laak aan Leusden gestelde [ken niet ondergeschikt aan lelstellingen Amersfoort" innebloemtocht is voor tien belangrijk uitstapje Interessante avond De Golfbreker Herdenkingsgebouw „Kamp Amersfoort" gerestaureerd 1 I m ■fa|| K<1 v* H «AH Ir Zwangerschaps- gymnastiek in Achterveld Inventaris nog niet opgeknapt KPO-bijeenkomst Ziekenomroep in Achterveld Jaarlijkse vergadering Blijhof MiStafflnoii5t ifiek en organisaties in brief aan gedeputeerde: tocht met ruim honderd deelnemers mJk J JH WÊBÊtb Jl Wh' l il i 1 Ml I, mil 'jm Inbraak Rockers-keet Auto in brand Auto's opengebroken Vrachtwagen verloor lading Bromfietser gewond plaatselijk nieuws NSDAG 16 APRIL 1985 ;is, pEN - De partij-besturen van het Leusdense CDA, de Jn de GPV/SGP, evenals de gemeenteraadsfracties van Irtijen hebben samen met de Bedrijvenkring Leusden IKNOV in een brief aan gedeputeerde A. Schapenk weten, zeer teleurgesteld te zijn over de ontwikke- |van de laatste tijd. Het betreft hier de provinciale af- jvoor de gemeentelijke plannen tot afronding van H- ers gezegd "De Hamershof". Idien wijst men in het schrijven op de ambivalente lig, die de gemeente Amersfoort heeft aangenomen Strekking tot de aansluiting op Rijksweg 28, "in fla- tegenstelling tot iedere afspraak, toezegging in Jen geschrift eerder gedaan en bevestigd". Zoals be- is het noodzakelijk, dat de beide gemeenten overeen- ling bereiken over het punt van aansluiting, omdat de |e toezegging van minister Smit-Kroes ten bedrage van ben gulden daarmee is gemoeid. Een derde punt, dat h de brief aankaart, betreft het achterwege blijven van ■gezegde versnelde behandeling en goedkeuring van In 't Ruige Veld. Jbrief schrijven de organisa- fpolitieke partijen, met stij- Iverbazing en ontsteltenis te hebben genomen van lente beslissing van GS in zake H-1. Te meer, zo blijkt, daar de gedane mededeling eerst via de pers, en pas daarna officieel Leusden bereikte. Vervolgens gaat men in de brief nader in op met name de kwesties rond "De Hamershof" en de aan sluiting op Rijksweg 28 ,,We herinneren u eraan, dat de gemeente Leusden op uitdrukke lijk verzoek van uw college de ver snelling van de afbouw van het hoofdcentrum Hamershof heeft bewerkstelligd. Dit, ondanks een in eerste aanleg aarzelende en soms wantrouwende gemeente raad van Leusden." ,,De gemeenteraad heeft haar goedkeuring aan het plan of ver zoek van de afbouw van het hoofdcentrum gekoppeld aan de aansluiting op Rijksweg 28. De voltooiing van de groei van de ge meente Leusden ligt in net afzien bare verschiet en het zou onge loofwaardig en derhalve politiek niet te verdedigen zijn, als de al lerlaatste fasen niet binnen de planperiode verwezenlijkt zouden kunnen worden", schrijft men Daarbij herinnert men er nog aan, dat die planperiode zich beperkt tot de zittingsperiode van de hui dige gemeenteraad, dat wil zeg gen, tot volgend jaar september Verder spreekt men er zijn verba zing over uit, dat noch in de poli tieke, noch in de ambtelijke kon takten die er zijn geweest bij de afwikkeling van de plannen voor "De Hamershof", er ooit kritiek is geuit op de punten, waarop GS het plan nu hebben afgewezen. ,,Het spreekt voor zich, dat deze handelwijze onnodig veel tijd had kunnen besparen en met name ir ritaties op vele niveaus had kun nen vermijden", zo vervolgt men. Amersfoort ,,De aansluiting Rijksweg 28 is een probleem van elk individu in Leusden en is beslist niet beperkt tot het uitsluitend belang van het plaatselijke bedrijfsleven. De ont wikkeling van het bedrijventerrein De Horst is in volle gang en het is ons bekend, dat er geruime be langstelling bestaat voor een ves tiging. Het spreekt vanzelf, dat de aansluiting op de Rijksweg een noodzakelijk aspekt bij de keuze van een piogelijke vestiging is Het is fiktie te geloven, dat bij een niet op korte termijn doorgaan van die bewuste aansluiting, bedrijven zouden bèsluiten naar Amersfoort te gaan Een vestiging buiten beide gemeenten, ja zelfs buiten de provincie Utrecht, is eerder waarschijnlijk", zo merkt men op. „Indien de daadwerkelijke mede werking van de zijde van de ge meente Amersfoort uitblijft, is dat in flagrante tegenstelling' tot ie dere afspraak, toezegging in woord en geschrift eerder gedaan en bevestigd", zo constateert men in de brief. En men vervolgt: ..Wij veronder stellen, dat de houding van het gemeentebestuur van Amersfoort mede wordt ingegeven door haar groeistadopdracht. Het is echter onze mening, dat de voltooiing binnen afzienbare tijd van de door uw collega aan Leusden opgedra gen taken niet ondergeschikt ge maakt mag worden aan de doel stellingen van de gemeente Amersfoort." Datzelfde merkt men op, waar het het achterwege blijven van de goedkeuring aan de plannen voor 't Ruige Veld betreft. .Wij kunnen ons niet geheel aan de indruk ont trekken, dat de onrust ver oorzaakt wordt en de mededelin gen en reakties mede zijn ingege ven door de speciale taakop dracht, waarvoor het gemeente bestuur van Amersfoort zich ge steld ziet", schrijft men daar. Tenslotte spreekt men de wens uit, dat het vastgelopen overleg met spoed wordt hervat, en dat er spoedig een beslissing wordt ge nomen inzake de aansluiting op Rijksweg 28. pRVELD/LEUSDEN - Don- werd door de Zonne- afdelingen Leusden en rveld weer de jaarlijks jcht voor zieken georgani- I Er was nu ook weer een il deelnemers en msters. Uit Leusden r 62 en uit Achterveld hvoer naar de boot ge schiedde met bussen en perso nenwagens. Daar burgemeester Rademaker van Leusden in ver band met bepaalde werkzaam heden ditmaal niet in de gele genheid was om de gasten in Amersfoort te komen uit zwaaien werd dit nu bij vertrek van de bussen gedaan. De bur gemeester was in Achterveld aanwezig terwijl zijn echtgenote y - M Kfcv vAK Jc 1 i j >i J9jn de gasten in Leusden uit zwaaide. Zij wensten allen een hele fijne dag toe en hoopten dat de zon zich wel zou laten zien. Om half tien vertrok de boot van de Handelskade in Amersfoort. De reisleiders waren deze dag Wout Meinten, Rie Oude Egbe- rink en Leo Bunnik. De heer Mein ten verwelkomde de gasten aan boord van de Maasvallei ,,Het is wel jammer dat het niet zulk mooi weer is, maar we hopen dat het toch een fijne en gezellige dag zal worden", zei hij in zijn inleiding In het bijzonder verwelkomde hij Ds van Velzen, pastor Overbeek, de arts Schaeffner en de heer v.d Boogaart namens de gemeente met zijn echtgenote Al direct na de afvaart heerste er een fijne stemming onder de gas ten hetgeen zo de gehele dag bleef Via de Eem ging het in de richting van de Pampus. Daar de wind in sterkte toenam werd er wel iets vroeger gekeerd dan de bedoeling was. Al vrij kort na de afvaart konden de aanwezigen helpsters en helpers aan het werk en werden de gasten van koffie en cake voorzien Na de koffie volgde het aperitiefje en daarna de lunch bestaande uit belegde broodjes en krentebollen. De gasten werden steeds op de hoogte gehouden waar men zich bevond. Na de lunch was er gele genheid om te rusten, 's Middags werd er bingo gespeeld, geleid door Wout Meinten en Rie Oude Egberink waar de gasten gratis aan mee konden doen. Het was heel gezellig waarbij zo nu en dan een valse bingo wel enige hilari teit opwekte. TERUGREIS Op de terugreis werd nog even afgemeerd om wat proviand in te laden Dit bleken slaatjes te zijn die tijdens het laatste stuk van de terugreis werden genuttigd Tijdens gesprekken met diverse gasten bleek dat er volop van de reis werd genoten ,,lk ben veel ziek geweest", aldus een Leus dense, ,,en ben heel gelukkig dat ik toch met de boot mee kan. Ik doe dit al jaren en zou dit niet graag willen missen", Een in woonster van Achterveld had ook erg genoten: ..Het was zo mooi dat ik veel konijnen in de weilan den heb gezien en dat er ook dit maal veel reigers te zien waren". Daarnaast dankbaarheid voor het werk van de Zonnebloem van en kele andere gasten: ..Door het be zoek dat we steeds krijgen heb ben we de indruk dat we er nog steeds bij horen en deze reis er bij is voor ons heel wat. Het is zo fijn om er eens echt een dag uit zijn zodat je eens uit de dagelijkse be slommeringen bent. Als je dan op zo'n dag ziet wat er allemaal voor je gedaan wordt zijn we heel erg dankbaar en voel je je handicap niet" Om half zes werd er weer afge meerd in Amersfoort waar de bus sen voor de afvoer weer klaar stonden. Rie Oude Egbermg dankte de gasten voor de gezel ligheid en het goede humeur van de gasten. In het bijzonder dankte zij de help sters en helpers die door hun ge weldige inzet ook deze dag weer tot een succes hadden gemaakt Ook de drie verpleegkundigen werd dank gezegd voor hun hulp. de zorg voor de gasten die ook onmisbaar is Verder dankte zij het bejaardentehuis 't Hamers- veld die ditmaal gratis soep had geschonken, boterfabriek te Wou denberg voor de gratis boter, bak kerij De Kletersteegh voor de broodjes en krentebolen en firma Ossendrijver voor het fruit. De slaatjes waren verzorgd door ho tel Schep uit Hoevelaken ACHTERVELD - Woensdag 17 april om 19.30 uur start in het Kruisgebouw aan de Walter van Amersfoortstraat 36 weer een cur sus zwangerschapsgymnastiek De cursus omvat 10 lessen en zal worden gegeven door de fysiothe rapeute Anja Buurma-de Hertog Opgave voor deelname is moge lijk bij de wijkverpleegkundige Eli zabeth Geerts, tel. 1333 of woens dagavond direct aan de zaal. De deelneemsters worden ver zocht wel een schuimrubber ma trasje en een handdoek mee te brengen Afgelopen vrijdagmiddag werd het paviljoentje opgeleverd aan burgemeester Rademaker. Hij wijst hier op een muurschildering van het voormalig kamp Amersfoort. LEUSDEN/AMERSFOORT - Min der dan een maand heeft de res tauratie van het herdenkingsge bouwtje aan "Kamp Amersfoort" geduurd. Afgelopen vrijdagmid dag kon het opgeknapte pavil joentje bouwkundig worden opge leverd aan burgemeester mr. J.W.M. Rademaker van Leusden. De herdenkingsstukken van het voormalige Polizeiliches Durch- gangslager Amersfoort, die in het gebouwtje thuishoren, worden momenteel nog gerestaureerd. Het is de bedoeling dat ze voor 3 mei, wanneer een expositie over Kamp Amersfoort start, terug zijn De opknapwerkzaamheden aan het paviljoentje en de inventaris kosten in totaal 40 duizend gul den. Dit bedrag is door Leusden en Amersfoort broederlijk ge deeld. Het "Polizeiliches Durchgangsla- ger Amersfoort" (een Duits werk kamp tijdens de 2e wereldoorlog) lag op de plaats waar nu politie school De Boskamp staat, op het grondgebied van Leusden. In 1968 aanvaardde de gemeente Leusden om niet van het Rijk de wachttoren, de klokkestoel met klok en een barak die van "Kamp Amersfoort" waren overgebleven. De bedoeling was de barak in de oude toestand te herstellen en er een soort museum van te maken Die gedachte werd niet uitgewerkt en uiteindelijk viel de barak onder de slopershamer In 1972 werd wel besloten tot de bouw van een "museumpavil joen" ter bescherming van een muurschildering, gemaakt door een joodse gevangene, die bij de sloop van het voormalige kamp vrij was gekomen. De klokkestoel, enkele andere muurschilderingen en nog wat spullen kregen een plaatsje in het paviljoentje, waar voor de politieschool al die jaren het onderhoud verzorgd had. Het gebouwtje raakte dermate in verval, dat in maart van dit jaar de gemeenteraden van Leusden en Amersfoort besloten de restau ratie te financieren. In een maand tijd zijn het dak vernieuwd, het glas vervangen door thermopane, de pui veranderd, de ventilatie verbeterd en een nieuwe tegel vloer gelegd LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd het onderkomen van jongerengroep De Rockers aan de Valleilaan doelwit van vandalisme. Een of meer onbekenden hadden in de keet ingebroken en vervolgens veel schade aan het interieur aangericht. Leden van „de Roc kers" schatten de schade op zo'n 700 gulden. Bij de rijkspolitie werd ook aangifte gedaan van vernieling van twee ruiten van een café aan de Zwarteweg. De ruiten waren in de nacht van vrijdag op zater dag ingegooid. LEUSDEN - In Leusden-cen trum, hoofdzakelijk in de wijk Alandsbeek, werden in de nacht van zaterdag op zondag negen auto's opengebroken. In alle ge vallen werden autoradio's en aanverwante artikelen buitge maakt. LEUSDEN - Op Vlasland brandde vrijdagmorgen een Alfa Romeo gedeeltelijk uit. Tijdens het starten vatte de motor van de auto door onbekende oorzaak vlam. De brandweer moest ter plaatse komen om de brand te blussen. LEUSDEN - Een vrachtwagen uit Ermelo verloor maandagmid dag op de Arnhemseweg haar '3ding. Ter hoogte van de Vie- weg schoof een gedeelte van deze lading, een partij klinkers, van de wagen. Vermoedelijk was de vrachtauto niet goed bèladen, waardoor een van de zijkanten van de laadbak onder te grote druk was komen te staan. Er was twee uur werk voor nodig om de J straatstenen, die op de weg en in de berm lagen, op te ruimen. LEUSDEN - Een bromfietser uit Woudenberg raakte maandag gewond aan het hoofd bij een ongeluk op de kruising Arnhem- seweg/Maanweg. Hij werd ge schept door een auto, bestuurd door een inwoner van Noorde loos, die vanaf de Maanweg de Arnhemseweg wilde opdraaien. De automobilist verleende daar bij geen voorrang. LEUSDEN - Vanavond om 20 00 uur is er een bijeenkomst van de KPO in 'de Kom'. Het thema van de avond luidt 'Verschillende sek ten'. Een moeder zal uit eigen er varing vertellen wat er in een ge zin gebeurt, als een kind zich bij een sekte aansluit. Bovendien wordt er informatie gegeven over wat sekten zijn, wat hun werkwij zen zijn, en wat men daarbij kan ondernemen wnebloemboottocht is voor velen een belangrijk uitstapje. afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. 'schijnt elke dinsdag en donderdag. Dfdredakteur: Bert Vos dredakteur: Hans Mosterd laktie: Caspar van Loo. Boudewma de Boer daktie-secretariaat: Mia Veen Marijke de Smalen 'vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het derdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur flaktie en administratie: 'toor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkda geopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon •941495 (administratie) -941494 (redaktie) mnementsgeld: '.60 per jaar, 31,80 per half jaar, 16,15 per kwartaal chten bezorging: ibonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te )en ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze dagent bezorging (dinsdag .en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze 'ekteur bezorging, overdag 03420- 94206 testellen foto's: leeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling |iro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding 'gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto d geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 ®n 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), unt ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, sden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u lewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ntenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - In verband de Golfbreker, werd donder- Joseph, Sine Cura en Wa rnet het 30-jarig bestaan van dagavond door deze omroep genberg een feestavond de Regionale ziekenomroep de bewoners van huize St. aangeboden. De Golfbreker viert het dertigjarig bestaan met de bewoners van huize St -Joseph Het programma werd gepre senteerd door de medewerk sters Ans Frielink en Ida van Zanten. De zaal was redelijk goed gevuld. Door W. v.d. Veer werd een dia serie vertoond over het ontstaan en verloop van de ziekenomroep begonnen met een hulp studio en nu uitgegroeid tot vier studio's. Door een commentaarstem werd alles duidelijk uitgelegd. Op 8 maart 1955 is de Golfbreker van start gegaan. Momenteel zijn er 85 medewerkers die zich voor dit werk geheel belangeloos inzet ten. Er zijn momenteel 10 huizen waar de omroep voor werkt. Dit zijn de ziekenhuizen St. Elisabeth en de Lichtenberg, de verpleeg huizen St. Elisabeth en de Lich tenberg. bejaardencentrum de Koperhorst, de Liendert, huize St. Joseph in Achterveld, het bejaar denhuis het Hamersveld in Leus den, de Haven in Bunschoten- Spakenburg en het Pieter Blok land gasthuis. Voor de deelne mende ziekenhuizen en verpleeg tehuizen in Amersfoort worden de programma's via een directe ver binding uitgezonden Voor de overigen worden de programma's op de band opgenomen en op een later tijdstip uitgezonden. Voor huize St. Joseph zijn er vijf mede werkers Elke week komen er twee medewerkers de bewoners op een van de afdelingen bezoe ken waar ze dan een plaatje kun nen aanvragen Elke week wordt een afdeling bezocht zodat ieder een aan de beurt komt De gevraagde plaatjes worden donderdagochtend uitgezonden waar tussendoor dan ook nog plaatselijk nieuws wordt voorgele zen. Muziek Na het vertonen van de dia's werd het programma voortgezet met een optreden van de accordeon club Apollo onder leiding van gast-dirigent Ton Beckers afge wisseld met optreden van de dansgroep Les Papillons onder leiding van Miep v.d. Flier en in- structrice Anita Breugel Door de accordeonclub werd mooie muziek ten gehore ge bracht Het programma bestond uit zowel lichte als klassieke mu ziek. Ook het optreden van de dansgroep was geweldig mooi.Na de pauze was het Aline Bijl die het plaatselijk nieuws uit het dorp voorlas Daar zij het nieuws steeds verzorgt maar het telefo nisch inspreekt op de band. was het ditmaal wel leuk dat het nu eens life gepresenteerd werd Na het voorlezen van het nieuws kreeg men een solo-optre den van mevrouw Wil Tijmensen die op haar accordeon een aantal j Nederlandse liedjes speelde waarbij er een aantal waren uit de tijd dat de jeugd van toen nog naar school ging. Het bleek dat velen deze liedjes nog niet verge- i ten waren want er werd uitbundig j meegezongen Vervolgens nog enkele optredens van de accor- j deonclub en de dansgroep waar bij het laatste nummer een optre den van beide was. De beide optredende groepen werd dankgebracht voor hun op treden deze avond. Dit was ge heel belangeloos. Zowel dirigent, leidster en instructrice werden in de bloemetjes gezet, terwijl de le den allen een roos kregen aange boden LEUSDEN - Morgen, woensdag 17 april, houdt speel- en recrea tievereniging Blijhof haar jaar vergadering. Alle leden worden van harte uitge nodigd deze avond bij te wonen. De vergadering begint om 20.00 uur Na de vergadering bestaat de mogelijkheid nog even na te pra ten onder het genot van een hapje en een drankje. (advertentie) U kunt al voor 60.- per maand een orgel in huis hebben om te leren Stafthorst zorgt ook voor goede lessen bij erkende leraren Bij aankoop huur retour. UTRECHT: Muziekcentrum Vredenburg (Hoog Catharijne). Tel. 030-332341 AMERSFOORT: Hellestraat 11-17.2e ETAGE Tel. 033-634064

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3