8B krant IH blijft wachten Koningin" kwam toch weer schoon Princenhof „Dier" onderwerp expositie Wegwijzer hul^ut Zij die geloven, haasten niet" Vandaag in de Leusder Krant BDU Geen krant ontvangen? Woning doorzocht Wieldoppen gestolen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 2 april i985 - 16e jaargang no. 96 leusder krant chool rukte uit om vorstin te begroeten Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 b g g (03420-94911) Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr, 03420-16141. LEUSDEN - Het door de Leus- dense kunstenaar Wiltried de Boer begeleide projekt 'Dier' op de openbare basisschool De Wegwijzer verloopt succesvol. Zowel de leerlingen, onderwij zend personeel als de kunste naar zelf zijn enthousiast. Het ligt in de bedoeling om op vrij dag 26 april op de Wegwijzer een expositie te houden van de door de leerlingen gemaakte kunstwerken. Die tentoonstel ling zal voor iedereen toeganke lijk zijn. De deelnemende leerlingen van De Wegwijzer zullen op vrijdag 19 april een bezoek brengen aan boerderij 't Claeverenblad, waar op dat moment Wiltried de Boer een expositie van eigen werk houdt (advertentie) TE HUUR: GerMdschapp«n - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de IsseU Vanadlumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 De Culturele Raad Leusden, die het projekt 'Dier' in samenwer king met de school en de kunste naar organiseerde, is tevreden over de bereikte resultaten. Op dit moment wordt hard gewerkt aan de realisering van een wat uitge breider programma inzake kunst vorming op school, dat volgend schooljaar de Leusdense scholen een ruime keuze uit de mogelijk heden moet bieden LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een bejaardenwoning in het Geertru- dishof-complex aan de Hamers- veldseweg doorzocht. De da- der(s) kon(den) kennelijk niets van zijn (hun) gading vinden, want er werd niets vermist. LEUSDEN - Bij de rijkspolitie werd aangifte gedaan van dief stal van twee wieldoppen van een Volvo. De auto stond gepar keerd op de Landweg. Raad kritisch over verdere inrichting kelder gemeentehuls ..Tijd nog niet rijp voor computers op basisscholen", aldus wethouder Van Woudenberg BELANGRIJK: Telefoonnummer 3 administratie en advertentie-afdeling: 941495. 3 Redaktie: 941494. CDA'er Ossendrijver bezorgd om betonnen geluidwering langs Groene Zoom 3 Loep op Leusden 5 Mininatuurtjes 5 Antilopen en Thor spelen gelijk en scoren weinig: 2-2 7 Schakers Leusden op zijspoor 7 Overig sportnieuws 6/7 inéén onzer verslaggevers) gSDEN - „We hebben jaren gewacht, dus we nnen nog wel even blij- wachten." Zo rea- lerde een woordvoerder n Albert Heijn op het sluit van Gedeputeerde Wen om geen goedkeu- ng te verlenen aan de ~w van een complex in ershof-noord, waarin AH-vestiging is ge el. ^oordvoerder van de super- ftgigant uit Zaandam was [hdagmorgen nog niet offi- I op de hoogte van het GS- luit en de gevolgen daarvan, peet officieel nog van niets, wil ik eerst even de berich ten afwachten. In feite hebben wij niks met de provincie te ma ken, omdat wij geen filiaal bou wen in Leusden, maar een ruimte huren in een complex dat nog gerealiseerd moet wor den." Op de vraag of AH het niet erg vindt, dat er waarschijn lijk opnieuw een lange proce dure in gang zal worden gezet om te komen tot een vestiging van Albert Heijn in Leusden, antwoordde de woordvoerder: „Een lange procedure is geen probleem voor ons. Zij die gelo ven, haasten niet, luidt toch het spreekwoord?" Zoals wij in de krant van donder dag meldden vinden Gedepu teerde Staten de behoefte aan meer winkels in Leusden onvol doende aangetoond Om die re den onthouden zij hun goedkeu ring aan de bouw van een woon- /winkelcomplex in Hamershof- Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bi| kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten noord, tussen 't Erf en het zelf- tankstation. In dat complex, waar voor de gemeente onlangs de grond aan een belegger verkocht, zijn behalve een AH, dagwinkels, een postkantoor en .38 woningen gepland Naast het gebouw is een HEMA geprojecteerd, waartegen de provincie geen bezwaar heeft. Het warenhuis heeft echter bij de gemeente bedongen alleen dan te gaan bouwen wanneer het zeker is dat AH zich ook in Leusden gaat vestigen VERANDERD Het door Leusden ter goedkeu ring bij de provincie ingediende plan is een uitwerking van het glo bale bestemmingsplan Leusden- centrum Tweede Fase, dat door GS in 1978 werd goedgekeurd In het uitwerkingsplan wordt niet meer ruimte voor winkels en der gelijke gereserveerd dan in het globale bestemmingsplan was voorzien Sinds 1978, zo laten GS weten, zijn de inzichten op het ge bied van bewinkeling, mede als gevolg van de economische inzin king, echter ingrijpend veranderd Het dagelijks bestuur van de pro vincie vindt 'herbezinning op de meest gewenste toekomstige om vang van het winkelcentrum', dan ook op zijn plaats. Het wijst ook op het eind vorig jaar door de gemeenteraad vastge stelde structuurplan voor Leus den. waarin de hoofdlijnen voor de groei van de gemeente tot 1995 staan Het structuurplan ver meldt, aldus de provincie, dat er tot 1990 in totaal 1600 a 2500 vier kante meters winkeloppervlak in Leusden bij zouden kunnen ko men. ,,Met de 1500 vierkante me ters voor de HEMA en nog eens 'an één onzer verslaggevers) EUSDEN - Zo n 260 kin eren hebben gisteren, iaandag 1 april, toch ven geloofd dat de Ko- ingin met haar zoon Wil- im-Alexander een infor- leel bezoek aan Leus- len bracht. Opgesteld iet vlaggetjes langs Be- edictijnenhove zagen een politieauto met aailicht en een auto- lobiel met het 'konink- jke' kenteken AA I aan Ich voorbij trekken. In leze limousine zaten hterin een blonde jon- len en een zwaaiende ievrouw met een grote 'itte hoed. Het paar leek jerdacht veel op kroon- rins Willem-Alexander in koningin Beatrix. De ijfelaars langs de kant an de weg werden ech- r gauw uit hun droom geholpen: achterop de 'koninklijke' wagen stond heel duidelijk: '1 april'! De grap was bedacht door de schoolleiding van protes tants-christelijke lagere school 'De Holm' De kinde ren die voor de gek werden gehouden waren de leerlin gen van die school. De 1 april-grap werd bedacht na het lezen donderdag van de Leusder Krant, waarin op de voorpagina melding werd ge maakt van het geheime be zoek van onze vorstin aan leusden. Uiteraard, een 1 april-mop Frans van Dijk, hoofdonder wijzer van De Holm: ..We la zen jullie grap. en dachten daar moeten we een vervolg op maken. Onze school pro beert elk jaar met 1 april de kinderen een beetje voor de gek te houden. Dus kwamen we op het idee om de kinde ren wijs te maken dat de school de Koningin langs de route moest begroeten De kinderen van De Holm kregen zelfs een briefje mee naar huis voor de ouders Daarin stond. ..Zoals u wel gehoord of gelezen zult heb ben. komt onze Koningin met haar oudste zoon aanstaande maandag naar Leusden om te zoeken naar een geschikt ter rein voor de bouw van een ei gen woning voor onze kroon prins. Omdat dit voor Leus den heel belangrijk zou kun nen zijn, hebben wij van ho gerhand het dringende ver zoek gekregen het koninklijk gezelschap hartelijk toe te jui chen langs de route. Ons is verteld dat men om ongeveer 10.00 uur langs de Benedictij- nenhove zal passeren Voor de kinderen is.een bezoek van Koningin en Prins op zich natuurlijk al een feestelijke gebeurtenis die je misschien maar een keer in je leven meemaakt Daarom zou het leuk zijn als alle kinderen zo veel mogelijk oranje en rood- wit-blauw dragen, met vlag- \auto met het 'koninklijke' kenteken AA I week zaterdag laten zien dat ze een aktieve rol in de samenleving kunnen ver vullen Gewapend met pa- pierprikkers en een flink aantal vuilniszakken zijn de Manitobaleden het park Princenhof ingetrokken Na een paar uurtjes flink doorwerken was het ge hele park ontdaan van al lerlei vuilnis De Manitoba- groep had juist het park Princenhof uitgekozen voor hun aktie omdat het hier gaat om "een uniek stukje natuur in Leusden". Hopman Henk de Ruig was na afloop van de aktie verbaasd over de rotzooi die werd aangetroffen in het park Bijna een ku bieke meter afval kon wor den afgevoerd naar de ge- meentewerf. ..Het is opvallend dat een flink deel van de rommel kennelijk afkomstig is van mensen die langs de wa terkant zitten te vissen. Overal vonden we juist bij die visplekjes troep die was achtergelaten door de vissersaldus hopman De Ruig. Behalve het park Princen hof maakten verkenners van de Manitobagroep ook de plantsoenen schoon langs de Groene Zoom en in de omgeving van het Landelijk Bureau van Scouting Nederland aan de Larikslaan. Veenendaal, Hoofdstraat 10 Ermelo, Stationsstraat 108 Nijkerk, Singel 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 10 Barneveld, J v Schaffelaarstraat 14 LEUSDER KRANT IN NOS-JOURNAAL De 1 april-grap over het bezoek van de koningin aan Leusden haalde zelfs het half zes Journaal van giste ren. In een item over 1 april moppen in den lande werd het betreffende voorpagina artikel van de Leusder Krant van donderdag in beeld ge bracht. Presentatrice Maar- tje van Wegen vond het zelfs niet te veel moeite om te zeggen, dat het ging om een artikel uit „het plaatselijk blad de Leusder Krant". 's Middags was onze redaktie gebeld door het Journaal met de vraag of onze 1 april-grap in Leusden was aangeslagen of niet. We moesten vertellen dat er géén schare mensen op de been was bij het gemeente huis rond de klok van negen uur, het moment dat de ko ningin zou arriveren. Wel werd het Journaal ingeseind over het vervolg van de grap door „De Holm". Ofschoon de NOS-redakteur er om moest lachen, werd daar over niks meegedeeld in het half zes Journaal. getjes enzovoorts Doet u mee?" En meegedaan werd er. want om tien uur 's ochtends stond er een schare kinderen aan weerskanten van de Benedic- tijnenhove, ter hoogte van de kruising met Agnietenhoeve en Begijnhove. De nationale driekleur ontbrak niet in het gezelschap. Na afloop van de grap gin gen de namaak-koningin en -kroonprins met hun chauf feur naar De Holm. Daar ontdekten de kinderen die nog in de waan waren dat het ging om de echte vor stin en Willem-Alexander, dat alles nep was. Het 'ko ninklijk' gezelschap bleek te bestaan uit drie moeders van de oudercommissie. Die ontdekking was in ieder geval voor een paar kinde- pen: ,,Hé. dat is mijn moe ren aanleiding om uit te roe- der!" YOKI ONA BROEK lekker wi/d katoen in dezelfde kleuren De kinderen in afwachting van de 'koningin 500 800 vierkante meters voor een buurtwinkelcentrum in Alandsbeek is deze ruimte bijna op. In het uitwerkingsplan wordt echter uitgegaan van een totaal aan bruto vloeroppervlak voor winkels en dergelijke van circa 3500 vierkante meters", aldus de provincie BEKIJKEN De gemeente Leusden wil voor lopig nog niet reageren op het besluit van Gedeputeerde Sta- j ten. Gemeentevoorlichter Hans I Hermans meldt desgevraagd, dat B&W eerst de officiële be richten vanuit Utrecht willen af-1 wachten. „Want behalve het krante-artikel, en een persbe- j richt van de provincie heeft ons nog geen informatie bereikt j over het besluit van GS. Wan- neer de officiële brief van de provincie binnen is, zal de ge- meente die op haar merites beoordelen. Naar verwachting i zullen we pas over twee a drie weken iets naders kunnen zeg gen", aldus de gemeentevoor lichter. (advertentie) LEUSDEN - Scouting Ne derland bestaat 75 jaar- Op alle mogelijke manie ren willen leden van Scou ting laten merken dal ze nog altijd deel uitmaken van een springlevende or ganisatie Het jubileumjaar begon met het aanbieden van een feesttaart aan alle burgemeesters van plaat sen waar een scouting groep is gevestigd Onder het motto "Scou ting helpt natuurlijk" laten ieden van Scouting Neder land deze maand zien dat ze zich als club nog altijd hulpvaardig willen opstel len. Verkenners van de Manito bagroep hebben vorige YOKI ON A king size blouse kleuren rose, mini. zacht geel en zalm

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1