nemaclub wordt opgeheven f zet zichzelf op non-aktief Adviesburo gaat zich vestigen in Leusden Bankgiro een uur ontruimd geweest In voormalig pand Keurslager Centrale elna Verpakking B.V. eg uit Stoutenburg jenaar gevonden ld nog niet bekend ES Na loze bommelding Politie op bezoek bij „Klein Rossenberg I yj uu ijzen subsidie biedt te weinig uitzicht op perspectief: leuBiflen spant Vandaag in de Leusder Krant Oekumenische gebedsdienst herdenking Mgr. Romero Vrouwenraad heeft nieuwe bestuursleden Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU n i Hond vergiftigd WEGWIJS LEUSDEN '85 Geen krant ontvangen? r krant; DINSDAG 19 MAART 1985 - 16e JAARGANG NO. 92 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 b.gg (03420-94911) Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV DEN - In de ledenvergadering van mei a.s. komt het ur van de cinemaclub De Korf met vergaande voorstel- etreffende het voortbestaan van de vereniging. Die tellen behelzen óf het voorlopig op non-aktief zetten, Is het opheffen van de vereniging. direkt gevolg van het besluit van de gemeentelijke commissie voor welzijn en onderwijs, om de ver- ig geen subsidie toe te kennen. Dit blijkt uit de laatste sbrief van de vereniging. Daarin geeft het bestuur een xige toelichting op de gang van zaken, die tot het sub- erzoek heeft geleid. Bovendien beargumenteert men uitvoerig, waarom men zo teleurgesteld is in de be- ig van de commissie. ten tot verzoek om subsidie. Idt men in de Nieuwsbrief, jat men als vereniging een koers in wilde slaan, die echt deed aan de oorspron- opzet ervan. Men wilde jmeer films gaan brengen, in reprise waard waren, oi ills nauwelijks de normele ipen haalden. lelstelling was in het verle gt verwaterd. Gedwongen Ie noodzaak kostendekkend ireren, draaide men steeds films, waarvan men een ie publieke belangstelling verwachten. ..Hierdoor is ilstelling van de vereniging :ins in het gedrang geko- iMaar desondanks is het be er redelijk in geslaagd een doorsnee te brengen van de filmcultuur te bieden zo schrijft men Ie komst van kabeltelevisie telliet-TV werd het aanbod jeelfilms steeds groter, ter- larnaast andere plaatselijke gingen zich meer dan voor heen bezig gingen houden met het vertonen ven speelfilms. En dat tegen lage prijzen, omdat deze verenigingen - gesubsi dieerd door de gemeente - niet kostendekkend hoefde te draaien en bovendien de beschikking hebben over een eigen zaal. Noodgedwongen moest de Cine maclub daardoor steeds grotere "filmtoppers" inzetten om de con currentie het hoeft te kunnen bie den. Een verkeerde gang van za ken en daarom besloot het be stuur deze spiraal te doorbreken, door mét subsidie van de ge meente een nieuwe koers te gaan varen", aldus het bestuur Het lag in d.e bedoeling, om meer aandacht te gaan besteden aan films met een bijzondere culturele waarde, en films met een meer Europese achtergrond. ..Omdat voor dit soort films de be langstelling helaas niet groot ge noeg zou zijn om kostendekkend te draaien, werd tot aanvraag van een subsidie besloten Zonder fi nanciële ruggesteun van de ge meentelijke politiek is een derge lijk programma gewoon niet haal baar", stelt men. BIOSCOOP Verontwaardigd is men over de ty pering "plaatselijke bioscoop", zoals de Leusdense politiek de Ci nemaclub heeft bestempeld. In de Nieuwsbrief noemt men dit: ..Een nogal denigrerende definitie van een filmvereniging, die bezig was aan de opbouw van een stukje culturele verworvenheid binnen de gemeente Immers, het bezoeken van de voorstellingen van de Cinemaclub is geen vrijblij vende gelegenheid Men moet er iets voor doen. Men moet lid wor den van de club, men moet naar de Korf komen om de films te gaan zien. Men moet er enkele uren op de ongemakkelijke stoe len van de Korfzaal voor over heb ben om een film te bekijken in plaats van in een comfortabele fauteuil voor de beeldbuis. Een duidelijke keuze. Heel iets anders dan een bioscoop..." VERWIJT Men vervolgt met erop te wijzen, dat ook de Cinemaclub niet ont kwam aan de keuze van films, ..zoals ook de tv-omroepen die keuze in steeds grotere mate ma ken om de concurrentie het hoofd te bieden." ,,Mét subsidie van de gemeente zou de Cinemaclub De Korf ech ter in staat zijn geweest die spi raal te doorbreken en zou zij haar doelstellingen beter hebben kun nen realiseren, dan nu is ge beurd. Dót verwijten wij als be stuur de plaatselijke politici, die in het beoordelen van onze ver eniging niet verder zijn gekomen dan deze tot "plaatselijke bio scoop" te bestempelen. Dat uit gerekend een man als PvdA- raadslid Jan Jacobs ons naar de Culturele Raad Leusden stuurt met de opmerking, ,,daar maar aan te kloppen éls er sprake is van culturele waarde" getuigt niet van enige realiteitszin. Afgezien van het feit, dat ook hij kan weten, dat de Culturele Raad Leusden géén subsidies geeft, ontkent hij tevens de culturele waarde van het medium film door bij voorbaat zijn twijfels daarover uit te spre ken" VAN TAFEL GEVEEGD ,,AI met al heeft het bestuur van de Cinemaclub De Korf de in druk, dat de subsidieaanvraag van de vereniging op z'n minst onzorgvuldig door de Leus dense politiek Is behandeld. Wij betreuren dat, omdat daarmee zonder enige relevante argu mentatie een kleinschalige ver eniging als de Cinemaciub De Korf van tafel wordt geveegd. En daarmee een stukje culturele verworvenheid, dat - hoe gering ook - in groeiende mate een bij drage had kunnen leveren aan het culturele klimaat binnen de gemeente Leusden", aldus het bestuur in de Nieuwsbrief. Het pand waarin Prochemko zich gaat vestigen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/DE BILT - Pro chemko International BV gaat zich vestigen in Leus den. Dit adviesburo hoopt id augustus het voormalig kantoor van de Keurslager Centrale BV aan de Arnhem- seweg te betrekken. Bij het adviesburo. dat nu nog gevestigd is in De Bilt, werken zo'n 25 mensen. Prochemko wil, LEUSDEN - Helna rpakking BV in Stou- inburg wil naar Barne- ild verhuizen. Burge- leester en wethouders n Barneveld stellen de meenteraad 26 maart r om het bedrijf grond verkopen aan de Her- lesweg in Barneveld, ior een bedrag van 10.010 gulden. I Helna Verpakking is ien jong bedrijf waar 52 Bensen werken. Alle «rknemers zullen in de ekomst in Barneveld gaan werken. Het bedrijf maakt golfkartonnen ver pakking en handelt in ver pakkingen die het uit het buitenland importeert. Volgens de heer Butse- laar, directeur van het be drijf, kan Helna in Stou tenburg niet uitbreiden. Daarom verhuist het be drijf naar het industrieter rein Harselaar-Oost in Barneveld. Naar verwach ting zal de operatie eind dit jaar voltooid zijn. In de krant van donder dag komen we hierop te rug. én onzer verslaggevers) SDEN - Er is nog niets bekend e herkomst van de meer dan Izend gulden die twee kinde- fig weekend in de Leusdense foordwijck vonden. Volgens >ordvoerder van de rijkspolitie jhet rechercheonderzoek in die richting nog niets opgeleverd. De Leusdense politie kreeg de afgelopen dagen ettelijke telefoon tjes binnen van andere korpsen uit het land. Zij hadden recent met een bankoverval of een diefstal te maken gehad en informeerden daarom naar gegevens over het gevonden geld in Leusden. LEUSDEN - Als afsluiting van een verkeersprojekt bracht de Leusdense Rijkspolitie vorige week een werkbezoek aan kleuterschool Klein Rossenberg De twee agenten, die met deze zware' taak waren belast, gingen spon taan in op de vragen van de kinde ren. En die hadden heel wat te vragen Zoals - wanneer geeft u een bekeuring - schieten jullie wel eens 7 - heeft u echte haren onder uw hoed7 - mag ik ook politie-agent wor den? Met als antwoord op die laatste vraag van één van de mede-kleu ters. ,,Nou, ik word later papa!'' Tot slot van het bezoek mochten de kleuters de politiewagen van dichtbij bekijken. Wat een feest voor de kleuters betekende, waar aan men als motto zou kunnen verbinden: ,,De politie is de beste kindervriend' eenmaal in Leusden, het bedrijf uitbouwen tot een organisatie met circa 50 werknemers. De gemiddelde groei van deze be sloten vennootschap is gepland op vijf mensen per jaar. Een woordvoerder van Prochemko: „We beschikken nu over een veel te kleine behuizing. In deze situatie kan er geen sprake zijn van een toename van het aantal personeelsleden door pensione ring of VUT dan het bedrijf heeft verlaten." Het adviesburo hoopt eind au gustus De Bilt voor Leusden te kunnen verruilen. ,,Maar het kan ook eerder of later zijn De precieze datum is nog niet bekend." aldus de woordvoerder. Prochemko In ternational is een adviesburo dat adviezen uitbrengt over oppervlak tebehandelingen van onder meer Netjes in de rij op het trottoir, want de politie komt op bezoek Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden IPUUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ■clen. IFamilieberichten en losse advertenties 42,cent per mm »oij kontrakten belangrijke koning. gLeusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) f-osse nummers: 75 cent per stuk openingstijden van ons kantoor Uns kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- hks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend, aterdags gesloten LEUSDEN - In Leusden-zuid overleed zaterdagmorgen een hond aan de gevolgen van ver giftiging. Onderzoek wees uit dat het beest door strychnine was vergiftigd. Vermoedelijk had de hond dit spul naar binnen ge werkt tijdens een wandeling in het parkje in Leusden-zuid. De rijkspolitie raadt hondenbezit ters aan hun huisdier voorlopig aangelijnd uit te laten. (advertentie) BELANGRIJK: komt uit eind mei/begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kontakt op met BDU b.v. te Barneveld tel. 03420-16141 - toestel 46. gevels, wanden, glaswerk, alumi nium, vloeren en daken van zowel grote industriële gebouwen als van huizen, scholen en bruggen Het bedrijf is verdeeld in twee divisies: één die zich beweegt op het gebied van het dagelijkse, algemene, in terne onderhoud en een tweede die zich bezighoudt met advisering over reiniging, onderhoud en con servering van oppervlakten als ge vels, wanden en dergelijke Veel aandacht wordt ook besteed aan de toenemende vochtproblemen in grote gebouwen. Het pand, waarin Prochemko zich gaan vestigen, staat al gerui me tijd leeg en te koop. Het was voorheen eigendom van de Keur slager Centrale BV die in 1983 failliet ging. Deze organisatie werkt overigens nu in een andere, afge slankte vorm vanuit een kantoor in De Biezenkamp in Leusden. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Bankgirocentrale in Leusden is gistermiddag een uur lang ontruimd geweest. Dit was het gevolg van een bommelding die om half twee bij de BGC telefonisch binnenkwam. Onder leiding van de rijkspolitie moesten de ruim 200 personeelsleden van de Bankgirocentrale zich buiten het gebouw opstellen. Omdat volgens de anonieme man die de bommelding doorgaf de explosieven om half drie zouden ontploffen, had de politie te weinig tijd het gehele complex af te zoeken. Mede gezien de uitgebrei de veiligheidsmaatregelen van de Bankgiro, beperkte de politie zich tot het doorzoeken van enkele vertrekken. Toen om half drie géén bom ontplofte, zette de Leusden se rijkspolitie het sein op groen en mocht het Bankgiro- personeel het gebouw weer in. Enthousiast optreden Lisiduna pag. 3 TussenTijds bestuurlijk minder in problemenpag. 3 Hans Kombrink bezocht PvdA in Leusden pag. 4 „Loysder Hoek" kan terugzien op geslaagde fancy fair pag. 4 Loep op Leusden pag.5 Sport pag. 7 en 8 •Autotaai pag. 9 LEUSDEN - Vrijdagavond 22 maart wordt in de Marcuskerk een speciale oekumenische gebeds dienst gehouden in het kader van de nationale herdenking van de El Salvadoraanse bisschop Romero, die zes jaar geleden werd ver moord. Na de dienst vindt er een ontmoe ting plaats met ds P. Gilhuis, die jaren lang in Zuid-Amerika werk zaam is geweest Onderwerpen van gesprek zijn de algemene problematiek in Zuid-Amerika, en de bevrijdingstheologie. LEUSDEN - Het aftreden van de voorzitster van de Vrou wen Raad Anneke van Has selt en de secretaresse An Bergsma vormde het belang rijkste onderwerp van de jaarvergadering, afgelopen woensdag. Regelmatig vinden overal be stuurswisselingen plaats Deze twee dames echter, en met hen de werkgroep vrouwenontmoe tingscentrum (VOC). hebben de afgelopen jaren keihard gewerkt aan de realisatie van het vrouwen ontmoetingscentrum. Met het aftreden van Anneke en An is in feite een stukje geschie denis van het VOC, afgesloten Een feestelijk tintje tijdens het af scheid bleef dan ook niet uit Anneke van Hasselt wordt als voorzitster opgevolgd door Her- mien Gierman en Tiny Lufft neemt voortaan de secretaressewerk zaamheden voor haar rekening (advertentie) ANTIEK-EN INBOEDELVEILING Café-Restaurant De Mof "Arnhemseweg 95 Leusden Zuid Kijkdagen 23 en 24 maart van 11 00 tot 17.00 uur (TOEGANG VRIJ) Veilinghuis P J C Trommelen Tel 03498 - 14 03 ..Oom agent" werd met regelmaat aan het lachen gebracht Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel 033-940691. Wanneer hi) - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1