tad kritisch over verdere Irichting kelder gemeentehuis Jijd nog niet rijp voor omputers op basisscholen Ossendrijver bezorgd om betonnen geluidwering laad besloot: Heitje voor 'n karweitje weer terug in Leusden 'S va. 3695: Gepland langs Groene Zoom jn we bezig De Korf naar de kelder te helpen?" /ethouder Gijs van Woudenberg in commissie: In kader van jubileumjaar Bouwdorp in zomervakantie Paasvuur Paasshow 55 Suningh BuningKJnterieur tmoe< iet ge re. k| KSTO ekenl DINSDAG 2 APRIL 1985 plaatselijk nieuws (Van één onzer medewerkers) USDEN - Voor de verdere inrichting van de kelder van ^meentehuis is nog eens 200.000,- nodig. Voor dat geld Ter nu onder meer een grote ruimte die voor allerlei tinden gebruikt kan worden. „Zijn we nu niet met zijn ïbezig De Korf naar de kelder aan het helpen?'" zo vraagt [■Jacobs (PvdA) zich met zijn fractie af. Ook andere gleden zetten op dit ogenblik nog vraagtekens bij het fetel van het college van B. en W. lens de vergadering van de [commissie welzijn en onder maandagavond plaats- Ikwam deze onderkeldering jet gemeentehuis ter sprake. Hels is een aantal ruimten al fcegevenBinnensportver eniging Leusden (biljarten) en de Leusdense Vrouwenraad beschik ken inmiddels al over een ruimte die permanent gehuurd wordt. Er blijft echter een aantal ruimten over. De grootste open ruimte zou naar mening van het college voor tal van zaken gebruikt kunnen worden Men denkt aan vergaderingen waarbij een groot aantal mensen is betrokken, aan het houden van voorlichtingsbijeenkomsten, ont vangsten en het houden van expo sities Een andere ruimte zou gebruikt kunnen worden om er een perso- neelskantine in te richten. De huidi ge kantine zou dan voor andere doeleinden gebruikt kunnen wor den. Verder blijft er dan een ruimte over waar medewerkers van het verificatiebureau van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten hun werkzaamheden van tijd tot tijd kunnen verrichten. Tenslotte blijft er dan een ruimte over voor het uit ambtenaren bestaande orkest Hammer and Field". KORF Raadslid Jan Jacobs maakt zich grote zorgen over de functie die aan de grote ruimte in de kelder is toegedacht De heer Jacobs is bang dat er aktiviteiten zullen plaatsvinden die ook in andere centra, zoals bijvoorbeeld in aktivi- teitencentrum De Korf, gehouden hadden kunnen worden ,,Als we dan zo nodig geld moeten investe ren, kunnen we dan niet beter eerst kijken naar de ruimten waarover we op dit ogenblik beschikken9" zo vraagt Jan Jacobs zich af Alhoe wel wethouder Van Woudenberg verzekerde dat het niet de bedoe ling is om andere ruimten concur rentie aan te doen. had niet ieder een daar vertrouwen in ..We hebben jarenlang gezocht naar dingen waarop we konden bezuinigen, nu is er kennelijk een meerderheid in de raad die zomaar een jaarlast van 30 000,- op wil nemen", zo concludeerde raadslid Harm Offereins (GPV/SGP) iro nisch. Mevrouw Bosma (VVD) haastte zich te verklaren dat er nog geen sprake is van een raadsmeer- derheid ,,We moeten de kwestie nog in onze fractie bespreken", aldus me vrouw Bosma. Voor het CDA ligt het precies zo ..Al moeten we wel de konse- kwentie dragen van het besluit dat we de kelder willen inrichten", zo meent Evelien Blom, fractievoorzit ster van het CDA. Alhoewel de voorzitter graag een andere conclusie uit de dis cussie wilde trekken, bleef de commissie Welzijn en Onderwijs maandagavond bij haar stand punt dat men het voorstel eerst nog eens in eigen kring wil be spreken. Met name gold dit voor CDA en VVD. De andere fracties keken nu al niet positief tegen het hele voorstel aan. an eén onzer medewer- irs) LEUSDEN - „De tijd ihijnt nog niet rijp te zijn >or de invoering van com- iterlessen op de basis- ;holen", zo concludeerde ethouder Van Woudenberg ;DA) maandagavond tij- »ns de vergadering van de adscommissie welzijn en iderwijs. Aanleiding tot de scussie over hét onder- erp „computers"' was de aag van de openbare lage- jre school 't Palet om een subsidie voor de aanschaf vaneen computer. ■Leerkrachten en ouders van leerlingen op lagere school 't Palet zijn tot de konklusie ge komen dat het wenselijk is het vak „informatica" in het lespro gramma van de lagere school op te nemen. Men heeft bij de gemeente aangeklopt voor een subsidie van zo n 9.000.- voor de aan schaf van een microcomputer plus randapparatuur Het ver zoek van 't Palet werd niet rechtstreeks behandeld Wel werd maandagavond in de commissie welzijn en onder wijs in het algemeen gespro ken over de wenselijkheid van computers op de basisschool. De inspecteur voor het lager onderwijs heeft zich over het betreffende onderwerp al uit gesproken Hij vindt introduktie van micro-computers op de basisschool géén absolute noodzaak. Wel geeft de in spectie toe dat een rijksbeleid in deze kwestie wordt gemist. Het college van burgemeester en wethouders staat niet te trappelen om op kosten van de gemeente computers te intro duceren op de basisschool Men heeft becijferd dat het zou neerkomen op een uitgaaf van 225 000,- als er op de 18 Leusdense basisscholen com puters zouden komen Het al dan niet introduceren van computerlessen op de ba sisscholen staat ter discussie. De Onderwijs begeleidings Dienst Eemland heeft twee medewerkers toestemming gegeven om tijd uit te trekken om zich te verdiepen in het onderwerp Deze medewer kers zouden eventueel leer krachten kunnen begeleiden bij de introductie van het vak informatica op de basisschool In de commissie welzijn en onderwijs bleek men verschil lend over de hele kwestie te denken De heer Vroon (CDA) vindt het verstandig van het college dat men het advies van de inspectie volgt Mevrouw Van Amerom (VVD) daarente gen vindt dat de gemeente Leusden de aanschaf van computers op de lagere school moet aanmoedigen. ..Al geeft u de school die tot aanschaf van een computer wil overgaan maar 1 000,- bij wijze van aanmoedigingspre mie". suggereerde het liberale raadslid. Mevrouw Van Keme- nade (PvdA) is bereid om bij wijze van experiment aan één school computers te geven om „ervaring op te doen". De hoofden van de Leus dense openbare scholen wil len graag computerkunde als les in het programma opnemen. Men is niet mas saal met een aanvraag geko men omdat men afwacht wat het antwoord van de ge meente zal zijn op de aan vraag van 't Palet. Na maan dagavond is daar nu duide lijkheid in gekomen. De ge meente wacht de ontwikke lingen op onderwijsgebied af. Wel toonde de verant woordelijke wethouder zich bereid om een deskundige uit te nodigen een volgende maal in de commissie wel zijn en onderwijs iets meer te vertellen over de ervaring met computers in het basis onderwijs. Langs een gedeelte van de Middenweg werden vorig jaar de elementen van de geluidwermg, zoals die ook langs de Groene Zoom komen te staan, geplaatst (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Raadslid Henk Ossendrijver (CDA) is bezorgd om het uiterlijk en de vormge ving van de betonnen geluidswe ring die langs de Groene Zoom is gepland, ter hoogte van de wij ken Claverenblad en Wilden burg. Ossendrijver denkt dat de planten en struiken, die in de muur worden verwerkt, ten dode zijn opgeschreven. „Ze zullen onvoldoende water krijgen, om dat het zand er schuin in ligt en het water er dus zo uit kan lo pen", betoogde het CDA-raads- lid donderdagavond tijdens de raadsvergadering. Ossendrijver toonde ook zijn on genoegen over de kleur en de eentonigheid van de betonnen ge luidwering „Die grijze betonkleur past niet bij de huizen in de wijken Daarnaast zou de muur aan de kant van de woningen aangekleed moeten worden met heesters en coniferen", aldus het raadslid. Wethouder Jan Wagenaar (open bare werken) liet hem weten, dat zijn bezorgdheid misschien over bodig is. Volgens de wethouder zal de kleur van de betonnen, twee meter hoge muur na verloop van tijd veel donkerderen dus neutraler worden. „En over de waterhuis houding van het groen in de muur hoeft u zich echt geen zorgen te maken Deskundigen beweren dat de planten en struiken heus ge noeg water krijgen", liet Wagenaar weten. Henk Ossendrijver geloofde er niet veel van. Hij zei, verwijzend naar dezelfde betonnen geluidwe- ring langs de Middenweg „De grond in die muur is veel te droog voor de tijd van het jaar. Aan de orde in de gemeenteraad was een voorstel om een krediet van ruim 280 duizend gulden uit te trekken voor de aanleg van de geluidwering langs de Groene Zoom Het is de bedoeling een betonnen muur van twee meter hoog te bouwen, overeenkomstig het model dat langs de Middenweg staat. Aanvankelijk was een geluidwering van meer dan vier meter hoog gepland Maar op verzoek van en kele wijkbewoners, die dicht langs de Groene Zoom wonen, werd de muur gehalveerd. Toch zijn er te gen de nieuwe muur bezwaren gerezen bij zes wijkbewoners. Zij hebben inmiddels een bezwaar schrift ingediend tegen het verle nen van de bouwvergunning. Het zestal is van mening „dat hier naar inhoud en procedure sprake is van een onverkwikkelijk plan. waarbij de toegankelijkheid voor de burger in meerdere opzichten is belem merd. Tegen zowel de werkwijze als het produkt tekenen wij be zwaar aan In het uitgebreide be zwaarschrift wordt een en ander uitvoerig toegelicht De PvdA-fraktie in de gemeen teraad meldde in de raadsverga dering, dat het beter is om de geplande geluidwering niet te bouwen. Volgens de sociaal-de mocraten deugt de gevolgde procedure niet. Ook de bouwte keningen van de muur zouden niet kloppen, had de PvdA van deskundigen vernomen. DEN - De gemeenteraad iusden is in zijn vergadering maart jongstleden akkoord an met: inoeming van D.S Tigche- aar tot bestuurslid Zwembad- chting ststelling overgangshuis- stingsoverzicht basisscho pper 1 augustus 1985 Voorlopige vaststelling be- ag van de administratiekos- lex artikel 1018e lid van de ger-onderwijswet 1920 over 64 Vaststelling exploitatiever- eding gewoon lager onder- s 1984 ex artikel 101 van de ger-onderwijswet 1920 nleg woon- en werkgebied bij de Valleilaan (bocht Mid- nweg) nancipatie-subsidies 1985 1 Géén subsidie Stichting Vok- stuincomplexen Renteloze lening Muziekver eniging Lisiduna Garantieverlening Stichting Valleiconcerten Vaststelling 87e begrotmgswij- ziging-1984 van de Algemene Dienst (overboeking kredieten) Kredietaanvraag gasaanslui- ting onrendabele gebieden Kredietaanvraag afronding be stemmingsplan Centraal Bui tengebied Kredietaanvraag plaatsing wildspiegels Voorbereidingsbesluit in ver band met aansluiting A28 op S9 (Doornseweg) Kredietaanvraag realisering geluidswand Claverenblad- A/Vildenburg Aankoop grond in 't Vliet 'nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. oofdredakteur: Bert Vos ndredakteur: Hans Mosterd edaktieCaspar van Loo. Boudewina de Boer edaktie-secretariaat: Mia Veen. Marijke de Smalen 'levering kopij en advertenties: >or het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor hel inderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur edaktie en administratie: intoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkda geopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon: fc-941495 Abonnementsgeld: ^62.60 per jaar, 31,80 per half jaar 16,15 per kwartaal 'achten bezorging: Ak abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te tbben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze oldagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). I 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt cfpnemen met onze spekteur bezorging, overdag 03420- 94206 bestellen foto's: k meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen et uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling Pgiro 871441 t.n.v. BDU b.v te Barneveld. met duidelijke vermelding 'n gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto erd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 1) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Ikunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, cusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u •gewenste foto('s) thuis. te leusder krant s een uitgave van de BDU- "ntenkombinatie te Barneveld. Leerlingen van 'I Palet namen een kijkje op de bouw Hun onderzoek ging heel diep zo te zien LEUSDEN - De kinderen uit de tweede en derde klas van de openbare lagere school 'Het Palet' in Leusden-zuid sloten gisteren het projekt 'Alles over wonen' af Dat wonen meer is dan het huis waarin je woont trachtten juffrouw Elhe Zand- brink en meester Ton Werdler middels verschillende op- (advertentie) drachten, video-beelden en voorlichting aan de kinderen duidelijk te maken. Gedurende drie weken werd het onderwerp Wonen' bij vakken als rekenen en taal be trokken waarbij verschillende facetten van het wonen aan de orde kwamen. De op dit onder werp betrekking hebbende tentoonstelling in de hal van de school bracht duidelijk tot uitdrukking waarmee de kin deren zich hadden bezigge houden Kastelen, ruines, ig lo's. paalwoningen en wig wams. door kinderen vervaar digd. lieten zien dat tijd en plaats zijn eigen eisen stelt aan het type woning Eigen tijds waren onderwerpen als isolatie, energie Bouwtekeningen, beroepen in de woningbouw en ook de in richting van een woning waren op de tentoonstelling terug te vinden. Voor de afsluiting van het projekt werden ouders met auto ingeschakeld voor een rondrit door-Leusden-centrum waar verschillende typen wo- ningen bezichtigd werden De kinderen hadden hierbij een aantal opdrachten op papier meegekregen waardoor de aandacht gevestigd werd op de veelheid aan verschillen in woningbouw Het ware en thousiasme kwam op een bouwplaats waar de kinderen mochten rondlopen om eens van heel dichtbij huizen in aanbouw te bekijken. De aan nemer. de heer Van Galen, was zelf aanwezig om toelich ting te geven en vragen te beantwoorden. De heer Van Galen maakte gebruik van de situatie door de kinderen dui delijk te maken dat bouwplaat sen absoluut gevaarlijk speel terrein zijn GROOT PROGRAMMA TOPMERKEN Bechstein - Julius Feurich - Schimmel W Hoffmann - Petrof - Baldwin - Wilh. Steinmann Nordiska - Fazer- Yamaha - Kawaï - Zimmermann - Rosier - Lindbergh - Sauter - Galicia - August Forster OCCASIONS V.fl. 990.- NIEUWE PIANO'S TOT 50% KORTING HUUR PIANO V.A. 60.- PER MAAND Bij aankoop huur retour UTRECHT - MUZIEKCENTRUM VREOENBURG 89 - TEL 030 332341 AMERSFOORT - HELLESTRAAT 11 -17(toV&D) TEL 033-634064 LEUSDEN - De Culturele Raad Leusden heeft het plan opgevat om in de laatste week van de zomervakantie (3 tot 10 augus tus) een 'Vakantie-bouwdorp voor de jeugd' te organiseren. Het is de bedoeling dat de jeugd van Leusden op een nader te bepalen plaats met oude bouw materialen een eigen dorp gaat bouwen. Een dergelijke manifestatie vindt al jaren in verschillende plaatsen in Nederland met veel succes plaats De culturele Raad Leus den is er van overtuigd, dat een dergelijk bouwdorp in de behoefte zal voorzien Maar dit kan niet ge realiseerd worden zonder de hulp van voldoende vrijwilligers Men sen, die bereid zijn om in boven genoemde week zich beschikbaar te stellen als begeleider van de bouwende jeugd. Zij zullen ook een bijdrage moeten leveren aan de organisatie van dit evenement. Vrijwilligers kunnen zich opgeven bij het secretariaat van de Cultu rele Raad Leusden, Roggeland 3, telefoon 945643. Het plan kan al leen worden uitgevoerd, indien zich voldoende vrijwilligers mel den. Overigens wordt één en an der uitgevoerd in samenwerking met de Leusdense jongerenver enigingen (Leusden en Achter veld) LEUSDEN - „Heitje voor 'n kar weitje" is een geldinzamelings- aktie die tien jaar geleden voor het laatst werd gehouden. De naam van de aktie is onverbre kelijk verbonden aan de padvin derij, of met een modern woord "scouting". Nu dit jaar het feit wordt herdacht dat 75 jaar gele den de eerste scoutingsgroe- pen in Nederland werden opge richt, is de oude heitjesaktie weer van stal gehaald. Van 10 tot en met 13 april zal de aktie "heitje voor 'n karweitje weer worden gevoerd. Er is wel een poging gedaan om het geheel in een morderner jasje te steken. De organisatoren van de lande lijke aktie adviseren de scouting groepen om met een "klussen- bus" de wijk in te gaan. De bus zou kunnen functioneren als een rijdend informatiecentrum en als "aktiecentrum" De Leusdense Manitobagroep heeft afgezien van het rondrijden met een "klus- senbus" Men vindt het niet juist om met een dergelijke "bus" te gaan rondrijden terwijl er in Leus den een kleine ondernemer is die met een "klussendienst" zijn bo terham probeert te verdienen Bo vendien is de leiding van de Mani tobagroep bang dat aan kinderen te moeilijke klussen worden opge dragen omdat er immers een "klussenbus" rondrijdt. Welpen en verkenners van de Ma nitobagroep gaan op zaterdag 13 april in Leusden de aktie "Heitje voor 'n karweitje" voeren Omdat de groep te klein is om elk huis in Leusden te bezoeken, richten de welpen en verkenners zich op en kele Leusdense woonwijken In de week die voorafgaat aan de ak- tiedag zullen huis-aan-huis fol ders verspreid worden waarin het doel van de aktie wordt uitgelegd De Manitobagroep rekent er op dat het publiek veel kleine klusjes voor de welpen en verkenners heeft. Men vertrouwt er op dat ie dereen er van doordrongen is dat het heitje van vroeger niet meer het kwartje van nu is. Men rekent dan ook eerder op guldens en rijksdaalders dan op het gedeva lueerde heitje De opbrengst van de aktie die de Manitobagroep in Leusden gaat voeren wordt be steed aan spelmateriaal voor de groep (advertentie) LEUSDEN - Zoals reeds vele jaren zal ook nu weer op 1e Paasdag. (7 april) door de stichting Jeugd en Jonge renwerk een Paasvuur wor den georganiseerd. Het komt te liggen en zal wor den ontstoken in de hoek Burg. V.d. Postlaan-Bleke- rij. De ontsteking vindt plaats omstreeks 21.00 uur. Traditiegetrouw zal ook nu weer de Judasfiguur wor den verbrand. Iedere belan- stellende is bij dit gebeuren van harte welkom. 2e Paasdag en de gehele week daarna. BIJ elke aankoop een originele attentie. ïïnno1880 Verlengde Maanderweg 63 Ede Tel. 08380-12610

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3