Werkingstijden verkeerslichten worden alleen nog „verfijnd" Kantongerecht Amersfoort usdense EHBO-ploeg aar finale in Hulst Voorlichtingsavonden over veiligheid Praten over abortus in Amersfoort ïfi Positie van agrarische vrouw op bijeenkomst Bijeenkomst KPO dames Ouders welkom op KPJ avond Schrijven voor Amnesty Int. ABTB vergadert Zwangerschaps- gymnastiek Open avond Vrouwenkafé Burgemeester opent biljart accommodatie Thema-avond Vrouwen Ontmoetings Centrum FORSE EIS WEGENS INBRAAK IN LEUSDEN Pasker benoemd tot ere-lic :0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant plaatselijk nieuws asker draagt hier de voorzittershamer over aan Jan Bergsma. Zij taande de vergadering tot ere-lid benoemd (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De werkingstijden van de verkeers lichten worden (voorlopig) niet meer gewijzigd, maar alleen nog verfijnd. De gemeente is over het algemeen tevreden met de beperking van de wer kingstijden die in augustus 1983 werd doorgevoerd. Een en ander bleek dindag- avond in de vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening die zich uitsluitend over ver keerszaken boog. Wethouder Jan Wagenaar .,De verfijning zal plaatsvinden naar aanlei ding van het vollopen van de nieuwe wijken, waardoor som mige kruispunten drukker wor den Daarnaast zullen we re kening houden met het verkeer van kinderen tussen hun thuis en vereniging De werkingstijden van de verkeerslichten op het kruis punt Hamersveld/Noorderin- slag worden in ieder geval binnenkort verfijnd, zoals de gemeente dat noemt. Die aan passing betreft de zondagmid dag Nu is het nog zo dat op die middag de verkeerslichten knipperen. De bedoeling is ze voortaan beperkt te laten werken, omdat op zondagmid dag het nodige verkeer gebruik maakt van het kruispunt Ge volg van deze verfijning is, dat de verkeerslichten op de krui sing van de Noordersingel met de Burg Van der Postlaan ook op zondagmiddag gaan werken De installaties op bei de kruispunten zijn namelijk onderling gekoppeld VVD'er Alrich Parson liet in de commissievergadering we ten datde proef met de veran derde werkingstijden van de verkeerslichten" achteraf niet onverantwoord is geweest. ,,Er zijn betrekkelijk weinig on gelukken gebeurd op de tijden dat de stoplichten knipperden. Overigens zijn er ook ongeval len geregistreerd op momen ten dat de lichten in werking waren. Dat betekent dat func tionerende verkeerslichten on gelukken bij voorbaat niet uit sluiten", aldus Parson. Betty Dirks-Payralbe, de Leusdense die de ontwikke lingen met de werkingstij den nauwlettend volgt, liet vanaf de publieke tribune bij de vergadering weten, dat van de aanvankelijk proef met de verkeerslichten in Leusden weinig is overge bleven. ,,De zogenaamde knipperlichtenproef is later drastisch bijgesteld.'' In de richting van Alrich Parson merkte zij op, dat verkeers lichten inderdaad ongeluk ken niet kunnen voorkomen, maar wel de ernst ervan ver lagen. ISFOORT - „Onverzekerd moet de kop ingedrukt Sn", was de mening van uyckx, de kantonrechter s strafzitting van 7 maart Aangezien dat alleen oor de boete zo hoog te dat het niet lucratief orden om zonder verze- rond te rijden, werden er ^oTJiSze zitting vaak forse boe- ~^gedeeld. nwoner van Barneveld on- id dat toen hij op een braak- d terrein aan de Wildzoom fiotor uitprobeerde die hij et repareren was, zonder :erd te zijn. Niet met de be- om zo te gaan rijden, 'hij met klem naar voren bracht ,,Maar op een stuk van 10 meter kan iets gebeuren", vond de officier De kantonrechter legde de geëiste boete van f 400,- op en voegde er als troost aan toe dat hij de door verdachte naar voren gebrachte omstandig heden wel als juist wilde aanne men en daarom afzag van een ontzetting uit de rijbevoegdheid Voor iemand die in auto's han delde en daarom zelf een rijbe wijsverzekering had, rolde er een boete van f 500,- uit, omdat hij een koper, die zelf niet verzekerd was, met één van zijn auto's had laten rijden. ,,U was op dat mo ment de eigenaar en dus verant woordelijk. Bij u zou de claim te rechtkomen als er iets gebeurd was U moet zorgen dat de men safhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. |prschijnt elke dinsdag en donderdag. Ibofdredakteur: Bert Vos Qndredakteur: Hans Mosterd Idaktie: Caspar van Loo. Boudewina de Boer fedaktie-secretariaat: Mia Veen, Marijke de Smalen levering kopij en advertenties: ■ör het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het ■nderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur kdaktie en administratie: griioor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen lopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Teletoon p-941495. Abonnementsgeld: |p.60 per jaar, 31 80 per half jaar, 16.15 per kwartaal vachten bezorging: pabonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te Wben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze ■"dagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze fekteur bezorging, overdag 03420-16141. toestel 44 ■bestellen foto's: Iroeeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen et uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling ■giro 871441 t.n.v BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto wd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9. r1 en-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u •gewenste foto('s) thuis. Je LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ■■ntenkombinatie te Barneveld. sen niet onverzekerd met uw auto de weg opgaan EIGEN RECHTER Een automobilist uit Nijkerk stond terecht omdat hij een auto die voor hem reed, achtervolgd had tot op een zandvlakte toe en bij die manoeuvre per ongeluk op hem gebotst was. Het bleek dat verdachte van woede zijn zelfbe heersing verloren was, omdat de auto voor hem voortdurend remde en treiterde, aldus de lezing van verdachte Maar het eigen rechter spelen en dan nog wel in een auto op de openbare weg, werd hem zeer kwalijk genomen ,,Het is le vensgevaarlijk om op de Neder landse wegen roulette te gaan spelen", aldus de officier, die f 250,- boete eiste en voor vier maanden het rijbewijs voorwaar delijk wilde intrekken Gezien het beroep van verdachte - garage houder - liet de kantonrechter die laatste eis vallen maar verhoogde de boete tot f 350,- SPOEDOPDRACHT Een inwoner van Ermelo was op de rijksweg 1, in de gemeente Barneveld, door de politie gefoto grafeerd toen hij met een snelheid van 120 km een ander van de weg af probeerde te duwen door er vlak achter te gaan rijden Toen dit vervolgens gelukt was, had hijj zijn snelheid tot 150 opgevoerd „Die foto's liegen er niet om. Moet u nou eens even kijken" Ver dachte boog zich over de foto's en moest toegeven dat er aan ont kennen niet te denken viel Maar zijn haast kwam voort uit een spoedopdracht waar een halve ton mee gemoeid was. zo voerde hij ter verdediging aan. „Dat is nog geen reden om een ander dood te rijden", vond de kan tonrechter. die, overeenkomstig de eis van de officier, een boete van f 550,- oplegde plus een voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs voor vier maanden Dit waren nog matige boetes, waarschuwde de kantonrechter, omdat verdachte nog een blanco strafblad had. TREKHAAK Bij een caravanactie in Barneveld was iemand uit Hoogland aange houden, die een te zware caravan trok zonder een gekeurde trek haak te hebben. Bij een aanhang wagen boven de 750 kilo moet de trekhaak gekèurd zijn Regelma tig worden er, als het seizoen weer nadert, door de politie acties gehouden ter controle. Deze over treding leverde f 80,- boete op „Valt het mee?", vroeg de kan tonrechter „Nee, het valt altijd te gen", vond verdachte. Dat vond ook een inwoner van Leusden, die zonder deel 3 ge reden had en op de zitting ver klaarde dat hij geen zin had om geld te betalen voor iets wat geen nut heeft. Het nut van deel III is het voorkomen van malver saties, legde de officier uit. Het feit dat verdachte het op een dagvaarding had laten aanko men omdat deze maatregel uit gelegd te kunnen krijgen, le verde wel het hoogste tarief voor deze boete op: 130,- ACHTERVELD - Onder het motto: „De veiligheid rondom uw kind" wordt door de Achter- veldse kruisvereniging een aan tal voorlichtingsavonden geor ganiseerd. Dinsdag 19 maart zal de eerste avond worden gehou den. Het zal deze avond gaan over de kinderen in het verkeer en wat men als opvoeder kan doen om dit zo veilig mogelijk te maken. De tweede avond is op 26 maart. Men krijgt dan informatie over maatregelen die getroffen kunnen worden om de kinderen aan minder risico's bloot te stellen in en rondom het huis Dinsdag 2 april zal de laatste avond zijn Deze zal worden verzorgd door de plaatselijk EHBO die uitlegt hoe men moet handelen als ondanks alle voorzorgsmaatre gelen er toch een ongeluk gebeurt Voor aanmelding kan men terecht tot vrijdagavond 15 maart bij de volgende adressen Zr Geerts. te lefoon 03425-1333 maandag, woensdag en vrijdag van 13.00- 14 00 uur. Marga Blom, Kletter- steeg 27, telefoon 03425-1497 Het bestuur hoopt dat alsnog voldoen de deelnemers zich zullen aanmel den om de avonden doorgang te doen vinden AMERSFOORT - Aanstaande donderdag, 14 maart, zal in café restaurant d'Oranjeboom aan de Leusderweg in Amersfoort een ACHTERVELD - De ABTB en de Agrarische commissie van de KPO vinden het belangrijk dat agrari sche vrouwen de gelegenheid wordt geboden om met elkaar te discussiëren over haar positie in het gezin, hetbedrijf, de organisatie en de maatschappij. Vandaar dat er in de provincie Utrecht een aantal themabijeenkomsten zijn georganiseerd waaronder donder dag 21 maart in Ons Gebouw te Achterveld De bijeenkomst begint om 9 00 uur en eindigt om 12.30 uur Het motto van de bijeenkomst is Agra rische vrouwen, haar belang en belangenbehartiging". De organi satie is in handen van de Provincia le Agrarische Commissie KPO in samenwerking met de Kring Utrecht van de ABTB Het programma omvat een inlei ding door mevr A van Schriek. boerin te Zeddam over „de rol van de agrarische vrouw in bedrijf en organisatie" en een inleiding voor ing M Vulto, kringvoorzitter van de ABTB over „De plaats en integratie van de agrarische vrouw in de ABTB". Na de pauze zal er worden gediscussieerd in groepen aan de hand van discussievragen, welke wordt gevolgd door een gezamen lijke gedachtenwisseling ACHTERVELD - De voorlaat ste bijeenkomst van het KPO- seizoen wordt woensdag 20 maart gehouden. Deze zal zijn in D'Ouwe Peerdestal en aanvan gen om 20.00 uur. Vorig jaar hebben de zuster Au- gustinen van St Monica het 50- jarig jubileum gevierd Nog steeds zijn zij actief en geven hulp waar dit nodig is Deze avond zal één van de zusters de KPO-dames het een en ander over hun werk komen vertellen ACHTERVELD - Daar men steeds met jongeren onder el kaar is besloot de K.J.P. afdeling Achterveld ook dit jaar weer een avond te organiseren waarbij ook de ouders aanwezig zijn. Na een H. mis in de St. Jozefkerk werden in Ons Gebouw enkele play-back shows opgevoerd. Hierbij was ook de play-back getiteld „Morgen ben ik de bruid" van Willeke Alberti. Hier mee werd op de kringavond te Hoogland de eerste prijs be haald. Een en ander viel bij de aanwezigen heel goed in de avond worden gehouden over I „zelfbeschikkingsrecht van de vrouw bij abortus in Eemland Aanleiding van deze bijeen komst is de aanvraag van een abortusvergunning van de zieken huizen De Lichtenberg en St. Eliza beth in Amersfoort Het Humanis tisch Verbond en Stichting Humani- tas hebben middels een werkgroep op verschillende manieren onder zoek gedaan De resultaten wor den op de bijeenkomst, die om 20 00 uur begint besproken Vrou wen die vinden dat niet de arts maar de vrouw moet beslissen over afbreking van ongewenste zwan gerschap kunnen zich in d'Oranje boom laten horen. De kosten voor deze avond bedragen 3,-. ACHTERVELD - Amnesty In ternational houdt maandag van af 19.30 uur een schrijfavond bij Nel Schwagermann aan de Ver jaagde Ruiterweg te Achterveld. Als in landen mensenrechten worden geschonden is het schrij ven van brieven een middel om te trachten hierin verandering te bren gen Ditmaal zal geschreven wor den naar de autoriteiten van Chili, Turkije, Iran, Rusland en Zaïre Het betreft personen die in die landen onrechtmatig gevangen worden gehouden en/of gemarteld Er kan meer dan één brief geschreven worden Voorbeeldbrieven om overgeschreven te worden, papier en postzegels liggen klaar ACHTERVELD - Maandag avond houdt de plaatselijke A.B.T.B. afdeling de jaarverga dering. Deze wordt gehouden in Ons Gebouw en begint om 20.00 uur. Zowel leden als echtgeno tes en agrarische jongeren zijn welkom. De agenda bevat 10 punten Na de pauze zullen de heren A J Boersen en C. A. Gijsbertsen, bei den werkzaam aan A.B TB inlei dingen houden over boekhouding Door de vele veranderingen die zich regelmatig voordoen zullen zij enkele aspecten uiteenzetten zo wel op fiscaal als op administratief gebied Na de inleidingen zal er een discussie zijn. smaak gezien het geweldige ap plaus dat de spelers kregen. Na de optredens was er gelegen heid om een dansje te doen met de muzikale medewerking van Disco Van Loon. Door de K J P -ers zul len verder weer een aantal activitei ten worden georganiseerd Vrij dagavond is er een dropping. Om 19 30 uur vertrekken de deelne mers bij café Buitenlust Op 17 maart wordt deelgenomen aan het kring zaalvoetbaltoernooi te Eem- nes Er zal worden deelgenomen met 2 herenteams en 1 dames team Een disco-avond is er op 23 maart m.m.v. discotheek Redstar. Op 24 maart is de KPJ present tijdens het provinciaal toneel Het Isidorus feest is op 12 april en op 20 april en er wordt weer de jaarlijkse oud ijzer actie gehouden LEUSDEN - Volgende week maandag begint er weer een cur sus zwangerschapsgymnastiek. Deze cursus is voor aanstaande moeders tie tot en met de maand juni zijn uitgerekend. Maandag 18 maart begint de cursus om 19.45 uur. Dinsdag 19 maart be gint de zwangerschapsgymnas tiek om 20.45 uur. Voor opgave en inlichtingen kan men terecht bij het kruisgebouw Rozengaar- de, telefoon 941218. LEUSDEN - Iedere derde maandag van de maand is er in het Vrouwenkafe spreekuur voor vrouwen met een uitkering. Fran- cien van de Vaart en Ans van Kemenade zijn dan tussen 20.00 en 22.00 uur aanwezig om vrou wen te steunen, te helpen of inlichtingen te geven. Zij zullen geen vervanging zijn van de gemeentelijke sociale dienst maar een vraagbaak voor die zaken waar vrouwen met een uitkering tegen aan lopen. Aanstaande maandag is het weer open avond van het Vrouwenkafé waar iedere vrouw welkom is en op het spreek uur voor vrouwen met een uitkering terecht kan. Het Vrouwenkafé is in Vrouwen Ontmoetings Centrum aan de Burg. Van der Postlaan LEUSDEN - Zaterdag 16 maart zal burgemeester J W. M Rademaker de nieuwe bil jart-accommodatie in de kelder van het gemeentehuis van Bin nensport Vereniging Leusden (BVL) officieel openen Tussen 16 00-16 30 uur zal Leusdens eerste burger de openings-handeling verrich ten. Aansluitend houdt het be stuur van BVL een receptie die tot 17 00 uur zal duren LEUSDEN - „Wat moet je alle maal van jezelf" is het thema dat op 21 maart (derde donderdag avond van de maand) in 't Voor onder wordt gehouden. Na een korte inleiding, waarin stiuaties uit het leven van alle dag geschetst worden, wo-dt er gepraat over wat je allemaal van jezelf moet Welke verplichtingen stel je aan jezelf en aan andere; wat voor eén een plicht is om te doen is voor de ander leuk om te doen. Deze thema-avond in het Vrouwen Ont moetings Centrum begint om 20 00 uur Voor inlichtingen kan men bellen 946790 (advertentie) Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN/AMERSFOORT - Een 20-jarige Amersfoorter, die in de omgeving van Leus den en Amersfoort een reeks inbraken had gepleegd, hoor de dinsdag de Utrechtse offi cier van justitie, mr. L. Goos- sens, zeven maanden gevan genisstraf waarvan drie voor waardelijk tegen zich eisen. Over de feiten werd op de zitting niet lang gesproken De Amers foorter bekende alles Allereerst verweet mr. Goossen de man dat hij op 27 januari „een strooptocht" had gehouden Sa men met een vriend begon hij in Leusden in te breken bij het AC- restaurant Daarop drong het twee tal die dag nog bij 12 andere panden naar binnen. Tegelijk met deze zaak werd een geval van 26 oktober 1984 afge daan De Amersfoorter brak die dag samen met twee anderen in bij V&D in zijn woonplaats Hij wist te ontkomen met in zijn zakken horlo ges, sportkleding en sportschoe nen. Een reclasseringsbeambte schreef over de verdachte dat hij zijn daden had gepleegd omdat hij zich verveelde. Deze beambte ver wachtte veel van het plan van de Amersfoorter om zijn njbewijs te halen en daarna werk te zoeken. Toch vond de officier van justitie het niet raadzaam de verdachte daarom maar een straf op te leggen die voor een groot deel voorwaar delijk was De man was enige tijd voor het plegen van deze feiten, veroordeeld tot enkele maanden zitten „Ik heb mijn twijfels of we hem met een voorwaardelijke ver oordeling in toom kunnen houden", aldus mr Goossens Uitspraak over veertien dagen. de ingekomen stukken en de jaarverslagen van de sekretaris en de penningmeester, werden 4 le den van de vereniging onderschei den vanwege hun jarenlange lid maatschap. Een speld van de Bond werd uitgereikt aan resp de heer Van de Bunt (20 jaar lid), mevr. Houtveen 15 jaar)de heer Stokvis (15 jaar) en de heer Doth (10 iaar) De bestuursverkiezing werd af gewerkt na de pauze Voorzitster Bep Pasker en penningmeesteres- se Gisela Cohen hadden besloten om na 8 jaar een bestuursfunktie te hebben bekleed, nu uit dit bestuur te stappen en weer als lid van de vereniging deel te nemen aan de vprvolglessen EHBO. Gisela Co- hen werd toegesproken door Bep Pasker, die haar bedankte voor het vele werk dat zij heeft verzet. Na mens het bestuur overhandigde zij haar bloemen een kadobon. Vice-voorzitter Jan Bergsma sprak vervolgens voorzitster Bep Pasker toe, waarbij hij liet blijken dat hij zoveel mogelijk wapenfeiten over haar te vin.den Na ook haar bloemen en een kadobon overhan digd te hebben, verzocht hij de algemene ledenvergadering om USDEN - Wedstrijdploeg 2 van de Leusdense EHBO- rtiging „Hamersveld" gaat op 11 mei a.s. naar Hulst uws-Vlaanderen) voor de landelijke finale. De ploeg lalde dit resultaat, middels een eerste plaats op de jetswedstrijden in Montfoort. •t eerste team eindigde daar als vijfde, mevrouw S. van de kamp werd eerste bij de leid(st)ers. Een en ander bleek is de jaarvergadering van de vereniging, die vorige week gehouden. Al eerder behaalden de beide wedstrijdploegen een goed resul taat. Bij rayonwedstrijden kwamen beide ploegen als eerste uit de bus Ze mochten de bekers, ter beschik king gesteld door het aartsbisdom Utrecht, mee naar huis nemen. Mevrouw R Boersen werd daar eerste, als beste leidster van een ploeg. De examens voor cursisten, die eind vorige maand werden afgeno men, leverden ook een fraai resul taat op Dokter Woortman en in structeur Piet Nierkes hadden het afgelopen seizoen 18 kandidaten voor het examen opgeleid. Slechts 1 kandidaat werd afgewezen. Na behandeling van de notulen. Bep Pasker tot erelid van de ver eniging te benoemen. Dit ere-lid- maatschap werd verleend en ging gepaard met het overhandigen van een oorkonde. Omdat tussentijds Aad Mols zijn bestuursfunktie wegens verhuizing moest neerleggen, moesten 3 nieuwe bestuursleden worden be noemd Het nieuwe bestuur ziet er nu als volgt uit: voorzitter Jan Bergsma, vice-voorzitter Irene Maes, sekre taris Jan Arlar, 2e sekretaris Anne- Fsko penningmeester Arnold Doth, commissaris materiaal Henk van Norren, coördinator wedstrij den Ernst van Lottum, inkoop alge meen Alice Arlar en coordinator evenementen Reina Bakker. Na een toelichting van Gisela Cohen op de begroting 1985, het vaststellen van de contributie (wordt niet verhoogd) en de rond vraag het officiële gedeelte van de avond afgesloten. Tot slot volgde een gezellig sa menzijn, waarbij onder het genot van een hapje en een drankje de avond besloten werd met een ver- Het tweede wedstrijd-team, bestaande uit Marja van de Ham, Evert Bakker en Bea Boogmans. gaat naar de loting landelijke finale. Bovendien doen ze op 3 mei mee aan de wedstrijd op de Dokter Kneepjesbeker in Utrecht ONDERDAG 14 MAART 1985

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3