ildschut" f 20,- A De Haaien laten winst glippen:7-7 btel New Hampshire" in insdag Movie Cyclus PUEM Filmhuis Nacht: „All about Eve" Ton van den Berg en Paul Ossendrijver winnaars in Ede Bowlinguur nog steeds in trek „Company of the wolves": sprookjes, thriller of droom? ER KAN NIET MEER GETENNIST WORDEN!! LTV DE INSLAG Jeugdvoetbal Achterveld voor stroom ^QSrsvandePUEMN.V. voor nog geen per maand of voor f 2!19,- kontant leveren wij ueen centrifuge, type rsc 099/28 (normale prijs f269,-) *2.5 kg inhoud droog wasgoed 2800 toeren Dubbele deksel beveiliging Roestvrijstalen trommel Mantel van wit gemoffeld plaatstaal Kunststof bovenrand en deksel erres, het plezier van zekerheid! COGN BGRG DONDERDAG 14 MAART 1985 kijk op de film t Vos) vcj iindt fluktel 968 t 198] zwa- of gi seur >n. ling te ze| -ut", Ned /Belg. 1984 Regie: Irha'rt. produktie: Henk Bos. Mcher en Jan van Raemdonck. Felix Thijssen. gebaseerd op Tamige boek; camera: Paul Js. montage: Victorine Habets; [lain Pierre, met ..Tune in for fezongen door Viola Wills, jemy Julienne. Met Hidde £k Monkau, Annick Christians, f Pauw. Chris Lomme. Marc Jem en Werther van der Sar tre: thriller, Première Neder- zien in Cinema. Amersfoort. chut" is een opmerkelijke nerkelijk als debuut van de regisseur Bobby Eerhart kerkelijk door de geslaagde op z'n minst opmerkelijk j snelle montage, prima dia been geheid in elkaar zittend Igeleden hadden Nederlands- sdaadfilms iets vertederends Je had het gevoel, dat de iet veel ontzag naar de Amen- jakbroeders hadden gekeken, toch maar niet hadden ge- zoveel geweld en aktie in stoppen. Want zoiets doe je Ierland. De revol -ers waren verhulde speelgoedpistool- ige patjes gaven zonder dat je gevoel kreeg dat daar ooit lijn mee gedaan kon worden, het slachtoffers zich gewillig de loop der jaren is ook de Ise film volwassener gewor- [de aktiefilms kregen steeds meer allure, ook al worden ze toch nog met enige terughoudendheid gemaakt Vandaar ook het begin van dit artikel, waarin ik vaststelde dat .Wildschut" een opmerkelijk speelfilm-debuut is. Want van enige terughoudendheid is geen enkele sprake. De aktie IS ge woon aktie en in de dialogen hoor je zelden die Calvinistische ondertoon, waar sommige andere films in dit genre nogal eens mee behelpt waren. De taal die gesproken wordt is recht-toe-recht- aan, maar past wonderwel in de sfeer, die de hele film kenmerkt. En dat is een knap gecreëerde sfeer van angst en bedreiging, van frustratie ook, ver mengd met de dodelijke kilheid van twee gangsters, die niets meer te verlie zen hebben. Die gangsters zijn Jim (excellent ver tolkt door Hidde Maas) en Charlie, de intelligentste van het tweetal, op vaardi ge wijze gespeeld door Jack Monkau Ze hebben het Casina in Den Bosch beroofd en zijn met de buit de grens over gevlucht Charlie is gewond ge raakt en daarom zoeken de twee een eenzaam boswachtershuis op. dat be woond wordt door een echtpaar met twee volwassen kinderen. Lisa en Hu- go. Lisa heeft een buitenechtelijk kind, een baby nog. Vanaf het moment dat Jim en Charlie de boswachterswoning betreden, is het gezin een gevangene geworden van bruut geweld en intimi datie. Vooral Jim is een ongekend harde, brutaliserende misdadiger, die voor weinig terugdeinst. Charlie is min of meer afhankelijk van hem én van de zorgen van Lisa, een beeldschone jon ge vrouw, die langzaam maar zeker in Charlie de mogelijkheid ziet om het huis Scène uitWildschut" met Jack Monkau en de familie te ontvluchten Een extra dimensie levert het feit op, dat ..Wildschut", zoals de boswachters woning heet. vlak aan een intensief gebruikt oefenterrein van het Belgische leger grenst. Een aardige misrekening voor de twee gangsters, die al snel tot de ontdekking komen, dat ontsnapping daardoor een stuk moeilijker is gewor den Regisseur Bobby Eerhart is er zonder meer in geslaagd een uitstekende mis daad-thriller te maken, gebaseerd op een goed in elkaar zittend scenario en navenante dialogen Het acteerspel van Hidde Maas. Jack Monkau. Josse de Pauw (als Deleye) en Chris Lomme (als Sybil) is zonder meer voortreffelijk, waarbij Annick Christians als de beeld schone Lisa vooral fysiek bijzonder opvalt in een aardig, kontrastrijk spel met Monkau als Charlie. De liefdesscè ne met Monkau kan zelfs als bijzonder erotiserend worden beschouwd en dat is iets. waar ook weinig Nederlandse regisseurs in slagen Dat Eerhart er niet voor schroomt een Vlaamse politieman af te schilderen als een onvervalste Amerikaanse shernf inclusief cowboyhoed en Amerikaans geschilderde politie-auto, valt op als een grapje, een eerbetoon misschien aan de Amerikaanse misdaadfilms. He lemaal funktioneel is deze voorstelling echter niet, ook al speelt Werther van der Sarren zijn rol voortreffelijk Wie de boeken van Felix Thijssen kent (en derhalve ook het vervolg op „Wildschut", „Jachtschade") zal - evenals ik z'n twijfels hebben over het slot van de film, maar dat doet niets af aan het totaal en die is meer dan voortreffelijk te noemen voor een debuutfilm. „Wildschut" is spannend èn professioneel ge maakt, inclusief het machtsvertoon van het Belgische leger, dat een niet onbelangrijke rol speelt in de film. de rej era A jjilmredaktie) ma i ons SFOORT - In de Dinsdag yclus van het Grand Thea- alt komende dinsdag een Hotel New Hampshire" sseur Tony Richardsen, ge- op het gelijknamige boek iIrving. Met Natassja Kinski, u ster. Rob Lowe e.a. ren V „Hotel New Hampshire": het uiterst originele en verbijsterende relaas van het tumulteuze leven van het gezin Berry. Vader en moeder Berry zijn de eige naars van het Hotel New Hampshire. Frank is hun oudste zoon en zijn jeugd wordt beheerst door zijn homoseksuali teit Franny is de oudste dochter. Wan neer ze 16 is. wordt ze verkracht door drie quarterbacks het plaatselijke foot- ballteam. Ze wordt later een gevierd actrice en trouwt met een neger John is het derde kind. Zijn liefde voor Franny is een ware obsessie voor hem9 een euvel dat Franny op haar eigen vindingrijke manier weet te verhelpen Lilly is de tweede dochter en zij lijdt aan dwerggroei. Geestelijk tracht ze te groeien door te gaan schrijven. Wan- (advertenties) 1 spoi en goede aanvulling voor wasautomaten met een laag centrifuge toerental, rde 2800 toeren is het wasgoed in 2 3 minuten praktisch strijkdroog. alleipa' Na 12 maanden van f 19.88 is de centrifuge van u. 0.79, Kort l*uinig met energie veilig servicevriendelijk duurzaam weinig gevoelig voor storingen Dit is een aanbod van de puem en uw installateur VPINDeN rozendaallaan 11 3833 be leusden-c. tel. 033-941235. AMERSFOORT - De bekende film van regisseur Joseph Mankiewicz „All about Eve" is in de nachtvoor stellingen van het Filmhuis Appel markt te zien op vrijdag 15 en zater dag 16 maart a.s.. aanvang 23.00 uur. Als Hollywpod zich gaat bemoeien met het grote toneel ligt een kritische aanoak voor de hand. Immers, van de kant van het toneel is. vooral in vroegere tijden, met grote minachting op Hollywood neergekexen. Met werd dus tijd. zo moet regisseur en scenario- schnjver Joseph L. Mankiewicz in 1950 hebben gedacht, om eens flink terug te katten. Zijn script voor „AH about Eve" druipt van hatelijkheden, is sarcastisch en cynisch, maar onder alle omstandig heden amusant. Bette Davis speelt een van haar glansrollen als een oudere actrice, die zich ontfermt over een jongere collega en daarmee een adder aan haar borst koestert De jonge vrouw (Anne Baxter) blijkt een meedogenloze carrièremaakster te zijn, die met de hulp van een even amorele toneelcriticus (George Sanders) over de rug van Bette Davis de weg naar het podium in een verbazingwekkend vlot tempo af legt. Als ze eenmaal het grote applaus in ontvangst heeft genomen komt zij op haar beurt tot de ontdekking dat een nog jongere aankomende ster op het punt staat haar een beentje te lichten In deze kleine bijrol zien we Marilyn Mon roe. in 1950 nog een onbekende naam „All about Eve" werd bekroond met zeven Oscars en werd overal een groot succes, ook in ons land. waar de film vele maanden in Kritenon draaide De bijtende dialogen werden beroemd en filmfans citeerden in de jaren het scnpt van Mankiewicz uit het hoofd. (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - Liefhebbers van enge sprookjes opgelet. Re gisseur Neil Jordan maakte een volwassen versie van het sprookje, dat iedereen kent: „Roodkapje en de boze wolf". Jordan, die ook de film „Angel" regisseerde, verfilmde met „Company of the Wolves" een verhaal van Angela Carter en deed dat op originele wijze. Hoofdpersoon in deze film is het jonge meisje Rosaleen, die op een avond terecht komt in een zeer enge droom. Ze komt terecht in de wereld van Roodkapje. In het bos wemelt het van boze wolven en grootmoeder waarschuwt haar ook voor mannen, wiens wenkbrauwen doorlopen, want dat zijn wolven in aanlegTijdens het wandelen in het enge bos komt Rosaleen een jongeman tegen, die heel toevallig een jager blijkt te zijn, maar ook mooi van die doorgetrokken, dichte wenkbrauwen heeft en dat stelt Rosaleen allerminst gerust In grote trekken komt dit verhaal u wellicht bekend voor. maar niets is zo bedrieglijk als een sprookje in droomvorm, dat ook nog als een soort metafoor dient voor de ontlui kende sexualiteit. „Company of the wolves" is een thriller-achtig sprookje of een sprookjesachtige thriller, maar in ieder geval wèl iets bijzonders. Eng, spektakulair en spannend Kortom: anders dan an ders. Met Angela Lansbury, David Warner, Sarah Patterson en Mi- cha Bergese. De speciale effec ten zijn van Christopher Tucker. neer haar derde boek maar niet op gang wil komen spring! ze uit het raam op de 14e verdieping „Sorry, net niet groot genoeg" luidt haar zelfmoordbriefje. Ei is de jongste zoon Hij komt met zijn moeder om bij een vliegtuigongeluk wanneer de familie in twee groepen naar Wenen vliegt. In Wenen runt het gezin opnieuw een hotel, dat overdag bewoond wordt door anarchisten die de Opera willen opbla zen en 's nachts benut wordt door hoeren en klanten. Mede-eigenaar van het hotel is Freud, een jood die in de oorlog blind is geworden. Hij wordt geholpen door Susie de beer. Susie is zo verlegen dat ze zich altijd in een berepak hult en zo als geleidebeer voor Freud fungeert. Freud en vader weten te verhinderen dat de anarchisten de Opera opblazen LEUSDEN/ACHTERVELD - Op het afgesloten parcours in Ede werd er zaterdag gereden voor de voorjaarscompetitie. Door de nieuwe clubsponsor hadden de renners er nogal moraal en „goesting" van gekregen. Ton van den Berg uit Leusden won bij de amateurs met kleine voorsprong op het peloton, terwijl Paul Ossendrijver uit Achterveld net voor de Leusdenaar Ed Smit bij de liefhebbers won Amateurs: 1. Ton v.d Berg (Leusden). 2 Ben v Leyen (Wage- nmgen), 3 Henri IJzendoorn (Tiel) Junioren: 1 G. v Deelen (Ede). 2 B Roelofs (Veenendaal), 3 J Al ma (Ede). Nieuwelingen: 1 R Meyers (Cu- LEUSDEN - De heren waterpoloërs van de Haaien, hebben afgelopen zaterdag tegen de Potvis in Huizen geheel onnodig een punt verspeeld. Met slechts twee minuten te gaan, gingen de Leusdenaren nog met 4-7 aan de leiding en leken zonder problemen op de overwinning af te stevenen. In de slotfase lieten de Haaien zich echter lelijk te kijk zetten en verspeelden de winst. Achteraf mochten de heren nog blij zijn dat ze aan het treffen noq een punt overhielden (7-7). De Potvis opende de score 1 -0) Daarna kwamen de Haaien door het benutten van een strafworp langszij 1-1 Ronald Speksnijder schreef de treffer op zijn naam De Huizenaien waren daar geenszins van geschrokken en brachten nog voordat de 1e periode verstreken was de stand op 3-1. In de 2e periode kwamen de Haaien sterk terug Robbie Buys en Willem Burger schoten de balans weer in evenwicht 3-3 Maar ook nu had de Potvis het laatste ant woord in de vorm van een doelpunt 4-3 De 3e periode gaf een goed functionerend Haaien te zien dat niet alleen op gelijke hoogte kwam, maar en passant een voorsprong opbouwde. Door doelpunten van Willem Burger. Lex van Dijk en een spetter van Ronald Speksnijder kwamen de Leusdenaren ogen schijnlijk op rozen te zitten 4-6 En toen Willem Burger even later een nummerieke meerderheid wist uit te buiten (4-7). leek het duel gelo pen Ondanks deze rustgevende en riante voorsprong, brak er iets in de haaien-ploeg Plotseling liep het allemaal niet zo vlot meer Afspeel- fouten waren ineens aan de orde van de dag En dat speelde de Leusdenaren in de laatste minuten danig parten Driemaal achtereen moest doelman Harry Klok het on derspit delven, waardoor de Potvis op de valreep een gelijkspel (7-7) uit het water haalde. lemborg), 2. M Spies (Ede). 3 A Ariesen (Veenendaal). 5 C Wal led (Leusden). Veteranen: 1 J Sandbrink (Amersfoort), 2 H v.d Brom (Hoogland), 3. E.J Gerritsen (Hooglanderveen) Liefhebbers: 1 Paul Ossendrijver (Achterveld), 2 Ed Smit (Leusden), 3 Cor Gertsen (Ede). 4 Johan Ossendrijver (Leusden), 9 Jos Kerkhof (Achterveld) Zondag werd de TAPA-competi- tie gereden bij Tempo Soest Het zonnetje scheen dus het was heer lijk fietsweer. Uitslagen: Amateurs: 1 Ben van Leyen (Wa- geningen), 2 Dick van Dalen (Amersfoort), 3 Sinus van Leyen (Wageningen), 11 Willem-Jan Bosma (Leusden) Junioren: 1 A. Groen (Baarn). 2 F Griffioen (Hilversum). 3. J Bur- rink (Hilversum). 6 Rob Holst (Leusden). Nieuwelingen: 1 Ron Gerritsen (Hooglanderveen). 2. Dick Hak (Hilversum). 3. Paul Ham (Leus den). Veteranen: 1 J Sandbrink (Amersfoort). 2 C Faber (Soest). 3. N. Noteboom (Hilversum), 4 Ton Brons (Leusden), 7. Henk v 't Klooster (Leusden). Liefhebbers: 1 H. Stuart (Soest). K. Valkenburg (Soest), 3 B Post (Hilversum), 6. Jos Kerkhof (Ach terveld). LEUSDEN - Er vielen afgelo pen dinsdag(middag) tijdens het wekelijkse bowlinguurtje in de Korf weer enkele nieuwe gezich ten te bespeuren, waardoor de drukte en de gezelligheid op en rond de bowlingbanen toenam. In de A-klasse viel een uit schieter te noteren. Bea Lier was daar met een game van 188 ver antwoordelijk voor. Met een beetje meer geluk was ze zelfs boven de 200 geëindigd. In de B-klasse zit Ger du Pree vast in het zadel, evenals Irene Maes in de E-klasse. De strijd in de C- en D-klasse is daarentegen nog lang niet beslist. De standen in de diverse klasse zijn als volgt A-klasse: 1 Betty Klave. 16 pnt (2826). 2 Bea Lier. 12 (2422); 3 Bernadette Bruyn. 12 (2551). 4 Ingrid v d Blerk. 10 (2375); 5 Klaas Winkel, 8 (2165) 6 Margriet v Kalsbeek. 6 (2164), 7. Irma Schegget- man 2 (228) Hoogste game Betty Klave (192) Alleen geldig in de maand maart 1985. want de meeste tennisparken worden overspoeld met kompetitietennis en de daaraan verbonden trainings- faciliteiten. De recreatiespeler komt vrijwel niet meer aan zijn trekken. Gelukkig is er nog een tennis vereniging, waar de pur-sang rekreant nog wel terecht kan en waar men niet geconfronteerd wordt met overvolle banen. Tevens biedt deze vereniging ook nog eens „all-weather" garantie. Verder bieden wij u veel gezellige aktiviteiten, tennisplezier. meegroei in een jonge vereniging zonder kliekvorming, maar vooral: optimale tennisfaciliteiten. Daarbij genomen de fraaie accommodatie waarover wij kunnen beschikken en je hebt een perfect tennisklimaat. Tennissen duur? Welnee, kijk maar naar i gunstige tarieven: Seniorleden: f 175.- (éénmalig inschrijfgeld f 50. Echtparen: f 330.- (éénmalig inschrijfgeld f 85.-) Juniorleden: f 90.- (éénmalig inschrijfgeld f 35.-) Juniorleden krijgen de 1e 5 lessen aangeboden van de vereniging. Voor een toeslag van I 100.- garandeert u zichzelf van een „AH- Weather"-garantie. Dit geldt alleen voor leden. O ja, nog bijna vergeten om te vermelden waar dit alles plaats vindt: waar anders dan bij vind je zoveel tennismogelijkheden, maar vooral tennisplezier. Gewoon even bellen met Marja v. Horssen, tel. 033-943596. Koos Klaut - 944612; Michaèl Verdouw, tel. 947084 B-klasse: 1 Ger du Pree 17 (2173). 2 Nanrue Doeland9(1834);3. Margriet v Toren 7 (932); 4 Truus Beyer 5(1130) Hoogste game Ger du Pree (136) C-klasse: 1 Janne Eggens 12 (1803). 2 Jetty v Donselaar 11 (2015)3 Tineke Vonk 11 (1624) 4 Ida de Jong 8 1955)5 Jena Posthuma 2(164). Hoogste game Jetty v. Donselaar (106). D-klasse: 1. Trijnie Winkel 16 (2121); 2 Riek v Oyen 16 (2064). 3. Henny Holthuis 10 (1860), 4 Magdavd Krol 10 (1569); 5 Miep v Kampen 9 (1109); 6 Hanneke Eiden 8 (1165). 7 Bep v Duyl 4 (962); 8 Titia Bolhuis 2 (1012) Hoogste ga me Trijnie Winkel (143) E-klasse: 1Irene Maes 16 (2031); 2 Ali Bontje 11 (1936); 3 Sjefv Oyen 11 (16281.4 Gre v.d Wel 10 (1602) 5 Agnes Kok 8 (1013). 6. Bep Hassink 6 (1249). 7. Joke Los 3 (461). Hoogste game Alie Bontje (119). ACHTERVELD - Het jeugd- team Achterveld A2 rekende da nig af met medeconcurrent voor het kampioenschap Soest, door deze ploeg met 6-0 te verslaan. Dit resultaat was mede te danken aan het kundige spel van Gerard van Valkengoed, Mark van de Goes en Eerhard Voorburg. De dames junioren stevenen te vens op het kampioenschap af en wonnen met maar liefst 10-0 van OSM De meisjesploeg Achterveld kon ondanks de goed spelende Miranda van de Velden en Sjanine van de Lelie een nederlaag tegen kampioensgegadigde Huizen niet voorkomen Achterveld verloor met 0-1 De overige uitslagen zijn als volgt A'veld A1-Amersf B A1 3-3 A'veld A2 - Soest A4 6-0 A'veld B1 - Hoogland B2 0-5 A'veld C1- Soest C2 1-8 A'veld C2-HVCC2 3-4 A'veld D1-IJvogelsD3 2-3 A veld D2 - Hoogland D3 3-2 KWA E2 - A veld E1 2-3 Soest F2-A'veld E1 3-5 RodaF6-A'veld F2 0-0 Dames: A veld-OSM 10-0 BFC1-A'veld 2 0-4 Meisjes A'veld-Huizen 0-1 Programma komende zaterdag: TOVA1 -A'veld A1 v14 00 A veld A2 - VVZA A4 (vra 15 00 LimvioBI-A'veld B1 v 14.00 A'veld C1 - IJsselm v C3(vr a 13.45 WOP C3-A'veld C2 v 11 30 VVZAD2-A'veld D1 v. 11 00 A'veld D2-Baarn D2 a 13.00 A'veld E1-Hoogland E2 a 12 00 A'veld F1-Quick F2 a. 11.00 A'veld F2-WZ49F3 a. 12 00 Dames junioren: 't Gooi 1-A'veld 1 v 9.00 DOB 1-A'veld 2 v10 00 Meisjes NSC 1 - A'veld 1 (onder voorbehoud) v 10 00

Leusder Krant | 1985 | | pagina 9