w SB Brief GS vol blablabla" randweer wil „werkauto", zes larmontvangers en mobilofoon Voor tweede keer bestraft voor rijden onder invloed Ook voor u: Eerste taart in kader van aktie uitgereikt Schoolvoetbaltoernooi gestart Vagenaar kwaad op provincie over afwijzing AH: Werkgroepen moeten plannen ontwikkelen )rèche bij Blijhof NCVB houdt leden vergadering leusdep krant O Een huis van Goldewijk Vandaag in de Leusder Krant Tweedehands kinderkleding in Vooronder Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden „De Hamershof" moet aantrekkelijker: ffl WEGWIJS LEUSDEN '85 DOE MEE AAN ONZE TAARTEN EN RECORDER RACE! Geen krant ontvangen? 'S-, p krant WOENSDAG 10 APRIL 1985 16e JAARGANG NO. 98 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postous 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De bemoeienis van de provincie met de fronding van H-1of wel de komst van een AH-supermarkt en en Hema naar Leusden is wethouder Jan Wagenaar (VVD) ehoorlijk in het verkeerde keelgat geschoten. Dat mag men oncluderen, nadat de wethouder de brief, waarin GS de estiging van met name de AH afwijzen, gisteren bestempelde Is „een ambtelijke brief vol blablabla". Dat gebeurde tijdens evergadering van de Werkgroep ECW (Economische Zaken, onsumentenbelangen en Werkgelegenheid). De wethouder nam de gelegen- •id te baat. om nogmaals zijn leurstelling uit te spreken over het sluit van GS. Uitvoerig ging hij in brief, die het Leusdense ge- eentebestuur inmiddels aan GS left verzonden over deze zaak ie elders in deze krant). „We hebben uitvoerig overleg ipleegd. en deze beslissing was Dor ons dan ook een enorme irrassing. Niets in het overleg ees erop. dat iets dergelijks in de cht zat. Ik had het bovendien eganter gevonden, als men ons er dat besluit van tevoren had igelicht. Voor wat de gevolgen ilreft. die zijn nog onduidelijk Om deze zaak beslissingen te ne men. dat is blijkbaar niet meer voorbehouden aan de politiek, maar aan mathematici en theoreti ci". aldus de wethouder. Bovendien sprak hij de vrees uit, dat de wil bij zowel AH als Hema. om zich in Leusden te vestigen, wel eens zou kunnen verdwijnen, als gevolg van het provinciale ingrij pen Daarop ontspon zich een felle politieke discussie, toen Corri Ver duin (PvdA) - zij verving Gert de Weerdt - de wethouder beschul digde van een al te naïeve opstel ling ..Onze fractie heeft u op pre cies dezelfde argumenten gewe zen. die nu in de brief van GS staan, en die het tot stand komen van H-1 zouden kunnen belemme ren Nu dat is gebeurd, moet u niet net doen. alsof dat een complete verrassing was", zei zij Waarop Wagenaar constateer de. dat het inderdaad juist was, dat de bezwaren van de PvdA-fractie in de Leusdense gemeenteraad in grote lijnen overeenkwamen met die van GS. .,U heeft blijkbaar erg goede contacten", voegde hij daar aan toe. Dat achtte Corri Verduin een beschuldiging, die de wethouder niet waar kon maken. ,,U doet nu net. alsof wij dat in Utrecht hebben geregeld Maar wij schrijven de brieven van GS niet Het was voor ons net zo'n coplete verrassing, als voor u", merkte zij op. Waarop Wagenaar wat gas terug nam. en meldde, dat hij ..slechts consta teerde. en niet beschuldigde." Wel haalde hij daarop fel uit naar het provinciale bestuurscollege. „Men heeft niet gekeken naar de wens van de bevolking, hier in Leusden. Dat heeft men volkomen genegeerd Die brief is pure blabla bla Toen Ep Oostra (D '66) tegen die waardering protesteerde, hield Wagenaar echter vast aan zijn conclusie ..Mag ik dat ook een keer zeggen. Dit is een ambtelijke wijze van tegenhouden van wat men ambtelijk blijkbaar niet ge wenst acht. Dat is een zeer trieste zaak Wij, als bewoners van Leus den, willen graag een warenhuis en een food-super Dat heeft de in stemming van de raad Als politiek gekozen figuren zitten we hier voor En dat een ambtelijke werkgroep dat in Utrecht kan tegenhouden, vind ik bijzonder sneu." Daarbij wees hij nog eens op de noodzaak, om tot afbouw van H-1 te komen ,,We constateren een grote afvloei van koopkracht. De Hamershof en Leusden hebben dit nodig." In verband met dat laatste wees de woordvoerder van de winkeliers in De Hamershof, de heer Hendriks, bovendien op de onevenwichtige ontwikkeling van Leusden. „Het hoofdwinkel centrum dreigt steeds verder uit het centrum te geraken. Er wordt gebouwd in het noorden, terwijl voor een evenwichtige ontwik keling, die bijdraagt aan de draagkracht van De Hamershof, bouwen in het zuiden veel meer noodzakelijk is. Ik zou u dan ook nog eens in overweging willen geven, bebouwing in de richting van de Schoolsteegsebosjes na te streven." Een mening, zo bleek, die door de vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel gedeeld werd. USOEN - De gemeenteraad ordt gevraagd een krediet van 350 gulden uit te trekken or de aanschaf van een zo- eheten werkauto, zes alarm- nlvangers en een mobilofoon oor de plaatselijke vrijwillige randweer. werkauto (bij voorkeur een Opel Kadett-bestel) moet er ko men ter vervanging van de VW- bus die momenteel nog dienst doet als werkauto. De wagen krijgt echter binnen de Geregiona liseerde Brandweer Eemland een andere funktie. De VW zal gekop peld worden aan een hulpverle nersaanhanger die in Leusden wordt gestationeerd Voor de nieuwe werkauto is een bedrag van 20.500 gulden nodig Behalve de aanschaf van de Kadett wordt hiermee ook het overzetten van de mobilofoon, het zwaailicht en de tweetonige hoorn betaald. De gemeente had dit jaar niet gere kend op het kopen van een werk auto voor de brandweer Daarom zal het krediet gepeurd moeten worden uit het potje „onvoorzien algemeen". De brandweer wil ook de beschik king krijgen over nieuwe alarm ontvangers en een mobilofoon voor de eerste uitrukwagen. De ontvangers moeten elke zes jaar worden vervangen, omdat ze dar onbetrouwbaarder worden en hoge onderhoudskosten met zich meebrengen. De zes nieuwe alarmontvangers kosten 8 850 gulden. De mobilofoon van de eerste uitrukwagen heeft de ,,be- trouwbaarheidsgrens" van vijf jaar overschreden en moet daarom vervangen worden Kos ten: 4000 gulden. Mevrouw Boersen neemt de eerste taart, die in het kader van de actie van onze krant werd uitgereikt, in ontvangst LEUSDEN - De eerste taart is uit gereikt. In het kader van de ope ningsactie van het nieuwe Leus der Krant-kantoor worden weke lijks tien taarten getrokken uit de kassabonnen, die op dat nieuwe kantoor worden ingeleverd Mevrouw J Boersen was de eer- LEUSDEN - Voor de tweede keer binnen vrij korte tijd moest een 28-jarige Leusde- LEUSDEN - De winkeliers van „De Hamershof" is ver zocht. hun gedachten te laten gaan over plannen, om het winkelcentrum aantrekkelijker temaken. Dat gebeurde gister avond bij monde van wethou der Jan Wagenaar (VVD) in de vergadering van de werkgroep ECW. ,,Er is inmiddels een ambte lijke werkgroep gevormd, die zich over mogelijkheden gaat buigen", aldus de wethouder. ..Als u dat binnen uw kringen ook doet, dan kunnen we die twee groepen misschien over enige tijd samen in een hok jagen, en de deur op slot doen, tot ze eruit komen met een oplossing", zo stelde hij voor. Het betreft mogelijkheden, om het winkelcentrum voor de consument aantrekkelijker te maken. Daarbij spelen niet al leen de uiterlijke vormen, zoals luifels, informatiezuilen en be wegwijzering een rol. maar ook wat de winkeliers daaraan wensen bij te dragen. Wage naar noemde daarbij een voor beeld, waar met mede-finan ciering van winkeliers tot volle dige overkapping van een win kelcentrum was gekomen. „Ik zeg niet, dat zoiets hier ook moet gebeuren. Maar de mate waarin u als winkeliers bereid bent, de verwezelijking van plannen mede te financie ren. bepaalt natuurlijk wel me de de mogelijkheden", zo hield hij de winkeliers voor. EUSDEN - Zaterdag 13 april kunnen er weer kinderen vanaf 2 jaar bij Blijhof ondergebracht *orden. fe worden daar gezellig bezigge houden terwijl de ouders rustig kunnen winkelen of wat dies meer zij De crèche begint om 9.30 uur. De kinderen kunnen tot 12 30 uur blijven. De kosten bedragen voor de leden van Blijhof f 2,50. De niet-leden betalen f 3,50 per kind. LEUSDEN - De afdeling Leus- den centrum van de NCVB houdl maandag 15 april om meester De Beaufortweg. LEUSDEN - Vanochtend om negen uur is op het Burgemeester Bumingsportpark het dertiende schoolvoetbaltoernooi van start gegaan Vandaag en morgen wordt er in vijftien wedstrijden Mevrouw Lize Hilma. voordrachts- gestreden om het kampioenschap van Leusden. In totaal 63 elftallen van jongens en meisjes doen kunstenares zal uit haar oeuvre aan het toernooi mee. voordragen Belangstellenden In de krant van vrijdag een verslag van de schoolvoetbalwedstrijden. naar zich bij Justitie verant woorden wegens rijden on der invloed. De Utrechtse politierechter, mr. K.S. Bie- ger, veroordeelde de man vorige week tot 2000 gulden boete en een ontzegging van de rijbevoegdheid van ne gen maanden. Als bijzon dere voorwaarde werd aan deze ontzegging verbonden dat de Leusdenaar alleen voor zijn werk mag rijden van maandagochtend zeven tot vrijdagavond zeven uur. De verdachte werd op 30 juli vorig jaar met 1,40 promille alcohol in zijn bloed in zijn woonplaats aan gehouden. De wettelijke norm waarmee je nog mag rijden is 0.5 I promille „U wist dat, want het vo rig jaar hebt u een 750 gulden boete gehad omdat u met 1,20 oromille achter het stuur had ge- zelen stelde de officier van justi tie, mr. H.D Bergkotte, vast Hoe wel de verdachte vertelde dat hij zijn rijbewijs nodig had voor zijn werk, kende de officier van justitie geen pardon. Hij eiste 1000 gul den boete en een ontzegging van negen maanden De politierechter ging echter in op een voorstel van de raadsman, mr J de Goeij, om zijn cliënt fors in zijn portemonnee te treffen en hem zijn werk te laten behouden De verdachte deed afstand van het recht om in hoger beroep te kunnen gaan. De officier van justi tie denkt daar nog over na zijn van harte welkom. (advertenties) Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden PUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 .00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten BELANGRIJK: komt uit eind mei/begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kontakt op met BDU b.v. te Barneveld, tel. 03420-94911. Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel va 79.500,- (incl. b.l w.) BOUWBEDRIJF GOLDEWUK B.V. Postbus 320. 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351 JACK in soepel katoen Lekker wijd kleuren mint wit, zalm. gee! en turquoise Amersfoort. Utrechtsestraat 10 ste, die voor die prijs in aanmer king kwam Vandaar, dat we haar gisteren die eerste taart overhan digden Mia Veen, administratief medewerkster van de krant, over handigde de taart. De overige winnaars, die ook vermeld staan in de advertentie, krijgen een waardebon thuisgestuurd Die bon kunnen zij bij bakkerij Van de Hengel inwisselen voor een taart Beroepskracht ..Geut m dienst gemeente pag. 3 Then-a-av d vredesplatform pag. 3 Zure regen: wandeling d- Den Treek pag. 3 't Hamersveld gaa: 10 Jarig bestaan vieren pag. 5 „Gaandeweg" m T Claeverenblad .pag. 5 Loep op Leusden pag.6 Sport pag. 7 en 8 Vraagtekens bi| be< rde n GS pag. 9 Schoolzwemmen nog jaar ee'der pag. 9 (advertentie) Elke week maakt u kans op een heerlijke taart! Lever een kassabon van één onzer adverteerders in en maak de slagzin al Als u abonnee bent kunt u niet alleen elke week een lekkere taart winnen, maar ook nog eens een video-recorder aan het eind van de aktie! Kijk even op pagina 6 voor meer gegevens. DE LEUSDER KRANT VIERT FEEST. LEUSDEN - Op woensdag 1 mei wordt er in 't Vooronder een beurs voor kinderkleding geor ganiseerd. In de paasvakantie wordt er in veel gezinnen geke ken wat er nog wel en niet past van de zomerkleding van de kin deren. Dat wat de kinderen te klein is. maar nog goed kan ver kocht worden in 't Vooronder. Alles wat goed is. heel en schoon, vanaf maat 92 tot en met maat 164 kan worden ingebracht. De prijs wordt vastgesteld door de in brengers zelf. de opbrengst is voor de inbrengers Het Vooron der vraagt alleen 10% voor de ge maakte onkosten Kleding inleveren kan in 't Voor onder op dinsdagochtend 16 en 23 april, van 9.30 tot 12.00 uur, donderdagavond 18 en 25 april, van 20.00 tot 22.00 uur of bij Vro me Bleyerveld, Berkelwijk 24. tel 944858, Hermien Gierman, Kare- kiet 7, tel. 948322, Ingrid Huis man, Landjonker 54, tel. 942751 (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1