raagtekens bij oordeling GS" hoolzwemmen ag jaar eerder tlaagd Rock Roll dansen loede muziek in De Geut Mogelijk 500 arbeidsplaatsen 3?8 aan provincie: mbadstichting heeft problemen ermee Isidorusfeest |ns het paasweekeinde: [leusden, 169 ]79 Bedrijven tonen interesse in bouwgrond ,,De Horst": :0T0-K0PIE FOTO-KOPIE N00IG? Leusder Krant KNIP-VRIENDELIJKE PRIJZEN. Margarine CC Filterzakjes Goudband Koffiemelk Goudband Koffiemelk Wortelen Extra Fijn Gebroken Sperziebonen Doperwten/Wortelen Stegeman Snijworst Pizza Romaine Special Goudse Kaas Theezakjes 149 SPAR, UW SPECIAALZAAK IN VERS. Goudreinetten 198 Jaffa Sinaas appelen Malse Kassla 2 kroppen 1? 59 Mager Varkens- poulet 495 Magere Runder-/ Riblappen |^95 Magere Varkens lappen 7% Nu Spar kwaliteit zö voordelig prijst, koop je er toch alles. [IENSDAG 10 APRIL 1985 plaatselijk nieuws onzer verslaggevers) DEN - „Wij betreuren het enomen besluit in hoge zetten vraagtekens bij rdeling zoals die heeft vonden. Of tegen uw be- Kroon-beroep zal wor- steld zullen wij nog be- erkennen dat de daar- toeide tijd in elk geval is voordeel is." Aldus schrijven burgemeester en wethouders van Leusden in een officiële reaktie aan Gedeputeerde Staten op hun zogenaamde ,,AH- besluit". Zoals bekend willen GS geen medewerking verlenen aan de voorgestelde invulling van Ha mershof-noord. waarin een com plex winkels en woningen is ge pland. Een van de winkels is een filiaal van Albert Heijn ..Onthutst", zo schrijven B W. ..namen wij kennis van uw besluit." Het dagelijks bestuur van Leus den voert in zijn reaktie aan dat over het plan voor Hamershof- Noord uitvoerig en regelmatig over leg is gepleegd, zowel bestuurlijk als ambtelijk. Daarin zijn nooit kant tekeningen geplaatst bij de for meel-juridische eisen waaraan het plan moet voldoen. „Tevens is er overleg geweest over de wijze waarop het in artikel elf, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bedoelde overleg met belangheb benden (Boni en Centra, red.) het best gestalte zo" Een bezwarenprocedure, zoals in het globale plan ook voorgeschre ven, werd als ruim voldoende ge zien, daarbij overigens de Kroon en Arob-rechter volgende." aldus B W. Het heeft het college dan ook verbijsterd dat GS veel verder zijn gegaan in hun beoordeling Met betrekking tot de stelling van de provincie dat de uitwerking van het plan Hamershof-Noord zich niet verhoudt met de berekeningen in het struktuurplan, laat het college van B W weten, dat de gemeen teraad een duidelijk voorbehoud heeft gemaakt bij de uitbreiding van de winkelvoorzieningen in Leus den-Centrum. ,,Op basis van de laatste CIMK-rapportage diende daaromtrent een nader standpunt te worden bepaald," menen burge meester en wethouders Zij wijzen de provincie er voorts op dat de gemeenteraad niet staat te trappe len om buurtwinkels in Leusden een kans te geven, zo lang winkel centrum Hamershof nog niet is afgerond De brief van B W, gedateerd 4 april 1985, besluit met de op merking dat Leusden en GS bin nenkort om de vergadertafel moeten gaan zitten, „teneinde te overleggen op welke wijze en onder welke randvoorwaarden tot een oplossing voor dit bui tengewoon vitale probleem te geraken." ACHTERVELD - Vrijdagavond zal door de ABTB en de KPJ weer samen het Isidorusfeest worden gevierd. Alle leden van beide verenigingen zijn die itbt blij ^ee Vis breid zal moeten worden als op eerdere leeftijd begonnen wordt met het zwemmen in schoolver band. Alhoewel het gemeentebestuur begrip heeft voor het standpunt van de zwembadstichting blijft men er bij dat de scholen zelf moeten beslissen Burgemeester en wethouders van Leusden zijn de mening toegedaan dat op jonge leeftijd op speelse wijze ge leerde watergewenning de beste aanzet is om later zwemvaardig- heidsdiploma's te halen SCHOOLVERZUIM onzer rkers) iN - Ook het volgend eizoen blijft het mo lt drie klassen van de iooI deelnemen aan hoolzwemmen. Als hoolbestuur of de hten dat willen kan eerder met het wemmen worden be- Het onderwijsveld eeld over de vraag beste leeftijd is om schoolzwemmen te De zwembad- gziet praktische pro als vanaf de eerste estart wordt met dkaKwemmen. ind oet van bezuimgingsron- vraag meermalen aan eweest of er niet bezui- kunnen worden op het emmen. Tot op heden n door enkele organisa- maatregelen de kosten e perken kunnen hou- ig jaar heeft de Leus- iarfe| meenteraad het besluit om door te gaan met het schoolzwemmen voor de klas sen 2 t/m 4. Ook het volgend schoolseizoen zullen drie klassen per school mee kunnen doen aan het schoolzwemmen. Terugbrengen van het aantal klassen per school dat meedoet aan het schoolzwemmen zou trouwens andere problemen met zich meebrengen. In de tijd die dan vrijkomt zou dan gymnastiek les gegeven moeten worden. Be halve in Leusden-Zuid zijn alle gymnastieklokalen op dit moment al volledig bezet Voor extra gym nastieklessen zou dan danig geïmproviseerd moeten worden voor wat de accommodatie be treft. EERDER BEGINNEN Vanuit de oude schoolraad voor het openbaar onderwijs is al eens de vraag naar voren gekomen of het niet wenselijk zou zijn om schoolkinderen al in de eerste klas van de lagere school te laten beginnen met schoolzwemmen. De discussie in de schoolraad heeft niet tot een eensluidend ad vies geleid Ook binnen het Leus- dense schoolhoofdenberaad en het besturenoverleg onderwijs bleken later de meningen ver deeld. Binnen het onderwijsveld is 30% van de betrokkenen er voor om alles bij het oude te laten. De overige betrokkenen voelen er meer voor om al in de eerste klas te beginnen met het schoolzwem men Wel stelt een aantal van de laatste groep dat het schoolzwem men in dat geval voor de jongsten met 20 minuten per les dient te worden uitgebreid. VRIJLATEN De gemeente voelt er veel voor om het aan de scholen zelf over te laten wanneer er begonnen wordt met het schoolzwemmen. Wel gaat men er van uit dat één en ander geen extra kosten voor de gemeente met zich mee mag brengen. Hieruit kan worden afge leid dat uitbreiden van de lestijd voor de allerkleinsten er niet in zit. De zwembadstichting heeft wat problemen als al in de eerste klas begonnen wordt met het school zwemmen. Er zal een sterk gewij zigd rooster moeten komen voor de jongste zwemmertjes omdat het aan- en uitkleden nu eenmaal meer tijd kost bij de kleintjes, zo meent het zwembadbestuur. Ook is het bestuur van mening dat het aantal zweminstructeurs uitge- De invoering van de basisschool met ingang van augustus 1985 heeft er ook toe bijgedragen dat de gemeente er geen bezwaar te gen heeft dat eerder begonnen wordt met het schoolzwemmen. Er zijn nu ouders die hun kinderen particulier zwemles laten volgen in het zwembad. Het gaat dan vaak om kinderen die op de kleu terschool zitten en daar dan een paar uur per week wegblijven. Met de invoering van de basis school is dat laatste niet meer mo gelijk. Kleuterschool en lagere school gaan samen de nieuwe ba sisschool vormen terwijl tege lijkertijd de leerplichtige leeftijd verlaagd wordt tot vijf jaar. Kinde ren van die leeftijd mogen dus niet meer verzuimen om naar zwemles te gaan. Als bestuur van het openbaar onderwijs laat de gemeente er geen twijfel over bestaan dat zij zelf voorstander is van het eer der beginnen met schoolzwem men. De scholen hebben echter zelf de vrijheid om een keuze te maken. De gemeenteraad zal zich over één en ander aan het eind van deze maand moeten uitspreken. Gelet op de reacties tot nu toe zal de raad het met de voorstel len van het college eens zijn. Op zaterdag 6 april de Geut om half acht vol met zenuwach- ursisten en hun geno- !owel de gevorderden iginners werden ge- het oog van een ge jury. Er werd afge- ee genres, de Ameri- n de Engelse stijl. Met de gevorderden was er sprake van staaltjes batiek. Opvallend was i voortreffelijke onder ier tussen de danspa- wijl de jury zich het ik over de verdeling ijzen werden de aan- langenaam bezig ge- let een demonstratie tot the fifties'. Dit de- iteam bestaat onder t een viertal geutcur- het eerste uur. lange vergadering ver- |jury de prijzen als volgt: 1. Dick Smit en 'eter 2. André van Gel- Mieke Koek 3. Tom Pij aria Pijlman. den 1. Peter Buiten- Jacqueline Faas 2. Ar- enk en Daphne Smeenk Doornekamp en Renate jsuitreiking was er nog lor D na en Richard die en in korte tijd tot vol- k rollers hadden om- 5e Utrechtse Chevy en vervolgens bezit van m met vrolijke Rocka- ik. Evenals vele aanwe- de band uitgedost in vijftiger jaren outfit in- uif De aanstekelijke bovendien de dans- jmaal bol slaan van de die helemaal terug wa- geweest. Na een op ruim twee uur ver- 'I publiek the Chevy lel een lange toegift als een grandioos rock ling. De vetkuiven en petticoats waren vervangen door de spijker broekenmode van de zestiger ja ren en op het podium stond de billshitbluesband uit Marken. Deze enthousiaste liefhebbers band was met een vijftiental fans van het zuiderzee-eiland afge reisd naar Leusden In vlot tempo werden een aantal bluesklassie- kers afgewerkt. Met name de swingende nummers deden het honderdkoppige publiek deinen over de overvolle dansvloer. Ook de bullshitbluesband mocht pas na een lange toegift terug naar huis. De blueshappening komt 21 april terug met een videospecial van Z.Z. Top en 5 mei staat er een optreden gepland van de band True Blue. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als de onderhandelingen, die momenteel gaande zijn tussen de gemeente Leusden en verschillende bedrijven, positief worden afgerond, krijgt Leusden er zo'n 500 arbeidsplaatsen bij. Dat was de strekking van wat wethouder Jan Wagenaar (VVD) de werkgroep ECW (Econo mische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid) meedeelde. Hij gaf daarbij een overzicht van de stand van zaken betreffende „De Horst", ,,'t Ruige Veld" en ,,'t Vliet". Die stand van zaken is meren- zwaar, omdat er naar zijn mening (advertentie) avond met hun echtgenote, ver loofde, vriend of vriendin weer van harte welkom. De avond wordt om 19.30 uur begonnen met een H. Mis in de St. Joseph kerk. Hierna zal het feest wor den voortgezet in Ons Gebouw. Er zullen twee toneelstukjes wor- den opgevoerd. De KPJ speelt met negen leden het door André Steenbeek geschreven stuk met als titel 'de tijdruimte machine' De ABTB speelt een klucht, ge schreven door Jan Blaaser met als titel 'Gevecht met drie vrou wen'. Tijdens de pauze zal er een verloting met een aantal mooie prijzen worden gehouden Na de pauze zal er nog gelegenheid zijn om een dansje te doen met mede werking van Disco Bebo. Men dient wel op tijd aanwezig te zijn, dit om storing tijdens de op voering van de toneelstukken te voorkomen. ielta ion« 79! J24 uur later onderging |8Qn gedaanteverwisse- deels bekend. Maar de 500 ar beidsplaatsen, die de vestiging van een aantal bedrijven in ,,De Horst' met zich mee zou brengen, was een nieuwtje. Bovendien riep het nogal wat discussie op. Zoals Wagenaar aangaf, is de gemeente momenteel rond met de Beco, en in onderhandeling met drie andere bedrijven. Samen zou het totale oppervlak - inclusief het Huis van de Sport - rond de twintig hectare bedragen. Het aantal mensen, dat daar werk zou kunnen vinden, vond men in brede kring aan de magere kant. Bovendien was men van me ning, dat er zo niet veel ruimte over zou blijven voor Leusdense bedrij ven, die uit willen breiden De wethouder vond dat niet zo'n be niet zoveel bedrijven in Leusden zijn, die voor een uitbreiding van die omvang in aanmerking zouden komen. Een ander bezwaar, namelijk dat de provincie ook hier wel eens dwars zou kunnen gaan liggen, omdat de verhouding tussen de ruimte voor bedrijven van buitenaf, en voor die uit Leusden zelf nogal scheef zou komen te liggen, werd wel ter tafel gebracht, maar inhou delijk verder niet of nauwelijks be handeld. Wagenaar wees erop, dat de aansluiting op de A-28 ook in dit verband van groot belang was. ,.Ook voor de provincie, omdat ook Utrecht als provincie anders de boot gaat missen met betrekking tot werkgelegenheid", zo stelde hij. (tem weekindegemmte/ LEUSDEN Donderdag 11 april 20.00 uurr: Lezing Gereformeerde Bond, 't Trefpunt, Arnhemseweg 75 Donderdag 11 april 20.00 uur: Commissie ABZ, commissiekamer gemeentehuis, 't Erf 1 Vrijdag 12 april 19.00-20.30 uur: Tieneravond, De Til, Hamersveld- seweg 30 Zondag 14 april: Zure regenwan- delingen door Landgoed Den Treek, vertrek 10.00, 12.00, 14 00 en 16 00 uur vanaf hotel Den Treek Maandag 15 april 20.00 uur: Ver gadering Milieu educatie CML, ge meentehuis, 't Erf 1 Maandag 15 april 19.45 uur: Le denvergadering NCVB Centrum, Dienstencentrum. Burg De Beau- fortweg Maandag 15 april 20.00 uur: Commissie financiën, commissie kamer aemeentehuis, 't Erf 1 Dinsdag 16 april 20.00 uur: Planadviesgroep, gemeentehuis, 't Erf 1. Dinsdag 16 april 20.00 uur: Bij eenkomst NBvP. 't Vooronder, Burg. Vander Postlaan 2 (advertentie) De eerste 5 liter koffie schenk je gratis met Spar merk. Per pak fi 4.30. Tijdelijk dus 3 pakken Sparmerk koffie voor maar 08.60. pak 250 gram kJ%J nr. 4 80 stuks Friesche Vlag 1 OO fles 0,5 liter X Friesche Vlag 1 QO pakje 500 gram X 3 poften naar keuze fijn/grof 150 gram diepvries 375 gram jong belegen vacuum QQn verpakt 1 kilo O doosje 20x4 gram J. donderdag II, vrijdag 12 en zaterdag 13 aprd 2 kilo1 10 stuks Geldig in Spar Supers mei Ambachtelijke Slagerij donderdag II, vrijdag 12 en zaterdag 13 april. voor nasi of bami 500 gram T leusden: de Biezenkamp 5

Leusder Krant | 1985 | | pagina 9