Dubbele triomf van ÜKinderland en St.-Jozef Spaanse ontboezemingen Titelkoorts Open dagen Eemelaar geslaagd Meisjes winnen voetbal toernooi jellen (m/v) traagd gebeurt nog ïds Interpretatie van As Parkeren Stormachtig Uitslagen laatste ronde Hessenkar- kaarten 11 ll HOCKEY VOORSPEL i Loep op Leusden ie: Caspar van Loo en: Hans Mosterd i"1 "g ak 3 P9 -J 171 isen (m/v) die eens graag lel willen optreden krij- i kans bij de portret- en :lub van „Tussen Tijds" iensen met veel vrije tijd), in men nog vrouwen en gebruiken die een tijdje poseren voor de enthou- tekenaars. ssenTijds" meldt dat er ergoeding voor het „mo- «n" wordt gegeven. Wel ngeslaagde portretten aar huls worden genomen. ienclub is woensdag van >n tot half twaalf 's och- aktief. Modellen kunnen leven via telefoonnum- 17309. teven we een aantal weken >n al eens. dat er opvallend tbeurt in Leusden, ook teek was het weer raak. neen tijdsbestek van een kenden we het volgende lop: het hele gebeuren; het jebeuren; het sub-groep- iren; bij dit gebeuren hier; ikeersgebeuren; het gebeuren (bis, bis); dit ge- nhler (2x bis, bis); het totale gebeurenhet werkgele- genheldsgebeuren;het totale bouwgebeureneen zo goed mo gelijk gebeuren. En dat allemaal tijdens de ver gadering van de werkgroep ECW. Wie derhalve beweert, dat ertijdens dit soort bijeenkom sten niets gebeurt, heeft het dui delijk mis. In deze historisch beladen tijden werd ons een geheel nieuw begrip van het woord „As" duidelijk. Was dat, voor zover we wisten, ooit de aandui ding voor de politieke verbin ding tussen Berlijn en Rome, sinds kort hebben we ook in Leusden onze eigen As. Ze kwam ter sprake in de werk groep ECW, bij enig gefilosofeer over de winkelcentra „De Bie- zenkamp" en „De Hamershof". Die zouden, aldus meerdere commissieleden, in de wegwij- zering duidelijker moeten wor den aangegeven. De huidige be wegwijzering werd alom wel fraai, maar weinig effectief geacht. Bovendien, vond men, zou de verbinding tussen de twee winkelcentra, waarmee de Hamersveldseweg bedoeld werd, aantrekkelijker moeten worden. Letterlijk sprak wethouder Jan Wagenaar: „Vooral visueel moet het een aantrekkelijke straat worden. Het klinkt misschien een beetje overdreven, maar het moet een soort boulevard-Idee worden. De As Biezenkamp-Ha- mershof moet duidelijker." Waarmee de wethouder een ge heel eigen interpretatie gaf aan een historisch begrip. LEUSDEN - Wietse Beverwijk en Geesje Hoogeveen traden 50 jaar geleden in het huwelijk. Het echtpaar woonachtig aan de Buininggaarde 27 vierde dit heuglijke feit afgelopen woensdag waar burgemeester Rademaker het echtpaar kwam feliciteren. De heer Beverwijk is in het dagelijkse leven meubelmaker, stratenmaker, chauffeur en reiniger in die diensI van gemeente werken geweest en is op 11 maart 1907 in Assen geboren. Zijn vrouw werd op 14 maart 1912 geboren eveneens te Assen. Het echtpaar is sinds 1975 woonachtig in Leusden en omdat dit tien jaar geleden is vierden ze eigenlijk een dubbel feest. Dat parkeerplaatsen zich in het algemeen, en in Leusden in het bijzonder, mogen verheugen in de warme belangstelling van wethouder Jan Wagenaar (VVD), mag zo onderhand als bekend worden verondersteld. Toch be staat de indruk, dat hij soms wat overdrijft. Neem nou die garage/show room, die bij de benzinepomp naast het gemeentehuis zou ko men. Dat die niet op die plaats moet komen, maar in „De Horst" is zeer wel te billijken. Maar de plannen met de grond...Want wat vernamen we uit 's wethouders mond? „We moeten zien dat we daar een mooi gebouw op palen krijgen, met parkeerplaatsen er onder. Zo kunnen we en de grond verkopen, en de ruimte benutten voor parkeren." Het zal ons niet verbazen, als de leus, waarmee Jan Wagenaars partij volgend jaar de verkiezingen in gaat met Van Speyck zal luiden: „Dan maar de lucht in." Er wordt driftig onderhandeld, zo vernamen we, tussen de ge meente Leusden en verschillen de bedrijven. Dat gaat er anders aan toe, dan in het verleden, kregen we te horen. Het is moei lijker, en je kunt je niet permitte ren, een bedrijf te laten lopen. In deze tijd van werkloosheid is dat niet meer verantwoord. Dat wa ren stellingen, die binnen de werkgroep ECW ieders instem ming konden vinden. Daarbij »s sprake van wat men stormachtige ontwikkelingen zou kunnen noemen. Tenminste volgens Jan Wagenaar, die Ep Oostra (D'66) voorhield, dat de tijd veranderd is. In passende bewoordingen. „Kandidaten werven voor je bedrijventerrein gaat anders, dan een advertentie plaatsen, of een bord langs de weg, dat om waait." Hoe dat dan wel werkt, werd er overigens niet bij verteld. Maar een oud gezegde luidt: Wie wind zaait zal storm oogsten. jsuitreiking woensdag aan de meisjes van St. Jozef ACHTERVELD - Aan de laat ste ronde van het Hessenkar kaarttoernooi werd door 36 per sonen deelgenomen. Het werd een gezellige avond hoewel er onder diverse deelnemers wel enige spanning was daar er deze avond nog een wijziging in de algemene rangschikking moge lijk was. Er waren weer een aantal mooie prijzen te winnen. De prijswinnaars van deze avond zijn: 1 M Wouters 5886, 2 mevr. Pronk- Bokkers 5007, 3. C. van Marwijk 4902, 4. J Verdam 4866, 5. G. Prinsen 4839, 6 K. Jonkman 4821, 7. W v d. Horst 4806, 8. W v. Brummelen 4787, 9 mevr Hamersveld-Groenestein 4771, 10 T Blankenstijn 4770, 11 mevr Prinsen-Tijmensen 4762, 12 H v.d Berg 4691, 13 A de Ridder 4673. 14 Joh. v.d Hengel 4610, 15. M. Ru.tte 4547,15 T. Pasker 4547.17 mevr v d Burgwal-Smit 4535, 18. G. van Ha- mersveld 4533 De poedelprijs was voor mevr Bokkers met 3408 punten Na de uitreiking van de prijzen werden de prijswinnaars van het gehele toer nooi bekend gemaakt. Dit zijn 1. R Tolboom 30106, 2. J Verdam 28256,3 A de Ridder 27825.4 G van Hamersveld 27753. 5 M Wouters 27462. 6 M de Vette 27449. 7 K Hilhorst 27377,8. E Heiligers 27337,9 R. v.d. Heuvel 27006, 10. E Wouters 26976, 11 mevr v.d Burgwal-Lam- mers 26932, 12 W v d Horst 26723, 13. P Smink 26681, 14 T. Blanken- stein 26536, 15. M. Rutte 26376, 16. K Waalzaam 26362, 17. K. Wolfshaar 26344, 18. mevr. Prinsen-Tijmensen 26271, 19. mevr. v Hamersveld-Groe nestein 26226, 20. mevr Wouters 24930, 21. G Prinsen 23541. JSDEN - Het 13e 'Ivoetbaltoernooi voor Iden en Achterveld is rele jongens en meisjes een grandioze happe- 1 geworden. De onweers woensdag e ven roet eten gooide, kon de ^nauwelijks drukken. Er keihard en sportief om ntjes geknokt. In Groep I d de St. Jozefschool uit A#rveld met vlag en wim- kampioen. De Hobbit tweede terwijl de jon- Hlvan het Palet de 3e prijs ten. Jstand Groep A: 1St. Jozef 12 Hobbit 8 pnt3. Palet 5 Kinderland 3 pnt.; 4. Bon- Pnt6. St. Jozef 2 1 pnt. "eisjes in groep D wist de St. ichool nog een hoofdprijs in M te slepen, hoewel dat niet inakkelijk ging als bij de jon- ">P doelsaldo werd het Palet 2e plek verwezen. Kinder- b de Klimrakker eindigden sn op een derde plaats. Island meisjes Groep D: 1 laf 7 pnt2. Palet 7 pnt3. land 6 pnt.; 4. Klimrakker 6 DeHeerd 3 pnt., 6. Hobbit 1 lid bij de oudste meisjes in groep E werd werd door straf schoppen beslist. In de finale wis ten zowel de Hobbit als Kinderland het doel niet te vinden, zodat vanaf de stip het kampioenschap moest worden betwist. De Hobbit-meisjes beschikten over de sterkste zenu wen en grepen de winst Kinder land werd dus eervol tweede. De kleine finale gaf eenzelfde beeld. Ook hier kwamen moegestreden meisjes van Groenhorst en de Ger Basisschol niet tot scoren. Groen horst bleek tenslotte over de sterk ste penalty-specialisten te beschik ken. De eindstand groep E: 1 Hob bit; 2. Kinderland 13- Groenhorst; 4 Ger. Basisschool. KINDERLAND Donderdag kwamen de (oudste) jongens aan bod. In Groep B, onderverdeeld in drie poules van vier, plaatsten Kinderland, de Bon gerd en Ger. Basisschool (op doel saldo) zich voor de eindronde. Als winnaar kwam tenslotte Kinderland uit de bus doordat de Ger. Basis school en de Bongerd met respec tievelijk 1-0 en 2-0 het onderspit moesten delven. Eindstand Groep B: 1. Kinder land; 2. Bongerd; 3 Ger. Basis school. Groep C. veruit de grootste catego rie, was sterk bezet. Niet minder dan twintig teams waren in vier poules ondergebracht De kruisfi nales tussen Kinderland en "t Ron den en Ger. Basisschool tegen Rossenberg waren bijzonder span nend Maar ook hier was Kinder land de concurrentie te slim af De Rossenberg kwam eveneens in de finale maar wat de „Rossenber- gers" ook probeerden, ze konden niet voorkomen dat Kinderland het schoolvoetbal-kampioenschap van Leusden op zijn naam schreef Eindstand Groep C: 1. Kinder land; 2 Rossenberg. Kinderland en St. Jozef vielen in 1985 met twee titels met hun neus in de boter en konden na afloop van het spektakel uit handen van organisator Jan Lohuis de meeste bekers in ont vangst nemen. De beker voor de sportiefste school ging naar de Bon gerd terwijl Groenhorst C tot het meest sportieve team werd uitge roepen. Het organisatie-comité, be staande uit Jan Lohuis, Rikus Wesseling, Koen Bijkerk, Jean ne Wesseling, Hanneke Huyg, Constance Lohuis, Ton van de Broek en Rita Biggelaar kon op een geslaagd evenement terug zien dat ondanks een onweers bui en een paar druppels regen tijdens de prijsuitreiking op don derdag vlot verliep. In 1986 zal dan ook zeker de 14e editie in deze serie plaatsvinden. Wedstnjdmoment afgelopen woensdag Zo maar een dag En toen was er plotseling een dag om nooit te vergeten, weken achtereen wind. regen kou, donkere wolken, en in eens was daar de zon, ik her kende haar of hem onmiddel lijk Hé, dacht ik, da s de zon, die was er vroeger ook, allerlei gevogelte was al vroeg, bijna nog in 't donker, in jubel uitge barsten In enkele ogenblikken lag het dorp in een stralend licht. En dat was dan die dag, een lente dag die alle nattig heid en somberheid deed ver geten. krokusjes die op de meest onverwachte plaatsen uit de grond gekropen waren hadden een nieuwe frisse kleur, fluweel blauw, helder geel en wit gaven de blauwe grond een nieuw gezicht. Het werd een behaaglijk war me dag, optimistische dorpe lingen in shortjes en lichte jurk jes, enkele ongelovigen nog in een jas gehuld. Ik heb, geloof ik, ook nog nooit zoveel kinderen op de straten en pleinen gezien, het was een feestelijke dag. Zelfs het gemeentehuis met z'n gemene aubergine kleur zag er wat vriendelijker uit. Prof. Hoefnagels die in crimi nologie doet aan de Erasmus universiteit zei van dergelijke bouwsels onder meer ,.Hoog Catarijne, Bijlmer, Overvecht, dat is Overheids vandalisme", De Nieuwe Lelijkheid"zegt hij van veel openbare gebouwen en bankkantoren. Dat vind ik een prachtig woord overheids vandalisme, het te gendeel is vlak in de buurt te vinden en wel in Woudenberg, daar is het gemeentehuis met gevoel voor stijl uitgebreid. Ge lukkig zijn we hier nog net ontsnapt aan overheids vanda lisme met die woontoren, en fiets ik door naar de School steegbosjes om de lente daar te zien. Ik zwijg er maar over anders word ik weer lyrisch Tussen al die bijna zomers geklede dorpelingen liep een beetje eigentijds geklede jon ge vrouw, grote laarzen, over hangende spijkerbroek, een grove trui en een ruig loshan gend jack Je weet het natuur lijk nooit maar ze maakte niet de indruk te delen in de hoog geroemde welvaart Ze duwde een wandelwagen tje waarin een leuke blonde kleuter, zat, bij een oversteek wachtte ze en wenkte twee heel donkere kleuters van een jaar of twee half drie Hun gitzwarte haar glansde in de zon en de even gitzwarte oogjes glommen van plezier. ..Even wachten zei de vrouw tegen de kleuters. ,,ja mam ma" en gehoorzaam stonden ze op de stoeprand tot ze over konden, een moeder met een heel blonde en twee heel don kere kindertjes, waarschijnlijk uit de binnenlanden van een of ander rampgebied. Ik heb ze in gedachten geluk gewenst, toen het licht weer op voorwaardelijk groen ging ben ik ook over gestoken Ondanks het mooie weer zag ik iemand met zo n prachtige bond muts op dat me deed denken aan die rijen sombere Russen op de TV.. Allemaal van die prachtige mutsen, da s een klussie voor het Anti Bont Co mité, die zich zo geweerd heb ben bij de robbenjacht te sa men met Green Peace Da's andere koek dan span doeken en stenen uit de straat breken. En toen was er weer een feestje, de Leusder Krant staat bol van de feestjes, maar nu ging het om die Krant zelf. Alweer uit z'n jasje gegroeid, dus een groter bureau Het is er leuk geworden, daaraan de Biezenkamp, praktisch inge richt in leuke kleuren. En dan zie je nog eens iemand, bab belen over dingen die de ge meente aangaan en over heel andere zaken Ik mag wel zeggen dat de notabelen van het dorp er wa ren. Uit de gesprekjes zo hier en daar bleek wel het grote belang van een krant die ook de niet zo welgevallige zaken aan durft te pakken. Soms krijg ik wel eens de indruk als ik de grote dagbladen lees dat jour- nalistep een enorme invloed hebben op de landspolitiek, en ik geloof dat de Leusderkrant zij het op een kleinere schaal ook zo n functie heeft en moet hebben Ik geniet telkens weer van de ongezouten kritiek die gele verd wordt Een hapje en een drankje en het feestje was weer voorbij, en waarschijnlijk zal in de toekomst uitgekeken moeten worden naar een plek in de werkgelegenheids gebie den. Op een heel donkere avond na die mooie dag moest ik naar een of andere molen in Cla verenblad- Wildenburg Wat een ellende, straatnamen bijna niet te vinden of ze veran deren plotseling in een andere naam Straatjes bleken par keerterreinen te zijn, dus weer achteruit in het donker met de kans in een gracht te verda gen Een echtpaar hield me aan die al een kwartier rond dwaalde, geen mens op straat om eens te vragen Ik heb woorden geuit die ik anders zelden bezig, en einde lijk toch gekomen waar ik we zen moest. Als er nog een beetje geld in de kleine kas is mag daar wel iets verbeterd worden. Aan de Kupersgracht en op andere plaatsen zelfs geen trottoir en dat voor een ge meente die qua oppervlakte de grootste van de provincie is En toen was die mooie lente dag voorbij en s anderendaags krompen de krokusjes onder de wind en regenbuien. LEUSDEN - Twee weken lang lag de hockeycompetitie stil. Eerst omdat Pluvius roet In het eten gooide en een week later vanwege het Paas- reces. Zondag zal als alles meezit de hockeybal weer aan het rollen worden ge bracht. En dat kan voor de dames van de MHC Leusden meteen het (uitgestelde) kampioenschap opleveren, indien minimaal een punt aan de ontmoeting tegen de Me zen zal worden overgehou den. De promotie naar de 2e klasse is dan natuurlijk ook een feit. De strijd bij de heren in de 2e klasse D is daarentegen op geen stukken na beslist. Hier zal het nog zeker een maand duren voordat de kaarten geschud zijn. Leusden ligt uitstekend in de race en zal zondag tegen het van slag zijnde Shinty met een ruime overwinning de aspiraties extra luister bijzetten Koploper Krom- houters zal dat waarschijnlijk ook doen. hoewel USHC wat lastiger oogt Keep Fit en Haaskamp zullen elkaar niet veel toegeven. De thuis ploeg heeft de beste vooruitzich ten, maar Haaskamp vecht in feite voor de laatste kans om mee te blijven doen Amersfoort zal thuis tegen streekgenoot Baarn geen misstap maken. Maarssen tenslot te, moet van Culemborg winnen om niet dieper in de zorgen te geraken Het programma in de heren 2e klasse D Keep Fit - Haaskamp (2-3) Leusden - Shinty (2-0) Amersfoort - Baarn (2-1) Maarssen - Culemborg (1-0) USHC - Kromhouters (2-3) De stand in de 2e klasse D Krom houters 12-19, Amersfoort 13-18. Leus den 12-17, Keep Fit 13-17, Haaskamp 12-14, Culemborg 12-10, Baarn 12-7, USHC 13-7, Shinty 13-7, Maarsssen 12-6 DAMES Voor de dames kan zondag het kampioensfeest" losbarsten als bij de Mezen tenminste gelijk wordt gespeeld Wat de concurrentie nog doet speelt dan geen enkele rol meer. Toch moeten de hockeyster- ren van Peter Kipp niet al te hard van stapel lopen en er zonder meer vanuit gaan dat het wel zal loslo pen Alleen door keihard werken te combineren met een portie tech niek zal de Mezen te kloppen zijn. Het feit dat er op natuurgras ge speeld moet worden, speelt dan een ondergeschikte rol. Voor nog enig overgebleven concurrenten, Malburgen en Sticks'71, rest bij een kampioenschap van Leusden de 2e promotie plaats. Sticks'71 heeft van het zo goed als gedegradeerde Barneveld niet veel te duchten, zodat er voor Malburgen niets anders opzit om van Zutphen te winnen Zevenaar tegen Grave is slechts belangrijk voor de statistiek Het programma in de 3e klasse G Barneveld - Sticks'71 (1-5) Zevenaar - Grave (1-1) Mezen - Leusden (1-3) Zutphen - Malburgen (0-0) De stand in 3 G. Leusden 12-19, Malburgen 12-15, Sticks'71 12-15, Gra ve 12-11, Mezen 12-11, Zutphen 12-10, Zevenaar 12-7, Barneveld 12-4 ACHTERVELD - Zaterdag en maandag werd door ten nisvereniging de Eemelaar open dagen gehouden, zater dag voor de jeugd en maan dag voor de ouderen. Zater dagmorgen bezochten jeugdleden de lagere scholen om het een en ander uit te leggen. Ook waren er enkele banen vrij gehouden waar dan een balletje kon worden geslagen en de eerste begin selen van het tennis werden bijgebracht. Trainer Rijnder Schaap was ook aanwezig die behulpzaam was bij enkele behandigheids spelletjes en het balanceren van de bal op het racket In de namiddag was het de jeugd van de hogere scholen die kennis konden komen maken. Ook zij gingen met het racket en de bal aan het werk. Verder was er een speurtocht rond de banen uitgezet Dit om het terrein te leren kennen. Ook was er voor alle jeugd een kleurwedstrijd en video. Er was die zaterdag een geweldige belang stelling van de zijde van de jeugd. Door de vereniging was er voor de j jeugd die wel voor de tennissport voelt een speciale regeling ge maakt. Een maand lang kunnen de kinderen gratis komen trainen. Een racket wordt door de vereniging beschikbaar gesteld. Hierna kun nen zij beslissen of ze met tennis door willen gaan. Maandag. 2e Paasdag waren de ouderen aan de beurt Zij troffen het wat de weersomstandigheden betreft niet zo goed Er viel veel regen en er was veel wind Er werd een open toernooi gespeeld waar aan de leden als met-leden mee konden doen. Ook was er weer een baan vrij gehouden waar kon wor den gespeeld en men weer een goede uitleg kreeg betreffende de tennissport Tijdens de open dag op maandag werd door sporthuis Kraanen een show verzorgd op het gebied van tenniskleding De be zoekers werden verwend met kof fie. paasbroodjes en soep ACHTERVELD - De Achter- veldse meisjesploeg behaalde de eerste prijs op het goed geor ganiseerde toernooi van SDVB in Barneveld. Geraldine Tijmen sen, Judith Steenbeek en Renata van Druten voetbalden een ster ke wedstrijd. De uitslagen: Achterveld C1-CJVVC1 1-1 SDVB C1 - Achterveld C1 0-1 Valleivogels C1-Achterveld C1 2-0 Achterveld C2-CJWC2 0-3 Achterveld C2 - SDVB C2 0-5 ScherpenzeelC2-Achterveld C2 1-0 SDVB D1 - Achterveld D1 4-0 Scherpenzeel D1 - Achterveld D1 3-0 SDVB E1-Achterveld E1 0-0 Achterveld E1 - CJVV E1 0-0 Achterveld E1 - Valleivogels E1 1-1 De Achterveld meisjes speelden 0-0 en wonnen met 1 -0 van Scher penzeel en wonnen van SDVB mei 3-0 en kwamen daarmee als eerste uit de bus

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7