s pkrant Geen maximumsnelheid van 30 km in woonwijken Hoofdfietspaden worden 's avonds beter verlicht on Bosco organiseert Higerenmarktdag &W zijn van mening: „Voor het i verieggen bocht j fietspad" ndracht vergadert er toneelprogramma IJsclub Zwanenburg gratis naar Utrecht Computerapparatuur uit bedrijf gestolen Brandweer op zoek naar eigen geschiedenis :ranis BDU O/JL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden i PvdAenVTV Veiligheid vrouwelijke fietsers verhogen Milieuzorg vergadert maandag Inwonertal Leusden gestegen Ter waarde van 90 duizend gulden Vipen bekeuringen bij snelheidscontrole Papier container AUTOlSSELT m NATIONALE GR0NDTEST-DAG I Gereeschap gestolen WEGWIJS LEUSDEN '85 Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaklie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 b.g g. (03420-16141) Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV DONDERDAG 14 MAART 1985 16e JAARGANG NO. 91 een onzer verslaggevers) iUSDEN - In de Leuden- (voonwijken zal géén ma- umsnelheid van 30 kilo- er per uur voor auto's den ingesteld. Tenmin- dat is de mening van het >ge van burgemeester en ouders die wethouder Wagenaar dinsdagavond aadscommissie openba- lerken en ruimtelijke or- ling voorhield. De com- ,ie praatte die avond uit- lend over verkeerszaken, ilgens Wagenaar is het niet de maximumsnelheid van iïometer per uur te verlagen 30. „We zien er de voorde- Inlet van in. Wat bereik je ie?" aldus de wethouder, itenaar Henk de Jager voeg- araan toe, dat een bord met iïometer in een woonwijk automatisch betekent dat auto zich aan die snelheid bi. i/IERSHOF (aadscommissie kon zich ngen met het voornemen van om een zogenaamde per- rerbodszóne in te stellen op de Ibinnen-parkeerlerreinen van winkelcentrum De Hamers- Ip de Kromhoul-, DAF-, Spij- :n Eiisinkplaats wordt vervol de gemeente niet altijd even nplineerd geparkeerd Dal wil en dat auto's vaak buiten de ervakken worden gestald LEUSDEN - Na de Rooie Vrouwen van de PvdA heeft nu ook het bestuur van de afdeling Leusden van de Partij van de Arbeid het col lege van B&W verzocht de bocht in het fietspad aan de westzijde van de Heiligen- bergerweg te verleggen, dichter naar de weg toe. Bij het college is over dit onder werp ook een brief binnen gekomen van de Werkgroep Vrouwen Tegen Verkrach ting Leusden. Enkele maan den geleden werd in het struikgewas naast de bocht in het fietspad een jonge vrouw verkracht. De brieven zijn geschreven naar aanleiding van het besluit van B&W om de beruchte bocht niet te verleggen. De hoogte van de kosten van de werkzaamheden (zo'n 160 dui zend gulden) spelen hierin een rol. Het dagelijks bestuur van Leusden is wel bereid de ver lichting in de bocht van het fietspad te verbeteren en het struikgewas uit te dunnen. Zowel de PvdA als Werk groep VTV vindt deze maatre gelen onvoldoende. De veilig heid van de fietsers is meer gediend bij het verleggen van de bocht, aldus PvdA en de werkgroep De Leusdense so ciaal-democraten voeren bo vendien aan, dat de recon structie van de fietsbocht een voltooiing zou zijn van de des tijds uitgevoerde verflauwing van de bocht in de Heiligenber- gerweg. ,,Een fietspad beho rend bij een weg hoort er uit verkeerstechnisch oogpunt di- rekt naast te lopen, zodat bij voorbeeld de verlichting van de weg ook over het bijbeho rend fietspad straalt", aldus de PvdA Leusden. Vóór de recon structie van de scherpe bocht in de Heiligenbergerweg liep de bocht van het fietspad daar wel parallel aan. De gemeente is niet van plan de maximumsnelheid van auto's in woonwijken terug te brengen naar-30 kilometer per uur Gevolg is dat vrachtwagens, die de winkels willen bevoorraden, op de binnenplaatsen niet uit de voeten kunnen. Door nu een parkeerver- bodszóne in te stellen (alleen daar parkeren.waar het wordt aangege ven door borden of P-tegels) hoopt de gemeente het „wild" parkeren van personenauto's tegen te kun nen gaan. De rijkspolitie heeft aan gekondigd streng te zullen optre den tegen wagens die toch buiten de parkeervakken worden gezet De belangenvereniging van de Hamershof-winkeliers had ge vraagd om een blauwe zone tKon parkeren) op de vier binnenplaat sen en "t Erf. De bewoners van De Hamershof zouden echter een ont heffing moeten krijgen De ge meente, zo bleek dinsdagavond, toont zich geen voorstander van het instellen van een blauwe zóne Ambtenaar De Jager. Wanneer we overgaan tot het verplicht kort parkeren, moet er door de politie intensief op de naleving worden gecontroleerd. Voor die taak heeft de politie echter niet de mensen beschikbaar De Jager merkte op. dat de winkeliers en hun personeel hun auto niet op de binnenplaatsen zouden moeten zetten, maar op de hoofdparkeerterreinen in De Ha mershof. Op verzoek van Henk Ossen drijver (CDA) zal de situering van de parkeerplaatsen voor invali den nader bekeken worden. Os sendrijver signaleerde het pro bleem van de krap bemeten par- keerplekjes, waardoor minder validen soms erg moeilijk in en uit hun auto kunnen stappen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente is van plan de hoofdroutes in het Leusdens fietspadennet extra of beter te gaan verlich ten. Deze maatregel zal geno men worden om met name vrouwelijke fietsers s avonds en 's nachis een veiliger gevoel te geven. Dit heeft wethouder Jan Wage naar dinsdagavond meege deeld. Hij deed dat in de vergade ring van de raadscommissie openbare werken en ruimte lijke ordening die op de agen- USDEN - Er begint tekening men in de jongenrenmarkt- Jjie zondag 12 mei (van 12.00 I 00 uur) in huize Don Bosco 1 /orden gehouden bij gele genheid van het bezoek van de paus aan Nederland. De bedoe ling van deze dag is, dat jongeren tussen 14 en 25 jaar laten zien hoe ze leven, geloven en aktief zijn in de kerk en de wereld om hen heen. Zij krijgen de kans om zich in alle verscheidenheid te presenteren aan elkaar en aan volwassenen. In alle denkbare kreatieve vor men zullen zij aanwezig zijn door een speciaal licht te werpen op éen van de zeven bedes uit het Onze Vader, het thema rond het pausbe zoek zang, gebed, spel, marktkra men, standwerkers, workshops, muziek, dans, act, spekershoek, gesprekskring, bezinning, medita tie. Op de marktdag kunnen ideeën en ervaringen woroeri uitgewisseld en kan men tonen hoe jonge men sen zin geven aan het eigen leven en dat van anderen Alle soorten parochiële of plaatselijke jongeren groepen zijn van harte welkom. Ter nadere oriëntatie en ter voorberei ding zal door Jongeren-op-Weg, in samenwerking met het Service- Centrum voor Levensvorming in Den Haag, een boekje worden uitgegeven met teksten en werki- deeën over het Onze Vader De jongerenmarkt wil een beter beeld van jongeren kreëren, opdat er meet begrip voor hen komt Tevens wil zij jongeren het gevoel geven, dat er plaats is voor hen binnen de geloofsgemeenschap. Bovendien kunnen zo groepen onderling van eikaars bestaan op de hoogte ko men, nieuwe ideeen en nieuwe inspiratie opdoen Nadere informa tie Jongeren-op-Weg. Hoog-Soe- ren, telefoon 05769-201 of Don Bosco, Dodeweg 6a, telefoon 940770 LEUSDEN - Stichting Comité Milieuzorg Leusden houdt maandag 18 maart de bestuurs vergadering. Deze wordt gehou den in de huiskamer van Groot Krakhorst aan de Bolderikhof 18 en begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt de volgen de punten 1 Opening en mededelingen 2. Vaststelling verslag 11.02.85 3. Ingekomen stukken 4. Verslagen en mededelingen werkgroepen 5. Vacature voorzitter 6. Wat verder ter tafel koml. 7. Rondvraag en sluiting da alleen maar verkeersza ken had staan. Eén van de punten was het treffen van maatregelen in de bocht van het fietspad langs de Heili genbergerweg, waar onlangs een vrouw werd verkracht. De gemeente voelt er niks voor de bocht van het fiets pad dichter naar de Heiligen bergerweg te leggen, zoals sommige raadsleden en ak- tiegroepen willen, maar is wel bereid de verlichting daar te verbeteren en desnoods het stuikgewas drastisch uit te dunnen. Op die manier wordt dan toch een goed zicht op de beruchte bocht verkregen. Naar aanleiding hiervan verklapte wethouder Wage naar, dat het college van B&W een voorstel voorbe reidt tot het beter of extra verlichten van belangrijke fietspaden in Leusden. Wa genaar: „Op die manier geef je de vrouwelijke fietsers een veilig gevoel als ze 's avonds of 's nachts op pad zijn. Bovendien wordt het risico aanzienlijk ver kleind dat zij daar worden aangerand of verkracht. Een betere verlichting kunnen we niet voor elk fietspad in Leus den laten gelden. De fietsers zullen zich daarom wel moe ten houden aan bepaalde routes, waardoor ze mis schien in sommige gevallen iets moeten omrijden." Leusdense EHBO-ploeg naar finale in Hulst pag. 3 Werkingstijden verkeers lichten worden alleen nog verfijnd pag. 3 Cystic Fibrosis. Stichting wil ervaringen uitwisselen op begrijpelijk niveau pag. 5 Spon pag. 6 LoepopLeusoan pag. 7 Zuster Riet van Bremen neemt afscheid pag. 7 Service-pagina pag. 8 Filmpag. 9 DOKTERSDIENST: tot zaterdag 24.00 uur 948111 zondag: 944223 LEUSDEN - In de maand ja nuari is de bevolking van de gemeente Leusden toegenomen met een aantal van 103 inwo ners. Het inwonertal per 1 fe bruari is daarmee op een totaal van 25.349 inwoners gekomen. In de maand januari werden 38 kinderen geboren en zijn 5 inwo ners overleden. Het geboorteover schot bedraagt daardoor 33. In de gemeente Leusden vertigden zich 157 mensen terwijl er 87 vertrok ken. USDEN - De jaarlijkse le- ergadering van toneelver- ng „Eendracht" vindt dins- 19 maart plaats in het Ros ^art. Tijdens deze vergade- tal bestuurslid Mia Ummels- irs aftreden. Het bestuur [voor in haar plaats Nanda vort te benoemen. Zij zal het ftariaat van de vereniging lemen van Martin Rep, die d van het bestuur blijft, lieden zullen zich tijdens de jdering ook uitspreken over de jlen stukken komend najaar en )p van volgend jaar. Voor dit far staat het programma al vast: op de vrijdagen 26 april en 10 mei brengt de vereniging in De Korf liefst drie eenakters tegelijk Het gaat om een toneelspel, een thriller en een klucht. Voor Eendracht is een dergelijke drie-in-een-produk- tie een experiment Alle spelende leden zijn erbij ingeschakeld en men verwacht er veel van Tijdens de jaarvergadering staat ook de begroting van penning meester Wim Bor ter discussie. Voorts wordt de contributie vastge steld het bestuur stelt voor deze te handhaven op het niveau van 1983 en 1984. De vergadering begint om 20.00 uur Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI LJVerschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ^den. familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm r'l kontrakten belangrijke korting Musderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). M>sse nummers: 75 cent per stuk. Openingstijden van ons kantoor Pns kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- JjJks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend zaterdags gesloten. LEUSDEN-Leden van IJsclub maart gratis toegang tot de Zwanenburg hebben zondag 17 kunstijsbaan in Utrecht. Op ver- (Van één onzer verslaggevers) LEUDEN - Bij een inbraak in een bedrijf op het kantorenpark „Prinsenhof" is in de nacht van maandag op dinsdag computerapparatuur ter waarden van circa 90 duizend gulden buitgemaakt. Het gaat om een computer, terminals en cas- setteopname-apparatuur. De dader(s) kwam(en) het bedrijf, dat niet met naam in de krant genoemd wil worden, binnen door het forceren van een deur. De recherche van de rijkspolitie Leusden is inmiddels begonnen met een uitgebreid onderzoek. Een Amsterdams expertisebureau heeft een beloning uit geloofd aan diegene die informatie kan verschaffen waardoor de gestolen computerapparatuur boven water komt. LEUSDEN - De Vrijwillige Brandweer Leusden-Achter veld is op zoek naar gege vens over de brandbestrij ding in vroeger dat in Ha- mersveld, Achterveld, Stou- tenburg en Leusbroek. Over ae gescnieaenis van de plaatselijke brandweer is vrij weinig bekend. De brand weer doet daarom een be roep op iedereen die over gegevens (foto's, krantenk nipsels e.d.) beschikt om de brandweer bij zijn onder zoek te helpen. Dit beroep wordt ook gedaan op dege nen die uit eigen herinnering over vroegere activiteiten van de brandweer kunnen vertellen of anderen kennen die mogelijk over gegevens beschikken. Wie wat weet wordt vriendelijk verzocht contact op te nemen met de brandweercommandant, te lefoon 941247, toestel 159 of met de brandweergarage te lefoon 942114. toon van hun lidmaatschaps kaart met het stempel van de ijsclub kan er tussen 17.00 en 18.00 uur geschaatst worden. Aansluitend is er voor deze leden de mogelijkheid om naarde volgen de onderdelen te kijken de junio renmarathon die om 18.00 uur be gint, de huldiging van elfsteden tocht-rijders en om 20.00 uur de seniorenmarathon LEUSDEN - Bij een snelheids controle op de Hamersveldse- weg, ter hoogte van ,,de Paar- denmaat", werden dinsdag vijf tien automobilisten aangehou den en bekeurd. De gemeten snelheden varieërden van 65 tot 84 kilometer per uur. LEUSDEN - Bij de openba re lagere school 't Palet staat maandag 18 maart weer een papiercontainer, ledereeen die oud papier kwijt wil kan die dag terecht van acht uur 's morgens tot twee uur 's middags. De school ligt aan de W. de Zwijgerlaan. De volgende datum is 22 maart. (advertentie) (advertentie) De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o. Uw official Mazda-dealer op - 10 minuien ri|3lstand AMERSrUUH 1 '/^LEUSDEN Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Volg de borden naar -AUTOlSSELT Induslriclerrein .De Issell mazoa Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken SOEST Zaterdag 16 maart: Gratis grondmonsters bij: tuincentrum Ton Hilhorst LEUSDEN - Uit een bouwkeet aan Clarenburg werden in de nacht van zondag op maandag gereedschappen gestolen. De spullen vertegenwoordigen een waarde van ongeveer 6 duizend gulden. BELANGRIJK: komt uit eind mei/begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kontakt op met BDU b.v. te Barneveld tel. 03420-16141 - toestel 46. Wanneer u voor dinsdag- resp, donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1