Buitenspel (za.) had te veel speet voor Advendo: 0-1 ida'46 mist inspiratie én een afmaker Derde tiental Leusdense schakers won ook „We hadden gelijkspel verdiend" leveld simpel naar 0-2: NE1UL tMlALAKS TTCL: makkie DINSDAG 26 MAART 1985 De stand in de hoofdklasse Advendo'57 17 29 (39-13) VOP 18 17 (41-17) Hercules 18 22 (35-28) Veensche Boys 18 20 (31-26) Roda'46 17 18 (29-29) SC Hoevelaken 17 16 (34-31) Musketiers 17 15 (23-28) Montfoort 17 15 (19-26) Benschop 16 14 (27-27) CSV Vitesse 16 14 (25-31) Eminent Boys 17 10 (17-34) Baarn 17 6 (27-50) ZONDAG In de 1 e klasse was het weer raak. Beide koplopers gingen onderuit Actif verloor op eigen bodem van 'dorpsgenoot' Olympia (0-2) ter wijl het Bussumse BFC nota bene van rode-lantaarndrager Ams- vorde met 3-1 klop kreeg. Barneveld en WZA profiteerden gretig. Roda'46 en Achterveld moesten met 0-2 en 3-1 het onder spit delven, waardoor het seizoen voor de Leusdenaren definitief ten einde is. Het is nu alleen zaak om het hoofd boven water te houden. Want Hooglanderveen en het al eerder genoemde Amsvorde heb ben de moed nog niet (helemaal) verloren. Wat Roda'46 onlangs niet lukte, lukte de Hooglanderveners wel: een overwinning in de polder op de Zuiderzeevogels. Met 1-2 gin gen de 'Vogels' voor schut. Laren nestelde zich mede aan kop door een krappe 1-2 zege bij Gooische Boys. De strijd in de 1e klasse is dus nog lang niet beslist. Er is nog veel mogelijk. Een ding is echter wel zeker, Roda'46 en Achterveld haakten als eersten af en vallen buiten de hoofdprijzen De uitslagen in de 1e klasse A WZA - Achterveld 3-1 Actif - Olympia 0-2 Roda'46 - Barneveld 0-2 Gooische Boys - Laren 1 -2 Amsvorde - BFC 3-1 Zuiderzeevogels - Hoogl veen 1-2 De stand in de 1e klasse A Olympia 19 22 (25-19) Actif 19 22 (24-19) Laren 19 22 (27-23) Barneveld 19 22 (23-24) WZA 18 21 (34-24) BFC 19 21 (24-22) Zuiderzeevogels 18 19 (28-20) Achterveld 19 18 (37-37) Roda'46 18 17 (26-30) Hooglanderveen 18 14 (32-33) Amsvorde 17 11 (18-28) Gooische Boys 17 11 (17-36) helpende hand toe, door een treffer op eigen houtje wegens buitenspel te annuleren. Aan de 0-1 achter stand kwam voor de rust geen verandering meer, zodat Roda '46 kon blijven hopen op een spoedige ommekeer. In de tweede helft verscheen eindelijk een vechtlustig Roda '46 op de inmiddels glad geworden grasmat Aanvallend kreeg men zeker meer in de melk te brokkelen, alleen het overzicht en de scherpte ontbrak om Advendo echt aan het wankelen te brengen. De meeste Roda-aanvallen gingen over links, waar Ruud Stoelhorst telkens weer probeerde om zijn directe tegen stander uit te spelen. Veelal lukte dat, maar vaak was het de Adven- do-libero die rugdekking verzorgde en het dreigende gevaar tijdig wist te keren Wat Ruud Stoelhorst ook probeerde om zijn mede-voor- waartsen in stelling te brengen, het veroorzaakte gewoon te weinig ge vaar om de Advendo-defensie echt een lastige middag te bezorgen. Fokko van Leyenhorst was volko men van slag doordat hij het per soonlijke duel verkoos en dus druk ker was met zijn directe opponent dan met zijn voortrekkersrol om de ploeg over het dooie punt heen te helpen en van nieuwe impulsen te voorzien. Aangezien ook Bert Staubach en Hans Ruiterberg de solo-toer niet schuwden, was het voor Advendo niet moeilijk om de angel uit het Roda-offensief te ha len Zonder problemen hield Ad vendo de magere 0-1 voorsprong in stand. In de 35e minuut moest Wilfred van de Pas enigszins aan geslagen het veld verlaten, waar door Peter van de Hengel in de gelegenheid werd gesteld om in de Roda-hoofdmacht te debuteren. De laatste minuten leken voor Ad vendo gladjes te verlopen, omdat Roda '46 steeds meer een aange slagen indruk maakte en zich suf piekerde over hoe men het Adven- do-collectief om ver zou kunnen werpen In de slotfase was Roda '46 toch dichtbij de gelijkmaker toen Ruud Stoelhorst uit een kort genomen vrije trap van Fokko van Rob Ton was slecht te spreken over de prestatie van de ploeg: ,,Het gebrek aan vechtlust die ons reeds tegen Zuiderzeevogels de das omdeed was nu weer de grootste boosdoener De ploeg maakt een timide indruk en lijkt niet meer in staat om een agres sieve pot voetbal op de grasmat te leggen. Toch zal er de komende wedstrijden nog wat moeten ge beuren want de onderste drie ko men naderbij en voordat je het weet zit je in (degradatie) proble men". LEUSDEN/ACHTERVELD -De standaardelftallen van Roda'46 en Achterveld heb ben zich afgelopen weekend volledig buitenspel gezet. Geen van de formaties lijkt nog in staat, sterker nog is niet meer bij machte om naar de titels en promoties mee te dingen. De zaterdag-elf incasseerde de tweede nederlaag op rij, haakte daardoor definitief af en zal in het restant van de competitie moeten oppassen om nog niet verder naar beneden te kelderen De Roda-zondag overkwam het zelfde, en zal evenals hun club makkers van de zaterdag nog een paar punten moeten pakken om helemaal op safe te kunnen spe len. Voor debutant Achterveld is het na het verlies ook gebeurd. Hand haven is dus voor de Leusdena ren in de slotfase van de competi tie het belangrijkste motto. Meer zit er voor de heren voetballers dit seizoen niet in. In de hoofdklasse behaalde koplo per Advendo in Leusden een nipte maar zeer belangrijk 0-1 overwinning. Zeker nadat bekend werd dat concurrent VOP in Utrecht bij Hercules de punten met 3-3 deelde en (weer) een punt op de Ederveners moest prijsge ven. Eminent Boys liet de kans aan zijn neus voorbij gaan om zich ten koste van Baarn een betere posi tie op de ranglijst te verschaffen. Hekkesluiter Baarn stelde de de gradatie door een 1-3 zege met een week uit. CSV Vitesse was wel bij de les Veensche Boys kwam er met 2-0 niet aan te pas. Ook Hoevelaken brengt zich langzaam maar zeker in veiligheid. Na de overwinning op Baarn werd Montfoorf met 3-0 het kind van de rekening, waar door de hevige strijd om de derde halve degradatie-plaats de ko mende weken nog verder in be langrijkheid zal toenemen. Baarn en Eminent Boys zijn ech ter al reddeloos verloren en ge doemd te degraderen. De uitslagen in de hoofdklasse Hercules - VOP 3-3 Benschop - Musketiers ?-? Roda'46 - Advendo'57 0-1 Eminent Boys - Baarn 1 -3 CSV Vitesse - Veensche Boys 2-0 Hoevelaken - Montfoort 3-0 de ditmaal in witte out-fit getooide Leusdenaren ongeschonden door, voordat ze via Ruud Stoelhorst aan de eerste eigentijdse aanval kon den beginnen. Te scherp trok de Roda-linksbuiten de bal voor het Advendo-doel, zodat midvoor Ton Kaspers geen enkele mogelijkheid kreeg om het hoofd onder de bal te zetten Even veerde Roda '46 na deze stuiptrekking op, maar het had te weinig om het lijf om de hechte Advendo-defensie echt de schrik op het lijf te jagen. Nadat keeper Berry Buunk een laag af standschot nog net corner wist te tikken, moest de Roda-goalie bij een opéénhoping in de 16-meter toch capituleren: 0-1Daarna ging Advendo door omdat Roda '46 weigerde om het tactische concept te veranderen. Het scheelde maar weinig of Advendo had de stand naar 0-2 getild, toen Wilfred van de Pas weer een van zijn traditionele fouten maakte. Met een knappe redding voorkwam doelman Berry Buunk erger. Kort voor rust stak de sterk acterende arbiter Roda de ters komt te laat. De Advendo-keeper ontfermt zich over de balDe rest stond erbij en keek ernaar. len - „Wie niet waagt, die niet wint". Een oer-Hollands edat op het doen en laten van de Roda-zaterdagforma- tr van toepassing is. De kans om na de afgang tegen ihe Boysl zich via een uitmuntende prestatie tegen Advendo te revancheren, lieten de Leusdenaren los liggen. Ogenschijnlijk moeiteloos hielden de Eder- op het hoofdveld van het Burg. Buiningpark de igen status in stand, omdat de volgelingen avn I Beumer vanaf het begin een uitgebluste indruk n. Ze konden geen enkele methode bedenken om het e Advendo-collectief te ontrafelen. Het gebrek aan rouwen en aan brutaliteit brak de Leusdenaren weer Aan slechts één doelpunt had Advendo genoeg om de punten afhandig te maken. LEUSDEN - Het vervolg op de competitieduels tegen Amers foort heeft de schakers van SV Leusden zeker geen wind eieren gelegd. Integendeel. Het eerste tiental vijzelde de 4-1 voorsprong naar 6,5-2,5 op en zal, zoals voorspeld, op een uiteindelijke 7-3 eindzege finishen. Toch had de zege nog hoger kunnen uitvallen als Joop van Santen bij de voortzet ting van zijn partij geen blunder had gemaakt. Nu kon koplo per Amersfoort de schade nog enigszins beperken. Harry Vossebeld en Halkes maakten deze misser samen met 1,5 punt goed. Trainer Richard Beumer nam het verlies tegen de toekomstige kampioen lakoniek op. „Ik heb twee goed voetballende ploegen gezien, die elkaar lieten spelen en weinig voor elkaar onder de den. Een gelijkspel hadden we zeker verdiend, maar het zat ons bij het afronden nou niet bepaald mee". Aan het feit dat Roda '46 op eigen bodem nog maar twee keer gewonnen had en dat naast mooi voetbal ook een portie wils kracht noodzakelijk is, ging de scheidende oefenmeester even voorbij. Want hoe je het ook LEUSDEN - De tafeltennissers van TTCL hebben de thuiswed strijd tegen VTV uit Nieuwegein met de maximale winst afgeslo ten. Het onderaan de ranglijst bivakkerende VTV werd door een zelfverzekerd TTCL met 10-0 aan de kant gezet. Iets meer dan twee uur hadden Jan Vogel. Rob Unkraut en Piet van den öree nooig om de Nieuwegei- ners een gevoelig pak slaag te geven Zowel het dubbelspel als de enkelspelen werden met over macht door de Leusdenaren ge wonnen. Door dit vlekkeloze resul taat laten de TTCL-ers nog eens nadrukkelijk zien, dat de 3e klasse ver beneden hun stand is en dat zij de enigen willen zijn die voor de titel in aanmerking komen. Pas over drie duels zal blijken of TTCL werkelijk de kampioensvlag uit de kast kan halen. De voorronde van de individuele scholieren schaakkampioen schappen stond vorige week open voor de derde klassers van de Leusdense basisscholen. Evenals bij de voorgaande wedstrijden wa ren ook voor de 3e klas jongens en meisjes slechts 10 plaatsen te verdelen De beste tien plaatsten zich voor de grote finale. Alexander van Gooi, Martin Schravesande, Chuyen Pham, Ruben Westerhof, Jasper van Blerk, Pascal Middle- ton, Bert v.d. Oever, Arthur Wie- ringa, Vincent v.d. Bilt en Rutger Keur werden de gelukkigen 0| ïn v ie ir Richard Beumer had on- misser tegen Veensche basis-elf in tact gelaten, om startte de scheidende ester behoudend met drie Rechtsbuiten Fokko van st viel veelal als vierde Hder terug, waardoor de >9 meer aan kracht inboet- lledig geïsoleerd raakte, vond dat echter uitste- kwam al gauw tot de ontdekking dat van het gevreesde Roda '46 van destijds niet veel meer te duchten was. Advendo kreeg dan ook al vrij snel greep op de westrijd en dicteerde het spel. De Roda-defensie kreeg het zwaar te verduren. Voorstopper Wilfred van de Pas moest een verdedigen de actie even met een blessure bekopen. Na behandeling kon hij gelukkig weer de wedstrijd vervol gen. Het eerste kwartier kwamen Bert Staubach in een stijlvolle aktie. Leyenhorst keihard op de lat schoot, maar niemand stond er bij om de teruggesprongen bal het beslissende tikje te geven AFRONDEN wendt of keert, Roda '46 is geen schim meer van de ploeg die aan het begin van de competitie ie dere tegenstander de stuipen op het lijf joeg. Het 3e tiental wist de partij tegen Amersfoort 4 toch met een over winning af te ronden, hoewel de opinies meer in de richting van een gelijkspel gingen. Maar jeug dig talent Pieter de Jager zag al zijn moeite om de afgebroken par tij toch uit te spelen dubbel en dwars beloond. Op een fantastische manier sleepte de SVL'er een vol punt in de wacht, waardoor hij hoogstper soonlijk de Keistedelingen een 5,5-4.5 nederlaag bezorgde En dat was voor de Amersfoortse schakers naast het verlies van het tweede tiental de volgende tegen valler, nota bene in het hol van de leeuw Pijnlijker kon het voor Amersfoort eigenlijk niet. De huiscompetitie had ditmaal over belangstelling niet te klagen. Een kleine veertig SVL'ers pakten de draad weer op. Echte verras sende resultaten vielen er niet te noteren Wel opvallend was het feit dat slechts één partij in remise eindigde en de overige schaak ontmoetingen een winnaar en ver liezer opleverden. De uitslagen waren B. Uneken - T Reitsma 1-0 C. Vos-E. Halkes 1-0 J. v Santen - E. Zijlstra 0-1 R Berg-J de Jager 1-0 A. Rietveld - H. Struiwig V2-V2 H. Mus-W. v.d. Wetering 1-0 M. Roozenburg - A Valkenburg 0-1 H v Dalen-P de Jager 0-1 C Veenendaal-J Gernts 1-0 R. v Nieuwenhuizen - T Zijlstra 0-1 A. Wisman-T Elschot 0-1 T v Garderen - Z. Vroon 0-1 W. Schouten-G. te Winkel 0-1 P de Jong-E Verschuur 0-1 K Linse-J Boot 1-0 L Buurlage - H. Egdom 0-1 J. v.d. Tang-R Visser 1-0 R v Loon-A v.d. Steeg 1-0 J. Staal-J. v.d. Linde 0-1 JEUGD De SVL-jeugd schaakte de volgende resultaten bijeen: D Ritsma -Gvd Weerd 0-1 E. v Haselen - P. Frankevoort V2-V2 G. Wisman - S. Terlouw 1-0 R. J. Bijlsma - J. v. Blerk V2-V2 R Staal - R. Stienen 0-1 N - Voor de heren van de Roda-zondag valt er dit onder de hoede van trainer Rob Ton weinig eer behalen. De laatste kans om zich nog bij de kop je voegen, lieten de Leusdenaren in het duel tegen p Barneveld achteloos liggen, ot hoogstaand voetbal te komen, knalde de streek- voor Roda '46 de deur naar de bovenste regionen rust genomen 2-0 voorsprong, stonden de Barnevel- de hervatting niet meer af. Wat Roda '46 ook pro- men miste gewoon de inspiratie om het stugge Bar- de punt nog afhandig te maken. De roodhemden aal us weer met beide benen op de grond en zijn terug aan n z« waa je zoveelste maal dit sei- rkin j Bunschoter Rob Ton het :ijn elftal gezet. Het ma- ;teren in de wedstrijd te- vejjerzeevogels en de terug- Jaap Zweineburg lagen wisselingen in de basis ^kvMdsiag Mare Swarte en ven nijf werden ditmaal het vf£: de rekening. Ruud Huy- gens werd tot voorstopper aange wezen, waardoor Bas Peters de leidersrol op het middenveld weer in zijn schoenen geschoven kreeg. De overige posities in het elftal waren onveranderd geble ven. Dus Michel Vrijhoef nog tus sen de palen en Hans Vrijhoef. Bobby Schoordijk en John Jansen te zamen in de aanval. Dat veranderingen niet altijd ver beteringen zijn, werd al snel na het eerste fluitsignaal zichtbaar. Juist datgene wat spelers als Pe ter Knijf en Mare Swarte te bieden hebben - een portie agressie - werd aan Roda-kant node gemist. De Roda-voorhoede had tegen de gele muur van Barnevelders vanaf het begin fysiek weinig in te brengen. John Janssen vormde met Bobby Schoordijk voor geen enkel gevaar. Alleen Hans Vrij hoef probeerde door keihard te werken er nog wat van te maken. Maar omdat de aanvoer van ach teruit niet helemaal verliep zoals dat zou moeten en hij in zijn uppie weinig tegen de overmacht i van Barnevelders kon uitrichten; wa ren al zijn moedige pogingen ge doemd te mislukken. Sporadisch brak een Roda-speler door de Barneveldse verdedigingslinie heen, maar Barneveld schroomde er niet voor om met een lange haal of met een overtreding het gevaar in de kiem te smoren Aanvallend bracht Barneveld er ook niets van terecht. Ook de Ro- dadefensie spêelde sober en zui ver met de bedoeling om de nul te handhaven Libero Jan van Eyden en voorstopper Ruud Huygens gaven in het centrum vooralsnog geen krimp terwijl op de vleugels Hans Heymen en Ben Wittenberg de Barneveld-aanvallers volledig onder controle hadden. Ongeveer 30 minuten onderweg, kreeg Roda '46 uit een vrije trap op zo'n twintig meter de kans om de score open te breken. Het schot van Bas Peters verdween echter in de muur. Even later mocht hij het nog eens over doen. Ditmaal zocht de Roda-aanvoer- der het doel te hoog. Daarna was Barneveld bij een corner dichtbij de openingstreffer. Keeper Vrij hoef was reeds kansloos maar op de doellijn bracht Jan van Eyden met het hoofd redding. Nadat John Janssen en Bobby Schoor dijk met een schot en een kopbal geprobeerd hadden om de dege lijke Barneveld-goalie van zijn stuk te brengen, was het daaren tegen Barneveld dat uit een vrije trap de leiding nam. Met een curve draaide de bal om de Roda- muur langs de tevergeefs val lende Michel Vrijhoef in de rech terhoek: 0-1 Wie dacht dat Roda '46 daardoor wat actiever zou worden, kwam enigszins bedrogen uit. Men pro beerde het wel, maar de spirit ont brak. En toen vlak voor rust Bar neveld de stand naar 0-2 tilde, was het duel in feite al beslist, want niemand leek bij Roda in staat om doelpunten te maken Trainer Rob Ton dacht er waar schijnlijk net zo over en haalde in de pauze Jan van de Eyden eruit waarvoor hij invaller Mare Swarte naar de frontlinie stuurde, in de hoop dat hij aanvallend voor extra impulsen zou kunnen zorgen. Tot aan het zestien-meter gebied ging het goed, daarna stokte de Roda- aanval. Van afstand lieten de Leusdenaren een paar schoten los die stuk voor stuk in de melée van benen smoorden of door de uitstekende keeper van Barne veld onschadelijk gemaakt wer den Wanhopig probeerde Roda Bar neveld onder de voet te lopen. Het gebeurde allemaal zo gehaast en fantasieloos dat er geen echte kansen ontstonden. Slechts een maal moest een Barnevelder de bal van de lijn halen, terwijl een schot van Hans Vrijhoef nog net kon worden weggetikt. Barneveld stond weliswaar met de rug tegen de muur en vertoefde veelal op eigen helft, maar raakte eigenlijk nimmer in paniek of de kluts kwijt. Dat overkwam Roda-speler Ruud Huygens wel bij één van de scha mele counters. Hij kon niet anders dan de doorgebroken tegenstan- rtpr aan 7iin shirtio nekken an ver- dween voor dit vergrijp direct in het boekje van de sterk leidende man in het zwart. In de slotfase maakte de opnieuw falende John Janssen nog plaats voor Harry Oudshoorn, maar ook hij kon in de Roda-aanval geen enkele lijn meer brengen De defensie van Barneveld stond zo vast als een hus en stond geen treffers toe. Roda '46 werd dus weer een illussie armer terwijl Barneveld zich bij de koplopers voegde. Het contrast kon niet schrijnender zijn. Bas Peters kijkt en passt. De Bameveld-spelers wachten op rij af

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5