Tennisclubs klaar voor nieuwe seizoen Echoolvoetbaltoernooi leuvelcrossers heer en meester SIHMM Eerste toertocht voor Leusdenaren 3 „Roda'46" KORPItilL tï' VOORSPEL Bowlinguur resultaten Zaalvoetbal in de Meent i10 en 11 april Uitslagen Treekerruiters CLUBBLADEN iEUSDEN - Gymnastiekvereniging Impala heeft afgelopen róag van zich doen spreken door op verzoek van de Landelijke mstiekbond KNGV de halve finale van de Nederlandse ioenschappen rytmische gymnastiek naar Leusden te halen burende de gehele dag probeerden turnsters uit het hele land replaatsen te behalen. Onder de turnsters, variërend in de \tjd van 12 tot en met 15 jaar en 16 jaar en ouder, bevond zich susdense Sylvia Houtveen turnend in de hoogste turnklasse f Nederland die zich via de herkansing voor de finale Klasse I De uitvoeringen bestonden uit oefeningen met bal, iel, touw en linten. LEUSDEN/ACHTERVELD - Als de weergoden verder geen roet in het eten gooien, zal met Pasen het tennissei- zoen op de Leusdense bui tenbanen weer in alle hevig heid kunnen losbarsten. Eerst met wat interne club- toernooien, daarna vanaf 13 en 14 april de diverse dis tricts competities, die later in het seizoen zoals gewoonlijk gevolgd worden door een gi gantische reeks van open- toernooien. Wat de Leusden se tennisclub allemaal in pet to heeft, geeft het volgende overzicht in grote lijnen weer. LTV LOCKHORST De „Buiningparkers" openen zo als vanouds het seizoen met het traditionele „Paasbeltoer- nooi" voor senioren op tweede paasdag. Om 10.00 uur zal op de banen van het riante Lockhorst- park dit sportevenement een aanvang nemen. Woensdag 10 april zijn de junio ren aan de beurt (10.00-14.00 uur) om het jaarlijkse bel-toernooi al te werken. Zaterdag 13 april begint de competitie. In totaal doet Lookhorst met 38 senioren teams en 15 jeugdteams aan de competitie mee. Het 1e team bestaande uit Rob Vial, Frank Vissers, Gisela Bolk en Birgil Schoenmaker zullen moeten proberen om het verloren gegane terrein weer goed tfe ma ken. Gemakkelijk zal dat niet gaan want de concurrentie is erg groot Vanaf dinsdag 23 april houdt Lock- horst wekelijks een echtparentoer- nooi dat tot eind mei zal voortduren. De senioren clubkampioenschap pen staan van 5 juni tot en met 9 juni op de rol terwijl de jeugd op zaterdag 22 juni de finale-dag zal houden. De dubbelkampioen- schappen vinden in de week van 17 tot en met 25 augustus plaats. Rolt Hoving en Roos van der Doe zijn komend jaar wederom als tennis- train(st)er aan de LTV Lockhorst verbonden LTV LEUSDEN Voor de LTV Leusden Is 1985 •USDEN/ACHTERVELD - Op isdag 10 april gaat het der- schoolvoetbaltoernooi len/Achterveld weer van Gedurende twee dagen, isdag en donderdag, zal in [wedstrijden gestreden wor- om het Leusdens school- tbalkamploenschap. In totaal m er 63 elftallen mee. Woens- komen de groepen A, D en E het veld. Groep A bestaat uit genselftallen van 7 en 8 jaar. groepen D en E bestaan uit sjeselftallen van respektie- k 7-8-9 jaar en 10-13 jaar. De epen A en D spelen een on derlinge kompetitie die direkt een kampioen oplevert. Groep E is, gezien de vele inschrijvingen, verdeeld in 4 poules. De win naars van deze poules gaan spe len om de ereplaatsen. Donderdag 11 aprjl komen de groepen B, jongens van 9-10 jaar 'en C, jongens van 11-13 jaar in aktie. Deze groepen zijn beide ver deeld in poules Voor de eerste, tweede en derde prijs zijn er bekers en medailles te verdienen. Voor de sportiefste school en het sportief ste elftal is er ook een beker. Iedere deelnemer ontvangt een herinne ringsvaantje. De organisatie, be staande uit Jan Lohuis, Rikus Wes- seling, Koen Bijkerk, Jeanne Wes- seling, Hanneke Huyg, Constance Lohuis, Ton v.d. Broek en Rita v.d. Biggelaar, is zeer tevreden over de medewerking van de vrijwilligers en verenigingen. Van Roda'46, An tilopen en LTV Leusden worden velden, kleedakkommodaties.. of kantines gebruikt. Men is er ook weer in geslaagd een aantal kapa bele scheidsrechters te vinden om de wedstrijden in goede banen te leiden Beide dagen wordt er om 9.00 uur begonnen. De prijsuitrei king valt rond half vijf. Er wordt gespeeld op de voetbalvelden van het Burg. Buiningsportpark te Leusden. JEUGD Roda A1 - WZ'49 A1 15.00 AmersfBoys - Roda A2 v 14.00 Roda A3 vrij Roda B1 vrij RodaB2-Amersf BoysBI 13 45 Roda B3 vrij Roda B4 vrij Roda B5-Soest B4 13.45 RodaCI vrij RodaC2-AdvendoC1 11.00 AdvendoC2-RodaC3 v 10 30 Quick C3-Roda C4 v 12 45 Roda C5 vrij IJsselm vogelsC6-RodaC6 v 11.30 Roda D2- Roda D4 11.00 Roda E1-Roda D5 1100 ZATERDAG 6-4-'85: Eminent Boys - Roda'46 Roda 2 Roda3-WOG 4 Roda 4-Rood Wit 4 Roda 5-Unicum 5 Roda 6-Zwart Wit 5 CJW 7- Roda 7 9-4-'85 Hoevelaken 3- Roda 3 14.30 vrij 12 00 13.00 11.00 14.00 13.00 18 30 ZONDAG 8-4-85 VVZA-Roda'46 VVZA2- Roda 2 Baarn3-Roda3 Roda 4 - Hoogl. veen 4 Hoogl.veen 5 - Roda 5 Roda8-KVVA9 10-4-'85: VVZA 7-Roda 6 14 30 11.30 11.30 11.30 10 00 11.30 18 30 iUSDEN - Ondanks het rfstachtlge" weer kon afgelo- zaterdag op de fietscross- nvan het Jan Bannfnk sport- de tweede clubuitwisse- wedstrijd normaal doorgang i. Van de acht deelnemende «rossclubs uit de regio ver enen er In Leusden zeven de start. rwerd in alle leeftijdscatego- nen klassen bikkelhard om de ten gestreden. Als kometen |en de jongens en meisjes na vallen van het starthek over )iste om zich In een goede angspositie te manoevreren punten moest opleveren het eindklassement. Want mistrap of onoplettendheid de club punten kosten, zo- het zaak was om vanaf het In alert te zijn en de ogen J de kost te geven. En aan opdracht voldeden de re- ile „snelheidsduivels". het opmaken van de balans (dat de Leusdenaren opnieuw leeste punten verzameld had met wederom de Valleiren- uit Veenendaal in hun kielzog. Volharding uit Nunspeet legde aal op de 3e plaats beslag, dïvidueel vielen bij de FCV de velcrossers de uitstekende Haatsen van Igor Glattli en de der puffs Jacqueline de Wijs, •e Noordam en Silvie Elvé op. gden tezamen met de andere De fietscrossers gaan van start clubgenoten die zich in de prijzen reden, de basis voor de tweede eindoverwinning in successie. De persoonlijke resultaten van de FCV Heuvelcrossers waren als volgt: velcrossers verzamelden de meeste punten Open klasse: 61 jaar: 2 Dennis Veenendaal 8/9 jaar: 1 Igor Glattli, 2 Achim Numan 10/11 jaar 2 Michael Noordam 12/13 jaar 1 Olav Glattli. 2 Koen Uppel- schoten 14/15 jaar. Marcel Hoogland 16+ jaar. 1 Minko de Nooy, 2 Thijs Borsten, 3 Nick Borsten Powder Puffs 8/9 jaar. 1 Jacqueline de Wijs 12/13 jaar: 1 Eliane Noordam 16+ jaar 1 Silvie Elvé Junioren 6 jaar 2 Stephan Numan 7 jaar: 2 Dennis Veenendaal 8 jaar: 1 Rogier Tolboom 9 jaar: 1 Achim Numan 10 jaar. 1 Igor Glattli, 2 Alfred de Jong 11 jaar- 2 Michael Noordam 13 jaar: 1 Koen Uppelschoten, 3 Michiel Zwanenburg 14 jaar. 2 Olav Glèttli 15 jaar. 2 Steve van Sweevelt 16+ jaar 2 Thijs Borsten. 3 Marcel Hoogland De eindstand: 1. Leusden 127,2. Veenendaal 123,3. een heel belangrijk en bijzonder jaar, dat geheel in het teken zal staan van het 10-jarig bestaan of te wel het 2e lustrum Op zaterdag 7 september vindt in dit kader het hoogtepunt plaats, in de vorm van een groots lustrum feest. Een week eerder heeft de jeugd reeds de festiviteiten extra luister kunnen bijzetten. Naast dit feit, zijn er twee andere zaken die dit jaar bij de LTV Leusden vermeldenswaard zijn. In de eerste plaats heeft het bestuur een groundsman/parkbe- heerder voor het complex aan de Valleilaan aangesteld. De heer A Brouwer uit Leusden zal het tennis park en het clubhuis van de LTV Leusden voortaan onderhouden. Daarnaast heeft de jubilerende ten nisclub Jaap van Pelt, bij de voet balkenners bekend als contract speler van onder meer SC Amers foort en FC Wageningen, als nieu we tennis-leraar gecontracteerd Toernooien zijn er dit jaar bij de LTV Leusden te kust en te keur. De jeugd bijt de spits af met het ope- ningstoernooi, gevolgd op 17 m»: door een invitatie-toernooi Niet minder dan 36 teams verdedigen in 1985 de kleuren van Leusden in de competitie Het 1e zondagteam wordt gevormd door Arthur Kap pers, Paul Wesseling, Eline Maas en Annelies van Staveren. Het Open-toernooi dat Leusden als „feestvarken" mag organiseren is het zogeheten ITA-kampioen- schap in de B, C1C2 en D-klasse Van 16 tot en met 22 september vindt dit grootse evenement op het Vallei-park plaats. De clubkam pioenschappen worden voor en na de zomervakantie afgewikkeld. Voor het zomerreces (15 juni tot 23 juni) wordt er om de enkelspel titel gestreden en pas eind augustus om het dubbelkampioenschap. Het familie-toernooi (29/6), de racket- dagen en het slottoernooi (28 en 29 september) maken de tennisagen- da van Leusden compleet. LTV EEMELAAR In Achterveld staat bij de Ee- melaar op tweede Paasdag even eens een openingstoernooi op de nominatie. Een gezellig- heidstoernooi waaraan alle le den kunnen deelnemen. Op Hemelvaartsdag (16 mei) wordt een echtparentoernooi ge houden terwijl in het weekend van 8 en 9 juni een familie-toernooi ge pland staat. De clubkampioen schappen vinden van 17 augustus tot en met 1 september plaats Zondag 29 september wordt het seizoen afgesloten met het eind- toernooi. In de competitie komen 16 senio ren-teams voor de Eemelaer uit Rijnder Schaap is de nieuwe LTV Eemelaar trainer Van 5 tot en met 11 augustus wordt op het tennis park in Achterveld wederom het bekende open B, C en D-dubbel toernooi georganiseerd LEUSDEN - Op maandag 8 april (2e paasdag) zal op het paarden- en ponycentrum Den Treek aan de Buurtweg, het buitenseizoen geopend worden met een omvangrijk springcon cours. De wedstrijden die geor ganiseerd worden door de Stichtse Rij- en Jacht Vereni ging en onder auspiciën van de NBVR gehouden worden, staan onder grote belangstel ling. Niet minder dan 150 ruiters en amazones komen op het fraaie paardensportcomplex van Fons van Heugten in actie. Van de zes verschillende ru brieken die op het programma staan, is het onderdeel pro gressief springen" bijzonder spectaculair. Hindernissen van ongeveer 1.50 meter, zullen dan door de combinaties geno men moeten worden. Er wor den leuke en spannende springwedstrijden verwacht, die voor het publiek zeker de moeite van het bekijken waard zijn. Nunspeet 122,4 Zeist 106.5. Soest 93.6. Hoogland 65,7. Baarn 49 Zondag hadden de Heuvelcrossers vrijaf omdat de geplande KNWU-wed- stnjd voor licentiehouders te Zeist we gens het slechte wpor moest worden geannuleerd. LEUSDEN - Afgelopen zondag werden op het paarden- en pony centrum „Den Treek" dressuur- proeven B I en L I verreden. Er deden 26 Treekerruitertjes aan deze proeven mee. De uitslag was als volgt: Dressuur B I: 1 Gaby Mulder. 2. Rudi Brons, 3. Arlette Beukenkamp. 4 Karin Kroese, 5. Sabine v. Heugten Dressuur L I: 1. Chantal v d. Stelt. 2. Majelle Warns, 3. Paula Phielix, 4. Josje Faber, 5. Aalke Fraiquin. LEUSDEN - Zondag 7 april (1e Paasdag) wordt het eer ste „Toertochtje" verreden, waaraan alle Leusdenaren, Achtervelders en Stouten- burgers vrijblijvend kunnen deelnemen. De Leusdense Trim en Toerclub, de initia tiefnemer en organisator van dit nieuwe fietseven- ment op de zondagmorgen, heeft het voornemen om de ze aktiviteit iedere 1e en 3e zondag van de maand te laten plaatsvinden, in ieder geval tot eind juni. De tochten die een lengte neooen van 30 a 40 km en uitgestippeld zijn door de fraaie bosrijke omgeving van Leusden, staan onder begelei ding van ervaren Toerfietsers van de plaatselijke fietsclub. Om 10.00 uur staat bij het zwembad Bavoort op het Burg. Buimngpark het vertrek ge pland. Voor iedere fietsliefheb- ber, en vooral voor de zoge naamde „dikke bander" is de ze nieuwe aktiviteit de gele genheid om eens nader kennis te maken met het rekreatieve fietsen in het algemeen en de Trim- en Toerclub Leusden in het bijzonder. LEUSDEN - De veldkorfbal- competitie ging afgelopen week end na een onderbreking van enige maanden, niet erg vlot van start. De regen was ook hier de grote spelbreker die er voor zorgde dat slechts een beperkt gedeelte van het totale program ma kon worden afgewerkt. En waar wel gespeeld kon worden, vielen opmerkelijke uitslagen te noteren: voetbaluitslagen zou den de sportkenners zeggen. Koploper Antilopen kwam op het zware veld van het Burg. Buimng park onder miserabele omstandig heden niet verder dan een 2-2 gelijkspel Maar aangezien de te- genstander nummer 2 Thor uit Har- melen was. bleef alles aan kop gewoon bij het oude Toen na afloop bekend werd dat de naaste concurrentie ook punten had laten liggen, was de stemming bij Antilo pen al weer gauw opperbest. De toekomst blijft er hoe dan ook gunstig uitzien. De uitslagen van afgelopen zaterdag Antilopen-Thor 2-2 De Vinken-Sparta (N) 4-3 DSV-DKV 3-3 ZKC-OWO afg De stand in de 1e klasse B Antilopen 9-15 Thor 9-11 DKV 9-10 Sparta (N) 9- 9 DSV 9- 9 De Vinken 9- 8 ZKC 8- 5 OWO 8- 3 Komend weekend ligt de compe titie vanwege Pasen weer stil. Anti lopen speelt een oefenwedstrijd om in het ritme te blijven, zodat een week later tegen hekkesluiter OV- VO de race naar de titel in de 1e klasse B vol zelfvertrouwen door gezet kan worden We wachten in spanning af. Bijna alle Leusdense sportclubs beschikken over een clubblad. Het geen betekent, dat er heel wat van dat stencil- en drukwerk verschijnt. Meer of minder nodig, maar dat geeft niet, want ie blijft op de hoogte. Voorheen had ik 'nabon nement" op al die verenigingslec- tuur, maar u kent het gezegde. ,,Uit het oog, uit het hart". Alleen Roda en de MHC Leusden deden de moeite mij te vragen of ik voor hun clubblad nog belangstelling had. Zij weten nog steeds mijn brievenbus te vinden, waarvoor dank. Via de gewaardeerde medewer king van onze huidige sportredac teur kwam ik onlangs in het tijdelij ke bezit van een vrijwel compleet assortiment Lisidunese sportver enigingsbladen In kort tijdsbestek is toch nog heel wat veranderd en - dat dient gezegd - verbeterd. Al leen liep het aantal weekbladen terug van twee tot daarvan de helft, 't Stickertje van de hockeyers is, met uitzondering van de zomer- vacantiemaanden, een wekelijkse gast Kort geleden met het jaarlijk se mini-Stickertje, het zakadres- boekje van de MHCL De korfbal-Prikkel komt nu om de veertien dagen uit en de praktijk heeft geleerd, dat het evengoed kan als elke week, terwijl op de kosten flink wordt bespaard. Roda- Sport werd bereids ook heel wat professioneler Wij kennen in Leus den grote en kleine bladen, dikke en dunne, een weekblad en een veertiendaagse verschijning en verder maand-, kwartaal- en onre gelmatig uitkomende bladen. De hoofdredacteur is doorgaans Ma nusje van Alles, die telkens maar weer voor nieuw kopij moet zorgen. Het is (on)dankbaar werk, maar wie er mee begint, weet dat vooruit en mag dus niet klagen. In ..Open Hand" van TTCL von den wij onderstaande (aandoenlij ke) verzuchting: ..ik vind tafeltennis een leuke sport; ik zit er 2 jaar op; wedstrijden spelemwidpc ookJeulc ik zou graag aan de top willen komerr, ip dpkrpnt o f op de TVJgk zit in een leukè groep met een leulS' trainer (mijn vader)' Dat is toch een prachtig verhaaltje! (481) PC LEUSDEN - Het was dinsdag weer gezelligheid troef. Alle bowlingbanen van het huisvrou wen en -mannen bowling waren bezet. In de A-klasse gooide Betty Kla- ve een 200 game of het niets was. Bernadette Bruyn en Bea Lier konden hieraan ditmaal niet tip pen. In de B-klasse stak Ger du Pree met vlag en wimpel boven alles uit. In de C-klasse is alles nog moge lijk. Tinneke Vonk sluipt langzaam naar Jetty v. Donselaar toe. Zo ook in de D-klasse waar de strijd nog lang niet gestreden is. In de E- klasse liet Irene Maes zeer belang rijke punten liggen tegen Agnes Kok. Ali Bontje is nu voor Irene een zeer gevaarlijke tegenstander ge worden. Zo is in de verschillende klassen nog van alles mogelijk. De competi tie is ook nog lang niet voorbij. Het Bowling-gebeuren voor de mensen met 's middags veel vrije tijd gaat nog door tot juli, dus mochten er nog liefhebbers zijn dan kan dat nog Ook mannen zijn uiteraard van harte welkom. Standen per 2 april: A-klasse: 1. Betty Klave 19 (3501). 2. Bernadette Bruijn 17(3481). 3 Bea Lier 15(3170), 4. Ingrid v d. Blerk 13 (3173), 5 Mar griet v Kalsbeek 9 (3900), 6. Klaas Winkel 9 (2586), 7 Irma Scheggetman 5 (912), 8 Willy v d. Lagemaat 0(398) Hoogste game: Betty Klave (200). B-klasse: 1 Ger du Pree 23 (2809), 2 Margreetv Toren 9 (1142), 3. Nannie Doeland 9 (2220), 4 Truus Beyer 7.5 (1564), 5 Gon Reus 2 (319). 5 Ina Bakker 2 (430) Hoogste game Truus Beyer (129). C-klasse: 1. Jetty v Donselaar 17 (2608), 2. Tinneke Vink 15 (2106), 3. Jame Eg- gens 12 (1943), 4. Ida de Jong 10 (2363). 5 Lena Postma 8 (798). Hoogste game Lena Postma (125). D-klasse: 1. Riek v. Oyen 22 (2635), 2. Trijnie Winkel 19,5 (2480). 3 Miep v. Kampen 15 (1763). 4. Magda v.d. Krol 13 (2095). 5. Henny Holthuis 11,5 (2383), 6 Han neke Eiden 10 (1645), 7 Titia Bolhuis 5 (1490), 8 Bep v, Duijl 5 (1134) Hoogste game: Miep v. Kampen (112). E-klasse: 1 Irene Maes 18 (2444), 2. Ali Bontje 17 (2547), 3. Stel v Oyen 15 (2164). 4 Gré v. d. Wel 12 (2140). 5 Agnes Kok 12 (1626), 6 Joke Los 7 (611). 7 Bep Hassink 6 (1411) Hoogste game Agnes Kok (429). LEUSDEN - Op eerste Paasdag zal wederom het inmiddels overbekende Meent-Zaalvoetbal-toernooi gehouden worden. Voor de derde maal in successie vindt dit jaarlijkse voetbal spektakel in de Leusdense sportzaal gelegen in de wijk Groenhouten plaats. Evenals van het traditionele Kersttoer nooi tijdens de „winterstop", zijn Bertus Kok (organisator) en Henk Post (sponsor) van de Meent-Bar ook van dit sportieve gebeuren met Pasen de initiatiefnemers. De ploegen die hun beste beentje op zondag 7 april zullen voorzetten zijn in grote lijnen dezelfde als die onlangs aan de Kerst-editie hun medewerking verleenden. Meervoudig winnaar „De Mos", de Vrije Vogels. Virus, The Boys en de Meent met twee formaties zijn weer van de partij Het team genaamd „De Boom", vorig jaar afwezig, neemt de opengevallen plaats van Meent-3 in en is dus weer terug van weggeweest. Alleen de deelname van het destijds genaamde team „Rijvers" is nog onzeker Toch gaat de organisatie ervan uit dat dit team - misschien onder een andere naam - het deelnemersveld zal completeren waardoor er weer twee poules van vier gevormd kunnen worden. Na de poule-wedstrijden, die om 11 00 uur beginnen, worden in de loop van de middag de kruisfinales afgewerkt. De finale staat zo rond de klok van half vijf (16.30 uur) gepland, zodat volgens verwachting om 17 00 uur het Paas-toernooi ten einde zal lopen. Daarna reikt jHenk Post in zijn etablissement de prijzen uit. En dat gebeurt zoals gewoonlijk of beter gezegd volgens traditie in de vorm van consumpties. Publiek is natuurlijk van harte welkom. DONDERDAG 4 APRIL 1985

Leusder Krant | 1985 | | pagina 9