merikanenwijk wordt niet roter dan 140 woningen I Aktieweek Amnesty van start Nieuwe bomen langs Laapeerseweg Ooilogsmateriaal voor tentoonstelling gezocht Vandaag in de Leusder Krant telbare exploitatie voor Huis van de Sport staat op de tocht: Opbrengst Rheuma- collecte SUPER"- INBREKER AANGEHOUDEN Gewond na aanrijding leusifler nieuwsblad IciÜI AUTOlSSELT WEGWIJS LEUSDEN '85 Van der Reijden komt niet naar Lisidunahof Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 b g.g (03420-94911) Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken. BELANGRIJK: komt uit eind mei/begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kon takt op met BDU b.v. te Barneveld tel. 03420-16141 - toestel 46. don naar ro ISSELT Induslrtolorrotn Oo Is-selt mazoa LEUSDEN - Staatssekreta- ris J. van der Reijden van WVC komt morgen niet naar Lisidunahof. Van der Reij den is door kamervoorzitter Dolman naar de Tweede Ka mer geroepen om enkele vragen van Kamerleden te beantwoorden. Het bezoek is nu uitgesteld tot een nader te bepalen datum. I cv LEUSDEN - De in de week van 11 tot en met 17 maart gehouden collecte voor het Reumafonds in de ge meente Leusden heeft een totale opbrengst totaal be drag van f 12.919,57 opge bracht. Leusden-Centrum bracht f 8427,62 bijeen, Leusden- Zuid f 2031,85 en Achter veld f 2460,10. (door één onzer verslaggevers). iUSDEN - De gemeente Leusden koopt deze week haast If hectare grond in 't Vliet. Als de gemeenteraad komende jerdag akkoord gaat met het betreffende voorstel van het ge van b&w, wordt de gemeente eigenaresse van deze l, die momenteel nog in bezit is van de heer A. A. van idbrink uit Stoutenburg. Naar verluidt, zou er met deze ;actie een bedrag gemoeid zijn van zo'n 1,2 miljoen in. aankoop is nog in geen enkele raadscommissie bespro- Oorzaak daarvan is, aldus een gemeentelijke woordvoer- dat de koper de transactie met spoed af wil ronden. „Dan t je als gemeente spijkers met koppen slaan. Overigens urt dat wel eens vaker", zo wordt gesteld. De commis- 1, die deze aangelegenheid aangaat, zijn overigens schrif- op de hoogte gesteld, zo blijkt uit het voorstel. waar het om gaat is waar in de plannen de is geprojecteerd vragen op, aangezien de it van die wijk nog verre van Volgens een woordvoer- fan het op Soesterberg gele- is er wel een com- bezig geweest, zich in de oriënteren. „Daarbij is look in Leusden geweest, Ér een beslissing is nog niet men Dat kan ook pas op z'n jst volgend jaar, als de bud- jre ruimte, die daarvoor nodig |atgereserveerd", stelde zij. (onze vraag, of het juist was, ion elders aan het bouwen jjantwoordde zij bevestigend, [hebben toestemming gekre- woningen te bouwen bij wijk in Soester- zijn we nu mee bezig hoe dan ook gevolgen In relatie tot het Huis van de Sport wordt namelijk gesproken over „een wezenlijke bijdrage in de exploitatie" van dat object. Daarbij is een aantal van 300 woningen genoemd. Dat gebeurde zowel bij de presentatie van de plannen, destijds, als in de folder die over het object verscheen. Daarin staat letterlijk: „Overleg is momenteel gaande om ten behoe ve van het personeel van de vlieg basis Soesterberg ruim driehon derd woningen te bouwen in de direkte omgeving van het Huis van de Sport. Ook hiervan mogen ten behoeve van de exploitatie van het sportcomplex impulsen worden verwacht, zeker tegen de achter grond van een Europees program ma van Amerikaanse sportactivitei ten, dat thans in Nederland bij gebrek aan adequate voorzienin gen niet kan worden ingevuld. De hotel/motelaccommodatie biedt MINDER ook voor de basis Soesterberg ten aanzien van zijn passentengroe- pen unieke mogelijkheden." En verder: „Werd eerder in deze brochure al gewezen op de beteke nis van de aanwezigheid van de vliegbasis Soesterberg en de be trokkenheid van deze basis bij de motel- en keukenaccommodatie van het Huis van de Sport, belang rijk is ook de indirecte betekenis van de vliegbasis voor de totale samenhang van het projekt. Van Amerikaanse zijde is te kennen gegeven, dat men opteert voor een woonbebouwing van rond 300 wo ningen binnen de infrastructuur van het Huis van de Sport. Het is evident, dat zo'n woongroep ook wederom economische impulsen geeft aan het sportgebeuren." Verder wordt er - we schreven dat al eerder - in vage termen gespeculeerd over de mogelijk heid, om een sportief programma, dat de Amerikanen jaarlijks voor hun in Europa gestationeerde mili tairen organiseren, naar ons land te halen. Wat men daar bijvoorbeeld niét'noemt, is of dat eens per jaar, of eens in de vijf jaar zal zijn. Maar helemaal los daarvan staat, dat onder meer de bouw van die vijftig woningen in Soesterberg tot een heel andere Amerikaanse optie leidt. Er komt namelijk helemaal geen wijk van driehonderd woningen voor Amerikanen. Volgens de woordvoerster van het Amerikaanse squadron ligt de situatie anders Los van de vraag, of die Amerikanenwijk wel in Leus den komt, zal die wijk namelijk niet meer dan 140 woningen gaan tel len. Waarmee de planologische invulling van 't Vliet onderuit is gehaald. Geen Amerikaanse wijk van de oorspronkelijk gedachte omvang zal op z'n minst de exploitatie van een Huis van de Sport, zoals die de initiatiefnemers voor ogen staat, bemoeilijken. Om niet te zeggen: onmogelijk maken. Bovendien werpt zich dan de I vraag op, waarom er zo'n haast I moet worden gemaakt met de aan- j koop van de grond, 't Vliet immers, is feitelijk bestemd als reserve voor woningbouw en werkgelegenheid. I De grond in Het Ruige Veld, het eerst aangewezen woningbouw- gebied, is nog niet geheel verwor- ven. De infra-structuur is er nog niet J aangelegd. Dan werpt zich de j vraag op, waar nou die haast voor nodig is, met betrekking tot de aankoop in 't Vliet De reden voor die haast is dan ook niet zozeer gelegen bij de gemeente, als wel bij de verkoper, de heer Van Zandbrink, Deze ver- i klaarde telefonisch, zelf op haast te j hebben aangedrongen. „Die trans- I actie is bij elkaar niet zo vlot verlo pen. Er is nogal wat tijd overheen gegaan, voordat we het eens wa- ren. Nu zit ik zelf met een andere grond-transactie Vandaar, dat ik op een snelle beslissing heb aan gedrongen Dat de aankoop door zal gaan, ligt overigens wel in de lijn der verwachtingen Kommentaar op pag. 3 'bied 't Vliet (op de voorgrond), dat de gemeente nu aan gaat kopen. Het is bestemd voor deAmerikanenwijk' die, zoals het zich nu aat zien, meer dan de helft kleiner wordt, dan oorspronkelijk was gepland. Als die wijk er komt, want ook dat is nog de vraag. LEUSDEN - Een druk bezochte stand van Amnesty International op winkelcentrum Hamershof Het resultaat was dat maar liefst 250 mensen, begaan met het lot van gewetensgevangen, kaarten schreven aan de autoriteiten van die landen waar de mensenrechten geschonden worden om hen te bewegen de gevangenen op vrije voeten te stellen. Met deze stand leverde de afdeling Leusden een bijdrage aan de landelijk georganiseerde aktieweek van Amnesty dat gecoördineerd wordt vanuit Amsterdam. Op de stand waren verschillende informatiefolders en Amnesty-publicaties verkrijgbaar. Vrijdag aanstaande staat de Amnesty-stand in de bibliotheek in Leusden van 19 00 tot 21.00 uur. Ook daar is iedereen die het Amnesty-werk ondersteunen wil welkom. LEUSDEN - De Oranjevereni ging Leusden is nog op zoek naar materialen uit de jaren 1939 tot en met 1945. Dit in verband met een tentoonstellling die de- zfe vereniging wil organiseren ter gelgenheid van het 40 jarig be vrijdingsfeest van 1 tot en 4 mei. LEUSDEN - De groep Leusden van de rijkspolitie LEUSDEN - Een inwoner van Huizen raakte zaterdagmiddag gewond na een auto-ongeluk op de Arnhemseweg in Leusden- Zuid. De automobilist knalde op een wagen die voorgesorteerd stond om linksaf te slaan. De man uit Huizen moest met hoofd letsel naar het ziekenhuis. Op de Arnhemseweg werd zondag tijdens een controle een auto van iemand uit Tiel uit het verkeer genomen. De wagen had verrotte chassisbalken en een niet-gekeurde LPG-installatie. heeft in samenwerking met andere korpsen een Amers- foorter aangehouden, die sa men met een compagnon 35 inbraken had gepleegd. Twee ervan vonden in Leusden plaats. Bij een van de inbraken in Leus den werden betaalcheques gesto len. Begin dit jaar verzilverde de Amersfoorter deze cheques en stortte het geld op zijn eigen reke ning, Op die manier kwam de rijks politie op het spoor van de man. Na zijn aanhouding bekende hij 35 inbraken op zijn naam te hebben staan, die hij samen met een vriend had gepleegd Behalve twee maal in Leusden was het duo 35 keer aktief in Amersfoort, vier keer in Soest, vijf maal in Doorn, twee maal in Almelo en een keer in Baarn. De gestolen spullen verte genwoordigden een waarde van 190 duizend gulden. Vrijwel alles werd verhandeld aan helers. (advertentie) Via een eerder geplaatste op roep in de krant is er verschillend documentatiemateriaal verzameld Meerdere Leusdenaren hebben gehoor gegeven aan deze oproep en tegen afgifte van een bewijs van ontvangst brieven, proclamaties, bonkaarten, persoonsbewijzen ter beschikking gesteld aan de Oranje vereniging Om de tentoonstelling zoveel mogelijk een kompleet aan zien te geven wordt er nog gezocht naar kleding waaronder helmen en andere gebruiksvoorwerpen, zin ken munten en ondergrondse blaadjes. Men kan tot 29 maart opgaaf van deze materialen doen bij G. Th. van de Hengel, telefoon: 941245 of 941826 of bij mevrouw M. Vrijhoef, telefoon: 03425-1248. (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. krant gemeente Leusden ICJLJI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm B'J kontrakten belangrijke koning. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). L°sse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Uns kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- ')ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Veel belangstelling op aktiedag voor Peru2 Voorlichting over zusters Augustinessen2 Open middag DWS verdiende grotere belangstelling3 Prima toneel bij Culdoto3 Leusdenaar John Bernard presenteert weerbericht in het Journaal4 Ouderwetse James Bond film bij Cinemaclub4 Sport 5 en 6 Loep op Leusden7 (advertentie) DINSDAG 26 MAART 1985 - 16e JAARGANG NO. 94 LEUSDEN - De Laapeerseweg heeft weer bomen. De gemeen te is vorige week begonnen met het planten van 175 eikebomen aan weerskanten van de vernieuwde weg. De eiken zijn in de plaats gekomen van de metershoge populieren die vorig jaar deels tijdens een storm werden verwoest en deels door de gemeente werden verwijderd De peppels moesten opgeruimd worden, omdat hun wortelstelsel een plaag was voor het wegdek van de Laapeerseweg. Na het verwijderen van de populieren werd er over de weg een nieuwe asfaltlaag gedraaid. De nieuwe jonge aanplant completeert de opknapbeurt van de Lapeerseweg v». y

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1