da zaterdag had „baaidag" Verlies en winst TTCL n kwamen goed weg: 2-1 „Sfinx" vast op kop EERSTE OPEN NEDERLANDSE „RODE" KAMPIOENSCHAPPEN JEU DE BOULES t° ische Boys troeft lankmoedigheid af: 2-3 In hoofdklasse: bijna zeker van promotie Zaterdag 20 april in Leusden: BEN - De hockeyers van de Mixed Hockey Club n hebben afgelopen zondag op het kunstgras van het irk een belangrijke overwinning geboekt. De dames na de halve misstap van een week eerder met 3-0 de inst. Weliswaar in een allesbehalve sprankelende g, maar de punten waren er niet minder kostbaar om. omotie naar de 2e klasse is nu bijna realiteit, een maakten eveneens een stap in de goede richting 5,9 !n van de concurrenten. Keep Fit uit Oss, met 2-1 te n. Een fortuinlijke zege dat wel, omdat Keep Fit de beste kreeg, maar weigerde om deze te benutten, terwijl 7.5 n uit een handvol mogelijkheden twee treffers wist te Leusden kwam dus goed weg. !e instantie wierp dit con- hten al Nadat Keep Fit si keren gevaarlek voor an Leusden verschenen Leusden via Frank Mar ei uit. Via het centrum I bal naar de buitenkant waar de vrijgelopen Her- Ikamp ter hoogte van de fend en doeltreffend uit- Ibitterende goal die Leus- ze onstuimige aanvangs- kon gebruiken en hopeli|k |e rust in de eigen gelede- orgen :it raakte echter niet van acht na de openingstreffer li|k de aanval op Via de de Ossenaren een DINSDAG 19 MAART 1985 LEUSDEN - Bowlingbond De Korf telt In de afdeling mee. Het feit dat twee leden, Cobi Brand- sen en Jan Toxopeus, voor de afdelingsselectie gekozen zijn, onderstreept deze conclusie en bewijst eens en te meer dat er in Leusden een aardig (bow- (ing)balletje gegooid wordt. Na dit positieve bericht, moes ten de dames en heren vorige week weer snel terug naar de realiteit: de wekelijkse bowling competitie. In de hoofdklasse stond het gevecht tussen de beide koplopers centraal. Lijst aanvoerder 'Sfinx' wist on danks matige scores met 5-0 van Kela-Alfa te winnen, waar door laatstgenoemde weer stui vertje wisselde met King Louie dat Doornekamp met 5-0 van de baan veegde. Een vermelding: in deze klasse is zeker de hoge score van John Visser waard: 741 over 4 games. Kersbergen stond in de over gangsklasse alleen op de baan en had dus, zonder tegenstander, geen enkele moeite om met 5-0 te winnen en is. doordat S K met 3- 2 van Karweihoek won, bijna ze ker van de periodetitel Jannie van Dijk gooide zich in de kijker met een game van 201 Wat op viel in de 1e klasse was het feit dat koploper Heritonba slechts met 3-2 won Maar met nog twee duels te gaan, leverde dit resul taat reeds de periode titel op Aqua Stop en Ros Beyaart. de nummers 3 en 4. waren in een verbeten strijd gewikkeld De 3-2 uitslag gaf dit prima weer. In de 2e klasse A zakte Fix-it na het deba cle van een week eerder nog ver der af. Ditmaal toonden 'the Dots' zich in de onderlinge strijd om de 2e positie achter S K2. die nipt met 3-2 van de Spinners won, de sterkste. Dory Barbillion schit terde met een game van 206 'Doe maar wat' maakte in de 2e klasse B een lelijke misser door met 1-4 van de Muks te verliezen Aangezien naaste belager Ups en Downs met maar liefst 0-5 over de Pipers zegevierde, kwam de spanning aan de kop weer volle dig terug In de laatste twee we ken zal duidelijk moeten worden welk team over langste adem be schikt en met de (periode)titel zal gaan strijken De standen in de diverse klassen bowlingbond 'de Korf' Hoofdklasse: 1 Bar Sfinx 4,5 pnt (24548) 2 King Louie 39 pnt. (24116) 3 Kela Alfa 38 pnt (23551) 4 Cle menshof 35 pnt (23576). Hoogsti game dames Cobi Brandsen (183) Hoogste game heren: Cor Beusi (211) Overgangsklasse: 1 Kersbergen 44. 5 pnt (21307) 2 Karweihoek 39.5 pnt (20566) 3. S K 36 pnt (19709) Hoog ste game dames Janny van Dijk (201) Hoogste game heren Hans Que (216) 1e klasse: 1. Heritonba 51 pnt (21627) 2 Party Service 39,5 pnt (20342) 3. Aqua Stop 39 pnt (20455 4 Ros Beyaart 33 pnt (20065). Hoog ste game dames: Riet Heimig Hoogste game heren Arno v.d Voon (213). 2e klasse A: S K 2 44 pnt (19756) 2 The Dots 39 pnt (19495) 3 Fix-it 35 pnt (19901) 4 Base Liners 34 pnt (19623) Hoogste game dames Dory Barbillion (206) Hoogste game heren Aart Vermeulen (195) 2e klasse B: 1 Doe maar wat 42 pnt. (18919) 2 Ups and Downs 41 pnt (18803) 3. Dieene 33 pnt. (19124) 4 The Muks 31,5 pnt (18094) Hoogste game dames Rudy Stellema en Mar griet van Toren (151). Hoogste game heren Harry de Winter (178). in Woerden ten onder gingen is dat nog zeker mogelijk. TTCL heeft zich snel hersteld var de nederlaag en won de lastige uitwedstrijd tegen Smash in Wou denberg met de ruime cijfers var 8-2 Door deze nederlaag is Smash uitgeschakeld voor he' kampioenschap. Boven verwachting is deze over winning vrij simpel tot stand geko men, alleen tegen de Koninc moesten Robert Jan Unkraut er Piet van den Bree een punt later liggen Jan Vogel was weer goec voor 3 overwinningen. Ook he dubbel werd door Jan Vogel er Piet van den Bree binnengehaald Door dit goede resultaat blijf TTCL in de running voor het kam pioenschap T nooit langs de Grave-doelvrouwe gerold 1-0. Enige minuten later herhaalde dit beeld zich, wederom raakte Matty Ankerman de bal haf. Nu stond Gerke van Dam op de juiste plaats: 2-0 Goed doorzetten van Annemiek Bakker resulteerde in een straf- push omdat de Grave-keepster vol gens de scheidsrechter een opzet telijke overtreding beging Gerke van Dam wist met dit buitenkansjes wel raad en bepaalde de eindstand op 3-0. Trainer Peter Kipp vermoedt dat het povere spel van de laatste weken ligt aan het feit dat de last van het moeten winnen met de week zwaarder gaat wegen ,,Er wordt gewoon te nerveus gespeeld waardoor we duidelijk onder ons niveau acteren Desondanks was deze overwnning op Grave meer dan terecht en een juiste afspiege ling van de werkelijke krachtsver houdingen LEUSDEN - Het eerste team van Tafel Tennis Club Leusden (TTCL) heeft in de voorjaars competitie de eerste nederlaag moeten incasseren. Bij het eveneens ongeslagen Woerden vonden de Leusdenaren vorige week hun 'Waterloo'. Met 6-4 bleef Woerden baas in eigen huis. Voor hetzelfde geld waren de cijfers in het voordeel van de Leusdenaren uitgevallen, want veel partijen gingen in drie sets verloren. Setstanden van dik boven de twintig waren bij dit 'topduel' aan de orde van de dag, maar het zat de heren Un kraut, Van den Bree en Vogel dit maal nou niet be jaald mee. Robert Jari Unkraut kwam met twee winstpartijen nog het beste uit de verf. Clubkampioen Jan Vo gel en Piet van den Bree vielen daarbij met 2 resp 3 nederlagen enigszins uit de toon. De dubbel werd wel een Leusdense overwin ning. maar dat kon toch niet ver hinderen dat TTCL met de kleinst mogelijke cijfers aan het ver keerde eind trok. Ondanks dit ver lies, is het kampioenschap in de 3e klasse nog best een haalbare kaart. Als Woerden in de tweede helft van de competitie punten verspeelt of door TTCL aan het einde van de rit met meer dan 6-4 verslagen wordt, dan zijn de Leus denaren kampioen Gelet de ma nier waarop Jan Vogel. Robert Jan Unkraut eipPiet van den Bretf" baaidag en kreeg van Veen- sche Boys zonder pardon de rekening gepresenteerd: Door de schorsing van aanvaller Coen van Dijk (drie duels na zijn 3e boeking in de ontmoeting te gen Benschop) moest trainer Ri chard Beumer enige veranderin gen in zijn basisopstelling door voeren. Ton Kaspers mocht het weer eens als spits proberen, ter wijl Lidus Vaartjes de opengeval len stek op het middenveld op zijn schouders kreeg. De rest van de ploeg zag eruit zoals we de Roda- zaterdag na de winterstop ken nen, dus met een volledig fitte Ruud Stoelhorst op de linkerflank. Na de aftrap bleven de Leusdena ren lang in balbezit, zonder dat daarbij een Veensche Boys-spe ler een schoen aan de bal kreeg Ogenschijnlijk blindelings wisten de volgelingen van trainer Ri chard Beumer elkaar in de ope ningsminuten te vinden. Maar dat bleek schijn. In de 2e minuut maakte middenvelder Hans Rui- terberg een lelijke fout, die voor Roda '46 meteen nare gevolgen had. Geheel onnodig probeerde de Roda-speler in zijn eigen de fensie een mannetje uit te spelen. En dat ging mis en goed ook. Met een sliding veroverde een Nijker- kervener de bal, die hij terstond op de vrije man in het centrum breed legde. Die bedacht zich geen moment en haalde van zo'n meter of 25 snoeihard aan. Kee per Berry Buunk, nog nauwelijks in de wedstrijd geweest, laat staan een bal aangeraakt te heb ben, stond misschien iets te ver voor zijn doel, maar wat hij ook nog probeerde om deze afstands pegel waar de wind onder zat te onderscheppen was tevergeefs. Als een raket plofte de bal achter Buunk in de touwen: 0-1. Roda was door deze onverwachte snelle tegentreffer meteen van slag want zowel voor- als achterin ging het niet zo vlot meer. De or ganisatie verliep in de defensie geenszins van een leien dpkje ter wijl de aanval bij een gebrek aan bruikbare ballen vanuit de mid denlinie geen vuist kon maken en tegen de fel spelende Veensche Boys-defensie steeds een stapje tekort kwam. En stonden de Leus denaren op het punt om door te breken dan hadden de 'Boys' geen enkele moeite om de tegen stander neer te leggen of de bal blindelings naar voren te ram men. Een kwartier lang kon Veen sche Boys op deze wijze stand houden tot dat na een dieptepass van Bert Staubach, Fokko van Leyenhorst zich via een fraaie kopbeweging in ideale scorings- positie manoeuvreerde. Maar als zo vaak, kon de Roda rechtsbui ten ook ditmaal zijn actie niet met een doelpunt bekronen. De stand bleef derhalve 0-1 Bijna was het zelfs 0-2 toen Berry Buunk ver keerd uittrapte en de arbiter ver volgens de handsbal van een Veensche Boys-speler over het hoofd zag. Het schot verdween over de kruising, zodat Roda'46 een grotere achtertand bespaard bleef. In het laatste kwartier pro beerden de Leusdenaren de ba kens te verzetten, maar de hoge voorzetten in het centrum waren telkens een prooi voor het kop- sterke centrale duo. Roda kreeg vooralsnog geen kans om het spel te dicteren. DOELPUNTEN Direct na de hervatting was Ruud Stoelhorst dicht bij de gelijkmaker toen hij zich langs zijn directe op ponent wist te wurmen. De inzet trof echter net geen doel De counters van Veensche Boys wa ren gevaarlijker. In de 9e minuut leverde een snelle doorbraak aan de rechterkant de tweede treffer van de wedstrijd op. En weer één voor Veensche Boys. Vleugelver- dediger Dick Goossens werd door zijn tegenstrever naar huis gelo pen, die vervolgens op maat een vrij gelaten medespeler in de punt van de aanval bediende. Van dichtbij schoot de Nijkerkervener de stand naar 0-2. En dat bete kende voor Roda'46 meteen een dikke streep door de rekening, want het offensief dat na de pauze enige inhoud begon te krijgen liep meteen een forse deuk op. Toch hadden de Leusdenaren alle ge luk van de wereld toen een minuut later het in de rug lopen van Bert Staubach op de rand van de 16- meter met een indirecte vrije trap gehonoreerd werd. Fokko van Leyenhorst gaf het tikje opzij. Bert Staubach knalde vervolgens de bal via de muur langs de kansloze keeper in het doel: 1-2. Eindelijk kwam er aan Roda-zijde enig le ven in de strijd, omdat men voelde dat dit Veensche Boys te kloppen was. Halverwege de tweede helft viel de gelijkmaker. Een cormer van Lidus Vaartjes werd slecht weggewerkt, Ruud Stoelhorst pro beerde de bal vallend achterom te halen, maar miste volledig, maar gelukkig voor alles wat Roda was stuiterde het leder voor de voeten van Ton Kaspers die zich deze kans niet liet ontnemen en droog aanhaalde: 2-2 Ruud Stoelhorst zal op doel schieten maar niet scoren. LEIDING Er was nu weer van alles moge lijk. Maar binnen een mum van tijd nam Veensche Boys opnieuw de leiding Voorstopper Wilfred van de Pas tikte na een afgeslagen aanval te zacht terugop doelman Berry Buunk, die met geen moge lijkheid meer bij de bal kon en niet meer kon verhinderen dat de alerte Veensche Boys-aanvaller nummer drie in het Rodadoel de poneerde (2-3). Even had Roda'46 tijd nodig om over deze tegenslag heen te komen, voordat de Leusdenaren in de slotfase al les op een kaart gingen zetten met recht toe recht aan voetbal Er ontstonden kansen en zeker niet de moeilijkste. Fokko van Leyenhorst had na een gave voor zet van Stoelhorst de hoek voor het uitzoeken Hij knikte echter recht in de armen van de keeper. Teus Heemsbergen schoot uil een scrimmage de bal net naasl het doel Bert Staubach kreeg de laatste mogelijkheid om Roda'46 naast Veensche Boys te schieten. Zijn inzet uit een vrije trap van Dick Goossens scheerde kori voor tijd over de deklat tot grote opluchting van Veensche Boys De tijd was toen verstreken en de nederlaag onafwendbaar Roda'46 kreeg van Veensche Boys met 2-3 een koekje van ei gen deeg! LEUSDEN - De plaatse lijke afdeling van de Partij van de Arbeid organiseert op zaterdag 20 april de eerste open Nederlandse socialistische jeu de bou- les-kampioenschappen. „Het gaat om een uit de hand gelopen grap", al dus PvdA'er Luc Blom. „Oorspronkelijk waren we van plan, om een soort van Leusdense kam pioenschappen jeu de boules te houden voor socialisten. Maar de ani mo was zo groot, dat we het nu „serieus" gaan op zetten." De wedstrijden worden gehouden op de banen bij „De Hakhorst". 's Mor gens om tien uur begint de inschrijving om elf uur beginnen de wedstrijden. 's Middags om twee uur verschijnen de nationale „kopstukken" op de baan. Namen als die van Maarten van Traa, Max van den Berg en andere nationale bekendheden uit de socialistische poli tiek circuleren al. Ook bekenden uit de vak bond (FNV) en radio en TV (VARA) doen mee. Het spektakel vindt plaats op een wijze, die - uiter aard - politiek getint is. De bal, waarop gemikt moet worden, is rood, ge kenmerkt met het PvdA- logo. De wedstrijden krij gen ook een geheel ei gentijds motto mee: „Mik op Rood". Nadere bijzonderheden waren bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Herman Kreikamp (links) legen een Keep Fit-overmacht. beide doelen nauwelijks kansen Libero Pieter Breugel hield de deur voor Keep Fit dicht. En kwam er een Keep Fit speler door dan liet doelman Frederik van der Lee zich niet passeren Leusden zelt creër- de zegge en schrijven éen kans na een solo van Herman Kreikamp Ditmaal vloog het schot echter naast het doel. In de tweede heltt kwam Maarten Jonges voor Bart van Dalen in de ploegHierdoor moest erin de voor hoede van posities worden gewis seld. Herman Kreikamp verdween naar links en Frank Marree kreeg een vrije rol als centrum-aanvaller Echt veel zoden zette dit niet aan de dijk. Keep Fit bleef met uiterst beweeglijk hockey Leusden onder druk zetten Met hangen en wurgen hield Frederik van der Lee in nauwe samenwerking met het centrale verdedigings-duo zijn hok schoon Nadat Rait Quick de enige strafcorner jammerlijk verprutste was hij toch degene die Leusden indirect aan de overwinning hielp. Vanaf eigen helft knalde de rech- terverdediger de bal naar voren De Keep Fit keeper trapte de bal rich ting de zijnlijn, echter niet ver ge noeg Voordat een verdediger de bal kon weg pushen was het Frank Marree die zich handig over de bal ontfermde en direct breed legde op invaller Maarten Jonges die geen enkele moeite had om het speeltuig in het lege doel te deponeren: 2-1 In de slotfase probeerde het aan geslagen Keep Fit de bakens nog te verzetten. De tijd was echter te kort om Leusden de zege afhandig te ma ken Rob Weers was na afloop een uiterst gelukkig man: ,,Wat we in Oss ontbeerden, kregen we voor eigen publiek terug. Dat kleine beetje geluk om een zege af te dwingen DAMES Of het aan het bijzonder frisse weer lag of aan wat anders, de hockeydames van MHC konden als lijstaanvoerder wederom niet overtuigen. Zeker in de eerste helft niet. toen kwamen zowel Leusden als Grave nauwelijks aan aan vaardbaar hockey toe. Het was rommelig en de voorhoedespeel sters waren machteloos, niet in staat om de bal uit een strafcorner of aanval het beslissende tikje te geven. Na rust kwam er voor de toe schouwer. die de snerpende kou trotseerden enig leven in de strijd Binnen vijf minuten lag de ope ningstreffer van Leusden op de plank, ware het niet dat een van de arbiters om onduidelijke redenen het doelpunt annuleerde Daarna kroop Leusden bij de eerste de beste tegenstoot door het oog van de naald toen de beste speelster van Grave alle dames van Leusden passeerde alsof ze er niet stonden. Ook keepster Simone Fokkema kreeg het nakijken, maar tot ieders verbazing mikte de Gra- ve-speelster de bal naast het doel Eindelijk brak Leusden uit een strafcorner de score open. hoewel dat nou niet bepaald volgens het boekje verliep Het was, dat de in de basis teruggekeerde Annemiek Bakker de inzet van Matty Anker man verlengde, anders was de bal negentig minuten lang een timide vertoning die het pu bliek nauwelijks kon verwar men. Na een 0-1 achterstand bij rust kwam Roda '46 hal verwege de tweede helft toch nog op gelijke hoogte (2-2), maar nog geen minuut later nam Veensche Boys met de hulp van Roda op nieuw de leiding (2-3) en stond die vervolgens niet meer af. De Leusdenaren werden voor hun gebrek aan vechtlust terecht door Veen sche Boys op de vingers ge tikt. Roda-zaterdag had een in een kopduel verwikkeld. Hans Fluitenberg (8) wacht af - x'Z - 1 de Bell op de solo-loer - Een uitgespro- day. Dat hadden de i de Roda-zaterdag trby tegen Veensche bijna niets lukte, maar berger was, de wil om fiets van te maken om 3ia de ruime zege van iketiers met een gave lining door te trekken i bij de roodhemden. L alle linies rommelde ■niemand was in staat lens de wedstrijd de T sleeptouw te nemen Iker te schudden. Het 1 bleef aan Roda-zijde paar keer gevaarlijk door. Ten kos te van een strafcorner kon Leusden het gevaar in de kiem smoren Met een stijlvolle actie wipte doelman Frederik van der Lee de bal over het doel Maar helaas het was slechts uitstel van executie Uit de lange corner kon de vrijgelaten Keep Fit aanvaller simpel in de korte hoek tikken, omdat in geen velden of wegen iemand bij de eerste paal het nodig vond om het doel af te schermen ,,En dan vraag je om moeilijkheden", analyseerde Rob Weers „Zeker tegen zo'n felle ploeg als Keep Fit. Ik zei het nog tegen omstanders, let op daar komt de gelijkmaker. En prompt ik kreeg nog gelijk ook." Keep Fit kreeg plotseling vleu gels en won de slag op het midden veld. Bijna lag nummer twee in het doel van Leusden. Op het nippertje kon voorstopper Edwin Greve de bal van de lijn halen. Alles wat Keep Fit was. claimde een strafpush De arbiter, die zeker niet zi|n beste dag had, weigerde echter alle mede werking. In de laatste fase van de eerste helft ontstonden er voor gri Rob Weers kon weer over Frank Marree beschikken daarnaast opnieuw een or eraan Erie Timmer J had Beide heren had opdracht om aanvallend irleg in het spel te bren- iat de onstuimige jonge tal eens de solo-toer ver en een stukje opbouw van

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7