iet kontakt met de mensen 1 ik het meeste missen" ister Riet van Bremen neemt afscheid ZAKELIJKHEDEN.J Kantlijn Inbraak preventie thema NBvP Open ochtend vrije peuter- speelgroep meuren Reine familie FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Taarten brooddieet Bloemen van geluk in Achterveld dunahof etaris Hamersveldseweg 87 gesloopt Van 't Klooster verkoopt ongelode benzine ,,2085" 30NDERDAG 14 MAART 1985 Loep op Leusden (tie: Caspar van Loo ge: Hans Mosterd ief gebeuren, verkeersge- i, parkeergebeuren, na beuren, winkelgebeuren, jebeuren, oversteekge- V plangebeuren, straatge- i, lietsgebeuren, autoge- politiegebeuren, ge- egebeuren. euren, een nieuw mode- of nvoegsel. Te pas en as gebruikt. Wanneer hou- tdaarmeeop? Corri Verduin, voorzitter van de Pvd A-raadsfractie, heeft een rei ne familie. Dat zei ze tenminste deze week in de vergadering van de raadscommissie financiën. In de gebruikelijke rondvraag wilde ze iets weten over de on duidelijke BTW-berekening op de water- en CAI-nota die ze onlangs had ontvangen. Met de betreffende afrekening stapte Corri ter vergadering naar finan- ciën-wethouder Fons Ummels en diens onontbeerlijke ambte naren om de zaak duidelijk onder de aandacht te brengen. Eén van de ambtenaren, A. F. Slagter, keek eens naar de nota, keek nog eens, en zei toen tot hilariteit van (advertentie) i „di zi/n >rsÈ aar, (t StaatS" Rozendaallaan 9 Leusden-C. de aanwezigen: „Nou mevrouw Verduin, u verbruikt wel veel water, zeg!" Waarop Corri dus meedeelde dat haar familie heel rein is. Waar commissievergaderin gen al niet goed voor zijn. Het was de taart wel, die vorige week - niet geheel onverwacht, zó hypocriet zijn we nu ook weer niet - ter redaktie werd bezorgd. De familie Van den Berg deed ons op die manier alsnog delen in de feestvreugde ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijksfeest van Jo en Nel van den Berg (zie „Loep" vorige week). Met smaak is die taart in ongekend korte tijd in het niets verdwenen. Nou ja. In het niets? Naar verluidt hebben de respectievelijke wederhelften van de redaktie-leden onmiddellijk na het verorberen van de grote hoeveeheid calorieën het brood-dieet ingevoerd. En dat zónder slagroom. De raadscommissie ABZ zal op 9 mei aanstaande eenmalig in Achterveld vergaderen. Burgemeester Rademaker was gebleken, dat praktisch geen enkel lid van de commissie de voormalige Achterveldse Raadszaal ooit van binnen had gezien. Om in dat hiaat te voorzien, werd besloten, in mei eenmalig in die zaal te vergaderen. „Dat komt mooi uit, in de seizoenen gerekend. Want dan kunnen we ons tussen de bloeiende heggen door ter vergadering spoeden", was één van de poëtische ontboezemingen, die dit voorstel ontlokte. Waarop burgemeester Rademaker uit zijn (Succes-?) agenda citeerde: „Bloemen van geluk moet je zelf planten". Op 9 mei dus in Achterveld. Schepje meenemen, dames en heren. Nieuws uit het bedrijfsleven epaai zij dj de wj dat cj e ellu g, de| I krijt >tuur', enen bei - on com} k Pd over de afdelingen. Daar- an$ t. Kis, tje no kom ilaatssecretaris Joop van ijden, onlangs in Achter- gast, komt opnieuw naar eente Leusden. Woens- maart zal hij zijn opwach- ken in verpleegtehuis Li- ihof. Het is de bedoeling ictie en personeel de ;ecretaris inpeperen - met :t—dat bezuinigingen op igtehuizen eigenlijk niet DA-bewindsman zal in Li- hof een rondleiding krij- zal hij gesprekken voeren rectieen personeelsleden, onvermeld mag blijven n der Rei jden met enige - ook met respect - naar nahof wordt gehaald. Het ens verpleegtehuis had de m-fiBsecretaris al eens schrifte genodigd voor een be- floé|i,maar daar was hij niet op pan. Toen Van der Reijden «sin Achterveld een Rbeurt voor de CDA-afde- fcusden-Achterveld afstak, tnde mensen van Lisidu- I: we zullen de man eens hdekraag pakken en her en aan de schriftelijke uit ing. Zo gebeurde. Met suc- SDEN - Wijkverpleeg- |e Riet van Bremen, bij ensen beter bekend als rfimelp' Van Bremen> 9aat 1 uQdklmet Pensioen, iiopeftneer je al wat langer in lSCi vjlden woont, heb je het ithuzJoel dat Riet van Bremen Dit zijn nog enkele restanten van wat eens een huis op Hamersveldseweg 87 was Vorige week werd met de stoop van het pand begonnen, dat inmiddels met de grond gelijk is gemaakt. Het huis was onlangs door de gemeente gekocht, omdat het gesloopt moest worden Dit in afwachting van de toekomstige ontwikkelingen betreffende de uitbreiding van woon winkelcentrum De Hamershof. Hel vrijkomende terrein zal vermoedelijk voorlopig als parkeerplaats gaan dienen LEUSDEN - Renault-dealer en pomphouder Van 't Kloos ter aan de Hamersveldseweg verkoopt sinds enige tijd on gelode (loodvrije") benzine. Deze brandstof wordt gele verd door Kuwait Petroleum onder het merk „2085". Van 't Klooster is de eerste pomp houder in Leusden bij wie men ongelode benzine kan tanken. De prijs is voorals nog aan de hoge kant: 1,99 per liter. Niet alle auto's zijn op dit moment geschikt op ongelode benzine te rijden. In normale of superbenzine-zit lood om het oktaang'ehalte te ver- compressieverhouding van de motor te verkrijgen. Daardoor wordt het rendement verbeterd en de zuinigheid bevorderd. Lood heeft echter een vervelende eigen schap: het is slecht voor de ge zondheid In de uitlaatgassen van een auto komt niet alleen lood voor, maar bevinden zich ook andere schadelijk stoffen die ons en het milieu geen goed doen. Vandaar is j er een zogenaamde katalysator ontwikkeld die in staat is de scha delijke bestanddelen in de uitlaat gassen te filtreren Zo'n katalysator functioneert echter alleen goed als er géén lood in de benzine zit. Van een aantal merken kunnen op dit moment al auto's (zonder katalysator nog) op ongelode ben zine rijden. Nadeel is dat deze brandstof erg duur is. Verwacht wordt dat de benzine in de toe komst goedkoper wordt wanneer de overheid de accijns daarop gaat verlagen De prijs van de .lood vrije' benzine is zo hoog. doordat het raffinageproces, om toch een hoog oktaangehalte te behouden. Als Leusden het torentje van oud-Leusden aan Amersfoort kwijt zou raken, waar moet de gemeente dan met haar voor raad oude prenten naar toe? want je geeft als burge meester van Leusden natuur lijk geen prent van het torentje van oud-Amersfoort aan je gasten, nietwaar? er is tenslotte een grens Als Leusden die Juliusput krijgt mag Bameveld die Club van Honderd houden, die de plas heeft gepacht De Club van Honderd? Dat zijn héél aardige mensen, die ge wone mensen zoals u en ik geen toegang verlenen tot het domein van de Juliusput om dat ze beslist niet gestoord wensen te worden tijdens hun pleziertjes. Door de wol geverfde Leusde- naar: „Oh, is het zo'n club?" Kan de raad niet wat vaker met de bus door de gemeente gaan rijden? Weten de leden beter waar ze over (moeten) pra ten. Kop „Brei- en haakinstuif Met al die pennen zal dat „instuiven toch wel héél voor zichtig moeten gebeuren Heer Rademaker, dank voor de zorg voor de pers, die u niet diep in c'e nacht wakker wilde laten maken voor die simpele ontruiming van dat gekraakte pand. Misverstand, dus Gelukkig kunnen we over dit misverstand óók aardige ver halen schrijven De raad liet haar licht schijnen op verschillende verkeerssi tuaties. Rooie Vrouwen; „Jawel, maar licht alléén is niet genoeg. Cynische Leusdenaar „Die fraaie voorstellen zullen wel verkracht worden, omdat een lampje nu eenmaal goedkoper is dan het verleggen van een lap asfalt Aanbod tot ruil: als Leusden het Huis van de Sport krijgt en een volwaardige aansluiting op rijksweg 28, dan mag Amersfoort wat mij betreft die golfbanen wel hebben Kop Caravanverordening in de ijskast Was daar dan nog ruimte voor? Ook uw zure grond al in een zakje op de verwarming te drogen gelegd voor nader on derzoek? In de bus, van drempel tot drempel. hogen. ..Een^jboogu^DklaangfiliaUe^-ringewikkelder- ie en-meer- energie geeft de mogelijkheid een hogere vraagt. AMERSFOORT - Op woensdag 20 maart 1985 is er een 'open ochtend' op de Vrije Peuterspeel- groep. die gevestigd is aan de Ro- meostraat 74 in Amersfoort De open ochtend begint om 10 uur en is bedoeld om ouders en andere geïnteresseerden gelegenheid te geven een kijkje te nemen op onze peuterspeelgroep. Peuterjuf Ineke en ook ouders, die al een peuter op deze groep hebben, zijn aanwezig om informatie te geven over het reilen en zeilen van de Vrije Peuterspeelgroep Inlichtingen tel 947301 en 722725 LEUSDEN - Volgende week dinsdag 19 maart houdt de afde ling Leusden vandeNederlandse Bond van Plattelandsvrouwen haar maandelijkse bijeenkomst. Deze vindt plaats in 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan. Het belooft een boeiende avond te wor den want de heer Domburg van de politie te Zeist houdt een lezing over inbraakpreventie. Hierbij vertoont bude film. ..Een dag uit het leven van een inbrekerDe aanvang van deze bijeenkomst is 20.00 uur. hier altijd al gewerkt heeft, maar naar aanleiding van haar pensionering had ik een gesprek met Riet waarin zij onder andere vertelde dat zij in 1976 naar Leusden is geko men. In die tijd was er een vakature f Riet van Bremen bij het, toen nog, wit-gele en groene kruis ontstaan voor een wijkverpleegster. In twee dagen tijd was Riet aangeno men. Riet van Bremen is geboren in Beesd (de Betuwe). Voor zij naar Leusden kwam, heeft zij uitsluitend in haar eigen ge boortestreek gewerkt. Wat bracht haar ertoe naar Leus den te komen Riet: „In 1975 is mijn moeder ge storven. Op zo'n moment ontstaat er een leegte Ik kreeg zin om eens een hele andere wijk te gaan doen De omgeving van Beesd heb ik altijd erg prettig gevonden maar in je eigen geboortestreek moet je toch voorzichtig zijn, bijvoorbeeld met het geven van adviezen Je kunt je niet echt ontplooien. Omdat ik al jaren dezelfde wijk deed. wilde ik eerst naar het ziekenhuis om alles weer eens op te halen. Dat bleek echter een desillusie. Er was niets veranderd, in ieder geval niet in dat ziekenhuis. De vakature in Leusden leek me wel wat." Latere leeftiid Riet is op latere leeftijd, ongeveer 22 jaar geleden, begonnen met de wijkopleiding. Ofschoon ze op de lagere school al duidelijk wist dat zij verpleegster wilde worden, en het liefst in de missie, hebben de om standigheden er niet toe bijgedra gen dat zij haar doel kon bereiken De opleiding als verpleegster met op de achtergrond de oorlogsdrei ging, was voor de dochter van een bloemenkweker in die tijd geen haalbare kaart. Het Nederlands verpleegsters korps vond Riet van Bremen te tenger en te klein waardoor zij ook na de oorlog niet aangenomen werd. In die tijd moesten verpleeg sters grote stoere vrouwen zijn. Het bloed kruipt echter toch waar het kan gaan en na jaren in een huisartsengezin te hebben ge werkt. begon Riet in 1957 met de verpleegsteropleiding in Den BoschVervolgens deed zij daar de kraamopleidingen na zeven jaar in het ziekenhuis te hebben gewerkt startte zij in 1964 met de wijkoplei- ding. Was het werken in Leusden erg verschillend in vergelijking met de tijd dat u in de Betuwe werkte Gestruktureerd „Het werk op zich is hetzelfde gebleven, maar alles is in Leusden meer gestruktureerd geworden. In de Betuwe zat ik op een eenmans post met een wijk van zeven dor pen Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat was je bezig met de wijk. In eerste instantie op de fiets, later met de brommer en tenslotte met de auto 's Nachts werd je ook opgeroepen. Eigenlijk werkte je dag en nacht. Dat harde werken van toen heb ik ook fijn gevonden hoor! De begintijd in Leusden was ook een tijd van hard werken. Ook toen was je nog oproepbaar. Nu maak je gewoon je uren en bestaan er weekend- en avonddiensten De laatste jaren zijn er heel veel zaken beter geregeld. Als je wat langer ziek bent bijvoorbeeld komt er een vervangster zodat de andere wijkverpleegkundigen geen extra wijken meer hoeven te doen. Op het gebied van de administratie, daar mee bedoel ik onder andere het maken van werkverslagen is ook veel veranderd. Daar heb ik drie maal een vernieuwing in meege maakt Een vierde vernieuwing eigenlijk vind ik alles leuk komt gelukkig achter mij aan Rap porteren vind ik namelijk het meest vervelende werk van de wijk. Ik weet dat het zinvol en belangrijk is maar ik doe het niet graag ik ben al bezig met afronden Bijscholing Wat vindt u wel erg leuk in uw werk? ..Behalve de administratie vind ik eigenlijk alles leuk Dat klinkt mis schien een beetje vreemd maar ik denk dat ik verschillende taken minder leuk had gevonden wanneer ik de kennis zou missen of wanneer ik niet achter de adviezen sta. die ik geef Kennis op allerlei gebied heb ik in de loop der tijd door bijscholing steeds weer op kunnen doen". Riet van Bremen zoekt wat tus sen haar paperassen en laat mij als voorbeeld een brief zien, waarin diverse onderwerpen staan, waarin een lezing over gegeven is of gege ven kan worden Methodisch be handelen is er een van Verder gesprekstechnieken, buitenlandse patiënten, enzovoorts. Hoe kijkt u tegen één april, de dag waarop u met pensioen gaat, aan Vindt u het prettig te stoppen met werken? „Gedeeltelijk vind ik het wel pret tig. Ik zal echter het kontakt met de mensen, denk ik, het meeste mis sen Ik ben nu al bewust bezig met afronden en overdragen ofschoon ik het niet leuk vind om tegen mensen te zeggen dat ik voor de laatste keer aanwezig ben." Liefhebberijen Heeft u al nagedacht over wat u gaat doen wanneer u definitief ge stopt bent? „Ik hebontzettend veel liefhebberij en. Zoveel zelfsdat ik niet eens weet waar ik het eerst aan moet begin nen Schilderen vind ik leuk en glas graveren Verder boetseren, tuinie ren, bloemschikken. noem maarop. Natuurlijk valt per 1 april het ritme van de dag weg Je hoeft niet meer. Dat ritme zal ik opnieuw moeten vinden. Zelf denk ik aan een paar aktiviteiten overdag maar zeker niet 's avonds. Dan zit ik altijd heerlijk te puzzelen, te lezen of televisie te kijken. Veel mensen weten dat ik stop met werken. Diverse mensen vragen dan of ik bij hun vereniging kom en geven allerlei adviezen Goed be doeld, maar iets teveel van het goede. Wat mij echter heel erg aansprak was iemand die zei: „Ik hoop dat u echt geniet van uw pensioen". Vrijdag 29 maart organiseren de collega's van Riet van Bremen een feestelijke afscheidsdag. Op dezelfde dag van half vijf tot zes uur is er receptie in het kruisge- bouw aan de Rozengaarde. Ie dere belangstellende is daar van harte welkom. Tea Middelkoop

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7