'ZA - Roda'46 Uitstel LHV wederom gelijk Ontwerp wensenlijst "its,39en Sportstichting LTV Leusden opent lustrumjaar 1985 Nimmerdor Kantlijn Kinderrevue Oud papier actie DWS I IETBAL VNKSrEL HOCKEY VOOItSI'EL Paasvakantie aktiviteiten Nw. Hagenauwe Iwinding }d carport Carport (2) Stoelen Wethouder Harm Padden veilig over Omgeving verkennen Burgerlijke stand Ledenvergadering Schietvereniging DONDERDAG 4 APRIL 1985 Loep op Leusden 11 r R de Ruijter uit de wijk ild is erg boos. Boos op het ie van B&W, en in het ider op wethouder Jan naar van openbare werken, akvan zijn edstoestand is een illegaal gwde carport, tussen zijn g en die van de buren. De held van de heer Oe Ruijter iet kookpunt bereikt nu carport achteraf willen seren door alsnog een rgunning daarvoor te en. paak ernstig bezwaar hetalsnog verlenen van juwvergunning voor de Illegaal gebouwde carport perceel Landjonker 1 b, irport die voorts rechtelijk en zonder dat erdoor mij toestemming jeven aan mijn woning iker 1 a werd bevestigd, 'Olge waarvan schade aan Ing Is ontstaan," aldus issage uit een brief aan het van B&W, geschreven heer De Ruijter in werking met zijn it. De boze Leusdenaar l&W gesommeerd voor nde vrijdag 17.00 uur lonen dat er meegewerkt an het afbreken en iren van de In het geding icarport. Voorts eist De dat alle materiële en irièle schade alsmede alle (totaal ruim 13 duizend i)worden vergoed. Het wordt gevormd door llngen voor bestede uren I,-), verreden kilometers portokosten 9,65), ikosten(/ 6,-), leen 7,50) en ir(/ 1700,30) plus een lid van 10.000,-. ir B&W geen gevolg de sommatie, dan heer De Ruijter met het Inschakelen van de Ombudsman, de officier van Justitie, het provinciaal bestuur, VARA's Consumentenman, de Consumentenbond en Vereniging Eigen Huls. Voorts zal hij weigeren gemeentelijke belastingen te betalen zo lang de affaire niet naar behoren is geregeld. Niet alleen tegen de gemeente heeft de heer De Ruijter, wiens gezondheid lijdt onder de kwestie, stappen ondernomen, ook de bouwer van de woningen en de carport moet er aan geloven. Op 22 april om 10.00 uur dient namelijk voor de rechter in Utrecht een kort geding waarin De Ruijter eist dat de carport door de bouwer, L. C. van Galen, wordt afgebroken en verwijderd. Voor het geval de gemeente het niet doet. Ook de buurman van De Ruijter, op wiens verzoek de omstreden carport is gemaakt, heeft vla een raadsman aannemer Van Galen gesommeerd het bouwsel te verwijderen. Het standpunt van B&W Is dat vanuit stedebouwkundig oogpunt géén bezwaren bestaan tegen de carport, zoals die is gerealiseerd. Het college erkent dat het nodig was geweest om een vergunning aan te vragen voor de bouw van de overkapping. „Van de aannemer hebben wij vernomen dat een en ander op een misverstand berust," aldus het dagelijks bestuur van Leusden. Het schijnt dat Van Galen in de veronderstelling was dat het realiseren van zo'n carport reeds was opgenomen in de bouwvergunning voor de woningen. Voor de heer De Ruijter Is dat excuus niet voldoende. In zijn brief aan B&W staat: „Duidelijk is uw streven erop gericht de Illegale en wederrechtelijke handelwijze van aannemersbedrijf L. C. van Galen BV achteraf te sanctioneren. Uw wangedrag Is derhalve onvoorstelbaar!" Af en toe is de communicatie binnen het gemeentelijk apparaat niet helemaal wat het zijn moet. Meestal merkt de gemiddelde burger van Leusden niets van misverstandjes tussen ambtenaren. Tijdens de vergadering van de raadscommissie welzijn en onderwijs kwam er toch een aardige „communicatledstoring" aan het licht. Ans van Kemenade van de PvdA-fraktie liet blijken het maar vreemd te vinden dat het stofferen van 10 stoelen voor openbare basisschool „de Hobbit" 2500,- moest kosten. Mevrouw van Kemenade had een enandereens nagetrokken en was tot de konklusie gekomen dat normaal gesproken een stoel voor de personeelskamer van een school 225,- kost. Men had dus beter nieuwe stoelen kunnen kopen, zo was de conclusie van mevrouw Van Kemenade. Alhoewel het voorstel voor het beschikbaarstellen van het extra krediet pas eind van de maand behandeld wordt In de raadsvergadering, blijkt de zaak toch niet meer terug te draaien. De opdracht voor het bekleden is al gegeven. Wethouder Gijs van Woudenberg moest toegeven dat er inderdaad „ergens iets fout was gegaan". Wellicht heeft de school gedacht geld te besparen door te vragen de stoelen opnieuw te bekleden en heeft de dienst gemeentewerken de suggestie gewoon uitgevoerd, zo veronderstelde de wethouder. Al met al Is de school de dupe. Nieuwe stoelen zijn uit voorraad leverbaar. Nu zit men al weken met een tiental frames omdat de uitvoering van het bekleden nog even op zich laat wachten. Een korte discussie tussen twee raadsleden willen we u niet onthouden omdat hij wellicht konsekwenties heeft voor de toekomst. Harm Offereins die namens de GPV en SGP in de gemeenteraad zit, zat maandagavond duidelijk op zijn praatstoel. Keer op keer maakte hij losse opmerkingen als voorzitter Gijs van Woudenberg aan het woord was. „Het lijkt wel of je wethouder wilt worden, Harm", kwam Lily van Amerom van de VVD tussenbeide. „Heb je daar dan moeite mee?" vroeg Harm direkt. „Ik niet", was het spontane antwoord van mevrouw Vén Amerom. „Daar hou ik je aan", waarschuwde Harm Offereins. Nu maar afwachten tot de volgende verkiezingen, misschien vast een leuk idee: wethouder Harm. Nelleke van der Veen staat hier met een emmer vol padden die ze veilig naar de overkant van de weg brengt. Een en ander gebeurt in het kader van het beschermen van deze amfibieën. In Leusden, maar ook elders, wordt nu al een paar jaar achtereen deze tijd van het jaar geprobeerd zoveel mogelijk padden, die uit hun overwinteringsplaats komen, van een wisse dood te redden: het verpletterd worden onder een autoband. Daarvoor worden op plaatsen, waar veel van deze beestjes leven (in Leusden langs de Asschatterweg in het buitengebied) hekwerkjes van gaas gespannen om te voorkomen dat ze de weg kunnen oversteken, op zoek naar de zogeheten paarvijvers. Het is de bedoeling dat de padden, die tegen het gaas springen, in emmers vallen die ingegraven zijn. Het is dan een koud kunstje voor Nelleke en anderen van de werkgroep Milieueducatie van Comité Milieuzorg Leusden om de padden veilig de Asschatterweg over te brengen. ACHTERVELD Dinsdagmiddag wordt in de Moespot de kinderkolderrevue van theater Hildebrand opgevoerd. De aanvang is om 14.00 uur. ti Het is een middag vullend programma met verbluffende goocheltrucks, een grote portie humor en een spektakulaire poppenkastvoorstelling waarbij de kinderen mogen assisteren. In de pauze is er limonade voor de kinderen en dit alles voor ƒ1.50 Voor meer informatie kan men Marian L^mmersi)eilen.03423;229g.^ Het komt niet vaak voor dat raadslid Sjef ten Berge (VVD) de lachers op zijn hand krijgt. Dinsdagavond in de vergadering van de raadcommissie openbare werken ruimtelijke ordening lukte'them. Gert de Weerdt (PvdA) plaatste enkele kanttekeningen bij de aanhoudende existentie van de tijdelijke tuinvuilstortplaats op de hoek Randweg/Middenweg/ Valleilaan, de plaats waarop de inmiddels door en door bekende autosloperij van een Leusdense woonwagenfamilie moet komen. De Weerdt memoreerde nogmaals dat er behalve tuinvuil ook nog steeds illegale stortingen (koelkasten, banden, puin) daar plaats vinden. Wethouder Jan Wagenaar vroeg hem: „U heeft, geloof ik, nog eens een keer een kenteken van een auto genoteerd, waarvan de bestuurder illegaal op de tuinvuilstortplaats afval dumpte?" De Weerdt: ,.Dat klopt, ik heb zelfs dat kenteken aan het college van B&W doorgegeven." Wagenaar: „Oh ja? Wie was het dan?" De Weerdt (twijfelend): „Dat was de eigenaar van een sloopbedrijf dat we heel goed kennen." Waarop Sjef ten Berge in beeld kwam en heel gevat uitriep: „Die kwam zeker alvast de omgeving verkennen." ACHTERVELD - Zaterdag wordt weer de maandelijkse oud papieractie door muziekvereni ging DWS gehouden. In verband daarmee zal een container wor den geplaatst op het Groot Ach terveldplein. ledereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dit in bedoelde container komen deponeren. De genen die door bijzondere omstan digheden niet in de gelegenheid zijn hun oud papier zelf te komen brengen kunnen dit telefonisch be richten aan W. van Hamersveld, tel 03425-1688 en W Wouters, tel 033-941197 Inwoners van Stou- j tenburg en omgeving kunnen hun i oud papier eventueel deponeren bij 'W Wouters, HêSsenWe'g'-hf 95 te p-jStoutenbiirg. >7»^^ Is het u óók opgevallen, dat de echte berichten soms niet van 1 april-grappen zijn te onder scheiden? AH blijft wachten, lees ik, want ..zij die geloven, haasten niet". Waar vind je nog zón geloof? Jan Jacobs vroeg zich af of we niet bezig zijn De Korf naar de kelder te helpen Maar is dat niet DE oplossing? Kunnen we van het Korf-ge- bouw een écht sociaal-cultu reel centrum maken Eén ding is wel duidelijk Rode Kruis-leden houden niet van vergaderen. In Leusden-zuid schijnt zich een adviesbureau te willen vestigen, dat bij wijze van spre ken met haar werkzaamheden een heel dorp schoon kan vegen" als het verkeerd gaat Dat noem ik nog eens krachti ge adviezen! Of moet je in dit geval spreken van een sterk schoonmaakmiddel Particuliere beleggers willen geld steken in een Amerika- nenwijk in Leusden, lees ik. Ik doe niet in beleggen, maar éls ik het zou doen. zou ik beslist niet meedoen aan zo'n projekt: naar alle waarschijn lijkheid zou ik wat al te lang op mijn dividend moeten wach ten. Of ben ik nou niet positief genoeg? Als ik raadslid zou zijn, zou ik mét Henk Ossendrijver uiterst bezorgd zijn over die wildgroei van betonnen muren Wordt het nou niet eens tijd, dat onze stedebouwkundigen wijken en wegen zodanig gaan bouwen, dat die dingen niet meer nodig zijn? Of is niemand nog op dat idee gekomen? Leusder Krant-abonnee's krij gen een Leusderheitje voor een heitje, als ze hun kleine advertentie eventjes zélf op het nieuwe kantoor bren gen. Dat is dus een karweitje voor een heitje Politieke geheimtaal: „De ge meente oprooien" is zoiets als „veiligermaken Al die opgerooide bomen heb ben het er in de gemeente Leusden dus aanmerkelijk vei liger op gemaakt Zó had ik het nog niet beke ken. Rijksweg 28: zij die zich haas ten, geloven niet V. LEUSDEN - Uit het bevol kingsregister van de gemeente Leusden blijkt dat in de periode van 14 tot en met 31 maart de volgende personen zijn gebo ren. gehuwd of overleden: GEBOREN 14 mrt Rene, z v A Hogendoorn en S M. de Vries; 15 mrt Sylvana. d v. R. B Valk en P. Thiel; 18 mrt. Esmeralda d.v M. Berendse en L. van Kooten Niekerk; 21 mrt. Jesse Wilkim. z v. K. C. de Vos en C. E van Bruggen; 21 mrt. Janneke. d.v L D van der Werf en J A. Moerland; 27 mrt Jeroen, z.v. C van Stokkum en J. E. van Ravenhorst; 26 mrt. Nadia Ramona. d.v. J P. L. Kuijen en J Aartssen; 26 mrt Mariska Maria Wjjhelmma. d.v A. J Roestenburg en ré. M W Gehring. 26 mrt Wilhelmus 'AfD&rtus Theodorus, z v. G. G. Blohrèn C. C. M. Kok; 29 mrt. Emiel. z.v. J. van der Hammen en I J. A. Uiterwijk; 31 mrt. Mark, z.v. E Douma en J Kamphorst. 31 mrt Comelis Jacobus Johannes z.v J. H. C. Voorburg en R. J M. van den Heuvel. GEHUWD 22 mrt. A J. M. Buijs en M Schuijt; 29 mrt H Hietbrink en M Apperloo; 29 mrt. M. P Meijer en J Boer. 29 mrt. R. Ploeg en S Admiraal OVERLEDEN 16 mrt. G. van Reenen, oud 83 jr. geh. gew met A..G. Broerze; 14 mrt. M. H. van Keulen, oud 78 ir.; 16 mrt. A. van der Toorn, oud 81 jr.. geh. gew. met K. Landsman; 17 mrt. G A. Kok. oud 83 jr.. geh. gew met H J Fidder; 21 mrt. C. H. in het Veld. oud 59 jr.; 23 mrt. J. Boersen. oud 92 jrgeh gew met M van den Bremer. 29 mrt N M Zijp, oud 69 jrgeh gew met A C. M Winter- werp Jen JSDEN/ACHTERVELD - aasweekend wordt door de etitieleider in de afdeling it benut om enkele achter- je wedstrijden in te halen ranglijsten weer op orde ingen. Zowel op zaterdag aasmaandag staan in de en waarvan de Leusdena- eel uitmaken drie ontmoe- op de nominatie. hoofdklasse staat voor reelste maal dit seizoen het tussen Eminent Boys en 46 geprogrammeerd. Bej oegen zijn elkaar dit sei- in de competitie nog niet gekomen. Dus wat dat be- eglnnen beide elftallen met hone lei. Toch staat er bij taaiduel één en ander op el, met name voor de Dom ingen. I iet 3-0 verlies tegen Mont- tan de Eminent Boys zich i erdere misstap meer permit- Verlies betekent onherroe- legradatie, want de concur- n deze strijd om lijfsbehoud )p Paaszaterdag tegen el- de slag. Kortom, voor de ters zit er eigenlijk niets an- dan van Roda'46 te win- [l ze moeten de hoop reeds 0 opgegeven, maar zeker doe je het nooit. Zolang nmng nog mogelijk is. moet tr als tegenstander alert blij- loda'46 weet wat men in Iverwachten kan. Trouwens >t is het debutant Roda zelf 1 definitief in veiligheid weet 'gen. Benschop kan in de )ren van Roda'46 treden uis van Vitesse te winnen. >ok voor Benschop staan Vijdige belangen op het ritesse moet hoe dan ook pakken om van die gevaar te plek van onderen af te terwijl Benschop nog een wat nodig heeft om het asserschap met een jaar te leren Hoevelaken is de |weken goed op dreef maar •tl stuk bijten op het nog 'gen bastion van koploper o'57 Hoevelaken zal alle moeten bijzetten om de ters van de zege af te Maar in voetbal is niets ilijk. ïs)programma In de hoofd- CSV Vitesse (0—2) Boys-Roda'46 elaken - Advendo'57 (2-4) ZONDAG Achterveld kan volop van het Paasreces genieten, in tegenstel ling tot de rood-zwarten van Ro da'46 die op paasmaandag tegen rivaal VVZA aan de bak moeten. Een wedstrijd met historie. Dat mag je na al die „botsingen" in het verleden wel stellen. Waar er ook werd gespeeld, het duel tussen Roda en WZA is altijd de moeite van het bekijken waard. En dat zal nu ook wel weer het geval zijn. Want VVZA zal hoe dan ook van Roda'46 willen winnen om de race naar het kampioenschap met suc ces te kunnen vervolgen. Voor de Leusdenaren dus zaak om hier een stokje voor te steken. Niet alleen om „de Zeehelden" een gevoelige klap toe te dienen, maar ook om kostbare punten te verzamelen waardoor de afstand tot de onder ste drie in tact blijft. Of dit zal lukken, hangt mede af van het resultaat van het treffen tussen Amsvorde en Hooglanderveen Wint Hooglanden/een dan kan de achterstand op Roda tot een punt worden teruggebracht, als de Leusdenaren onverhoopt in de Kei- stad de Punten moeten laten. Een overwinning voor Amsvorde komt in deze fase van de strijd beter uit, maar spannend blijft het. De Zuiderzeevogels tenslotte halen op eigen bodem de destijds uitgestel de wedstrijd tegen Gooische Boys in. Een zege voor de thuisclub is zeker mogelijk, want ook de Hilver summers zitten in de hoek waar de klappen vallen en lijken zich nu reeds bij het lot te hebben neerge legd. Alleen een positief resultaat biedt nog uitkomst Het programma in de 1e klasse A (maandag 8 april) Zuiderz. vogels-Gooische B. (1-1) WZA-Roda'46 (5-1) Amsvorde-Hoogl. veen (0—2) LEUSDEN - De hockey- competitie viel afgelopen zondag grotendeels in het water. Alleen op de kunst- grasvelden kon in den lande worden gespeeld. De meeste natuur velden konden de re gen echter niet zo snel ver werken en werden onbe speelbaar verklaard. De hoofdmachten van de MHC Leusden hadden beide een „natuurwedstrijd" voor de boeg, die geen doorgang vond. De Leusdenaren kre gen dus onverwacht een week extra verlof omdat ko mend Paasweekend de hoc keysticks eveneens in de kast kunnen blijven. In de heren 2e klasse D gingen slechts twee duels door. Hel laag geklasseerde Shinty kon niet voor komen dal de gasten uit Amers foort met maar liefst 0-7 hun gram haalden voor de weinig florissante resultaten van de laatste weken, waarmee de Keistedelingen hun onaantastbare koppositie ver speelden Ook Keep Fit haalde flink uit. Met 6-0 veeoden de Ossenaren het Utrechtse USHC van de Kunst- grasmat Amersfoort en Keep Fit maakten dus geen misstap waar van de niet in actie komende con currentie kon profiteren. De span ning aan de kop van de ranglijst blijft er volop in De Kromhouters die het duel tegen en bij Maarssen afgelast zagen worden, blijven vooralsnog de ranglijst aanvoeren voor Amersfoort, Leusden en Keep Fit en het nog niet geheel kansloze Haaskamp. De uitslagen afgelopen weekend: Baarn-Culemborg afg. Shinty-Amersfoort 0-7 Haaskamp-Leusden afg. Keep Fit-USHC 6-1 Maarssen-Kromhouters afg. De stand is momenteel in de 2e klasse D: Kromhouters 12-19, Amers foort 13-18. Leusden 12-17. Keep Fit 13-17, Haaskamp 12-14, Culemborg 12-10. Baarn 12-7. USHC 13-7, Shinty 13-7. Maarssen 12-6 De dames van de MHC Leusden moeten het kampioensfeest nog zeker twee weken uitstellen De beslissende ontmoeting tegen Ze venaar ging niet door, terwijl ook de nog enig overgebleven concurren ten niet in actie kwamen. Malbur gen en Sticks'71 konden dus geen punten verspelen, die Leusden nu al de titel en felbegeerde promotie konden opleveren De dames van trainer Peter Kipp zullen nog even geduld moeten uitoefenen. De a „i x- Ons Genoegen LEUSDEN - De sportstichting Leusden, het orgaan dat Burge meester en wethouders van Leusden adviseert over aller hande sportzaken en de schakel vormt tussen de clubs en de gemeentelijke instantie, heeft onlangs een ontwerp-wensen- lijst sportvoorzieningen 1985 sa mengesteld. Aan de hand van de prioriteitenlijst 1984 heeft het be stuur van de sportstichting Leusden een zogenaamde „wen senlijst sportvoorzieningen" op gesteld, waarop de clubs, aange sloten bij dit gemeentelijk ad viesorgaan tot 17 april kunnen reageren. Naar aanleiding van de binnenkomende reakties wordt tenslotte de al eerder genoemde definitieve prioriteitenlijst sa mengesteld. Beide „verlanglij sten" zullen overigens bij B W worden ingediend, zodat het col lege bij de opstelling van de begroting 1986 rekening kan houden met de benodigde c.q. gewenste uitbreiding/verbete ring van de Leusdense sportac commodatie. De wensenlijst die de sportstich ting alvast in elkaar gezet heeft, ziet er als volgt uit: - sportzaal Achterveld; - buitenmanege Achterveld; - schietaccommodatie Leusder hei; - verbetering fietscrossaccommo- datie Jan Banninkpark; - renovatie hockeyveld (veld 1 - renovatie voetbalveld "SVA (veld 2); - vervanging beregeningsappara- tuur Kerstenssportpark, - onderkomen Schaakvereniging Leusden; - verbetering parkeervoorzienin gen bij LTV Leusden; - grasbaancircuit t.b.v. motor cross; - binnenmanege t.b.v ponyclub Nieuw Hagenauw. - uitbreiding kleedaccommodatie hockeycomplex MHC Leusden; - hockeyveld Valleisportpark. Aan deze volgorde, zo stellen de samenstellers nadrukkelijk, mag geen enkele rangorde worden ont leend. In vergelijking met de priori teitenlijst daterend uit 1984 is een aantal wensen verdwenen, aus in middels gehonoreerd. Het kunst gras is in 1984 aangelegd terwijl de renovatie van de diverse tennisba nen in volle gang is of reeds is voltooid. Ook de korfbalclub heeft haar wens om een eigen trainings veld te krijgen onlangs in vervulling zien gaan. De schietaccommodatie en de sportzaal in Achterveld prij ken echter nog steeds boven aan de lijst. En daar is een onderkomen voor de schaakclub Leusden bijge komen, naast een aantal kleinere wensen, verbeteringen en aanpas singen die eveneens al enige jaren fel begeerd worden. ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd werd door veertien leden deelgenomen. Het lukte weer I niet om het maximaal aantal te behalen punten te schieten. Het was W. Voskuilen die met 97 punten eerste werd. De overige uitslagen waren: 2 A van Daatselaar 913. J. van Nimwegen 89; 4. J van Rossum 88. 5 W. J. Lagerweij 86; 5. P. Smink 86. 5. J. van Hamersveld 86. 8. G van Hamersveld 85; 9 G Tolboom 84; 9 J E van Hamersveld 84; 11 A Vlug 83; 12. J Voskuilen 79; 13. J. Krall 66; 14. J. Blom 58 Bij de junioren schutters waren acht leden aanwezig voor hun onderlinge schietwedstrijd Hier werd Timo van Valkengoed eerste met 75 punten. De overige uitslagen waren; 2 Jerry van Nimwegen 66; 3. Arnoud Vlug 53.4 Gert Daatselaar 52; 5. Rudy van Daatselaar 47; 6. Frank van Dijk 41 7 Bert Schimmel 30; 8 Alexander Kraan 26 LEUSDEN - Met een door Paul Wesseling prima georganiseer de auto-puzzelrit en een gezelli ge feestavond met modeshow en live-music is het tennissei- zoen 1985 van start gegaan. Het zal een belangrijk jaar voor de LTV Leusden zijn, waarin veel feestelijke aandacht zal worden besteed aan het tweede lustrum. Belangrijk ook door het aantrek ken van een nieuwe trainer, de in Amersfoortse sportkringen beken de Jaap van Pelt Vooral aan de jeugd zal veel aandacht worden besteed Uit de vele geplande acti viteiten blijkt dat bij deze vereniging de recreanten zeer royaal aan bod stand in de 3e klasse G bleef dus ongewijzigd en is als volgt: Leus den 12-19, Malburgen 12-15, Sticks'71 12-15, Grave 12-11, Me zen 12-11, Zutphen 12-10, Zeve naar 12-7, Barneveld 12-4 LEUSDEN - De heren van de Leusder Handbal Vereniging (LHV) lijken patent te krijgen op gelijk spelen. Na de 12-12 pun- tendeling tegen Baarn bij de her vatting van de veldcompetitie, kwamen de Leusdenaren op nieuw een remise overeen. Dit maal was het Limvlo, eveneens uit Baarn, die LHV een punt afhandig maakte. Voor de vierde maal stonden Limvio en LHV dit seizoen tegen elkaar in het strijd perk. Destijds deden de ploegen, getuige de 16-16 uitslag ook niet voor elkaar onder, terwijl in de zaal eén van de ontmoetingen ook in een gelijkspel eindigde. Dus op voorhand was het reeds duidelijk dat LHV het niet gemak kelijk zou krijgen en keihard voor de volle winst zou moeten knok ken. Het begin zag er voor de Leusde naren toch wel leuk uit. Twee scho ten van afstand, éen strafworp en een pegel vanuit de hoek, leverde LHV rap een 0-4 voorsprong op. Een mooier begin was niet denk baar, maar toen Limvio de gelede ren gesloten begon te krijgen en een pittig tegenoffensief ging ont wikkelen. kwam LHV onder zware druk te staan Doelpunten konden dan ook niet uitblijven, lot 3-4 kwam Limvio terug, waarna LHV de ruststand op 3-6 bepaalde. In de tweede helft lieten de Leus denaren zich in slaap sussen, zo dat de Baarnaars alle kansen kre gen om de achterstand weg te werken (6-6) Ronald Morren gaf daarna LHV met twee prachtige schoten vanuit de hoek weer een beetje lucht (6-8). En toen even later Jos de Valk met een individue le aktie de stand naar 6-9 tilde leek de winst binnen Maar de realiteit was echter nog anders. In de slot fase zag Limvio nog kans om langszij te komen en de Leusdena ren dus wederom een gelijkspel (9-9) af te dwingen. De LHV-doel- punten werden gemaakt door Ro nald Morren (3x), Arjan Schnei ders (3x), Will van Knollenburg (1 x), Ardi Groenestein (1 xen Jos de Valk (1 x). LEUSDEN - De Landelijke Rij- vereniging en Ponyclub Nim merdor start weer met de eerste buitenwedstrijden op het terrein aan de Buurtweg van het land goed Den Treek. Zaterdag wordt het kringpar- cours voor pony's van de kring „De Utrechtse Heuvelrug" verre den. 1 V Ruiters uit de wijde omgeving maar ook veel leden van ponyclub Nimmerdor zullen aan de wedstrij den deelnemen Om 9.30 uur wordt er gestart met de dressuur en een half uur later springen in de klasse B, L, M en Z. Op tweede Paasdag wordt op het terrein op landgoed Den Treek het Kringconcours voor paardruiters gehouden Dan wor den om 10.00 uur de wedstrijden dressuurrijden gehouden en het springen om 10.30 uur De prijsuit reiking zal omstreeks 14 00 uur plaatsvinden Op deze concoursen is iedere belangstellende van harte welkom. 1 komen, racketavonden, familie- toernooi, competitie voor niet-com- petitiespelers, ouder/kind-toernooi. Dat de banen er bij aanvang van het seizoen al zo voortreffelijk bijlig gen is te danken aan het „grondi ge" werk van de heer Brouwer, de nieuwe Groundsman/Parkbeheer- der in vaste dienst Als het hele seizoen net zo geweldig wordt als het openingsweekend doet ver wachten, gaat de LTV Leusden ongetwijfeld een onvergetelijk lu strumjaar tegemoet. LEUSDEN - In de paasvakan tie volgende week heeft pony club Nieuw Hagenauwe een aan tal aktiviteiten georganiseerd voor haar leden en andere be langstellenden op de manege aan de Asschatterweg 201. Maandag tweede paasdag wordt er een paasvuur ontstoken om 15.00 uur. Dinsdag worden de po ny's klaargemaakt voor de wedstnj- den. Woensdag zullen de onderlin ge wedstrijden van 9.30 en 16.00 uur plaatsvinden. Donderdag is er een puzzeltocht rondom de boer derij/manege waar ook niet-leden aan deel kunnen nemen. LEUSDEN - Vanavond vindt In Ons Gebouw In Achterveld de algemene ledenvergadering plaats van Schietvereniging Leusden en omstreken. De ver gadering begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt naast de ge bruikelijke jaarverslagen het on derwerp schietaccomodatle.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 11