SE agenaar wil handtekeningen :ien vóór aansluiting rijksweg 28 Dode bij ongeluk op Doornseweg UW al 15 jaar belangrijke vrijwilligersorganisatie olitie registreert serve-sleutels Paaseieren zoeken Halfcirkelvormig gebouw in plaats van woontoren an bejaarden en alleenstaanden Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant op woensdag en vrijdag Ontspannen sfeer tijdens jaarvergadering eusdei rant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden en er invloed te Inbraak WEGWIJS LEUSDEN '85 FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant AUTOlSSEU Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g, (03420-94911) Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DONDERDAG 4 APRIL 1985 - 16e JAARGANG NO. 97 één onzer verslaggevers) USDEN - Wethouder Yagenaar zou graag wil len dat in Leusden een tekeningenaktie gestart vóör de aanleg van de luiting op rijksweg 28. eed deze oproep dins- vond in de vergadering de raadscommissie bare werken ruimtelij- dening. Leusden staan we wel klaar met het verzamelen landtekeningen ergens te- Yu zou ik willen dat er een wordt begonnen ergens De aansluiting moet haal- zijn. Meer dan tien van de en miljoen gulden voor de atie is er al," aldus de wet- er in woorden van deze (ing. Hij noemde voor het het bedrag dat de gemeen- usden zelf over heeft voor nleg van een rechtstreekse verbinding van de Randweg op de rijksweg, namelijk vijf miljoen gulden. Samen met de vijf mil joen die minister Smit-Kroes on langs in het vooruitzicht heeft gesteld, is er dan al een fonds van tien miljoen gulden. Wage naar: „De provincie heeft ook nog een potje met een paar mil joen, dus dan zijn we er bijna." De wethouder vertelde niet waar de resterende miljoenen van daan moeten komen. Wagenaar ging dinsdagavond uitvoerig in op uitspraken in de regionale pers door Amersfoorts wethouder Fons Asselbergs. Die beweert dat Leusden har gewilde aansluiting op de A28 op de buik kan schrijven nu B&W van Amers foort besloten hebben de ontslui ting van industrieterrein De Hoef via het gebied De Wieken, bij de Hogeweg, te laten lopen. Leusden kan daardoor een indirecte aanslui ting op rijksweg 28 krijgen door de Groene Zoom door te trekken rich ting Hogeweg, waar een gewijzig de aansluiting komt op de rijksweg. Asselbergs heeft laten weten dat wat hem betreft géén Leusdense aansluiting op de A28 ter hoogte van de Heiligenbergerweg zal ko men. Hij gaat er van uit, dat de Amersfoortse Heiligenbergerweg verbonden wordt met de aanslui ting op de rijksweg, waardoor het verkeer vanaf de snelweg ook Amersfoort in zou kunnen. Dat ziet de wethouder, die zijn zieke collega van ruimtelijkè ordening vervangt, niet zitten in verband met de toena me van de verkeersbelasting op de Heiligenbergerweg. Wethouder Wagenaar en de di recteur-gemeentewerken Marius Pais benadrukten dinsdagavond, dat de Leusdense directe aanslui ting op de rijksweg géén aftakking krijgt naar de Heiligenbergerweg. Daar was vroeger wel sprake van, maar is nu zeker niet meer aan de orde, aldus de wethouder. Hij me moreerde vervolgens uitdrukkelijk de overeenstemming die met Amersfoort is bereikt over de aan leg van de aansluiting, die gedeel telijk ook op Keistedelijk grondge bied moet plaats vinden. ,,Deze grond was trouwens vroeger eigen dom van de gemeente Hamers- veld. Daar mogen we toch wel aanspraak op maken," meende de wethouder met gevoel voor senti ment. Alrich Parson (VVD) noemde de uitspraken van Amersfoorts wet houder Asselbergs in de pers „on betamelijk". Parson: „Hij zal wel eens even zeggen wat Leusden in dit geval moet doen. Om vervol gens zelf via een omweg die vijf miljoen gulden van Smit-Kroes in de wacht te slepen voor de ontslui ting van De Hoef." Overigens krijgt Leusden alleen dan die miljoenen- bijdrage van het Rijk wanneer ze „op een lijn" komt met Amersfoort op planologisch gebied. Dat wil zeggen dat de buurgemeente van Leusden geen bezwaar moet heb ben tegen de aansluiting, en haar grond daarvoor wil afstaan (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden is begonnen it het op poten zetten van de registratie van erve-sleutels die buren of anderen voor „nood- ivallen" bewaren. Het gaat in hoofdzaak om utels van alleenstaanden en bejaarden. Volgens wachtmeester B losmann is de politie de laat ste tijd nog al eens geconfron teerd met gevallen waarbij ze een woning binnen wilde, om dat daarin al een tijd geen teken van leven was gesigna leerd. In de meeste gevallen moest de politie de voordeur of een raam forceren om in de woning een kijkje te kunnen nemen Niet bekend was na melijk wie in de buurt een reserve-sleutel van de woning had. Door nu, door middel van een kaartsysteem, te registre ren wie van een alleenstaande of bejaarde een woningsleutel bezit, wil de rijkspolitie voorko men dat ze onbeholpen voor een woning staat waarin een noodgeval wordt vermoed Goosmann „We zijn in de wijk Zwanenburg gestart met het verspreiden van kaarten waar op men kan invullen bij wie een reserve-sleutel gehaald kan worden Zwanenburg komt het eerst aan bod, omdat in die wijk de meeste bejaardenwo ningen staan Zijn er in het verleden wel eens nare dingen geconsta teerd in woningen waarin de politie een kijkje ging ne men? Goosmann: „Dat is wel eens gebeurd. Soms wa ren we daarentegen voor niks de woning ingegaan. Punt is dan, dat bij het ont breken van een reserve sleutel beschadigingen wor den veroorzaakt. Dat hopen we nu te voorkomen als de sleutel-registratie is afge rond." De ravage dinsdagavond op de Doornseweg (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De 29-jarige H. J. Marrink uit Groningen is dinsdagavond om het leven gekomen bij een ongeluk op de Doornseweg, ter hoogte van buurtschap Waterloo. De Groninger reed met zijn auto in op een vrachtwagen, die dwars op de weg stond. De vrachtwagenchauffeur, een inwoner van Dordrecht, en een automobilist uit De Meern, die eveneens op de truck was Ingereden, werden zwaar gewond opgenomen in het ziekenhuis. Het ernstig ongeluk ge beurde omstreeks 18.40 uur, en werd veroorzaakt door de heer H. uit Amersfoort die op nog onverklaarbare wijze met zijn auto op de linker rijbaan reed. De vrachtwagen, die uit tegenovergestelde richting kwam vanuit Amersfoort, moest uitwijken en remmen. Door deze manoeuvre kwam de truck dwars op de Doornseweg te staan. De wa gen van de heer H. werd nog geraakt en belandde in de berm. Twee tegenliggers wisten de geschaarde vrachtwagen niet meer te ontwijken en botsten er bovenop. De heer Marrink moet op slag dood zijn geweest. De heer De B. uit de Meern moest door de brandweer uit het autowrak worden gehaald. Door het ongeval bleef de Doornseweg tot omstreeks kwart voor tien afgesloten voor alle verkeer. Kantoor Leusder Krant geopend3 Wagenaar zegt voldoende contact te hebben gehad met Boni en Centra3 Interviews met Wim Schouten (na 27 jaar uit winkeliers vereniging Achterveld) en met Karin Oskamp (na 10 jaar weg bij „Blijhof")5/7 Sport 9/11 Loep op Leusden 11 Filmnleuws12 Servicepagina 13 DOKTERSDIENST Tel. 948111 In verband met Pa sen verschijnt de Leus der Krant volgende week op woensdag en vrijdag. Kopij en adver tenties voor beide efi- ties moeten respectie velijk dinsdag en don derdag vóór 12.00 uur bij ons binnen zijn. Redaktie en admini stratie JSDEN - Wegens rijden on- vloed Is een 23-jarige Leus- ir door de Utrechtse politie- er, mr. H. van Doorn, ver teld tot 1000 gulden boete n ontzegging van de rijbe- dheid van zes maanden van de helft voorwaardelijk, ficier van justitie, mr. H. D. (otte, had dezelfde straf lesteld. man werd op 16 augustus vorig jaar rnet 1,69 promille alcohol in zijn bloed aangehouden, Hij vroeg de politierechter er rekening mee te houden dat hij voor zijn baas met een klus in een Amster dams ziekenhuis bezig was Hij zou daarvoor zijn auto nodig hebben. „U komt in dat ziekenhuis mis schien mensen tegen die iets heb ben opgelopen door iemand, die met teveel alcohol op, achter het stuur heeft gezeten," zei mr Van Doorn. Vanwege de hoogte van het promillage zag hij het niet zitten om de verdachte een geheel voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid te geven. batig saldo. Er wordt subsidie ont vangen van de gemeente Leusden voor de huur van de soosruimte en jaarlijks stort het St. Elisabeth Zie kenhuis een gift. EENAKTER (advertentie) LEUSDEN - Volgens tradi tie werd de jaarvergadering van de Stichting Unie van Vrijwilligers afdeling Leus den in een feestelijke sfeer gehouden en met een schitte rend koud buffet omlijst. Af gelopen dinsdagmorgen was de recreatiezaal van ver pleeghuis Lisidunahof tot de nok toe gevuld met medewer kenden van de Stichting. De op deze vergadering nieuw gekozen voorzitster N van Dalen - zij nam de funktie over van me vrouw Van Zwieteren die de voor zittershamer drie jaar hanteerde - noemde de Stichting dan ook niet voor niets een jonge volwassenen stichting die weet wat ze wil. De UW die in Leusden 160 medewer kenden heeft en 15 jaar bestaat werkt volledig op vrijwillige basis en draagt de sleutelwoorden „vrien delijk zijn en mens zijn" met zich mee De belangrijkste taak van de UW ligt dan ook in het verlenen van maatschappelijke hulp door de vrijwilligers met menselijkheid en kontinuïteit in het werk als voor naamste kenmerken, zonder daar bij de medici en verpleegkundigen in het vaarwater te lopen. AKTIVITEITEN De belangrijkste aktiviteiten van de vrijwilligersorganisatie liggen in het bezoeken van zieken in het St. Elisabeth Ziekenhuis. Er wordt een praatje gehouden met de zieken, de kamers worden van tijdschriften voorzien en het fruit wordt schoon gemaakt. Onder leiding van mevrouw G. Vrij, oud-voorzitster van de afdeling Leusden, wordt tweemaal per jaar informatie verstrekt over de UVV- werkzaamheden aan leerling-ver pleegkundigen in het ziekenhuis. Naast het ziekenhuiswerk is de UW aktief in het bejaardenwerk. Zo zijn er zowel in Leusden-Zuid als in Leusden-Centrum bejaar densociëteiten die regelmatig be zocht worden Op de jaarvergade ring werden tien nieuwe kontakt- vrouwen ingewijd die verschillende aktiviteiten zullen gaan verzorgen De funktie van penningmeesteres, die mevrouw N. van Dalen acht jaar lang heeft uitgeoefend, is nu over genomen door mevrouw N. Bos man. De UW Leusden draait met een Om de vergadering in een feestelijke en vooral ontspannen sfeer voort te zetten werd na de pauze een éénakter opgevoerd door enkele UW-medewerksters. Hierin werd heel duidelijk naar vo ren gebracht dat oude mensen niet zomaar in een bejaardentehuis ge stopt moeten worden. Dat ze nog weieens heel veel zin in het leven kunnen hebben. Vriendelijk zijn te genover oudere mensen was het motto, om zo te zorgen dat deze mensen ook een plezierig leven hebben. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op de plaats waar eens een woontoren van 45 me ter hoog was gepland, zal nu een half cirkelvormig gebouw van maximaal vijf etages geprojec teerd worden. De raadscommis sie openbare werken ruimtelij ke ordening adviseerde wethou der Jan Wagenaar dit gebouw in de voorgenomen uitbreiding van (advertenties) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- arrulieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. 'J kontrakten belangrijke korting, eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). °sse nummers 75 cent per stuk. pENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ns kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- jks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend aterdags gesloten. LEUSDEN - Zaterdag 6 april organiseert speel- en rekreatiever- eniging Blijhof als vanouds het eieren zoeken in het Lockhorster- bos Hier kunnen alle Leusdense kin deren van 4 t/m 12 jaar gratis aan meedoen. In iedere leeftijdscate gorie valt er voor het kind dat de meeste eieren vindt een prijsje te winnen. De kinderen moeten om 10.30 uur met hun fiets bij het verenigingsgebouw aan de Ansfri- ÜUöiacli i aainibuy i-ijii vcxiivvddr men met elkaar vertrekt richting bos. Hopelijk fietsen er ook weer ouders als begeleiding mee; er wordt op gerekend. De kinderen moeten een eier- doos of tasje meenemen om de gevonden (nep)eieren in te doen, die na afloop bij Blijhof worden ingewisseld voor echte. Er staat dan ook limonade voor de kinderen en koffie voor de ouders klaar. Om 12 00 uur is dit paasfestijn afgelo pen. ACHTERVELD - Tijdens de af wezigheid van de bewoonster werd vrijdagavond ingebroken in de woning van mevr. v. B. Sine Cura 1. De daders zijn via de tuindeur door het terugdringen van de slotschoot binnengekomen Alle la den en kasten werden doorzocht. Een kast werd opengebroken Er is blijkbaar alleen naar geld gezocht. Er werd een bedrag aan 30.- zilvergeld vermist. BELANGRIJK: komt uit eind mei/begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kontakt op met BDU b.v. te Barnevelc tel. 03420-16141 - toestel 46. woon/winkelcentrum De Ha mershof op te nemen. De komende tijd zal stedebouw- kundige Frans van der Werf het totale, nieuwe plan voor de uitbrei ding, dat ambtelijk met H2 wordt aangeduid, gaan uitwerken. Behal ve het half cirkelvormig flatgebouw zijn verder in H2 woningen, win kels, een politieburo en een parkje gepland. (advertenties) Rozendaallaan 9 Leusden-C. Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken. Uw official Mazda-dealor op r 10 minuten rijafstand van uw huis AMERSFOORT mazoa Wanneer u voor dinsdag- resp, donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1