Korf-toernooi BCL als vanouds Aktiviteiten TSCL Leusden vloert koploper A'foort It f (Onduidelijkheid Avanti krijgt nieuwe sportzaal Districtsjeugd gaf toon aan MTIML 'MIALAY In bondscompetitie Sticht-Gooische Uitslag SVA- kaarttoernooi Uitslagen dames- schieten LEOS gaat vergaderen Rapporten technische vervaardiging uitbesteden: vaak dé oplossing KI/l/IEK sport DINSDAG 19 MAART 1985 LEUSDEN - Het inmiddels traditionele open C-, D-toer- nooi van badmintonclub Leusden kende evenals voorgaande jaren een vlot en vlekkeloos verloop. Zon dagavond klokslag zes uur kon BCL-voorzitter en te vens hoofdscheidsrechter Ruud Zuer de prijzen uitrei ken, nadat even daarvoor de laatste finales (damesdub- bels) met daarin een grote Leusdense inbreng stipt op tijd tot een goed einde waren gebracht. Opvallend was dit jaar bij de derde editie van het open 'Korf- toernooi' naast de grote belang stelling van de Leusdenaren, zo wel binnen als buiten het veld. de omvangrijke deelname van jeugd spelers. in het bijzonder van de talentvolle districtsjeugd. Vele prijzen werden in de D-klasse dan Een beeld van het BCL-toernooi in De Korf. ook door de jonge talenten voor de neus van de lagere semoren- competitiespelers en rekreanten weggekaapt. Het spelnivo werd in deze categorie hierdoor wel opge schroefd maar of dit nu de bedoe ling van een D-klasse is. lijkt net zo onwaarschijnlijk als het feit dat ex-Bespelers in hun nadagen zon der problemen in deze categorie kunnen inschrijven Beide groe pen horen technisch gezien zeker in de C-klasse thuis Esther Fleur- baay van BC Harderwijk was in de D-categorie met drie prijzen haan tje de voorste, op de voet gevolgd door Barbara Klerks van Selby (Soest) en Ernst Kneevel van BC Badge (Scherpenzeel). ieder met twee finale-plaatsen. BVO-speel- ster Bea Kaspers kwam in de da- mesdubbelfinale samen met in valster Barbara Klerks net iets te kort om de hoofdprijs te grijpen Ditzelfde gold voor BC Leusden- dame Anja Seunninga. Met twee finale-plaatsen was ze de enige van de organiserende vereniging die zich in de kijker speelde. Heel dicht was de BCL-ster bij de eind zege. maar zowel in het enkel- als dubbelspel ging het net mis. Te gen Rita Marissen van BV Putten won de nieuwe BCL-clubkam- pioene weliswaar de 1e set (10- 12). In de resterende sets moest ze helaas met 11-8 en 11-9 de partij uit handen geven. Ook in de damesdubbel met BVO'79-speel- ster Jannie van Meeteren kon Anja Seunninga het net niet red den Het Leusdense gelegen- heidskoppel vocht voor wat ze Het is en blijft badmintonnen waard was, maar kon toch niet voorkomen dat het ijzersterke Selby-dubbel, Maria Riupassa en Gerdie van Kooten, met 5-15,15-5 en 15-12 de dubbeltitel in de C- klasse met een jaar prolongeerde. Het was voor het gelegenheids- duo misschien een hard gelag om net de boot te missen. Toch was de eendrachtige samenwerking tussen een BCL- en BVO-dame alleen al pure winst die in de toe komst mogelijk tot meer sportieve toenadering zou kunnen leiden De uitslagen van het 'Open-Korf- toernooi waren als volgt: C-KLASSE: Herenenkel: Paul de Wit (Sjeve Sjuttel) - Jan Willem Nieboer (Sjeve Sjuttel) 15-10 en 15-6. Damesenkel: Rita Marissen (BV Putten) - Anja Seun ninga (BC Leusden) 10-12, 11-8 en 11- 9 Herendubbel: Cees Ruiter/Albert Doorspeek (Putten- /Putten) - Johan de Leeuw/Rolf v d. Berg (BC Harderwijk/Reehorst) 15-5 en 15-6. Damesdubbel: Maria Riupassa/Gerdie van Kooten (Selby/Selby) - Anja Seunninga/Jannie van Meeteren (BC Leusden/BVO'79) 5-15, 15-15 en 15-12. Gemengddubbel: Gerdie van Kooten/Henk v Woerkom (Selby/Selby) - Maria Riupassa/Paul van Ginkel (Selby/Selby) 15-9 en 15- 10. D-KLASSE: Herenenkel: Ernst Kneevel (BC Badge) - Bert v. Schaik (ABCA) 15-5 en 15-8. Damesenkel: Esther Fleurbaay (BC Harderwijk) - Barbara Klerks (Selby) 11-4, 6-11 en 12-9 Herendubbel: Frank en Ernst Kneevel (BC Badge) - Renee Koster/Carlo Melger (Vee- nendaal/Veenendaal) 15-6 en 15-7 Damesdubbel: Inge Gruyters/Esther Fleurbaay (Sel by/Selby) - Barbara Klerks/Bea Kas pers (Selby/BVO '79) 13-15. 15-10 en 15-9) Gemengddubbel: Inge Gruyters/Rimmert v. Luyn (Sel- by/BC 't Plumpje) - Esther Fleur- baay/Cricha Camonier (Harderwijk- /Vale Ouwe) 15-4. 8-15 en 17-16. LEUSDEN/ACHTERVELD - Dui delijkheid en onduidelijkheid, twee begrippen die op de voet balcompetitie anno 1985 van toepassing zijn. Duidelijkheid werd afgelopen zaterdag in de hoofdklasse geschapen, de on duidelijkheid is van toepassing op het competitieverloop in de 1e klasse A van het zondagvoet bal. Roda'46 hielp zaterdag een be hoorlijk handje aan het oplos sen van de puzzel mee door te gen streekgenoot Veensche Boys tegen alle verwachtingen in met 2-3 het loodje te leggen. Aangezien beide lijstaanvoer ders wel winnend van het veld konden stappen, liep de achter stand op nummer twee VOP tot acht punten op terwijl koploper Advendo'57 zelfs negen punten voorsprong op de Leusdenaren hebben genomen. Kortom, Roda'46 ligt voor wat de bezet ting van de topposities betreft met nog zes duels voor de boeg reeds in een bijna geslagen po sitie. Advendo, de komende tegenstan der van Roda'46, lijkt zonder pro blemen de titel te gaan grijpen, hoewel de winst bij Montfoort op het nippertje was (0-1). Toch lijkt niemand meer in staat om de Ederveners, nog steeds ongesla gen. van de kop te verdringen VOP won met 0-2 van Eminent Boys dat daardoor verder in de degradatiezorgen kwam omdat de naaste concurrentie zegevierde. Zowel Hoevelaken grepen de volle winst I ken drukte Baarn nogl het moeras (3-1) tervJ thuis met 2-0 over Ber| baas bleef Hercules e tiers deelden met 1-1 del De uitslagen in de hoofdl Roda'46 - Veensche BoysCJ, CSV Vitesse-Benschop Hercules - Musketiers Eminent Boys-VOP Montfoort - Advendo '57 E Hoevelaken - Baarn De stand in de hoofdklass Advendo'57 VOP Hercules Veensche Boys Roda'46 Musketiers Montfoort Benschop SC Hoevelaken CSV Vitesse Eminent Boys Baarn In de 1e klasse A van dagafdeling bracht wedstrijd tussen VVZJ neveld geen enkele heid over wie wel of ni langrijkste kandidaat v tel en overige promotie zijn. LEUSDEN - Tennis en Squash Centrum Leusden (TSCL), voor heen de Inslag, heeft voor de tennisliefhebbers uit Leusden en omgeving weer een aantal (nieuwe) activiteiten in petto, die de komende weken van start zullen gaan: de bedrijfs-, de da mesdubbel en de rekreatieve in door competitie. De bedrijfs- competitie voor verenigingen bedrijven of instellingen in de regio begint in de week van 15 april. Er kan gespeeld worden in een gemengde en/of herencom petitie. De teams worden in poules van vier ondergebracht en spelen hun wedstrijd op een vaste door-de-weekse avond. De finales tussen de poulewin naars worden op vrijdag 10 mei gehouden. De gemengde competitie omvat vijf wedstrijden van een uur, de teams bestaan uit minimaal 2 da mes en 2 heren Bij de heren wor den er zes wedstrijden van een uur afgewerkt (4 HE en 2x HD) "Tiet team (bedrijf) moet over mini maal vier heren beschikken In 2 speelstèrktes. klasse A B. C en sterke D-spelers. klasse B D en/of beginners, worden de teams ver deeld De kosten bedragen f 200,- per team. De ballen wor den door TSCL beschikbaar ge steld Eveneens op maandag 15 april wordt er een begin gemaakt met de damesdubbel competitie in de lente. Op maandag- en donder dagochtend zal deze activiteit tus sen 9 00 en 12 00 uur bijna weke lijks plaatsvinden. Alleen op don derdag 16 mei en maandag 27 mei is er geen dubbelcompetitie In de week van 17 juni loopt het damesdubbel-toernooi ten einde leder dubbel komt één uur per ochtend in totaal tegen 9 andere koppels in het strijdperk. In drie speelsterktes (C,D en beginners) kan worden ingeschreven De kosten, f 35,- per persoon, inclu sief gebruik van ballen en banen. De sluitingsdatum inschrijving 7 april 1985. Nadere informatie Thea Pruijs (03498-1921. na 1800 uur) De recretieve tennis indoor com petitie is alleen bedoeld voor ten nissers die in het zomerseizoen niet aan de competitie van de KNLTB deelnemen Vier indoor- centra in de provincie Utrecht ver lenen hun medewerking aan dit indoor evenement. In alle dubbel spelsoorten strijden beginners of gevorderden in poules van zes voor een plaats in de knock-out finale die op 26 mei gehouden worden. Op 2 juni vinden dan de I uiteindelijke finales tussen de knock-out winnaars plaats Op zondag 21 en 28 april5,12 en 19 mei worden de poulewedstrijden afgewerkt Het inschrijfgeld be- draagt f 37.50 p p Inschrijven mogelijk tot maandag 15 april 1 (24.00 uur) Voor alle activiteiten zijn inschrijf- formulieren en informatie in de tennishal te verkrijgen (tel 946732). ACHTERVELD - Na een periode van zes jaar legt Wil Bouwman het voorzitterschap van sport vereniging Avanti neer. Tijdens de jaarvergadering van Avanti werd het bestuur ad interim aangesteld om deze taak op zich te nemen, aangezien er nog geen vervanger bereid Is gevonden de hamer over te ne men. Wel zal de scheidende voorzit ter aktief blijven in de werk groep voor de nieuwe sportzaal die als alles naar wens verloopt aan het eind van dit jaar opgele verd zal worden. Deze nieuwe sportzaal komt in de plaats van de noodlokalen van de Regen- boogschool. De nieuwe sport zaal wordt 7 meter hoog, 34 me ter lang en 22 meter breed. Als de nieuwe sportzaal klaar is kunnen alle secties in de eigen zaal spelen en behoeven dan niet meer uit te wijken naar za len in omliggende gemeenten. Wil Bouwman ontving uit han den van de heer F. Bloemers een pakket met enkele attribu ten voor de bouw waaronder een hamer met de Inscriptie "13-3-1985 Avanti bouwt door". Het verslag van de vorige alge mene vergadering werd onver anderd goedgekeurd. Het bestuur *fsai?v"ölgf gekozen badminton: H. Christina en. A. Leurs gymnastiek: G.v.d Akker, M. Bomers en G. Rond; tafelten nis: W. Baaiman, J. Grotenhuis en B. v d Hengel. Volleybal: R. Blom. W. Enters, H. v. Middel dorp, G. den Oude en J den Ou den. De redactie van het clubblad zal worden verzorgd door J. Schipper, R. van Donkersgoed, C. Blom, G en J. van 't Klooster. Het redactielid R. Valkonet heeft zijn werk overgedragen aan J Schipper. Ook het sectie be stuurslid C. Bloemers legde haar taak als zodanig neer. Beiden werd een geschenk aangeboden. Uit het financieel verslag bleek dat men het afgelopen jaar met een nadelig saldo was geëindigd Uit het verslag van de kascom- missie bleek dat de boeken ge heel in orde waren bevonden De begroting voor het komende jaar werd' besproken. Hierbij tie momenteel niet zal worden verhoogd in verband met de nog niet voorziene kosten van de nieuwbouw Als leden van de kas- commissie werden gekozen mevr. Rooks en de heren R. Huisman en H Christina. De oprichting van een judoafdeling in Achterveld is reeds in een ver gevorderd sta dium Integendeel. Het word week, nu de competitie: slissende fase begint te onduidelijker. VVZA, nai stop met twee overwinn rij gestart, maakte voor bliek een lelijke missei moesten de 'Zeehelden veld hun meerdere erke dat was voor vriend en complete verrassing om zich juist de laatste wekt komstig kampioen had| festeerd en had aangei voor de zoveelste mat zoen viel in deze wispt grillige klasse zonder ken favoriet een kanshi de mand. De onduidel de spanning nam dus vt De uitslagen 1e klasse A e VVZA - Barneveld De stand in de 1e klasse r rce Actif BFC Olympia Laren Barneveld VVZA Zuiderzeevogels Achterveld Roda'46 Hooglanderveen Gooische Boys Amsvorde LEUSDEN - De met spanning tegemoet geziene schaak ontmoeting tussen Leusden en koploper Amersfoort, in de 1e klasse van de Sticht- Gooische, is vorige woens dag in het huidige SVL-home 'de Kom' met een riante 4-1 voorsprong voor de Leus dense schakers afgebroken. Als alle prognoses kloppen, en in de meeste gevallen zijn ze juist, dan zal Leusden morgen bij de voortzetting van de derby de wedstrijd met een ruime 7-3 overwin ning afsluiten, waardoor de Leusdenaren zich naast de Keistedelingen op de rang lijst nestelen en het uitzicht op een eventueel kampioen schap weer volledig in eigen handen hebben. Leusden pakt hoe dan ook Amers- foort-2 in, alleen de exacte eindcijfers zullen uitmaken of naast het aantal wedstrijd- punten ook het aantal bord- punten door Leusden geëve naard zal worden. (advertentie) schrijven is al moeilijk genoeg! kunt u het beste overlaten aan Kwiek: voor typen, drukken, kopiëren, afwer ken i i centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 X. Amersfoort 033 - 631824* Maar hoe hoog de eindzege voor Leusden ook zal uitvallen. Amers- foort-2 met daarin SVL-er Peter Sonder kreeg op Leusdens grond gebied tegen het gemotiveerde en weer eens op volle sterkte ac terende Leusden geen poot aan de grond. Alleen Jan Snijders moest tegen zijn oude club nul in casseren De overige Leusdena ren scoorden steeds een vol punt terwijl de rest bij het uitspelen op een remise lijkt af te stevenen, met uitzondering van Wim Velker. eveneens ex-SGA, die het aantal individuele overwinningen op vijf gaat brengen. Degenen die hem reeds voorgingen zaten aan de borden 4 t/m 7. Niet minder dan vier punten liet de middengroep bestaande uit de heren Carel Vos, Bert Uneken, Tjerk Zijlstra en Radbout Berg alvast noteren Hiermee onderstreepten deze SVL-ers nog eens nadrukkelijk dat debutant Leusden op dit nivo over een uitgebalanceerd tiental beschikt en in feite voor geen en kel team in deze klasse hoeft on der te doen. De nog openstaande partijen eindigen op één na in een remise. Kopman Harry Vosse- beld, voorzitter Joop van Santen (tegen Peter Sonder), jeugdig ta lent Gert Jan Fröberg en routinier Halkes aan het laatste bord delen de punten Leusden is dan weer volledig terug in de race om de titel. En dat is voor SVL alleen al een opzienbarend resultaat, hoe wel de zege op rivaal Amersfoort waarschijnlijk nog meer voldoe ning zal geven. Het 3e tiental dat tegen Amers- foort-4 de strijd aanbond komt zo goed als zeker niet verder dan een 5-5 gelijkspel De stand is mo menteel 4-4, maar aangezien beide nog resterende partijen van Pieter de Jager en M. Roozen- burg op een half punt getaxeerd worden, zullen de punten broe derlijk worden gedeeld T. Reitsma, D v. Ooik en Jaap de Jager stonden, tezamen, met A Rietveld en A. Valkenburg, borg voor vier punten Erwin Zijlstra en Tom Wuts, de SVL-jeugd, lieten het ditmaal lelijk afweten, evenals W. v.d. Wetering 60 JAAR Zaterdag 9 maart nam een zeven koppige SVL-afvaardiging deel aan een schaaktoernooi dat ge houden werd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van schaak club Nijkerk Wim v.d. Wetering, Egbert Moed, Pieter de Jager. Tjerk Zijlstra, Peter Sonder, Joop van Santen en Ed Eveleens na men voor SVL in Nijkerk de hon neurs waar Putten, Barneveld, Hoogland, Ons Genoegen en ui teraard gastheer Nijkerk maakten het deelnemersveld aan het lu strum-toernooi compleet. De schakers waren naar sterkte inge deeld. zodat iedereen evenveel kans maakte op een redelijk resul taat. Het totaal van de vijf beste schakers per afvaardiging werd in een eindrangschikking verwerkt, hetgeen voor de hoogst geklas- serde een schaakklok ter waarde van honderd gulden zou opleve ren. De Leusdenaren lieten zich dit niet tweemaal zeggen In de diverse groepen speelden de SVL-ers een voorname rol. Wim v.d. Wetering bleef zelfs ongesla gen, terwijl de anderen ook veel punten bijeen schaakten. Met overmacht sloot SVL het evene ment als winnaar af en werd dus en passant een schaakattribuut rijker. HUISCOMPETITIE Door al die competitiebeslomme ringen en een groot aantal afzeg gingen stond de strijd om het clubkampioenschap op een bij zonder laag pitje Slechts veertien partijen stonden in ronde nummer 25 op de nominatie. De uitslagen waren als volgt W.v.d Harst - E Hubert 0-1 C Kerkhof - H Kroes 1-0 H. Struiwig-H. Mus 1-0 A v d. Kuipers-J. Boot 1-0 R Staal - L. Buurlage 1-0 ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de laatste ronde gespeeld van het S.V.A. kaarttoernooi. Er waren ditmaal 48 deelnemers waarvan 36 klaverjassers en 12 schutjassers. Er was ook nu weer een aantal mooie prijzen te winnen terwijl deze avond ook de winnaar van het toernooi bekend zou wor den. De prijswinnaars van deze avond wa ren. klaverjassen aantal punten 1 mevr Kok 5144 2 E de Wijs 5037 3 mej A de Vette 4979 4 M Boonen 4873 5. T Ossendrijver 4848 6. mevr. Hamersveld-Tolboom 4812 7. LenySmit 4812 8. W. Schouten 4782 9 mevr van Rossum 4775 10 J. v.d Hengel 4667 11 mevr. v.d Hengel-Janmaat 4617 12. mevr T Boersen 4613 13 J Kok 4580 14 MJ Smit 4575 15. J Verdam 4562 16 G v.d Bedum 4556 17 mevr v d Burgwal-Smit 4525 18 H van Hamersveld 4480 De poedelprijs was voor mevr van Bekkum met 3625 punten 3 G v.d. Pol 4 G Hak 5 P Hilhorst 6. A de Ridder 91 91 86 Voordat de prijswinnaars van het toer nooi bekend werden gemaakt werden eerst de drie dames die tijdens het toernooi achter de bar hadden ge staan naar voren geroepen Zij werden door de leider van het toernooi P Smink hartelijk dank gezegd voor hun werk waarna hij hen een leuk aanden ken uitreikte De prijswinnaars van het gehele toer nooi waren klaverjassen 1. E. de Wijs 2. mevr van Rossum 3. J. van Rossum 4 J. v d Hengel 5. mej A de Vette 6 mevr. R. Kok De poedelprijs was voor met 21071 punten. schutjassen 1 G v.d Pol 2. Th Wijntjes 3. C Voorburg De poedelprijs was voor burg met 365 punten schutjassen 1 C. Hilhorst 2 mevr de Ridder A v.d Steeg-P. de Jong V2-V2 J Gernts-H. v Egdom 1-0 G te Winkel - R. Visser 1-0 R. v. Loon-C. Veenendaal 0-1 J. Agterberg - E Eveleens 0-1 H. Voskamp-E Moed afg. H v Dalen-L Boogaard Vi-Vï N vd Meel-Z Vroon 1-0 E Verschuur-K Linse 1-0 De top-tien na 25 ronden 1 Harry Vossebeld 1992 2 Bert Uneken 1826 3 Peter Sonder 1813 4 Wim Velker 1790 5 Carel Vos 1787 6. Eric Hubert De tweestrijd tussen Leusden en Amersfoort treffend in beeld 1779 7. Joop van Santen 17óa o 1 je. k Zijlstra 1759 9 Ed Eveleens 1748 10 Gert Jan Froberg 1728. De jeugd blijft voor SVL, dat in 1986 het 40-jarig jubileum gaat vieren, het grootste zorgenkindje. De behoorlijk grote jeugdafdeling is na de noodgedwongen verhui zing destijds behoorlijk in aantal teruggelopen. En dat is met name voor de jeugdleiders bijzonder jammer. Woensdag verschenen de volgende jongens en meisjes voor hun wekelijkse schaakpartij tje: R Stienen-R. Staal 1-0 G. Geerders - E Andriessen 1-0 D Ritsma - R. v. 't Klooster 0-1 R Bijlsma - S. Terlouw 0-1 G. Wisman-C. v Haselen 1-0 E v. Haselen - S v Bruynsvoort 1/2-V2 J. v Blerk - P Frankevoort 0-1 De top-vijf na 5 ronden 1Michel van Bruynsvoort 1384. 2 Ronald Staal 1380 3. Rene Stienen 1371 4. Eric An driessen 1339 5. Gijsbert Geerders 1338 De strijd om het individuele schoolschaak-kampioenschap voor basisscholieren was inmid dels tot de 4e-klassers gevorderd. Niet minder dan 33 kinderen ga ven vorige week acte de présence. Dat was voor de organi satie na de teleurstelling van een week eerder een leuke opsteker De volgende tien jongens en meisjes wisten zich na een hevige maar sportieve strijd voor de grote finale te plaatsen De finalis'en zijn: Charlotte van Haselen. Toan Pham Chau, Michel Besseling, Jeroen van Berkmortel, Remco Leurs, Bert Kampes, Cheuk Ming, Edwin Siderius, Ivan Meerveld en Niek Rooks. eerste plaats was vooi Oudshoorn met 92 pul overige uitslagen warePs ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd door tien dames deelgenomen. De koploopster had blijkbaar haar avond niet omdat zij ditmaal op de vijfde plaats eindigde. De 2. JeannetVos 3. An Voskuilen 4. Linda Smink 5. RiaVos 6. Nel Tijmensen 7. Annelies Huurdema" 8. Liesbeth Suermondi 8 Bep Smal 10. Tiny Tolboom LEUSDEN - Op woensdag 27 maart houdt volleybalvereniging Leusden en Omstreken (LEOS) een bijzondere algemene leden vergadering die geheel in het teken zal staan van het bespreken van het beleidsplan De beleidsnota die het bestuur van LEOS vervaardigd drie delen uiteen In hele zijn bestaande opvatt' eens op schrift gesteld, aantal nieuwe ideeën in^ deel aan de hand worde om de discussie omtrei uitgangspunten te bevrtf Tenslotte komt het1 stuur met een aantal i leidsvoorstellen die de ring van de vergaderii krijgen. Vanaf 20.00 ui/ leden van LEOS in de zich over dit lijvige rappe Uitslagen van zondag Acherveld - Unitas vr sch Limovo 4 - Achterveld 4 Hoogland 8 - Achterveld 6 dames Achterveld - Maarssen •Ut 3-1 0-4 4-3 Programma voor zondag! VVZA - Achterveld A P W C 2 - Achterveld 2 Maluka Muda 2 - Achterveld Achterveld 4 - N.S.C 2 Achterveld 5 - A P.W C 5 Achterveld 6 - A P W.C 7 Achterveld 7 - K V V.A 9 dames Austerlitz - Achterveld

Leusder Krant | 1985 | | pagina 8