche Boys en Hooglam gaan na het verlies wat dal moeilijke weken tegemoet len er nog alles aan moeti om het dreigende onheil l« komen. De uitslagen in de 1e klasse Gooische Boys - WZA jyi Zuiderzeevogels - Roda'46 Laren - Amsvorde BFC - Olympia Hooglanderveen - Actif Achterveld - Barneveld De stand in de 1e klasse A: Actif BFC Olympia Laren WZA Zuiderzeevogels Barneveld Achterveld Roda'46 Hooglanderveen Gooische Boys Amsvorde 18 22 18 21 18 20 18 20 16 17 19 17 18 18 18 17 17 17 22 16 11 16 Rozendaallaai Leusden-C. LEUSDEN - Een bij vlagen goed spelend Roda-zaterdag heeft bij de Musketiers in Eist eens flink uitgehaald. Met maar liefst 4-0 werden de Elstenaren voor eigen pu bliek door de manschappen van de vertrekkende trainer Richard Beumer op de vin gers getikt. Een overwinning waar weinig op af te dingen viel, en voor hetzelfde geld nog hoger had kunnen uit vallen, als de Leusdenaren alle kansen in doelpunten hadden omgezet. Het was desondanks voor debutant Roda'46 toch de grootste zege van het seizoen. En dat alleen al zegt al meer dan voldoende. Trainer Richard Beumer had een daverende verrassing in petto die in het duel uitstekend uitpakte en meteen vruchten afwierp. De ren tree van linksbuiten Ruud Stoel horst, een voorhoedespeler en goaltjesdief bij uitstek, had niet succesvoller gekund Met twee gave treffers en een aantal werve lende acties, gaf Ruud Stoelhorst aan het spel van de zaterdag-for matie een extra dimensie Een be tere rentree kan een speler, na ruim een jaar om studieredenen en blessures op non-actief ge staan te hebben, zich niet wen sen De Roda-elf die de laatste weken zowel in oefenduels en de thuiswedstrijd tegen Benschop nogal flegmatiek opereerde, trok zich aan de terugkeer van Stoel horst helemaal op en beschikt nu weer over een drietal uitgebalan- Berry Buunk: keepersvakwerk ceerde linies, waarachter een keeper/aanvoerder staat die wee wat er van hem verwacht wordt en bijna wekelijks vakwerk aflevert De voorhoede met Ruud Stoel horst. Coen van Dijk (nog niet ge schorst) en met te vergeten Fokko van Leyenhorst beschikt over veel kwaliteiten en vormt voor vele de fensies een groot gevaar. De mid denlinie met Hans Ruitenberg. Ton Kaspers en Bert Staubach in een leidersrol en eventueel ook nog Lidus Vaartjes moet dan voor de aanvoer zorgen, en vooral met dieptepasses het aanvalstrio aan het werk zetten. Want dan is de Roda-zaterdag op zijn sterkst De Musketiers ondervond dat aan den lijve. Toch kregen de Elstena ren de eerste scoringskansen, maar kreeg daar alle medewer king van de Roda-defensie voor Voorstopper Wilfred van de Pas ging in de 5e minuut akelig in de fout Knullig leed de Leusdenaar bij het uitverdedigen balverlies op een moment dat zijn libero. Ro bert de Haan, naar voren was op geschoven. Er was dus geen en kele rugdekking meer zodat de Musketier-aanvallers zonder pro blemen de 16-meter kon binnen stormen en oog in oog kwam met keeper Berry Buunk Met een laag schot in de hoek, wilde de aanval ler de Roda-goalie verrassen, maar met een prima getimde snoekduik tikte Berry Buunk de inzet uit de rechterbenedenhoek. Roda kwam daarmee goed weg omdat de heren in deze fase door het gestuntel in de achterhoede om moeilijkheden vroegen. De or ganisatie achterin klopte in het begin op geen stukken na. Rechtsback Teus Heemsbergen zwierf over het gehele veld waar door er aan de rechterkant enorm veel ruimte voor de Musketiers ontstond. Maar met hangen en wurgen en een aantal kleine over tredingen hield Roda'46 de deur dicht Ook de Musketiers moesten bij snel uitgevoerde Leusdense tegenstoten een paar keer aan de noodrem trekken om het gevaar in de kiem te smoren. Tegen het schot van Bert Staubach dat via het lichaam van een verdediger pardoes voor de voeten van de volledig fitte Ruud Stoelhorst ca ramboleerde, had men toch geen verweer. Maar op het nippertje kon de Musketiers-sluitpost een algehele doorboring voorkomen. Daarna was het thuisploeg weer die een redelijke scoringskans forceerde. Maar het was opnieuw Berry Buunk die zijn doel schoon hield, voordat Roda'46 daarente gen aan de andere zijde de score openbrak Bij een perfect uitge voerde counter werd het leder via de naar rechts uitgeweken Coen van Dijk in het centrum gebracht Zo vrij als een vogeltje nam Bert Staubach ter hoogte van de 'stip' het leder in ontvangst, keek ver volgens goed waar de keeper zich bevond, en deponeerde uitge kiend de bal in de linkerhoek: 0-1 IDENTIEK Nog geen drie minuten later was het weer raak (28e min.) En op identieke wijze Ditmaal was Fokko van Leyenhorst de aange ver en Ton Kaspers in de punt van de aanval de afmaker. Fallikant trapte een 'Musketier' over de bal heen. Ton Kaspers stond erbij en keek ernaar en zei tenslotte dank je wel. nadat hij in dezelfde hoek de Musketier-keeper het nakijken had gegeven 0-2 Defensief klopte er dus bij de gevreesde Musketiers niet veel meer Het pu bliek dat de thuisploeg tot grote hoogte kan opzwepen, was stil en bleef stil, en keek met grote ver bazing hoe Roda'46 de fouten in de achterhoede professioneel af strafte Op slag van rust toen de Musketiers achterin reeds één op één waren gaan spelen viel defini tief het doek. Als een duveltie uit een doosje werd Ruud Stoelhorst door Hans Ruitenberg gelan ceerd. Meteen maakte de Leusde naar zijn faam als doelpuntenma ker waar en tilde de stand naar 0- 3. Na de hervatting wilden de El stenaren vanaf de aftrap de Roda- defensie omver lopen met een soort alles of niets voetbal. Tot in het strafschopgebied ging het goed, daar stokte de aanval om dat doelman Buunk in samenwer king met libero Robert de Haan zich niet van de wijs lieten bren gen en telkens tijdig wisten in te grijpen. In de lucht heerste de Roda-keeper als geen ander. Op meer dan voortreffelijke wijze hield hij de Musketiers van scoren af Roda'46 kreeg aan de andere kant de beste kansen. Nadat Coen van Dijk na een flitsende counter het speeltuig net naast de verkeerde kant van de paal ge schoven had, maakte hij zijn mis ser goed. Niet met een doelpunt, wel met een passeerbeweging langs de Musketierskeeper die Ruud Stoelhorst vervolgens in staat stelde om 0-4 aan te teke nen. Aangezien aan dit doelpunt volgens de Musketiersgrensrech- ter een buitenspelluchtje zat. wei gerde deze in de rest van het duel zijn diensten. Hij liep er wel maar vlagde niet. En dat leidde tot zeer onoverzichtelijke situaties. Het LEUSDEN - De jeugdleden van Impala zijn sinds jaren ge trakteerd op een feestmiddag in de Til. De middag, die afgelopen zaterdag plaatsvond, bestond uit een disco en een play-back- show. Vooral voor dat laatste was veel interesse. Tijdens de les hadden de leden zich opge geven voor deelname. De show bestond uit 23 nummers, welke gejureerd werden door een 3- hoofdige jury bestaande uit Ber- nadette Bruyn, Annie Doorne kamp en Mariëlla Pasman. Voor al nummers van kinderen voor kinderen, de Dolly Dots en The Star Sisters waren erg in trek. Er werd bij de prijsuitreiking een scheiding gemaakt tussen indivi dueler! en groepen Om ongeveer half vijf 's middags maakte de voorzitter van de vereniging de uitslag bekend: bij de individuele won Bout Brugmans met een num mer uit de serie Fame Hij kreeg daarvoor 21 pnt. Ook Joyce van de Brink kreeg 21 pnt. voor haar play back optreden Cindy van de Broek werd tweede met 19 nt Het aantal groepen was groter dan het aantal individuelen en de beoordeling ook erg moeilijk. Uiteindelijk gingen Fe lix ter Scheget en Marco Kooiman met hun Lenie uit de Takkestraat van Tineke Schouten met de eer strijken. Zij kregen 29,5 pnt van de jury Tweede werden Willeke v.d. Groep en Lizette de Groot met Enough is Enough van Barbra Streisand en Donna Summer Zij kregen 27,5 pnt. en hadden zo 0,5 pnt. voorsprong op nummer 3. de groep van Barbara Sakkers, met een nummer van The Star Sisters Alle nummers van de Play-Back- show werden prima aan elkaar gebreid door de discjockey van De Til. De feestmiddag werd ook ge bruikt om de uitslag van de kerst kaartenactie bekent te maken. In het najaar 1984 heeft Impala nl. kerstkaarten verkocht en voor de 10 leden die de meeste kaarten hadden gesleten was daar een prijs aan verbonden De prijzen gingen naar de vol gende personen: e. Anoesjka de Wilde (155 pakjes) 2e Katinka Stienen en Alice de Wolf (44 pakjes) 3e. Esther Hietkamp (38 pakjes) 4e-10e. Ellis van 't Klooster, Anne- mieke Kool. Manon Scheper, Caro line Simmerman, Onno van Cam- pen. Cirylla van Heusden, Ingrid van Drie en Maaike Geurtjes LEUSDEN - Het bestuur van de afdeling Utrecht heeft ter afwikkeling van de huidige voetbalcompetitie (84/85) een aantal besluiten geno men. Door de wat lang uit gevallen "winterst(r)op" bestaat de kans dat de com petitie niet binnen daarvoor gestelde termijn kan wor den uitgespeeld. Daarom bestaat de mogelijkheid dat in april en mei, als de zo mertijd weer is ingevoerd, er door-de-weeks competi tieduels worden vastge steld. Op zondag 5 mei vrijdingsdag) wordt volledig wedstrijd! gramma afgewerkt, alll indien indien noodzaka een beperkt inhaal! gramma. Ditzelfde voor het Paasweekend (j april). Pas na het weekend vanl en 12 mei mogen de clJ in de afdeling Utrecht seri rentoernooien organiser/ Ruud Stoelhorst: geslaagde rentree was een wonder dat Roda'46 het Musketier-doel niet verder door boorde, want eigenlijk vroegen de uitgeraasde Elstenaren om een pak slaag. De strijd was gestre den Bert Staubach blesseerde zich bij een onnodig hoogstandje lichtelijk. Hij werd meteen vervan gen door Lidus Vaartjes in de slotfase werd ook de moegestre den Ruud Stoelhorst naar de kant gehaald Ab de Vries nam de spitspositie in het laatste kwartier waar. Wat de Musketiers ook nog probeerden om tegen Roda'46 de ere-treffer te scoren, het liep op niets uit. De Leusdenaren bleven heer en meester en behaalden in Eist een onverwacht grote over winning (0-4) die voor het verdere verloop van de competitie nieuwe perspectieven biedt, al was het al leen maar om koploper Advendo enige angst op het lijf te jagen LEUSDEN - De hockeycompetitie is weer hervat. En dat le verde de Leusdense-standaardformaties meteen drie pun ten op. Zo op het oog een redelijk resultaat, maar voor het naar titels hunkerende Leusden, viel de oogst na het drie maanden lange hockeyloze tijdperk toch enigszins tegen. De heren van Rob Weers wonnen de uitwedstrijd tegen USHC op Leusdens kunstgras met 2-0, maar wat het aantal kansen betreft hadden er dubbele cijfers moeten uitrollen. Het dames-team, lijstaanvoerder in de 3e klasse G, maakte in en bij Zutphen een lelijke misstap door tegen één van de degradatie-kandidaten met 1-1 gelijk te spelen. Kortom, de hervatting verliep niet zo verliep niet zo vlekkeloos als de teams zich dat hadden voorgesteld. De uitwedstrijd tegen de Utrechtse studenten werd dus in Leusden op het altijd bespeelbare kunstgras afgewerkt omdat het veld van de Utrechters door de bond werd afgekeurd Aangezien één van de arbiters hiervan niet op de hoogte was gebracht, kon het gebeuren dat slechts een arbi ter in Leusden verscheen. Een MHC-clubscheidsrechter werd ter elfder ure bereid gevonden om de wedstrijd mede te leiden. En hij deed dat uitstekend. Trainer Rob Weers moest meteen na de winterstoep al improviseren omdat al zijn basisspelers met de voornaam Frank schitterden door afwezigheid. Frank Marree zat zijn schorsing uit van de rode kaart opgelopen in het treffen te gen Amersfoort, Frank de Ruiter was door ziekte geveld terwijl Frank Roggenkamp vakantie vierde. Veteraan Erik Timmer mocht de honneurs waarnemen, terwijl de kleine Bartje vari Dalen in het centrum van de aanval ver scheen Ondanks deze ingrij pende wijzigingen, ging Leusden sterk van acquit. Er ontstonden doelrijpe kansen bij de vleet, maar de spitsen stonden niet op scherp Pas in de 20e minuut rondde Edwin Greve een een twee combinatie met de haak af: 1-0. Daarna zakte Leusden terug. Onnodig namen de Leusdenaren gas terug. USHC profiteerde hier echter niet van. In de slotfase van de eerste helft, begon Leusden weer aan aanvallen te denken. In de rust hadden Erik Timmer en Herman Kreikamp van positie ge wisseld. En wederom ontstonden direct na de afslag riante sco- rings-kansen. Maar opnieuw faalde Leusden in de afwerking. Zowel uit de beruchte strafcorner van Ralf Quick als uit diverse mo gelijkheden voor open doel. werd niet gescoord. USHC kon daar door op de gelijkmaker blijven ho pen, maar door gebrek aan wed strijdritme en conditie kwamen de Utrechters eigenlijk niet in het spel voor Toen Herman Krei kamp tien minuten voor tijd op rechts de cirkel binnenstormde en vanuit een bijna onmogelijke hoek de tweede treffer in het USHC- hok kanjerde was de strijd beslist. (2-0) DAMES De dames kwamen tegen Zut phen in het strijdperk. Op grond van de ranglijst moest het voor Leusden een makkie worden. Niets was echter minder waar. „Thuis hadden we slechts met 1-0 gewonnen. We wari gewaarschuwd, maar vai begin straalde de ploeg i gelooflijke matheid uit. was onbegrijpelijk om< nog zo afgesproken hadd we van meet af aan zoude men", aldus trainer Peter Hoewel Leusden op volle a sterkte was, kon het Zutpï haar wil opleggen. Vooral mentaliteit mankeerde Leusdenaren een en ander Zutphen daarentegen mei van de arbitrage vocht voo waard was. Met lange hak Zutphen Leusden ondf Ruim tien minuten one brak Zutphen de score Matty Ankerman ging op denveld in de fout en liet! genstandster gaan. die vr kei kon betreden. Aangezi vrouwe Simone Fokkeme ook niet goed verwerkte een koud kunstje voor phen-speelster om de sta 1-0 te schieten. Leusdenb harden in onsamenhange en mocht blij zijn dat Zut voorsprong niet verd bouwde. In de tweede helft ont Leusden eindelijk een c dat vrij snel via een wo treffer Gerke van Dam maker opleverde (1-1). dere zijde kroop Leus aantal keer door het ooj naald bij levensgevaarf phen-counters. In de maakte Els Spijkman pla Iris Bakker die op "eiget dereis naar Zutphen N door trainer Kipp bek worden Even later ma; miek Bakker tèn koste lende Matty Ankerman tree na een langdurige suur. In de stand kwal geen verandering meer] nisch was Zutphen di mindere, maar mentaal ze ons op alle fronten mogen we nog blij zijn dit duel een punt o^ want voor het zelfde geld] koploper helemaal de neemt overigens niet ver onder de maat at concludeerde dames Kipp, die zich van de van de competitie wel had voorgesteld.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 8