8B Aansluiting Leusden op Rijksweg 28 is alleen nog maar kwestie van tijd Tennis )e Hobbit' wil ookgroei-school zijn m Vandaag in de Leusder Krant Medezeggenschap openbaar onderwijs: BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden een twijfel meer mogelijk na uitspraken minister Smit-Kroes:- „Amersfoort heeft koudwatervrees, of is neringziek, en dat is ook kinderachtig" DOE MEE AAN ONZE TAARTEN EN RECORDER RACE! Geen vergadering Planadviesgroep leiisdei" krant Auto bekrast Van de weg geraakt Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie.en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDÜ 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 16 APRIL 1985 16e JAARGANG NO. 100 Met name in die laatste vraag zat de adder onder het gras Immers, de Amersfoort- se plannen zoals die de laatste tijd ventileren, zouden nergens te maken krijgen met grondge bied van Leusden De minister maakte aan ie dere twijfel echter een einde met de volgende woorden Jk heb tijdens het werkbe zoek tegen de gedeputeerde gezegd, dat de verwachting, of misschien zelfs de vrees van één betrokken gemeente, dat Hij bleek bereid, voor de foto graaf in aparte stijl te poseren. ,,Voor de VVD doe ik alles, zelfs op de grond liggen," was zijn commentaar. Maar met de uitspraken van de minister was men er nog niet. Eén der aanwezigen wees erop, dat juist de VVD propageert, dat de invloed van de Rijksoverheid in lokale en regionale aangelegenheden teruggedrongen zou moeten crden. Daar bleek de minister het helemaal mee eens te zijn. Maar de manier, waarop zij haar stellingname verdedigde, betekende voor de Leusdense voorstanders van een eigen aansluiting op de rijksweg, dat er geen verdere twijfel mogelijk was. Voor zover die nog be stond, overigens „Dat het me verbaast, dat die twee gemeenten nog niet op één lijn zitten, vloeit di rect voort uit het feit, dat Ik ervan overtuigd ben, dat het zo'n goede zaak is," ant- woordde de minister. „Ik zou haast willen zeggen, potver- dikkie, waarom is het nog niet gebeurd? Waar ligt die vrees van Amersfoort? Ik denk, dat het koudwater vrees is, en dat moet niet. Voor koud water hoeft nie mand bang te zijn. Of het is neringziek, en dat is ook kinderachtig." Waarop zij haar visie gaf, op wat er nu verder zou moeten gebeuren. „Ik zie, dat er verschillende Staten leden in de zaal zijn. Laat die de gedeputeerde nog maar eens vragen, of er inmiddels overeenstemming is bereikt. Ik ben het met de vragenstel ler eens, dat de invloed van de Rijksoverheid in dit soort zaken geen rol zou moeten spelen. Pas als blijkt, dat die lagere overheid haar verant woordelijkheid niet kent, moet de zaak in Gedeputeer de Staten nog maar eens worden bekeken. En als die er dan niet uitkomen, dan pas komt de minister weer aan bod." Waarmee aan dit discus siepunt een einde was geko men. looi r de afreis naar Soestduinen poseerden de demonstranten bereidwillig voor fotograaf Janus Visser (door één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Nelie Smit-Kroes, minister van Verkeer en Waterstaat, heeft er gisteren geen enkele twijfel over laten bestaan: de aansluiting van Leusden op Rijksweg 28 is slechts een kwestie van tijd. Dat mag men met een gerust hart constateren na de uitspraken, die zij gister avond deed tijdens een partijbijeenkomst van de VVD in restaurant „De Soester Duinen" in Soestduinen. Daar kwam de Kamercentrale Eemland van die partij bijeen, gn dat bleek een gelegenheid, die liberaal Leusden niet onbenut wenste te laten. Met het beoogde resultaat, mag men wel zeggen. In de vorm van een aantal ministeriële uitspraken, waar ook het gemeentebestuur van Amers foort niet omheen zal kunnen. „Koudwatervrees of neringziek" waren de woorden, waarmee de minister de houding die de gemeente Amersfoort aanneemt, typeer de. Ter gelegenheid van de bij eenkomst in de Soestduinse bossen waren we getuige van een uniek gebeuren: een de monstratie van VVD en CDA samen, die aan duidelijkheid niets te wensen over liet Met spandoeken, waarop onder meer de tekst Leusden zon der omwegen naar A 28" ga ven de deelnemende betogers er duidelijk blijk van, wat ze beoogden. Waar de bewindsvrouwe in haar inleiding een politiek zo onderhand wel bekend verhaal hield over het functioneren van haar partij in de huidige rege ring, en zich met geen enkel woord uitliet over datgene, waar de meeste toehoorders voor waren gekomen: duide lijkheid over een aantal proble men op het terrein van verkeer in de regio, na de pauze wist men haar een aantal gepeper de uitspraken te ontlokken Men had in de vraagstelling een „Haarlemmerdijkje" ver stopt, maar dat bleek achteraf een overbodigheid te zijn. De minister, zo moeten haar partij genoten met genoegen heb ben geconstateerd, liet aan duidelijkheid niets te wensen over. De vragen, die haar werden voorgelegd, waren de volgen de: - Is het juist, dat de minister tijdens haar werkbezoek vijf miljoen gulden heeft toege zegd als bijdrage in de kosten van een aansluiting voor Leus den op de A 28? - Is het juist, dat ze ten aan zien van dat bedrag een voor behoud heeft gemaakt, in die zin, dat dat bedrag alleen ter beschikking zou komen, als overeenstemming tussen de twee betrokken gemeenten (Leusden en Amersfoort) zou worden bereikt? - Is het juist, dat dat voorbe houd werd ingegeven door het feit, dat die aansluiting deels op Amersfoorts. deels op Leusdens grondgebied moet worden gerealiseerd7 er ook verdergaande ontwik kelingen plaats zouden gaan vinden - zij doelde hierbij op het door Amersfoort gevrees de toenemende verkeer op de Hei'igenbergerweg - geen be lemmering mochten zijn, om de aansluiting te realiseren Als die gemeente die stap zou willen zetten, zou ik weer de volgende stap durven te zet ten, om dat probleem op te lossen." „Met name met het oog op de ontsluiting van de gebieden in de gemeente Leusden lijkt het me een vanzelfsprekende zaak, dat daar bij wijze van spreken morgen gestart kan worden," aldus de bewinds vrouw. Dit onverbloemd duidelijk antwoord ontlokte de aanwezi ge partijgenoten uit Leusden een luid applaus. De hele VVD gemeente- raadsfractie was aanwezig. Jan Wagenaar, Gerrit Valkhof, Lily van Amerom, Sjef ten Ha- ge, Alrich Parson en Puch Bos nia waren voor deze gelegen heid samen met de CDA-ers Evelien Blom, Henk Ossendrij ver en Joop van Loenen naar Soestduinen gekomen, om hun vragen te stellen, en de antwoorden in dit speciale ge val toe te juichen. Ook de Leusdense partijvoorzitter Joost de Jongh was aanwezig. neringziek is ook kinderachtig Politiek en organisaties schrijven briet aan GS over Hamershof Fijne Zonnebloem- tocht Interessante avond van De Golfbreker" Herdenkingsgebouw „Kamp Amersfoort" gerestaureerd Loep op Leusden Veel belangstelling voor Isidorusfeest pag. 3 pag.3 pag. 3 pag. 3 pag. 5 pag. 5 Sport Cheque voor bejaarden huisvesting pag. 6 en 7 pag. 7 (advertenties) Speciale aanbieding voor beginners 3x één uur les gratis tennisracket voor slechts 75.- Beperkte inschrijving Reserveer dus tijdig! v/h De Inslag Bel 033-946732 Elke week maakt u kans op een heerlijke taart! Lever een kassabon van één onzer adverteerders in en maak de slagzin af Als u abonnee bent kunt u niet alleen elke week een lekkere taart winnen, maar ook nog eens een videorecorder aan het eind van de aktie! Kijkeven op pagina 7 voor meer gegevens. DE LEUSDER KRANT VIERT FEEST. LEUSDEN - De voor vanavond vastgestelde vergadering van de Planadviesgroep gaat niet door. Er zijn onvoldoende agen dapunten. (Van één onzer medewerkers) EUSDEN - Enkele scholen komen met ingang van het uwe schooljaar in de problemen als er niet op korte termijn orgd wordt voor extra lokalen. De problemen doen zich el bij het bijzonder onderwijs als het openbaar onderwijs eusden voor. Tot nu toe heeft de gemeente Leusden het edpunt gehanteerd dat openbare basisscholen maximaal 8 klassen mogen hebben. De enige uitzondering is „de Heerd" die als „groeischool" werd aangewezen en in feite onbeperkt kan groeien. Gelet op de voorstellen die morgen avond op de agenda staan van de extra vergadering van de commissie welzijn en onderwijs gaat de gemeente het eerder ingenomen standpunt verlaten. Ook de „Hobbit" in de wijk Groenhouten zal er twee lokalen bij moeten krijgen, zo meent het college van burgemeester en wethouders. Onafhankelijk |BDU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden |PUU| Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Zowel „de Hobbit" als „de Heerd" zal er eén of meer lokalen bij moeten krijgen, wil met het aantal te verwachten leerlingen kunnen plaatsen. De medezeggen schapsraad van „de Hobbit" heeft als zijn wens uitgesproken dat men het liefst twee permanente lokalen aan de bestaande school bijge bouwd wil zien. Mocht dit op on overkomelijke bezwaren stuiten dan wil „de Hobbit" ook genoegen nemen met twee noodlokalen. Op dit ogenblik heeft de school de beschikking over acht lokalen. EERLIJK ZIJN De gemeenteraad moet de be reidheid uitspreken o a. in principe mee te werken aan de uitbreiding van een school Het betreffende raadsvoorstel werd maandag avond besproken in de vergadering van de gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad voor het open baar onderwijs. „Waarom wordt niet gewoon gezegd dat „de Hob bit" ook een groeischool is7 Waar om moet dit voorstel zo verpakt? De gemeente moet gewoon eerlijk zijn als het gaat om een wijziging van een eerder ingenomen stand punt", aldus eén van de school hoofden in de medezeggen schapsraad. De medezeggen schapsraad is overigens best te vreden met de andere opstelling van het gemeentebestuur Men is van mening dat het starre optreden van de gemeente met betrekking tot lokalen voor het openbaar on derwijs in het verleden het confes sioneel onderwijs bevoordeeld heeft. SCHOOLGRENZEN Nu het gemeentebestuur kenne lijk een ander standpunt inneemt, waar het gaat om de grootte van een openbare school, zou ook de enige nog bestaande schoolgrens kunnen verdwijnen, zo meent de gemeenschappelijke medezeg genschapsraad Tot nu toe was er een „schoolgrens" voor „de Heerd". Niet iedereen aan „de an dere kant van de Noorderinslag" kon op „de Heerd" terecht en werd verwezen naar de ander openbare scholen. „De Heerd" heeft op dit moment de beschikking over een permanent gebouw met 8 lokalen Verder gebruikt „de Heerd" drie noodlokalen. Per 1 augustus heeft de school nog een extra lokaal nodig. Het is nog maar zeer de vraag of er in Leusden nieuwe lokalen ge bouwd mogen worden. De minister stelt zich op het standpunt dat eerst gekeken moet worden of er binnen redelijke afstand van de school geen ongebruikte schoollokalen zijn, dan dan een school gedwon gen worden een dépendance te stichten in een andere school. Het schoolteam en de medezeggen schapsraad van „de Hobbit" heb ben al te kennen gegeven niets te voelen voor een dépendance-ves tiging in een andere school. Als de Leusdense gemeente raad daarmee akkoord gaat, wordt er op zeer korte termijn met het ministerie van onderwijs (opnieuw) gepraat over de Leus dense problematiek. Mocht het ministerie afwijzend beschikken op nieuwbouwplannen of plan nen voor het plaatsen van nood lokalen, dan zou de gemeente kunnen besluiten op eigen kos ten te gaan bouwen. Tot nu toe heeft de gemeenteraad van Leusden nog niet voor eigen rekening schoollokalen ge bouwd. LEUSDEN - Een inwoonster van Amersfoort deed vorige week bij de rijkspolitie aangifte van vernieling van haar twee maan den oude auto. De wagen, die geparkeerd stond op het Burg. Buiningsportpark, was rondom met een scherp voorwerp be krast. De schade wordt geschat op 3 duizend gulden. Eventuele getuigen van de vernieling van de auto worden verzocht zich te melden bij de rijkspolitie. LEUSDEN - Een automobilist uit Leusden liep vrijdag lichte verwondingen op door de gevol gen van een eenzijdig ongeval op de Dodeweg, ter hoogte van „Don Bosco". De man was met zijn cuto van de weg geraakt. Hij verklaarde verblind te zijn ge raakt door een tegenligger. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hi] - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 SQUASH zomerkleding in razend veel kleuren SWEATERS ronde hals. 20 kleuren 50% acryl - 50% katoen Amersfoort, Ulrechtsesiraat 10

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1