Kantongerecht Amersfoort iM. HUViW Open middag DWS verdiende grotere belangstelling Eigentijdse mode in Huize St. Joseph Prima toneel bij Culdoto Een bord is nooit weg belangstelling Flamenco-gitaar Naaicursus in De Geut Omgekeerd Aanrijding in Achterveld plaatselijk nieuws AMERSFOORT - „De macht over het stuur verloren", luidde de tenlastelegging tegen een jonge automobilist, die op de Postweg in Barneveld over de kop geslagen was. Als men zon der aanwijsbare reden de macht over het stuur verliest, dan is er bijna altijd sprake van een - ge zien de omstandigheden - te hoge snelheid. Die omstandig heden kunnen het weer betref fen of een onverwachte bocht of - zoals in dit geval - een kuil in het wegdek, maar een volledig excuus is dat nooit. ,,Want je moet je snelheid aan passen, hier is duidelijk onvoor zichtig gereden", vond Amers- foorts kantonrechter Mr. Luyckx, op de strafzitting van 21 maart Gezien het feit dat verdachte een onderkaakfractuur, een hersen schudding en letsel aan zijn oog had opgelopen, veronderstelde de officier dat hij zijn les wel ge leerd zou hebben en volstond daarom met het eisen van een bij zonder lage boete: f 100,- ,,Dat valt mee, hè", vond de kan tonrechter, die ook meende dat verdachte van de gevolgen wel wijzer geworden zou zijn en daarom conform de eis ver oordeelde TE HARD In Woudenberg waren een paar automobilisten aangehouden die het met de snelheidsbeperking niet zo nauw namen. Een boete van f 250, - plus een voorwaar delijk intrekken van het rijbewijs voor vier maanden kreeg een in woner van Leusden. die 90 km binnen de bebouwde kom had ge reden. Een taxichauffeur die op de A12 gereden had met een snelheid van 184 km werd een boete van f 800,- opgelegd, plus een ontzetting uit de rijbe voegdheid voor zes maanden, maar nog voorwaardelijk. Dit laat ste in verband met zijn beroep. De officier had onvoorwaardelijk geëist, met de opmerking: ,,Dit soort mensen hoort op de snel weg niet thuis" LEERLING Een echtpaar uit Bunschoten, dat zonder toestemming een leer plichtig kind de laatste week voor de vakantie van school gehaald had, kreeg een boete van f 1500,-, waarvan f 1000,- voorwaardelijk. De boete was zo hoog, omdat er al een paar eer dere boetes voor hetzelfde feit aan voorafgegaan waren. ..Blijk baar trekken deze mensen zich nergens wat van aan. Daarom vind ik de geeiste boete op z'n plaats", oordeelde de kan tonrechter. U kunt al voor f 60.- per maand een orgel in huis hebben om te leren Stafthorst zorgt ook voor goede lessen bij erkende leraren. Bij aankoop huur retour UTRECHT: Muziekcentrum Vredenburg (Hoog Catharijnej. Tel. 030-332341 AMERSFOORT: Hellestraat 11-17. 2e ETAGE Tel. 033-634064 kommentaar De gemeenteraad zal don derdag besluiten, of een klei ne twaalf hectare grond in 't Vliet wordt aangekocht. Dat moet wat haastig gebeuren, omdat de eigenaar te kennen heeft gegeven, op een snelle afronding prijs te stellen. Het is op zich dan ook een lo venswaardige aangelegen heid, als de gemeente nu „spijkers met koppen slaat", zoals een gemeentelijk woordvoerder het uitdrukte. Dit temeer, daar het nog wel eens wil gebeuren, dat plaat selijke overheden door een trage besluitvorming achter het net vissen, en grond, bestemd voor woningbouw, in handen komt van projekt- ontwikkelaars of vergelijk bare instanties. Die maken, door hun eigen winst, wo ningbouw dan vaak weer duurder, dan strikt noodza kelijk zou zijn. Ook in Leusden is men daar onlangs mee geconfron teerd, in het gebied Het Rui ge Veld. Wat dat betreft mag men de transactie, die nu aan de orde is in 't Vliet dan ook als een verheugende zaak be schouwen. Een ander punt is de be stemming van het gebied. Er is sprake van de bouw van een Huis van de Sport. In nauwe relatie daarmee is een wijk voor Amerikanen genoemd, mede als onder steuning van de exploitatie van dat sportcomplex. Nu blijkt dat die wijk, als ze er al komt, tot minder dan de helft van de oorspronkelijke omvang is teruggebracht: geen 300, maar 140 wonin gen. Daarmee komt niet alleen de woon-bestemming in aange geven vorm van het gebied, maar ook het prestigieuse sportcomplex op de tocht te staan. Het zou daarom tijd worden, dat de gemeenteraad zich eens bezig gaat houden met serieuze plannen voor het betreffende gebied. Dat zou er toe moeten leiden, dat ook een tijdige aankoop nog tot iets moois kan leiden. Want het moge inmiddels wel duidelijk zijn dat de vage verhalen rond de bestem ming van het gebied op deze manier nauwelijks meer kun nen bijdragen tot een verant woord planologisch beleid. En tenslotte is het nog altijd zo, dat aankoopbeleid af hankelijk is van planolo gisch beleid. En, al zou men het soms denken, Leusden is toch niet de omgekeerde wereld. Hans Mosterd. DINSDAG 26 MAART 1985 (advertentie) ACHTERVELD - Sinds enkele maanden speelt de eerste groep jeugdleden mee in het korps van D.W.S. Deze groep is voor de muziekvereniging een grote aanwinst. Dit wil echter niet zeggen dat er nu gestopt wordt met het opleiden van jeugd en eventueel ook ouderen. In verband hiermee en voor de uitbreiding van de werkende leden van de ver eniging werd zaterdagmiddag in Ons Gebouw een open mid dag gehouden. Alle afdelingen van de vereniging, de minirettes, de majorettes, de drumbandleden en de muzikan ten van D.W.S. waren aanwezig Onder leiding van hun instruc teurs liet men zien hoe er gerepe teerd en gemusiceerd wordt tij dens de repetitie-avond. Ook was er een groot aantal blaasinstru menten klaar gezet waarop gebla zen mocht worden, en trommels Ook bij de minirettes en majoret tes kon men volop inlichtingen krijgen. Het bezoek van belangstellenden is deze middag echter wat tegen gevallen Het is jammer genoeg niet geworden wat men er van verwacht had. Ondanks dat zijn er toch enkele aanmeldingen binnen gekomen. Zowel de minirettes, de majorettes, de drumband en het muziekkorps kunnen aanvulling van nieuwe leden heel goed ge bruiken. Diegenen die zaterdagmiddag niet op de open middag zijn ge weest, maar wel interesse heb ben om werkend lid van één van de D.W.S.-afdelingen te wor den, kunnen zich alsnog aan melden bij Wout van Hamers- veld, H. van Vlandenstraat 21, tel. 1688. Een meisje uit Leusden was met haar auto op de Asschatterweg te gen een lantaarnpaal gereden toen zij wilde uitwijken voor een kat De paal was op het fietspad terechtgekomen en vormde daarom een gevaarlijk obstakel voor fietsers en brommers De Leusdense was zo geschrokken dat ze er in eerste instantie van door gegaan was. De volgende dag had ze zich wel bij de politie gemeld en daarom stond ze nu ook niet terecht voor 'doorrijden na een ongeval', wat als misdrijf j kan aangemerkt worden. Ze kreeg hiervoor slechts een vader- 1 lijke vermaning van de kan tonrechter en een boete van f 150,- voor het onvoldoende onder controle hebben van haar auto. Een verdachte die een parkeer- overtreding begaan had, kreeg te horen ,,f 35, - of 1 dag". ..Ik ben aow'er, ik wil die dag zitten", ver klaarde verdachte. Het kostte enige moeite om hem duidelijk te maken dat hij niet zelf mag kie zen, een misverstand dat vaker voorkomt. „Alleen als er niets bij u te halen valt, kan de officier besluiten tot een dag gevangenisstraf", legde de kantonrechter uit. ,,Als ik niet betaal, wat dan?" „Dan komt de politie aan de deur en wordt er beslag gelegd op iets, ter waarde van de boete". Nog weinig overtuigd van het nut van betalen, vertrok verdachte schoorvoetend daktie en administratie: Hoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen 'pend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon. 1941495 onnementsgeld: 2.60 per jaar, 31,80 per half jaar, 16,15 per kwartaal, achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te 'ben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakl op met onze Wagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze )ekleur bezorging, overdag 03420- 94206 bestellen foto's: heeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen ït uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling giro 871441 t.n.v. BDU b.v te Barneveld, met duidelijke vermelding P gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto F"3 geplaatst. Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13x18 ')en 10,-.voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). I*unl ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, usden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u 'gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ,ntenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - Zaterdagavond werd in Ons Gebouw door toneel vereniging Culdoto het toneelstuk 'Alles voor de Tuin' opgevoerd Schrijver Edward Albee heeft van dit stuk ook weer een prima ver haal gemaakt Het is zeker een compliment waard dat regisseur en spelers van Culdoto het aange durfd hebben om dit stuk te spe len En met succes. Ongetwijfeld zullen een aantal be zoekers wat geschrokken zijn van de soms krasse teksten Doch h^t hoorae er echt bij. ruei iiuuoi viij- blijvend toneelspel op en begint het betere werk Door de grote in zet van regisseur en spelers heeft men van een geweldig stuk toneel kunnen genieten Degenen die zaterdagavond niet geweest zijn hebben heel wat gemist. Maar zondag 31 maart zal Culdoto het stuk nogmaals spelen zodat men alsnog van dit geweldige stuk kan genieten. Het zal die avond ook weer worden gespeeld in Ons Ge bouw, aanvang 20.00 uur Rodriquez met een van haar cursisten ACHTERVELD - Voor de be woners van huize St. Joseph en de bewoners van Sine Cura en Wagenberg werd in de recretiezaal van het huis een modeshow georgani seerd. Deze werd verzorgd door de firma Van Raven horst. Zowel de medewerkers van de ge noemde firma als de aanwezigen werden door directeur Hilhorst hartelijk verwelkomd. Opvallend was wel dat de heren ook nu weer verstek lieten gaan. Gezien de er varingen van voorgaande jaren was er dan ook geen kleding voor heren aanwezig De kleding werd geshowd door een aantal Zonnebloemmedewer kers, enkele zusters en een me dewerkstervan het huis. Een speakster kondigde alles aan en gaf uitleg van de kleding die werd getoond Er was van alles, van sportieve jurken tot geklede jurken en mantels en alles wat daar tussenin ligt. Veel van de kleding was geheel aangepast aan de leeftijd van de aanwezigen. Er was voor elk wat wils en ook wel iets voor elke beurs. Na afloop werden allen heel hartelijk dank gezegd voor hun medewerking en kregen de dames die de kleding hadden ge showd een bloemetje aangebo den. weg vond een aanrijding plaats tussen twee personenwagens, De heer A D uit Stoutenburg na derde het kruispunt vanuit de rich- ting Barneveld en kreeg geen voorrang van bestuurder v.Z uit j Terschuur die de Hessenweg opreed Beide voertuigen botsten op elkaar. De over de Hessenweg rijdende personenauto schoof nog een eind door en bescha digde de achterzijde van een in 1 een parkeerhaven geparkeerde auto. De beide bij de aanrjding betrokken personenwagens lie- j pen flinke materiële schade op - In een uitpui- eetcafé De Hakhorst de slot- gehouden van de cur- lamenco-gitaar die door muziekschool was gezet. De laatste an deze opmerkelijke was openbaar ge- een beetje reclame voor de school en Flamenco-gitaar, maar om mensen te laten ge- nvan de muziek. De uit- Re§lng van de gitaristen ondersteund door de TERVELD - Een bord is nooit weg. moet de directie van Huize St. Joseph. Sine Cura en berg in Achterveld gedacht hebben. Vandaar staat nu fier en strak een aanduiding in de tuin tAchtervelds bejaardentehuis, waarvan de funktie bekend mag zi/n LEUSDEN - Open Jeugd- en Jongerencentrum De Geut aan de Zwarteweg start donderdag een naaicursus voor jongens en meisjes van 14 tot en met 18 jaar. ACHTERVELD - Op het kruis punt Hessenweg-Jan van Arkel- De cursus wordt op donderdag middag van 15.00 tot 17.00 uur gehouden De kosten bedragen I 5,- inschrijfgeld, daarna elke week f 1.- voor de materiaalkos ten ledereen die belangstelling heeft of meer informatie wil, kan bellen telefoon: 946848 (Astrid) optredens van drie Spaanse dansers. Voor de cursus Flamenco gitaar schreven zich destijds acht mensen in. Voorwaarde was dat zij tenminste drie jaar gitaarles hadden gehad. De acht kregen Flamenco-in structie van muziekschool docente Marijke Rodriquez. De muziekschool Leusden is van plan in het nieuwe seizoen van „Flamenco-gi taar" een schoolvak te ma ken. Verder wordt er gedacht aan een vervolgcursus. Eén van de cursisten lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. "rschijnt elke dinsdag en donderdag. oldredakteur: Bert vos Idredakteur: Hans Mosterd daktie: Caspar van Loo Boudevvina de Boer daktie-secretariaat: Mia Veen. Mari|ke de Smalen (vering kopij en advertenties: Ir hel dinsdagnummer lol uiterlgk maandagmiddag 12 00 uur, voor het Werdagnümmer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3