Kabelkrant" bij opening antoor Leusder Krant liet onvoldoende contact ihad met Boni en Centra' jethouder Wagenaar reageert: Jeugdensemble steelt de show in Velsen De Til tijdens de paasdagen Dorpsgezicht prioriteit Historische Kring Kinderuitvoering Aerobicdansen ;i gemeester verrichtte openingshandeling Zwangerschaps- gymnastiek Gemeentehuis dicht op Goede Vrijdag Commentaren/Meningen Rijksweg 28 ONDERDAG 4 APRIL 1985 plaatselijk nieuws Zo lang Ik In Leusden woon (en dat Is al heel wat jaren) wordt gesproken over een „spoedige aansluiting van Leusden op Rijksweg 28". Dat was al het geval, toen Hamersveld nog Ha- mersveld was en de eerste skeletten van wat nu de wijk Rozendaal Is nauwelijks op de kersverse bouwgrond van de eerste fase waren geplant. Toen vonden we het met z'n allen wat overdre ven, zo'n aansluiting, ook al waren we er van overtuigd, dat Leusden daarmee aan sluiting op de buitenwereld zou krijgen. Een buitenwe reld, die toen bepaald moei zaam kon worden bereikt vla hobbelige, uiterst landelijke, kllnkerweggetjes, niet bere kend op de daarna steeds groeiende stroom forensen. Met name wethouder Wa genaar heeft zich - vanaf het begin van zijn loopbaan als gemeentelijk bestuurder - hard gemaakt voor de inmid dels berucht geworden aan sluiting. En je kunt van deze wethouder misschien veel zeggen, maar als hij zich ergens voor inzet, dan doet hij dat met overtuiging. Nu is Leusden uitgegroeid tot een gemeente met meer dan 25.000 Inwoners en zijn we ruim 15 jaar verder. De stroom forensen worstelt zich 's morgens en 's avonds een weg naar de buitenwe reld. De klinkers zijn welis waar vervangen en er zijn gelukkig fietspaden geko men, maar de Lockhorster- weg en de Horsterweg zijn nog steeds de wegen die op de één of andere manier naar Rijksweg 28 lelden. Op de Randweg moet men nog steeds voorbij de Bankgiro- centrale afslaan naar links. Dezer dagen slaat het gril lige noodlot toe. De gemeen te Amersfoort, die In de afge lopen jaren de worsteling van Leusden om aansluiting te vinden op Rijksweg 28 geamuseerd heeft aange zien, maar geen hand uitstak om Leusden te helpen, wil nu een geheel andere aan sluiting voor Leusden: via de Hogeweg. Niet omdat zij dat nu beter vindt, maar om hun eigen problemen met Rustenburgers op te lossen. Ik kan me voorstellen dat Leusden boos is. Zeer boos. Het doortrekken van de Groene Zoom dwars door de Stoutenburgse velden naar de Hogeweg levert Leusden wellicht tal van nieuwe pro blemen op. Maar Ik zie vooral moeilijkheden bij de aanslui ting op Rijksweg 28 bij de Hogeweg. Die aansluiting zal rigoreus gerekon- strueerd moeten worden. Veel ruimte darvoor is er niet. Alle wegen van Amers foort en Leusden moeten daar de Rijksweg op. Dat wordt dus dringen geblazen. En Ik voorzie een tweede Hertekop. Zij die zich daar dagelijks staan te ergeren, weten waar Ik het over heb. Een aansluiting op Rijks weg 28. De enige juiste ma nier Is via de Randweg rich ting Heillgenbergerweg. Die plannen liggen klaar. Een simpele, voor iedereen aan vaardbare aansluiting. Het Is onjuist, dat de problemen, die Amersfoort met de Rus tenburgers heeft, nu worden afgewenteld op Leusden. Leusdenaren zouden daar inderdaad niet van gediend moeten zijn. Het wordt inder daad tijd, dat de Leusdena ren hun tanden laten zien. De vraag Is alleen: hoe? Bert Vos als. Ivan onze redakteuren bekijkt mei Evelien Blom en Lily van Amerom su hr.®o-expos/f/e in hel kantoor. Hoofdredakteur Bert Vos (rechts) neemt een geschenk in ontvangst. Burgemeester Rademaker bekijkt samen met onder anderen BDU- directeur Bakkenes (links) het ..kabelkrantbericht" (Van één onzer verslaggevers) USDEN - „De gemeente heeft genoeg overleg gevoerd de Boni en Centra over hun bezwaren tegen de komst van rt Heijn. Beide supermarkten hebben minstens viere- half uur spreektijd gehad in deze commissie en in de groep ECW. Als de provincie zegt dat er onvoldoende act is geweest, hoeveel uur spreektijd hadden we de Boni entra dan moeten geven?" ze vurige reactie gaf wethou- an Wagenaar dinsdagavond raadscommissie openbare en ruimtelijke ordening op genaamde ,,AH-besluit" van puteerde Staten. Dit college zoals bekend zijn goedkeu- inthouden aan de bouw van- woon/winkelcomplex in Ha- iof-noord, waarin een AH- isgepland. Eén van de verwij ten van GS aan de gemeente Leusden is, dat ze onvoldoende aandacht heeft besteed aan het overleg als bedoeld in artikel elf van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dat wil zeggen, in dit eval, dat Leusden onvoldoende gepraat heeft met de Boni en Centra, die steeds geageerd hebben tegen de komst van concurrent AH. GS zeg gen .harde resultaten te missen" nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. Jofdredakteur: Bert Vos ndredakteur: Hans Mosterd Bdaktie: Caspar van Loo. Boudewina de Boer edaktie-secretariaat: Mia Veen. Marijke de Smalen levering kopij en advertenties: K>r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het oderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. edaktie en administratie: intoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkda- m geopen van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon: 13-941495 wnnementsgeld: i62,60 per jaar. 31.80 per half jaar, 16,15 per kwartaal achten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te ïbben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze totdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), I 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze spekleur bezorging, overdag 03420- 94206. abestellen foto's: k meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen ihet uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling °P giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto lerd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 J*1) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, usden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld. van hel overleg tussen de gemeen te en de beide supermarkten in De Hamershof. Wethouder Wagenaar wilde met name dit punt in de commissiever gadering bekritiseren, omdat hij via deze krant en een persbericht van de provincie op de hoogte was gesteld van dit specifieke GS-argu- ment. Wagenaar: „We hebben pas afgelopen maandag een brief van twaalf velletjes van de provincie gekregen, waarin het besluit uit voerig wordt toegelicht. U moet het me niet kwalijk nemen dat ik de brief nog niet in haar geheel bestu deerd heb. Ik kan dus nu nog niet een volledige reactie geven." De wethouder zei het in ieder geval erg jammer te vinden dat het besluit van Gedeputeerde Staten in dit stadium gevallen is. Hij wist te vertel len dat de gemeente deze week nog een gesprek zal hebben met de HEMA over de vraag wat dit warenhuis gaat doen nu AH nog even op zich zal laten wachten, of misschien niet naar Leusden komt. Zoals bekend wil de HEMA slechts dan een warenhuis in Hamershof- noord bouwen wanneer zeker is dat Albert Heijn er ook een filiaal opent BOYCOTTEN Tijdens de commissievergade ring maakte VVD'er Alrich Parson de wethouder en de anderen attent op de teleurstellende reacties van uit de bevolking op het bericht dat de komst van AH wordt gedwars boomd door GS „De mensen vin den het duidelijk niet leuk. Sommi gen schuiven de zwarte piet in de schoenen van de Boni en Centra en spreken al over een boycot van deze supermarkten. Dat kan nooit de bedoeling zijn. Daarom moeten we zo gauw mogelijk duidelijkheid scheppen in deze zaak," aldus Parson. CDA'er Henk Ossendrijver zei de hele kwestie zo gewichtig te vinden, dat van hem part er een extra commissievergadering aan gewijd mag worden GertdeWeerd (PvdA) merkte fijntjes op. dat zijn fraktie steeds heeft gehamerd op het ontbreken van een gedegen distributie-planologisch onderzoek voor de komst van AH. „Gedepu teerde Staten blijken dat dus ook te vinden," liet De Weerdt weten. Wethouder Wagenaar zal op 12 april aanstaande het „AH- besluit" van GS aan de orde stellen in het periodiek bestuur lijk overleg met de provincie. LEUSDEN - Met de paasdagen in zicht wordt op woensdag 3 april in het Jongerencentrum 'De Til' weer een kaartavond gehouden, het zogenaamde paaskaarten. Ook nu is er voor iedere belangstellende weer de gelegenheid tot Schutjassen en Klaverjassen. Inschrijving tus sen 19.30 en 19.50 uur, terwijl om 20.00 uur gestart wordt met de wedstrijden. Op deze avond zullen de prijzen zoveel moge lijk In de paassfeer liggen. De deelnemersbijdragen zijn dit keer f 4,00. Het jongerencentrum 'De Til' zal rond de paasdagen als volgt ge opend zijn: Vrijdag 5 april vanaf 19.30 uur: gewone soosavond Zaterdag 6 april (Paaszaterdag) is het in verband met de diverse paaswaken gesloten. 1e Paasdag is De Til geopend van 10.00 t/m 13.00 uur zoals ook op iedere an dere zondag. In de namiddag gesloten 2e Paasdag wederom open van 10.00 t/m 13.00 uur. Van 14 00 t/m 17 00 uur is er disco. KINDEREN Door de Stichting Jeugd en Jon gerenwerk en Jongerencentrum 'De Til' wordt bij voldoende be langstelling voor de kinderen van 5 t/m 10 jaar op woensdag 10 april een eierzoekwedstrijd georgani seerd in de omgeving van De Treek. Belangstellende kinderen kunnen zich hiervoor tot en met 8 april opgeven bij 'De Til' telefoon 941826. Mevr. Voorburg, Rozen daallaan 3, telefoon 944246 of G. v.d. Hengel, Hohorstlaan 42, telel- foon 941245 Deelnemerskosten zijn f 1,00 Er worden prijsjes aan deze wedstrijd verbonden en de deelnemende kinderen krijgen een traktatie Bij slecht weer wor den er in De Til spelletjes gedaan. FILMMIDDAG Op vrijdag 12 april wordt er in De Til voor de kinderen van 6 t/m 12 jaar een filmmiddag gehouden Vertoond wordt een spannende film waarin een eekhoorn de hoofdrol vervult en zeer mooie na tuuropnamen zijn te zien De Film is genaamd 'Peggy'. De aanvang is 14.00 uur en de kosten zijn f 1,50 incl traktatie. (van één onzer medewerkers) VELSEN - Het mandoline- en gitaarensemble van de Leus- dense muziekschool stal vo rige week zaterdag de show tijdens het jaarlijkse festival voor mandoline orkesten dat in Velsen plaatsvond. Niet dat de muzikale prestaties van het Leusdens ensemble zo opvallend waren, het was vooral de leeftijd van de Leusdenaartjes die bewon dering afdwong. De mandoline is een instrument dat enkele tientallen jaren gele den waanzinnig populair was. De belangstelling voor hef instrument is in de loop der jaren verminderd. Tijdens het festival, dat door het Nederlands Verbond van Mando line Orkesten was georganiseerd, bleek dat de orkesten een groot aantal leden tellen van middel bare leeftijd. Veel orkestleden zijn de middelbare leeftijd zelfs al ver voorbij. Hoewel het mandoline- en gitaar- ensemble van de Leusdense mu ziekschool geen lid is van het Ver bond van Mandoline Orkesten mocht men toch aan het festival meedoen. De tien leden van het ensemble, onder leiding van mu ziekschooldocente Hebe Beii- LEUSDEN - Voor dames die uitgerekend zijn in de maand juli start er op maandag 22 april om 20.45 uur en dinsdag 23 april om 19.45 uur weer een cursus zwangerschapsgymnastiek. Voor opgave en inlichtingen kan men terecht bij het Kruisgebouw aan de Rozengaarde, tel. 941218 LEUSDEN - Op donderdag 11 april zal ds. G. S. A. de Knegt uit Huizen voor de afdeling Leusden van de Gereformeerde Bond een lezing houden in het Trefpunt naast de Dorpskerk. Het onderwerp van de lezing is „God heeft wat beters voor ons voorzien", naar aanleiding van Hebr. 11.39-40. De aanvang is 20.00 uur ledereen is van harte welkom. sens, is in de huidige samenstel ling pas sinds enkele maanden bij elkaar Van de ruim driehonderd deelnemers aan het festival was de Leusdense Thirsa van Driel met haar negen jaar verreweg de jongste De oudste Leusdense deelnemer was 14 jaar. De tien leden van het ensemble brachten drie werkjes ten gehore van de muziekpedagoog en com ponist Joh. B. Kok. De kwaliteit van de muzikale pres taties werd zaterdag beoordeeld door de heer Fons Disch, direk- teur van de muziekschool in Bun- nik en gitaardocent verbonden aan het Utrechts conservatorium. „Het Leusdens ensemble is een jong orkest dat met enthou siasme, aandachtig en geconcen treerd muziek ten gehore brengt", aldus de heer Disch. De heer Disch hoopt dat meer muziek scholen overgaan tot het vormen van ensembles en vervolgens mee gaan doen aan concoursen „De concoursgedachte willen we als muziekscholen in de provincie Utrecht zeker gaan stimuleren", verklaarde de heer Disch. LEUSDEN - De Historische Kring Leusden i.o. (een initiatief van de Culturele Raad Leusden) werkt hard aan de definitieve oprichting van de kring. Het voorlopig bestuur heeft ont werpstatuten gereed en heeft een concept-werkplan opge steld. Op korte termijn wil de Kring van start gaan met het sa menstellen en publiceren van een bibliografie, het vastleggen van plaatselijke dialecten op ge luidsband, het vastleggen van mondelinge overleveringen en het registreren van de in de ge meente Leusden aanwezige oude landbouwgereedschap pen. Op middellange en lange termijn gaat de Kring zich bezighouden met het opsporen en registreren van archieven van particuliere in stellingen. Ook particuliere collec tes zullen worden opgespoord en geregistreerd. Verder zal een ten toonstelling onder het motto: "Leusden 1210" worden voorbe reid, zal een inventarisatie van ar chief-bronnen worden gereali seerd, wordt onderzoek verricht naar de genealogie van Leus dense geslachten, zal getracht worden de belangrijkste gebeur tenissen in de gemeente in beeld en geluid vast te leggen en zal er een veldnamen-onderzoek wor den verricht. Kortom: een ambitieus pro gramma, maar de leden van de Kring zijn van mening, dat derge lijke onderzoeken noodzakelijk zijn. Ook het behoud van het dorpsgezicht behoort tot de priori teiten van de op te richten Histori sche Kring Leusden. De eerstvol gende bijeenkomst is op woens dag 24 april Zij, die belangstel ling hebben voor de historie van Leusden en zich bij de Kring aan willen sluiten, kunnen voor na dere informatie kontakt opnemen met het secretariaat van de Cultu rele Raad Leusden, telefoon: 945643. LEUSDEN - Op vrijdag 5 april zijn alle afdelingen van de ge meente Leusden gesloten. Ook de avondopenstellingen van het buro burgerzaken komt die dag te vervallen. De gemeenlewerf, Hamersveld- seweg 105 is op zaterdag 6 april van 9.00-12.00 uur open voor het brengen van chemicaliën, afge werkte olie, ijzer en dergelijke LEUSDEN - Voor een goed gevulde zaal van verpleeghuis Lisidunahof trad gistermiddag de kindergroep van Instituut voor bewegingsonderwijs Ju Sei Do op met een echt Aerobic-optreden. De kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar lieten zo goed als ze konden zien wat ze geleerd hebben. De bewoners van het verpleegtehuis genoten van dit kinder-aerobic. Na afloop van de demonstratie kregen de bewoners van het verpleegtehuis bloemen aangeboden van de leerlingetjes. USDEN - Burgemeester j. W. M. Rademaker heeft dagmlddag het nieuwe oor van de Leusder t aan de Asschatterweg ficleel geopend. Hij deed floor een videoband in Ing te stellen die op een Itor een „kabelkrantbe- te zien gaf, waarin over pening van het kantoor ing werd gemaakt. Als an de uitgeefster van de I f der Krant ligt, mogen Ir rCAI-abonnees in Leus- binnenkort een kabel- op hun tv-toestel ver bijtten. irafgaande aan de openings- ling door de burgemeester Ie heer H. Bakkenes, direc- Igeverij BDU tot welk bedrijf de Leusder Krant behoort, een toespraak. Daarin ging hij terug in de geschiedenis en noemde de datum 17 april 1969, toen het eer ste nummer van de Leusder Krant verscheen. De eerste edities droe gen nog de naam „Krant zonder naam". Maar op advies destijds van wethouder Gijs van Wouden berg werd het nieuwsblad gedoopt in „Leusder Courant", een naam die later werd gewijzigd in „Leus der Krant". BDU-directeur Bakke nes zei: „De gemeentelijke over heid achtte de verschijning van een onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden van wezenlijke betekenis. De plaatselijke midden stand haakte er op in met adverten tiepagina's, en vrijwel geheel Leus den was binnen een jaar geabon neerd op de Leusder Krant." De heer Bakkenes roemde in zijn toespraak Bed Vos, de huidige hoofdredakteur. „De Leusder Krant zou de Leusder Krant niet zijn geweest als hij niet van het begin af aan bereid was geweest zich er dag en nacht voor in te zetten", aldus de BDU-directeur. Over de redaktie zei hij, dat zij er al die jaren in geslaagd is een krant te maken die journalistiek gezien de toets der kritiek met glans kon doorstaan, „ofschoon de redaktie best wel eens een plank misgeslagen zal hebben". In zijn speech noemde de heer Bakkenes nog meer mensen die met veel inzet er voor zorgen dat de Leusder Krant twee maal per week verschijnt. „Last but not least mag ik onze bezorgers niet vergeten Al het werk zou voor niets zijn ge weest als zij hun werk niet correct zouden doen", meende hij. EVENWICHT Burgemeester Rademaker, wiens vrouw verhinderd was de opening bij te wonen, dook evenals de heer Bakkenes in de historie van Burgemeester Rademaker opende het nieuwe kantoor van de Leusder Krant de Leusder Krant, maar filosofeer de ook over de funktie van de krant. Volgens de burgemeester dient die voor informatie, communicatie en gemeenschapsbinding binnen de plaats waarin ze verschijnt Hij zei verder, dat de inhoud van de krant uiteraard bepaald wordt door hoe de redaktie een en ander beleeft „Soms balanceed de redaktie daarbij op de rand van het even wicht, soms ook slaat ze door", aldus de burgemeester in woorden van deze strekking. Na de openingshandeling, die werd gadegeslagen door onder anderen plaatselijke winkeliers, raadsleden, medewerkers van de krant en de BDU-directeuren C. Rebel en H. Heine, werd het glas geheven op het nieuwe kan toor. 's Avonds van zeven tot negen uur hield de Leusder Krant „open huis". Velen kwa men een kijkje nemen in het nieuwe onderkomen, dat deel uitmaakt van het splinternieuwe bedrijvencomplexje in „De Bie- zenkamp".

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3