SB SI S tégen komst Ian Albert Heyn Kantoor Leusder Krant naar nieuw onderkomen Koningin komt in Leusden kijken naar bouwlokatie woning zoon desplatform Leusden start n cursus vredesopvoeding RVD: „Niet blij met publiciteit: Video-recorder hoofdprijs aktie: Vandaag in de Leusder Krant Gebak bij Leusder Krant leusder BDU To ff 444 f 44 4 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden LANGRIJK: WEGWIJS LEUSDEN '85 Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-94911) Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 28 MAART 1985 - 16e JAARGANG NO. 95 |en onzer verslaggevers) JSDEN/UTRECHT deputeerde Staten en besloten hun Ikeuring te onthou- lan de bouw van het plex in Hamershof- waarin onder een filiaal van Al- iHeijn was gepland. dagelijks bestuur de provincie vindt, (r te veel zaken on- zijn. Daarnaast is tan mening dat dis- jtie-planologische eten onvoldoende zijn meegenomen in de besluitvorming. Het besluit van GS, dat dinsdag werd genomen maar pas gistermiddag laat be kend werd, betekent in con- creto dat Leusden voorlopig - of misschien in het geheel niet - hoeft te rekenen op de komst van een Albert Heijn. Bovendien is de bouw van een HEMA-warenhuis onze ker geworden, immers, de HEMA heeft contractueel bij de gemeente bedongen al leen dan een filiaal te bouwen in Leusden wanneer het ze ker is dat AH hetzelfde doet. De heer J. van Rheenen uit Barneveld, die op franchise basis een HEMA in Leusden wil exploiteren, wilde giste ren niet zeggen of dit plan nu op losse schroeven is komen te staan. GS hebben onlangs wèl hun goedkeuring gege ven aan de komst van dit warenhuis in Hamershof- noord. BONI In het verrassende besluit van Gedeputeerde Staten wordt onder meer aangevoerd dat ,,de toelich ting op de distributie-planologische uitwerking onvoldoende moet wor den geacht, in bijzonder ook in relatie tot het door de raad op 29 november 1984 vastgestelde structuurplan Volgens de provin cie zijn de cijters daarin over de totale-vloeroppervlakte in de Leus- dense food-sector strijdig met de gaande ontwikkelingen In hun be sluit voeren GS verder aan dat er onvoldoende aandacht is besteed aan het overleg als bedoeld in artikel II van de Wet op de Ruimte lijke Ordening Dat wil zeggen dat de gemeente onvoldoende gepraat heeft met belanghebbenden als Boni en de Centra, die van meet af aan geprotesteerd hebben tegen de voorgenomen vestiging van Al- bert Hei|n GS missen harde resul taten van overleg tussen de ge meente en de bestaande super markten in winkelcentrum De Ha mershof. Het provinciaal bestuur voegt er aan toe. dat Leusden ten onrechte voorbijgegaan is aan de bezwaren van Boni en Centra, voor zover de inhoud van die bezwaren betrekking heeft op de distributie- planologische uitwerking van Ha- mershof-noord Volgens een woordvoerder van de provincie kan Leusden nu twee dingen doen om het GS- besluit ongedaan te maken. De gemeente kan In beroep gaan bij de Kroon. Of ze kan door middel van een nieuw, gedegen distri butie-planologisch onderzoek naar de oorzaak van een nieuwe (AH)supermarkt, GS proberen te overtuigen van hun ongelijk, in beide gevallen moet men reke nen op een procedure van één a twee jaar. JSDEN - Voor wie daar- belangstelling heeft, het Vredesplatform len met een cursus vre- ivoeding op vier don- gochtenden: 18 en 25 2 en 9 mei. Indien vol le interesse zou blijken, tok een cursus in de luren georganiseerd in. leze cursussen kunnen inde vragen en onder werpen aan de orde komen, of het nu gaat om waar kinderen in onze wereld mee geconfron teerd worden tot aan onderwer pen hoe we kunnen ..leren" de vrede in onze eigen omgeving dichterbij te brengen Om een idee te geven: - hoe kijken we aan tegen oor logsspeelgoed? - geweld in kinderprogram ma's en kinderboeken - de positie van mannen en vrouwen in het leger - oefenen in conflictoplossing, verdraagzaamheid - hoe kijken we aan tegen on derdrukking in onze wereld? Het zal er steeds om gaan de grotere vraagstukken van oor log en vrede, van bewapening en tegenstellingen in de wereld in relatie te zien tot onze eigen wereld hier en nu, in Leusden, met onze kinderen en relaties. Wat willen we en wat kunnen we om een meer vreedzame maatschappii te realiseren en hoe krijgen we die dichterbij Wie belangstelling heeft voor de cursus op de donderdag morgen, of in wil tekenen op de avondcursus, kan contact op nemen met de cursusleidster: Wiesje Engelen (tel. 942036). Voor de cursus wordt een eigen bijdrage gevraagd van 15,- Deze bijdrage mag, vindt het Vredesplatform, geen belem mering zijn voor u om deel te nemen Voor mensen met een kleiner of geen inkomen is re ductie, zelfs volledig ontheffing op verzoek mogelijk. LEUSDEN-Vanaf komen de maandag één april - geen mop, we zetten het er voor de duidelijkheid maar even bij - is het kantoor van de Leusder Krant, gevestigd in haar nieuwe kantoor aan de Asschatterweg 19, in het nieuwe bedrijvencomplex bijdeBiezenkamp. De administratie en adver tentie-afdeling krijgen daar een ruim kantoor, terwijl ook de redaktie over een ruimere accomodatie kan beschik ken, dan tot op heden het geval was. Dinsdag 2 april zal burge meester J. W. M. Rademaker de officiële opening verrich ten. Na die opening houdt de Leusder Krant open huis voor iedereen die geïnteres seerd is, van 19.00 tot 21.00 uur. Men kan het nieuwe kantoor dan onder het genot van een hapje en een drankje bezichtigen. AKTIE Als openings-aktie heeft de Leusder Krant verschil lende aktiviteiten op het pro gramma staan. Er komt een aktie voor abonnees. Mid dels kassabonnen van ad verteerders in de Leusder Krant, die men in moet leve ren op het nieuwe kantoor van de krant, kan men mee dingen naar tien weekprijzen in de vorm van een taart. Aan het einde van de aktle, op 14 mei, wordt uit alle Ingelever de kassabonnen een hoofd prijswinnaar getrokken. Die krijgt een video-recorder. De prijswinnaars zullen wekelijks in de Leusder Krant bekend worden ge maakt. Bovendien kunnen abonnees van de krant ge durende de maand april een Leusder heitje plaatsen voor een heitje. Dat betekent een unieke gelegenheid, om te gen een zacht prijsje te ad verteren. Tenslotte ontvangt ieder een, die gedurende de maand april geboortekaar tjes bestelt bij het nieuwe kantoor van de Leusder Krant een feestelijk bloe metje. TELEFOON De Leusder Krant is vanaf komende maandag te berei ken onder de volgende tele foonnummers: redaktie, tel. 941495, administratieve en advertentie-afdeling, tel. 941494. Ook het nieuwe kantoor kent de gebruikelijke ope ningstijden; maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uuren van 14.00tot17.00 uur. Kunst-skischans gepland naast hockeyvelden, op plaats waarop nu nog autosloperij zit pag. 3 „Komst Prochemko strijding met bestemmingsplan" pag. 3 Leusdenaar Pieter Vroon ging mee met Snellius-expeditie. Een intervieuw pag. 4 Perfekte ouverture FCV Heuvelcrossers pag. 5 Overig sportnieuws pag. 5/7 Loep op Leusden pag.7 Autonieuws: futuristische vervanger van Ford Granada heet Scorpio pag. 9 Film: met recensies van „Ladyhawke" en „Under the Volcano" pag. 10 •Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: tel. 941210 LEUSDEN - In verband met het feit, dat de Leusder Krant vanaf komende maan dag in een nieuw kantoor gevestigd is, heeft men voor bezoekers van het kantoor op die dag een aardige ver rassing in petto. Diegenen, die op die dag het nieuwe kantoor bezoe ken in verband met het plaat sen van een advertentie, of het bestellen van geboorte kaartjes, zullen dan gebak aangeboden krijgen. Dat geldt voor de normale kan tooruren: van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tn 17.00 uur, en nogmaals uitsluitend aanstaande maandag. (advertentie) □t uit eind mei/begin juni a.s. enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente ïsden. ze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. nnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente usden. Heeft u belangstelling om te adverteren? eem dan kontakt op met BDU b.v. te Barnevelc l. 03420-16141-toestel 46. eerste spade voor de bouw van de woning van Alexander in de grond te zetten. Wan neer de zoon van Koningin Beatrix zelfstandig gaat wo nen, krijgt hij de beschikking over de rijkstoelage van ne gen ton per jaar, waarover onlangs in het parlement en in de media nogal wat te doen was. Uw official Mazda-deaier op i 10 minuien nialstand van uw huis AMERSFOORT Fluorweg 43 - Amersfoort fel. 033-622263 '■round Japanese occasion centre, ieer den 50 occasions in alle Japanse merken. soest mazoa Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI prschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- pmiiieberichten en losse advertenties 42 cent per mm I kontrakten belangrijke korting fusderbeitjes 1,29 per regel (43 cent per mm), pse nummers. 75 cent per stuk. PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR fis kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage rs van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend pterdags gesloten ((Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/DEN HAAG - Koningin Beatrix en prins Claus komen maandag met hun zoon Willem Alexander naar Leusden. Doel van dit informele en geheim bedoel de bezoek is het bezichtigen van een aantal kavels bouw grond, waarop een ervan kroonprins Willem Alexander tezijnertijd een verblijf wil la ten bouwen. Een en ander is door de Rijksvoorlichtings dienst (RVD) bevestigd. Hare Majesteit, prins Claus en hun oudste zoon arriveren 's ochtends om negen uur bij het gemeentehuis in Leus den. Het gezelschap zal bij de zij-ingang worden opge wacht door burgemeester mr. J. W. M. Rademaker. Het koninklijk gezin zal eerst met de burgemeester een kopje koffie drinken, alvorens en kele bouwlokaties te gaan be kijken. Van de zijde van de Rijksvoorlichtingsdienst, waaraan wij het bericht voor legden, werd meegedeeld, dat het bezoek aan Leusden uiterst informeel is. Een woordvoerder van de RVD: „Het was de bedoeling deze zakelijke trip van Hare Majes teit geheim te houden, of in ieder geval zo weinig moge lijk bekend te maken. Daar mee wilden we voorkomen dat er een schare mensen op de been wordt gebracht. Nu dat waarschijnlijk maandag wel gaat gebeuren, zullen we in allerijl extra veiligheids maatregelen moeten tref fen." TREEK Over de plaats van de di verse bouwkavels, die het ko ninklijk gezin op het oog heeft, bestaat enige onduide lijkheid. Uit betrouwbare bron vernamen wij, dat kroonprins Alexander zijn voorkeur heeft uitgesproken voor een villa op het land goed Den Treek, in de buurt van de Treekerweg. Behalve een woning, zwembad en een grote tuin is het de bedoeling ook een manege voor de kroonprins te realiseren. Procedureel betekent dat. dat er een ingewikkelde bestem mingsplanwijziging zal moe ten plaatsvinden. Het is ech ter ook mogelijk, dat de bouw van de koninklijke villa en manege op „aanwijzing", dus zonder de benodigd^ goedkeuringen en vergun ningen, gebeurt. Mocht de bouwlokatie in Den Treek de prins niets lijken, dan is er nog een mogelijkheid aan „de Goudkust" in de wijk Langenbeek. In dit villa-ge bied in Leusden schijnt nog een plek te zijn waarop een I onderkomen voor Willem Alexander gebouwd kan wor den. Een privé-manege be hoort daar niet tot de moge lijkheden, maar zal dan el ders in Leusden van de grond komen. Gesproken wordt over een plek aan de Buurt weg in buurtschap Waterloo. IN 1986 Koningin Beatrix komt informeel naar Leusden met prins Claus en oudste zoon Willem Alexander Het Koninklijk Huis zoekt overigens niet alleen in Leus den naar geschikte huisves ting voor de kroonprins. Ook in Wassenaar, Baarn en Soest zullen de komende maand bouwlokaties worden bekeken. Besloten is tot nieuwbouw, en niet tot koop van een bestaand huis, op uitdrukkelijke wens van de nu 18-jarige zoon van Hare Majesteit. Hij wil namelijk, zo luiden de berichten, samen met zijn vriendin, van wie de naam en afkomst angstvallig geheim gehouden worden, een woning naar eigen smaak laten verrijzen. De woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst wil niet bevestigen noch ontken nen of de genoemde bouwlo katies in Leusden correct zijn. Hij beaamt wel, dat het Koninklijk Huis naarstig op zoek is naar een eigen wo ning voor kroonprins Willem Alexander. Een en ander is in een stroomversnelling ge raakt nu de prins een serieu ze relatie heeft met een meis je. Het is daarom de bedoe ling volgend jaar januari de Prins Willem-Alexander Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1