Iviesburo mengt en levert ook lemische produkten uurtcomité Tegen omst Prochemko iaalhuur nekt toneel- ereniging Eendracht Grondprijzen Leusden mede oorzaak vertrek Helna BV Ongeluk op Arnhemse- weg: 2 gewonden :i"nnls Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden BDU I I UJ rf I (JU BELANGRIJK: WEGWIJS LEUSDEN '85 Kop-staart-botsing AUTOlSSELT Inbraken Geen krant ontvangen? i krant DONDERDAG 21 MAART 1985 16e JAARGANG NO. 93 C '/I Hoofdredaktcur: Bert Vos «1 Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-94911) Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwabaal Uitgave BDU BV Héén onzer verslaggevers) EUSDEN - Een comité, prmd door bewoners de Julianalaan in Leus- fczuid, verzet zich te lde vestiging van Pro- tiko Internationaal BV |de Arnhemseweg. Het lité is bevreesd dat dit [ijf, dat als adviesburo boek staat, uit zal jeien tot een „puur che- fche fabriek". Jileken is namelijk dat Pro- imko niet alleen adviezen uit- m over oppervlaktebehan- gen van onder meer gevels, vloeren en daken van Juwen en woningen, maar ■de betreffende behande- produkten levert. Deze che- lén worden uit voorraad jerd of aangemaakt door jhemko. Het is de bedoeling !t bedrijf dit ook vanuit het e onderkomen in Leusden bi doen. poor deze aktiviteiten heeft Pro- jkoeen Hinderwetvergunning jvraagd bij de gemeente. Op fcment ligt de aanvraag voor jderter inzage. Het bewoners- uit de Julianalaan, de straat 5ht in de buurt van de toekom- restiging van Prochemko ligt, waar aantekenen tegen het jen van de Hinderwetvergun ning. Een woordvoerder van het comité liet dit woensdagmiddag weten. De produkten die het bedrijf, dat nu nog in De Bilt is gezeteld, vervaardigd c.q. verhandeld, kun nen worden onderverdeeld in drie categorieën: waterige produkten, produkten op terpetine- en organi sche oplosmiddelbasis, en verven/ coatings. Bij de waterige produkten gaat het om grondstoffen, waaron der water, die in de ketels in de juiste verhouding worden gemengd en vervolgens afgetapt in cans De stoffen die gebruikt worden zijn onder meer fosfor-, zout- en azijn zuur en butylglycol. De ruimten waarin de mengketels komen, moeten worden gelucht. De afge zogen lucht wordt rechtstreeks naar buiten afgevoerd. Deze lucht zal .verontreinigd" zijn met dam pen die bij de produktie vrij komen BRANDBAAR De produkten op terpetine- en oplosmiddelbasis worden gemac'Kt door de oplosmiddelen .White spi rit" en ethylglycolacetaat te men gen met silikonenprodukten en ka talysatoren. Het gaat om zeer brandbare stoffen, waardoor Pro chemko genoodzaakt is alle vereis te veiligheidsmaatregelen te treffen in de ruimten waarin de produktie gebeurt De ruimten moeten in ieder geval geventileerd worden, omdat bij het mengen dampen vrijkomen. Om ophoping van brandbare dampen bij geringe lek kage te voorkomen, dient ook bui ten de werktijden de ruimte mecha nisch geventileerd te worden. De verven en coatings worden op afroep vervaardigd. Het gaat om zogenaamde pigmentpasta's die worden aangemaakt, en om bind middelen die met oplosmiddelen en toeslagstoffen worden ge mengd. De grondstoffen voor deze produkten worden in het gebouw door Prochemko opgeslagen. Ook bij het produceren van de verven en coatings komen dampen vrij, waardoor in de betreffende ruimten een goede ventilatie nodig is GEEN GEVAAR Een woordvoerder van advies buro Prochemko laat desge vraagd weten, dat de opslag en aanmaak van de produkten „ge heel ongevaarlijk" is. Volgens haar treden er bij de mengpro cessen geen gevaarlijke chemi sche reacties op. Op de vraag waar bij Prochemko de nadruk moet worden gelegd, antwoord de de woordvoerster: „De na druk van ons bedrijf ligt op de adviserende taak. Behalve het geven van adviezen over bij voorbeeld het reinigingen van een gevel, zijn wij echter ook in staat meteen het benodigde pro- dukt te leveren." USDEN - Toneelvereni- Eendracht heeft een ilijk financieel jaar achter rug. Dinsdag tijdens de vergadering in het Ros lart noemde penning ster Wim Bor als groot- Oorzaak hiervoor de kos- (oor de zaalhuur, het ge- aantal voorstellingen iVerkocht" werd aan der en de tegenvallende pu belangstelling bij de Baarsuitvoering van uitgaven aan zaalhuur pegen in 1984 liefst |82. Veel meer dan an- doordat de repetities [het jeugdtoneel in dat nestal op andere avond- kerden gehouden dan ■het volwassenentoneel, pitter Dick van den Engel dan ook op de nood- Ideze repetities weer te pineren. |wel het jeugdtoneel van lacht een gigantische belang- 9 trekt (bij de voorstelling die Gs in de Korf werd gehouden [de zaal uit) draait het met Dat komt omdat er slechts ■ring aantal jeugdleden is dat voor inkomsten zorgt - meer kan de vereniging er trouwens niet heb ben aangezien ieder spelertje ook graag mee wil doen de entree bij de jeugdvoorstelling laag is en het „verkopen" van de jeugdstukken haast niet mogelijk is. Het jeugdto neel kan Eendracht dan ook alleen instandhouden dank zij de winsten van de voorstellingen van het „gro te" toneel. Niettemin voelde het bestuur er niet voor de contributie dan maar aan te passen. Van den Engel wees erop dat een verhoging met tien procent slechts zou leiden tot zeer geringe extra inkomsten (ruim f 100,- red.) terwijl de vereniging dan bovendien de kans loopt leden of donateurs te verliezen. Hij vond het ook onjuist op deze manier extra inkomsten aan te boren terwijl Eendracht daar op dit moment geen echte bestemming voor kan aanwijzen. Wel kondigde hij voor volgend jaar een fikse contributie verhoging aan, maar die zal dan ook gepaard gaan met voorstellen voor bijbehorende investeringen. Eendracht voorziet voor dit jaar een batig saldo van bijna f 1000,-; vorig jaar was dat nog ruim f 1500,-. Vanwege de hoge uitga ven wegens zaalhuur heeft pen ningmeester Bor een aanvraag voor een eenmalige extra subsidie ingediend bij b. en w. DE KORF De leden spraken tijdens de goed bezochte vergadering uit dat zij tevreden zijn over de in 1982 gemaakte overstap van het Ros Beyaart naar activiteitencentrum de Korf. Weliswaar misten sommi gen de intimiteit van de zaal van het Ros, maar de toneelaccommodatie in De Korf biedt veel meer mogelijk heden. Een suggestie van een der leden om de gezelligheid tijdens de uitvoeringen in De Korf wat op te voeren met een verloting - waar mee tevens de clubkas kan worden gespekt - werd door het bestuur in welwillende overweging genomen Mia Ummels-Wevers nam af scheid van het bestuur. In haar plaats werd Nanda van Oort geko zen In het bestuur krijgt zij de porteleuille van secretaris. Dit najaar brengt Eendracht In De Korf voor het eerst een volks toneelstuk. Dit voorjaar zijn er twee avonden waarop de leden drie eenakters brengen: op 26 april en 10 mei. Opgevoerd wor den „Tot heden niet terugge keerd" (een toneelspel), „De In dringers" (thriller) en „Zeg het met bloemen" (klucht). Lente 1985 Lammetjes in de sneeuw. Een ..klassieke" plaat van Hans Verhorst. LEUSDEN-Alhoewel de lente gisteren om 17.14 uur inzette - de astronomische lente, let wel - was daar bij ons nog weinig van te merken. Zoals een kind ooit een flink pak slaag kon krijgen, zo werd de mens in grote delen van ons land gisterochtend verrast met een fiks pak sneeuw. Het dooide weliswaar snel weer weg, maar het maakte ook nog eens duidelijk, dat we met al onze fraaie technische en wetenschappelijke vindingen nergens blijven, als de natuur niet mee wil werken. Let wat dat betreft ma: r eens op de groenteprij- zen. Naar het zich laat aanzien, zullen we de komende dagen nog weinig van de zon kunnen genieten. Het blijft veel te koud voor de tijd van het jaar, en regen of zelfs nog meer sneeuw zijn nog volop mogelijk. Vandaar dan ook. dat we dit jaar hetgenoegen" hebben, de lente van 1985 aan te mogen kondigen met deze ijzige foto. Waarbij men moet bedenken, dat het ondanks deze witte wade, tóch lente wordt. En wat hoe dan ook geldt: volgend jaar beter, dan maar. LEUSDEN - De prijzen, zoals de gemeente Leusden die voor industrieterrein vraagt, zijn de voornaamste oorzaak geweest voor het besluit van de direktie van Helna Verpakkin gen BV uit Stoutenburg, zich te vestigen op het industrieter rein in de gemeente Barneveld. Die prijzen liggen in Barne- veld in dit geval namelijk tussen de acht en dertig gulden per vierkante meter, lager dan in het Leusdense. Directeur R Bustelaar van het bedrijf „Toen eenmaal vaststond, dat we hier ter plaatse niet verder konden uitbouwen, hebben we uit voerig om ons heen gekeken We hebben alle om ons heen liggende gemeenten bekeken, in hoeverre vestiging van ons bedrijf daar gun stig zou zijn Daarbij heeft de grondprijs een doorslaggevende rol gespeeld. Barneveld bood ons wat dat betreft de gunstigste voor waarden. En omdat het daarbij al gauw om grote bedragen gaat, was daarmee de uiteindelijke beslissing niet moeilijk." Daar komt dan nog bij, dat het bedrijf de gelegenheid werd gebo den, op het Barneveldse industrie terrein een boerderij te kopen van een particulier. Tegen welke grond prijs is uiteraard niet bekend. Maar de grond, die men daar nu van de gemeente verwerft, sluit aan bij de boerderij die Helna BV inmiddels in eigendom heeft. De grondprijs, die de gemeente Barneveld bedong - 430.000,- voor 6.418 vierkante meter - was om en nabij de 67,- per vierkante meter. Tijdens de gesprekken, die er met de gemeente Leusden zijn geweest, bleken de prijzen voor Leusdens industrieterrein te varië ren van 75- tot ƒ100,- per vierkante meter, afhankelijk van de ligging. Een simpele rekensom leert dan, dat bij het geringste prijsverschil het bedrijf zich met de aankoop van grond in de gemeente Barneveld al een uitgave van ongeveer een hal ve ton heeft bespaard. Overigens noemt men de prij zen, zoals Leusden die hanteert bij de gemeente heel normaal In Barneveld lag het in dit specia le geval ook anders dan gebruike lijk. De prijs, die men in het betref fende industrieterrein berekent, ligt al sinds jaren op 70,-per vierkan te meter. In het geval van Helna BV kwam daar echter een strook bij, die feitelijk als uitrit gebruikt zal gaan worden, en die tegen de weg aan lag. Daarvoor heeft men een lagere prijs gevraagd, waarmee het gemiddelde voor de totale transac tie onder de zeventig gulden kwam (advertentie) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI M Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- loen. amilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm |i'J kontrakten belangrijke korting. ILeusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) osse nummers: 75 cent per stuk. peningstijden van ons kantoor. pm ns kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "*vlksvan9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend aterdags gesloten. komt uit eind mei/begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kontakt op met BDU b.v. te Barneveld tel. 03420-16141 - toestel 46. Hel pand van Helna in Sloutenburr LEUSDEN - Vijf auto's liepen woensdagochtend omstreeks acht uur materiële schade op bij een kop-staart-botsing op de Heiligenbergerweg, in de rich ting Amersfoort. Volgens de rijkspolitie was het ongeluk te wijten aan een ongeluk kige remmanoeuvre van de be stuurder van de voorste van de vijf auto's. Ook de gladheid door sneeuwval speelde een rol in de oorzaak van de kleine kettingbot sing. (advertentie) Auto Isselt-nleuws, pag. 2 De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o Uw oHiciai Mazda-dealer op - 10 minuten rijafstand van uw huis AMERSFOORT LEUSOEN Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken. [|^^r Volg de borden naar r~\-AUTO ISSELT Industnolerrein ..De Isseli soest mazoa „Achterveld voor Peru" start komend weekeindepag. 3 „Noem een huls en ik zeg de maten", beweert interieurverzorger Jos Lieshout in Interview op donderdag. Hij is 25 Jaar middenstander pag. 4 Sport: „Haaien" handhaaft zich pag. 5 pag. 7 pag. 7 Loep op Leusden Kantlijn Filmnieuws: recensie van „De Lokvogel", naar het boek van John Ie Carré pag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: tel. 948080 LEUSDEN - Bij een frontale botsing tussen twee auto's op de Arnhemseweg in Leus den-zuid raakten dinsdag middag twee mensen ernstig gewond. Het auto-ongeluk gebeurde om streeks vijf uur ter hoogte van Groot-Schutterhoef. Een automo bilist uit Ede haalde een stilstaande winkelwagen in. Hij kwam daarbij op de linkerweghelft, waarop op dat moment een Leusdenaar, een rijkspolitieman uit deze plaats, reed Een frontale botsing was het gevolg. Beide automobilisten moesten met ernstige verwondin gen naar ziekenhuis De Lichten berg worden overgebracht LEUSDEN - Bij de rijkspolitie kwamen aangiften binnen van een inbraak in een woning In Leusden-zuid en een in de Spar- supermarkt In De Biezenkamp. De politie was gisteren onbe kend met het feit ot er iets ver mist wordt. (advertentie) ANTIEK-EN INBOEDELVEILING Cafe-Restaurant De Mof Arnhemseweg 95 Leusden Zuid Kijkdagen 23 en 24 maart f' van 11 00 lot 17 00 uur (TOEGANG VRIJ) Veilinghuis P J C Trommelen Tel 03498- 14 03 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1