X wsdense kunstenaar poseert in De Hakhorst Lustrum jaar Vrouwenk(r)ant Gespreksgroep voor aanstaande ouders De Fliert ontwikkelt zich Aktie-dag voor Peru Administratie en fiscus onderwerp ABTB vergadering Open dagen peuter speelzalen Crèche bij Blijhof Culturele avond ABTB C j%>ntactlenzen J brillen DWS houdt open middag Open huis bij loge Spectrum in Amersfoort Jenvergadering ie Kruis Mountbatten in De Geut Culdoto houdt uitvoering /asten- 1 sloot goed liciens plaatselijk nieuws Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. DONDERDAG 21 MAART 1985 kÉk (advertentie) nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. jerschijnt elke dinsdag en donderdag. 'fdredakteur: Bert Vos ndredakteur: Hans Mosterd idaktie: Caspar van Loo, Boudewina de Boer "laktie-secretariaat: Mia Veen, Marijke de Smalen tul levering kopij en advertenties: ;iï ">°r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het 13c Merdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur 'Jjj Redaktie en administratie: ntoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen opend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 093-941495. 9fi ^7 m Abonnementsgeld: ,(•$62,60 per jaar, 31,80 per half jaar, f 16,15 per kwartaal iiiS lachten bezorging: TAk abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te "^■bben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze jofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze "lekteur bezorging, overdag 03420- 94206. ^bestellen foto's: Pmeeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen kt uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling fglro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding T gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto Ird geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 n) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). I kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, lusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ntenkomfc>inatie te Barneveld. LEUSDEN - Het jongste en tevens eerste nummer in 1985 van de Vrouwenk(r)ant Leusden is onlangs verschenen. De redaktie meldt dat de krant er in dit lustrumjaar - vijf jaar geleden verscheen het eerste exemplaar - beter voorstaat in verhouding tot vorig jaar en ruim voldoende abonnees heeft om optimistisch aan dit lustrumjaar te beginnen. De redaktie bestaat momenteel uit zes vrouwen van wiè Anneke van Kraaykamp terug is van „niet weggeweest". Zij zou de redaktie verlaten In verband met verhuizing maar die ging niet door. Verder werkt er een aan tal enthousiaste medewerksters aan de krant mee. Naast de gebruikelijke verhalen, krantenknipsels en vredesberich- ten dit keer een nieuwe rubnek met de naam ..Meidenwerk" waarin verslag gedaan zal worden van wat jongeren zoal doen met hun jonge- renjaar 1985. Verder hebben, de boekbesprekingen dit keer het on derwerp .drugs". Eén van de me dewerksters van het een half jaar aktief zijnde Vrouwenarbeidsad- viesburo in Amersfoort wordt aan het woord gelaten over wat dit buro voor vrouwen doet Er worden cur sussen georganiseerd, trainingen gegeven, onderzoek gedaan en tevens begeleiding geboden aan vrouwen die werk willen of ook aan vrouwen die al werk hebben. Als feuilleton is in dit nummer van de Vrouwenk(r)ant de eerste afleve ring van het romandebuut van Cato Essenboom verschenen. De titel van de roman is ,,Dé Dé Wiekie" oftewel ..Uit de dood herrezen ".Tot slot geeft de Vrouwenk(r)ant een overzicht van de verschillende akti viteiten en vrouwenorganisaties in Leusden. LEUSDEN - De Leusdense peuterspeelzalen zullen dit voor jaar weer open dagen houden. Ouders die een kind in de peuter leeftijd hebben of graag een kijk je willen nemen zijn van harte welkom op de verschillende peu terspeelzalen in Leusden en Achterveld. De data zijn als volgt maandag 25 maart tussen 9 30 en 11.00 uur bij de Treeklopert|es, Pnnses Irenelaan 1Leusden-Zuid. dinsdag 26 maart lussen 9 30 en 11 00 uur en 's middags tussen 13.30 en 15.00 uur bij Bli|hof 11. Smoussesteeg 2. Woensdag 27 maart, tussen 9 30 en 11 00 uur, bij Blijhof 1, Ansfri- duslaan 49. Donderdag 28 maart, tussen 9 30 en 11 00 uur bij Pinkeltje, Hoefijzer 1a. Donderdag 28 maart tussen 9 30 en 11.00 uur en 's middags tussen 13 30 en 15.00 uur, bij Nijntje. boer- denj de Hakhorst, Waarden 25 en maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagochtend, tussen 9.30 en 11.00 uur bij Klein Duimpje, 't Laan tje 1 in Achterveld. ACHTERVELD - Sinds enkele maanden speelt de eerste groep jeugd mee in het muziekkorps van Door Wilskracht Sterk. Deze groep is voor het korps j een grote aanwinst: daarnaast i gaat men wel gewoon door met de opleiding van jeugd en even tueel ook ouderen. Muziekvereniging D.W.S. organi seert daarom op zaterdag 23 maart een open middag. Hierbij zullen alle afdelingen, te weten de minirettes, de majorettes, de drumleden en de muzikanten on der leiding van hun instructeurs laten zien hoe er gerepeteerd en gemusiceerd wordt tijdens een re petitieavond. Verder worden er zoveel mogelijk blaasinstrumen ten en slagwerk klaargezet waarop geblazen en getrommeld mag worden. Men hoopt dat er deze middag veel belangstelling zal zijn en dat veel nieuwe leden zich zullen aan melden voor de minirettes, de ma jorettes, de drumband en het mu ziekkorps. Deze open middag wordt gehouden in Ons Gebouw en begint om 15.00 uur. In de agenda kan vast worden ge noteerd dat de jaarlijkse muziek uitvoering door Wilskracht Sterk op 20 april zal zijn. Na de pauze zal er dan weer gedanst kunnen worden op de muziek van Mag num. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang gratis. IjSDEN - In galery De Hak- ï|n Leusden is van 31 maart april een expositie van de \n van de jonge, Leusdense lenaar Plotaan van Danck te tentoonstelling omvat twintig werken en titel „De geheime lol in Leusden" gekre- is de tweede keer dat van de achtentwintig- van Danck geëxposeerd De eerste reacties wa- fvend. van Danck werd als |Lindhout geboren in Velp, je later naar Lelystad en daar de HAVO. Na wat enringen in binnen-en bui- jnd kwam hij in de zwakzin- )zorg terecht, waarna hij jaar lang een opleiding aan jlogere Beroepsopleiding ■Verpleegkundigen volgde, nadat hij met deze studie eglng hij zich Intensief met laken van kunstwerken be dilden. »t zit er eigenlijk al van jongs af aan in," zegt Plotaan, ,,op de middelbare school kreeg ik regel matig het advies om naar een kunst- of tekenacademie te gaan. Ik wilde graag striptekenaar wor den Op die adviezen ging men toen niet in en nu wil hij bewust niet meer naar een dergelijke acade mie. ,,Van scholen word je dom," heeft Plotaan geconcludeerd na het afbreken van zijn studie. Hij wil het spontane, dat zijn werk bezit, niet kwijt raken. ,,lk wil niet verstrikt raken in allerlei ismen". Hij werkt met collagetechnieken en verf, terwijl hij ook tekent en een snijtechniek hanteert. Tevens schrijft hij teksten en gedichten. Dit alles gebruikt hij door elkaar Het lijkt echt nergens op en daar is hij bijzonder trots op. ,,lk omschrijf mijn werk het liefst als een vrije fibratie, het is plezier met papier". Hij is inmiddels afgestapt van zijn grote jeugdliefde, het striptekenen Toch is van die liefde nog wel wat terug te vinden in zijn werk. ,,lk kan nu het hele verhaal in één plaatje vertellen. Ik zie het maken van LEUSDEN - De regionale kruisvereniging Leusden-Ach terveld organiseert voor aan staande ouders groepsvoorlich- ting. Een dergelijke gespreks groep wordt vier keer per jaar georganiseerd. Het doel van de voorlichting is om naast het ge ven van informatie met elkaar te praten over een aantal onder werpen die betrekking hebben op de zwangerschap en beval ling. Afhankelijk van de interesse van de groep kunnen de volgende on derwerpen aan de orde komen zwangerschapsverschijnselen, ba by-uitzet, film over bevalling, baby verzorging. borst-flesvoeding, eer ste weken na de bevalling, omgaan AMERSFOORT - De vrijmetse laarsloge Spectrum in Amersfoort, i nu 3,5 jaar geleden opgericht, zet donderdag 21 maart haar deuren open voor belangstellenden en hun dames. Op deze avond zal een uiteen zetting worden gegegeven over achtergronden en werkwijze van de vrijmetselarij, over het denken en doen van vrijmetselaars. Vanaf 19.45 uur is iedereen wel kom in het Amersfoortse logege- bouw, van Persijnstraat 9b. De I toegang is gratig. ACHTERVELD - Niet alleen in Leusden worden nieuwe bedrijfsterreinen aangelegd, ook in Achterveld zijn er aktiviteiten op dat front. Langs de Klettersteeg is bedrijfsterrein De Fliert in ontwikkeling genomen. Onze fotograaf Janus Visser reed er langs en zag de eerste bedrijfsgebou wen verrijzen. ISDEN De afdeling Leus van het Nederlandse Rode houdt op dinsdag 26 I 1985 om 20.00 uur haar Itiene ledenvergadering, p agenda staan: lag van de algemene leden- idering van 29 oktober 1985; Bestuursverkiezing: Voorstel te benoemen de heer B. Vons, Achterveld voor de heer B. de Gans. In de openvallende plaats van voorzitter kan nog niet voorzien worden. Activiteiten: a. Ledenwerving; b. Vakantieprojecten; c. Campagne; d. Jeugd Rode Kruis; Algemeen verslag 1984; Financiën: verslag 1984, begro ting 1986; Wijziging huishoudelijk reglement en de rondvraag. kunstwerken als een communica tiemiddel en ik wil er een gevoel mee oproepen, dat dieper gaat dan bij strips. Ik voel wat ik doe en doe wat ik voel". Plotaan van Danck heeft een uitermate zintuiglijke be nadering van zijn werk. Hij heeft geen flauw idee wat hij doet, maar doet dit erg goed. „Werken is voor mij een vorm van pure concentra tie, dit heeft van alles te maken met mezelf en niets met een baas, een ambtenaar of een instelling of een bedrijf. Ik wil een eigen onderne mer zijn," zegt de kunstenaar, die als werkloze staat ingeschreven en leeft van een bijstandsuitkering. Van de BKR voorzieningen wil hij weinig weten. „Crisis? Welke cri sis? Iets dat goed is moet zichzelf kunnen bedruipen. Ik ben van plan goed genoeg te worden". Lelystad, de plaats waar hij van 1968 tot 1978 woonde, en waar hij vorig jaar als kunstenaar debuteer de. is voor hem een belangrijke inspiratiebron. „Ik ben er opge groeid en doordat er voor jongeren niet veel te doen was, leefde ik me uit op papier. Lelystad is een hele open stad. Alles is nog zo blanco en moet worden ingevuld. Zo zie ik mijn werk Het had in het begin nog weinig identiteit, maar het vult zich steeds verder in en het evalueert met me mee." „De geheime lol van Lelystad in Leusden", de expositie van de werken van Plotaan van Danck zijn van 31 maart tot 21 april tijdens de openingsuren van De Hakhorst te bezichtigen. Voor meer informatie over de expositie of de kunstenaar kan men kontakt opnemen met Plotaan van Danck, telefoonnummer 033- 946410. Op kleuter- en lagere school Het Startblok in Achterveld werd vorige week donderdag in de vorm van volksdansen aandacht besteed aan het Zuidamerikaanse land Peru. Leerlingen deden enthousiast mee aan de verschillende dansen die representatief zijn voor dat land. In Ons Gebouw wordt zondag 24 maart een aktiedag georganiseerd dat geheel in het teken van Peru zal staan. ACHTERVELD - „Achterveld voor Peru" is het motto van een actiedag die in Ons Gebouw georganiseerd wordt op zondag 24 maart. De organisatie van die dag valt op een goed moment. Momenteel trekken Peruaanse vrouwen door Europa en ook door ons land en vragen aan dacht voor hun land waarin ge weld en terreur heersen, mensen worden opgepakt, gemarteld en spoorloos verdwenen. Hierdoor staat Peru volop In de belang stelling. De organisatie van deze dag is in handen van de Achter- veldse wereldwinkel SOS en de kerkelijke werkgroep MOV. Zij wijzen op de recente gebeur tenissen maar vragen ook aan dacht voor de voortdurende grote armoede en miserabele omstan digheden waaronder veel mensen in Peru en in de derde wereldlan den leven. Het programma voor die dag kwam tot stand met medewer king van de Stichting Nederlandse Vnjwilligers, landelijke Vereniging van Wereldwinkel in Utrecht en Peru werkgroepen. Het is een non stop programma met afwisselende activiteiten en voorstellingen. Er treedt een Peruaanse zang groep op, er wordt een film ver toond over Peru en er zijn diavoor stellingen. Verder is er een ten toonstelling met een winkel waar in Peruaanse voorwerpen en produc ten te koop worden aangeboden Ook is er een spreker de heer Jan Rutges, landelijk coördinator van de wereldwinkels, die Latijns Ame rika, de cultuur en ook de armoede uit eigen ervaring kent. Voor de kinderen is er de knutsel- en doe- hoek met op Peru geïnspireerde spelopdrachtjes. Het programma in Ons Gebouw begint om 11.30 uur en zal eindigen om 16.30 uur. Maar voor de rest zijn de bezoekers aan geen tijd gebonden. In een of andere hoek of ruimte is wel iets te zien, te beluisteren of te bewonderen. De organisatoren ho pen niet alleen op een grote be langstelling uit het dorp maar ook van daarbuiten. nen belangstellenden lid te zijn van de kruisvereniging De eerste ou dergespreksgroep in 1985 komt bijeen op donderdag 18 april van 20 00 tot 21.30 uur in het wijkge- bouw aan de Rozengaarde 33. Opgave twee weken van tevoren. ACHTERVELD - Op de jaarlijk se ledenvergadering van de ABTB Achterveld werden afgelo pen maandag de onderwerpen administratie en fiscus met be trekking tot het land- en tuin bouwbedrijf behandeld. De ver gadering werd bijgewoond door afgevaardigden van de ABTB Hamersveld, CBTB Leusden- Amersfoort, ULG Leusden, EBTB Barneveld-Amersfoort en de LMZ Barneveld. De voorzitter noemde het afgelo pen ABTB-jaar een jaar wat niet snel vergeten zal wördén: de1 weersomstandigheden legden een zware stempel op de bedrijven. Het melkjaar wat de superheffing be treft, zit er bijna op, wat betekent dat de boeren dan zullen weten waar ze aan toe zijn Een aantal maatregelen die de inkomsten van de boeren het afgelopen jaar druk ten zullen ook dit jaar weer hun weerslag hebben De notulen van de vonge vergadering werden on veranderd goedgekeurd. De afde ling telt momenteel 125 leden die een aktief jaar qua inspanning maar ook qua ontspanning achter de rug hebben. Uit het financieel verslag bleek dat men met een nadelig saldo is geëindigd De kas- commissie had de boeken in orde bevonden Aftredend lid van deze commissie was Jos Kok. Zijn posi tie wordt nu overgenomen door Theo van Dijk die samen met G van Esveld de boeken zal controle ren. De heer C. A. Gijsbertsen, werk zaam aan het ABTB boekhoudburo hield een inleiding over de admini stratieve werkzaamheden op een bedrijf. Hij schetste in grote lijnen de opbouw en indeling van het boekhoudrapport. Wettelijk is men verplicht om van alles aantekening te houden. Een goede boekhou ding is vereist en kan indien nodig bewijsmateriaal zijn voor de rech ter Na de pauze zette de heer A. J. Boersen op een duidelijke wijze het fiscaal beleid uiteen In de land bouw en veeteelt heeft men nog steeds te maken met de WIR. Bovendien gaf hij een toelichting betreffende tweeverdieners. met de baby. ontwikkeling in het eerste levensjaar, wat doet de wijk verpleegkundige, wat kunt u ver wachten bij het consultatieburo. Het gaat hierbij om een vijftal bij eenkomsten van anderhalf uur, ge geven door twee wijkverpleegkun digen. Degene die interesse hebben en vijf maanden of langer in verwach ting zijn kunnen zich opgeven tele fonisch op het nummer 03425- 2376 van de regionale kruisvereni ging Leusden-Achterveld (me vrouw F. van Gemert), bereikbaar op dinsdag, woensdagmiddag en vrijdagmiddag De kosten bedra gen 5,- per persoon voor vijf donderdagavonden. Tevens die- LEUSDEN - Zaterdag 23 maart a.s. speelt in OJJC de Geut de uit de randstad afkomstige groep Mountbatten. De muziek van Mountbatten onderscheidt zich van die van andere Neder landse groepen. De groep speelt namelijk als enige in Ne derland volwassen eigen sou thern rock. Muziek zoals, die In het zuiden van de Verenigde Staten gemaakt wordt door o.a. ZZ top. een groep die na 10 jaar nu eindelijk ook succes in Ne derland heeft. Southern Rock kenmerkt zich door een stevige swingende ritmesektie, flitsend gitaarwerk, doorleefde zang en de specialiteit van Mountbatten gloeiend harmonicaspel. Mountbatten maakte al enige suc cesvolle radio-opnames voor di verse omroepen trad onder meer op in Paradiso in Amsterdam. De band bestaat uit Jan Scher- penzeel: mondharmonica en zang, Arnold Wierda gitaar. Maar ten Adriaansz. basgitaar en Hans Vuurmans slagwerk De vier bandleden hebben alleen ruime bandervaring, bij elkaar opgeteld zo'n 50 jaar! Een dermate gerouti neerd gezelschap heeft het po dium van de geut nog nooit be volkt. De zaal gaat zaterdag om 20.30 uur open en de entree be draagt t 4.- In verband met een verwachte grote belangstelling is er reeds begonnen met een voor verkoop van toegangskaarten, be langstellenden kunnen hiervoor terecht bij Hans Schenk, Marter- hoeve 50, lelefoon 945536 LEUSDEN - Aanstaande zater dag kunnen kinderen van 2 tot 8 jaar weer bij Blijhof aan de Ans- frlduslaan worden onderge bracht. als de ouders even een paar uurtjes voor zichzelf willen hebben. De kinderen worden gezellig be ziggehouden met hel aanwezige speelmatenaal van de peuter speelzaal De wat grotere kinderen kunnen iels leuks maken voor de Pasen. De crèche is open van 9.30 tot 12.30 uur De kosten bedragen f 3,50, de leden van de vereniging Blijhof betalen f 2,50 per kind ACHTERVELD - De "Achter- veldse toneelvereniging Cul doto houdt zaterdag 23 maart en zondag 31 maart weer een toneeluitvoering die zullen plaatsvinden in Ons Gebouw en om 20.00 beginnen. Het toneelstuk "Alles voor de tuin" van Edward Albee zal dan 1 opgevoerd worden. De stukken I van Albee zijn wereldbekend en van deze tijd. Zijn meest bekende stukken zijn „Wie is bang voor Virginia Woolf". „In wankel evenwicht" i en „Alles voor de tuin" Deze stukken zijn ook verfilmd met in de hoofdrollen Liz Taylor, Cathe rine Hepburn en Richard Burton. Het nu te spelen stuk speelt zich af in een wijk waar iedereen veel te duur woont en leeft. Maar ja, je moet wat als je bij de club wilt ho ren. Met droge en soms een beetje wrange humor bekijkt Al bee waar dit allemaal toe kan lei den ACHTERVELD - Door de streek- groep N.O. Utrecht van de A.B.T.B. wordt op vrijdagavond 22 maart een culturele avond georganiseerd. Deze zal worden gehouden in Concordia te Hoogland. Om 20.00 uur zullen de belang stellenden worden ontvangen met een kopje koffie waarna om 20.30 uur een revue zal worden opge voerd. De titel van deze revue is "De was is niet meer zoals ie was" De opvoering geschiedt door leden van de Achterveldse K.P.O Om ongeveer 21 45 uur zal het Marimba Combo uit Arn hem met hun muziek er verder de stemming in brengen. De grote zaal zal om 20 30 uur gesloten worden om geloop tij dens de opvoering te voorkomen. lef Halfvastenbal werd afgelopen weekend het carnavalsseizoen op gezellige manier afgesloten. Als gast waren aanwezig Prins Di- coratius van de carnavalsvereni ging de Gouden Klomp met een aantal leden van zijn gevolg. De muziek werd deze avond ver zorgd door de Hofkapel en The Valleys. Deze hadden er al spoe dig de stemming goed in. Er werd deze avond ook een verloting ge houden waarbij een aantal mooie prijzen te winnen was. De dansmariekes gaven ook nu weer een mooie show, die met een daverend applaus werd be loond. Na afloop dankte Prins Theo allen die ook dit jaar weer hadden mee gewerkt aan het slagen van alle carnavalsevenementen. Het is weer een fijn en mooi carnaval ge weest waarvan iedereen heeft ge noten, en dat ook nu weer zonder problemen en moeilijkheden is verlopen. IJTERVELD - Ter afslui- g van de carnavalsfeesten zaterdagavond in de Ivan café Buitenlust het fvastenbal gehouden, wel er dit jaar minder be- jstelling was dan voor- i jaren werd het toch i heel gezellig en goed laagd feest. avond werd geopend door 1 Theo Puup de Xe die met (gevolg, de Hofkapel en de mariekes aanwezig waren.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3